2018-08-21   08:37:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset NU Syysuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki    Tulostusaika  16:22   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 syyskuu 2016         
 
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milla Nikkanen  2002      33.74        1:10.26   
  Nurmijärven Uinti  1:10.83                 
                     
Helmi Tossavainen  2002      33.94        1:12.21   
  Cetus Espoo  1:13.50                 
                     
Saana Karell  2002      36.51        1:14.49   
  Tuusulan Uimaseura  1:15.50                 
                     
Jonna Vasara  2002      36.41        1:14.82   
  Cetus Espoo  1:16.44                 
                     
Vilma Norja  2002      37.05        1:15.03   
  Cetus Espoo  1:13.52                 
                     
Pinja Paulomo  2002      37.03        1:16.66   
  Cetus Espoo  1:14.35                 
                     
Henrietta Löfgren  2003      39.02        1:20.87   
  Simmis Wanda  1:19.14                 
                     
Lumi Luoma  2005      39.65        1:22.98   
  Hyvinkään Uimaseura  1:26.42                 
                     
Aino Kontiainen  2002      40.89        1:23.39   
  Hyvinkään Uimaseura  1:20.44                 
                     
10  Oona Siltala  2002      40.54        1:24.85   
  Cetus Espoo  1:22.46                 
                     
11  Anna Hakkarainen  2005      40.55        1:25.01   
  Cetus Espoo  1:25.36                 
                     
12  Laura Nissi  2004      41.45        1:25.27   
  Simmis Wanda  1:23.09                 
                     
13  Mikaela Jokela  2002      42.57        1:25.66   
  Tuusulan Uimaseura  1:27.76                 
                     
14  Oona Lehtola  2003      42.58        1:25.90   
  Tuusulan Uimaseura  1:26.05                 
                     
15  Sanni Valtanen  2004      41.89        1:27.31   
  Simmis Wanda  1:30.25                 
                     
16  Sara Pantsu  2003      43.15        1:27.66   
  Simmis Wanda  1:27.79                 
                     
17  Säde Ryynänen  2005      44.61        1:30.39   
  Cetus Espoo  1:29.94                 
                     
18  Hanna Martola  2005      1:33.18        1:33.18   
  Cetus Espoo  1:30.53                 
                     
19  Elina Syvänne  2004      46.89        1:34.19   
  Tuusulan Uimaseura  1:36.79                 
                     
20  Jasmin Savonen  2005      46.52        1:34.72   
  Cetus Espoo  1:38.84                 
                     
21  Sanni Hakkarainen  2003      1:35.25        1:35.25   
  Nummelan Kisaajat  1:38.43                 
                     
22  Anastasia Kotova  2003      47.24        1:36.41   
  Simmis Wanda  1:35.19                 
                     
23  Ellen Kettunen  2005      48.54        1:37.68   
  Cetus Espoo  1:36.25                 
                     
24  Iris Erten  2003      48.19        1:38.18   
  Simmis Wanda  1:49.57                 
                     
25  Ada Oila  2005      47.31        1:38.29   
  Vanders  1:43.68                 
                     
26  Enni Tammilehto  2006      48.79        1:38.84   
  Cetus Espoo  1:44.28                 
                     
27  Milla Kiviranta  2006      49.56        1:40.27   
  Vanders                   
                     
28  Oona Eriksson  2004      49.73        1:40.36   
  Simmis Wanda  1:35.51                 
                     
29  Laura Turunen  2005      48.53        1:41.95   
  Cetus Espoo  1:42.89                 
                     
30  Aava Merikanto  2004      48.81        1:43.53   
  Simmis Wanda                   
                     
Elina Ruha  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  1:29.56                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Laura Hautamäki  2002              DSQ   
  Simmis Wanda  1:37.95                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Maisa Brusila  2004              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Amanda Rapinoja  2001      36.17        1:13.83   
  Cetus Espoo  1:11.80                 
                     
Ciia Korkeamäki  2001      35.93        1:14.81   
  Vanders  1:12.82                 
                     
Merili Kallas  2001      39.06        1:19.47   
  Nurmijärven Uinti  1:16.45                 
                     
Ella Hörkkö  2001      39.69        1:20.38   
  Simmis Wanda  1:22.24                 
                     
Sini Hirvonen  2001      40.83        1:22.58   
  Cetus Espoo                   
                     
Johanna Luukkonen  2001              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  1:30.21                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kerttu Koivuniemi  1998      36.13        1:13.69   
  Nurmijärven Uinti  1:12.76                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  16:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner