2019-12-06   13:59:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Værløse Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup2016    Udskriftsdato  24 september 2016   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  14:00   
  Arrangør  Værløse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Drenge Aa  2003              2:07.61   
  Birkerød Allerød  2:08.00                 
  Christoffer Rekling  2003      33.80        33.80   
  Daniel Garne Larsen  2003      34.87        1:08.67   
  Lucas Emil Christensen  2003      31.10        1:39.77   
  Alexander Tullberg  2003      27.84        2:07.61   
                     
Sigma Drenge Ab  2003              2:26.18   
  Birkerød Allerød  2:16.00                 
  Andreas Hoffmann  2003      35.50        35.50   
  Jakob Legaard  2003      41.17        1:16.67   
  William Ølshøj  2004      36.62        1:53.29   
  Jonathan Beck  2004      32.89        2:26.18   
                     
Sigma Drenge A  2003              2:36.44   
  Birkerød Allerød  2:25.00                 
  Villads Arfelt  2004      41.04        41.04   
  Mads Liechti  2004      43.26        1:24.30   
  Alexander Vergereau  2004      37.51        2:01.81   
  Oscar Jensen  2003      34.63        2:36.44   
                     
Hvidovre Superboys 3  2005              2:48.12   
  Hvidovre Svømme Klub                   
  Bertram T. Aunsholm  2004      45.61        45.61   
  Mathias Parkhøi  2003      46.12        1:31.73   
  Marius Kjær Hoelgaard  2004      36.16        2:07.89   
  Kasper Kusk  2003      40.23        2:48.12   
                     
Sigma Drenge B  2003              2:56.44   
  Birkerød Allerød  2:30.00                 
  William Leander Agerskov  2004      45.59        45.59   
  Mads Naver  2004      45.50        1:31.09   
  Oscar Boyer  2004      43.56        2:14.65   
  Victor Bornemann  2004      41.79        2:56.44   
                     
Herlev Talent Drenge 2  2005              3:16.04   
  Herlev Svømning                   
  Marius Grønholm  2005      51.53        51.53   
  Mathias Bohn-Hansen  2006      54.73        1:46.26   
  Mathias Toft Cortsen  2005      49.91        2:36.17   
  Bjørn Andersen  2006      39.87        3:16.04   
                     
Vsk Drenge 2  2004              3:19.54   
  Værløse Svømmeklub                   
  Noah Lester  2006      56.44        56.44   
  Fabian Holst Krabbe  2005      49.42        1:45.86   
  Johan Madvig Kristensen  2004      50.86        2:36.72   
  Magnus Kiemer  2005      42.82        3:19.54   
                     
Hvidovre Superboys 1  2005              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Hvidovre Superboys 2  2005              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Herlev Talent Drenge 1  2005              DSQ  Ej samt. berør 
  Herlev Svømning                   
  Allan Li  2005      45.86        45.86   
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lyngby Herrer  2001              1:47.65   
  Lyngby Svømmeklub  1:49.00                 
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      26.87        26.87   
  Jakob Klint Axelsen  1996      29.60        56.47   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      26.93        1:23.40   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      24.25        1:47.65   
                     
Helsingør Herrer 1  2002              1:50.82   
  Helsingør Svømmeklub  1:51.84                 
  Villads Bomholt Larsen  2001      29.59        29.59   
  Ömer Faruk Benli  1993      29.64        59.23   
  Julius Thielst  2000      26.35        1:25.58   
  William Houen  2001      25.24        1:50.82   
                     
Hvidovre Superboys 1  2002              1:53.35   
  Hvidovre Svømme Klub  2:00.01                 
  Jakob Petersen  1999      30.47        30.47   
  Owais Hamid  2000      31.80        1:02.27   
  Marcus Rappenborg  1999      26.73        1:29.00   
  Oliver Jacobsen  1997      24.35        1:53.35   
                     
Hvidovre Superboys 3  2002              1:57.36   
  Hvidovre Svømme Klub  2:09.99                 
  Anders Skousen  2002      30.97        30.97   
  Mikkel Ulrich  1998      32.68        1:03.65   
  Mikkel Møller Jensen  1995      28.89        1:32.54   
  Mikkel Samsøe Borch  1997      24.82        1:57.36   
                     
Helsingør Herrer 2  2002              1:58.61   
  Helsingør Svømmeklub  2:14.84                 
  Johan Heeno Rasmussen  2002      31.04        31.04   
  Andreas E. Sørensen  2001      32.64        1:03.68   
  Lucas Hoffmann  2000      28.43        1:32.11   
  Emil Tönshoff  2000      26.50        1:58.61   
                     
Sigma Drenge 1  2002              2:05.49   
  Birkerød Allerød  2:00.00                 
  Emil Kildahl Døssing  2002      32.68        32.68   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      45.64        1:18.32   
  Frederik Eg Ibsen  2002      19.41        1:37.73   
  Niels Skovbye Brandt  2002      27.76        2:05.49   
                     
Hvidovre Superboys 2  2002              2:08.32   
  Hvidovre Svømme Klub  2:10.00                 
  Oscar Cleemann  2003      35.88        35.88   
  Mads Haugård Hansen  2000      34.18        1:10.06   
  Gustav Haugård Hansen  2002      28.76        1:38.82   
  Mads Lind  2002      29.50        2:08.32   
                     
Vsk Drenge 1  2000              2:15.85   
  Værløse Svømmeklub                   
  Niels Peter Lund  2002      39.27        39.27   
  Tobias Sundwall  2001      36.41        1:15.68   
  Asbjørn Hammershøj  2000      30.95        1:46.63   
  Lucas Jøns  2002      29.22        2:15.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  24 september 2016 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark