2018-12-10   09:39:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Forum Horsens Cup finaler

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Finaler lørdag

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup 2016    Udskriftsdato  25 september 2016   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:40   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 september 2016         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2017 
Sponsor: OK Plast 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Horsens Drenge 1  1986              1:37.13   
  Horsens Svømmeklub  1:37.81                 
  Daniel Steen Andersen  1995      24.24        24.24   
  Maris Lencevics  1986      24.77        49.01   
  Rune Friis Petersen  1996      24.56        1:13.57   
  Rasmus Udbye  2000      23.56        1:37.13   
                     
Drenge 1 Agf  1993              1:37.41   
  Agfs Svømmeafdeling  1:36.00                 
  Emil Kamuk Frederiksen  1995      24.74        24.74   
  Magnus Fallesen  1998      24.22        48.96   
  Jesper Stilling Julius  1993      24.43        1:13.39   
  Johannes Kjærgaard  1998      24.02        1:37.41   
                     
Olympia Team              1:39.99   
  Elite Swim Vejle  1:39.00                 
  Andreas Sehested  1996      25.47        25.47   
  Mathias Kristian Pedersen  1996      23.82        49.29   
  Tom Heilmann  1997      25.24        1:14.53   
  Jonas Gadegaard Hansen  1998      25.46        1:39.99   
                     
Drenge 2 Agf  1993              1:41.38   
  Agfs Svømmeafdeling  1:38.00                 
  Ralf Dalby  1995      25.38        25.38   
  Lasse Kammer  1995      25.25        50.63   
  August Stamp Kirkeby  1999      26.06        1:16.69   
  Jakob Kornmaaler  1995      24.69        1:41.38   
                     
Team Awesome              1:41.68   
  Elite Swim Vejle  1:44.00                 
  Anders Rasmussen  2001      26.33        26.33   
  Mads Sørensen  2001      25.54        51.87   
  Magnus Funder  2001      25.81        1:17.68   
  Jakob Juul  2000      24.00        1:41.68   
                     
Horsens Drenge 3  1999              1:42.62   
  Horsens Svømmeklub  1:44.27                 
  Tais Andkjær Kristensen  1999      25.84        25.84   
  Nicklas Steen Hansen  1999      25.61        51.45   
  Alexander Fenger  1999      25.89        1:17.34   
  Simeon Franow  2000      25.28        1:42.62   
                     
Horsens Drenge 2              1:44.25   
  Horsens Svømmeklub  1:48.53                 
  Kasper Livbjerg  1998      25.98        25.98   
  Christian Koch  1998      25.69        51.67   
  Nicolaj Løth Andersen  2001      26.26        1:17.93   
  Esben Vad Arentoft  1999      26.32        1:44.25   
                     
Drenge 3 Agf  1993              1:45.10   
  Agfs Svømmeafdeling  1:41.50                 
  Peter Mandrup Madsen  1997      26.17        26.17   
  Niels K. Mortensen  1995      27.27        53.44   
  David Hjort  2000      25.51        1:18.95   
  Magnus Gertz  2000      26.15        1:45.10   
                     
S68              1:47.96   
  Svømmeklubben S 68  1:48.00                 
  Magnus Yde  1996      25.90        25.90   
  Gustav Yde  2000      25.24        51.14   
  Elias Hanghøj Jonsson  2002      28.23        1:19.37   
  Hjalte Lillevik Frost  2001      28.59        1:47.96   
                     
10  Horsens Drenge 4              1:48.02   
  Horsens Svømmeklub  1:55.89                 
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      27.57        27.57   
  Daniel H. Johannesen  1999      27.55        55.12   
  Frederik Juhl Leiszner  1999      26.90        1:22.02   
  Lukas Lindstrøm  1998      26.00        1:48.02   
                     
11  Drenge 4 Agf  1993              1:48.43   
  Agfs Svømmeafdeling  1:48.00                 
  Valdemar Kjærgaard  2001      27.65        27.65   
  Christian L H Frederiksen  2001      26.98        54.63   
  Kristoffer Heerulff  2001      27.32        1:21.95   
  Artúr Jegesi  2002      26.48        1:48.43   
                     
