Results for Vestkyst Cup 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 18 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helene Marie Andersen | 2001 | 447 | 34.09 | 1:14.93 | 2:04.07 | 2:39.31 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:40.87 | |||||||||
2 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 425 | 34.37 | 1:16.47 | 2:04.48 | 2:42.06 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:40.13 | |||||||||
3 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 424 | 35.27 | 1:17.41 | 2:05.26 | 2:42.11 | |||
DeltaSwim | 2:36.59 | |||||||||
4 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 411 | 37.80 | 1:19.25 | 2:07.68 | 2:43.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.73 | |||||||||
5 | Emma Lykke Holm | 2000 | 409 | 35.55 | 1:19.26 | 2:08.37 | 2:44.07 | |||
DeltaSwim | 2:46.53 | |||||||||
6 | Karla Sejling | 2001 | 396 | 34.44 | 1:16.26 | 2:07.25 | 2:45.83 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:47.80 | |||||||||
7 | Julie Fink | 2001 | 394 | 38.70 | 1:20.09 | 2:07.26 | 2:46.13 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:46.13 | |||||||||
8 | Janni S Hansen | 2001 | 331 | 39.25 | 1:25.94 | 2:15.79 | 2:56.04 | |||
DeltaSwim | 2:59.90 | |||||||||
9 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 297 | 40.41 | 1:28.73 | 2:21.62 | 3:02.62 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:10.59 | |||||||||
10 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 293 | 42.63 | 1:27.76 | 2:22.06 | 3:03.35 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:58.27 | |||||||||
11 | Carina Bro | 2001 | 270 | 44.14 | 1:31.29 | 2:27.09 | 3:08.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:06.95 | |||||||||
12 | Maja Nielsen | 2001 | 247 | 43.73 | 1:29.80 | 2:30.01 | 3:14.20 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:17.63 | |||||||||
13 | Lærke Wittenberg | 2001 | 245 | 43.01 | 1:32.58 | 2:30.22 | 3:14.73 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:11.66 | |||||||||
- | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 2:27.07 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 511 | 32.76 | 1:13.60 | 1:56.77 | 2:32.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.91 | |||||||||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | 484 | 33.54 | 1:10.50 | 1:57.63 | 2:35.15 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:36.36 | |||||||||
3 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 468 | 34.67 | 1:15.98 | 2:03.60 | 2:36.90 | |||
DeltaSwim | 2:42.51 | |||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 457 | 34.40 | 1:13.27 | 2:02.47 | 2:38.13 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:41.62 | |||||||||
5 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 440 | 36.40 | 1:18.47 | 2:01.59 | 2:40.14 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:45.43 | |||||||||
6 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 436 | 33.95 | 1:13.66 | 2:04.46 | 2:40.60 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:46.84 | |||||||||
7 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 432 | 37.23 | 1:19.37 | 2:05.12 | 2:41.19 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:46.49 | |||||||||
8 | Sarah Bundgaard | 2003 | 425 | 35.69 | 1:14.76 | 2:04.03 | 2:41.99 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:41.65 | |||||||||
9 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 420 | 34.62 | 1:16.48 | 2:05.26 | 2:42.66 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:39.83 | |||||||||
10 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 412 | 37.27 | 1:18.67 | 2:07.25 | 2:43.72 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:45.84 | |||||||||
11 | Maria Szokody | 2002 | 412 | 36.82 | 1:17.65 | 2:07.76 | 2:43.74 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:51.79 | |||||||||
12 | Josefine Heuer | 2003 | 389 | 35.23 | 1:14.79 | 2:07.45 | 2:46.82 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:46.69 | |||||||||
13 | Sophie Grandjean | 2003 | 369 | 34.34 | 1:18.88 | 2:14.25 | 2:49.79 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:00.68 | |||||||||
14 | Camilla Kjær | 2003 | 364 | 35.84 | 1:20.59 | 2:11.13 | 2:50.62 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:52.73 | |||||||||
15 | Louise Jensen | 2003 | 362 | 37.77 | 1:16.98 | 2:09.70 | 2:50.97 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:25.29 | |||||||||
16 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 335 | 38.94 | 1:21.75 | 2:15.16 | 2:55.32 | |||
DeltaSwim | 3:05.36 | |||||||||
17 | Signe Schwartz | 2002 | 312 | 38.31 | 1:25.05 | 2:19.31 | 2:59.51 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:07.14 | |||||||||
18 | Laura Damgaard | 2002 | 309 | 40.93 | 1:28.37 | 2:19.51 | 3:00.16 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:59.13 | |||||||||
19 | Sara Farag | 2003 | 309 | 40.98 | 1:27.68 | 2:20.08 | 3:00.19 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:58.06 | |||||||||
20 | Sofie Sjøgren | 2002 | 307 | 35.05 | 1:19.67 | 2:16.04 | 3:00.56 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:21.03 | |||||||||
21 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 302 | 36.65 | 1:23.68 | 2:17.56 | 3:01.55 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:02.26 | |||||||||
22 | Sille Busk Pedersen | 2003 | 296 | 46.39 | 1:32.34 | 2:21.41 | 3:02.82 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:13.85 | |||||||||
23 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 274 | 43.18 | 1:32.14 | 2:25.30 | 3:07.48 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:11.12 | |||||||||
24 | Emilie Kristiansen | 2003 | 270 | 41.28 | 1:27.92 | 2:25.02 | 3:08.39 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:22.71 | |||||||||
25 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 260 | 40.83 | 1:28.73 | 2:28.36 | 3:10.91 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:12.85 | |||||||||
26 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 259 | 43.67 | 1:31.77 | 2:29.99 | 3:11.12 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:03.66 | |||||||||
27 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | 211 | 42.97 | 1:33.52 | 2:34.55 | 3:24.58 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:21.72 | |||||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 3:16.00 | |||||||||
- | Frederikke Møller Pederse | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.38 | |||||||||
- | Lizette Nikolajsen | 2003 | DSQ | crawltag eft 125 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:04.83 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 459 | 34.94 | 1:15.24 | 2:02.63 | 2:37.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.54 | |||||||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 443 | 34.02 | 1:17.95 | 2:03.35 | 2:39.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.99 | |||||||||
3 | Kathrine Weide | 2004 | 392 | 38.67 | 1:21.51 | 2:07.93 | 2:46.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:48.13 | |||||||||
4 | Victoria Underbjerg | 2004 | 381 | 36.96 | 1:19.92 | 2:09.44 | 2:48.03 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.99 | |||||||||
5 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 363 | 39.42 | 1:23.81 | 2:13.59 | 2:50.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.85 | |||||||||
6 | Søs Freund | 2004 | 357 | 41.77 | 1:26.39 | 2:14.15 | 2:51.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:57.74 | |||||||||
7 | Josephine Larsen | 2004 | 346 | 37.64 | 1:21.49 | 2:13.34 | 2:53.51 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:54.37 | |||||||||
8 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 343 | 39.12 | 1:24.21 | 2:15.45 | 2:54.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.13 | |||||||||
9 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 340 | 36.40 | 1:21.12 | 2:12.88 | 2:54.49 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:55.74 | |||||||||
10 | Louise Sunesen | 2005 | 332 | 37.70 | 1:22.50 | 2:15.71 | 2:55.86 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:56.10 | |||||||||
11 | Michelle Mølby | 2004 | 313 | 39.12 | 1:25.44 | 2:19.62 | 2:59.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:02.53 | |||||||||
12 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 306 | 38.95 | 1:24.24 | 2:18.69 | 3:00.75 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:00.52 | |||||||||
13 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 295 | 39.61 | 1:26.96 | 2:23.80 | 3:02.93 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:08.27 | |||||||||
14 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 281 | 41.44 | 1:26.32 | 2:23.72 | 3:05.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:08.83 | |||||||||
15 | Maria Mathiesen | 2004 | 280 | 42.68 | 1:30.78 | 2:24.40 | 3:06.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:15.23 | |||||||||
16 | Selma Skipper | 2004 | 274 | 40.52 | 1:29.02 | 2:23.09 | 3:07.61 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:06.78 | |||||||||
17 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 269 | 43.25 | 2:25.95 | 3:08.71 | 3:08.71 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:13.56 | |||||||||
18 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 268 | 43.86 | 1:31.93 | 2:26.82 | 3:08.85 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:34.88 | |||||||||
19 | Amalie Holst | 2004 | 267 | 42.52 | 1:28.77 | 2:28.63 | 3:09.06 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:39.91 | |||||||||
20 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 264 | 44.65 | 1:32.31 | 2:26.42 | 3:09.74 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:18.36 | |||||||||
21 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 260 | 5.04 | 44.52 | 1:34.10 | 3:10.74 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:15.91 | |||||||||
22 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 253 | 46.68 | 1:36.37 | 2:30.79 | 3:12.53 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:28.26 | |||||||||
23 | Helene Thielsen | 2004 | 248 | 45.58 | 1:33.17 | 2:30.26 | 3:13.91 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:21.62 | |||||||||
24 | Isabell Rothgordt | 2005 | 243 | 42.62 | 1:30.96 | 2:31.06 | 3:15.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:15.36 | |||||||||
25 | Sofie Bjerre | 2005 | 238 | 42.48 | 1:32.33 | 2:31.04 | 3:16.42 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:15.02 | |||||||||
26 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 231 | 45.51 | 1:40.75 | 2:35.51 | 3:18.48 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:18.60 | |||||||||
27 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 230 | 42.88 | 1:33.97 | 2:32.62 | 3:18.70 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 218 | 45.34 | 1:39.53 | 2:36.27 | 3:22.42 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:33.26 | |||||||||
29 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 196 | 44.20 | 1:38.34 | 2:41.49 | 3:29.65 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
30 | Julie Eriksen | 2005 | 196 | 47.73 | 1:42.27 | 2:40.12 | 3:29.70 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:08.61 | |||||||||
31 | Malene Reynolds | 2005 | 192 | 46.57 | 1:38.43 | 2:40.11 | 3:31.11 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:27.59 | |||||||||
32 | Sophie Kronborg | 2005 | 188 | 49.45 | 1:43.37 | 2:48.44 | 3:32.70 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:45.64 | |||||||||
- | Anna Varming | 2005 | DSQ | cawltag i fly | ||||||
Viborg Svømme Klub | 3:09.97 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 275 | 42.19 | 1:29.77 | 2:25.29 | 3:07.17 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:35.58 | |||||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 255 | 41.84 | 1:32.41 | 2:27.66 | 3:11.93 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:11.57 | |||||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | 229 | 48.00 | 1:36.55 | 2:35.34 | 3:18.91 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:26.29 | |||||||||
4 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 194 | 48.99 | 1:45.22 | 2:44.48 | 3:30.15 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:33.88 | |||||||||
5 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 191 | 45.61 | 1:39.61 | 2:44.21 | 3:31.51 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:33.99 | |||||||||
6 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 181 | 49.68 | 1:42.06 | 2:45.07 | 3:35.20 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sarah Laursen | 2007 | 174 | 52.59 | 1:47.87 | 2:47.76 | 3:37.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:57.22 | |||||||||
8 | Mathilde Vasegaard | 2006 | 162 | 56.27 | 1:51.20 | 2:53.05 | 3:43.26 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lærke Jervelund | 2007 | 147 | 57.56 | 1:52.49 | 3:00.11 | 3:50.43 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:52.45 | |||||||||
10 | Frida Høj Foldager | 2006 | 141 | 56.65 | 1:55.72 | 2:58.51 | 3:53.84 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Damsbo | 2006 | 131 | 1:01.67 | 2:01.50 | 3:05.27 | 3:59.36 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ea Gram Møller | 2006 | 121 | 57.88 | 1:58.04 | 3:12.01 | 4:05.92 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:16.33 | |||||||||
13 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 115 | 1:01.61 | 3:13.59 | 4:10.15 | 4:10.15 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:19.98 | |||||||||
14 | Andrea Højbjerg | 2007 | 108 | 1:00.06 | 2:04.94 | 3:17.00 | 4:15.47 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:08.71 | |||||||||
- | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | DSQ | crawl v 75 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:56.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 18 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Danibo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Christensen | 2000 | 456 | 29.78 | 1:06.35 | 1:50.20 | 2:22.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.27 | |||||||||
2 | Christopher Kristiansen | 2000 | 387 | 32.20 | 1:13.16 | 1:58.04 | 2:30.36 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:30.90 | |||||||||
3 | Oscar Rundqvist | 2000 | 371 | 35.12 | 1:16.28 | 1:59.17 | 2:32.50 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:37.19 | |||||||||
4 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 344 | 33.72 | 1:14.53 | 1:59.84 | 2:36.39 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:39.32 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danibo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Henriksen | 2002 | 447 | 31.25 | 1:07.56 | 1:51.70 | 2:23.38 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:28.34 | |||||||||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 419 | 33.44 | 1:08.91 | 1:53.09 | 2:26.49 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:34.24 | |||||||||
2 | Mads Frydenholm | 2001 | 419 | 31.85 | 1:07.89 | 1:53.45 | 2:26.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.89 | |||||||||
4 | Oskar Allerslev | 2002 | 405 | 35.35 | 1:12.65 | 1:55.37 | 2:28.08 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:31.64 | |||||||||
5 | Filip Cederstrøm | 2002 | 399 | 31.96 | 1:10.56 | 1:51.94 | 2:28.86 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:32.99 | |||||||||
6 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 376 | 32.57 | 1:12.88 | 2:00.09 | 2:31.87 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:30.67 | |||||||||
7 | Mathias Pedersen | 2002 | 368 | 32.84 | 1:09.99 | 1:57.03 | 2:32.91 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:29.48 | |||||||||
8 | Malthe Lindeblad | 2001 | 367 | 30.13 | 1:09.31 | 2:00.52 | 2:33.07 | |||
DeltaSwim | 3:05.81 | |||||||||
9 | Peter Hymøller | 2001 | 362 | 34.87 | 1:17.71 | 1:59.12 | 2:33.69 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:36.91 | |||||||||
10 | Tobias Boström | 2002 | 353 | 31.83 | 1:11.30 | 2:00.68 | 2:35.06 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.48 | |||||||||
11 | Mikkel Riis | 2002 | 342 | 33.20 | 1:15.54 | 2:02.14 | 2:36.75 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:43.76 | |||||||||
12 | Emil Frydenholm | 2002 | 339 | 34.50 | 1:12.17 | 2:02.13 | 2:37.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.30 | |||||||||
13 | Mikkel Søby | 2001 | 330 | 34.31 | 1:15.42 | 2:01.02 | 2:38.61 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:39.84 | |||||||||
14 | Mads Lund | 2002 | 325 | 37.37 | 1:19.06 | 2:03.07 | 2:39.33 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:46.67 | |||||||||
15 | Parsa Hosini | 2001 | 298 | 32.23 | 1:12.71 | 2:06.14 | 2:44.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.41 | |||||||||
16 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 291 | 34.87 | 1:14.42 | 2:06.10 | 2:45.32 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 279 | 34.00 | 1:17.86 | 2:11.73 | 2:47.59 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:41.92 | |||||||||
18 | Karl Johansen | 2002 | 276 | 39.26 | 1:21.30 | 2:08.04 | 2:48.30 | |||
DeltaSwim | 2:53.22 | |||||||||
19 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 267 | 36.48 | 1:20.95 | 2:11.18 | 2:50.10 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:51.68 | |||||||||
20 | Mads Iversen | 2002 | 253 | 34.11 | 1:22.57 | 2:13.69 | 2:53.13 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:46.34 | |||||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 2:39.71 | |||||||||
- | Simon Perzynski | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:22.27 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Danibo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 437 | 32.17 | 1:09.18 | 1:50.96 | 2:24.46 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:25.77 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 397 | 31.76 | 1:09.72 | 1:54.35 | 2:29.06 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.52 | |||||||||
3 | Daniel Damsbo | 2003 | 357 | 35.14 | 1:14.21 | 2:00.66 | 2:34.40 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.23 | |||||||||
4 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 356 | 36.67 | 1:15.52 | 1:59.84 | 2:34.57 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:37.77 | |||||||||
5 | Daniel Østerballe | 2003 | 340 | 34.99 | 1:12.97 | 1:59.14 | 2:36.94 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:47.53 | |||||||||
6 | Alex Søndergaard | 2003 | 339 | 34.49 | 1:14.59 | 2:02.12 | 2:37.14 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:41.63 | |||||||||
7 | Tobias Svenningsen | 2003 | 320 | 37.09 | 1:18.93 | 2:02.49 | 2:40.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.85 | |||||||||
8 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 309 | 36.18 | 1:18.43 | 2:05.46 | 2:42.11 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.48 | |||||||||
9 | Anders Mose | 2004 | 271 | 37.90 | 1:22.53 | 2:11.65 | 2:49.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:57.87 | |||||||||
10 | Lukas Hedegaard | 2004 | 268 | 37.82 | 1:20.88 | 2:13.35 | 2:49.87 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:57.11 | |||||||||
11 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 267 | 37.04 | 1:22.33 | 2:12.53 | 2:50.14 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:55.05 | |||||||||
12 | Anders Elsborg | 2003 | 263 | 40.28 | 1:24.45 | 2:14.41 | 2:50.99 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:03.57 | |||||||||
13 | Mikkel Stilling | 2003 | 250 | 36.25 | 1:20.52 | 2:13.74 | 2:53.90 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:14.71 | |||||||||
14 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 243 | 39.16 | 1:25.43 | 2:18.51 | 2:55.53 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:58.92 | |||||||||
