Resultater for Gentofte Open 2016 - Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2016 | Udskriftsdato | 17 september 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2016 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gsc Damer 1 | 0 | 687 | 1:46.80 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:50.00 | |||||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 26.34 | 26.34 | |||||||
Thea Hovmand Larsen | 1997 | 26.42 | 52.76 | |||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 26.89 | 1:19.65 | |||||||
Victoria Bierre | 2000 | 27.15 | 1:46.80 | |||||||
2 | Sigma Damer A | 0 | 683 | 1:47.00 | ||||||
Sigma Swim | 1:50.70 | |||||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 27.02 | 27.02 | |||||||
Maj Howardsen | 1997 | 26.75 | 53.77 | |||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 26.46 | 1:20.23 | |||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 26.77 | 1:47.00 | |||||||
3 | Gentofte Damer 1 | 0 | 656 | 1:48.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:48.60 | |||||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 26.14 | 26.14 | |||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 27.01 | 53.15 | |||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 27.73 | 1:20.88 | |||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 27.53 | 1:48.41 | |||||||
4 | Kvik Damer Jun-/senior 1 | 1997 | 638 | 1:49.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.00 | |||||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 28.01 | 28.01 | |||||||
Regitze Gaard | 2001 | 26.78 | 54.79 | |||||||
Hannah Strunge Nissen | 1997 | 27.62 | 1:22.41 | |||||||
Josephine Holm | 1999 | 27.04 | 1:49.45 | |||||||
5 | Kvik Damer Jun-/senior 2 | 1997 | 610 | 1:51.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:50.00 | |||||||||
Sofie Hansen | 2002 | 27.71 | 27.71 | |||||||
Sara Sylvest | 2000 | 27.28 | 54.99 | |||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 28.49 | 1:23.48 | |||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 27.63 | 1:51.11 | |||||||
5 | Lyngby Damer | 0 | 610 | 1:51.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:52.00 | |||||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 27.53 | 27.53 | |||||||
Amanda Højberg | 1998 | 28.27 | 55.80 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 27.69 | 1:23.49 | |||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 27.62 | 1:51.11 | |||||||
7 | Gsc Damer 2 | 0 | 606 | 1:51.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:54.00 | |||||||||
Emilie Hørlykke | 1998 | 27.93 | 27.93 | |||||||
Eva Olsen | 2000 | 28.06 | 55.99 | |||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 27.93 | 1:23.92 | |||||||
Freja Gram | 1999 | 27.42 | 1:51.34 | |||||||
8 | Sigma Damer B | 0 | 598 | 1:51.83 | ||||||
Sigma Swim | 1:54.70 | |||||||||
Julie Schmidt | 1995 | 28.43 | 28.43 | |||||||
Anna Boutrup | 1998 | 27.78 | 56.21 | |||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 28.72 | 1:24.93 | |||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 26.90 | 1:51.83 | |||||||
9 | Sigma Juniorpiger A | 0 | 584 | 1:52.71 | ||||||
Sigma Swim | 1:55.00 | |||||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Josephine Kruse | 2002 | 27.97 | 57.26 | |||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 27.95 | 1:25.21 | |||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 27.50 | 1:52.71 | |||||||
10 | Farum Girl Squad | 1999 | 556 | 1:54.58 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:58.00 | |||||||||
Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 29.04 | 29.04 | |||||||
Stine Saaby Schmidt | 2002 | 27.94 | 56.98 | |||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 29.13 | 1:26.11 | |||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 28.47 | 1:54.58 | |||||||
11 | Gentofte Damer 2 | 0 | 554 | 1:54.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:54.00 | |||||||||
Nina Toft | 2000 | 28.79 | 28.79 | |||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 28.76 | 57.55 | |||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 28.91 | 1:26.46 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 28.23 | 1:54.69 | |||||||
12 | Holbæk Damer | 0 | 540 | 1:55.69 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:56.00 | |||||||||
Mai Andersen | 2000 | 29.70 | 29.70 | |||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 28.15 | 57.85 | |||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 28.84 | 1:26.69 | |||||||
Louise Lynæs | 1997 | 29.00 | 1:55.69 | |||||||
13 | Sigma Juniorpiger B | 0 | 537 | 1:55.94 | ||||||
Sigma Swim | 1:59.00 | |||||||||
Julie Stampe | 2002 | 28.93 | 28.93 | |||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 28.80 | 57.73 | |||||||
Camille Erichsen | 2001 | 29.85 | 1:27.58 | |||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 28.36 | 1:55.94 | |||||||
14 | Gsc Damer 3 | 0 | 515 | 1:57.56 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:00.00 | |||||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 28.85 | 28.85 | |||||||
Veronika Storm | 1998 | 28.76 | 57.61 | |||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 29.93 | 1:27.54 | |||||||
Zenia Aarestrup | 2001 | 30.02 | 1:57.56 | |||||||
15 | Gentofte Damer 3 | 0 | 502 | 1:58.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:57.60 | |||||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 29.49 | 29.49 | |||||||
Cassandra Thimmer | 1999 | 30.11 | 59.60 | |||||||
SIF Nikoline Madsen | 2001 | 29.33 | 1:28.93 | |||||||
Silke Meyer | 1998 | 29.62 | 1:58.55 | |||||||
16 | Søllerød Girls | 0 | 456 | 2:02.35 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 28.72 | 28.72 | |||||||
Amalie Harplod Hansen | 2001 | 31.76 | 1:00.48 | |||||||
Sophie Gjelstrup | 2002 | 33.47 | 1:33.95 | |||||||
Frederikke Petri | 2001 | 28.40 | 2:02.35 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 september 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:31 |