Resultater for Gentofte Open 2016 - Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2016 | Udskriftsdato | 16 september 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2016 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 36.32 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.58 | |||||||||
2 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 37.05 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.05 | |||||||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 38.12 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.99 | |||||||||
4 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 40.09 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.82 | |||||||||
5 | Tate Green | 2006 | 40.63 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.71 | |||||||||
6 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 41.21 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.82 | |||||||||
7 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 43.05 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.46 | |||||||||
8 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 43.67 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.13 | |||||||||
9 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 43.73 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.00 | |||||||||
10 | Filippa Walløe | 2005 | 45.26 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.64 | |||||||||
11 | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | 46.42 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.94 | |||||||||
- | Emma S. Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.00 | |||||||||
- | Neve Morrison | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 50.15 | |||||||||
- | Luna Vorsaa Solander | 2005 | DSQ | Afslutn på mave | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.31 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | 31.86 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.65 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 33.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.97 | |||||||||
3 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 34.73 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.65 | |||||||||
4 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 34.99 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.03 | |||||||||
5 | Alma Heyn Stage | 2004 | 35.88 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.20 | |||||||||
6 | Clara Toft | 2004 | 35.96 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.56 | |||||||||
7 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 36.80 | |||||||
Farum Svømmeklub | 37.70 | |||||||||
8 | Anne Sofie Evald | 2004 | 37.40 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.16 | |||||||||
9 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 37.71 | |||||||
Farum Svømmeklub | 37.51 | |||||||||
10 | Karoline K. Larsen | 2004 | 38.84 | |||||||
Farum Svømmeklub | 40.30 | |||||||||
11 | Laura Kristensen | 2004 | 39.86 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.75 | |||||||||
12 | Freja Madsen | 2004 | 40.84 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.35 | |||||||||
13 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 41.54 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.14 | |||||||||
14 | Sara-Louise Andersen | 2004 | 43.10 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.21 | |||||||||
15 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 43.15 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.90 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 31.00 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.23 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 31.78 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.57 | |||||||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | 32.22 | |||||||
Herlev Svømning | 32.42 | |||||||||
4 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 32.62 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.08 | |||||||||
5 | Tine Petersen | 2003 | 33.50 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.88 | |||||||||
6 | Ella Stenholt | 2003 | 34.07 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.01 | |||||||||
7 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 34.46 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.24 | |||||||||
8 | Freja Gjerløv | 2003 | 34.95 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.45 | |||||||||
9 | Maria Hagen | 2003 | 35.34 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.20 | |||||||||
10 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 35.83 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.40 | |||||||||
11 | Karoline Kortbæk | 2003 | 36.86 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.17 | |||||||||
12 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 37.00 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.89 | |||||||||
13 | Astrid Permin | 2003 | 38.97 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.37 | |||||||||
14 | Norah Szczepanski | 2003 | 40.94 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.82 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 28.57 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 28.52 | |||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 29.39 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.52 | |||||||||
3 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 29.85 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.26 | |||||||||
4 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 30.81 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.26 | |||||||||
5 | Sara Sylvest | 2000 | 30.98 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.45 | |||||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 31.18 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.61 | |||||||||
7 | Julie Stampe | 2002 | 31.65 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 31.72 | |||||||||
8 | Nina Toft | 2000 | 32.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.82 | |||||||||
9 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 32.84 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.09 | |||||||||
10 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 32.99 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.63 | |||||||||
11 | Caroline Hørlykke | 2000 | 33.13 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.43 | |||||||||
12 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 33.26 | |||||||
Farum Svømmeklub | 32.85 | |||||||||
13 | Zenia Aarestrup | 2001 | 33.40 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.74 | |||||||||
14 | Claudia Sperling | 2002 | 33.42 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
15 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 33.62 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.82 | |||||||||
16 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 33.71 | |||||||
Farum Svømmeklub | 40.31 | |||||||||
17 | Frederikke Petri | 2001 | 33.83 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.02 | |||||||||
18 | Mai Andersen | 2000 | 33.85 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.51 | |||||||||
19 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 34.04 | |||||||
Farum Svømmeklub | 33.81 | |||||||||
20 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 34.07 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.08 | |||||||||
21 | Chastine Melhede | 2002 | 34.93 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.81 | |||||||||
22 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 35.12 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.39 | |||||||||
23 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 35.29 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.99 | |||||||||
24 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 37.28 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
25 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 37.42 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.97 | |||||||||
26 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 38.42 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.04 | |||||||||
27 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 38.52 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 29.04 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 27.65 | |||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 29.52 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.55 | |||||||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 30.72 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.18 | |||||||||
4 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 30.93 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 29.97 | |||||||||
5 | Klara Reeh | 1999 | 32.00 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.06 | |||||||||
6 | Cecilie Christensen | 1997 | 32.74 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.46 | |||||||||
7 | Julie Schmidt | 1995 | 32.89 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 30.97 | |||||||||
8 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 32.96 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.21 | |||||||||
9 | Silke Meyer | 1998 | 33.05 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.76 | |||||||||
10 | Amanda Højberg | 1998 | 33.17 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.14 | |||||||||
11 | Veronika Storm | 1998 | 33.77 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.67 | |||||||||
12 | Cassandra Thimmer | 1999 | 34.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 september 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:35 |