Resultater for Forum Horsens Cup indledende
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2016 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Aakjær Landinspektør |
Årg. 0-1998: Chris Christensen (1988) 29.32 2012-09-21 |
Årg. 1999-2000: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 2014-09-19 |
Årg. 2001-2002: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 2011-09-16 |
Årg. 2003-2004: Simeon Franow (2000) 36.28 2013-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.86 | ||||||
2 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.13 | ||||||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 31.94 | ||||||
4 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Elite Swim Vejle | 32.25 | ||||||
5 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Elite Swim Vejle | 32.39 | ||||||
6 | Lasse Kammer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.77 | ||||||
7 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.84 | ||||||
8 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.07 | ||||||
9 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.46 | ||||||
10 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 33.49 | ||||||
11 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.92 | ||||||
12 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 33.94 | ||||||
13 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 34.46 | ||||||
14 | Kenneth Aaberg | 1995 | DeltaSwim | 34.56 | ||||||
15 | Eik Panduro | 1998 | Elite Swim Vejle | 39.07 | ||||||
16 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 40.08 | ||||||
- | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Dbl flyben 25m vendi | |||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Aakjær Landinspektør |
Årg. 0-1998: Chris Christensen (1988) 29.32 2012-09-21 |
Årg. 1999-2000: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 2014-09-19 |
Årg. 2001-2002: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 2011-09-16 |
Årg. 2003-2004: Simeon Franow (2000) 36.28 2013-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.36 | ||||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder Svømmeklub | 31.62 | ||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | Elite Swim Vejle | 31.83 | ||||||
4 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.48 | ||||||
5 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 32.52 | ||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.55 | ||||||
7 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.61 | ||||||
8 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.68 | ||||||
9 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.79 | ||||||
10 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.02 | ||||||
11 | Alexander Fenger | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.59 | ||||||
12 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 34.02 | ||||||
13 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.58 | ||||||
14 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.76 | ||||||
15 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 37.50 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Aakjær Landinspektør |
Årg. 0-1998: Chris Christensen (1988) 29.32 2012-09-21 |
Årg. 1999-2000: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 2014-09-19 |
Årg. 2001-2002: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 2011-09-16 |
Årg. 2003-2004: Simeon Franow (2000) 36.28 2013-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kragh | 2001 | Elite Swim Vejle | 33.79 | ||||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Elite Swim Vejle | 33.79 | ||||||
3 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.94 | ||||||
4 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 33.99 | ||||||
5 | Anton Leth | 2002 | Elite Swim Vejle | 34.16 | ||||||
6 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.89 | ||||||
7 | Magnus Funder | 2001 | Elite Swim Vejle | 34.99 | ||||||
8 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder Svømmeklub | 35.33 | ||||||
9 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.48 | ||||||
10 | William Ohrt | 2002 | Kolding SK | 36.30 | ||||||
11 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 36.64 | ||||||
12 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 36.70 | ||||||
13 | Jacob Christensen | 2002 | Elite Swim Vejle | 36.82 | ||||||
14 | Casper Brinch | 2002 | Elite Swim Vejle | 36.96 | ||||||
15 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 37.41 | ||||||
16 | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | 38.40 | ||||||
17 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.54 | ||||||
18 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | Kolding SK | 39.92 | ||||||
19 | Karl Johansen | 2002 | DeltaSwim | 41.17 | ||||||
20 | Amin Nedergaard | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 41.27 | ||||||
21 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 41.58 | ||||||
22 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 41.82 | ||||||
23 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 42.05 | ||||||
24 | Mikkel Langkjær | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 43.21 | ||||||
