Resultater for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2016 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:41.33 2015-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.33 | 2:27.33 | 3:49.73 | 4:53.06 | |||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.61 | 2:23.90 | 3:49.82 | 4:55.55 | |||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.40 | 2:28.12 | 3:49.77 | 4:58.47 | |||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.56 | 2:27.71 | 3:52.70 | 5:00.62 | |||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.00 | 2:26.17 | 3:53.44 | 5:01.71 | |||
6 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 1:08.06 | 2:23.34 | 3:51.36 | 5:03.03 | |||
7 | Eva Olsen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.61 | 2:25.93 | 3:53.39 | 5:04.19 | |||
8 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:15.57 | 2:36.31 | 3:59.72 | 5:07.90 | |||
9 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.47 | 2:29.68 | 3:56.67 | 5:08.10 | |||
10 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.63 | 2:35.77 | 4:01.89 | 5:11.51 | |||
11 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:12.50 | 2:31.25 | 4:05.10 | 5:12.41 | |||
12 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:10.56 | 2:30.11 | 4:00.38 | 5:13.97 | |||
13 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 1:10.76 | 2:29.18 | 4:01.66 | 5:15.02 | |||
14 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.74 | 2:34.44 | 4:03.81 | 5:15.25 | |||
15 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:13.21 | 2:35.61 | 4:01.40 | 5:15.83 | |||
16 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:14.68 | 2:36.31 | 4:02.70 | 5:16.57 | |||
17 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.41 | 2:37.54 | 4:06.78 | 5:17.68 | |||
18 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 1:15.58 | 2:34.62 | 4:09.32 | 5:22.14 | |||
19 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.38 | 2:39.66 | 4:10.36 | 5:23.21 | |||
20 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:18.92 | 2:41.67 | 4:13.28 | 5:23.97 | |||
21 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:14.51 | 2:41.63 | 4:11.52 | 5:25.59 | |||
22 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 1:10.65 | 2:35.80 | 4:12.25 | 5:25.75 | |||
23 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 1:19.25 | 2:43.26 | 4:13.93 | 5:26.50 | |||
24 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.23 | 2:42.33 | 4:10.24 | 5:27.86 | |||
25 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:12.76 | 2:36.18 | 4:11.20 | 5:30.00 | |||
26 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.66 | 2:41.03 | 4:18.98 | 5:32.53 | |||
27 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:16.39 | 2:40.83 | 4:18.51 | 5:32.60 | |||
28 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:19.67 | 2:44.77 | 4:17.10 | 5:33.12 | |||
29 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.61 | 2:40.97 | 4:20.82 | 5:38.54 | |||
30 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.41 | 2:45.00 | 4:23.35 | 5:45.11 | |||
31 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:25.53 | 2:51.41 | 4:29.72 | 5:46.39 | |||
32 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.55 | 2:46.20 | 4:26.67 | 5:49.78 | |||
33 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:18.19 | 2:47.44 | 4:32.43 | 5:56.05 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:16 |