15 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 238 | 39.20 | 1:24.99 | 2:17.87 | 2:56.84 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:03.78 | |||||||||
16 | Emil Neumann | 2004 | 233 | 40.57 | 1:28.76 | 2:22.11 | 2:58.01 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:01.01 | |||||||||
17 | Sune Lyngesen | 2003 | 233 | 41.73 | 1:25.55 | 2:19.88 | 2:58.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:16.73 | |||||||||
18 | Esben Breum Lau | 2003 | 219 | 40.49 | 1:27.48 | 2:20.17 | 3:01.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:20.89 | |||||||||
19 | Sophus Lund Øe | 2003 | 217 | 42.50 | 1:31.05 | 2:24.50 | 3:02.26 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:02.40 | |||||||||
20 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 213 | 43.57 | 1:29.26 | 2:24.67 | 3:03.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:57.08 | |||||||||
21 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 210 | 40.18 | 1:27.78 | 2:23.19 | 3:04.26 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:38.94 | |||||||||
22 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 204 | 41.33 | 1:29.31 | 2:25.49 | 3:06.04 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:14.28 | |||||||||
23 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 199 | 41.83 | 1:27.79 | 2:26.07 | 3:07.67 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:19.62 | |||||||||
24 | Tobias Mølbak | 2004 | 190 | 40.57 | 1:29.86 | 2:27.18 | 3:10.67 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Kasper Henriksen | 2004 | 174 | 45.93 | 1:35.32 | 2:30.04 | 3:16.37 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:15.47 | |||||||||
26 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 173 | 44.93 | 1:35.08 | 2:31.45 | 3:16.42 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:19.11 | |||||||||
27 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 173 | 42.79 | 1:30.90 | 2:32.23 | 3:16.61 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:11.72 | |||||||||
28 | Anders Schulz | 2004 | 173 | 3:16.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 172 | 49.85 | 2:35.76 | 3:17.11 | 3:17.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
30 | Mikkel Kjaer | 2004 | 134 | 51.54 | 1:46.05 | 2:49.80 | 3:34.15 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:46.13 | |||||||||
- | Nicholas Kristiansen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:15.83 | |||||||||
- | Lasse Metz Mondrup | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Sindberg Lauritsen | 2004 | DSQ | ej udadv. ben bryst | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Rasmus Pedersen | 2003 | DSQ | 2 flyben 100m | ||||||
Holstebro Svømme Club | 3:09.54 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Sponsor: Danibo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Dreschler | 2005 | 232 | 44.33 | 1:26.47 | 2:15.88 | 2:58.20 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:06.66 | |||||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | 230 | 41.05 | 1:26.13 | 2:19.88 | 2:58.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:07.48 | |||||||||
3 | Kristian Kjær | 2005 | 229 | 38.78 | 1:24.14 | 2:20.11 | 2:59.10 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:02.71 | |||||||||
4 | Gustav Hoxer | 2005 | 199 | 38.32 | 1:25.30 | 2:27.27 | 3:07.55 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:12.30 | |||||||||
5 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 177 | 43.95 | 1:35.52 | 2:31.01 | 3:14.97 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:21.80 | |||||||||
6 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 166 | 41.57 | 1:30.87 | 2:32.38 | 3:19.38 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:20.55 | |||||||||
7 | Thor Majgård | 2005 | 162 | 40.38 | 1:33.86 | 2:34.68 | 3:20.86 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:49.37 | |||||||||
8 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 162 | 45.36 | 1:35.85 | 2:34.98 | 3:21.06 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 162 | 3:21.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 159 | 44.91 | 1:34.45 | 2:36.92 | 3:22.36 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
11 | Max Venborg Kromann | 2005 | 154 | 3:24.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jakob Stærmose | 2005 | 151 | 51.93 | 1:42.34 | 2:41.25 | 3:25.65 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:25.63 | |||||||||
13 | Jeremy William Millard | 2005 | 145 | 46.02 | 1:38.48 | 2:39.07 | 3:28.62 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:31.54 | |||||||||
14 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 136 | 51.53 | 1:46.53 | 2:48.46 | 3:33.10 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:42.25 | |||||||||
15 | Victor Hemmingsen | 2006 | 127 | 52.07 | 1:45.66 | 2:50.31 | 3:37.90 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:54.85 | |||||||||
16 | Lasse Kjær Rasmussen | 2006 | 115 | 50.20 | 1:52.30 | 2:53.50 | 3:45.29 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofus Funder | 2005 | 105 | 58.68 | 1:55.06 | 3:05.64 | 3:52.24 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:08.28 | |||||||||
18 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 103 | 58.87 | 1:57.43 | 3:06.38 | 3:53.75 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
19 | Moritz Hartmann | 2007 | 93 | 55.75 | 1:55.35 | 3:04.76 | 4:01.89 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:00.02 | |||||||||
20 | Anders Bank Hansen | 2006 | 85 | 1:01.68 | 2:01.67 | 3:20.40 | 4:08.42 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:29.59 | |||||||||
21 | Simon Juel | 2006 | 79 | 1:05.45 | 2:07.87 | 3:22.98 | 4:14.87 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:13.36 | |||||||||
- | Andreas Nikolajsen | 2005 | DSQ | ej mavel v 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:21.18 | |||||||||
- | Sebastian K Eriksen | 2005 | DSQ | på maven 75m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | DSQ | 1 brystarmtag 25m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | William Broe Dalsgaard | 2005 | DSQ | afsæt på bunden 75 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 18 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 475 | 39.36 | 1:22.71 | 2:07.17 | 2:52.37 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:50.94 | |||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 470 | 38.06 | 1:20.59 | 2:04.81 | 2:53.02 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:46.49 | |||||||||
3 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 452 | 38.64 | 1:22.16 | 2:08.26 | 2:55.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.18 | |||||||||
4 | Freja Winkler | 2001 | 371 | 39.97 | 1:25.43 | 2:15.31 | 3:07.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.32 | |||||||||
5 | Janni S Hansen | 2001 | 363 | 43.90 | 1:32.76 | 2:21.43 | 3:08.49 | |||
DeltaSwim | 3:08.24 | |||||||||
6 | SIF Rubæk | 2001 | 329 | 44.16 | 1:34.15 | 2:24.45 | 3:14.85 | |||
DeltaSwim | 3:16.68 | |||||||||
7 | Helene Levring | 2001 | 300 | 45.32 | 1:35.41 | 2:28.63 | 3:20.99 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:17.82 | |||||||||
- | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DSQ | crawlben ved start | ||||||
DeltaSwim | 2:54.65 | |||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 529 | 39.24 | 1:21.69 | 2:03.82 | 2:46.39 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:45.88 | |||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 478 | 39.45 | 1:23.23 | 2:06.89 | 2:52.05 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:57.08 | |||||||||
3 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 464 | 39.01 | 1:23.11 | 2:07.70 | 2:53.82 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:51.38 | |||||||||
4 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 407 | 42.71 | 1:28.54 | 2:14.86 | 3:01.46 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:05.72 | |||||||||
5 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 387 | 42.32 | 1:29.51 | 2:17.56 | 3:04.52 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:04.15 | |||||||||
6 | Jasmin Larsen | 2002 | 372 | 42.82 | 1:30.85 | 2:18.71 | 3:07.07 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:19.59 | |||||||||
7 | Ida Kjærgaard | 2003 | 349 | 43.94 | 1:33.04 | 2:23.62 | 3:11.08 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:10.43 | |||||||||
8 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 348 | 42.48 | 1:30.60 | 2:21.22 | 3:11.25 | |||
DeltaSwim | 3:05.16 | |||||||||
9 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 344 | 43.48 | 1:31.88 | 2:21.91 | 3:11.88 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:09.05 | |||||||||
10 | Josephine S. Johansen | 2003 | 334 | 44.03 | 1:33.05 | 2:23.65 | 3:13.78 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:33.74 | |||||||||
11 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 317 | 46.08 | 1:36.47 | 2:27.54 | 3:17.25 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:27.83 | |||||||||
12 | Emma M. Andersen | 2003 | 257 | 46.97 | 1:39.18 | 2:35.57 | 3:31.42 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:27.42 | |||||||||
13 | Ronja Beck Christensen | 2003 | 212 | 51.93 | 1:48.56 | 2:46.96 | 3:45.42 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:42.20 | |||||||||
- | Sara Londorf | 2003 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Gertrud Skov | 2003 | DSQ | asym armtag 40 m | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:42.27 | |||||||||
- | Julie Londorf | 2003 | DSQ | 2 flyben 25 m | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kathrine Weide | 2004 | 449 | 40.61 | 1:25.83 | 2:11.58 | 2:55.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:02.18 | |||||||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 418 | 42.44 | 1:27.73 | 2:14.08 | 2:59.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:02.77 | |||||||||
3 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 374 | 43.03 | 1:31.44 | 2:19.76 | 3:06.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:08.95 | |||||||||
4 | Søs Freund | 2004 | 371 | 43.75 | 1:33.01 | 2:21.16 | 3:07.14 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:09.87 | |||||||||
5 | Ellen Jensen | 2005 | 354 | 44.73 | 1:31.80 | 2:22.09 | 3:10.15 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:22.89 | |||||||||
6 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 318 | 45.80 | 1:36.11 | 2:27.43 | 3:16.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:33.67 | |||||||||
7 | Majken Haarup | 2004 | 278 | 45.58 | 1:37.48 | 2:31.32 | 3:26.16 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:23.93 | |||||||||
8 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 254 | 47.86 | 1:43.51 | 2:38.02 | 3:32.30 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Sille Mortensen | 2004 | 254 | 48.18 | 1:41.68 | 2:36.99 | 3:32.36 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:33.87 | |||||||||
10 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 253 | 48.52 | 1:43.70 | 2:38.51 | 3:32.59 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:45.98 | |||||||||
11 | Julie Eriksen | 2005 | 196 | 52.96 | 1:52.02 | 2:53.09 | 3:51.64 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
12 | Ella Ryberg | 2004 | 180 | 51.96 | 1:53.22 | 2:56.44 | 3:58.26 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:00.74 | |||||||||
13 | Silje Anna Raaberg | 2005 | 179 | 52.70 | 1:53.38 | 2:58.15 | 3:58.46 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 132 | 1:04.58 | 2:10.61 | 3:18.63 | 4:24.11 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:18.74 | |||||||||
- | Mette Barfoot | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 18 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Contea |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Teuchler | 2000 | 389 | 37.96 | 1:19.51 | 2:01.90 | 2:45.04 | |||
DeltaSwim | 2:46.49 | |||||||||
2 | Eik Panduro | 1998 | 270 | 43.61 | 1:31.04 | 2:19.11 | 3:06.20 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:12.18 | |||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Contea |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 529 | 35.10 | 1:13.01 | 1:51.53 | 2:28.89 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:31.36 | |||||||||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | 494 | 34.55 | 1:12.65 | 1:51.99 | 2:32.31 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:34.30 | |||||||||
3 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 463 | 35.28 | 1:14.79 | 1:54.59 | 2:35.69 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:32.20 | |||||||||
4 | Filip Cederstrøm | 2002 | 459 | 35.75 | 1:16.22 | 1:56.48 | 2:36.10 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:38.87 | |||||||||
5 | Oskar Allerslev | 2002 | 385 | 37.13 | 1:19.60 | 2:02.88 | 2:45.52 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:19.34 | |||||||||
6 | Martin Broch | 2001 | 375 | 36.98 | 1:19.61 | 2:03.73 | 2:47.05 | |||
DeltaSwim | 2:48.77 | |||||||||
7 | Martin Madsen | 2001 | 327 | 38.72 | 1:22.55 | 2:08.17 | 2:54.86 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:56.07 | |||||||||
8 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | 246 | 43.95 | 1:33.57 | 2:23.35 | 3:12.22 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:24.10 | |||||||||
9 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 207 | 43.80 | 1:35.01 | 2:29.71 | 3:23.65 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:47.14 | |||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Contea |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 411 | 37.32 | 1:18.28 | 2:00.52 | 2:42.02 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:46.99 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 404 | 37.62 | 1:19.00 | 2:01.33 | 2:42.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Peter Hansen | 2004 | 371 | 38.01 | 1:20.29 | 2:03.64 | 2:47.67 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:00.48 | |||||||||
4 | Tobias Svenningsen | 2003 | 320 | 40.08 | 1:24.42 | 2:10.22 | 2:56.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Pedersen | 2003 | 265 | 42.54 | 1:31.17 | 2:19.92 | 3:07.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Henriksen | 2004 | 195 | 47.28 | 1:39.28 | 2:35.10 | 3:27.44 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:37.12 | |||||||||
7 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 167 | 51.05 | 1:46.80 | 2:44.35 | 3:38.65 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:22.98 | |||||||||
8 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 142 | 49.44 | 1:48.42 | 2:49.32 | 3:50.42 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Kristian Raaberg | 2004 | 91 | 58.54 | 2:08.24 | 3:19.20 | 4:27.78 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicholas Kristiansen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:34.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 18 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 504 | 29.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.72 | |||||||||
2 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 479 | 29.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.11 | |||||||||
3 | Kasandra Isager | 2000 | 471 | 29.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.71 | |||||||||
4 | Emma Lykke Holm | 2000 | 465 | 29.98 | ||||||
DeltaSwim | 29.69 | |||||||||
5 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 463 | 30.03 | ||||||
DeltaSwim | 29.97 | |||||||||
6 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 450 | 30.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.19 | |||||||||
7 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 425 | 30.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.53 | |||||||||
8 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 410 | 31.26 | ||||||
DeltaSwim | 29.78 | |||||||||
9 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 398 | 31.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.37 | |||||||||
10 | Freja Winkler | 2001 | 386 | 31.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.37 | |||||||||
11 | Anne Sunesen | 2001 | 385 | 31.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.43 | |||||||||
12 | Maria S. Johannsen | 2000 | 381 | 32.05 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 31.46 | |||||||||
13 | Thea Krøll | 2000 | 368 | 32.41 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.39 | |||||||||
14 | Julie Fink | 2001 | 356 | 32.79 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.73 | |||||||||
15 | SIF Rubæk | 2001 | 355 | 32.80 | ||||||
DeltaSwim | 32.23 | |||||||||
16 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 340 | 33.29 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.69 | |||||||||
17 | Maja Nielsen | 2001 | 327 | 33.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
18 | Mie Trothe | 1998 | 323 | 33.85 | ||||||
DeltaSwim | 33.81 | |||||||||
19 | Tenna Knigge | 2001 | 319 | 33.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.12 | |||||||||
20 | Lærke Wittenberg | 2001 | 302 | 34.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.25 | |||||||||
21 | Carina Bro | 2001 | 284 | 35.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.43 | |||||||||
- | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 27.09 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 494 | 29.38 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 28.92 | |||||||||
2 | Cecilie Christensen | 2002 | 476 | 29.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | 475 | 29.78 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 29.59 | |||||||||
4 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 463 | 30.03 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
5 | Maria Szokody | 2002 | 461 | 30.08 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.39 | |||||||||
6 | Sarah Bundgaard | 2003 | 452 | 30.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.39 | |||||||||
7 | Cathrine Wismann | 2002 | 439 | 30.57 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.05 | |||||||||
8 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 429 | 30.80 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.47 | |||||||||
9 | Josephine Wismann | 2002 | 416 | 31.13 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.78 | |||||||||
10 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 405 | 31.40 | ||||||
DeltaSwim | 32.00 | |||||||||
11 | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | 402 | 31.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.81 | |||||||||
12 | Josefine Heuer | 2003 | 399 | 31.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.19 | |||||||||
13 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 388 | 31.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.10 | |||||||||
14 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 366 | 32.47 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 32.80 | |||||||||
15 | Selma Rubenius | 2002 | 358 | 32.71 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 32.62 | |||||||||
16 | Sofie Sjøgren | 2002 | 356 | 32.77 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.64 | |||||||||
17 | Signe Schwartz | 2002 | 353 | 32.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.56 | |||||||||
18 | Camilla Kjær | 2003 | 351 | 32.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.01 | |||||||||
19 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 347 | 33.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
20 | Jasmin Lykke | 2002 | 344 | 33.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.24 | |||||||||
21 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 340 | 33.27 | ||||||
DeltaSwim | 32.78 | |||||||||
22 | Emilie Kristiansen | 2003 | 329 | 33.65 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.45 | |||||||||
