Tulokset NU Syysuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 14:39 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 34.04 | 1:15.60 | 2:00.67 | 2:35.37 | ||||
Nurmijärven Uinti | 2:36.47 | |||||||||
2 | Helmi Tossavainen | 2002 | 33.52 | 1:13.73 | 1:59.35 | 2:35.42 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Amanda Rapinoja | 2001 | 33.87 | 1:13.35 | 1:58.82 | 2:35.74 | ||||
Cetus Espoo | 2:34.98 | |||||||||
4 | Milla Nikkanen | 2002 | 35.59 | 1:16.23 | 2:03.49 | 2:40.52 | ||||
Nurmijärven Uinti | 2:38.62 | |||||||||
5 | Sini Hirvonen | 2001 | 36.65 | 1:19.96 | 2:09.06 | 2:45.44 | ||||
Cetus Espoo | 2:55.70 | |||||||||
6 | Maari Sinivuori | 2001 | 35.29 | 1:18.85 | 2:07.84 | 2:45.55 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:45.15 | |||||||||
7 | Aino Paju | 2003 | 36.73 | 1:21.79 | 2:13.52 | 2:50.49 | ||||
Vanders | 2:51.06 | |||||||||
8 | Ella Hörkkö | 2001 | 40.26 | 1:23.04 | 2:13.54 | 2:53.04 | ||||
Simmis Wanda | 2:56.19 | |||||||||
9 | Anna Retva | 2003 | 38.14 | 1:21.73 | 2:15.13 | 2:53.29 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:57.64 | |||||||||
10 | Oona Siltala | 2002 | 38.44 | 1:24.91 | 2:19.26 | 2:56.64 | ||||
Cetus Espoo | 2:52.79 | |||||||||
11 | Emilia Sjölund | 2002 | 37.15 | 1:25.86 | 2:18.34 | 2:57.20 | ||||
Simmis Wanda | 3:00.60 | |||||||||
12 | Jenny Kareinen | 2002 | 39.33 | 1:28.00 | 2:20.39 | 3:01.12 | ||||
Simmis Wanda | 2:53.70 | |||||||||
13 | Oona Lehtola | 2003 | 43.02 | 1:28.27 | 2:21.20 | 3:02.23 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:10.19 | |||||||||
14 | Odessa Haikara | 2004 | 39.85 | 1:31.42 | 2:27.16 | 3:09.21 | ||||
Cetus Espoo | 3:09.19 | |||||||||
15 | Roona Karola | 2004 | 43.40 | 1:31.04 | 2:29.77 | 3:11.81 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:16.36 | |||||||||
16 | Ellen Kettunen | 2005 | 47.58 | 1:39.11 | 2:31.44 | 3:12.05 | ||||
Cetus Espoo | 3:10.34 | |||||||||
17 | Sara Myller | 2003 | 40.32 | 1:35.12 | 2:28.53 | 3:15.46 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:34.31 | |||||||||
18 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 47.13 | 1:36.41 | 2:33.32 | 3:19.46 | ||||
Vanders | 3:15.04 | |||||||||
19 | Elina Ruha | 2005 | 48.12 | 1:38.37 | 2:40.81 | 3:27.86 | ||||
Cetus Espoo | 3:19.69 | |||||||||
- | Helmi Käkelä | 2006 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 3:27.93 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 14:39 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 14:39 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 27.69 | 59.99 | 1:36.24 | 2:06.46 | ||||
Vanders | 2:04.20 | |||||||||
2 | Reko Patinen | 1998 | 28.05 | 1:02.45 | 1:41.27 | 2:12.16 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:11.06 | |||||||||
3 | Miro Juvonen | 1994 | 30.88 | 1:03.87 | 1:48.27 | 2:21.52 | ||||
Nurmijärven Uinti | 2:15.34 | |||||||||
4 | Eetu Einto | 2001 | 29.76 | 1:07.46 | 1:49.48 | 2:25.02 | ||||
Nurmijärven Uinti | 2:24.08 | |||||||||
5 | Joona Ruuskanen | 2000 | 1:51.57 | 2:25.56 | 2:25.56 | |||||
Cetus Espoo | 2:50.57 | |||||||||
6 | Santeri Tuomi | 2001 | 33.80 | 1:13.47 | 1:59.80 | 2:35.68 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:33.33 | |||||||||
7 | Ali Gardberg | 2001 | 34.57 | 1:18.73 | 2:06.46 | 2:49.80 | ||||
Simmis Wanda | 2:47.43 | |||||||||
8 | Miro Merinen | 2003 | 41.86 | 1:29.49 | 2:22.70 | 3:03.80 | ||||
Simmis Wanda | 3:06.51 | |||||||||
9 | Veerti Juurakko | 2004 | 44.87 | 1:33.01 | 2:27.74 | 3:09.58 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.46 | |||||||||
- | Jerry Roine | 2002 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:54.30 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Sampo Nord | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | 3:25.35 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Urho Käkelä | 2005 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Yufei Meng | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 3:14.91 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 14:39 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 14:48 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Anniina Ahonen | 2005 | 33.03 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.97 | |||||||||
2 | Lumi Luoma | 2005 | 33.31 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.29 | |||||||||
3 | Aino Koskelo | 2005 | 33.44 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 32.61 | |||||||||
4 | Meea Juntunen | 2005 | 34.93 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Heli Kuisma | 2006 | 35.95 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.42 | |||||||||
6 | Aino Kuusisto | 2006 | 36.23 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 38.54 | |||||||||
7 | Ronja Welling | 2005 | 38.29 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 42.42 | |||||||||
8 | Janica Nieminen | 2005 | 38.96 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 39.66 | |||||||||
9 | Roosa Tuomola | 2005 | 39.43 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 41.17 | |||||||||
10 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 39.69 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 38.84 | |||||||||
11 | Lyydia Leskinen | 2005 | 40.66 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
12 | Wilma Wallenius | 2005 | 42.10 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.10 | |||||||||
13 | Milja Korhonen | 2006 | 43.05 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
14 | Sofia Oksa | 2007 | 45.91 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Saana Yritys | 2003 | 30.34 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Juulia Käräjämies | 2003 | 30.75 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 30.04 | |||||||||
3 | Helmi Lehtonen | 2004 | 31.46 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.59 | |||||||||
4 | Cinja Åvist | 2003 | 32.14 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.94 | |||||||||
5 | Taiga Yritys | 2003 | 32.28 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Vlada Guljajeva | 2004 | 32.52 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.29 | |||||||||
7 | Sara Pantsu | 2003 | 32.87 | |||||||
Simmis Wanda | 35.76 | |||||||||
8 | Aliina Karvonen | 2004 | 33.13 | |||||||
Simmis Wanda | 33.92 | |||||||||
9 | Julie Nikkilä | 2003 | 33.49 | |||||||
Vanders | 32.45 | |||||||||
10 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 33.59 | |||||||
Vanders | 35.38 | |||||||||
11 | Tiia Kuisma | 2003 | 33.78 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.47 | |||||||||
12 | Roosa Pilsari | 2003 | 33.98 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.39 | |||||||||
13 | Emma Loponen | 2003 | 34.23 | |||||||
Simmis Wanda | 35.07 | |||||||||
14 | Iida Herrala | 2004 | 34.56 | |||||||
Simmis Wanda | 34.91 | |||||||||
15 | Elina Syvänne | 2004 | 35.00 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 36.94 | |||||||||
16 | Gabriella Linna | 2004 | 35.30 | |||||||
Vanders | 34.73 | |||||||||
17 | Wunsen Jämsen | 2003 | 35.37 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.00 | |||||||||
18 | Ella Vilenius | 2004 | 35.75 | |||||||
Vanders | 33.64 | |||||||||
19 | Liisa Penttinen | 2003 | 35.89 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 35.16 | |||||||||
20 | Elina Laaksonen | 2004 | 36.35 | |||||||
Simmis Wanda | 36.38 | |||||||||
21 | Anastasia Kotova | 2003 | 36.79 | |||||||
Simmis Wanda | 34.78 | |||||||||
22 | Jasmine Errehani | 2004 | 36.95 | |||||||
Simmis Wanda | 37.38 | |||||||||
23 | Niini Saxelin | 2003 | 37.03 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 38.26 | |||||||||
24 | Siiri Vesanen | 2004 | 39.23 | |||||||
Vanders | 38.42 | |||||||||
25 | Aava Merikanto | 2004 | 39.27 | |||||||
Simmis Wanda | 39.37 | |||||||||
26 | Reetta Haara | 2004 | 39.85 | |||||||
Simmis Wanda | 41.37 | |||||||||
27 | Mandi Lindroos | 2004 | 40.04 | |||||||
Simmis Wanda | 40.80 | |||||||||
28 | Vilma Lipponen | 2003 | 40.11 | |||||||
Simmis Wanda | 39.39 | |||||||||
29 | Iris Erten | 2003 | 40.22 | |||||||
Simmis Wanda | 44.64 | |||||||||
30 | Nelli Ponnikas | 2004 | 40.97 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
31 | Veera Mikkonen | 2004 | 41.36 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 40.62 | |||||||||
32 | Peppi Särkelä | 2004 | 41.82 | |||||||
Simmis Wanda | 45.88 | |||||||||
33 | Sonja Tarkiainen | 2004 | 53.63 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Amanda Mielty | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 38.18 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sanni Hakkarainen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | 34.33 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 25.77 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 24.64 | |||||||||
2 | Emmi Saarela | 2001 | 27.68 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Jenny Nieminen | 2001 | 28.42 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 27.98 | |||||||||
4 | Merili Kallas | 2001 | 28.75 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 29.02 | |||||||||
5 | Roosa Andelin | 1998 | 29.42 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 29.26 | |||||||||