25 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | DeltaSwim | 44.60 | ||||||
26 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.54 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Aakjær Landinspektør |
Årg. 0-1998: Chris Christensen (1988) 29.32 2012-09-21 |
Årg. 1999-2000: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 2014-09-19 |
Årg. 2001-2002: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 2011-09-16 |
Årg. 2003-2004: Simeon Franow (2000) 36.28 2013-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | Elite Swim Vejle | 34.77 | ||||||
2 | Oliver Fenger | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.92 | ||||||
3 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Elite Swim Vejle | 36.98 | ||||||
4 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 37.28 | ||||||
5 | Sune Schaarup | 2003 | Elite Swim Vejle | 39.83 | ||||||
6 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.12 | ||||||
7 | Prabhjort Singh | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.16 | ||||||
8 | August Ancker | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 42.15 | ||||||
9 | Frederik Bergene Hansen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 43.06 | ||||||
10 | Anton B. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 45.13 | ||||||
11 | Malte Lyck Falk | 2003 | DeltaSwim | 45.28 | ||||||
12 | Simon Sandal | 2003 | Elite Swim Vejle | 46.54 | ||||||
13 | Linus Folke Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 47.41 | ||||||
14 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 49.25 | ||||||
15 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 49.38 | ||||||
16 | Varjan Sivakumar | 2003 | Elite Swim Vejle | 49.49 | ||||||
17 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | Elite Swim Vejle | 49.96 | ||||||
18 | Gorm Brandt Ebbesen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 51.73 | ||||||
19 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 54.40 | ||||||
20 | Mathias Westergaard | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 56.36 | ||||||
21 | Mads Emil Kreilgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:01.12 | ||||||
- | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 at u.v. v/start | |||||
- | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | Ej samt berør v 25m | |||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Sponsor: Aakjær Landinspektør |
Årg. 0-1998: Chris Christensen (1988) 29.32 2012-09-21 |
Årg. 1999-2000: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 2014-09-19 |
Årg. 2001-2002: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 2011-09-16 |
Årg. 2003-2004: Simeon Franow (2000) 36.28 2013-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Graul | 2007 | Sc Hellas Salzgitter | 47.89 | ||||||
2 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Elite Swim Vejle | 48.73 | ||||||
3 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 50.52 | ||||||
4 | Bertram D. Pedersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 50.97 | ||||||
5 | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | 52.54 | ||||||
6 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 52.85 | ||||||
7 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Elite Swim Vejle | 52.95 | ||||||
8 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Elite Swim Vejle | 54.44 | ||||||
9 | Max Venborg Kromann | 2005 | Elite Swim Vejle | 54.52 | ||||||
10 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | Elite Swim Vejle | 54.74 | ||||||
11 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 55.19 | ||||||
12 | Jakob Kirkmand | 2005 | Horsens Svømmeklub | 56.59 | ||||||
13 | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 56.68 | ||||||
14 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 57.65 | ||||||
15 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Elite Swim Vejle | 57.89 | ||||||
16 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 58.19 | ||||||
17 | Martin Christensen | 2006 | Elite Swim Vejle | 58.28 | ||||||
18 | Casper Batz | 2006 | Kolding SK | 58.44 | ||||||
19 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 58.81 | ||||||
20 | Sofus Funder | 2005 | Elite Swim Vejle | 59.62 | ||||||
21 | Simon Hülsen | 2005 | Elite Swim Vejle | 1:01.18 | ||||||
22 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:08.86 | ||||||
23 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | Elite Swim Vejle | 1:10.70 | ||||||
24 | Anders Bank Hansen | 2006 | Elite Swim Vejle | 1:10.76 | ||||||
25 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Elite Swim Vejle | 1:12.18 | ||||||
26 | Kåre Bentzen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:13.84 | ||||||
27 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:22.30 | ||||||
- | Lucas Jyde | 2007 | Elite Swim Vejle | DNS | ||||||
- | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Armtag til hofte u/l | |||||
- | Nikolaj Preuthun Andersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Simon Juel | 2006 | Elite Swim Vejle | DSQ | asynk ben v 30m | |||||
- | Villiam K. Carstensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Arme bag hofter h.lø | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:26 |