Results for Vest Junior/Senior Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2016 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | S68 og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2016 |
Løb 41, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:12.10 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer | 0 | 727 | 4:10.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:08.00 | |||||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 30.04 | 1:01.65 | 1:01.65 | ||||||
Elida Marie Folkedal Hole | 1996 | 33.42 | 1:12.29 | 2:13.94 | ||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 27.62 | 1:00.19 | 3:14.13 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 26.75 | 56.64 | 4:10.77 | ||||||
2 | Sto Damer | 0 | 697 | 4:14.28 | ||||||
Swim Team Odense | 4:26.91 | |||||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 30.39 | 1:02.69 | 1:02.69 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 32.12 | 1:08.57 | 2:11.26 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 30.50 | 1:05.81 | 3:17.07 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 27.20 | 57.21 | 4:14.28 | ||||||
3 | Agf Damer 1 | 0 | 634 | 4:22.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:20.00 | |||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 32.50 | 1:07.93 | 1:07.93 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 33.78 | 1:12.14 | 2:20.07 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 29.15 | 1:03.35 | 3:23.42 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 28.12 | 59.11 | 4:22.53 | ||||||
4 | Horsens Piger 1 | 1995 | 566 | 4:32.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:34.76 | |||||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 32.49 | 1:05.86 | 1:05.86 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 35.83 | 1:17.47 | 2:23.33 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 30.92 | 1:08.13 | 3:31.46 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 28.76 | 1:01.13 | 4:32.59 | ||||||
5 | Hsc Kindergarden Grønstue | 0 | 564 | 4:32.85 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:36.18 | |||||||||
Isabella Bach | 2002 | 33.84 | 1:08.76 | 1:08.76 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 36.79 | 1:18.25 | 2:27.01 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 30.19 | 1:04.58 | 3:31.59 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 29.08 | 1:01.26 | 4:32.85 | ||||||
6 | Vs Damer | 0 | 553 | 4:34.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:31.50 | |||||||||
Julie Søgaard | 2001 | 34.02 | 1:10.91 | 1:10.91 | ||||||
Kathrine Fog | 2000 | 34.24 | 1:14.68 | 2:25.59 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 30.44 | 1:08.10 | 3:33.69 | ||||||
Ida Kristensen | 1998 | 29.07 | 1:01.04 | 4:34.73 | ||||||
7 | Aarhus Swim Girls | 1999 | 546 | 4:35.85 | ||||||
Aarhus Swim | 4:28.48 | |||||||||
Line Johannsen | 2001 | 33.58 | 1:08.80 | 1:08.80 | ||||||
Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 35.64 | 1:16.17 | 2:24.97 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | 31.22 | 1:07.61 | 3:32.58 | ||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 30.19 | 1:03.27 | 4:35.85 | ||||||
8 | Horsens Piger 2 | 2002 | 522 | 4:40.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:44.21 | |||||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 33.41 | 1:08.95 | 1:08.95 | ||||||
Sille Ibsen | 2001 | 35.62 | 1:18.08 | 2:27.03 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 32.98 | 1:09.96 | 3:36.99 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 29.82 | 1:03.03 | 4:40.02 | ||||||
9 | Agf Damer 2 | 0 | 512 | 4:41.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:40.00 | |||||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 34.80 | 1:11.45 | 1:11.45 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 36.28 | 1:18.06 | 2:29.51 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 32.04 | 1:09.71 | 3:39.22 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 29.51 | 1:02.65 | 4:41.87 | ||||||
10 | Silkeborg Damer 1 | 1999 | 496 | 4:44.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:30.19 | |||||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 34.92 | 1:12.01 | 1:12.01 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 36.05 | 1:18.17 | 2:30.18 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 32.19 | 1:10.98 | 3:41.16 | ||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 29.66 | 1:03.63 | 4:44.79 | ||||||
11 | Team Great | 0 | 442 | 4:56.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:39.20 | |||||||||
Maja Johansen | 2002 | 34.71 | 1:11.93 | 1:11.93 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 39.61 | 1:23.79 | 2:35.72 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 33.22 | 1:15.12 | 3:50.84 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 30.66 | 1:05.27 | 4:56.11 | ||||||
12 | Stm Damer 1 | 0 | 439 | 4:56.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | 4:52.00 | |||||||||
Signe Bach | 2002 | 37.05 | 1:16.00 | 1:16.00 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 37.33 | 1:19.81 | 2:35.81 | ||||||
Frederikke Suhnsen | 2002 | 34.91 | 1:14.14 | 3:49.95 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 31.47 | 1:06.72 | 4:56.67 | ||||||
13 | Horsens Piger 3 | 2000 | 437 | 4:57.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:45.43 | |||||||||
Marikka Andersen | 2002 | 36.22 | 1:15.45 | 1:15.45 | ||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 39.34 | 1:24.94 | 2:40.39 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 33.33 | 1:12.57 | 3:52.96 | ||||||
Trine Dam | 2001 | 30.05 | 1:04.15 | 4:57.11 | ||||||
14 | Nord Piger | 2000 | 428 | 4:59.30 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 5:02.74 | |||||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 34.01 | 1:09.99 | 1:09.99 | ||||||
Lærke Als | 2002 | 41.77 | 1:29.38 | 2:39.37 | ||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 33.96 | 1:13.37 | 3:52.74 | ||||||
Maria Kornum | 2001 | 31.62 | 1:06.56 | 4:59.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 30 oktober 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:55 |