Results for Ã…ss Race
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 13:22 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 34.23 | 1:12.66 | |||||
2 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 34.80 | 1:14.07 | |||||
3 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 1:19.67 | 1:16.28 | |||||
4 | Miray Beybutov | 2005 | Simklubben S 02 | 38.06 | 1:19.38 | |||||
5 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.77 | 1:19.40 | |||||
6 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 37.14 | 1:19.61 | |||||
7 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 37.62 | 1:21.52 | |||||
8 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 1:19.93 | 1:22.19 | |||||
9 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.26 | 1:22.84 | |||||
10 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.48 | 1:23.76 | |||||
11 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 40.47 | 1:24.47 | |||||
12 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 40.11 | 1:24.65 | |||||
13 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 38.25 | 1:24.66 | |||||
14 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.38 | 1:27.08 | |||||
15 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 40.48 | 1:27.79 | |||||
16 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 41.73 | 1:28.21 | |||||
17 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 41.75 | 1:30.15 | |||||
18 | Eleonora Kostadinova | 2005 | Simklubben S 02 | 42.28 | 1:30.57 | |||||
19 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 1:34.57 | 1:34.57 | |||||
20 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.51 | 1:37.28 | |||||
21 | Filippa Enghult | 2005 | Simklubben S 02 | 44.42 | 1:37.78 | |||||
- | Ellen Tillberg | 2005 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 32.66 | 1:07.79 | |||||
2 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 33.91 | 1:10.59 | |||||
3 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 35.22 | 1:13.03 | |||||
4 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | 34.96 | 1:13.43 | |||||
5 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 36.40 | 1:15.98 | |||||
6 | Ebba Skoog | 2004 | Svenljunga Simklubb | 1:16.36 | ||||||
7 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | 36.48 | 1:16.49 | |||||
8 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 1:16.35 | 1:17.40 | |||||
9 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 37.49 | 1:18.42 | |||||
10 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.25 | 1:22.82 | |||||
11 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 40.15 | 1:24.38 | |||||
12 | Sofia Siwersjö | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.38 | 1:26.07 | |||||
13 | Ebba Nyberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.26 | 1:27.82 | |||||
14 | Hanna Alsiö | 2004 | Falköpings Simsällskap | 40.31 | 1:28.44 | |||||
15 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 42.48 | 1:30.98 | |||||
16 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.91 | 1:34.76 | |||||
17 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 47.69 | 1:38.58 | |||||
- | Andrea Bozic | 2004 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nellie Thell | 2004 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marta Eva Malnar | 2004 | Åsundens Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Edvardsson | 2003 | Simklubben S 02 | 32.17 | 1:07.34 | |||||
2 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 34.81 | 1:11.72 | |||||
3 | Linnea Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.41 | 1:13.85 | |||||
4 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 35.95 | 1:15.12 | |||||
5 | Sandra Högström | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.36 | 1:15.31 | |||||
6 | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | 35.46 | 1:15.89 | |||||
7 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 1:19.72 | 1:15.98 | |||||
8 | Ida Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.60 | 1:16.35 | |||||
9 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 1:23.78 | 1:16.42 | |||||
10 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.24 | 1:18.65 | |||||
11 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 40.59 | 1:22.97 | |||||
12 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 39.06 | 1:23.32 | |||||
13 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.03 | 1:23.63 | |||||
14 | Jasmine Krüger | 2003 | Åsundens Simsällskap | 39.17 | 1:24.25 | |||||
15 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | 39.56 | 1:25.24 | |||||
16 | Lovisa Stenström | 2003 | Strömstads Simförening | 40.38 | 1:29.63 | |||||
17 | Ellen Nyqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 45.63 | 1:39.54 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 31.50 | 1:04.77 | |||||
2 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 34.10 | 1:11.10 | |||||
3 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 34.57 | 1:13.04 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 30.43 | 1:03.50 | |||||
2 | Francesca Clark | 2001 | Åsundens Simsällskap | 32.10 | 1:06.53 | |||||
3 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 31.66 | 1:06.92 | |||||
4 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.66 | 1:08.95 | |||||
5 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.64 | 1:10.75 | |||||
6 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.49 | 1:11.56 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:22 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 39.59 | 1:20.63 | |||||
2 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.17 | 1:21.99 | |||||
3 | Erik Wireklev | 2005 | Svenljunga Simklubb | 39.64 | 1:24.46 | |||||
4 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.14 | 1:27.48 | |||||
5 | Love Näs | 2005 | Simklubben S 02 | 40.41 | 1:28.68 | |||||
6 | Anes Koljic | 2005 | Simklubben S 02 | 40.12 | 1:29.78 | |||||
7 | Rasmus Selmosson | 2005 | Skövde Simsällskap | 44.07 | 1:33.89 | |||||
8 | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.38 | 1:33.92 | |||||
9 | Henrik Chen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.38 | 1:44.89 | |||||
10 | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | 51.21 | 1:48.07 | |||||
- | Hannes Strömberg | 2005 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Charlie Macmillan Skoglund | 2004 | Gjøvik Svømmeklubb | 33.48 | 1:10.53 | |||||
2 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 35.20 | 1:12.96 | |||||
3 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 35.81 | 1:13.72 | |||||
4 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 35.22 | 1:14.48 | |||||
5 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 37.49 | 1:19.38 | |||||
6 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | 37.19 | 1:19.97 | |||||
7 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.64 | 1:26.26 | |||||
8 | David Samuelsson Sandgren | 2004 | Simklubben S 02 | 44.88 | 1:34.20 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 31.35 | 1:06.01 | |||||
2 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 33.45 | 1:09.55 | |||||
3 | John Andrew Rowland | 2003 | Simklubben S 02 | 32.50 | 1:10.02 | |||||
4 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 33.64 | 1:10.76 | |||||
5 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 36.33 | 1:15.32 | |||||
6 | Jack Bränholm | 2003 | Simklubben S 02 | 36.75 | 1:16.38 | |||||
7 | Danier Majed | 2003 | Simklubben S 02 | 36.34 | 1:18.18 | |||||
8 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.52 | 1:27.98 | |||||
9 | Simon Hassel | 2003 | Skövde Simsällskap | 42.40 | 1:30.63 | |||||
- | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 31.47 | 1:06.20 | |||||
2 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 31.62 | 1:06.94 | |||||
3 | Robin Nilsson | 2002 | Simklubben S 02 | 35.20 | 1:14.93 | |||||
4 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 36.50 | 1:16.44 | |||||
5 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 36.54 | 1:18.85 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dennis Hansson | 2000 | Åsundens Simsällskap | 29.08 | 1:02.00 | |||||
2 | Gustav Christiansson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 38.02 | 1:22.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 10:32 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 7 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | 31.43 | ||||||
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Landahl | 2008 | Simklubben Götene | 17.71 | ||||||
2 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 19.36 | ||||||
3 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 20.20 | ||||||
4 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 23.16 | ||||||
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 17.79 | ||||||
2 | Elsa Clark | 2007 | Åsundens Simsällskap | 21.17 | ||||||
3 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 21.66 | ||||||
4 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 21.68 | ||||||
5 | Tilda Nygren | 2007 | Simklubben Elfsborg | 22.01 | ||||||
6 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 22.03 | ||||||
7 | Elvira Abrahamsson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 22.43 | ||||||
8 | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | 22.78 | ||||||
- | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Elsa Jelvestam Petersson | 2007 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Nova Ankarin | 2007 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 16.00 | ||||||
2 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 16.50 | ||||||
3 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 17.36 | ||||||
4 | Saga Sillerström | 2006 | Simklubben S 02 | 17.46 | ||||||
5 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 17.53 | ||||||
5 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 17.53 | ||||||
7 | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | 17.82 | ||||||
8 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 18.08 | ||||||
9 | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | 18.42 | ||||||
10 | Sara Avdic | 2006 | Simklubben S 02 | 18.69 | ||||||
11 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 19.07 | ||||||
12 | Natalie Krüger | 2006 | Åsundens Simsällskap | 19.17 | ||||||
13 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 19.67 | ||||||
14 | Annie Nygren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 19.76 | ||||||
15 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 19.93 | ||||||
16 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 20.05 | ||||||
17 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 20.08 | ||||||
18 | Ida Holmesund | 2006 | Simklubben Elfsborg | 21.09 | ||||||
19 | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 21.43 | ||||||
20 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 21.53 | ||||||
- | Hilma Liljedahl | 2006 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:32 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 7 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jack Clark | 2009 | Åsundens Simsällskap | 25.62 | ||||||
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 8 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 21.97 | ||||||
2 | Isak Andrén | 2008 | Simklubben Alingsås | 25.13 | ||||||
3 | Alexander Loveryd | 2008 | Simklubben Alingsås | 29.60 | ||||||
4 | Erik Figura | 2008 | Åsundens Simsällskap | 31.53 | ||||||
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 19.72 | ||||||
2 | Andreas Caspersen | 2007 | Simklubben Alingsås | 21.82 | ||||||
3 | Noah Hombessa | 2007 | Åsundens Simsällskap | 23.80 | ||||||
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 16.14 | ||||||
2 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 16.51 | ||||||
3 | Oscar Sandwall | 2006 | Simklubben Alingsås | 17.11 | ||||||
4 | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | 17.62 | ||||||
5 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 17.78 | ||||||
6 | Enzo Pettersson | 2006 | Simklubben S 02 | 18.81 | ||||||
7 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 19.31 | ||||||
8 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 19.94 | ||||||
9 | Charlie Zhu | 2006 | Simklubben S 02 | 20.02 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.15 | ||||||
2 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 37.41 | ||||||
3 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 39.54 | ||||||
4 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 41.08 | ||||||
5 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 41.68 | ||||||
6 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.86 | ||||||
7 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.10 | ||||||
8 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.24 | ||||||
9 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 47.16 | ||||||
9 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 47.16 | ||||||
11 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 49.15 | ||||||
12 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.09 | ||||||
- | Ella Lindman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellen Tillberg | 2005 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 35.61 | ||||||
2 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 37.20 | ||||||
3 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 37.41 | ||||||
4 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | 39.02 | ||||||
5 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.88 | ||||||
6 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 42.16 | ||||||
7 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 44.34 | ||||||
8 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.87 | ||||||
9 | Sofia Siwersjö | 2004 | Simklubben Elfsborg | 48.39 | ||||||
10 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 49.35 | ||||||
11 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 52.20 | ||||||
12 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 52.67 | ||||||
- | Ebba Nyberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Ebba Skoog | 2004 | Svenljunga Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 36.08 | ||||||
2 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 38.23 | ||||||
3 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 39.02 | ||||||
4 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.27 | ||||||
5 | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | 41.30 | ||||||
6 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 43.12 | ||||||
7 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 46.04 | ||||||
- | Linnea Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sandra Högström | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 34.07 | ||||||
2 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 34.71 | ||||||
3 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 37.76 | ||||||
- | Isabel Haugland | 2002 | Strömstads Simförening | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 31.80 | ||||||
2 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 32.72 | ||||||
3 | Francesca Clark | 2001 | Åsundens Simsällskap | 34.82 | ||||||
4 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 35.75 | ||||||
5 | Tindra Richards | 2001 | Simklubben Alingsås | 36.59 | ||||||
6 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.61 | ||||||
7 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 38.09 | ||||||
8 | Wilma Haugland | 2000 | Strömstads Simförening | 41.92 | ||||||
9 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 43.04 | ||||||
- | Thea Hilding | 1999 | Strömstads Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.18 | ||||||
2 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.56 | ||||||
3 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 45.75 | ||||||
- | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlie Macmillan Skoglund | 2004 | Gjøvik Svømmeklubb | 36.68 | ||||||
2 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 38.58 | ||||||
- | Tintin Carlbohm Öhrström | 2004 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 36.60 | ||||||
2 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 39.68 | ||||||
3 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 48.00 | ||||||
- | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 34.51 | ||||||
2 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 36.51 | ||||||
3 | Robin Nilsson | 2002 | Simklubben S 02 | 38.98 | ||||||
4 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 44.30 | ||||||
5 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 45.82 | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Gustav Christiansson | 2001 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 7 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | 40.47 | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Landahl | 2008 | Simklubben Götene | 23.18 | ||||||
2 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 23.41 | ||||||
3 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 23.45 | ||||||
4 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 26.67 | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 22.74 | ||||||
2 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 23.88 | ||||||
3 | Elsa Jelvestam Petersson | 2007 | Simklubben S 02 | 24.18 | ||||||
4 | Elvira Abrahamsson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 26.13 | ||||||
5 | Tilda Nygren | 2007 | Simklubben Elfsborg | 26.17 | ||||||