6 | Vilma Norja | 2002 | 29.68 | |||||||
Cetus Espoo | 29.31 | |||||||||
7 | Maria Suihko | 2001 | 29.96 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 30.83 | |||||||||
8 | Saana Karell | 2002 | 30.00 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 29.66 | |||||||||
9 | Vilma Hottinen | 2002 | 30.38 | |||||||
Simmis Wanda | 29.56 | |||||||||
10 | Sofia Hinkka | 2001 | 30.46 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 30.91 | |||||||||
11 | Pinja Paulomo | 2002 | 30.73 | |||||||
Cetus Espoo | 29.90 | |||||||||
12 | Siiri Välimaa | 2002 | 30.74 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 31.33 | |||||||||
13 | Mariel Mylly | 2001 | 30.94 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.18 | |||||||||
14 | Jasmin Vacker | 1999 | 31.12 | |||||||
Vanders | 30.11 | |||||||||
15 | Vilja Laaksonen | 2002 | 31.43 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.87 | |||||||||
16 | Mikaela Jokela | 2002 | 31.60 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 30.95 | |||||||||
17 | Siiri Koskinen | 2002 | 31.81 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 33.58 | |||||||||
18 | Suvi-Maaria Heinonen | 2002 | 31.96 | |||||||
Salon Uimarit | 30.82 | |||||||||
19 | Sofia Harju | 2002 | 32.22 | |||||||
Simmis Wanda | 31.19 | |||||||||
20 | Maria Yritys | 2002 | 33.92 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Johanna Luukkonen | 2001 | 34.23 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.07 | |||||||||
22 | Ellen Strandberg | 2002 | 34.75 | |||||||
Vanders | 33.42 | |||||||||
23 | Saara Sauranen | 2002 | 34.76 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 35.33 | |||||||||
24 | Erja Tiljander | 2000 | 35.12 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.26 | |||||||||
25 | Sanni Luostarinen | 2002 | 35.19 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.53 | |||||||||
26 | Laura Pitkänen | 2002 | 35.64 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.36 | |||||||||
27 | Laura Hautamäki | 2002 | 36.29 | |||||||
Simmis Wanda | 36.97 | |||||||||
28 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 36.89 | |||||||
Vanders | 34.12 | |||||||||
29 | Emma Aarnikoivu | 2002 | 37.30 | |||||||
Simmis Wanda | 38.52 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 14:48 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 15:04 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aleksandr Logvin | 2006 | 35.19 | |||||||
Vanders | 35.65 | |||||||||
2 | Aaro Imppola | 2006 | 37.79 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 40.97 | |||||||||
3 | Ahti Halttunen | 2006 | 40.12 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 45.57 | |||||||||
4 | Vladimir Tsvetkov | 2006 | 42.46 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Kasperi Miettinen | 2006 | 43.92 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 46.46 | |||||||||
6 | Eero Tarkiainen | 2006 | 54.71 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 28.82 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 29.66 | |||||||||
2 | Joonas Maaranen | 2004 | 30.59 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.56 | |||||||||
3 | Alexander Nyman | 2004 | 32.77 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.96 | |||||||||
4 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 33.19 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.85 | |||||||||
5 | Oskari Cederqvist | 2004 | 33.66 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.21 | |||||||||
6 | Otto Kuusisto | 2004 | 33.69 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 33.73 | |||||||||
7 | Mio Heinola | 2005 | 34.14 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 32.77 | |||||||||
8 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 34.46 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 35.65 | |||||||||
9 | Aaron Pirinen | 2005 | 35.39 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.85 | |||||||||
10 | Joona Saarnio | 2004 | 36.47 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 38.39 | |||||||||
11 | Urho Käkelä | 2005 | 37.96 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 37.38 | |||||||||
12 | Joel Lipponen | 2004 | 41.10 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Eemi Niininen | 2004 | 42.58 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
14 | Tuomas Nieminen | 2004 | 47.23 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Martti Karesjoki | 2004 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 36.99 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Tuukka Myller | 1994 | 24.06 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Erik Nurmi | 2001 | 25.22 | |||||||
Vanders | 26.41 | |||||||||
3 | Henrik Häkkinen | 1998 | 25.59 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 25.52 | |||||||||
4 | Henrik Rinkinen | 1997 | 25.78 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 24.76 | |||||||||
5 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 27.29 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 27.26 | |||||||||
6 | Lauri Kuitunen | 1998 | 27.41 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 26.44 | |||||||||
7 | Matias Hjelm | 2002 | 27.50 | |||||||
Vanders | 26.47 | |||||||||
8 | Jani Savander | 1999 | 27.71 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 27.65 | |||||||||
9 | Teemu Annala | 2001 | 27.72 | |||||||
Cetus Espoo | 26.74 | |||||||||
10 | Markus Nuorinko | 2003 | 28.21 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 28.22 | |||||||||
11 | Juuso Rahikainen | 2003 | 29.52 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 31.41 | |||||||||
11 | Oskari Niemi | 2001 | 29.52 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 29.03 | |||||||||
13 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 29.66 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 30.00 | |||||||||
14 | Miro Moisio | 2002 | 30.13 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 31.66 | |||||||||
15 | Aleksi Vuorio | 2002 | 30.32 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 31.17 | |||||||||
16 | Aaron Utulahti | 2002 | 30.79 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 32.09 | |||||||||
17 | Sampo Peltola | 2002 | 31.02 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.26 | |||||||||
18 | Nestori Tiainen | 2000 | 32.60 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Mikael Vatiainen | 2003 | 34.99 | |||||||
Simmis Wanda | 35.69 | |||||||||
20 | Aran Aydar | 2002 | 36.51 | |||||||
Simmis Wanda | 37.89 | |||||||||
- | Tatu Saareks | 2003 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.94 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 15:04 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 15:26 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Vera Vartiainen | 2002 | 39.98 | 1:22.55 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:21.69 | |||||||||
2 | Vilma Hottinen | 2002 | 40.65 | 1:23.55 | ||||||
Simmis Wanda | 1:20.64 | |||||||||
3 | Nicole Yisrael | 2004 | 40.60 | 1:24.46 | ||||||
Simmis Wanda | 1:30.76 | |||||||||
4 | Agneta Kallas | 2002 | 39.43 | 1:24.68 | ||||||
Simmis Wanda | 1:29.14 | |||||||||
5 | Aino Kontiainen | 2002 | 41.76 | 1:27.48 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:27.59 | |||||||||
6 | Sonja Salmimies | 2004 | 41.80 | 1:28.26 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:27.04 | |||||||||
7 | Iida Herrala | 2004 | 42.52 | 1:30.61 | ||||||
Simmis Wanda | 1:29.88 | |||||||||
7 | Laura Nissi | 2004 | 44.62 | 1:30.61 | ||||||
Simmis Wanda | 1:31.21 | |||||||||
9 | Noona Rantanen | 2002 | 43.04 | 1:30.75 | ||||||
Vanders | 1:36.38 | |||||||||
10 | Oona Lehtola | 2003 | 45.44 | 1:33.67 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:36.66 | |||||||||
11 | Sara Myller | 2003 | 46.20 | 1:34.00 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:37.49 | |||||||||
12 | Emma Loponen | 2003 | 45.51 | 1:34.32 | ||||||
Simmis Wanda | 1:32.26 | |||||||||
13 | Susanna Kuisma | 2003 | 45.28 | 1:34.57 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:35.53 | |||||||||
14 | Mikaela Jokela | 2002 | 45.14 | 1:35.17 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:36.78 | |||||||||
15 | Sanni Luostarinen | 2002 | 1:37.44 | 1:37.44 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:42.22 | |||||||||
16 | Saara Seppälä | 2005 | 1:40.18 | 1:40.18 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:44.95 | |||||||||
17 | Sara Pantsu | 2003 | 49.70 | 1:40.67 | ||||||
Simmis Wanda | 1:39.39 | |||||||||
18 | Anna Hakkarainen | 2005 | 49.67 | 1:41.74 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.66 | |||||||||
19 | Essi Loponen | 2004 | 51.42 | 1:42.81 | ||||||
Simmis Wanda | 1:45.52 | |||||||||
20 | Hanna Martola | 2005 | 49.77 | 1:43.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.98 | |||||||||
21 | Janica Nieminen | 2005 | 1:44.19 | 1:44.19 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:48.81 | |||||||||
22 | Peppi Siurola | 2004 | 49.39 | 1:45.03 | ||||||
Simmis Wanda | 1:40.05 | |||||||||
23 | Jasmine Errehani | 2004 | 51.60 | 1:45.19 | ||||||
Simmis Wanda | 1:40.47 | |||||||||
