2018-02-19   16:27:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Östsvenska GP

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska GP    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  11:25   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    37.53        1:19.21   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    37.42        1:19.66   
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    40.47        1:26.76   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    41.56        1:28.16   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    43.41        1:29.86   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    42.97        1:30.40   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    43.05        1:31.76   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    43.33        1:32.64   
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    44.85        1:35.10   
10  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    44.13        1:35.69   
11  Filippa Hansson  2004  Karlskrona Simsällskap    43.23        1:36.50   
12  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    45.31        1:37.97   
13  Thea Greco  2004  Karlskrona Simsällskap    46.27        1:40.26   
14  Cajsa Hulusjö  2004  Jönköpings Simsällskap    46.39        1:40.76   
15  Live Korstadhagen  2006  Ullensakersvømmerne    47.65        1:41.06   
16  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    48.27        1:41.51   
17  Stina Kletvang  2005  Ullensakersvømmerne    48.35        1:41.86   
18  Saga Franzen  2006  Hvetlanda Simsällskap    48.12        1:42.11   
19  Fredrikke Oline Engebretsen  2005  Ullensakersvømmerne    49.86        1:42.18   
20  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    50.08        1:42.24   
21  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    49.26        1:42.57   
22  Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsällskap    49.48        1:44.57   
23  Molly Bäckström  2004  Växjö Simsällskap    49.42        1:45.10   
24  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    50.07        1:45.21   
25  Tomine Aamodt  2004  Ullensakersvømmerne    51.80        1:48.41   
26  Alice Wiström  2005  Jönköpings Simsällskap    53.09        1:48.63   
27  Maja Rogn Aulie  2004  Ullensakersvømmerne    52.53        1:48.76   
28  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    52.02        1:49.96   
29  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    52.10        1:50.57   
30  Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap    52.09        1:50.97   
31  Ida Mathea Hugaas  2006  Ullensakersvømmerne    52.75        1:51.27   
32  Malin Flaa  2004  Nässjö SLS    51.93        1:51.72   
33  Nowa Thomassen  2006  Jönköpings Simsällskap    52.29        1:51.92   
34  Kristiane Rygh Simonsen  2004  Ullensakersvømmerne    52.55        1:51.93   
35  Cornelia Odeén  2005  Hvetlanda Simsällskap    55.68        1:52.73   
36  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    53.84        1:56.22   
37  Isabella Isomaa  2007  Jönköpings Simsällskap    1:00.79        2:07.29   
38  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:00.37        2:07.73   
39  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    1:00.42        2:07.99   
40  Alice Björnåker  2004  Hvetlanda Simsällskap    1:02.09        2:16.87   
Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Emelie Landin  2004  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Isabelle Ivarsson  2006  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Tyra Almhill  2006  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Alma Cosic  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    34.15        1:11.78   
Hilja Schimmel  2003  Skövde Simsällskap    35.82        1:15.46   
Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap    35.55        1:16.17   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    36.69        1:18.36   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    37.11        1:18.53   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    37.26        1:18.85   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap    36.61        1:19.08   
Malin Vestman  2003  Skövde Simsällskap    36.85        1:19.56   
Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.98        1:20.84   
10  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    37.88        1:20.91   
11  Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    39.01        1:22.55   
12  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    39.45        1:22.86   
13  Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap    38.72        1:23.37   
14  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    39.21        1:23.60   
14  Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap    39.36        1:23.60   
16  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    40.01        1:24.22   
17  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    40.39        1:24.39   
18  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    39.72        1:24.74   
19  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    40.97        1:24.89   
20  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    40.14        1:25.41   
21  Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    40.59        1:26.31   
22  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    40.45        1:26.39   
23  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    41.22        1:27.84   
24  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    40.19        1:28.15   
25  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    42.48        1:29.71   
26  Liv Marie Kvitblikk  2002  Ullensakersvømmerne    42.59        1:29.95   
27  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    42.45        1:30.01   
28  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    43.02        1:30.77   
29  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    42.76        1:30.95   
30  Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap    43.54        1:34.62   
31  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap    45.04        1:37.18   
32  Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsällskap    45.90        1:38.61   
33  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    49.96        1:44.21   
34  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    48.37        1:45.37   
35  Nea Gerdstigen  2002  Karlskrona Simsällskap    48.97        1:46.07   
36  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    51.45        1:48.19   
37  Sigrid Argenius  2003  Karlskrona Simsällskap    55.20        1:54.76   
Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    33.07        1:10.56   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    35.05        1:14.31   
Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    36.17        1:15.97   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    35.32        1:16.15   
Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening    36.48        1:16.98   
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    36.65        1:17.03   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    36.62        1:17.56   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.66        1:18.18   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.50        1:18.20   
10  Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    36.38        1:18.40   
11  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    36.24        1:18.68   
12  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    36.92        1:18.71   
13  Agnes Fährlin  1998  Spårvägen Simförening    36.98        1:18.73   
14  My Rydgren  1999  Malmö Kappsimningsklubb    36.40        1:19.14   
15  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    36.18        1:21.12   
15  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    37.70        1:21.12   
17  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    38.43        1:21.46   
18  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    37.96        1:21.70   
19  Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    38.14        1:21.71   
20  Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    39.22        1:22.06   
21  Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    38.77        1:22.34   
22  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    39.06        1:22.56   
23  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.98        1:22.85   
24  Thea Skjæveland  1999  Ullensakersvømmerne    39.98        1:24.89   
25  Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening    39.54        1:25.04   
26  Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    40.04        1:26.68   
27  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    40.01        1:28.42   
28  Wilma Carlsson  2000  Ängelholms Simsällskap    41.88        1:28.54   
29  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    41.46        1:28.80   
30  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    41.63        1:29.89   
31  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    43.90        1:32.58   
32  Klara Flodmark  2001  Ängelholms Simsällskap    44.68        1:34.20   
33  Hanna Huynh  2001  Ullensakersvømmerne    44.90        1:37.10   
34  Marita Fjelland Leknesund  1999  Ullensakersvømmerne    46.62        1:38.10   
35  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    49.71        1:48.59   
36  Rebecca Bramgren Abraham  2001  Värnamo Simsällskap    54.12        1:59.53   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start