23 | Laura Damgaard | 2002 | 326 | 33.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
24 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 326 | 33.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.93 | |||||||||
25 | Ida Kjærgaard | 2003 | 325 | 33.80 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.23 | |||||||||
26 | Gertrud Skov | 2003 | 277 | 35.61 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.44 | |||||||||
27 | Julie Madsen | 2002 | 235 | 37.61 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.05 | |||||||||
28 | Julie Londorf | 2003 | 232 | 37.77 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.32 | |||||||||
29 | Katrine Bisgaard | 2003 | 164 | 42.42 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 51.06 | |||||||||
- | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.95 | |||||||||
- | Sara Londorf | 2003 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 39.60 | |||||||||
- | Mathilde Jensen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 39.49 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 447 | 30.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.99 | |||||||||
2 | Anna Varming | 2005 | 385 | 31.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.79 | |||||||||
3 | Ellen Jensen | 2005 | 358 | 32.71 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 31.65 | |||||||||
4 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 357 | 32.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.63 | |||||||||
5 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 356 | 32.77 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.25 | |||||||||
6 | Louise Sunesen | 2005 | 354 | 32.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.35 | |||||||||
7 | Michelle Mølby | 2004 | 348 | 33.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.77 | |||||||||
8 | Kathrine Weide | 2004 | 344 | 33.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.63 | |||||||||
9 | Maria Mathiesen | 2004 | 343 | 33.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.07 | |||||||||
10 | Josephine Larsen | 2004 | 330 | 33.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.28 | |||||||||
11 | Søs Freund | 2004 | 324 | 33.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
12 | Amalie Holst | 2004 | 308 | 34.40 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.02 | |||||||||
13 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 293 | 34.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.83 | |||||||||
14 | Selma Skipper | 2004 | 285 | 35.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.30 | |||||||||
15 | Isabell Rothgordt | 2005 | 270 | 35.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
16 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 267 | 36.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.97 | |||||||||
17 | Rose Pernille Simon | 2004 | 261 | 36.34 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.02 | |||||||||
18 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 261 | 36.36 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.76 | |||||||||
19 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 255 | 36.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.51 | |||||||||
20 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 255 | 36.64 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.60 | |||||||||
21 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 245 | 37.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 39.14 | |||||||||
22 | Louisa Christensen | 2005 | 245 | 37.14 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.18 | |||||||||
23 | Majken Haarup | 2004 | 233 | 37.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.95 | |||||||||
24 | Sophie Kronborg | 2005 | 209 | 39.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.61 | |||||||||
25 | Silje Anna Raaberg | 2005 | 192 | 40.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.67 | |||||||||
26 | Sille Mortensen | 2004 | 172 | 41.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.93 | |||||||||
27 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 119 | 47.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 44.44 | |||||||||
- | Mette Barfoot | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.61 | |||||||||
- | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.59 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 282 | 35.41 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.95 | |||||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 244 | 37.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.45 | |||||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | 242 | 37.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.12 | |||||||||
4 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 231 | 37.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.64 | |||||||||
5 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 229 | 37.94 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 38.12 | |||||||||
6 | Olivia Mørch | 2006 | 220 | 38.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.73 | |||||||||
7 | Sarah Laursen | 2007 | 213 | 38.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.11 | |||||||||
8 | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | 201 | 39.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.03 | |||||||||
9 | Kalina Gamisheva | 2008 | 188 | 40.53 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.78 | |||||||||
10 | Frida Høj Foldager | 2006 | 184 | 40.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.37 | |||||||||
11 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 178 | 41.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.89 | |||||||||
12 | Lærke Jervelund | 2007 | 168 | 42.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.60 | |||||||||
13 | Ida Damsbo | 2006 | 167 | 42.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.52 | |||||||||
14 | Mathilde Vasegaard | 2006 | 164 | 42.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.42 | |||||||||
15 | Helene Siegenthaler | 2006 | 152 | 43.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.78 | |||||||||
16 | Frederikke Sørensen | 2006 | 125 | 46.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 52.13 | |||||||||
17 | Andrea Højbjerg | 2007 | 116 | 47.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.27 | |||||||||
18 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 115 | 47.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.50 | |||||||||
- | Ea Gram Møller | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.06 | |||||||||
- | Katrine Bager | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 50.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 18 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:42 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Niels Arne Hounisen Hold. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 26.48 | ||||||
2 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub | 27.24 | ||||||
3 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 27.36 | ||||||
4 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 29.29 | ||||||
5 | Eik Panduro | 1998 | Vejle Svømmeklub | 32.77 | ||||||
- | Mads Mortensen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Niels Arne Hounisen Hold. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 26.49 | ||||||
2 | Malthe Lindeblad | 2001 | DeltaSwim | 26.58 | ||||||
3 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 27.19 | ||||||
4 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.27 | ||||||
5 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.41 | ||||||
6 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 28.12 | ||||||
7 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.28 | ||||||
8 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.48 | ||||||
9 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 28.86 | ||||||
10 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 29.01 | ||||||
11 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.11 | ||||||
12 | Peter Hymøller | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.14 | ||||||
13 | Tobias Boström | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 29.18 | ||||||
14 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.41 | ||||||
15 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 29.68 | ||||||
16 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.88 | ||||||
17 | Karl Johansen | 2002 | DeltaSwim | 31.15 | ||||||
18 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.98 | ||||||
19 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | DeltaSwim | 32.35 | ||||||
20 | Jakob Heeb | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.74 | ||||||
- | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Niels Arne Hounisen Hold. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 28.46 | ||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 28.92 | ||||||
3 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 29.15 | ||||||
4 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 29.82 | ||||||
5 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 29.86 | ||||||
6 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.69 | ||||||
7 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 31.19 | ||||||
8 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 31.28 | ||||||
9 | Anton Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 31.97 | ||||||
10 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 32.08 | ||||||
11 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.25 | ||||||
12 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.57 | ||||||
13 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.84 | ||||||
14 | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 32.86 | ||||||
15 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.95 | ||||||
16 | Peter Sindberg Lauritsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 33.23 | ||||||
17 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.32 | ||||||
18 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 33.45 | ||||||
19 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.67 | ||||||
20 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 33.70 | ||||||
21 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.96 | ||||||
22 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 33.98 | ||||||
23 | Anders Schulz | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.60 | ||||||
24 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.80 | ||||||
25 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.51 | ||||||
26 | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.37 | ||||||
27 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 37.72 | ||||||
28 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.45 | ||||||
29 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.16 | ||||||
30 | Frederik Kristian Raaberg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 41.19 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Sponsor: Niels Arne Hounisen Hold. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 31.14 | ||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 32.64 | ||||||
3 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 33.20 | ||||||
4 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 33.27 | ||||||
5 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 35.07 | ||||||
6 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 35.40 | ||||||
7 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.71 | ||||||
8 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 35.94 | ||||||
9 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.95 | ||||||
10 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.24 | ||||||
11 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.47 | ||||||
12 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 36.88 | ||||||
12 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.88 | ||||||
14 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.06 | ||||||
15 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 37.07 | ||||||
16 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.12 | ||||||
17 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.34 | ||||||
18 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.44 | ||||||
18 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 37.44 | ||||||
20 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.19 | ||||||
21 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 38.26 | ||||||
22 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 38.88 | ||||||
23 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.95 | ||||||
24 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 39.18 | ||||||
25 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 39.25 | ||||||
26 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.49 | ||||||
27 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 40.13 | ||||||
28 | Lasse Kjær Rasmussen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.36 | ||||||
29 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.73 | ||||||
30 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.00 | ||||||
31 | Victor Qvist Jensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 42.23 | ||||||
32 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 42.31 | ||||||
33 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 42.36 | ||||||
34 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 42.73 | ||||||
35 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.14 | ||||||
36 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 43.16 | ||||||
37 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.52 | ||||||
38 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.26 | ||||||
38 | William Broe Dalsgaard | 2005 | Vejle Svømmeklub | 45.26 | ||||||
- | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:42 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 18 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 21:25 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 1:07.53 | 2:19.91 | 3:33.19 | 4:45.55 | |||
2 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.71 | 2:23.95 | 3:37.87 | 4:53.63 | |||
3 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.67 | 2:23.47 | 3:39.86 | 4:55.02 | |||
4 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 1:09.11 | 2:25.45 | 3:43.37 | 5:00.03 | |||
5 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:12.40 | 2:28.25 | 3:45.25 | 5:02.24 | |||
6 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:12.19 | 2:29.81 | 3:46.72 | 5:03.40 | |||
7 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 1:16.21 | 2:37.84 | 4:00.88 | 5:21.88 | |||
8 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.01 | 2:51.39 | 4:20.41 | 5:48.77 | |||
9 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.54 | 2:49.30 | 4:20.35 | 5:51.02 | |||
10 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.28 | 2:56.93 | 4:32.17 | 6:10.33 | |||
- | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | DNF | ||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 1:06.92 | 2:18.07 | 3:29.18 | 4:39.18 | |||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.35 | 2:22.36 | 3:36.40 | 4:49.85 | |||
3 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.05 | 2:25.34 | 3:41.16 | 4:56.37 | |||
4 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.43 | 2:25.53 | 3:41.30 | 4:57.36 | |||
5 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.19 | 2:29.04 | 3:45.11 | 4:58.30 | |||
6 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:09.93 | 2:25.88 | 3:43.16 | 5:00.20 | |||
7 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:10.34 | 2:26.59 | 3:44.52 | 5:00.73 | |||
8 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.78 | 2:27.18 | 3:43.98 | 5:01.77 | |||
9 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.05 | 2:30.02 | 3:48.07 | 5:03.73 | |||
10 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:12.25 | 2:28.68 | 3:46.42 | 5:04.77 | |||
11 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:17.33 | 2:39.84 | 4:02.62 | 5:22.57 | |||
12 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:16.41 | 2:38.79 | 4:02.85 | 5:26.70 | |||
13 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:21.08 | 2:46.68 | 4:12.72 | 5:37.40 | |||
14 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.39 | 2:46.26 | 4:13.47 | 5:40.76 | |||
15 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:19.41 | 2:47.30 | 4:17.77 | 5:46.17 | |||
16 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.59 | 2:50.34 | 4:20.28 | 5:47.45 | |||
17 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:17.99 | 2:47.52 | 4:19.28 | 5:48.57 | |||
18 | Selma Rubenius | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:21.56 | 2:50.42 | 4:20.72 | 5:50.89 | |||
19 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:22.76 | 2:54.38 | 4:27.86 | 5:59.85 | |||
20 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.70 | 3:15.82 | 4:59.65 | 6:40.81 | |||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.95 | 2:33.79 | 3:55.13 | 5:14.79 | |||
2 | Karoline Kristensen | 2004 | DeltaSwim | 1:15.74 | 2:39.95 | 4:03.72 | 5:23.55 | |||
3 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:17.67 | 2:41.33 | 4:04.98 | 5:26.36 | |||
4 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.67 | 2:51.95 | 4:18.35 | 5:43.95 | |||
5 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:22.21 | 2:52.16 | 4:21.86 | 5:50.40 | |||
6 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:28.55 | 3:08.74 | 4:49.35 | 6:28.15 | |||
7 | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.73 | 3:22.73 | 5:12.90 | 6:59.71 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:25 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 18 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 21:54 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Saxo Privatbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.41 | 2:09.27 | 3:15.29 | 4:18.49 | |||
2 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:03.76 | 2:11.76 | 3:20.67 | 4:28.74 | |||
3 | Oscar Rundqvist | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:09.42 | 2:21.87 | 3:32.85 | 4:41.89 | |||
4 | Mads Mortensen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.25 | 2:28.03 | 3:44.70 | 5:02.37 | |||
5 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub | 1:10.27 | 2:26.39 | 3:44.37 | 5:05.40 | |||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Saxo Privatbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.46 | 2:06.43 | 3:13.34 | 4:18.20 | |||
2 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:04.48 | 2:11.32 | 3:16.42 | 4:18.46 | |||
3 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.72 | 2:10.94 | 3:19.43 | 4:27.43 | |||
4 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:04.33 | 2:12.13 | 3:20.70 | 4:29.56 | |||
5 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.54 | 2:17.65 | 3:27.51 | 4:36.38 | |||
6 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.04 | 2:18.39 | 3:30.88 | 4:43.56 | |||
7 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.63 | 2:20.45 | 3:34.51 | 4:49.66 | |||
8 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | DeltaSwim | 1:17.49 | 2:40.06 | 4:02.83 | 5:22.59 | |||
9 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:17.27 | 2:41.92 | 4:04.88 | 5:26.09 | |||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Saxo Privatbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.89 | 2:18.20 | 3:29.08 | 4:39.18 | |||
2 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:07.52 | 2:20.67 | 3:33.11 | 4:42.98 | |||
3 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:09.54 | 2:23.06 | 3:34.69 | 4:46.65 | |||
4 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:09.47 | 2:23.02 | 3:37.20 | 4:52.54 | |||
5 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.10 | 2:27.08 | 3:43.86 | 5:02.29 | |||
6 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.44 | 2:29.35 | 3:47.72 | 5:06.97 | |||
7 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.81 | 2:34.34 | 3:51.82 | 5:07.34 | |||
8 | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:15.21 | 2:34.85 | 3:53.04 | 5:11.17 | |||
9 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:14.98 | 2:37.91 | 5:24.08 | ||||
10 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:16.03 | 2:39.35 | 4:03.83 | 5:25.77 | |||
11 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.94 | 2:52.94 | 4:21.90 | 5:49.39 | |||
12 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:27.69 | 3:01.39 | 4:34.81 | 6:03.46 | |||
13 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:31.33 | 3:08.40 | 4:46.77 | 6:22.14 | |||
- | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:54 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 31.61 | 1:05.99 | 1:41.66 | 2:16.07 | |||
2 | Emma Lykke Holm | 2000 | DeltaSwim | 32.27 | 1:07.28 | 1:43.06 | 2:18.15 | |||
3 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.98 | 1:08.36 | 1:44.93 | 2:21.12 | |||
4 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.01 | 1:08.60 | 1:45.94 | 2:21.74 | |||
5 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 32.41 | 1:08.14 | 1:44.61 | 2:21.90 | |||
6 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.35 | 1:07.69 | 1:45.20 | 2:22.66 | |||
7 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.13 | 1:10.34 | 1:48.30 | 2:26.21 | |||
8 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 36.01 | 1:14.40 | 1:53.90 | 2:33.12 | |||
9 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.86 | 1:12.93 | 1:53.71 | 2:33.47 | |||
10 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 37.29 | 1:16.80 | 1:58.13 | 2:41.60 | |||
11 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.16 | 1:19.26 | 2:02.20 | 2:44.58 | |||
12 | Lærke Wittenberg | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.28 | 1:21.62 | 2:06.14 | 2:48.89 | |||
- | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 31.03 | 1:05.17 | 1:40.04 | 2:14.32 | |||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 31.71 | 1:06.31 | 1:41.60 | 2:16.65 | |||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.61 | 1:07.53 | 1:42.73 | 2:18.50 | |||
4 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.56 | 1:08.15 | 1:44.42 | 2:20.29 | |||
5 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 32.80 | 1:08.76 | 1:45.33 | 2:20.85 | |||
6 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.06 | 1:08.97 | 1:45.76 | 2:21.09 | |||
7 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.82 | 1:08.63 | 1:45.41 | 2:21.10 | |||
8 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.65 | 1:08.49 | 1:45.47 | 2:21.74 | |||
9 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.61 | 1:08.45 | 1:45.70 | 2:23.30 | |||
10 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.23 | 1:11.92 | 1:50.68 | 2:29.77 | |||
11 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 36.44 | 1:16.26 | 1:57.01 | 2:35.83 | |||
12 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 35.28 | 1:14.74 | 1:54.97 | 2:35.91 | |||
13 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 36.17 | 1:16.34 | 1:57.69 | 2:38.14 | |||
14 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 36.26 | 1:16.87 | 1:58.82 | 2:40.38 | |||
15 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 45.24 | 1:41.72 | 2:41.78 | 2:41.78 | |||
16 | Selma Rubenius | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.85 | 1:17.64 | 2:00.61 | 2:42.71 | |||
17 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.42 | 1:19.12 | 2:02.08 | 2:43.85 | |||
18 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.16 | 1:18.65 | 2:00.12 | 2:43.90 | |||
19 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.68 | 1:19.62 | 2:03.71 | 2:45.35 | |||
20 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.85 | 1:19.71 | 2:03.36 | 2:45.48 | |||
21 | Hanya Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 38.06 | 1:21.81 | 2:05.80 | 2:48.84 | |||
22 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.10 | 1:22.77 | 2:07.41 | 2:50.81 | |||
23 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.20 | 1:20.21 | 2:05.90 | 2:52.34 | |||
24 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.80 | 1:28.42 | 2:16.14 | 3:02.05 | |||
25 | Julie Madsen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.44 | 1:29.21 | 2:17.61 | 3:03.40 | |||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.21 | 1:10.37 | 1:47.31 | 2:21.79 | |||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.75 | 1:11.40 | 1:49.44 | 2:27.70 | |||
3 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.99 | 1:12.44 | 1:52.00 | 2:30.83 | |||
4 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 35.60 | 1:14.61 | 1:54.14 | 2:33.67 | |||
5 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.76 | 1:17.98 | 1:57.03 | 2:35.69 | |||
6 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.80 | 1:17.96 | 1:58.15 | 2:36.40 | |||
7 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.38 | 1:16.44 | 1:58.15 | 2:38.36 | |||
8 | Karoline Kristensen | 2004 | DeltaSwim | 36.41 | 1:17.41 | 1:58.35 | 2:38.55 | |||
9 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.46 | 1:19.51 | 2:00.99 | 2:40.01 | |||
10 | Michelle Mølby | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.90 | 1:16.57 | 1:59.94 | 2:41.22 | |||
11 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.30 | 1:20.48 | 2:03.32 | 2:44.97 | |||
12 | Isabell Rothgordt | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.64 | 1:20.52 | 2:04.18 | 2:47.73 | |||
13 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.40 | 1:21.54 | 2:06.25 | 2:48.01 | |||
14 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.97 | 1:22.58 | 2:06.59 | 2:49.29 | |||
15 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 38.25 | 1:21.29 | 2:07.09 | 2:52.45 | |||
16 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.11 | 1:23.51 | 2:08.47 | 2:52.71 | |||
17 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.54 | 1:25.41 | 2:10.88 | 2:53.64 | |||
18 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 38.96 | 1:23.45 | 2:10.47 | 2:57.20 | |||
19 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.29 | 1:28.58 | 2:17.41 | 3:05.18 | |||
20 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.19 | 1:28.19 | 2:18.39 | 3:07.74 | |||
21 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.39 | 1:32.77 | 2:22.96 | 3:10.53 | |||
22 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.54 | 1:30.77 | 2:22.96 | 3:12.51 | |||
23 | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 40.24 | 1:30.33 | 2:23.08 | 3:12.66 | |||
24 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 42.88 | 1:35.02 | 2:29.91 | 3:22.55 | |||
- | Josefine Bundgaard | 2005 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.11 | 1:21.85 | 2:07.04 | 2:51.92 | |||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.75 | 1:23.96 | 2:10.22 | 2:54.58 | |||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.67 | 1:29.77 | 2:19.26 | 3:05.82 | |||
4 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | Vejle Svømmeklub | 42.91 | 1:33.27 | 2:24.21 | 3:13.06 | |||
5 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.78 | 1:32.99 | 2:26.38 | 3:17.58 | |||
6 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 43.23 | 1:35.15 | 2:30.10 | 3:18.86 | |||
7 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.22 | 1:50.13 | 2:49.97 | 3:45.68 | |||
- | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:21 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 28.03 | 58.62 | 1:30.31 | 2:02.49 | |||
2 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.89 | 1:00.10 | 1:32.72 | 2:04.46 | |||
3 | Oscar Rundqvist | 2000 | Viborg Svømme Klub | 30.89 | 1:03.81 | 1:37.39 | 2:10.56 | |||
4 | Mathias Teuchler | 2000 | DeltaSwim | 34.12 | 1:10.97 | 1:48.58 | 2:24.36 | |||
- | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.31 | 56.93 | 1:28.66 | 1:59.78 | |||
2 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.80 | 1:00.15 | 1:32.69 | 2:04.39 | |||
3 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.90 | 59.90 | 1:32.82 | 2:06.08 | |||
4 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 29.70 | 1:02.38 | 1:35.89 | 2:08.40 | |||
5 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.10 | 1:03.16 | 1:36.79 | 2:09.25 | |||
6 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.14 | 1:04.13 | 1:38.36 | 2:12.23 | |||
7 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.35 | 1:05.55 | 1:40.10 | 2:12.78 | |||
8 | Peter Hymøller | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.29 | 1:04.28 | 1:39.49 | 2:13.28 | |||
9 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 30.84 | 1:04.14 | 1:38.82 | 2:13.39 | |||
10 | Casper Brinch | 2002 | Vejle Svømmeklub | 31.26 | 1:05.24 | 1:39.45 | 2:13.47 | |||
11 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.07 | 1:05.96 | 1:41.24 | 2:16.47 | |||
12 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 31.96 | 1:06.52 | 1:41.65 | 2:16.60 | |||
13 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.43 | 1:07.51 | 1:44.39 | 2:19.72 | |||
14 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.79 | 1:08.83 | 1:47.43 | 2:23.85 | |||
15 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | DeltaSwim | 34.39 | 1:12.92 | 1:52.36 | 2:29.60 | |||
16 | Tobias Hejslet | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.71 | 1:25.66 | 2:13.39 | 2:55.91 | |||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 30.81 | 1:03.24 | 1:35.94 | 2:08.24 | |||
2 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 30.85 | 1:04.63 | 1:38.91 | 2:12.83 | |||
3 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 31.47 | 1:05.24 | 1:39.77 | 2:13.47 | |||
4 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 31.44 | 1:05.42 | 1:41.47 | 2:19.14 | |||
5 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.13 | 1:07.02 | 1:43.60 | 2:19.59 | |||
6 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.63 | 1:10.37 | 1:47.91 | 2:23.61 | |||
7 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 33.28 | 1:10.69 | 1:48.26 | 2:24.15 | |||
8 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 33.35 | 1:10.07 | 1:47.77 | 2:24.87 | |||
9 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 34.47 | 1:11.82 | 1:49.35 | 2:26.12 | |||
10 | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | 33.45 | 1:11.16 | 1:49.09 | 2:27.06 | |||
11 | Anton Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 34.18 | 1:12.48 | 1:51.56 | 2:27.12 | |||
12 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.02 | 1:13.48 | 1:51.38 | 2:27.60 | |||
13 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.16 | 1:12.55 | 1:52.03 | 2:30.39 | |||
14 | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 35.50 | 1:16.11 | 1:55.25 | 2:33.13 | |||
15 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.85 | 1:16.69 | 1:56.98 | 2:34.38 | |||
16 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.74 | 1:18.02 | 1:57.44 | 2:34.70 | |||
17 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.47 | 1:14.45 | 1:56.44 | 2:38.36 | |||
18 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.13 | 1:20.78 | 2:04.04 | 2:43.04 | |||
19 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.98 | 1:19.44 | 2:02.53 | 2:44.10 | |||
20 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.62 | 1:22.03 | 2:07.85 | 2:48.70 | |||
21 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.81 | 1:22.95 | 2:08.61 | 2:51.36 | |||
22 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.24 | 1:24.88 | 2:10.79 | 2:52.14 | |||
23 | Anders Schulz | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.28 | 1:25.23 | 2:12.15 | 2:52.90 | |||
24 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.08 | 1:29.09 | 2:15.79 | 2:55.69 | |||
- | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 33.36 | 1:12.89 | 1:53.00 | 2:30.75 | |||
2 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.50 | 1:17.92 | 2:00.24 | 2:43.49 | |||
3 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.35 | 1:21.49 | 2:05.30 | 2:47.06 | |||
4 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.10 | 1:21.65 | 2:05.61 | 2:48.25 | |||
5 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 38.83 | 1:24.24 | 2:09.67 | 2:52.37 | |||
6 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.60 | 1:27.12 | 2:14.29 | 2:57.76 | |||
7 | Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 41.00 | 1:27.66 | 2:16.06 | 3:02.29 | |||
8 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 41.59 | 1:29.50 | 2:19.35 | 3:07.04 | |||
9 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.18 | 1:27.93 | 2:17.64 | 3:08.18 | |||
10 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 43.00 | 1:31.34 | 2:21.04 | 3:09.36 | |||
11 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 43.85 | 1:32.51 | 2:22.32 | 3:12.06 | |||
12 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 42.36 | 1:33.10 | 2:24.27 | 3:13.08 | |||
13 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 44.02 | 1:34.58 | 2:26.41 | 3:17.69 | |||
14 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 42.28 | 1:36.10 | 2:32.00 | 3:25.49 | |||
15 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 47.82 | 1:41.26 | 2:37.25 | 3:29.77 | |||
16 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 47.43 | 1:41.91 | 2:40.59 | 3:34.68 | |||
17 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 46.28 | 1:40.23 | 2:37.95 | 3:35.17 | |||
18 | Simon Hülsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 48.12 | 1:45.11 | 2:44.40 | 3:40.34 | |||
19 | Shawn Wolf | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 48.53 | 1:43.13 | 2:40.94 | 3:42.73 | |||
- | Hjalte S Mathiasen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: BIOS Ambulance |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DeltaSwim | 31.68 | ||||||
2 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 32.31 | ||||||
3 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 35.28 | ||||||
4 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 37.05 | ||||||
5 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.69 | ||||||
6 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.86 | ||||||
7 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 39.44 | ||||||
8 | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 41.03 | ||||||
9 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.84 | ||||||
- | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: BIOS Ambulance |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.25 | ||||||
2 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 33.37 | ||||||
3 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.64 | ||||||
4 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.89 | ||||||
5 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub | 34.53 | ||||||
6 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.76 | ||||||
7 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.49 | ||||||
8 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.12 | ||||||
9 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.25 | ||||||
10 | Mie L. Bendtsen | 2002 | DeltaSwim | 37.87 | ||||||
11 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.26 | ||||||
12 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.95 | ||||||
13 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.29 | ||||||
14 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 40.54 | ||||||
15 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 41.12 | ||||||
16 | Hanya Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 41.25 | ||||||
17 | Mathilde Jensen | 2003 | DeltaSwim | 43.48 | ||||||
18 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.60 | ||||||
19 | Julie Londorf | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 47.59 | ||||||
20 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.31 | ||||||
- | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: BIOS Ambulance |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.27 | ||||||
2 | Kathrine Weide | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 36.24 | ||||||
3 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.69 | ||||||
4 | Karoline Kristensen | 2004 | DeltaSwim | 37.70 | ||||||
5 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.71 | ||||||
6 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.29 | ||||||
7 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.02 | ||||||
8 | Isabell Rothgordt | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 40.73 | ||||||
9 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 41.15 | ||||||
10 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 42.46 | ||||||
11 | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 42.65 | ||||||
12 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 43.19 | ||||||
13 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 43.25 | ||||||
14 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.44 | ||||||
15 | Julie Eriksen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 45.25 | ||||||
16 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 45.63 | ||||||
17 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 45.85 | ||||||
18 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 46.86 | ||||||
19 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 47.86 | ||||||
20 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 48.32 | ||||||
21 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 49.10 | ||||||
22 | Silje Anna Raaberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 50.59 | ||||||
- | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: BIOS Ambulance |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 37.98 | ||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.86 | ||||||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 41.14 | ||||||
4 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.96 | ||||||
5 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.33 | ||||||
6 | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.75 | ||||||
7 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 46.94 | ||||||
8 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 48.10 | ||||||
9 | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | Vejle Svømmeklub | 48.46 | ||||||
10 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 50.06 | ||||||
11 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 53.06 | ||||||
12 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 53.71 | ||||||
13 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 54.61 | ||||||
14 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 56.11 | ||||||
15 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 58.12 | ||||||
16 | Ida Damsbo | 2006 | Vejle Svømmeklub | 58.20 | ||||||
- | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: GPA Flowsystem |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 31.35 | ||||||
2 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub | 31.40 | ||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: GPA Flowsystem |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | DeltaSwim | 28.06 | ||||||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.81 | ||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.86 | ||||||
4 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 30.97 | ||||||
5 | Tobias Boström | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 30.98 | ||||||
6 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.04 | ||||||
7 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.12 | ||||||
8 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 31.44 | ||||||
