Tulokset Gentofte Open 2016 - Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2016 | Udskriftsdato | 16 september 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2016 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 31.02 | 1:05.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.23 | |||||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | 32.71 | 1:08.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:10.38 | |||||||||
3 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 32.72 | 1:08.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.95 | |||||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 32.21 | 1:08.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.16 | |||||||||
5 | Mathias Christensen | 2004 | 34.03 | 1:09.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.14 | |||||||||
6 | Oscar Kroos | 2004 | 36.10 | 1:12.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.86 | |||||||||
7 | William Studsgaard | 2004 | 35.44 | 1:12.84 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:15.13 | |||||||||
8 | Viggo Prehn | 2004 | 35.78 | 1:13.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.49 | |||||||||
9 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 34.72 | 1:13.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.23 | |||||||||
10 | Harry Sanders | 2004 | 35.73 | 1:14.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.00 | |||||||||
11 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 36.64 | 1:15.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.36 | |||||||||
12 | Oskar Clausen | 2004 | 36.44 | 1:16.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.00 | |||||||||
13 | Oliver Schäbethal | 2004 | 36.40 | 1:16.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.02 | |||||||||
14 | Louie Hermansen | 2004 | 36.95 | 1:16.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.83 | |||||||||
15 | Alexander Griffin | 2004 | 36.66 | 1:18.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.47 | |||||||||
16 | Alexander Hillhouse | 2004 | 37.28 | 1:21.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.64 | |||||||||
17 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 39.55 | 1:23.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.00 | |||||||||
18 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 39.95 | 1:26.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.14 | |||||||||
19 | Hjalte Kofoed Billing | 2005 | 41.76 | 1:26.23 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:25.94 | |||||||||
20 | Gustav Fugl Folkmann | 2006 | 47.83 | 1:42.01 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:49.99 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 28.19 | 59.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.18 | |||||||||
2 | Carl Heyn Stage | 2003 | 28.67 | 1:01.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.38 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 29.99 | 1:02.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.71 | |||||||||
4 | Frederik Jørgensen | 2003 | 31.38 | 1:06.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:09.84 | |||||||||
5 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 31.39 | 1:06.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.86 | |||||||||
6 | Phillip Quist | 2003 | 31.67 | 1:07.52 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:09.25 | |||||||||
7 | Harald Riisager | 2003 | 34.40 | 1:09.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.81 | |||||||||
8 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 32.50 | 1:09.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.55 | |||||||||
9 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 32.61 | 1:09.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.34 | |||||||||
10 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 34.20 | 1:12.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
11 | Karl August B. Balle | 2003 | 34.67 | 1:13.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.54 | |||||||||
12 | David Kristensen | 2003 | 36.26 | 1:14.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.08 | |||||||||
- | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.09 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 27.04 | 55.56 | ||||||
Herlev Svømning | 55.83 | |||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 26.87 | 55.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 54.52 | |||||||||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 27.66 | 57.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 58.92 | |||||||||
4 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 27.91 | 58.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.90 | |||||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | 29.01 | 1:00.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 58.96 | |||||||||
6 | Marcus Dessau | 2002 | 28.92 | 1:00.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.73 | |||||||||
7 | Gustav Fabiansen | 2002 | 29.63 | 1:00.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 58.38 | |||||||||
8 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 28.97 | 1:01.07 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:03.52 | |||||||||
9 | Alens Daugelis | 2002 | 30.83 | 1:04.99 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:05.94 | |||||||||
10 | Johannes K. Larsen | 2002 | 30.75 | 1:06.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:06.01 | |||||||||
11 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 32.90 | 1:06.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.52 | |||||||||
12 | Arthur Hansen | 2002 | 32.22 | 1:07.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.63 | |||||||||
13 | Anders Hvidt | 2002 | 33.17 | 1:08.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.59 | |||||||||
14 | Lucas Reüter | 2002 | 33.66 | 1:09.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.59 | |||||||||
- | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:06.43 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 25.62 | 51.99 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 51.62 | |||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 25.81 | 52.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 50.70 | |||||||||
3 | Johan Bragason | 1999 | 25.20 | 53.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.66 | |||||||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 25.81 | 53.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.48 | |||||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | 26.31 | 53.10 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 51.70 | |||||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | 25.82 | 53.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.91 | |||||||||
7 | Alexander Eggers | 1999 | 25.49 | 54.34 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 53.53 | |||||||||
8 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 26.44 | 54.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 52.61 | |||||||||
9 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 26.78 | 55.18 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 55.03 | |||||||||
10 | Lukas Storm | 1999 | 27.00 | 55.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.76 | |||||||||
11 | Felix Lund | 2001 | 27.62 | 55.61 | ||||||
Herlev Svømning | 55.11 | |||||||||
12 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 27.44 | 55.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 55.07 | |||||||||
13 | William Textor Broch | 2001 | 26.42 | 55.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 53.87 | |||||||||
14 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 27.04 | 55.95 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 56.94 | |||||||||
15 | Christoffer Weiss | 2001 | 27.36 | 56.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 56.88 | |||||||||
16 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 26.66 | 56.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.20 | |||||||||
17 | Roar Andersen | 2001 | 27.72 | 56.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.03 | |||||||||
18 | Christian Crone | 2001 | 27.93 | 57.63 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 56.66 | |||||||||
18 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 27.74 | 57.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.14 | |||||||||
20 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 28.13 | 57.66 | ||||||
Farum Svømmeklub | 59.86 | |||||||||
21 | Jannick Hansen | 2001 | 28.21 | 57.74 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 57.50 | |||||||||
22 | William Christoffersen | 2001 | 27.68 | 57.81 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 56.36 | |||||||||
23 | Nikolaj Almeborg | 2000 | 27.50 | 57.84 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 56.74 | |||||||||
24 | Oliver Schiellerup | 2000 | 27.91 | 57.97 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 58.27 | |||||||||
25 | Christian Andersen | 1999 | 27.63 | 58.00 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 55.64 | |||||||||
26 | August Weilguny | 2001 | 28.46 | 58.32 | ||||||
Herlev Svømning | 56.70 | |||||||||
27 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 28.68 | 58.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 57.69 | |||||||||
28 | Christian K. Jensen | 2000 | 28.31 | 58.95 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 55.53 | |||||||||
29 | Jonas Hyllested | 1999 | 28.30 | 59.08 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 58.56 | |||||||||
30 | Valdemar Solok | 2001 | 28.64 | 59.09 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 58.71 | |||||||||
31 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 28.45 | 59.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.69 | |||||||||
32 | Mark Wiskum | 2001 | 28.99 | 59.64 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 58.06 | |||||||||
33 | August Becktor | 2001 | 28.75 | 59.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.47 | |||||||||
34 | Lukas Sieben | 1999 | 28.90 | 1:00.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 57.55 | |||||||||
35 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 29.03 | 1:00.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 57.24 | |||||||||
36 | Gustav Frydensberg | 1999 | 29.43 | 1:00.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 58.19 | |||||||||
37 | Christian Ong Hansen | 2001 | 29.17 | 1:00.86 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:02.02 | |||||||||
38 | Jonas Andersen | 2001 | 30.03 | 1:00.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.86 | |||||||||
39 | Mathias Nørskov | 2001 | 30.18 | 1:01.96 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:03.20 | |||||||||
40 | Mathias Holm | 2001 | 30.67 | 1:02.87 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.14 | |||||||||
41 | Christian Skinhøj | 2001 | 31.03 | 1:02.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.73 | |||||||||
42 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 29.65 | 1:03.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 58.49 | |||||||||
43 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 30.32 | 1:03.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.75 | |||||||||
44 | Karl Christiansen | 2000 | 31.62 | 1:05.25 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:05.16 | |||||||||
45 | David Cano Rosenvold | 2001 | 31.32 | 1:06.95 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
46 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 32.45 | 1:08.88 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.50 | |||||||||
- | Emil Hedegaard | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.27 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | 24.97 | 51.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.63 | |||||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 25.22 | 51.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.74 | |||||||||
3 | Claus Lerche Iversen | 1977 | 25.45 | 53.29 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 50.69 | |||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 26.17 | 53.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.52 | |||||||||
5 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 25.08 | 53.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.73 | |||||||||
6 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 25.62 | 53.53 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 53.09 | |||||||||
7 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 25.81 | 53.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.38 | |||||||||
8 | Marcus Olesen | 1995 | 25.86 | 53.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | 51.78 | |||||||||
9 | Andreas Mårtensson | 1997 | 26.13 | 53.95 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 53.63 | |||||||||
10 | Anton Olsen | 1998 | 25.90 | 54.01 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 52.97 | |||||||||
11 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 25.64 | 54.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.76 | |||||||||
12 | Niels Ottosen | 1998 | 26.24 | 54.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 54.69 | |||||||||
13 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 26.43 | 54.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.73 | |||||||||
14 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 26.45 | 54.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 53.63 | |||||||||
15 | Mads Midtbøll | 1998 | 26.60 | 54.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.75 | |||||||||
16 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 26.93 | 55.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 54.71 | |||||||||
17 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 26.74 | 55.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 53.92 | |||||||||
18 | Thomas Bech | 1998 | 27.07 | 56.11 | ||||||
Farum Svømmeklub | 53.13 | |||||||||
19 | Chris Johansen | 1996 | 27.06 | 56.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | 54.97 | |||||||||
20 | Emil Toft | 1998 | 27.69 | 56.83 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 56.83 | |||||||||
- | Jacob Lercke Skytte | 1984 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 50.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 september 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:31 |