6 | Elsa Clark | 2007 | Åsundens Simsällskap | 26.19 | ||||||
7 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 27.04 | ||||||
8 | Nova Ankarin | 2007 | Simklubben Götene | 27.34 | ||||||
9 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 29.79 | ||||||
10 | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | 30.73 | ||||||
- | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 18.82 | ||||||
2 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 20.04 | ||||||
3 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 20.76 | ||||||
4 | Saga Sillerström | 2006 | Simklubben S 02 | 20.80 | ||||||
5 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 21.04 | ||||||
6 | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | 21.44 | ||||||
7 | Annie Nygren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 21.72 | ||||||
8 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 22.13 | ||||||
9 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 22.25 | ||||||
10 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 22.28 | ||||||
11 | Sara Avdic | 2006 | Simklubben S 02 | 22.39 | ||||||
12 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 22.40 | ||||||
13 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 22.83 | ||||||
14 | Natalie Krüger | 2006 | Åsundens Simsällskap | 23.23 | ||||||
15 | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 23.48 | ||||||
16 | Ida Holmesund | 2006 | Simklubben Elfsborg | 24.01 | ||||||
17 | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | 24.28 | ||||||
18 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 25.23 | ||||||
19 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 25.79 | ||||||
- | Hilma Liljedahl | 2006 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 7 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jack Clark | 2009 | Åsundens Simsällskap | 34.39 | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 24.46 | ||||||
2 | Isak Andrén | 2008 | Simklubben Alingsås | 29.50 | ||||||
3 | Alexander Loveryd | 2008 | Simklubben Alingsås | 30.15 | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 24.57 | ||||||
2 | Andreas Caspersen | 2007 | Simklubben Alingsås | 26.81 | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 20.92 | ||||||
2 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 22.47 | ||||||
3 | Enzo Pettersson | 2006 | Simklubben S 02 | 23.05 | ||||||
4 | Oscar Sandwall | 2006 | Simklubben Alingsås | 23.69 | ||||||
5 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 24.10 | ||||||
6 | Charlie Zhu | 2006 | Simklubben S 02 | 24.68 | ||||||
7 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 24.78 | ||||||
8 | Marko Vito Gabriel | 2006 | Åsundens Simsällskap | 25.35 | ||||||
9 | Carl Sandborg | 2006 | Falköpings Simsällskap | 27.23 | ||||||
- | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 36.69 | ||||||
2 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.75 | ||||||
3 | Miray Beybutov | 2005 | Simklubben S 02 | 40.45 | ||||||
4 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.63 | ||||||
5 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 43.14 | ||||||
6 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 43.82 | ||||||
7 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.85 | ||||||
8 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.34 | ||||||
9 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 45.69 | ||||||
10 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.17 | ||||||
11 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 46.33 | ||||||
12 | Ellen Tillberg | 2005 | Simklubben Alingsås | 47.16 | ||||||
13 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 47.73 | ||||||
14 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.66 | ||||||
15 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 49.49 | ||||||
16 | Filippa Enghult | 2005 | Simklubben S 02 | 52.41 | ||||||
17 | Ella Lindman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 56.13 | ||||||
- | Eleonora Kostadinova | 2005 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Emma Bolsing | 2005 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | 38.24 | ||||||
2 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.28 | ||||||
3 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 38.38 | ||||||
4 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.82 | ||||||
5 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.49 | ||||||
6 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 41.62 | ||||||
7 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.55 | ||||||
8 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.88 | ||||||
9 | Sofia Siwersjö | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.81 | ||||||
10 | Hanna Alsiö | 2004 | Falköpings Simsällskap | 45.93 | ||||||
11 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 46.01 | ||||||
12 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 46.23 | ||||||
13 | Ebba Nyberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 47.14 | ||||||
14 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 47.16 | ||||||
15 | Ida Vizlin | 2004 | Skövde Simsällskap | 49.75 | ||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Edvardsson | 2003 | Simklubben S 02 | 37.35 | ||||||
2 | Ida Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.50 | ||||||
3 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 39.01 | ||||||
4 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 39.48 | ||||||
5 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 41.73 | ||||||
6 | Sandra Högström | 2003 | Skövde Simsällskap | 41.76 | ||||||
7 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | 42.00 | ||||||
8 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 42.21 | ||||||
9 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.69 | ||||||
10 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 45.65 | ||||||
11 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 45.73 | ||||||
12 | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | 46.65 | ||||||
13 | Lovisa Stenström | 2003 | Strömstads Simförening | 50.65 | ||||||
14 | Ellen Nyqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 54.19 | ||||||
- | Linnea Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 36.54 | ||||||
2 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 36.84 | ||||||
3 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 37.76 | ||||||
4 | Isabel Haugland | 2002 | Strömstads Simförening | 43.30 | ||||||
5 | Anna Rettig | 2002 | Skövde Simsällskap | 48.75 | ||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 33.15 | ||||||
2 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 35.30 | ||||||
3 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 39.54 | ||||||
4 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 40.58 | ||||||
5 | Linnea Lundqvist | 2000 | Strömstads Simförening | 43.31 | ||||||
6 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 43.33 | ||||||
7 | Wilma Haugland | 2000 | Strömstads Simförening | 45.17 | ||||||
8 | Thea Hilding | 1999 | Strömstads Simförening | 45.43 | ||||||
- | Amanda Stenström | 2001 | Strömstads Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 11:59 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.35 | ||||||
2 | Anes Koljic | 2005 | Simklubben S 02 | 46.25 | ||||||
3 | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.62 | ||||||
4 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 47.69 | ||||||
5 | Henrik Chen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 49.38 | ||||||
6 | Erik Wireklev | 2005 | Svenljunga Simklubb | 50.60 | ||||||
7 | Rasmus Selmosson | 2005 | Skövde Simsällskap | 56.72 | ||||||
8 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 58.59 | ||||||
9 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 1:00.99 | ||||||
10 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 1:06.30 | ||||||
- | Love Näs | 2005 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlie Macmillan Skoglund | 2004 | Gjøvik Svømmeklubb | 36.27 | ||||||
2 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 39.65 | ||||||
3 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 40.92 | ||||||
4 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 41.95 | ||||||
5 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 42.35 | ||||||
6 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | 45.25 | ||||||
7 | Tintin Carlbohm Öhrström | 2004 | Åsundens Simsällskap | 47.57 | ||||||
8 | David Samuelsson Sandgren | 2004 | Simklubben S 02 | 49.42 | ||||||
9 | Max Källvik | 2004 | Strömstads Simförening | 49.76 | ||||||
10 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 50.80 | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 35.99 | ||||||
2 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 37.78 | ||||||