24 | Saara Sauranen | 2002 | 50.62 | 1:45.36 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:44.33 | |||||||||
25 | Milla Kiviranta | 2006 | 1:46.23 | 1:46.23 | ||||||
Vanders | 1:50.75 | |||||||||
26 | Vilma Lipponen | 2003 | 52.66 | 1:46.33 | ||||||
Simmis Wanda | 1:45.23 | |||||||||
27 | Ella Vilenius | 2004 | 50.53 | 1:47.08 | ||||||
Vanders | 1:47.32 | |||||||||
28 | Jasmin Savonen | 2005 | 53.21 | 1:48.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.86 | |||||||||
29 | Oona Eriksson | 2004 | 53.33 | 1:49.92 | ||||||
Simmis Wanda | 1:51.32 | |||||||||
30 | Ada Oila | 2005 | 52.09 | 1:49.96 | ||||||
Vanders | 1:52.12 | |||||||||
31 | Laura Turunen | 2005 | 52.76 | 1:50.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:50.15 | |||||||||
32 | Veera Mikkonen | 2004 | 53.68 | 1:52.13 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:54.78 | |||||||||
33 | Säde Ryynänen | 2005 | 53.60 | 1:52.65 | ||||||
Cetus Espoo | 1:51.41 | |||||||||
34 | Anastasia Kotova | 2003 | 54.48 | 1:53.01 | ||||||
Simmis Wanda | 1:45.97 | |||||||||
35 | Mandi Lindroos | 2004 | 54.59 | 1:56.25 | ||||||
Simmis Wanda | 1:58.03 | |||||||||
36 | Essi Ahvenainen | 2005 | 56.76 | 1:57.58 | ||||||
Vanders | 1:56.07 | |||||||||
37 | Ninja Brelo | 2006 | 57.73 | 1:58.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:59.63 | |||||||||
38 | Sanni Valtanen | 2004 | 56.57 | 1:58.64 | ||||||
Simmis Wanda | 1:57.15 | |||||||||
39 | Peppi Särkelä | 2004 | 55.91 | 1:58.92 | ||||||
Simmis Wanda | 2:18.28 | |||||||||
40 | Maisa Brusila | 2004 | 1:01.13 | 2:08.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Kia Mäennenä | 2006 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | 1:53.56 | |||||||||
- | Milla Strandberg | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:31.63 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Odessa Haikara | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:46.61 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 42.16 | 1:25.74 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.94 | |||||||||
2 | Maari Sinivuori | 2001 | 43.07 | 1:30.19 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:31.58 | |||||||||
- | Liia Louhikoski | 2001 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:24.02 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Petra Uusikumpu | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 1:24.03 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Julia Korva | 1999 | 36.47 | 1:15.68 | ||||||
Octopus Lohja | 1:13.90 | |||||||||
2 | Roosa Andelin | 1998 | 39.08 | 1:20.97 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:18.76 | |||||||||
3 | Katarina Korpinen | 1993 | 39.37 | 1:21.02 | ||||||
Kampuksen Plaani | 1:20.10 | |||||||||
4 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 40.38 | 1:22.07 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:21.57 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 15:26 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 15:33 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Dang Le Nhut | 2003 | 36.51 | 1:19.48 | ||||||
Simmis Wanda | 1:22.40 | |||||||||
2 | Sami Uusikumpu | 2003 | 38.41 | 1:19.67 | ||||||
Simmis Wanda | 1:18.76 | |||||||||
3 | Jerry Roine | 2002 | 39.87 | 1:23.35 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:28.34 | |||||||||
4 | Janne Mononen | 2002 | 45.04 | 1:35.36 | ||||||
Simmis Wanda | 1:39.29 | |||||||||
5 | Lucas Lönnblad | 2004 | 47.19 | 1:35.78 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.47 | |||||||||
6 | Joona Lehtonen | 2003 | 46.24 | 1:36.27 | ||||||
Vanders | 1:30.35 | |||||||||
7 | Sami Pönkä | 2003 | 47.98 | 1:39.60 | ||||||
Vanders | 1:39.96 | |||||||||
8 | Alvar Aho | 2004 | 48.07 | 1:39.82 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.30 | |||||||||
9 | Antti Musikka | 2005 | 47.18 | 1:40.09 | ||||||
Vanders | 1:44.55 | |||||||||
10 | Oskari Toivonen | 2004 | 48.41 | 1:44.80 | ||||||
Vanders | 1:49.07 | |||||||||
11 | Samuel Saari | 2004 | 51.99 | 1:49.28 | ||||||
Cetus Espoo | 1:50.22 | |||||||||
12 | Samuli Surakka | 2003 | 54.25 | 1:52.90 | ||||||
Simmis Wanda | 1:51.76 | |||||||||
13 | Aran Aydar | 2002 | 55.01 | 2:00.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Jesse Lintusalo | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:36.84 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 31.97 | 1:08.15 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.09 | |||||||||
2 | Eetu Einto | 2001 | 34.81 | 1:12.22 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:10.33 | |||||||||
2 | Eetu Isosuo | 2000 | 34.17 | 1:12.22 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.19 | |||||||||
4 | Alex Lassila | 2000 | 35.86 | 1:16.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.47 | |||||||||
5 | Eemil Kylmä | 2001 | 37.43 | 1:16.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.20 | |||||||||
6 | Kasper Envalds | 2001 | 37.59 | 1:18.08 | ||||||
Vanders | 1:19.74 | |||||||||
7 | Oskari Niemi | 2001 | 38.74 | 1:22.57 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:15.60 | |||||||||
8 | Ville Rissanen | 2001 | 39.36 | 1:24.82 | ||||||
Simmis Wanda | 1:23.51 | |||||||||
9 | Eetu Häkkinen | 2001 | 40.26 | 1:27.28 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:26.64 | |||||||||
10 | Nestori Tiainen | 2000 | 44.07 | 1:32.34 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:32.63 | |||||||||
- | Alex Garcia de la Cadena | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Lauri Kuitunen | 1998 | 36.81 | 1:17.84 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:13.30 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 15:33 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 16:06 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aino Kuusisto | 2006 | 43.08 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 40.98 | |||||||||
2 | Heli Kuisma | 2006 | 43.81 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 42.04 | |||||||||
3 | Helmi Käkelä | 2006 | 43.98 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 43.30 | |||||||||
4 | Clara Korkeamäki | 2006 | 50.31 | |||||||
Vanders | 50.59 | |||||||||
5 | Kia Mäennenä | 2006 | 55.01 | |||||||
Cetus Espoo | 51.17 | |||||||||
6 | Ninja Brelo | 2006 | 56.61 | |||||||
Cetus Espoo | 53.74 | |||||||||
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Helmi Lehtonen | 2004 | 33.50 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.50 | |||||||||
2 | Nicole Yisrael | 2004 | 35.19 | |||||||
Simmis Wanda | 33.81 | |||||||||
3 | Vlada Guljajeva | 2004 | 37.46 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.23 | |||||||||
4 | Aino Koskelo | 2005 | 37.48 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 35.82 | |||||||||
5 | Alma Hörkkö | 2005 | 38.74 | |||||||
Simmis Wanda | 38.62 | |||||||||
6 | Beata Niskanen | 2004 | 39.19 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 42.73 | |||||||||
7 | Anniina Ahonen | 2005 | 39.67 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 40.44 | |||||||||
8 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 43.77 | |||||||
Vanders | 41.93 | |||||||||
9 | Essi Loponen | 2004 | 44.61 | |||||||
Simmis Wanda | 45.95 | |||||||||
10 | Ronja Welling | 2005 | 46.36 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 46.08 | |||||||||
11 | Roosa Tuomola | 2005 | 51.23 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 50.48 | |||||||||
12 | Maisa Brusila | 2004 | 55.65 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Peppi Särkelä | 2004 | 56.84 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Emmi Saarela | 2001 | 31.52 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Lilli Louhikoski | 2002 | 31.85 | |||||||
Vanders | 29.94 | |||||||||
3 | Mariel Mylly | 2001 | 32.13 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.56 | |||||||||
4 | Aino Paju | 2003 | 32.51 | |||||||
Vanders | 32.06 | |||||||||
5 | Verna Rostedt | 2002 | 33.26 | |||||||
Cetus Espoo | 32.60 | |||||||||
6 | Sofia Hinkka | 2001 | 33.57 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 33.06 | |||||||||
7 | Saana Yritys | 2003 | 33.81 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Maria Suihko | 2001 | 34.23 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 35.30 | |||||||||
9 | Siiri Välimaa | 2002 | 34.84 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 34.86 | |||||||||
10 | Sofia Harju | 2002 | 35.31 | |||||||
Simmis Wanda | 34.87 | |||||||||
11 | Roosa Pilsari | 2003 | 36.91 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Anna Retva | 2003 | 37.86 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 36.20 | |||||||||
13 | Siiri Koskinen | 2002 | 38.01 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 35.42 | |||||||||
14 | Suvi-Maaria Heinonen | 2002 | 38.11 | |||||||
Salon Uimarit | 37.01 | |||||||||
15 | Julie Nikkilä | 2003 | 38.49 | |||||||
Vanders | 39.74 | |||||||||
16 | Tiia Kuisma | 2003 | 38.51 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 39.86 | |||||||||
17 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 38.57 | |||||||
Vanders | 43.59 | |||||||||
18 | Cinja Åvist | 2003 | 38.80 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.50 | |||||||||