12  Team Great              1:51.29   
  Elite Swim Vejle  1:49.00                 
  Andreas Kronborg  2002      28.27        28.27   
  Casper Brinch  2002      27.99        56.26   
  Malthe Elkjær  2003      28.03        1:24.29   
  Andreas Blaaberg  2002      27.00        1:51.29   
                     
13  Kolding Drenge 1              1:51.77   
  Kolding SK  2:00.00                 
  Andreas Jørgensen  2000      27.40        27.40   
  Joshua Dannevang  2002      29.56        56.96   
  Jacob Schelde Jensen  2001      26.16        1:23.12   
  William Lolk  2001      28.65        1:51.77   
                     
14  Drenge 5 Agf  1993              1:52.70   
  Agfs Svømmeafdeling  1:54.00                 
  Magnus V. Ancker  2001      27.94        27.94   
  Nikolaj Petlin Kock  2002      27.47        55.41   
  Casper Krohn  2001      28.84        1:24.25   
  Mathias Lund Hansen  2002      28.45        1:52.70   
                     
15  Delta 1 - Drenge              1:52.73   
  DeltaSwim  1:48.00                 
  Malthe Lindeblad  2001      27.59        27.59   
  Morten Nørregaard  1977      27.06        54.65   
  Mathias Teuchler  2000      29.80        1:24.45   
  Martin Broch  2001      28.28        1:52.73   
                     
16  Svendborg Drenge 1              1:54.26   
  Svendborg Svømme Klub                   
  Stefan Hansen  2002      28.67        28.67   
  Alfred Feldskov  2003      29.25        57.92   
  Hjalte Flader Skov  2002      29.40        1:27.32   
  Anders Bredal Storgaard  2002      26.94        1:54.26   
                     
17  Drenge 6 Agf  1993              1:55.22   
  Agfs Svømmeafdeling  1:58.00                 
  Johannes Gasse  2001      29.01        29.01   
  Christian Ottosen  2002      28.76        57.77   
  Sofus Bolwig Balladone  2002      28.84        1:26.61   
  Rasmus Pilegaard Køfer  2003      28.61        1:55.22   
                     
18  Horsens Drenge 5              1:56.82   
  Horsens Svømmeklub  2:10.56                 
  Valdemar D. Pedersen  2002      29.66        29.66   
  Oliver Fenger  2003      30.99        1:00.65   
  Mads L. Skov Sørensen  2001      28.99        1:29.64   
  Andreas Rasmussen  2000      27.18        1:56.82   
                     
19  Hurtighajerne              1:56.99   
  Elite Swim Vejle  2:10.00                 
  Daniel Damsbo  2003      29.67        29.67   
  Jacob Christensen  2002      29.96        59.63   
  Lauritz Baad Ellekjær  2003      29.00        1:28.63   
  Anton Leth  2002      28.36        1:56.99   
                     
20  Bsk A-Team              1:58.49   
  Brædstrup Svømmeklub                   
  Krestian Gelmark-Sørensen  2001      28.37        28.37   
  Anders Ballisager Hansen  1998      28.79        57.16   
  Andreas Hansen  2001      30.20        1:27.36   
  Robert Versteegen  2001      31.13        1:58.49   
                     
21  Kolding Drenge 2              1:58.94   
  Kolding SK  2:12.00                 
  Casper Skyt Frederiksen  1999      30.28        30.28   
  Mads Ørum Damgaard  2001      29.35        59.63   
  William Vittrup Nielsen  2000      29.52        1:29.15   
  William Ohrt  2002      29.79        1:58.94   
                     
22  Drenge 7 Agf  1993              2:00.34   
  Agfs Svømmeafdeling  2:05.00                 
  Sander Kudahl Zaccarin  2003      29.95        29.95   
  Valdemar Wichmann  2003      28.89        58.84   
  Markus Toft  2003      30.14        1:28.98   
  Søren Have  2004      31.36        2:00.34   
                     
23  Horsens Drenge 6  2001              2:08.50   
  Horsens Svømmeklub  2:30.15                 
  Christian Johannesen  2003      30.69        30.69   
  Theis Dalgaard  2004      32.59        1:03.28   
  Mathias H. Johannesen  2004      32.34        1:35.62   
  Arthur Rytter Jacobsen  2003      32.88        2:08.50   
                     
24  Horsens Drenge 7              2:15.73   
  Horsens Svømmeklub                   
  Kristian Sabroe Sørensen  2005      34.28        34.28   
  Oliver Bjørn Kreilgaard  2003      35.94        1:10.22   
  Frederik Bergene Hansen  2003      32.48        1:42.70   
  Prabhjort Singh  2003      33.03        2:15.73   
                     
25  Delta 2 - Drenge              2:18.70   
  DeltaSwim  2:00.00                 
  Karl Johansen  2002      32.47        32.47   
  Kresten Skau Hansen  2005      39.05        1:11.52   
  Malte Lyck Falk  2003      33.39        1:44.91   
  Rasmus Skorstengaard  2001      33.79        2:18.70   
                     
26  Kolding Drenge 3              2:20.81   
  Kolding SK  2:25.00                 
  Lasse Thulstrup  2004      33.22        33.22   
  Christian N. Christensen  2006      40.12        1:13.34   
  Nichlas Nordlund Hansen  2004      35.12        1:48.46   
  Jacob Eske Carstensen  2002      32.35        2:20.81   
                     
27  Team Good              2:23.88   
  Elite Swim Vejle  2:00.00                 
  Max Venborg Kromann  2005      35.56        35.56   
  Sebastian Neesgaard  2004      34.24        1:09.80   
  Thor Majgård  2005      37.20        1:47.00   
  Tobias Holt Poulsen  2005      36.88        2:23.88   
                     
28  Silkeborg Drenge 1              2:28.04   
  Silkeborg Svømmeklub  2:05.07                 
  Magnus Søgaard  2003      35.40        35.40   
  Andreas Gaardsted  2005      38.88        1:14.28   
  Nicklas Rossau Larsen  2005      37.84        1:52.12   
  Mikkel Mølgaard  2003      35.92        2:28.04   
                     
29  Silkeborg Drenge 2              2:37.56   
  Silkeborg Svømmeklub  2:38.01                 
  Viggo Stricker Pedersen  2004      40.30        40.30   
  Gorm Brandt Ebbesen  2004      41.24        1:21.54   
  Nikolaj Preuthun Andersen  2005      46.38        2:07.92   
  Mikkel Kirkegaard  1999      29.64        2:37.56   
                     
30  Team 10M Uv              2:45.64   
  Elite Swim Vejle  2:18.00                 
  Nikolai Uekermann Olsen  2006      37.76        37.76   
  Malthe Elias Wolgast  2006      41.46        1:19.22   
  Marius Toustrup Elkjær  2007      40.79        2:00.01   
  Anders Bank Hansen  2006      45.63        2:45.64   
                     
31  Svendborg Drenge 2              2:48.63   
  Svendborg Svømme Klub                   
  Emil Brandt Bertelsen  2004      37.11        37.11   
  William Romer Jørgensen  2005      42.46        1:19.57   
  Mads Kristensen  2005      45.26        2:04.83   
  Mathias Westergaard  2004      43.80        2:48.63   
                     
32  Horsens Drenge 8              2:48.97   
  Horsens Svømmeklub                   
  Gustav Nybro Søndergaard  2004      42.26        42.26   
  Bertram D. Pedersen  2005      40.30        1:22.56   
  Mads Berthold Schultz  2005      45.56        2:08.12   
  Jakob Kirkmand  2005      40.85        2:48.97   
                     
33  Horsens Drenge 9              2:53.08   
  Horsens Svømmeklub                   
  Frederik Lenskjold  2005      38.37        38.37   
  Daniel Landbo  2005      43.50        1:21.87   
  Andreas Egemose Gregersen  2003      41.10        2:02.97   
  Mikkel Stenkjær Nissen  2007      50.11        2:53.08   
                     
34  Sprintmonstrene              3:15.57   
  Elite Swim Vejle  2:24.00                 
  Sebastian Holt Poulsen  2007      49.36        49.36   
  Simon Hülsen  2005      47.26        1:36.62   
  Tristan Bjerre  2007      57.39        2:34.01   
  Mads Emil Schwartz  2008      41.56        3:15.57   
                     
35  Horsens Drenge 10              3:26.81   
  Horsens Svømmeklub                   
  Mathias Løth Andersen  2007      49.68        49.68   
  Jannick Franow  2006      45.50        1:35.18   
  Thor Aaskoven Jørgensen  2007      59.01        2:34.19   
  Kåre Bentzen  2005      52.62        3:26.81   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 september 2016 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark