2018-05-25   22:43:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Östsvenska GP

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska GP    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:32   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    30.19        1:03.25   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    30.89        1:06.00   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    31.96        1:06.58   
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    31.96        1:07.32   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    32.21        1:08.26   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    33.00        1:08.40   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    33.29        1:08.57   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    33.89        1:10.43   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    34.24        1:11.98   
10  Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    34.23        1:12.14   
11  Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    34.70        1:13.58   
12  Magnus Rygh Simonsen  2006  Ullensakersvømmerne    36.38        1:15.18   
13  Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    36.70        1:15.51   
14  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    36.32        1:16.21   
15  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    37.17        1:18.11   
16  Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap    38.18        1:20.08   
17  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    38.37        1:20.13   
18  Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    38.24        1:23.33   
19  Liam Jonsson  2004  Jönköpings Simsällskap    41.58        1:28.54   
20  Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    40.85        1:29.75   
21  Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap    48.36        1:42.00   
22  Vely Lozenski  2005  Jönköpings Simsällskap    49.73        1:48.37   
Felix Birgerheim  2005  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    27.25        55.56   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    27.92        57.40   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.47        58.25   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    28.17        58.92   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    28.15        58.92   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    28.40        59.02   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    28.45        59.07   
Tomas Valentinas  2002  Ullensakersvømmerne    28.58        59.29   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    27.98        59.33   
10  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    28.43        59.86   
11  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    28.89        1:00.63   
12  Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    28.78        1:00.86   
13  Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.64        1:01.00   
14  Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    29.42        1:01.85   
15  Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    29.94        1:01.86   
16  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    29.64        1:02.04   
17  Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    29.43        1:02.19   
18  Christoffer Hammer  2002  Ullensakersvømmerne    30.53        1:02.28   
19  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    29.67        1:02.44   
20  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    29.23        1:02.75   
21  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    29.43        1:02.97   
22  William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    30.30        1:03.17   
23  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    29.26        1:03.33   
24  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    30.41        1:03.39   
25  Vetle Støten Kokkim  2002  Ullensakersvømmerne    30.95        1:03.65   
26  Nikolaos Tarnanidis  2002  Klippans Simsällskap    30.10        1:03.71   
27  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    31.07        1:03.97   
28  Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    30.60        1:04.40   
29  Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    31.27        1:05.08   
30  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    31.30        1:05.58   
31  Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    31.21        1:05.91   
32  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    31.29        1:06.04   
33  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    31.23        1:06.31   
34  Dennis Micin  2002  Karlskrona Simsällskap    31.67        1:06.44   
35  Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap    32.48        1:06.45   
36  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    32.01        1:06.48   
37  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    31.54        1:06.71   
38  Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    32.08        1:07.02   
39  Sebastian Eriksen  2003  Ullensakersvømmerne    32.30        1:07.52   
40  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    31.20        1:07.53   
41  Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    32.07        1:07.70   
42  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    32.52        1:07.72   
43  Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap    32.14        1:08.68   
44  Pavle Skoric  2003  Värnamo Simsällskap    32.89        1:09.24   
45  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    33.82        1:09.70   
46  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    33.35        1:10.46   
47  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    34.34        1:12.07   
48  Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap    34.79        1:13.23   
49  Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap    35.62        1:14.12   
50  Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap    38.91        1:21.16   
51  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    39.99        1:23.59   
52  Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    38.24        1:24.36   
53  William Grönbeck  2002  Hultsfreds Simsällskap    47.93        1:40.53   
Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap            DNS   
Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Tim Ericksson  2002  Ölands Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Malmö Kappsimningsklubb    25.07        51.92   
Albin Lövgren  1999  Jönköpings Simsällskap    25.87        52.80   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    25.39        53.07   
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    26.38        53.44   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    26.08        53.73   
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb    26.29        54.35   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    26.38        54.40   
Markus Malm  1997  Jönköpings Simsällskap    26.52        54.45   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    26.02        54.60   
10  William Myrlander  1997  Nässjö SLS    26.48        54.91   
11  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    26.25        54.98   
12  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    27.06        55.17   
13  Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    26.60        55.36   
14  William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    27.05        55.41   
15  Marcus Kindberg  1993  Malmö Kappsimningsklubb    26.68        55.54   
16  Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon    26.76        55.72   
17  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    26.68        55.77   
18  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    27.49        55.86   
19  Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    27.21        56.36   
20  Anton Steindl  2000  Jönköpings Simsällskap    26.49        56.40   
21  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    27.24        56.81   
22  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    27.97        56.95   
23  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    27.50        56.96   
23  Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    26.96        56.96   
25  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    27.16        57.11   
26  Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    28.13        57.12   
27  Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    27.33        57.34   
28  Gustav Vallbo  1999  Karlskrona Simsällskap    27.63        57.36   
29  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    26.83        57.55   
30  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap    27.77        57.81   
31  Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    28.04        57.98   
32  Petter Cyrén  1996  Linköpings Allmänna SS    27.54        58.01   
33  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    28.28        58.02   
34  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    27.95        58.39   
35  Erik Kronkvist  1999  Klippans Simsällskap    28.27        58.51   
36  Gergö Nagy  1995  Simklubben Poseidon    27.73        58.58   
37  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    28.16        58.59   
38  Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    27.96        58.94   
39  Johan Bergwall  1999  Jönköpings Simsällskap    28.20        58.95   
40  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    27.54        59.05   
41  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    29.02        59.07   
42  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    27.99        59.29   
43  Simon Linnér  1999  Linköpings Allmänna SS    28.12        59.54   
44  Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    28.26        59.55   
45  Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    28.47        59.62   
45  Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap    28.71        59.62   
47  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    28.65        59.64   
48  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    28.23        59.78   
49  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    29.04        59.92   
50  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    28.64        1:00.07   
51  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    28.40        1:00.23   
52  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    29.25        1:00.48   
53  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    28.39        1:00.66   
54  Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    29.12        1:00.78   
55  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    29.47        1:00.83   
56  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsällskap    28.69        1:01.74   
57  William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap    29.20        1:02.27   
58  Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    29.97        1:02.30   
59  Samuel Kvist  2000  Simklubben Triton    28.97        1:02.57   
60  Sigurd Huuse  2001  Ullensakersvømmerne    31.15        1:05.17   
61  Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap    29.49        1:06.03   
62  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    31.83        1:06.04   
63  Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    31.88        1:07.42   
64  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS    32.94        1:08.03   
65  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    33.96        1:10.02   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon            DNS   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner