Resultater for Gentofte Open 2016 - Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag alle aldersgrupper
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2016 | Udskriftsdato | 16 september 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2016 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 39.78 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.59 | |||||||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | 41.84 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.80 | |||||||||
3 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 42.03 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.19 | |||||||||
4 | Oscar Kroos | 2004 | 42.05 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.84 | |||||||||
5 | Alexander Griffin | 2004 | 42.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.46 | |||||||||
6 | Louie Hermansen | 2004 | 48.13 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.13 | |||||||||
7 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 48.51 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 50.51 | |||||||||
8 | Alexander Hillhouse | 2004 | 48.95 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.12 | |||||||||
9 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 50.11 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 50.00 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Valentin Wahl | 2003 | 37.94 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.18 | |||||||||
2 | Karl August B. Balle | 2003 | 38.23 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.93 | |||||||||
3 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 40.39 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.42 | |||||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | 41.30 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.92 | |||||||||
5 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 43.02 | |||||||
Farum Svømmeklub | 43.02 | |||||||||
6 | David Kristensen | 2003 | 45.05 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.00 | |||||||||
- | Harald Riisager | 2003 | DSQ | hænger i banetov 35m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.36 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 31.90 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.23 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 33.17 | |||||||
Herlev Svømning | 34.00 | |||||||||
3 | Alfred Højberg | 2002 | 35.16 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.07 | |||||||||
4 | Leo Badaker | 2002 | 35.31 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.66 | |||||||||
5 | Nicolai Wiuff | 2002 | 36.79 | |||||||
Herlev Svømning | 37.51 | |||||||||
6 | Lucas Reüter | 2002 | 37.73 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
7 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 38.06 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.89 | |||||||||
8 | Arthur Hansen | 2002 | 38.12 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.00 | |||||||||
9 | Gustav Fabiansen | 2002 | 38.76 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.32 | |||||||||
10 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 40.14 | |||||||
Farum Svømmeklub | 39.59 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 30.60 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 30.67 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.13 | |||||||||
3 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 31.33 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.52 | |||||||||
4 | Christian Crone | 2001 | 32.18 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.54 | |||||||||
5 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 32.21 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 31.33 | |||||||||
6 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 32.34 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.58 | |||||||||
7 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 32.43 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.40 | |||||||||
8 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 32.71 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.32 | |||||||||
9 | Nikolaj Almeborg | 2000 | 33.21 | |||||||
Rønne Svømme Klub | 34.06 | |||||||||
10 | Felix Lund | 2001 | 33.34 | |||||||
Herlev Svømning | 33.33 | |||||||||
11 | Mark Wiskum | 2001 | 33.99 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.60 | |||||||||
11 | William Textor Broch | 2001 | 33.99 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
13 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 34.13 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.50 | |||||||||
14 | Christoffer Weiss | 2001 | 34.15 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.23 | |||||||||
15 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 34.69 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.64 | |||||||||
16 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 34.70 | |||||||
Herlev Svømning | 34.32 | |||||||||
17 | Frederik Røgind | 2001 | 34.72 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.47 | |||||||||
18 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 35.49 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.43 | |||||||||
19 | Christian Skinhøj | 2001 | 35.97 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.03 | |||||||||
20 | Lukas Sieben | 1999 | 36.32 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.03 | |||||||||
21 | Jonas Andersen | 2001 | 36.49 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 36.51 | |||||||||
22 | Mathias Nørskov | 2001 | 36.59 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 42.42 | |||||||||
23 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 37.02 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.30 | |||||||||
24 | David Cano Rosenvold | 2001 | 37.58 | |||||||
Farum Svømmeklub | 41.86 | |||||||||
25 | Gustav Frydensberg | 1999 | 37.66 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.75 | |||||||||
26 | Karl Christiansen | 2000 | 39.00 | |||||||
Rønne Svømme Klub | 39.53 | |||||||||
- | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | DSQ | 2 flyben v. vend | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 46.79 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 29.62 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.58 | |||||||||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 29.78 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.44 | |||||||||
3 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 30.06 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 29.58 | |||||||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | 30.10 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.33 | |||||||||
5 | Timon Wedekind | 1996 | 30.75 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 29.54 | |||||||||
6 | Emil Toft | 1998 | 33.02 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.70 | |||||||||
7 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 33.50 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.40 | |||||||||
8 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 33.71 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 september 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:42 |