3 | John Andrew Rowland | 2003 | Simklubben S 02 | 38.57 | ||||||
4 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 39.24 | ||||||
5 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 40.84 | ||||||
6 | Danier Majed | 2003 | Simklubben S 02 | 41.73 | ||||||
7 | Jack Bränholm | 2003 | Simklubben S 02 | 42.43 | ||||||
8 | Simon Hassel | 2003 | Skövde Simsällskap | 46.04 | ||||||
- | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 34.66 | ||||||
2 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 37.47 | ||||||
3 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 44.14 | ||||||
4 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 44.76 | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Simonsson | 2001 | Strömstads Simförening | 45.04 | ||||||
2 | Gustav Christiansson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 49.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:59 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 11, 4x50m Medley Damer D-I, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S02 Damer [2004] Lag 1 | 2004 | Simklubben S 02 | 2:30.99 | ||||||
Nelly Gripfors | 2005 | 36.45 | 36.45 | |||||||
Amanda Cederqvist | 2005 | |||||||||
Ronja Theorin | 2005 | |||||||||
Madison Lind | 2004 | 2:30.99 | 2:30.99 | |||||||
2 | S02 Damer [2004] Lag2 | 2004 | Simklubben S 02 | 2:35.99 | ||||||
Lia Bromander | 2004 | 39.48 | 39.48 | |||||||
Eleonora Kostadinova | 2005 | |||||||||
Elna Magnusson | 2004 | |||||||||
Ellen Vråmo | 2004 | 2:35.99 | 2:35.99 | |||||||
3 | Elfsborg Damer Vit | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:40.53 | ||||||
Viola Wesslund Möll | 2005 | 37.78 | 37.78 | |||||||
Nirvana Cavka | 2004 | 2:02.75 | 2:40.53 | |||||||
Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | |||||||||
Sofia Siwersjö | 2004 | 2:40.53 | 2:40.53 | |||||||
4 | Elfsborg Damer Gul | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:45.19 | ||||||
Agnes Holmblad | 2006 | 40.61 | 40.61 | |||||||
Linnea Hyvönen | 2005 | 2:04.58 | 2:45.19 | |||||||
Thilda Häll | 2005 | |||||||||
Ebba Nyberg | 2004 | 2:45.19 | 2:45.19 | |||||||
5 | Elfsborg Damer Svart | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:50.07 | ||||||
Elly Sjöberg | 2005 | 44.67 | 44.67 | |||||||
Hannah Lilja | 2004 | 2:05.40 | 2:50.07 | |||||||
Emmy Fjeld | 2006 | |||||||||
Kassandra Konstantoulas | 2004 | 2:50.07 | 2:50.07 | |||||||
6 | Skövde SS Damer [2005] | 2005 | Skövde Simsällskap | 2:54.09 | ||||||
Ebba Jukic | 2005 | 41.87 | 41.87 | |||||||
Felicia Kvarnstedt | 2005 | |||||||||
Linnea Melin | 2005 | |||||||||
Sara Markevind | 2006 | 2:54.09 | 2:54.09 | |||||||
7 | S02 Damer [2004] Lag3 | 2004 | Simklubben S 02 | 3:02.69 | ||||||
Ida Franzén | 2006 | 46.67 | 46.67 | |||||||
Saga Sillerström | 2006 | |||||||||
Miray Beybutov | 2005 | |||||||||
Filippa Enghult | 2005 | 3:02.69 | 3:02.69 | |||||||
8 | Anderstorp Damer [2004] | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 3:13.42 | ||||||
Ebba Kemper | 2004 | 47.13 | 47.13 | |||||||
Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | |||||||||
Annie Seppälä | 2004 | |||||||||
Ella Lindman | 2005 | 3:13.42 | 3:13.42 | |||||||
9 | SK Alingså Damer [2004] | 2004 | Simklubben Alingsås | 3:15.31 | ||||||
Daniela Borg | 2007 | 56.16 | 56.16 | |||||||
Alma Haknert | 2007 | |||||||||
Hanna Andrén | 2004 | |||||||||
Ellen Tillberg | 2005 | 3:15.31 | 3:15.31 | |||||||
- | Falköping Damer | 2005 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 12, 4x50m Medley Herrar D-I, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S02 Herrar [2004] Lag 1 | 2004 | Simklubben S 02 | 2:44.68 | ||||||
Roque Andersson Benedet | 2004 | 43.54 | 43.54 | |||||||
Alexandar Cicmil | 2004 | |||||||||
Olle Sköld | 2004 | |||||||||
Love Näs | 2005 | 2:44.68 | 2:44.68 | |||||||
2 | Mariestad Herrar [2004] | 2004 | Mariestads Simsällskap | 3:30.90 | ||||||
Victor Ståhlberg | 2004 | 59.13 | 59.13 | |||||||
Jacob Haggård | 2005 | |||||||||
Alvin Silow | 2005 | |||||||||
Axel Blom | 2005 | 3:30.90 | 3:30.90 | |||||||
- | Elfsborg Herrar Gul | 2006 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Elfsborg Herrar Svart | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 13:09 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 13, 4x50m Medley Damer A-C, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mariestad Damer [2001] | 2001 | Mariestads Simsällskap | 2:18.71 | ||||||
Ebba Olsson | 2001 | 33.39 | 33.39 | |||||||
Sofia Wallengren | 2002 | |||||||||
Wilma Åhling | 2002 | |||||||||
Matilda Eni | 2002 | 2:18.71 | 2:18.71 | |||||||
2 | Falköping Damer Lag 1 | 1917 | Falköpings Simsällskap | 2:25.86 | ||||||
Alma Winberg | 2001 | 38.52 | 38.52 | |||||||
Filippa Lind | 2004 | |||||||||
Tuva Samuelsson | 2001 | |||||||||
Julia Jonsson | 2004 | 2:25.86 | 2:25.86 | |||||||
3 | Åss Damer Äldre | 2002 | Åsundens Simsällskap | 2:42.58 | ||||||
Vilma Berglund | 2003 | 45.77 | 45.77 | |||||||
Rebecka Söderberg | 2004 | |||||||||
Francesca Clark | 2001 | |||||||||
Jasmine Krüger | 2003 | 2:42.58 | 2:42.58 | |||||||
4 | Skövde SS Damer | 2003 | Skövde Simsällskap | 2:44.42 | ||||||
Ida Johansson | 2003 | 37.88 | 37.88 | |||||||
Sandra Högström | 2003 | |||||||||
Linnea Johansson | 2003 | |||||||||
Anna Rettig | 2002 | 2:44.42 | 2:44.42 | |||||||
5 | SK Götene Damer | 1917 | Simklubben Götene | 2:59.98 | ||||||
Älwa Ankarin | 2005 | 46.00 | 46.00 | |||||||
Tove Öjersson | 2005 | |||||||||
Lisa Andersson | 2005 | |||||||||
Kerstin Landahl | 2008 | 2:59.98 | 2:59.98 | |||||||
- | Falköping Damer Lag 2 | 2001 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mariestad Damer 2 [2003] | 2003 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:09 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 13:09 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 14, 4x50m Medley Herrar A-C, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S02 Herrar Lag 1 | 1917 | Simklubben S 02 | 2:28.43 | ||||||
Noel Bohlin | 2003 | 38.20 | 38.20 | |||||||
Jack Bränholm | 2003 | |||||||||
Kevin Shen | 2003 | |||||||||
John Andrew Rowland | 2003 | 2:28.43 | 2:28.43 | |||||||
2 | Åss Herrar | 2002 | Åsundens Simsällskap | 2:35.62 | ||||||
Ludvig Carlbom | 2002 | 41.80 | 41.80 | |||||||
Kristoffer Grönhaug | 2002 | |||||||||
Sebastian Jönsson | 2003 | |||||||||
Elias Saarela | 2002 | 2:35.62 | 2:35.62 | |||||||
- | Skövde SS Herrar 2003 | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:09 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 14:26 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 8 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Landahl | 2008 | Simklubben Götene | 20.80 | ||||||
2 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 21.46 | ||||||
3 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 29.01 | ||||||
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 19.52 | ||||||
2 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 25.35 | ||||||
3 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 29.42 | ||||||
- | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Nova Ankarin | 2007 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 17.96 | ||||||
2 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 18.75 | ||||||
3 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 19.17 | ||||||
4 | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | 19.57 | ||||||
5 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 19.70 | ||||||
6 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 20.20 | ||||||
7 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 20.27 | ||||||
8 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 21.82 | ||||||
9 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 22.76 | ||||||
10 | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 23.57 | ||||||
11 | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | 24.50 | ||||||
12 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 25.75 | ||||||
- | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Natalie Krüger | 2006 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:26 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 24.60 | ||||||
- | Andreas Caspersen | 2007 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 18.49 | ||||||
2 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 19.78 | ||||||
3 | Oscar Sandwall | 2006 | Simklubben Alingsås | 22.46 | ||||||
4 | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | 22.51 | ||||||
5 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 23.48 | ||||||
6 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 28.07 | ||||||
- | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 14:45 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.96 | ||||||
2 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 45.91 | ||||||
3 | Eleonora Kostadinova | 2005 | Simklubben S 02 | 46.04 | ||||||
4 | Miray Beybutov | 2005 | Simklubben S 02 | 46.52 | ||||||
5 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.62 | ||||||
6 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.06 | ||||||
7 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.82 | ||||||
8 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 49.08 | ||||||
9 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 50.29 | ||||||
10 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 51.48 | ||||||
11 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 51.63 | ||||||
12 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 52.72 | ||||||
13 | Meya Hansson | 2005 | Simklubben Alingsås | 52.75 | ||||||
14 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 52.91 | ||||||
15 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 53.80 | ||||||
16 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 54.49 | ||||||
17 | Filippa Enghult | 2005 | Simklubben S 02 | 54.54 | ||||||
18 | Ellen Tillberg | 2005 | Simklubben Alingsås | 54.94 | ||||||
19 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 56.14 | ||||||
20 | Jenny Kulneff | 2005 | Svenljunga Simklubb | 57.60 | ||||||
21 | Paulina Hultberg | 2005 | Simklubben Alingsås | 58.96 | ||||||
22 | Emma Bolsing | 2005 | Åsundens Simsällskap | 1:04.15 | ||||||
- | Ella Lindman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | DSQ | ||||||
- | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.34 | ||||||
2 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 41.52 | ||||||
3 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.70 | ||||||
4 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.03 | ||||||
5 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 45.07 | ||||||
6 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 46.40 | ||||||
7 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 46.50 | ||||||
8 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 47.39 | ||||||
9 | Ebba Skoog | 2004 | Svenljunga Simklubb | 48.58 | ||||||
10 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 49.41 | ||||||
11 | Ebba Nyberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 49.67 | ||||||
12 | Sofia Siwersjö | 2004 | Simklubben Elfsborg | 51.20 | ||||||
13 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 54.52 | ||||||
14 | Linnea Björkman | 2004 | Åsundens Simsällskap | 56.50 | ||||||
15 | Ida Vizlin | 2004 | Skövde Simsällskap | 1:05.92 | ||||||
- | Hanna Alsiö | 2004 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 42.23 | ||||||
2 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.37 | ||||||
3 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 42.76 | ||||||
4 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | 43.81 | ||||||
5 | Sandra Högström | 2003 | Skövde Simsällskap | 45.88 | ||||||
6 | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | 47.36 | ||||||
7 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 47.59 | ||||||
8 | Lovisa Engström | 2003 | Svenljunga Simklubb | 47.73 | ||||||
9 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 48.87 | ||||||
10 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 48.93 | ||||||
11 | Lovisa Stenström | 2003 | Strömstads Simförening | 49.01 | ||||||
12 | Jasmine Krüger | 2003 | Åsundens Simsällskap | 49.55 | ||||||
13 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 49.82 | ||||||
14 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 51.12 | ||||||
15 | Ellen Nyqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 53.50 | ||||||
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 39.67 | ||||||
2 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 39.80 | ||||||
3 | Isabel Haugland | 2002 | Strömstads Simförening | 45.16 | ||||||
- | Anna Rettig | 2002 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 38.75 | ||||||
2 | Francesca Clark | 2001 | Åsundens Simsällskap | 41.18 | ||||||
3 | Tindra Richards | 2001 | Simklubben Alingsås | 44.00 | ||||||
4 | Linnea Lundqvist | 2000 | Strömstads Simförening | 45.34 | ||||||
5 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 46.37 | ||||||
6 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 46.63 | ||||||
7 | Wilma Haugland | 2000 | Strömstads Simförening | 47.68 | ||||||
8 | Amanda Stenström | 2001 | Strömstads Simförening | 48.17 | ||||||
9 | Thea Hilding | 1999 | Strömstads Simförening | 49.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:45 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.26 | ||||||
2 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 48.38 | ||||||
3 | Anes Koljic | 2005 | Simklubben S 02 | 48.73 | ||||||
4 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 50.80 | ||||||
5 | Erik Wireklev | 2005 | Svenljunga Simklubb | 50.84 | ||||||
6 | Love Näs | 2005 | Simklubben S 02 | 52.79 | ||||||
7 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 54.20 | ||||||
8 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 55.06 | ||||||
9 | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 55.10 | ||||||
10 | Hannes Strömberg | 2005 | Simklubben Götene | 1:00.18 | ||||||
11 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 1:06.52 | ||||||
- | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
- | Henrik Chen | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Rasmus Selmosson | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 40.26 | ||||||
2 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 42.23 | ||||||
3 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 42.26 | ||||||
4 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 43.83 | ||||||
5 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | 45.23 | ||||||
6 | Max Källvik | 2004 | Strömstads Simförening | 56.35 | ||||||
7 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 58.14 | ||||||
8 | David Samuelsson Sandgren | 2004 | Simklubben S 02 | 1:01.55 | ||||||
- | Charlie Macmillan Skoglund | 2004 | Gjøvik Svømmeklubb | DSQ | ||||||
- | Tintin Carlbohm Öhrström | 2004 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 38.21 | ||||||
2 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 42.68 | ||||||
3 | Jack Bränholm | 2003 | Simklubben S 02 | 43.99 | ||||||
4 | Simon Hassel | 2003 | Skövde Simsällskap | 48.22 | ||||||
5 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 50.04 | ||||||
- | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 39.34 | ||||||
2 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 41.71 | ||||||
3 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 45.86 | ||||||
4 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 53.67 | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Christiansson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 49.63 | ||||||
2 | Elias Simonsson | 2001 | Strömstads Simförening | 50.91 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 15:16 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 7 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | 33.22 | ||||||
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Landahl | 2008 | Simklubben Götene | 23.39 | ||||||
2 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 33.78 | ||||||
- | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 24.39 | ||||||
2 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 24.79 | ||||||
3 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Alingsås | 26.41 | ||||||
4 | Linnea Skoglund | 2007 | Åsundens Simsällskap | 27.35 | ||||||
5 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 27.70 | ||||||
6 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 28.05 | ||||||
7 | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | 29.68 | ||||||
- | Felicia Jansson | 2007 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elvira Abrahamsson | 2007 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Maria Tereza Malnar | 2007 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nova Ankarin | 2007 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 21.19 | ||||||
2 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 22.05 | ||||||
3 | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | 22.96 | ||||||
4 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 23.38 | ||||||
5 | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 23.52 | ||||||
6 | Hilma Liljedahl | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 23.91 | ||||||
7 | Saga Sillerström | 2006 | Simklubben S 02 | 23.95 | ||||||
8 | Sara Avdic | 2006 | Simklubben S 02 | 24.50 | ||||||
9 | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | 24.57 | ||||||
10 | Ida Holmesund | 2006 | Simklubben Elfsborg | 24.58 | ||||||