19 | Wunsen Jämsen | 2003 | 39.11 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 41.23 | |||||||||
20 | Erja Tiljander | 2000 | 39.62 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.35 | |||||||||
21 | Sara Myller | 2003 | 40.10 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.09 | |||||||||
22 | Aava Mattila | 2003 | 41.96 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 16:06 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 15:54 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aaro Imppola | 2006 | 43.83 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 52.33 | |||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 33.91 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.15 | |||||||||
2 | Joonas Maaranen | 2004 | 34.89 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.51 | |||||||||
3 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 37.87 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 39.56 | |||||||||
4 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 41.16 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 38.40 | |||||||||
5 | Alexander Nyman | 2004 | 42.25 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.50 | |||||||||
6 | Joona Saarnio | 2004 | 44.76 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 45.52 | |||||||||
7 | Aaron Pirinen | 2005 | 45.40 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 52.76 | |||||||||
8 | Oskari Toivonen | 2004 | 48.59 | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Henrik Häkkinen | 1998 | 27.17 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 26.77 | |||||||||
2 | Henrik Rinkinen | 1997 | 28.24 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 26.66 | |||||||||
3 | Miro Juvonen | 1994 | 28.93 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 28.08 | |||||||||
4 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 30.05 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 29.98 | |||||||||
5 | Santeri Tuomi | 2001 | 31.46 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.60 | |||||||||
6 | Aaro Märsylä | 2001 | 31.47 | |||||||
Vanders | 30.83 | |||||||||
7 | Ali Gardberg | 2001 | 31.70 | |||||||
Simmis Wanda | 32.49 | |||||||||
8 | Jani Savander | 1999 | 31.73 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.34 | |||||||||
9 | Aki Hakkarainen | 2003 | 33.35 | |||||||
Simmis Wanda | 32.99 | |||||||||
10 | Tatu Saareks | 2003 | 34.08 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.78 | |||||||||
11 | Juho Elia Marjala | 2003 | 34.53 | |||||||
Simmis Wanda | 34.30 | |||||||||
12 | Sami Uusikumpu | 2003 | 35.14 | |||||||
Simmis Wanda | 36.36 | |||||||||
13 | Juuso Rahikainen | 2003 | 36.33 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 34.98 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 15:54 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 16:22 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Milla Nikkanen | 2002 | 33.74 | 1:10.26 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:10.83 | |||||||||
2 | Helmi Tossavainen | 2002 | 33.94 | 1:12.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.50 | |||||||||
3 | Saana Karell | 2002 | 36.51 | 1:14.49 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:15.50 | |||||||||
4 | Jonna Vasara | 2002 | 36.41 | 1:14.82 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.44 | |||||||||
5 | Vilma Norja | 2002 | 37.05 | 1:15.03 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.52 | |||||||||
6 | Pinja Paulomo | 2002 | 37.03 | 1:16.66 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.35 | |||||||||
7 | Henrietta Löfgren | 2003 | 39.02 | 1:20.87 | ||||||
Simmis Wanda | 1:19.14 | |||||||||
8 | Lumi Luoma | 2005 | 39.65 | 1:22.98 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:26.42 | |||||||||
9 | Aino Kontiainen | 2002 | 40.89 | 1:23.39 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:20.44 | |||||||||
10 | Oona Siltala | 2002 | 40.54 | 1:24.85 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.46 | |||||||||
11 | Anna Hakkarainen | 2005 | 40.55 | 1:25.01 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.36 | |||||||||
12 | Laura Nissi | 2004 | 41.45 | 1:25.27 | ||||||
Simmis Wanda | 1:23.09 | |||||||||
13 | Mikaela Jokela | 2002 | 42.57 | 1:25.66 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:27.76 | |||||||||
14 | Oona Lehtola | 2003 | 42.58 | 1:25.90 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:26.05 | |||||||||
15 | Sanni Valtanen | 2004 | 41.89 | 1:27.31 | ||||||
Simmis Wanda | 1:30.25 | |||||||||
16 | Sara Pantsu | 2003 | 43.15 | 1:27.66 | ||||||
Simmis Wanda | 1:27.79 | |||||||||
17 | Säde Ryynänen | 2005 | 44.61 | 1:30.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.94 | |||||||||
18 | Hanna Martola | 2005 | 1:33.18 | 1:33.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.53 | |||||||||
19 | Elina Syvänne | 2004 | 46.89 | 1:34.19 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:36.79 | |||||||||
20 | Jasmin Savonen | 2005 | 46.52 | 1:34.72 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.84 | |||||||||
21 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 1:35.25 | 1:35.25 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:38.43 | |||||||||
22 | Anastasia Kotova | 2003 | 47.24 | 1:36.41 | ||||||
Simmis Wanda | 1:35.19 | |||||||||
23 | Ellen Kettunen | 2005 | 48.54 | 1:37.68 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.25 | |||||||||
24 | Iris Erten | 2003 | 48.19 | 1:38.18 | ||||||
Simmis Wanda | 1:49.57 | |||||||||
25 | Ada Oila | 2005 | 47.31 | 1:38.29 | ||||||
Vanders | 1:43.68 | |||||||||
26 | Enni Tammilehto | 2006 | 48.79 | 1:38.84 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.28 | |||||||||
27 | Milla Kiviranta | 2006 | 49.56 | 1:40.27 | ||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Oona Eriksson | 2004 | 49.73 | 1:40.36 | ||||||
Simmis Wanda | 1:35.51 | |||||||||
29 | Laura Turunen | 2005 | 48.53 | 1:41.95 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.89 | |||||||||
30 | Aava Merikanto | 2004 | 48.81 | 1:43.53 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Elina Ruha | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:29.56 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Laura Hautamäki | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 1:37.95 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Maisa Brusila | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Amanda Rapinoja | 2001 | 36.17 | 1:13.83 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.80 | |||||||||
2 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 35.93 | 1:14.81 | ||||||
Vanders | 1:12.82 | |||||||||
3 | Merili Kallas | 2001 | 39.06 | 1:19.47 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:16.45 | |||||||||
4 | Ella Hörkkö | 2001 | 39.69 | 1:20.38 | ||||||
Simmis Wanda | 1:22.24 | |||||||||
5 | Sini Hirvonen | 2001 | 40.83 | 1:22.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Johanna Luukkonen | 2001 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:30.21 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 36.13 | 1:13.69 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:12.76 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 16:22 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 16:22 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 36.21 | 1:16.37 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:14.22 | |||||||||
2 | Markus Nuorinko | 2003 | 36.77 | 1:16.73 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:15.78 | |||||||||
3 | Aleksi Vuorio | 2002 | 37.98 | 1:16.78 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:17.42 | |||||||||
4 | Elias Rajala | 2002 | 39.78 | 1:19.50 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Leo Kallionpää | 2002 | 38.56 | 1:20.72 | ||||||
Vanders | 1:21.68 | |||||||||
6 | Jesse Lintusalo | 2004 | 40.81 | 1:23.78 | ||||||
Vanders | 1:21.96 | |||||||||
7 | Aaron Utulahti | 2002 | 39.70 | 1:24.07 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:28.28 | |||||||||
8 | Elias Kallonen | 2003 | 40.43 | 1:24.23 | ||||||
Vanders | 1:24.97 | |||||||||
9 | Mio Heinola | 2005 | 41.88 | 1:24.64 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:24.61 | |||||||||
10 | Miro Moisio | 2002 | 43.15 | 1:26.61 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:26.31 | |||||||||
11 | Veerti Juurakko | 2004 | 42.76 | 1:28.57 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.53 | |||||||||
12 | Viktor Asklöf | 2004 | 43.75 | 1:28.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.07 | |||||||||
13 | Sami Pönkä | 2003 | 43.94 | 1:28.94 | ||||||
Vanders | 1:24.51 | |||||||||
14 | Antti Musikka | 2005 | 43.93 | 1:29.68 | ||||||
Vanders | 1:35.26 | |||||||||
15 | Samuli Surakka | 2003 | 44.78 | 1:34.05 | ||||||
Simmis Wanda | 1:33.09 | |||||||||
16 | Aapo Ahlroos | 2004 | 49.58 | 1:41.29 | ||||||
Vanders | 1:35.60 | |||||||||
17 | Alvar Aho | 2004 | 50.05 | 1:41.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:45.72 | |||||||||
18 | Samuel Saari | 2004 | 50.69 | 1:44.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.25 | |||||||||
19 | Lucas Lönnblad | 2004 | 52.40 | 1:47.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:51.40 | |||||||||
- | Aapo Tuhkanen | 2005 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Mikael Vatiainen | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 1:40.05 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Samuel Syrjänen | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 1:24.08 | |||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Yufei Meng | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:29.61 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Teemu Annala | 2001 | 32.49 | 1:05.73 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.53 | |||||||||
2 | Joona Ruuskanen | 2000 | 32.68 | 1:07.45 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.47 | |||||||||
3 | Ville Rissanen | 2001 | 39.01 | 1:18.88 | ||||||
Simmis Wanda | 1:17.49 | |||||||||
4 | Nestori Tiainen | 2000 | 1:35.09 | 1:32.20 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 29.71 | 1:00.52 | ||||||
Vanders | 1:02.57 | |||||||||
2 | Jani Savander | 1999 | 36.65 | 1:16.89 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:14.52 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 16:22 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 16:46 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aino Koskelo | 2005 | 44.59 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 42.09 | |||||||||
2 | Lumi Luoma | 2005 | 45.24 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 45.17 | |||||||||
3 | Anniina Ahonen | 2005 | 46.05 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 47.86 | |||||||||
4 | Saara Seppälä | 2005 | 47.85 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 49.74 | |||||||||
5 | Aino Kuusisto | 2006 | 48.10 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 47.61 | |||||||||
6 | Alma Hörkkö | 2005 | 49.55 | |||||||
Simmis Wanda | 51.69 | |||||||||
7 | Helmi Käkelä | 2006 | 50.24 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 47.90 | |||||||||
8 | Ronja Welling | 2005 | 51.77 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 56.36 | |||||||||
9 | Heli Kuisma | 2006 | 52.74 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 52.03 | |||||||||
10 | Roosa Tuomola | 2005 | 54.78 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 51.92 | |||||||||
11 | Wilma Wallenius | 2005 | 59.25 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
12 | Clara Korkeamäki | 2006 | 59.80 | |||||||
Vanders | 57.20 | |||||||||
- | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | 56.14 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Milja Korhonen | 2006 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Sofia Oksa | 2007 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | 37.96 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 37.06 | |||||||||
2 | Vilja Grundström | 2003 | 39.14 | |||||||
Vanders | 41.34 | |||||||||
3 | Sonja Salmimies | 2004 | 40.55 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 39.41 | |||||||||
4 | Roosa Pilsari | 2003 | 41.47 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 41.98 | |||||||||
5 | Anna Retva | 2003 | 41.69 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 41.67 | |||||||||
6 | Saana Yritys | 2003 | 41.92 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Cinja Åvist | 2003 | 43.52 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.92 | |||||||||
8 | Henrietta Löfgren | 2003 | 43.93 | |||||||
Simmis Wanda | 43.97 | |||||||||
9 | Aliina Karvonen | 2004 | 44.61 | |||||||
Simmis Wanda | 46.20 | |||||||||
10 | Sara Myller | 2003 | 44.69 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 46.07 | |||||||||
11 | Susanna Kuisma | 2003 | 44.74 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.93 | |||||||||
12 | Aava Mattila | 2003 | 47.11 | |||||||
Simmis Wanda | 47.87 | |||||||||
13 | Peppi Siurola | 2004 | 47.13 | |||||||
Simmis Wanda | 47.93 | |||||||||
14 | Liisa Penttinen | 2003 | 47.43 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 47.14 | |||||||||
15 | Vilma Lipponen | 2003 | 48.39 | |||||||
Simmis Wanda | 48.19 | |||||||||
16 | Roona Karola | 2004 | 48.79 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 50.39 | |||||||||
17 | Niini Saxelin | 2003 | 50.22 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 50.73 | |||||||||
18 | Amanda Mielty | 2003 | 50.79 | |||||||
Simmis Wanda | 51.82 | |||||||||
19 | Iris Erten | 2003 | 51.18 | |||||||
Simmis Wanda | 54.74 | |||||||||
20 | Veera Mikkonen | 2004 | 52.50 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 51.80 | |||||||||
21 | Nelli Ponnikas | 2004 | 53.53 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Elina Laaksonen | 2004 | 54.30 | |||||||
Simmis Wanda | 55.74 | |||||||||
23 | Mandi Lindroos | 2004 | 54.76 | |||||||
Simmis Wanda | 53.14 | |||||||||
- | Siiri Vesanen | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | 55.08 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Sonja Tarkiainen | 2004 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Jenny Nieminen | 2001 | 35.69 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.97 | |||||||||
2 | Roosa Andelin | 1998 | 36.83 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.39 | |||||||||
3 | Vilma Hottinen | 2002 | 37.89 | |||||||
Simmis Wanda | 36.17 | |||||||||
4 | Tuisku Grundström | 2002 | 38.35 | |||||||
Vanders | 37.70 | |||||||||
5 | Katarina Korpinen | 1993 | 38.54 | |||||||
Kampuksen Plaani | 36.56 | |||||||||
6 | Liia Louhikoski | 2001 | 38.69 | |||||||
Vanders | 38.10 | |||||||||
7 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 38.91 | |||||||
Cetus Espoo | 39.48 | |||||||||
8 | Jasmin Vacker | 1999 | 40.02 | |||||||
Vanders | 38.84 | |||||||||
9 | Jenny Kareinen | 2002 | 41.05 | |||||||
Simmis Wanda | 39.06 | |||||||||
10 | Maari Sinivuori | 2001 | 41.29 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 41.04 | |||||||||
11 | Sofia Harju | 2002 | 44.49 | |||||||
Simmis Wanda | 44.57 | |||||||||
12 | Mikaela Jokela | 2002 | 44.57 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 44.42 | |||||||||
13 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 48.07 | |||||||
Vanders | 45.91 | |||||||||
14 | Emma Aarnikoivu | 2002 | 49.62 | |||||||
Simmis Wanda | 50.06 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 16:46 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 18:00 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aleksandr Logvin | 2006 | 47.51 | |||||||
Vanders | 47.09 | |||||||||
2 | Kasperi Miettinen | 2006 | 51.41 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 55.46 | |||||||||
3 | Ahti Halttunen | 2006 | 57.72 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 39.53 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 41.38 | |||||||||
2 | Joonas Maaranen | 2004 | 42.73 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.40 | |||||||||
3 | Alexander Nyman | 2004 | 43.62 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 45.30 | |||||||||
4 | Oskari Cederqvist | 2004 | 46.06 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Otto Kuusisto | 2004 | 46.39 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 47.70 | |||||||||
6 | Martti Karesjoki | 2004 | 47.12 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 49.30 | |||||||||
7 | Eemi Niininen | 2004 | 47.68 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Joona Saarnio | 2004 | 48.00 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 49.36 | |||||||||
9 | Joel Lipponen | 2004 | 53.15 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 31.20 | |||||||
Vanders | 31.30 | |||||||||
2 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 31.67 | |||||||
Cetus Espoo | 31.22 | |||||||||
3 | Eetu Einto | 2001 | 32.54 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 31.38 | |||||||||
4 | Matias Hjelm | 2002 | 32.63 | |||||||
Vanders | 32.18 | |||||||||
5 | Lauri Kuitunen | 1998 | 34.08 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.66 | |||||||||
6 | Henrik Rinkinen | 1997 | 34.09 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.39 | |||||||||
7 | Veeti Laine | 2000 | 35.13 | |||||||
Cetus Espoo | 34.41 | |||||||||
8 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 35.88 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 38.52 | |||||||||
9 | Dang Le Nhut | 2003 | 36.10 | |||||||
Simmis Wanda | 36.36 | |||||||||
10 | Santeri Tuomi | 2001 | 36.83 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.74 | |||||||||
11 | Oskari Niemi | 2001 | 36.91 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.81 | |||||||||
12 | Juuso Rahikainen | 2003 | 40.36 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 41.40 | |||||||||
13 | Eetu Häkkinen | 2001 | 40.64 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 40.81 | |||||||||
14 | Aki Hakkarainen | 2003 | 42.29 | |||||||
Simmis Wanda | 40.84 | |||||||||
15 | Juho Elia Marjala | 2003 | 43.82 | |||||||
Simmis Wanda | 44.15 | |||||||||
16 | Otso Kurikka | 2003 | 46.15 | |||||||
Simmis Wanda | 46.37 | |||||||||
17 | Konsta Pekkala | 2003 | 48.55 | |||||||
Simmis Wanda | 48.05 | |||||||||
18 | Aran Aydar | 2002 | 54.04 | |||||||
Simmis Wanda | 53.71 | |||||||||