9 | Martin Broch | 2001 | DeltaSwim | 31.59 | ||||||
10 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.97 | ||||||
11 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.38 | ||||||
12 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.98 | ||||||
13 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.76 | ||||||
14 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 35.16 | ||||||
15 | Karl Johansen | 2002 | DeltaSwim | 36.70 | ||||||
16 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.03 | ||||||
17 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.92 | ||||||
18 | Jakob Heeb | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.42 | ||||||
19 | Tobias Hejslet | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.68 | ||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: GPA Flowsystem |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 32.47 | ||||||
2 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 33.75 | ||||||
3 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.67 | ||||||
4 | Peter Sindberg Lauritsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 35.81 | ||||||
5 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.86 | ||||||
6 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.95 | ||||||
7 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.37 | ||||||
8 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 38.89 | ||||||
9 | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 38.96 | ||||||
10 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 39.70 | ||||||
11 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.92 | ||||||
12 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 40.26 | ||||||
13 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 40.69 | ||||||
14 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 40.72 | ||||||
15 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.75 | ||||||
16 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.69 | ||||||
17 | Frederik Kristian Raaberg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 52.56 | ||||||
- | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Sponsor: GPA Flowsystem |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 37.13 | ||||||
2 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.28 | ||||||
3 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 37.46 | ||||||
4 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 40.15 | ||||||
5 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 40.33 | ||||||
6 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.43 | ||||||
7 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 41.61 | ||||||
8 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 41.64 | ||||||
9 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.07 | ||||||
10 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 43.32 | ||||||
11 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 43.42 | ||||||
12 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.66 | ||||||
13 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 45.02 | ||||||
14 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.78 | ||||||
15 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 46.10 | ||||||
16 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 46.35 | ||||||
17 | Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 47.61 | ||||||
18 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 47.75 | ||||||
19 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 50.28 | ||||||
20 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 50.73 | ||||||
21 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.61 | ||||||
22 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 53.28 | ||||||
23 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.58 | ||||||
24 | William Broe Dalsgaard | 2005 | Vejle Svømmeklub | 54.47 | ||||||
25 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 54.91 | ||||||
26 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 55.19 | ||||||
27 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 57.63 | ||||||
28 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 58.28 | ||||||
29 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 59.86 | ||||||
30 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:05.88 | ||||||
31 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:06.81 | ||||||
- | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lasse Kjær Rasmussen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Victor Qvist Jensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej samt berøring | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Sportigan Promotion |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.18 | 1:11.56 | |||||
2 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.32 | 1:12.31 | |||||
3 | Kasandra Isager | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.03 | 1:14.23 | |||||
4 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.32 | 1:16.47 | |||||
5 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 37.61 | 1:16.61 | |||||
6 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.31 | 1:17.49 | |||||
7 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.09 | 1:19.65 | |||||
8 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 39.59 | 1:21.92 | |||||
9 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.61 | 1:22.05 | |||||
10 | SIF Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 39.68 | 1:22.16 | |||||
11 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 40.18 | 1:22.42 | |||||
12 | Freja Winkler | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.86 | 1:24.21 | |||||
13 | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 41.65 | 1:26.12 | |||||
14 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.71 | 1:26.89 | |||||
- | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Sportigan Promotion |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.62 | 1:09.31 | |||||
2 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 33.21 | 1:09.53 | |||||
3 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.26 | 1:11.65 | |||||
4 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 35.69 | 1:13.19 | |||||
5 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.98 | 1:14.20 | |||||
6 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 36.67 | 1:14.55 | |||||
7 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 36.84 | 1:15.15 | |||||
8 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 37.66 | 1:15.71 | |||||
9 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.60 | 1:16.84 | |||||
10 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 37.16 | 1:16.99 | |||||
11 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.89 | 1:17.16 | |||||
12 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.33 | 1:18.27 | |||||
13 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.99 | 1:18.48 | |||||
14 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.66 | 1:18.88 | |||||
15 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.20 | 1:20.10 | |||||
16 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.85 | 1:20.39 | |||||
17 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.66 | 1:20.60 | |||||
18 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 40.90 | 1:22.82 | |||||
19 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 41.88 | 1:25.98 | |||||
20 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 41.76 | 1:26.10 | |||||
21 | Laura Damgaard | 2002 | Vejle Svømmeklub | 42.09 | 1:26.14 | |||||
22 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 44.06 | 1:30.69 | |||||
23 | Mathilde Jensen | 2003 | DeltaSwim | 45.67 | 1:30.89 | |||||
24 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 45.74 | 1:31.91 | |||||
25 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 44.51 | 1:34.48 | |||||
26 | Julie Madsen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.02 | 1:41.90 | |||||
- | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej fort bev 50 m | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sportigan Promotion |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 34.63 | 1:11.97 | |||||
2 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.30 | 1:18.26 | |||||
3 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.94 | 1:18.39 | |||||
4 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.32 | 1:19.15 | |||||
5 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 41.60 | 1:23.40 | |||||
6 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 41.50 | 1:24.18 | |||||
7 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 41.61 | 1:24.56 | |||||
8 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 41.63 | 1:25.34 | |||||
9 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.28 | 1:28.08 | |||||
10 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.66 | 1:28.56 | |||||
11 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 43.93 | 1:30.81 | |||||
12 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.08 | 1:31.61 | |||||
13 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.70 | 1:32.17 | |||||
14 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.78 | 1:34.98 | |||||
15 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 47.64 | 1:36.34 | |||||
16 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.62 | 1:36.42 | |||||
17 | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.51 | 1:37.25 | |||||
18 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 48.27 | 1:37.74 | |||||
19 | Julie Eriksen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 48.13 | 1:38.48 | |||||
20 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 50.55 | 1:42.45 | |||||
21 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 49.67 | 1:42.92 | |||||
22 | Josefine Bundgaard | 2005 | Viborg Svømme Klub | 53.05 | 1:47.83 | |||||
23 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:49.42 | 1:49.42 | |||||
- | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 75 m | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Sportigan Promotion |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.75 | 1:25.83 | |||||
2 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.44 | 1:29.46 | |||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.36 | 1:32.88 | |||||
4 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 44.92 | 1:33.05 | |||||
5 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 51.37 | 1:40.67 | |||||
6 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.08 | 1:41.93 | |||||
7 | Mathilde Vasegaard | 2006 | Viborg Svømme Klub | 51.64 | 1:44.51 | |||||
8 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | 53.79 | 1:52.77 | |||||
9 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 55.46 | 1:56.57 | |||||
10 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.10 | 2:10.84 | |||||
- | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | crawl v vend 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 31.83 | 1:06.11 | |||||
2 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.91 | 1:14.96 | |||||
3 | Mathias Teuchler | 2000 | DeltaSwim | 40.77 | 1:22.11 | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 31.43 | 1:03.50 | |||||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.61 | 1:04.54 | |||||
3 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 31.84 | 1:05.23 | |||||
4 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.22 | 1:06.39 | |||||
5 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.69 | 1:06.50 | |||||
6 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.35 | 1:06.67 | |||||
7 | Malthe Lindeblad | 2001 | DeltaSwim | 33.99 | 1:08.42 | |||||
8 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.88 | 1:09.07 | |||||
9 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 34.91 | 1:12.12 | |||||
10 | Tobias Boström | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.53 | 1:12.81 | |||||
11 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.94 | 1:14.43 | |||||
12 | Karl Johansen | 2002 | DeltaSwim | 37.69 | 1:18.01 | |||||
13 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.67 | 1:20.13 | |||||
14 | Jakob Heeb | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 46.59 | 1:36.43 | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.92 | 1:08.20 | |||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.86 | 1:08.22 | |||||
3 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 33.14 | 1:08.36 | |||||
4 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.60 | 1:10.06 | |||||
5 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.82 | 1:10.73 | |||||
6 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.48 | 1:15.67 | |||||
7 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 38.98 | 1:18.22 | |||||
8 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 38.42 | 1:19.23 | |||||
9 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.82 | 1:19.97 | |||||
10 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 38.96 | 1:20.44 | |||||
11 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.96 | 1:23.84 | |||||
12 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 40.79 | 1:24.35 | |||||
13 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 41.82 | 1:26.70 | |||||
14 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.26 | 1:27.71 | |||||
15 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 42.28 | 1:27.93 | |||||
16 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 43.75 | 1:28.34 | |||||
17 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 43.83 | 1:28.93 | |||||
18 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.37 | 1:29.49 | |||||
19 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 45.10 | 1:31.54 | |||||
20 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 1:32.31 | 1:32.31 | |||||
21 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 46.24 | 1:33.21 | |||||
22 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.01 | 1:37.55 | |||||
23 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.12 | 1:38.80 | |||||
24 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.73 | 1:40.20 | |||||
25 | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.23 | 1:42.37 | |||||
- | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 37.53 | 1:17.71 | |||||
2 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.66 | 1:20.56 | |||||
3 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 42.96 | 1:27.67 | |||||
4 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 44.27 | 1:28.14 | |||||
5 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 42.80 | 1:28.77 | |||||
6 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 43.73 | 1:29.15 | |||||
7 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.95 | 1:29.67 | |||||
8 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.33 | 1:31.50 | |||||
9 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 45.08 | 1:31.56 | |||||
10 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 45.69 | 1:32.18 | |||||
11 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.83 | 1:33.56 | |||||
12 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 46.98 | 1:36.71 | |||||
13 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 47.60 | 1:37.19 | |||||
14 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.51 | 1:38.52 | |||||
15 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 48.10 | 1:38.56 | |||||
16 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 47.86 | 1:39.04 | |||||
17 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.65 | 1:39.28 | |||||
18 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 49.61 | 1:40.89 | |||||
19 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 48.09 | 1:42.22 | |||||
20 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 49.45 | 1:42.54 | |||||
21 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 52.46 | 1:47.10 | |||||
22 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 50.97 | 1:47.11 | |||||
23 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 51.48 | 1:47.55 | |||||
24 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 52.95 | 1:47.66 | |||||
25 | Shawn Wolf | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 54.73 | 1:49.32 | |||||
26 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 53.84 | 1:49.61 | |||||
27 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 54.27 | 1:51.10 | |||||
28 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 55.47 | 1:51.21 | |||||
29 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 53.06 | 1:52.99 | |||||
30 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.91 | 2:04.96 | |||||
- | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 50 m | |||||
- | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DeltaSwim | 35.56 | ||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 36.82 | ||||||
3 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.28 | ||||||
4 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 38.22 | ||||||
5 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 39.11 | ||||||
6 | Freja Winkler | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.19 | ||||||
7 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.68 | ||||||
8 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 41.72 | ||||||
9 | Emma Lykke Holm | 2000 | DeltaSwim | 42.20 | ||||||
10 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.56 | ||||||
11 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 45.78 | ||||||
12 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 46.30 | ||||||
13 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 47.86 | ||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.96 | ||||||
2 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | DeltaSwim | 38.88 | ||||||
3 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 40.00 | ||||||
4 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 40.85 | ||||||
5 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.19 | ||||||
6 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 41.37 | ||||||
7 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.74 | ||||||
8 | Laura Damgaard | 2002 | Vejle Svømmeklub | 42.86 | ||||||
9 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 43.51 | ||||||
10 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.96 | ||||||
11 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 44.24 | ||||||
12 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.36 | ||||||
13 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.82 | ||||||
14 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.11 | ||||||
15 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 47.02 | ||||||
16 | Hanya Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 47.59 | ||||||
17 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.75 | ||||||
18 | Mathilde Jensen | 2003 | DeltaSwim | 52.31 | ||||||
19 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:03.55 | ||||||
- | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.45 | ||||||
2 | Kathrine Weide | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.83 | ||||||
3 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.06 | ||||||
4 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.28 | ||||||
5 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 41.61 | ||||||
6 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.16 | ||||||
7 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 42.91 | ||||||
8 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 43.03 | ||||||
9 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.25 | ||||||
10 | Michelle Mølby | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 44.56 | ||||||
11 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 44.99 | ||||||
12 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.82 | ||||||
