Results for Sydpoolen Knatte Cup 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Lördagen den 1/10 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2016 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 7, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.41 | ||||||
2 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 46.43 | ||||||
3 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.23 | ||||||
4 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 49.83 | ||||||
5 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 51.27 | ||||||
6 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 52.73 | ||||||
7 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 53.19 | ||||||
8 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 58.06 | ||||||
9 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 59.80 | ||||||
10 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 1:02.13 | ||||||
11 | Axel Hartell | 2007 | Ösmo Simsällskap | 1:05.40 | ||||||
- | Jacob Pettersson | 2008 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Rouru | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 39.74 | ||||||
2 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 39.90 | ||||||
3 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 42.33 | ||||||
3 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.33 | ||||||
5 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.80 | ||||||
6 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.64 | ||||||
7 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 44.80 | ||||||
8 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.47 | ||||||
9 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.84 | ||||||
10 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.32 | ||||||
11 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.46 | ||||||
12 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 47.92 | ||||||
13 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 48.61 | ||||||
14 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 48.64 | ||||||
15 | Otto Lindgren | 2006 | Södertälje Simsällskap | 49.17 | ||||||
16 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.45 | ||||||
17 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 49.51 | ||||||
18 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.75 | ||||||
19 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.17 | ||||||
20 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 51.55 | ||||||
21 | Renius Jejdling | 2006 | Simklubben Neptun | 52.40 | ||||||
22 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 53.51 | ||||||
23 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 54.15 | ||||||
24 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 54.71 | ||||||
25 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 55.92 | ||||||
26 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 57.24 | ||||||
27 | Gottfrid Lindroth | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:01.24 | ||||||
- | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:53 |