Results for Gentofte Open 2016 - Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag årgangssvømmer
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Gentofte Open 2016 |
|
Udskriftsdato |
18 september 2016 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
10:34 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 september 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Wiese Dobel |
2004 |
|
314 |
37.10 |
1:18.69 |
2:03.94 |
|
2:41.14 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
|
271 |
37.47 |
1:19.86 |
2:11.33 |
|
2:49.33 |
|
|
Herlev Svømning |
2:51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viggo Prehn |
2004 |
|
233 |
40.20 |
1:24.45 |
2:19.97 |
|
2:57.93 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malte Berlin |
2005 |
|
206 |
41.14 |
1:32.88 |
2:25.99 |
|
3:05.38 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
3:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Griffin |
2004 |
|
206 |
44.95 |
1:32.72 |
2:24.24 |
|
3:05.39 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliver Schäbethal |
2004 |
|
205 |
38.72 |
1:25.64 |
2:22.13 |
|
3:05.71 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Løb 44, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
|
510 |
29.15 |
1:01.54 |
1:43.09 |
|
2:17.15 |
|
|
Herlev Svømning |
2:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
|
479 |
30.74 |
1:05.71 |
1:45.77 |
|
2:20.07 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Badaker |
2002 |
|
410 |
30.21 |
1:06.58 |
1:53.59 |
|
2:27.57 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janus Rosholm |
2002 |
|
376 |
33.70 |
1:12.50 |
1:55.78 |
|
2:31.89 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
|
363 |
31.55 |
1:13.25 |
1:57.33 |
|
2:33.55 |
|
|
Herlev Svømning |
2:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arthur Hansen |
2002 |
|
325 |
37.00 |
1:17.79 |
2:01.71 |
|
2:39.42 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Eskjær-Køppen |
2002 |
|
324 |
33.82 |
1:13.21 |
2:04.38 |
|
2:39.51 |
|
|
Herlev Svømning |
2:37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thor Gudmand-Høyer |
2002 |
|
275 |
36.99 |
1:19.06 |
2:09.91 |
|
2:48.57 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anders Hvidt |
2002 |
|
269 |
37.87 |
1:20.84 |
2:12.01 |
|
2:49.66 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:51.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 |
Udskriftsdato |
18 september 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:34 |
|