- | Antti Komu | 2003 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 18:00 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 16:56 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Vera Vartiainen | 2002 | 35.47 | 1:15.12 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Agneta Kallas | 2002 | 37.75 | 1:19.98 | ||||||
Simmis Wanda | 1:17.74 | |||||||||
3 | Emilia Sjölund | 2002 | 38.43 | 1:25.66 | ||||||
Simmis Wanda | 1:20.14 | |||||||||
4 | Sara Myller | 2003 | 42.48 | 1:30.67 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:30.06 | |||||||||
5 | Tiia Kuisma | 2003 | 42.54 | 1:33.25 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:45.94 | |||||||||
6 | Odessa Haikara | 2004 | 41.17 | 1:33.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.21 | |||||||||
7 | Anna Hakkarainen | 2005 | 44.05 | 1:35.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Hanna Martola | 2005 | 44.66 | 1:35.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Aliina Karvonen | 2004 | 46.32 | 1:35.86 | ||||||
Simmis Wanda | 1:26.09 | |||||||||
10 | Jasmin Savonen | 2005 | 47.43 | 1:38.98 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.67 | |||||||||
11 | Ellen Kettunen | 2005 | 47.81 | 1:39.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Säde Ryynänen | 2005 | 50.26 | 1:48.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Elina Ruha | 2005 | 50.68 | 1:50.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Suvi-Maaria Heinonen | 2002 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 1:29.49 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 1:03.52 | 1:03.52 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:00.88 | |||||||||
2 | Jenny Nieminen | 2001 | 33.22 | 1:11.50 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:10.25 | |||||||||
3 | Sofia Hinkka | 2001 | 37.86 | 1:20.36 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:20.72 | |||||||||
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 32.30 | 1:06.68 | ||||||
Vanders | 1:05.74 | |||||||||
2 | Julia Korva | 1999 | 37.00 | 1:20.09 | ||||||
Octopus Lohja | 1:21.69 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 16:56 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 16:58 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 32.86 | 1:08.94 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:08.98 | |||||||||
2 | Sampo Peltola | 2002 | 1:20.25 | 1:20.25 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:25.42 | |||||||||
3 | Yufei Meng | 2004 | 44.38 | 1:39.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.48 | |||||||||
4 | Veerti Juurakko | 2004 | 46.81 | 1:43.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Viktor Asklöf | 2004 | 49.11 | 1:44.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Alex Lassila | 2000 | 1:02.29 | 1:02.29 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.08 | |||||||||
2 | Alex Garcia de la Cadena | 2000 | 30.56 | 1:03.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Eemil Kylmä | 2001 | 31.73 | 1:07.72 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.37 | |||||||||
4 | Eetu Isosuo | 2000 | 33.74 | 1:11.94 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.47 | |||||||||
5 | Aaro Märsylä | 2001 | 33.92 | 1:13.49 | ||||||
Vanders | 1:11.53 | |||||||||
6 | Ali Gardberg | 2001 | 35.36 | 1:16.06 | ||||||
Simmis Wanda | 1:20.18 | |||||||||
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Henrik Häkkinen | 1998 | =.00 | 1:00.12 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:00.09 | |||||||||
2 | Jani Savander | 1999 | 32.75 | 1:13.75 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:11.54 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 16:58 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 17:18 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 15, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Lilli Louhikoski | 2002 | 31.49 | 1:06.42 | 1:42.52 | 2:17.95 | ||||
Vanders | 2:10.64 | |||||||||
2 | Jonna Vasara | 2002 | 32.23 | 1:07.77 | 1:44.06 | 2:20.47 | ||||
Cetus Espoo | 2:16.65 | |||||||||
3 | Siiri Välimaa | 2002 | 32.79 | 1:09.97 | 1:47.46 | 2:24.50 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:22.76 | |||||||||
4 | Verna Rostedt | 2002 | 32.94 | 1:10.20 | 1:49.16 | 2:27.67 | ||||
Cetus Espoo | 2:20.23 | |||||||||
5 | Agneta Kallas | 2002 | 34.47 | 1:13.31 | 1:52.99 | 2:31.14 | ||||
Simmis Wanda | 2:36.84 | |||||||||
6 | Jenny Kareinen | 2002 | 34.64 | 1:14.44 | 1:55.38 | 2:34.93 | ||||
Simmis Wanda | 2:35.89 | |||||||||
7 | Emilia Sjölund | 2002 | 1:15.13 | 1:55.78 | 2:35.29 | 2:35.29 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Siiri Koskinen | 2002 | 36.16 | 1:15.97 | 1:57.64 | 2:36.05 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Maria Yritys | 2002 | 35.84 | 1:16.40 | 1:58.74 | 2:39.90 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
10 | Helmi Lehtonen | 2004 | 36.53 | 1:17.67 | 1:59.61 | 2:39.99 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:52.48 | |||||||||
11 | Ellen Strandberg | 2002 | 35.92 | 1:16.41 | 1:59.45 | 2:43.45 | ||||
Vanders | 2:36.05 | |||||||||
12 | Beata Niskanen | 2004 | 37.79 | 1:20.49 | 2:02.86 | 2:43.81 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:50.67 | |||||||||
13 | Henrietta Löfgren | 2003 | 38.37 | 1:21.51 | 2:04.10 | 2:46.07 | ||||
Simmis Wanda | 2:45.92 | |||||||||
14 | Iida Herrala | 2004 | 37.23 | 1:20.18 | 2:03.33 | 2:46.18 | ||||
Simmis Wanda | 2:43.66 | |||||||||
15 | Elina Syvänne | 2004 | 39.99 | 1:23.63 | 2:49.69 | 2:49.69 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:01.19 | |||||||||
16 | Meea Juntunen | 2005 | 37.25 | 1:21.68 | 2:07.26 | 2:50.53 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Milla Strandberg | 2005 | 38.97 | 1:23.10 | 2:08.03 | 2:51.39 | ||||
Vanders | 2:48.37 | |||||||||
18 | Liisa Penttinen | 2003 | 39.42 | 1:23.81 | 2:08.87 | 2:51.87 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:43.43 | |||||||||
19 | Laura Hautamäki | 2002 | 40.62 | 1:25.74 | 2:12.17 | 2:53.79 | ||||
Simmis Wanda | 2:51.73 | |||||||||
20 | Saara Sauranen | 2002 | 38.71 | 1:23.09 | 2:09.51 | 2:54.13 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
21 | Alma Hörkkö | 2005 | 40.30 | 1:26.35 | 2:12.71 | 2:55.47 | ||||
Simmis Wanda | 3:04.01 | |||||||||
22 | Aava Mattila | 2003 | 39.86 | 1:24.98 | 2:11.99 | 2:56.34 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Oona Eriksson | 2004 | 39.72 | 1:25.39 | 2:13.73 | 2:57.75 | ||||
Simmis Wanda | 3:02.33 | |||||||||
24 | Wunsen Jämsen | 2003 | 38.06 | 1:22.49 | 2:10.37 | 2:58.39 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:18.49 | |||||||||
25 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 40.29 | 1:28.73 | 2:17.91 | 3:02.22 | ||||
Nummelan Kisaajat | 3:01.76 | |||||||||
26 | Jasmine Errehani | 2004 | 41.46 | 1:28.41 | 2:18.03 | 3:03.73 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Enni Tammilehto | 2006 | 45.17 | 1:35.69 | 2:28.78 | 3:18.55 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 15, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Maria Suihko | 2001 | 33.16 | 1:09.73 | 1:47.49 | 2:24.91 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:25.67 | |||||||||
2 | Ella Hörkkö | 2001 | 35.70 | 1:15.45 | 1:56.13 | 2:35.26 | ||||
Simmis Wanda | 2:42.55 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 17:18 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 17:34 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 16, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 33.08 | 1:10.55 | 1:46.32 | 2:20.04 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Markus Nuorinko | 2003 | 30.79 | 1:06.52 | 1:44.55 | 2:20.52 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:27.73 | |||||||||
3 | Juuso Rahikainen | 2003 | 34.63 | 1:11.85 | 1:48.49 | 2:22.93 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:28.81 | |||||||||
4 | Juho Elia Marjala | 2003 | 34.29 | 1:11.32 | 1:49.48 | 2:26.84 | ||||
Simmis Wanda | 2:30.56 | |||||||||
5 | Aki Hakkarainen | 2003 | 34.42 | 1:12.60 | 1:52.94 | 2:32.21 | ||||
Simmis Wanda | 2:30.37 | |||||||||
6 | Tatu Saareks | 2003 | 32.94 | 1:11.08 | 1:52.24 | 2:32.83 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:44.82 | |||||||||
7 | Elias Rajala | 2002 | 35.61 | 1:16.55 | 1:57.13 | 2:33.13 | ||||
Vanders | 2:36.12 | |||||||||
8 | Miro Merinen | 2003 | 35.65 | 1:14.52 | 1:54.71 | 2:33.33 | ||||
Simmis Wanda | 2:43.56 | |||||||||
9 | Jerry Roine | 2002 | 35.96 | 1:15.03 | 1:54.88 | 2:33.71 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:48.72 | |||||||||
10 | Leo Kallionpää | 2002 | 34.45 | 1:14.20 | 1:54.59 | 2:34.08 | ||||
Vanders | ||||||||||
11 | Miro Moisio | 2002 | 35.71 | 1:17.31 | 1:57.93 | 2:37.17 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:53.62 | |||||||||
12 | Elias Kallonen | 2003 | 34.22 | 1:14.04 | 1:57.19 | 2:40.32 | ||||
Vanders | ||||||||||
13 | Samuel Syrjänen | 2002 | 37.55 | 1:19.13 | 2:01.64 | 2:41.06 | ||||
Simmis Wanda | 2:48.44 | |||||||||
14 | Viktor Asklöf | 2004 | 37.07 | 1:19.73 | 2:02.66 | 2:41.79 | ||||
Cetus Espoo | 2:48.70 | |||||||||
15 | Aaron Utulahti | 2002 | 36.16 | 1:19.87 | 2:04.47 | 2:46.84 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:57.20 | |||||||||
16 | Mio Heinola | 2005 | 37.67 | 1:21.80 | 2:07.11 | 2:47.75 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:47.66 | |||||||||
17 | Konsta Pekkala | 2003 | 36.42 | 1:20.20 | 2:04.04 | 2:48.53 | ||||
Simmis Wanda | 3:08.81 | |||||||||
18 | Joona Lehtonen | 2003 | 37.64 | 1:19.88 | 2:05.03 | 2:49.43 | ||||
Vanders | 2:46.30 | |||||||||
19 | Otso Kurikka | 2003 | 36.75 | 1:20.84 | 2:05.95 | 2:49.91 | ||||
Simmis Wanda | 2:47.50 | |||||||||
20 | Sampo Nord | 2005 | 40.85 | 1:26.22 | 2:13.20 | 2:57.42 | ||||
Vanders | 2:59.77 | |||||||||
21 | Janne Mononen | 2002 | 41.31 | 1:28.41 | 2:12.77 | 3:01.33 | ||||
Simmis Wanda | 2:57.15 | |||||||||
22 | Urho Käkelä | 2005 | 39.66 | 1:29.83 | 2:21.67 | 3:04.70 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:28.14 | |||||||||
23 | Samuel Saari | 2004 | 41.93 | 1:29.92 | 2:19.88 | 3:06.19 | ||||
Cetus Espoo | 3:08.52 | |||||||||
24 | Aapo Ahlroos | 2004 | 41.72 | 1:31.47 | 2:21.04 | 3:08.39 | ||||
Vanders | 2:56.16 | |||||||||
25 | Lucas Lönnblad | 2004 | 43.60 | 1:33.51 | 2:26.78 | 3:17.00 | ||||
Cetus Espoo | 3:20.95 | |||||||||
Laji 16, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kasper Envalds | 2001 | 28.70 | 1:00.78 | 1:34.09 | 2:06.67 | ||||
Vanders | 2:08.89 | |||||||||
2 | Ville Rissanen | 2001 | 32.77 | 1:10.04 | 1:49.35 | 2:26.69 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Eetu Häkkinen | 2001 | 34.59 | 1:14.28 | 1:54.48 | 2:32.99 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:38.50 | |||||||||
Laji 16, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Reko Patinen | 1998 | 56.54 | 1:52.94 | 1:55.64 | 1:55.64 | ||||
Nummelan Kisaajat | 1:55.05 | |||||||||
2 | Jari Schwarte | 1990 | 56.77 | 1:56.57 | 1:56.57 | |||||
Cetus Espoo | 2:00.12 | |||||||||
3 | Miro Juvonen | 1994 | 29.21 | 1:01.07 | 1:34.32 | 2:06.99 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 17:34 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 17:48 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 17, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aino Koskelo | 2005 | 39.99 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 39.05 | |||||||||
2 | Anniina Ahonen | 2005 | 40.91 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.05 | |||||||||
3 | Meea Juntunen | 2005 | 42.12 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Saara Seppälä | 2005 | 44.47 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 46.06 | |||||||||
5 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 44.95 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 46.13 | |||||||||
6 | Heli Kuisma | 2006 | 46.99 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 45.02 | |||||||||
7 | Janica Nieminen | 2005 | 48.73 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 49.90 | |||||||||
8 | Milja Korhonen | 2006 | 48.79 | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
9 | Roosa Tuomola | 2005 | 49.23 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 53.14 | |||||||||
- | Lyydia Leskinen | 2005 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 17, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | 35.34 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 35.27 | |||||||||
2 | Saana Yritys | 2003 | 36.26 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Vilja Grundström | 2003 | 36.42 | |||||||
Vanders | 39.07 | |||||||||
4 | Nicole Yisrael | 2004 | 37.96 | |||||||
Simmis Wanda | 36.76 | |||||||||
5 | Cinja Åvist | 2003 | 38.43 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.84 | |||||||||
6 | Taiga Yritys | 2003 | 38.72 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Sonja Salmimies | 2004 | 38.75 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 40.31 | |||||||||
8 | Laura Nissi | 2004 | 39.10 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Sanni Valtanen | 2004 | 41.22 | |||||||
Simmis Wanda | 41.50 | |||||||||
10 | Roona Karola | 2004 | 41.32 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 40.59 | |||||||||
11 | Susanna Kuisma | 2003 | 44.20 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 44.92 | |||||||||
12 | Elina Syvänne | 2004 | 44.95 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 44.77 | |||||||||
13 | Niini Saxelin | 2003 | 45.59 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 47.10 | |||||||||
14 | Aava Merikanto | 2004 | 46.05 | |||||||
Simmis Wanda | 47.23 | |||||||||
15 | Peppi Siurola | 2004 | 47.79 | |||||||
Simmis Wanda | 46.92 | |||||||||
16 | Amanda Mielty | 2003 | 49.97 | |||||||
Simmis Wanda | 49.31 | |||||||||
Laji 17, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 29.73 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 29.29 | |||||||||
2 | Nina Haltia | 1999 | 31.98 | |||||||
Vanders | 30.89 | |||||||||
3 | Milla Nikkanen | 2002 | 32.98 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 33.60 | |||||||||
4 | Petra Uusikumpu | 2001 | 34.10 | |||||||
Simmis Wanda | 35.44 | |||||||||
5 | Emmi Saarela | 2001 | 34.49 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Saana Karell | 2002 | 34.90 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 36.03 | |||||||||
7 | Merili Kallas | 2001 | 35.38 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 36.25 | |||||||||
8 | Tuisku Grundström | 2002 | 36.43 | |||||||
Vanders | 37.48 | |||||||||
9 | Noona Rantanen | 2002 | 36.51 | |||||||
Vanders | 36.97 | |||||||||
10 | Mariel Mylly | 2001 | 37.92 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 43.79 | |||||||||
11 | Aino Kontiainen | 2002 | 39.21 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.13 | |||||||||
12 | Johanna Luukkonen | 2001 | 42.36 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 41.81 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 17:48 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 17:48 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 18, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aaro Imppola | 2006 | 46.24 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 49.02 | |||||||||
2 | Ahti Halttunen | 2006 | 52.05 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 51.92 | |||||||||
3 | Vladimir Tsvetkov | 2006 | 52.77 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Kasperi Miettinen | 2006 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:08.62 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 18, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 34.44 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.81 | |||||||||
2 | Joonas Maaranen | 2004 | 36.24 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.36 | |||||||||
3 | Alexander Nyman | 2004 | 38.84 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 40.69 | |||||||||
4 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 40.26 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 44.20 | |||||||||
5 | Aaron Pirinen | 2005 | 41.38 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 42.63 | |||||||||
6 | Martti Karesjoki | 2004 | 43.49 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 44.82 | |||||||||
- | Tuomas Nieminen | 2004 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 18, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 32.86 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.20 | |||||||||
2 | Sami Uusikumpu | 2003 | 34.25 | |||||||
Simmis Wanda | 34.70 | |||||||||
3 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 34.35 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 34.91 | |||||||||
4 | Aleksi Vuorio | 2002 | 35.76 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 35.65 | |||||||||
5 | Mikael Vatiainen | 2003 | 43.11 | |||||||
Simmis Wanda | 42.74 | |||||||||
- | Antti Komu | 2003 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | 50.06 | |||||||||
- | Lauri Manninen | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | 39.82 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 17:48 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 18:37 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 19, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Cetus 1 | 0 | 2:06.89 | |||||||
Cetus Espoo | 2:10.63 | |||||||||
Jonna Jauhiainen | 2000 | 32.03 | 32.03 | |||||||
Pinja Paulomo | 2002 | 42.49 | 1:14.52 | |||||||
Helmi Tossavainen | 2002 | 23.18 | 1:37.70 | |||||||
Jonna Vasara | 2002 | 29.19 | 2:06.89 | |||||||
2 | Erinomaiset | 2001 | 2:13.86 | |||||||
Vanders | 2:13.73 | |||||||||
Ciia Korkeamäki | 2001 | 34.55 | 34.55 | |||||||
Liia Louhikoski | 2001 | |||||||||
Aino Paju | 2003 | |||||||||
Lilli Louhikoski | 2002 | 2:13.86 | 2:13.86 | |||||||
3 | Cetus 2 | 0 | 2:15.88 | |||||||
Cetus Espoo | 2:11.13 | |||||||||
Vilma Norja | 2002 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Amanda Rapinoja | 2001 | 37.16 | 1:12.84 | |||||||
Verna Rostedt | 2002 | 33.62 | 1:46.46 | |||||||
Oona Siltala | 2002 | 29.42 | 2:15.88 | |||||||
4 | Tuus Naiset | 0 | 2:16.66 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 2:20.59 | |||||||||
Sofia Hinkka | 2001 | 33.03 | 33.03 | |||||||
Anna Retva | 2003 | 39.69 | 1:12.72 | |||||||
Siiri Välimaa | 2002 | 34.35 | 1:47.07 | |||||||
