Resultater for Vestkyst Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Sportigan Promotion |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.18 | 1:11.56 | |||||
2 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.32 | 1:12.31 | |||||
3 | Kasandra Isager | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.03 | 1:14.23 | |||||
4 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.32 | 1:16.47 | |||||
5 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 37.61 | 1:16.61 | |||||
6 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.31 | 1:17.49 | |||||
7 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.09 | 1:19.65 | |||||
8 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 39.59 | 1:21.92 | |||||
9 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.61 | 1:22.05 | |||||
10 | SIF Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 39.68 | 1:22.16 | |||||
11 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 40.18 | 1:22.42 | |||||
12 | Freja Winkler | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.86 | 1:24.21 | |||||
13 | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 41.65 | 1:26.12 | |||||
14 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.71 | 1:26.89 | |||||
- | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Sportigan Promotion |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.62 | 1:09.31 | |||||
2 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 33.21 | 1:09.53 | |||||
3 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.26 | 1:11.65 | |||||
4 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 35.69 | 1:13.19 | |||||
5 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.98 | 1:14.20 | |||||
6 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 36.67 | 1:14.55 | |||||
7 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 36.84 | 1:15.15 | |||||
8 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 37.66 | 1:15.71 | |||||
9 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.60 | 1:16.84 | |||||
10 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 37.16 | 1:16.99 | |||||
11 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.89 | 1:17.16 | |||||
12 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.33 | 1:18.27 | |||||
13 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.99 | 1:18.48 | |||||
14 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.66 | 1:18.88 | |||||
15 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.20 | 1:20.10 | |||||
16 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.85 | 1:20.39 | |||||
17 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.66 | 1:20.60 | |||||
18 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 40.90 | 1:22.82 | |||||
19 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 41.88 | 1:25.98 | |||||
20 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 41.76 | 1:26.10 | |||||
21 | Laura Damgaard | 2002 | Vejle Svømmeklub | 42.09 | 1:26.14 | |||||
22 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 44.06 | 1:30.69 | |||||
23 | Mathilde Jensen | 2003 | DeltaSwim | 45.67 | 1:30.89 | |||||
24 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 45.74 | 1:31.91 | |||||
25 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 44.51 | 1:34.48 | |||||
26 | Julie Madsen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.02 | 1:41.90 | |||||
- | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej fort bev 50 m | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sportigan Promotion |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 34.63 | 1:11.97 | |||||
2 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.30 | 1:18.26 | |||||
3 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.94 | 1:18.39 | |||||
4 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.32 | 1:19.15 | |||||
5 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 41.60 | 1:23.40 | |||||
6 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 41.50 | 1:24.18 | |||||
7 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 41.61 | 1:24.56 | |||||
8 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 41.63 | 1:25.34 | |||||
9 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.28 | 1:28.08 | |||||
10 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.66 | 1:28.56 | |||||
11 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 43.93 | 1:30.81 | |||||
12 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.08 | 1:31.61 | |||||
13 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.70 | 1:32.17 | |||||
14 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.78 | 1:34.98 | |||||
15 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 47.64 | 1:36.34 | |||||
16 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.62 | 1:36.42 | |||||
17 | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.51 | 1:37.25 | |||||
18 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 48.27 | 1:37.74 | |||||
19 | Julie Eriksen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 48.13 | 1:38.48 | |||||
20 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 50.55 | 1:42.45 | |||||
21 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 49.67 | 1:42.92 | |||||
22 | Josefine Bundgaard | 2005 | Viborg Svømme Klub | 53.05 | 1:47.83 | |||||
23 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:49.42 | 1:49.42 | |||||
- | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 75 m | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Sportigan Promotion |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.75 | 1:25.83 | |||||
2 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.44 | 1:29.46 | |||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.36 | 1:32.88 | |||||
4 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 44.92 | 1:33.05 | |||||
5 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 51.37 | 1:40.67 | |||||
6 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.08 | 1:41.93 | |||||
7 | Mathilde Vasegaard | 2006 | Viborg Svømme Klub | 51.64 | 1:44.51 | |||||
8 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | 53.79 | 1:52.77 | |||||
9 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 55.46 | 1:56.57 | |||||
10 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.10 | 2:10.84 | |||||
- | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | crawl v vend 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:10 |