11 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 24.61 | ||||||
12 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 25.11 | ||||||
13 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 25.37 | ||||||
14 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 25.39 | ||||||
15 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 25.46 | ||||||
16 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 25.93 | ||||||
17 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 27.17 | ||||||
18 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 28.12 | ||||||
- | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:16 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 15:16 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 28.70 | ||||||
- | Alexander Loveryd | 2008 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 27.72 | ||||||
2 | Noah Hombessa | 2007 | Åsundens Simsällskap | 28.32 | ||||||
3 | Andreas Caspersen | 2007 | Simklubben Alingsås | 28.84 | ||||||
4 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 29.68 | ||||||
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 22.92 | ||||||
2 | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | 24.03 | ||||||
3 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 24.45 | ||||||
4 | Charlie Zhu | 2006 | Simklubben S 02 | 24.58 | ||||||
5 | Oscar Sandwall | 2006 | Simklubben Alingsås | 25.78 | ||||||
6 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 26.71 | ||||||
7 | Enzo Pettersson | 2006 | Simklubben S 02 | 26.93 | ||||||
8 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 28.29 | ||||||
- | Marko Vito Gabriel | 2006 | Åsundens Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:16 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 32.98 | ||||||
2 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 33.93 | ||||||
3 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 34.88 | ||||||
4 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.06 | ||||||
5 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 35.84 | ||||||
6 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 36.14 | ||||||
7 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.04 | ||||||
8 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 37.71 | ||||||
9 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.78 | ||||||
10 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 39.02 | ||||||
11 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 39.14 | ||||||
12 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.92 | ||||||
13 | Eleonora Kostadinova | 2005 | Simklubben S 02 | 40.54 | ||||||
14 | Ellen Tillberg | 2005 | Simklubben Alingsås | 40.87 | ||||||
15 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 41.83 | ||||||
16 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 41.91 | ||||||
17 | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | 42.18 | ||||||
18 | Meya Hansson | 2005 | Simklubben Alingsås | 43.94 | ||||||
19 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.88 | ||||||
20 | Filippa Enghult | 2005 | Simklubben S 02 | 45.12 | ||||||
21 | Emma Bolsing | 2005 | Åsundens Simsällskap | 48.94 | ||||||
22 | Ella Lindman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 49.28 | ||||||
23 | Paulina Hultberg | 2005 | Simklubben Alingsås | 51.71 | ||||||
- | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 31.52 | ||||||
2 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | 32.35 | ||||||
3 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 33.43 | ||||||
4 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 34.29 | ||||||
5 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 34.60 | ||||||
6 | Ebba Skoog | 2004 | Svenljunga Simklubb | 34.66 | ||||||
7 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | 34.85 | ||||||
8 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 35.67 | ||||||
9 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.37 | ||||||
10 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 37.44 | ||||||
11 | Ebba Nyberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.93 | ||||||
12 | Sofia Siwersjö | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.09 | ||||||
13 | Hanna Alsiö | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.78 | ||||||
14 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 39.28 | ||||||
15 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.61 | ||||||
16 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 44.86 | ||||||
17 | Ida Vizlin | 2004 | Skövde Simsällskap | 45.67 | ||||||
18 | Linnea Björkman | 2004 | Åsundens Simsällskap | 47.06 | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Edvardsson | 2003 | Simklubben S 02 | 30.84 | ||||||
2 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 32.56 | ||||||
3 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 32.65 | ||||||
4 | Linnea Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.26 | ||||||
5 | Sandra Högström | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.88 | ||||||
6 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.02 | ||||||
7 | Ida Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.38 | ||||||
8 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 34.52 | ||||||
9 | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | 35.26 | ||||||
10 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 35.76 | ||||||
11 | Jasmine Krüger | 2003 | Åsundens Simsällskap | 37.50 | ||||||
12 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.75 | ||||||
13 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 37.94 | ||||||
14 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 38.04 | ||||||
15 | Lovisa Engström | 2003 | Svenljunga Simklubb | 38.49 | ||||||
16 | Lovisa Stenström | 2003 | Strömstads Simförening | 39.73 | ||||||
17 | Ellen Nyqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 44.02 | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 30.74 | ||||||
2 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 32.01 | ||||||
3 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 32.39 | ||||||
4 | Isabel Haugland | 2002 | Strömstads Simförening | 34.43 | ||||||
5 | Anna Rettig | 2002 | Skövde Simsällskap | 43.43 | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 29.29 | ||||||
2 | Francesca Clark | 2001 | Åsundens Simsällskap | 30.99 | ||||||
3 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 31.58 | ||||||
4 | Tindra Richards | 2001 | Simklubben Alingsås | 31.69 | ||||||
5 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 32.44 | ||||||
6 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 32.46 | ||||||
7 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.43 | ||||||
8 | Wilma Haugland | 2000 | Strömstads Simförening | 36.87 | ||||||
9 | Amanda Stenström | 2001 | Strömstads Simförening | 37.55 | ||||||
10 | Linnea Lundqvist | 2000 | Strömstads Simförening | 37.80 | ||||||
11 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 37.87 | ||||||
12 | Thea Hilding | 1999 | Strömstads Simförening | 40.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.84 | ||||||
2 | Erik Wireklev | 2005 | Svenljunga Simklubb | 37.87 | ||||||
3 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 38.18 | ||||||
4 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.40 | ||||||
5 | Love Näs | 2005 | Simklubben S 02 | 39.90 | ||||||
6 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 41.44 | ||||||
7 | Henrik Chen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.22 | ||||||
8 | Hannes Strömberg | 2005 | Simklubben Götene | 44.25 | ||||||
9 | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.74 | ||||||
10 | Rasmus Selmosson | 2005 | Skövde Simsällskap | 46.65 | ||||||
11 | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | 46.78 | ||||||
12 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 49.71 | ||||||
13 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 52.23 | ||||||
- | Anes Koljic | 2005 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlie Macmillan Skoglund | 2004 | Gjøvik Svømmeklubb | 31.55 | ||||||
2 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 33.99 | ||||||
3 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 35.15 | ||||||
4 | Tintin Carlbohm Öhrström | 2004 | Åsundens Simsällskap | 38.94 | ||||||
5 | Max Källvik | 2004 | Strömstads Simförening | 39.30 | ||||||
6 | David Samuelsson Sandgren | 2004 | Simklubben S 02 | 43.07 | ||||||
- | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 30.06 | ||||||
2 | John Andrew Rowland | 2003 | Simklubben S 02 | 30.40 | ||||||
3 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 32.40 | ||||||
4 | Danier Majed | 2003 | Simklubben S 02 | 34.83 | ||||||
5 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.93 | ||||||
6 | Simon Hassel | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.76 | ||||||
7 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.29 | ||||||
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | 30.02 | ||||||
2 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 30.73 | ||||||
3 | Robin Nilsson | 2002 | Simklubben S 02 | 33.52 | ||||||
4 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 35.97 | ||||||
5 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 37.71 | ||||||
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 26.09 | ||||||
2 | Joel Falchenberg | 2000 | Svenljunga Simklubb | 29.74 | ||||||
3 | Gustav Christiansson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 36.14 | ||||||
4 | Elias Simonsson | 2001 | Strömstads Simförening | 36.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 8 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 50.39 | 2:02.84 | 2:02.84 | ||||
- | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
- | Kerstin Landahl | 2008 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 48.34 | 1:41.93 | 1:41.93 | ||||
- | Nova Ankarin | 2007 | Simklubben Götene | DNS | ||||||
- | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 41.68 | 1:29.94 | 1:29.94 | ||||
2 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 43.31 | 1:36.00 | 1:36.00 | ||||
3 | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | 47.74 | 1:39.65 | 1:39.65 | ||||
4 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 45.81 | 1:40.61 | 1:40.61 | ||||
5 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.80 | 1:42.23 | 1:42.23 | ||||
6 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 49.52 | 1:43.11 | 1:43.11 | ||||
7 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 49.33 | 1:46.63 | 1:46.63 | ||||
8 | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 52.98 | 1:51.14 | 1:51.14 | ||||
9 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 55.96 | 1:57.66 | 1:57.66 | ||||
- | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | DSQ | ||||||
- | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | DSQ | ||||||
- | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | DSQ | ||||||
- | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.74 | 1:24.52 | 1:24.52 | ||||
2 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 40.08 | 1:27.67 | 1:27.67 | ||||
3 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 42.38 | 1:30.68 | 1:30.68 | ||||
4 | Miray Beybutov | 2005 | Simklubben S 02 | 41.89 | 1:30.95 | 1:30.95 | ||||
5 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 44.27 | 1:30.97 | 1:30.97 | ||||
6 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.83 | 1:31.13 | 1:31.13 | ||||
7 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 41.26 | 1:31.64 | 1:31.64 | ||||
8 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.64 | 1:33.92 | 1:33.92 | ||||
9 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 43.85 | 1:34.08 | 1:34.08 | ||||
10 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.58 | 1:35.28 | 1:35.28 | ||||
11 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 43.88 | 1:35.52 | 1:35.52 | ||||
12 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.15 | 1:36.06 | 1:36.06 | ||||
13 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 48.55 | 1:39.28 | 1:39.28 | ||||
14 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 48.05 | 1:41.70 | 1:41.70 | ||||
15 | Ellen Tillberg | 2005 | Simklubben Alingsås | 48.27 | 1:44.06 | 1:44.06 | ||||
16 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 50.98 | 1:50.31 | 1:50.31 | ||||
17 | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | 51.79 | 1:55.59 | 1:55.59 | ||||
- | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
- | Paulina Hultberg | 2005 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.07 | 1:21.79 | 1:21.79 | ||||
2 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.27 | 1:22.44 | 1:22.44 | ||||
3 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 40.28 | 1:24.45 | 1:24.45 | ||||
4 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | 40.34 | 1:26.49 | 1:26.49 | ||||
5 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | 41.24 | 1:28.20 | 1:28.20 | ||||
6 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 40.33 | 1:28.59 | 1:28.59 | ||||
7 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.80 | 1:29.64 | 1:29.64 | ||||
8 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 44.72 | 1:31.73 | 1:31.73 | ||||
9 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.14 | 1:33.60 | 1:33.60 | ||||
10 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 45.21 | 1:34.08 | 1:34.08 | ||||
11 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 50.25 | 1:37.59 | 1:37.59 | ||||
12 | Ebba Nyberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.61 | 1:37.68 | 1:37.68 | ||||
13 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 46.87 | 1:40.33 | 1:40.33 | ||||
14 | Sofia Siwersjö | 2004 | Simklubben Elfsborg | 46.30 | 1:40.66 | 1:40.66 | ||||
15 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 50.12 | 1:47.26 | 1:47.26 | ||||
16 | Ida Vizlin | 2004 | Skövde Simsällskap | 51.52 | 1:56.29 | 1:56.29 | ||||
- | Ebba Skoog | 2004 | Svenljunga Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maja Edvardsson | 2003 | Simklubben S 02 | 37.91 | 1:21.72 | 1:21.72 | ||||
2 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 37.71 | 1:23.09 | 1:23.09 | ||||
3 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 39.24 | 1:27.04 | 1:27.04 | ||||
4 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 43.01 | 1:28.83 | 1:28.83 | ||||
5 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | 43.44 | 1:31.30 | 1:31.30 | ||||
6 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.31 | 1:31.48 | 1:31.48 | ||||
7 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 46.80 | 1:32.31 | 1:32.31 | ||||
8 | Linnea Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 41.92 | 1:33.27 | 1:33.27 | ||||
9 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 45.67 | 1:33.38 | 1:33.38 | ||||
10 | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | 45.17 | 1:33.84 | 1:33.84 | ||||
11 | Lovisa Engström | 2003 | Svenljunga Simklubb | 47.26 | 1:39.71 | 1:39.71 | ||||
- | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sandra Högström | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 36.55 | 1:18.20 | 1:18.20 | ||||
2 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 38.87 | 1:19.82 | 1:19.82 | ||||
- | Isabel Haugland | 2002 | Strömstads Simförening | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Francesca Clark | 2001 | Åsundens Simsällskap | 36.00 | 1:16.45 | 1:16.45 | ||||
2 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 35.48 | 1:16.60 | 1:16.60 | ||||
3 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 39.61 | 1:21.64 | 1:21.64 | ||||
4 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 40.01 | 1:23.67 | 1:23.67 | ||||
5 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 41.77 | 1:28.56 | 1:28.56 | ||||
6 | Wilma Haugland | 2000 | Strömstads Simförening | 44.45 | 1:34.73 | 1:34.73 | ||||
7 | Thea Hilding | 1999 | Strömstads Simförening | 48.71 | 1:43.58 | 1:43.58 | ||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Andreas Caspersen | 2007 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.80 | 1:37.50 | 1:37.50 | ||||
2 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.33 | 1:43.03 | 1:43.03 | ||||
3 | Oscar Sandwall | 2006 | Simklubben Alingsås | 52.09 | 1:48.45 | 1:48.45 | ||||
4 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 52.05 | 1:50.52 | 1:50.52 | ||||
5 | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | 51.34 | 1:53.01 | 1:53.01 | ||||
- | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.57 | 1:31.80 | 1:31.80 | ||||
2 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.87 | 1:32.53 | 1:32.53 | ||||
3 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 46.64 | 1:35.03 | 1:35.03 | ||||
4 | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.51 | 1:47.85 | 1:47.85 | ||||
- | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
- | Henrik Chen | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Rasmus Selmosson | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 39.40 | 1:22.42 | 1:22.42 | ||||
2 | Charlie Macmillan Skoglund | 2004 | Gjøvik Svømmeklubb | 38.22 | 1:23.09 | 1:23.09 | ||||
3 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 40.61 | 1:25.43 | 1:25.43 | ||||
4 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 41.27 | 1:27.24 | 1:27.24 | ||||
5 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 43.28 | 1:30.35 | 1:30.35 | ||||
6 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | 42.09 | 1:32.61 | 1:32.61 | ||||