Saana Karell | 2002 | 29.59 | 2:16.66 | |||||||
5 | Nu Naiset 1 | 0 | 2:17.67 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 2:17.43 | |||||||||
Milla Nikkanen | 2002 | 32.39 | 32.39 | |||||||
Sonja Salmimies | 2004 | 40.23 | 1:12.62 | |||||||
Aino Koskelo | 2005 | 36.57 | 1:49.19 | |||||||
Kerttu Koivuniemi | 1998 | 28.48 | 2:17.67 | |||||||
6 | Siwa Naiset | 0 | 2:18.56 | |||||||
Simmis Wanda | 2:19.46 | |||||||||
Ella Hörkkö | 2001 | 36.60 | 36.60 | |||||||
Vilma Hottinen | 2002 | 37.32 | 1:13.92 | |||||||
Emilia Sjölund | 2002 | 35.12 | 1:49.04 | |||||||
Agneta Kallas | 2002 | 29.52 | 2:18.56 | |||||||
7 | Tuus Naiset 2 | 0 | 2:29.51 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 2:25.43 | |||||||||
Siiri Koskinen | 2002 | 37.83 | 37.83 | |||||||
Saara Sauranen | 2002 | 1:21.36 | 1:59.19 | |||||||
Maari Sinivuori | 2001 | 30.32 | 2:29.51 | |||||||
Maria Suihko | 2001 | 2:29.51 | ||||||||
8 | Hyus Naiset | 0 | 2:30.43 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Cinja Åvist | 2003 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Susanna Kuisma | 2003 | 1:19.66 | 1:59.34 | |||||||
Taiga Yritys | 2003 | 31.09 | 2:30.43 | |||||||
Saana Yritys | 2003 | 2:30.43 | ||||||||
9 | Juk Naiset Ii | 2002 | 2:34.16 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:39.10 | |||||||||
Laura Pitkänen | 2002 | 40.48 | 40.48 | |||||||
Roosa Pilsari | 2003 | 1:19.55 | 2:00.03 | |||||||
Wunsen Jämsen | 2003 | 34.13 | 2:34.16 | |||||||
Sanni Luostarinen | 2002 | 2:34.16 | ||||||||
10 | Loistavat | 2002 | 2:38.47 | |||||||
Vanders | 2:37.33 | |||||||||
Gabriella Linna | 2004 | 43.02 | 43.02 | |||||||
Ellen Strandberg | 2002 | 45.01 | 1:28.03 | |||||||
Julie Nikkilä | 2003 | 36.86 | 2:04.89 | |||||||
Ella Vilenius | 2004 | 33.58 | 2:38.47 | |||||||
11 | Hyus Naiset 2 | 0 | 2:39.31 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Maria Yritys | 2002 | 40.85 | 40.85 | |||||||
Erja Tiljander | 2000 | 1:23.89 | 2:04.74 | |||||||
Tiia Kuisma | 2003 | 34.57 | 2:39.31 | |||||||
Johanna Luukkonen | 2001 | 2:39.31 | ||||||||
12 | Siwan Sammakot 3 | 0 | 2:44.80 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Aava Merikanto | 2004 | 47.86 | 47.86 | |||||||
Essi Loponen | 2004 | 46.06 | 1:33.92 | |||||||
Petra Uusikumpu | 2001 | 33.12 | 2:07.04 | |||||||
Amanda Mielty | 2003 | 37.76 | 2:44.80 | |||||||
13 | Siwan Sammakot 1 | 0 | 2:48.73 | |||||||
Simmis Wanda | 2:42.68 | |||||||||
Anastasia Kotova | 2003 | 43.53 | 43.53 | |||||||
Jasmine Errehani | 2004 | |||||||||
Alma Hörkkö | 2005 | |||||||||
Aava Mattila | 2003 | 2:48.73 | 2:48.73 | |||||||
14 | Siwan Sammakot 2 | 0 | 2:52.48 | |||||||
Simmis Wanda | 2:50.97 | |||||||||
Sanni Valtanen | 2004 | 43.03 | 43.03 | |||||||
Vilma Lipponen | 2003 | 1:34.39 | 2:17.42 | |||||||
Oona Eriksson | 2004 | 35.06 | 2:52.48 | |||||||
Laura Hautamäki | 2002 | 2:52.48 | ||||||||
15 | Cetus 4 | 0 | 2:55.59 | |||||||
Cetus Espoo | 2:58.81 | |||||||||
Elina Ruha | 2005 | 43.77 | 43.77 | |||||||
Hanna Martola | 2005 | 47.98 | 1:31.75 | |||||||
Säde Ryynänen | 2005 | 44.71 | 2:16.46 | |||||||
Kia Mäennenä | 2006 | 39.13 | 2:55.59 | |||||||
16 | Cetus 5 | 0 | 3:00.54 | |||||||
Cetus Espoo | 3:07.92 | |||||||||
Ellen Kettunen | 2005 | 44.40 | 44.40 | |||||||
Laura Turunen | 2005 | 51.87 | 1:36.27 | |||||||
Odessa Haikara | 2004 | 30.77 | 2:07.04 | |||||||
Maisa Brusila | 2004 | 53.50 | 3:00.54 | |||||||
17 | Cetus 3 | 0 | 3:00.95 | |||||||
Cetus Espoo | 2:53.71 | |||||||||
Anna Hakkarainen | 2005 | 39.50 | 39.50 | |||||||
Ninja Brelo | 2006 | 2:07.18 | 2:46.68 | |||||||
Jasmin Savonen | 2005 | 14.27 | 3:00.95 | |||||||
Enni Tammilehto | 2006 | 3:00.95 | ||||||||
18 | Siwan Sammakot 4 | 0 | 3:03.42 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Iris Erten | 2003 | 44.88 | 44.88 | |||||||
Emma Loponen | 2003 | 1:37.36 | 2:22.24 | |||||||
Mandi Lindroos | 2004 | 41.18 | 3:03.42 | |||||||
Peppi Särkelä | 2004 | 3:03.42 | ||||||||
19 | Hyus ,haukkaryhmä | 0 | 3:13.30 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Janica Nieminen | 2005 | 52.19 | 52.19 | |||||||
Wilma Wallenius | 2005 | 2:21.11 | 3:13.30 | |||||||
Lumi Luoma | 2005 | |||||||||
Sonja Tarkiainen | 2004 | 3:13.30 | 3:13.30 | |||||||
- | Juk Naiset | 2002 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Vilja Laaksonen | 2002 | 36.17 | 36.17 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Pikku Neidit | 0 | DSQ | |||||||
Vanders | 2:50.85 | |||||||||
Milla Kiviranta | 2006 | 46.29 | 46.29 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Pikku Prinsessat | 0 | DSQ | |||||||
Vanders | 2:46.28 | |||||||||
Essi Ahvenainen | 2005 | 1:22.63 | 1:22.63 | |||||||
Milla Strandberg | 2005 | 1:24.05 | 2:46.68 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Siwa 2004 | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 2:31.41 | |||||||||
Nicole Yisrael | 2004 | 1:21.73 | 1:21.73 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Upeat | 2002 | DSQ | |||||||
Vanders | 2:20.24 | |||||||||
SW 10.13 Väärä uintijärjestys | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 18:37 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NU Syysuinnit | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Rajamäki | Tulostusaika | 18:36 | |||
Järjestäjä | Nurmijärven Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Laji 20, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Cetus 1 | 0 | 1:52.32 | |||||||
Cetus Espoo | 1:54.12 | |||||||||
Jari Schwarte | 1990 | 58.88 | 58.88 | |||||||
Eetu Isosuo | 2000 | 45.57 | 1:44.45 | |||||||
Alex Lassila | 2000 | 7.87 | 1:52.32 | |||||||
Veeti Laine | 2000 | 1:52.32 | ||||||||
2 | Cetus 2 | 0 | 1:52.36 | |||||||
Cetus Espoo | 1:54.59 | |||||||||
Alex Garcia de la Cadena | 2000 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Anton Nuottajärvi | 2000 | 31.42 | 59.79 | |||||||
Joona Ruuskanen | 2000 | 47.45 | 1:47.24 | |||||||
Eemil Kylmä | 2001 | 5.12 | 1:52.36 | |||||||
3 | Mahtavat | 2001 | 1:56.31 | |||||||
Vanders | 1:58.21 | |||||||||
Kalle Mäkinen | 2002 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Matias Hjelm | 2002 | 32.67 | 1:02.93 | |||||||
Erik Nurmi | 2001 | 25.95 | 1:28.88 | |||||||
Kasper Envalds | 2001 | 27.43 | 1:56.31 | |||||||
4 | Nu Miehet 1 | 0 | 2:01.13 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 1:59.87 | |||||||||
Miro Juvonen | 1994 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Eetu Einto | 2001 | 32.02 | 1:01.54 | |||||||
Aapo Liljaniemi | 2002 | 59.59 | 2:01.13 | |||||||
Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 2:01.13 | ||||||||
5 | Siwa Miehet | 0 | 2:12.72 | |||||||
Simmis Wanda | 2:12.89 | |||||||||
Ville Rissanen | 2001 | 30.37 | 30.37 | |||||||
Sami Uusikumpu | 2003 | 41.70 | 1:12.07 | |||||||
Ali Gardberg | 2001 | 32.38 | 1:44.45 | |||||||
Dang Le Nhut | 2003 | 28.27 | 2:12.72 | |||||||
6 | Juk Miehet | 0 | 2:17.66 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Sampo Peltola | 2002 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Eetu Häkkinen | 2001 | 45.07 | 1:17.83 | |||||||
Onni-Kalle Luomala | 2002 | 59.83 | 2:17.66 | |||||||
Jerry Roine | 2002 | 2:17.66 | ||||||||
7 | Hyus Teräsfisut | 0 | 2:25.00 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:28.68 | |||||||||
Alexander Nyman | 2004 | 40.24 | 40.24 | |||||||
Tatu Saareks | 2003 | 1:14.84 | 1:55.08 | |||||||
Onni Äijälä | 2004 | 29.92 | 2:25.00 | |||||||
Joonas Maaranen | 2004 | 2:25.00 | ||||||||
8 | Pikku Prinssit | 0 | 2:25.12 | |||||||
Vanders | 2:23.38 | |||||||||
Jesse Lintusalo | 2004 | 36.80 | 36.80 | |||||||
Tapio Junninen | 1995 | 1:10.44 | 1:47.24 | |||||||
Antti Musikka | 2005 | 37.88 | 2:25.12 | |||||||
Aapo Ahlroos | 2004 | 2:25.12 | ||||||||
9 | Juk Miehet Ii | 2000 | 2:35.88 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:42.28 | |||||||||
Aarne Myllynen | 2002 | 36.48 | 36.48 | |||||||
Joona Saarnio | 2004 | 1:24.47 | 2:00.95 | |||||||
Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 34.93 | 2:35.88 | |||||||
Aaron Pirinen | 2005 | 2:35.88 | ||||||||
10 | Cetus 4 | 0 | 2:44.67 | |||||||
Cetus Espoo | 2:31.40 | |||||||||
Viktor Asklöf | 2004 | 42.40 | 42.40 | |||||||
Veerti Juurakko | 2004 | 43.06 | 1:25.46 | |||||||
Yufei Meng | 2004 | 1:19.21 | 2:44.67 | |||||||
Samuel Saari | 2004 | 2:44.67 | ||||||||
11 | Hyus ,haukkaryhmä | 0 | 2:54.45 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Joel Lipponen | 2004 | 46.50 | 46.50 | |||||||
Eemi Niininen | 2004 | 46.91 | 1:33.41 | |||||||
Oskari Cederqvist | 2004 | 42.71 | 2:16.12 | |||||||
Aaro Imppola | 2006 | 38.33 | 2:54.45 | |||||||
- | Fantastiset | 2001 | DSQ | |||||||
Vanders | 2:23.50 | |||||||||
Elias Rajala | 2002 | 37.17 | 37.17 | |||||||
Joona Lehtonen | 2003 | 43.68 | 1:20.85 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Siwan Sammakot | 0 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Mikael Vatiainen | 2003 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Aran Aydar | 2002 | 2:05.34 | 2:48.67 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Suurenmoiset | 2001 | DSQ | |||||||
Vanders | 2:35.85 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti | Tulostusaika | 18:36 |