13 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 47.16 | ||||||
14 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 47.32 | ||||||
15 | Sille Mortensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 48.03 | ||||||
16 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 48.04 | ||||||
17 | Ella Ryberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 49.42 | ||||||
18 | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 50.06 | ||||||
19 | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.08 | ||||||
20 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 51.53 | ||||||
21 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 55.00 | ||||||
22 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 59.88 | ||||||
- | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | 2 armtag under vand | |||||
- | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 47.53 | ||||||
2 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.56 | ||||||
3 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | Vejle Svømmeklub | 50.30 | ||||||
4 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.80 | ||||||
5 | Ida Damsbo | 2006 | Vejle Svømmeklub | 54.19 | ||||||
6 | Helene Siegenthaler | 2006 | Viborg Svømme Klub | 56.61 | ||||||
7 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 57.37 | ||||||
8 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 58.05 | ||||||
9 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:00.09 | ||||||
10 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.63 | ||||||
11 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:03.08 | ||||||
12 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:06.70 | ||||||
13 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: John Josefsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eik Panduro | 1998 | Vejle Svømmeklub | 40.40 | ||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: John Josefsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.66 | ||||||
2 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.91 | ||||||
3 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.37 | ||||||
4 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 34.06 | ||||||
5 | Martin Broch | 2001 | DeltaSwim | 35.10 | ||||||
6 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.72 | ||||||
7 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.76 | ||||||
8 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.99 | ||||||
9 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.09 | ||||||
10 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 38.89 | ||||||
11 | Karl Johansen | 2002 | DeltaSwim | 41.00 | ||||||
12 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.56 | ||||||
13 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.76 | ||||||
14 | Jakob Heeb | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 54.44 | ||||||
15 | Tobias Hejslet | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 56.36 | ||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: John Josefsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.55 | ||||||
2 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 38.82 | ||||||
3 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 39.71 | ||||||
4 | Anton Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 41.48 | ||||||
5 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.69 | ||||||
6 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 44.48 | ||||||
7 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 45.00 | ||||||
8 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 45.68 | ||||||
9 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 46.44 | ||||||
10 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 47.80 | ||||||
11 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.83 | ||||||
- | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Sponsor: John Josefsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.54 | ||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 44.86 | ||||||
3 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 45.95 | ||||||
4 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 47.03 | ||||||
5 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 47.26 | ||||||
6 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 47.80 | ||||||
7 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.99 | ||||||
8 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 48.46 | ||||||
9 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 49.15 | ||||||
10 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 49.86 | ||||||
11 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 50.38 | ||||||
12 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 50.53 | ||||||
13 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 51.10 | ||||||
14 | Lasse Kjær Rasmussen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 51.33 | ||||||
15 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 51.63 | ||||||
16 | Shawn Wolf | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 51.96 | ||||||
17 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.68 | ||||||
18 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 53.80 | ||||||
19 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 54.12 | ||||||
20 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 56.25 | ||||||
21 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 56.46 | ||||||
22 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 56.87 | ||||||
23 | William Broe Dalsgaard | 2005 | Vejle Svømmeklub | 57.03 | ||||||
24 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 57.48 | ||||||
25 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 57.77 | ||||||
26 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 57.78 | ||||||
27 | Simon Hülsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 58.24 | ||||||
28 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.16 | ||||||
29 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:01.94 | ||||||
30 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.62 | ||||||
31 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.43 | ||||||
32 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:07.72 | ||||||
33 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:09.83 | ||||||
- | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej ber ved 25m | |||||
- | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | afslut med 1 hånd | |||||
- | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 3 flyben ved start | |||||
- | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | DSQ | asykrom arme 15m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: BIOS Ambulance |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.11 | 1:16.79 | 1:58.07 | 2:40.03 | |||
2 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 36.63 | 1:19.04 | 2:02.80 | 2:47.57 | |||
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: BIOS Ambulance |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 33.80 | 1:13.66 | 1:56.18 | 2:41.30 | |||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.57 | 1:16.04 | 1:59.29 | 2:43.89 | |||
3 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 37.78 | 1:21.82 | 2:06.95 | 2:49.86 | |||
4 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.58 | 1:22.30 | 2:06.78 | 2:50.89 | |||
5 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 36.08 | 1:19.31 | 2:05.38 | 2:51.04 | |||
6 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 36.34 | 1:18.66 | 2:04.30 | 2:51.37 | |||
7 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.71 | 1:22.47 | 2:09.19 | 2:56.19 | |||
8 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.38 | 1:23.51 | 2:12.53 | 3:01.50 | |||
9 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.05 | 1:23.89 | 2:12.78 | 3:04.70 | |||
10 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub | 41.10 | 1:27.79 | 2:16.91 | 3:05.29 | |||
11 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.42 | 1:34.34 | 2:28.16 | 3:19.09 | |||
- | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNF | ||||||
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: BIOS Ambulance |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 39.89 | 1:25.96 | 2:13.08 | 2:59.28 | |||
2 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.40 | 1:24.18 | 2:12.51 | 3:00.19 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Ekko Fisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub | 36.22 | 1:21.51 | 2:08.26 | 2:55.18 | |||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Ekko Fisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Boström | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 34.78 | 1:14.05 | 1:54.27 | 2:34.20 | |||
2 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 34.24 | 1:13.88 | 1:55.24 | 2:36.75 | |||
3 | Casper Brinch | 2002 | Vejle Svømmeklub | 37.02 | 1:17.81 | 1:59.62 | 2:41.41 | |||
- | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | afsæt bunden 170 m | |||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Ekko Fisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.89 | 1:14.46 | 1:54.85 | 2:33.98 | |||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.77 | 1:15.13 | 1:57.57 | 2:40.89 | |||
3 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.77 | 1:24.19 | 2:13.10 | 3:02.34 | |||
4 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 38.35 | 1:25.00 | 2:17.18 | 3:10.87 | |||
5 | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.66 | 1:30.67 | 2:22.70 | 3:14.44 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.36 | 1:03.04 | |||||
2 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 31.07 | 1:03.72 | |||||
3 | Emma Lykke Holm | 2000 | DeltaSwim | 31.34 | 1:04.65 | |||||
4 | Kasandra Isager | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.02 | 1:05.22 | |||||
5 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.66 | 1:05.40 | |||||
6 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.74 | 1:05.41 | |||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.98 | 1:06.05 | |||||
8 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 32.69 | 1:07.98 | |||||
9 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.41 | 1:09.17 | |||||
10 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.39 | 1:09.28 | |||||
11 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.08 | 1:10.24 | |||||
12 | SIF Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 33.45 | 1:10.87 | |||||
13 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 34.12 | 1:10.89 | |||||
13 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.09 | 1:10.89 | |||||
15 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 35.06 | 1:11.73 | |||||
16 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.34 | 1:12.39 | |||||
17 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 34.68 | 1:12.76 | |||||
18 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 36.02 | 1:15.27 | |||||
19 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.78 | 1:15.46 | |||||
20 | Lærke Wittenberg | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.48 | 1:15.82 | |||||
21 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.71 | 1:15.88 | |||||
22 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.27 | 1:16.39 | |||||
- | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 30.65 | 1:03.35 | |||||
2 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 31.27 | 1:04.09 | |||||
3 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.16 | 1:04.17 | |||||
4 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.57 | 1:04.65 | |||||
5 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.59 | 1:05.31 | |||||
6 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 31.58 | 1:05.96 | |||||
7 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 32.34 | 1:06.09 | |||||
8 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.37 | 1:06.93 | |||||
9 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.37 | 1:06.94 | |||||
10 | Mie L. Bendtsen | 2002 | DeltaSwim | 32.17 | 1:07.32 | |||||
11 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.27 | 1:07.46 | |||||
12 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.54 | 1:07.53 | |||||
13 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.55 | 1:08.21 | |||||
14 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.65 | 1:08.51 | |||||
15 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 33.69 | 1:09.57 | |||||
16 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.17 | 1:10.58 | |||||
17 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 35.18 | 1:10.83 | |||||
18 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.26 | 1:11.40 | |||||
19 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 34.38 | 1:11.87 | |||||
20 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.96 | 1:13.00 | |||||
21 | Selma Rubenius | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.51 | 1:13.51 | |||||
22 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.44 | 1:14.08 | |||||
23 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.88 | 1:14.30 | |||||
24 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.77 | 1:14.38 | |||||
25 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.31 | 1:15.55 | |||||
26 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.79 | 1:16.39 | |||||
27 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.68 | 1:17.83 | |||||
28 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.78 | 1:18.44 | |||||
29 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.53 | 1:19.30 | |||||
30 | Julie Londorf | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.21 | 1:21.52 | |||||
31 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.54 | 1:22.30 | |||||
32 | Julie Madsen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.11 | 1:24.17 | |||||
33 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.29 | 1:24.68 | |||||
34 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 46.39 | 1:37.69 | |||||
- | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 32.24 | 1:05.76 | |||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 32.01 | 1:09.02 | |||||
3 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.57 | 1:09.98 | |||||
4 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 33.39 | 1:10.15 | |||||
5 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 35.25 | 1:11.42 | |||||
6 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.89 | 1:11.88 | |||||
7 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 34.54 | 1:11.92 | |||||
8 | Kathrine Weide | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.99 | 1:12.38 | |||||
9 | Karoline Kristensen | 2004 | DeltaSwim | 34.30 | 1:12.61 | |||||
10 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.35 | 1:12.83 | |||||
11 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 35.24 | 1:12.86 | |||||
12 | Michelle Mølby | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.61 | 1:13.62 | |||||
13 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 35.77 | 1:14.88 | |||||
14 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 37.05 | 1:16.43 | |||||
15 | Isabell Rothgordt | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.09 | 1:16.67 | |||||
16 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 36.59 | 1:16.78 | |||||
17 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.18 | 1:17.16 | |||||
18 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 37.56 | 1:17.24 | |||||
19 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.97 | 1:17.74 | |||||
20 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.25 | 1:18.05 | |||||
21 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.98 | 1:18.12 | |||||
22 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.42 | 1:18.60 | |||||
23 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.28 | 1:19.13 | |||||
24 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.06 | 1:20.04 | |||||
25 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.44 | 1:20.91 | |||||
26 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.84 | 1:21.23 | |||||
27 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.80 | 1:22.07 | |||||
28 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.86 | 1:22.92 | |||||
29 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.25 | 1:23.85 | |||||
30 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 40.39 | 1:23.90 | |||||
31 | Sille Mortensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.83 | 1:24.03 | |||||
32 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.61 | 1:24.54 | |||||
33 | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 39.81 | 1:24.61 | |||||
34 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.34 | 1:25.60 | |||||
35 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.00 | 1:25.93 | |||||
36 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 42.84 | 1:26.81 | |||||
37 | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.98 | 1:26.89 | |||||
38 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.15 | 1:27.17 | |||||
39 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.59 | 1:27.97 | |||||
40 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 42.14 | 1:30.42 | |||||
40 | Julie Eriksen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 43.71 | 1:30.42 | |||||
42 | Silje Anna Raaberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 41.07 | 1:30.51 | |||||
43 | Ella Ryberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 43.15 | 1:31.75 | |||||
44 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 44.14 | 1:36.12 | |||||
45 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 49.99 | 1:42.90 | |||||
- | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.98 | 1:16.61 | |||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.98 | 1:19.42 | |||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.95 | 1:20.31 | |||||
4 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.19 | 1:23.29 | |||||
5 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.30 | 1:24.11 | |||||
6 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.49 | 1:24.22 | |||||
7 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.86 | 1:27.12 | |||||
8 | Mathilde Vasegaard | 2006 | Viborg Svømme Klub | 43.04 | 1:28.39 | |||||
9 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 41.89 | 1:28.40 | |||||
10 | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.39 | 1:28.76 | |||||
11 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.62 | 1:30.03 | |||||
12 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.66 | 1:30.37 | |||||
13 | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.04 | 1:32.04 | |||||
14 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 43.66 | 1:34.41 | |||||
15 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 45.31 | 1:36.98 | |||||
16 | Helene Siegenthaler | 2006 | Viborg Svømme Klub | 48.69 | 1:43.67 | |||||
17 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 51.20 | 1:44.75 | |||||
18 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 52.89 | 1:49.24 | |||||
19 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 50.50 | 1:51.43 | |||||
20 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 54.57 | 1:52.12 | |||||
- | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: HTA Byg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 27.56 | 56.92 | |||||
2 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 28.80 | 59.14 | |||||
3 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.22 | 59.67 | |||||
4 | Oscar Rundqvist | 2000 | Viborg Svømme Klub | 29.65 | 1:00.16 | |||||
5 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 30.50 | 1:02.36 | |||||
6 | Eik Panduro | 1998 | Vejle Svømmeklub | 34.77 | 1:12.75 | |||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: HTA Byg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 26.76 | 55.88 | |||||
2 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 27.64 | 56.73 | |||||
3 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.16 | 57.52 | |||||
4 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.29 | 57.99 | |||||
5 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 28.57 | 58.15 | |||||
6 | Malthe Lindeblad | 2001 | DeltaSwim | 28.46 | 58.52 | |||||
7 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 28.90 | 59.30 | |||||
8 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.02 | 59.52 | |||||
9 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.92 | 59.85 | |||||
10 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.16 | 1:00.69 | |||||
11 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 28.57 | 1:00.70 | |||||
12 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.55 | 1:01.45 | |||||
13 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 29.90 | 1:02.53 | |||||
14 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 30.32 | 1:02.75 | |||||
15 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.98 | 1:02.88 | |||||
16 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 30.85 | 1:03.34 | |||||
17 | Martin Broch | 2001 | DeltaSwim | 30.68 | 1:03.54 | |||||
18 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.86 | 1:04.47 | |||||
19 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.57 | 1:04.82 | |||||
20 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.00 | 1:05.07 | |||||
21 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.54 | 1:06.25 | |||||
22 | Karl Johansen | 2002 | DeltaSwim | 33.03 | 1:07.68 | |||||
23 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | DeltaSwim | 34.69 | 1:10.70 | |||||
24 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.33 | 1:11.16 | |||||
25 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.80 | 1:14.19 | |||||
26 | Tobias Hejslet | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.73 | 1:21.27 | |||||
27 | Jakob Heeb | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.83 | 1:23.90 | |||||
- | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: HTA Byg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 29.69 | 1:01.10 | |||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 29.73 | 1:02.07 | |||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 30.33 | 1:02.43 | |||||
4 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 31.66 | 1:05.37 | |||||
5 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.68 | 1:06.09 | |||||
6 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 33.35 | 1:08.71 | |||||
7 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 33.68 | 1:08.73 | |||||
8 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 33.10 | 1:08.90 | |||||
9 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.95 | 1:09.10 | |||||
10 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 33.12 | 1:09.27 | |||||
11 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.74 | 1:09.70 | |||||
12 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.83 | 1:09.96 | |||||
13 | Anton Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 33.98 | 1:10.22 | |||||
14 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.61 | 1:10.35 | |||||
15 | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 34.53 | 1:10.48 | |||||
16 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.03 | 1:10.51 | |||||
17 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.24 | 1:10.72 | |||||
18 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.27 | 1:11.17 | |||||
19 | Peter Sindberg Lauritsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.08 | 1:12.05 | |||||
20 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 34.88 | 1:13.40 | |||||
21 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.08 | 1:13.65 | |||||
22 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.44 | 1:13.94 | |||||
23 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 35.72 | 1:15.05 | |||||
24 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.13 | 1:15.67 | |||||
25 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 35.88 | 1:15.76 | |||||
26 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 35.86 | 1:15.84 | |||||
27 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.31 | 1:16.16 | |||||
28 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.48 | 1:16.73 | |||||
29 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.29 | 1:17.59 | |||||
30 | Anders Schulz | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.89 | 1:17.77 | |||||
31 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 36.93 | 1:18.53 | |||||
32 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.60 | 1:19.07 | |||||
33 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.38 | 1:20.21 | |||||
34 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 38.43 | 1:21.51 | |||||
35 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.78 | 1:22.17 | |||||
36 | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.36 | 1:23.21 | |||||
37 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.54 | 1:23.43 | |||||
38 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.76 | 1:25.87 | |||||
39 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.97 | 1:26.58 | |||||
40 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.94 | 1:29.97 | |||||
41 | Frederik Kristian Raaberg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 44.29 | 1:37.11 | |||||
- | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Sponsor: HTA Byg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 32.32 | 1:09.20 | |||||
2 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 34.67 | 1:11.98 | |||||
3 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.59 | 1:12.28 | |||||
4 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.53 | 1:13.91 | |||||
5 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 36.80 | 1:16.11 | |||||
6 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 36.15 | 1:16.92 | |||||
7 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.40 | 1:17.66 | |||||
8 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.71 | 1:18.76 | |||||
9 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.42 | 1:18.85 | |||||
10 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 38.10 | 1:19.09 | |||||
11 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.58 | 1:20.78 | |||||
12 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 39.37 | 1:21.71 | |||||
13 | Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 38.77 | 1:22.44 | |||||
14 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 39.74 | 1:22.61 | |||||
15 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 40.18 | 1:22.62 | |||||
16 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 41.17 | 1:22.66 | |||||
17 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 39.78 | 1:23.06 | |||||
18 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.09 | 1:23.62 | |||||
19 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 40.50 | 1:23.81 | |||||
20 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.27 | 1:24.47 | |||||
21 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 40.59 | 1:24.93 | |||||
22 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 39.53 | 1:25.87 | |||||
23 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.34 | 1:26.80 | |||||
24 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 41.28 | 1:28.10 | |||||
25 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 41.83 | 1:28.81 | |||||
26 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 41.43 | 1:29.12 | |||||
27 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.24 | 1:29.14 | |||||
28 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.54 | 1:29.35 | |||||
29 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.15 | 1:30.60 | |||||
30 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.95 | 1:31.27 | |||||
31 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.10 | 1:31.80 | |||||
32 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 44.46 | 1:33.77 | |||||
33 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.27 | 1:35.19 | |||||
34 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.24 | 1:36.79 | |||||
35 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 46.78 | 1:37.67 | |||||
36 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 47.51 | 1:38.16 | |||||
37 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 45.83 | 1:38.22 | |||||
38 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 46.53 | 1:38.72 | |||||
39 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 48.36 | 1:38.98 | |||||
40 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 47.50 | 1:39.59 | |||||
41 | Shawn Wolf | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 46.19 | 1:39.70 | |||||
42 | Victor Qvist Jensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.75 | 1:40.10 | |||||
43 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 47.54 | 1:41.56 | |||||
44 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 48.33 | 1:42.63 | |||||
45 | Simon Hülsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 48.36 | 1:43.27 | |||||
46 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 47.02 | 1:44.52 | |||||
47 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 50.64 | 1:44.91 | |||||
48 | William Broe Dalsgaard | 2005 | Vejle Svømmeklub | 48.91 | 1:47.83 | |||||
49 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 49.34 | 1:48.37 | |||||
50 | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 59.29 | 2:14.64 | |||||
- | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 07:51 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 21, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2016 |
Sponsor: TJ Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esbjerg 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:08.38 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 33.06 | 33.06 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 35.15 | 1:08.21 | |||||||
Jonas Kjær | 2003 | 1:00.17 | 2:08.38 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 2:08.38 | ||||||||
2 | Vs Mix 1 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:15.82 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 38.56 | 1:15.15 | |||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 29.86 | 1:45.01 | |||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 30.81 | 2:15.82 | |||||||
3 | Esbjerg 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:22.05 | ||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 39.40 | 1:15.48 | |||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 35.17 | 1:50.65 | |||||||
Kathrine Weide | 2004 | 31.40 | 2:22.05 | |||||||
4 | Vs Mix 2 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:28.04 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Anders Elsborg | 2003 | 43.96 | 1:22.60 | |||||||
Josephine Larsen | 2004 | 35.01 | 1:57.61 | |||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 30.43 | 2:28.04 | |||||||
5 | Hsc Mix 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:28.79 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 30.94 | 30.94 | |||||||
Mads Dreschler | 2005 | 41.30 | 1:12.24 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 41.68 | 1:53.92 | |||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 34.87 | 2:28.79 | |||||||
6 | Vs Mix 3 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:33.90 | ||||||
Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 38.27 | 38.27 | |||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 46.97 | 1:25.24 | |||||||
Louise Sunesen | 2005 | 35.53 | 2:00.77 | |||||||
Peter Sindberg Lauritsen | 2004 | 33.13 | 2:33.90 | |||||||
7 | Thisted 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:37.74 | ||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 33.36 | 33.36 | |||||||
Julie Eriksen | 2005 | 1:26.77 | 2:00.13 | |||||||
Nicklas Bager | 2003 | 37.61 | 2:37.74 | |||||||
Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 2:37.74 | ||||||||
8 | Vs Mix 4 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:38.03 | ||||||
Sille Mortensen | 2004 | 44.41 | 44.41 | |||||||
Majken Haarup | 2004 | 42.86 | 1:27.27 | |||||||
Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 35.95 | 2:03.22 | |||||||
Frederik D. Liboriussen | 2004 | 34.81 | 2:38.03 | |||||||
9 | Ringsted 1 | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 2:38.33 | ||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 41.44 | 41.44 | |||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 44.95 | 1:26.39 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 39.23 | 2:05.62 | |||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 32.71 | 2:38.33 | |||||||
10 | Hsc Mix 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:38.85 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 1:27.12 | 1:27.12 | |||||||
Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 39.68 | 2:06.80 | |||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 32.05 | 2:38.85 | |||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 2:38.85 | ||||||||
11 | Sønderborg Rejer | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:39.71 | ||||||
Clara Kapke | 2006 | 41.34 | 41.34 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 42.12 | 1:23.46 | |||||||
Boris Gamishev | 2007 | 43.91 | 2:07.37 | |||||||
Emil Neumann | 2004 | 32.34 | 2:39.71 | |||||||
12 | Esbjerg 6 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:43.81 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 40.14 | 40.14 | |||||||
Søs Freund | 2004 | 41.77 | 1:21.91 | |||||||
Maria Mathiesen | 2004 | 41.65 | 2:03.56 | |||||||
Hjalte S Mathiasen | 2005 | 40.25 | 2:43.81 | |||||||
13 | Esbjerg 5 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:47.41 | ||||||
Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 1:34.06 | 1:34.06 | |||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 38.92 | 2:12.98 | |||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 34.43 | 2:47.41 | |||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 2:47.41 | ||||||||
14 | Kp’s Sprintmonstre | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:48.38 | ||||||
Sebastian Neesgaard | 2004 | 41.47 | 41.47 | |||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 49.22 | 1:30.69 | |||||||
Thor Majgård | 2005 | 39.98 | 2:10.67 | |||||||
Cecilie Erbo Kjær | 2006 | 37.71 | 2:48.38 | |||||||
15 | Esbjerg 4 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:49.63 | ||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 40.61 | 40.61 | |||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 42.00 | 1:22.61 | |||||||
Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 44.47 | 2:07.08 | |||||||
Frederik Møhring Madsen | 2007 | 42.55 | 2:49.63 | |||||||
16 | Vs Mix 5 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:51.20 | ||||||
Olivia Mørch | 2006 | 44.56 | 44.56 | |||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 51.17 | 1:35.73 | |||||||
Selma Skipper | 2004 | 38.02 | 2:13.75 | |||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 37.45 | 2:51.20 | |||||||
17 | Toms Svømmefabrik | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:51.48 | ||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 47.95 | 47.95 | |||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 48.40 | 1:36.35 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 40.36 | 2:16.71 | |||||||
Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 34.77 | 2:51.48 | |||||||
18 | Thisted 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:52.35 | ||||||
Ida Kristensen | 2004 | 44.49 | 44.49 | |||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 46.13 | 1:30.62 | |||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 35.59 | 2:06.21 | |||||||
Frederikke Sørensen | 2006 | 46.14 | 2:52.35 | |||||||
19 | Esbjerg 10 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:54.18 | ||||||
Karl Heeb | 2005 | 46.01 | 46.01 | |||||||
Esben Breum Lau | 2003 | 44.84 | 1:30.85 | |||||||
Marie Jensen | 2005 | 41.55 | 2:12.40 | |||||||
Millie Møller | 2007 | 41.78 | 2:54.18 | |||||||
20 | Ringsted 2 | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 2:55.07 | ||||||
Malene Reynolds | 2005 | 45.06 | 45.06 | |||||||
Helene Thielsen | 2004 | 53.82 | 1:38.88 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 40.65 | 2:19.53 | |||||||
Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 35.54 | 2:55.07 | |||||||
21 | Esbjerg 3 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:55.95 | ||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 40.38 | 40.38 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 42.83 | 1:23.21 | |||||||
Michelle Mølby | 2004 | 37.86 | 2:01.07 | |||||||
Hjalte Gregersen | 2008 | 54.88 | 2:55.95 | |||||||
22 | Esbjerg 8 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:58.24 | ||||||
Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 50.99 | 50.99 | |||||||
Julie Bjerre Kristensen | 2004 | 49.53 | 1:40.52 | |||||||
Isabell Rothgordt | 2005 | 41.49 | 2:22.01 | |||||||
Carl Clausen | 2005 | 36.23 | 2:58.24 | |||||||
23 | Esbjerg 7 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:58.63 | ||||||
Ea Sand | 2005 | 43.05 | 43.05 | |||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 48.79 | 1:31.84 | |||||||
Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | 50.80 | 2:22.64 | |||||||
Jonas Becker Skouboe | 2005 | 35.99 | 2:58.63 | |||||||
24 | Vs Mix 6 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:58.89 | ||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 53.31 | 53.31 | |||||||
Malena Pind Therkildsen | 2004 | 45.37 | 1:38.68 | |||||||
Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 44.80 | 2:23.48 | |||||||
Anders Schulz | 2004 | 35.41 | 2:58.89 | |||||||
25 | Loch Ness-Uhyrene | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:05.83 | ||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 45.95 | 45.95 | |||||||
Lasse Kjær Rasmussen | 2006 | 52.96 | 1:38.91 | |||||||
Laura Vibe Hansen | 2006 | 47.84 | 2:26.75 | |||||||
Sarah Laursen | 2007 | 39.08 | 3:05.83 | |||||||
26 | Team Kraken | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:06.91 | ||||||
Frida Høj Foldager | 2006 | 49.29 | 49.29 | |||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 49.66 | 1:38.95 | |||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 42.30 | 2:21.25 | |||||||
Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 45.66 | 3:06.91 | |||||||
27 | Dominerende Delfiner | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:22.99 | ||||||
Lærke Jervelund | 2007 | 48.00 | 48.00 | |||||||
Silje Anna Raaberg | 2005 | 54.71 | 1:42.71 | |||||||
Victor Qvist Jensen | 2006 | 57.39 | 2:40.10 | |||||||
Frederik Kristian Raaberg | 2004 | 42.89 | 3:22.99 | |||||||
28 | Esbjerg 9 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 3:26.86 | ||||||
Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | 59.60 | 59.60 | |||||||
Oskar Foss | 2006 | 52.53 | 1:52.13 | |||||||
Cecilie Linnet | 2005 | 49.60 | 2:41.73 | |||||||
Erik Hauge Sørensen | 2007 | 45.13 | 3:26.86 | |||||||
29 | Hurtig Hajerne | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:32.25 | ||||||
Ida Damsbo | 2006 | 55.64 | 55.64 | |||||||
Malthe Elias Wolgast | 2006 | 52.85 | 1:48.49 | |||||||
Andreas Lang Lassen | 2007 | 58.07 | 2:46.56 | |||||||
Ea Gram Møller | 2006 | 45.69 | 3:32.25 | |||||||
- | Hsc Mix 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Erritsø 1 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 40.10 | 40.10 | |||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 45.68 | 1:25.78 | |||||||
Frederik Billesø Beck | 2008 | 49.33 | 2:15.11 | |||||||