7 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 51.66 | 1:51.30 | 1:51.30 | ||||
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | John Andrew Rowland | 2003 | Simklubben S 02 | 38.53 | 1:21.61 | 1:21.61 | ||||
2 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 37.47 | 1:22.45 | 1:22.45 | ||||
3 | Jack Bränholm | 2003 | Simklubben S 02 | 41.52 | 1:24.89 | 1:24.89 | ||||
4 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 42.66 | 1:27.11 | 1:27.11 | ||||
5 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 41.88 | 1:28.27 | 1:28.27 | ||||
6 | Danier Majed | 2003 | Simklubben S 02 | 43.12 | 1:29.89 | 1:29.89 | ||||
7 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 47.23 | 1:40.06 | 1:40.06 | ||||
- | Simon Hassel | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 37.02 | 1:20.08 | 1:20.08 | ||||
2 | Robin Nilsson | 2002 | Simklubben S 02 | 43.21 | 1:25.76 | 1:25.76 | ||||
3 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 44.25 | 1:30.58 | 1:30.58 | ||||
4 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 44.61 | 1:32.90 | 1:32.90 | ||||
- | Peter Hagedorn-Novik | 2002 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Gustav Christiansson | 2001 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 17:39 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 25, 4x50m Frisim Damer D-I, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S02 Damer [2004] Lag 1 | 2004 | Simklubben S 02 | 2:17.92 | ||||||
Madison Lind | 2004 | 33.09 | 33.09 | |||||||
Ronja Theorin | 2005 | 33.95 | 1:07.04 | |||||||
Elna Magnusson | 2004 | 35.06 | 1:42.10 | |||||||
Ellen Vråmo | 2004 | 35.82 | 2:17.92 | |||||||
2 | S02 Damer [2004] Lag2 | 2004 | Simklubben S 02 | 2:23.56 | ||||||
Ella Holmqvist | 2005 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Lia Bromander | 2004 | 35.25 | 1:11.64 | |||||||
Amanda Cederqvist | 2005 | 36.77 | 1:48.41 | |||||||
Nelly Gripfors | 2005 | 35.15 | 2:23.56 | |||||||
3 | Elfsborg Damer Svart | 2004 | Simklubben Elfsborg | 2:27.66 | ||||||
Hannah Lilja | 2004 | 35.09 | 35.09 | |||||||
Thilda Häll | 2005 | 35.63 | 1:10.72 | |||||||
Sofia Siwersjö | 2004 | 39.02 | 1:49.74 | |||||||
Filippa Fritzson | 2005 | 37.92 | 2:27.66 | |||||||
4 | Elfsborg Damer Gul | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:29.37 | ||||||
Viola Wesslund Möll | 2005 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Kassandra Konstantoulas | 2004 | 36.62 | 1:10.73 | |||||||
Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | 39.99 | 1:50.72 | |||||||
Ebba Nyberg | 2004 | 38.65 | 2:29.37 | |||||||
5 | Skövde SS Damer [2005] | 2005 | Skövde Simsällskap | 2:31.11 | ||||||
Ebba Jukic | 2005 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Felicia Kvarnstedt | 2005 | 41.75 | 1:17.88 | |||||||
Linnea Johansson | 2003 | 36.31 | 1:54.19 | |||||||
Sara Markevind | 2006 | 36.92 | 2:31.11 | |||||||
6 | Elfsborg Damer Vit | 2004 | Simklubben Elfsborg | 2:31.79 | ||||||
Agnes Holmblad | 2006 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Linnea Hyvönen | 2005 | 37.37 | 1:14.76 | |||||||
Elly Sjöberg | 2005 | 38.74 | 1:53.50 | |||||||
Nirvana Cavka | 2004 | 38.29 | 2:31.79 | |||||||
7 | S02 Damer [2004] Lag3 | 2004 | Simklubben S 02 | 2:43.58 | ||||||
Miray Beybutov | 2005 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Eleonora Kostadinova | 2005 | 42.28 | 1:18.75 | |||||||
Saga Sillerström | 2006 | 41.25 | 2:00.00 | |||||||
Ida Franzén | 2006 | 43.58 | 2:43.58 | |||||||
8 | Falköping Damer | 2005 | Falköpings Simsällskap | 3:01.88 | ||||||
Hilda Källström | 2006 | 49.47 | 49.47 | |||||||
Elsa Florén | 2007 | 52.66 | 1:42.13 | |||||||
Hanna Alsiö | 2004 | 38.96 | 2:21.09 | |||||||
Clara Jonsson | 2006 | 40.79 | 3:01.88 | |||||||
9 | Anderstorp Damer [2004] | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 3:05.45 | ||||||
Annie Seppälä | 2004 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | 52.62 | 1:30.42 | |||||||
Hilma Liljedahl | 2006 | 51.02 | 2:21.44 | |||||||
Ebba Kemper | 2004 | 44.01 | 3:05.45 | |||||||
10 | SK Alingså Damer [2004] | 2004 | Simklubben Alingsås | 3:06.22 | ||||||
Ellen Tillberg | 2005 | 43.21 | 43.21 | |||||||
Daniela Borg | 2007 | 1:02.29 | 1:45.50 | |||||||
Alma Haknert | 2007 | 1:20.72 | 3:06.22 | |||||||
Hanna Andrén | 2004 | 3:06.22 | ||||||||
11 | Åss Damer Yngre | 2007 | Åsundens Simsällskap | 3:15.46 | ||||||
Linnea Skoglund | 2007 | 1:50.01 | 1:50.01 | |||||||
Emma Bolsing | 2005 | 1:25.45 | 3:15.46 | |||||||
Natalie Krüger | 2006 | |||||||||
Rebecka Söderberg | 2004 | 3:15.46 | 3:15.46 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:39 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 17:43 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 26, 4x50m Frisim Herrar D-I, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S02 Herrar [2004] | 2004 | Simklubben S 02 | 2:23.30 | ||||||
Olle Sköld | 2004 | 34.68 | 34.68 | |||||||
Alexandar Cicmil | 2004 | 33.89 | 1:08.57 | |||||||
Roque Andersson Benedet | 2004 | 35.86 | 1:44.43 | |||||||
Love Näs | 2005 | 38.87 | 2:23.30 | |||||||
2 | Elfsborg Herrar Svart | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:43.85 | ||||||
Isac Johansson | 2006 | 37.82 | 37.82 | |||||||
Hannes Bergnell | 2006 | 37.26 | 1:15.08 | |||||||
Fredddie Johansson | 2005 | 42.81 | 1:57.89 | |||||||
Max Askengren Stråhle | 2006 | 45.96 | 2:43.85 | |||||||
3 | Mariestad Herrar [2004] | 2004 | Mariestads Simsällskap | 2:57.92 | ||||||
Alvin Silow | 2005 | 37.92 | 37.92 | |||||||
Jacob Haggård | 2005 | 43.23 | 1:21.15 | |||||||
Axel Blom | 2005 | 45.73 | 2:06.88 | |||||||
Martin von Knorring | 2005 | 51.04 | 2:57.92 | |||||||
4 | SK Alingså Herrar [2004] | 2004 | Simklubben Alingsås | 3:11.68 | ||||||
Melvin Karlsson | 2006 | 40.97 | 40.97 | |||||||
Oscar Sandwall | 2006 | 38.74 | 1:19.71 | |||||||
Alexander Loveryd | 2008 | 1:04.12 | 2:23.83 | |||||||
Andreas Caspersen | 2007 | 47.85 | 3:11.68 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:43 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 27, 4x50m Frisim Damer A-C, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mariestad Damer [2001] | 2001 | Mariestads Simsällskap | 2:05.14 | ||||||
Ebba Olsson | 2001 | 29.22 | 29.22 | |||||||
Matilda Eni | 2002 | 31.11 | 1:00.33 | |||||||
Wilma Åhling | 2002 | 32.47 | 1:32.80 | |||||||
Sofia Wallengren | 2002 | 32.34 | 2:05.14 | |||||||
2 | Falköping Damer Lag 1 | 1917 | Falköpings Simsällskap | 2:07.77 | ||||||
Julia Jonsson | 2004 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Emelie Gunnarsson | 2001 | 31.64 | 1:03.17 | |||||||
Tuva Samuelsson | 2001 | 32.49 | 1:35.66 | |||||||
Alma Winberg | 2001 | 32.11 | 2:07.77 | |||||||
3 | Mariestad Damer 2 [2003] | 2003 | Mariestads Simsällskap | 2:27.63 | ||||||
Ellen Kampe | 2003 | 31.89 | 31.89 | |||||||
Elsa Olsson | 2003 | 35.12 | 1:07.01 | |||||||
Thyra Mellander | 2003 | 38.35 | 1:45.36 | |||||||
Theresa Melin | 2005 | 42.27 | 2:27.63 | |||||||
4 | Skövde SS Damer | 2003 | Skövde Simsällskap | 2:36.60 | ||||||
Linnea Johansson | 2003 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Ida Johansson | 2003 | 34.69 | 1:08.21 | |||||||
Ellen Nyqvist | 2003 | 43.39 | 1:51.60 | |||||||
0 | 45.00 | 2:36.60 | ||||||||
5 | SK Götene Damer | 1917 | Simklubben Götene | 2:39.92 | ||||||
Älwa Ankarin | 2005 | 39.76 | 39.76 | |||||||
Lisa Andersson | 2005 | 38.54 | 1:18.30 | |||||||
Tove Öjersson | 2005 | 40.35 | 1:58.65 | |||||||
Kerstin Landahl | 2008 | 41.27 | 2:39.92 | |||||||
- | Åss Damer Äldre | 2002 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:52 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS RACE | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Ulricehamn | Utskriftstid | 17:54 | |||
Arrangör | Åsundens Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 28, 4x50m Frisim Herrar A-C, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S02 Herrar [1917] | 1917 | Simklubben S 02 | 2:06.91 | ||||||
Kevin Shen | 2003 | 29.82 | 29.82 | |||||||
John Andrew Rowland | 2003 | 31.45 | 1:01.27 | |||||||
Noel Bohlin | 2003 | 33.19 | 1:34.46 | |||||||
Robin Nilsson | 2002 | 32.45 | 2:06.91 | |||||||
2 | Åss Herrar | 2002 | Åsundens Simsällskap | 2:17.61 | ||||||
Ludvig Carlbom | 2002 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Kristoffer Grönhaug | 2002 | 35.95 | 1:13.19 | |||||||
Sebastian Jönsson | 2003 | 33.40 | 1:46.59 | |||||||
Elias Saarela | 2002 | 31.02 | 2:17.61 | |||||||
3 | Skövde SS Herrar 2003 | 2003 | Skövde Simsällskap | 2:30.22 | ||||||
Peter Hagedorn-Novik | 2002 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Ludvig Johansson | 2003 | 35.42 | 1:05.51 | |||||||
Simon Hassel | 2003 | 38.96 | 1:44.47 | |||||||
Rasmus Selmosson | 2005 | 45.75 | 2:30.22 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:54 |