Results for Sydpoolen Knatte Cup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2016 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 4, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.68 | ||||||
2 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 52.75 | ||||||
3 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 53.36 | ||||||
4 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 53.44 | ||||||
5 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.72 | ||||||
6 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 54.54 | ||||||
7 | Adiyat Coles | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.02 | ||||||
8 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 55.44 | ||||||
9 | Ingrid Marinos | 2007 | Simklubben Neptun | 56.86 | ||||||
10 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 58.10 | ||||||
11 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 58.47 | ||||||
12 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 58.76 | ||||||
13 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 59.26 | ||||||
14 | Gabriella Gavrilovic | 2008 | Södertörns Simsällskap | 59.56 | ||||||
15 | Hedvig Nordström | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:00.16 | ||||||
16 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 1:00.76 | ||||||
17 | Fanny Karls | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:01.10 | ||||||
18 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 1:01.85 | ||||||
19 | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | 1:03.16 | ||||||
20 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 1:03.37 | ||||||
21 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:04.32 | ||||||
22 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:04.76 | ||||||
23 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 1:05.57 | ||||||
24 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 1:14.04 | ||||||
25 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 1:14.74 | ||||||
- | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Alma Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Izabella State | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.25 | ||||||
2 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.42 | ||||||
3 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 46.49 | ||||||
4 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.56 | ||||||
5 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 46.61 | ||||||
6 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.66 | ||||||
7 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.48 | ||||||
8 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.75 | ||||||
9 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 49.07 | ||||||
10 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 49.93 | ||||||
11 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.00 | ||||||
12 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 50.48 | ||||||
13 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 50.63 | ||||||
14 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.98 | ||||||
15 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 51.69 | ||||||
16 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.76 | ||||||
17 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 51.91 | ||||||
18 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 52.19 | ||||||
19 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 52.36 | ||||||
20 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.63 | ||||||
21 | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | 52.70 | ||||||
22 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.80 | ||||||
23 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 54.00 | ||||||
24 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 54.13 | ||||||
25 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 54.36 | ||||||
26 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 54.43 | ||||||
27 | Lova Dellert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.61 | ||||||
28 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 55.25 | ||||||
29 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 55.66 | ||||||
30 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 56.21 | ||||||
31 | Ellen Broddvall | 2006 | Södertälje Simsällskap | 57.06 | ||||||
32 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.07 | ||||||
33 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 57.58 | ||||||
34 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 57.71 | ||||||
35 | Maja Rosenberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 57.73 | ||||||
36 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 58.08 | ||||||
37 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:00.10 | ||||||
38 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:02.46 | ||||||
39 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:02.73 | ||||||
40 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 1:04.67 | ||||||
41 | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:05.88 | ||||||
42 | Tilde Reutman | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:10.82 | ||||||
- | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:10 |