- | Sksv Mix 3 | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Amalie Holst | 2004 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 54.16 | 1:33.84 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:51 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 07:52 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 22, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2016 |
Sponsor: Ugeavisen |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vs Mix 1 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:27.33 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 33.92 | 1:09.05 | 1:09.05 | ||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 34.41 | 1:12.00 | 2:21.05 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 30.55 | 1:08.70 | 3:29.75 | ||||||
Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 27.29 | 57.58 | 4:27.33 | ||||||
2 | Hsc Mix 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:30.93 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 34.52 | 1:11.15 | 1:11.15 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 33.25 | 1:10.08 | 2:21.23 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 29.79 | 1:04.24 | 3:25.47 | ||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 30.50 | 1:05.46 | 4:30.93 | ||||||
3 | Esbjerg 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:34.89 | ||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 32.46 | 1:06.32 | 1:06.32 | ||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 37.81 | 1:20.86 | 2:27.18 | ||||||
Parsa Hosini | 2001 | 31.66 | 1:09.03 | 3:36.21 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 28.04 | 58.68 | 4:34.89 | ||||||
4 | Erritsø 3 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:42.05 | ||||||
Louise Jensen | 2003 | 35.10 | 1:13.00 | 1:13.00 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 36.52 | 1:17.66 | 2:30.66 | ||||||
Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 34.71 | 1:14.83 | 3:45.49 | ||||||
Lukas Jeppesen | 2001 | 26.75 | 56.56 | 4:42.05 | ||||||
5 | Esbjerg 3 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:42.43 | ||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 35.07 | 1:12.07 | 1:12.07 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 37.15 | 1:20.05 | 2:32.12 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 31.52 | 1:07.89 | 3:40.01 | ||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 29.97 | 1:02.42 | 4:42.43 | ||||||
6 | Vs Mix 2 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:44.59 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 31.99 | 1:45.73 | 1:45.73 | ||||||
Ane Emilie Nielsen | 1996 | 42.81 | 1:17.54 | 3:03.27 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 41.37 | 1:10.46 | 4:13.73 | ||||||
Oscar Rundqvist | 2000 | 30.86 | 30.86 | 4:44.59 | ||||||
7 | Sønderborg Flodhesterne | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 4:48.35 | ||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 35.12 | 1:10.23 | 1:10.23 | ||||||
Johanne S. Christiansen | 2002 | 39.04 | 1:21.65 | 2:31.88 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 31.06 | 1:07.30 | 3:39.18 | ||||||
Julie Fink | 2001 | 33.17 | 1:09.17 | 4:48.35 | ||||||
8 | Hsc Mix 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:52.02 | ||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 34.05 | 1:10.10 | 1:10.10 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 38.49 | 1:20.81 | 2:30.91 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 37.12 | 1:18.06 | 3:48.97 | ||||||
Mads Lund | 2002 | 29.87 | 1:03.05 | 4:52.02 | ||||||
9 | Vs Mix 3 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:52.09 | ||||||
Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 33.96 | 1:08.87 | 1:08.87 | ||||||
Martin Madsen | 2001 | 38.64 | 1:22.30 | 2:31.17 | ||||||
Helene Marie Andersen | 2001 | 33.01 | 1:12.54 | 3:43.71 | ||||||
Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 32.09 | 1:08.38 | 4:52.09 | ||||||
10 | Delta 2 | 0 | DeltaSwim | 4:57.74 | ||||||
Karl Johansen | 2002 | 37.69 | 1:17.68 | 1:17.68 | ||||||
Mathias Teuchler | 2000 | 36.92 | 1:17.45 | 2:35.13 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 35.80 | 1:17.98 | 3:53.11 | ||||||
Emma Lykke Holm | 2000 | 31.20 | 1:04.63 | 4:57.74 | ||||||
11 | Sønderborg Elefanterne | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 5:10.12 | ||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 33.37 | 1:08.47 | 1:08.47 | ||||||
Josephine S. Johansen | 2003 | 43.37 | 1:33.33 | 2:41.80 | ||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 32.75 | 1:12.93 | 3:54.73 | ||||||
Katrine Jensen | 2001 | 35.66 | 1:15.39 | 5:10.12 | ||||||
12 | Sksv Mix 1 | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 5:14.73 | ||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 38.17 | 1:20.14 | 1:20.14 | ||||||
Ida Kjærgaard | 2003 | 42.99 | 1:30.91 | 2:51.05 | ||||||
Mads Iversen | 2002 | 33.35 | 1:17.45 | 4:08.50 | ||||||
Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 31.46 | 1:06.23 | 5:14.73 | ||||||
13 | Hsc Mix 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:23.02 | ||||||
Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 37.86 | 1:18.94 | 1:18.94 | ||||||
Mikkel Søby | 2001 | 38.14 | 1:22.76 | 2:41.70 | ||||||
Joachim Norup Frøjk | 2003 | 42.09 | 1:29.09 | 4:10.79 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 33.80 | 1:12.23 | 5:23.02 | ||||||
14 | Ringsted 2 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 5:30.60 | ||||||
Cathrine Wismann | 2002 | 37.33 | 1:17.04 | 1:17.04 | ||||||
Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 45.34 | 2:08.36 | 3:25.40 | ||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 41.73 | 1:20.20 | 4:45.60 | ||||||
Mikkel Kjaer | 2004 | 45.00 | 45.00 | 5:30.60 | ||||||
15 | Sønderborg Pink Panter | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 5:33.35 | ||||||
Torben Wetcke-Brask | 2002 | 38.29 | 1:19.67 | 1:19.67 | ||||||
Sara Farag | 2003 | 45.24 | 1:37.24 | 2:56.91 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 33.13 | 1:11.32 | 4:08.23 | ||||||
Julie Madsen | 2002 | 40.19 | 1:25.12 | 5:33.35 | ||||||
16 | Erritsø 2 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 5:34.70 | ||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 40.75 | 1:26.40 | 1:26.40 | ||||||
Clara Lynggaard | 2002 | 44.89 | 1:38.00 | 3:04.40 | ||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 35.20 | 1:20.55 | 4:24.95 | ||||||
Christian Lorey | 2003 | 33.29 | 1:09.75 | 5:34.70 | ||||||
17 | Sksv Mix 2 | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 5:35.89 | ||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 35.61 | 1:13.15 | 1:13.15 | ||||||
Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 46.42 | 1:37.82 | 2:50.97 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 42.77 | 1:35.23 | 4:26.20 | ||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 33.06 | 1:09.69 | 5:35.89 | ||||||
- | Delta 3 | 0 | DeltaSwim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Delta 1 | 0 | DeltaSwim | DSQ | ej forts bev 75 m | |||||
Martin Broch | 2001 | 35 | ||||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | |||||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | |||||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 35 | DSQ | |||||||
- | Esbjerg 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Frederikke Møller Pederse | 2002 | 37.88 | 1:17.58 | 1:17.58 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 34.60 | 1:13.16 | 2:30.74 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 29.33 | 1:04.07 | 3:34.81 | ||||||
- | Hsc Mix 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd vend 125 m | |||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 33.35 | ||||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | |||||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | |||||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 35 | DSQ | |||||||
- | Ringsted 3 | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Karla Sejling | 2001 | 36.35 | 1:15.19 | 1:15.19 | ||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 32.79 | 1:10.66 | 2:25.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:52 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:57 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Scandinavian Auto Logi. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 36.80 | 1:16.46 | 1:58.44 | 2:40.11 | |||
2 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 38.46 | 1:19.00 | 2:00.37 | 2:41.46 | |||
3 | Charlotte Bisgaard | 2001 | DeltaSwim | 37.70 | 1:18.74 | 2:01.42 | 2:41.68 | |||
4 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 39.37 | 1:21.43 | 2:04.12 | 2:45.49 | |||
5 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 39.60 | 1:21.08 | 2:03.55 | 2:45.62 | |||
6 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 40.89 | 1:24.62 | 2:09.90 | 2:54.80 | |||
7 | SIF Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 40.11 | 1:23.88 | 2:09.81 | 2:55.13 | |||
8 | Freja Winkler | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.20 | 1:28.02 | 2:14.73 | 2:59.22 | |||
9 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 43.76 | 1:30.66 | 2:16.75 | 3:00.49 | |||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Scandinavian Auto Logi. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.39 | 1:12.13 | 1:49.41 | 2:27.05 | |||
2 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.98 | 1:15.92 | 1:57.03 | 2:36.66 | |||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 37.94 | 1:18.14 | 1:59.12 | 2:38.07 | |||
4 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.95 | 1:18.11 | 1:59.14 | 2:38.40 | |||
5 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.90 | 1:18.44 | 2:00.14 | 2:41.62 | |||
6 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 38.13 | 1:19.14 | 2:01.38 | 2:42.46 | |||
7 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.58 | 1:19.50 | 2:01.24 | 2:42.92 | |||
8 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.29 | 1:19.35 | 2:01.58 | 2:43.57 | |||
9 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.52 | 1:22.37 | 2:06.43 | 2:48.79 | |||
10 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.68 | 1:27.26 | 2:09.86 | 2:51.90 | |||
11 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub | 42.69 | 1:28.20 | 2:14.82 | 3:00.03 | |||
12 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 42.98 | 1:27.87 | 2:15.00 | 3:01.38 | |||
13 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.71 | 1:30.05 | 2:17.10 | 3:03.47 | |||
14 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.91 | 1:32.13 | 2:19.69 | 3:07.16 | |||
15 | Hanya Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 43.91 | 1:32.37 | 2:21.28 | 3:07.90 | |||
16 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 44.66 | 1:34.92 | 2:27.03 | 3:17.76 | |||
17 | Julie Madsen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.65 | 1:46.53 | 2:40.61 | 3:35.12 | |||
- | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Scandinavian Auto Logi. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 36.19 | 1:16.22 | 1:57.39 | 2:36.43 | |||
2 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 41.99 | 1:25.26 | 2:09.51 | 2:52.76 | |||
3 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 39.92 | 1:24.17 | 2:09.15 | 2:52.83 | |||
4 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 40.51 | 1:25.28 | 2:09.93 | 2:54.09 | |||
5 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 42.58 | 1:27.44 | 2:12.86 | 2:58.21 | |||
6 | Michelle Mølby | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.96 | 1:30.71 | 2:18.35 | 3:03.87 | |||
7 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 44.81 | 1:32.36 | 2:21.89 | 3:08.92 | |||
8 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 47.45 | 1:37.84 | 2:28.75 | 3:18.75 | |||
9 | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.78 | 1:45.16 | 2:42.64 | 3:38.63 | |||
10 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 52.55 | 1:50.24 | 2:49.47 | 3:46.08 | |||
- | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:57 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: BIOS Ambulance |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.79 | 1:08.67 | 1:45.00 | 2:21.14 | |||
2 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.77 | 1:11.50 | 1:49.03 | 2:25.92 | |||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: BIOS Ambulance |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 32.12 | 1:05.82 | 1:40.57 | 2:15.34 | |||
2 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.34 | 1:08.87 | 1:42.91 | 2:16.33 | |||
3 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 31.87 | 1:07.06 | 1:43.57 | 2:19.60 | |||
4 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.35 | 1:11.11 | 1:47.29 | 2:23.38 | |||
5 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.80 | 1:10.57 | 1:47.63 | 2:23.79 | |||
6 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.46 | 1:09.74 | 1:47.55 | 2:25.83 | |||
7 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.12 | 1:13.40 | 1:52.09 | 2:29.40 | |||
8 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.95 | 1:14.84 | 1:55.21 | 2:35.35 | |||
9 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.51 | 1:16.52 | 1:57.47 | 2:36.53 | |||
10 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.82 | 1:17.25 | 1:58.07 | 2:36.65 | |||
11 | Peter Hymøller | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.65 | 1:19.28 | 2:01.11 | 2:39.03 | |||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: BIOS Ambulance |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.12 | 1:11.27 | 1:48.27 | 2:23.52 | |||
2 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 35.09 | 1:13.73 | 1:53.86 | 2:32.03 | |||
3 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.91 | 1:13.68 | 1:54.85 | 2:32.63 | |||
4 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 37.73 | 1:20.06 | 2:03.76 | 2:46.03 | |||
5 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 39.40 | 1:23.02 | 2:07.89 | 2:51.92 | |||
6 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 44.73 | 1:30.97 | 2:18.53 | 3:04.55 | |||
7 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 43.20 | 1:30.35 | 2:19.03 | 3:05.49 | |||
8 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.54 | 1:33.56 | 2:22.72 | 3:09.04 | |||
9 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 50.19 | 1:44.98 | 2:39.29 | 3:30.58 | |||
10 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 51.94 | 1:48.49 | 2:44.58 | 3:39.12 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DeltaSwim | 32.74 | 1:09.38 | |||||
2 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 36.29 | 1:15.33 | |||||
3 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.10 | 1:15.48 | |||||
4 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 36.66 | 1:15.88 | |||||
5 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.88 | 1:16.33 | |||||
6 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 36.23 | 1:16.54 | |||||
7 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.74 | 1:16.88 | |||||
8 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.80 | 1:17.57 | |||||
9 | SIF Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 39.10 | 1:22.55 | |||||
10 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 37.67 | 1:22.73 | |||||
11 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.71 | 1:23.02 | |||||
12 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 40.35 | 1:25.95 | |||||
13 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 39.45 | 1:26.36 | |||||
14 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.81 | 1:27.28 | |||||
15 | Lærke Wittenberg | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.73 | 1:27.88 | |||||
16 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 42.68 | 1:29.15 | |||||
17 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.79 | 1:30.19 | |||||
18 | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 41.60 | 1:30.99 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 33.83 | 1:11.71 | |||||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.39 | 1:13.69 | |||||
3 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.30 | 1:14.68 | |||||
4 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.84 | 1:15.34 | |||||
5 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.89 | 1:16.60 | |||||
6 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.63 | 1:17.14 | |||||
7 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 36.66 | 1:20.20 | |||||
8 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.00 | 1:20.41 | |||||
9 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.39 | 1:21.36 | |||||
9 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | DeltaSwim | 38.34 | 1:21.36 | |||||
11 | Laura Damgaard | 2002 | Vejle Svømmeklub | 38.61 | 1:21.77 | |||||
12 | Mie L. Bendtsen | 2002 | DeltaSwim | 38.00 | 1:22.01 | |||||
13 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.57 | 1:23.23 | |||||
14 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.40 | 1:23.41 | |||||
15 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.16 | 1:23.79 | |||||
16 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 42.24 | 1:25.63 | |||||
16 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.94 | 1:25.63 | |||||
18 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 39.04 | 1:25.81 | |||||
19 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.05 | 1:26.36 | |||||
20 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.02 | 1:26.85 | |||||
21 | Selma Rubenius | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.19 | 1:27.06 | |||||
22 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.09 | 1:27.55 | |||||
23 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.98 | 1:27.88 | |||||
24 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.56 | 1:28.96 | |||||
25 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 43.58 | 1:34.75 | |||||
26 | Mathilde Jensen | 2003 | DeltaSwim | 44.80 | 1:36.98 | |||||
27 | Julie Madsen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.98 | 1:43.85 | |||||
28 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 55.13 | 1:54.42 | |||||
- | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Londorf | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | asynk ben 60m | |||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.34 | 1:18.56 | |||||
2 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.75 | 1:20.56 | |||||
3 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.71 | 1:21.15 | |||||
4 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.81 | 1:21.67 | |||||
5 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.07 | 1:24.39 | |||||
6 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 38.49 | 1:26.05 | |||||
7 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.26 | 1:26.48 | |||||
8 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.42 | 1:26.98 | |||||
8 | Karoline Kristensen | 2004 | DeltaSwim | 39.48 | 1:26.98 | |||||
10 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 41.11 | 1:27.00 | |||||
11 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 41.61 | 1:27.01 | |||||
12 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.89 | 1:27.73 | |||||
13 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 40.07 | 1:27.96 | |||||
14 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 40.46 | 1:28.33 | |||||
15 | Isabell Rothgordt | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 41.81 | 1:28.56 | |||||
16 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 42.77 | 1:28.69 | |||||
17 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 43.29 | 1:28.99 | |||||
18 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.67 | 1:29.07 | |||||
19 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 44.74 | 1:30.05 | |||||
20 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.88 | 1:31.95 | |||||
21 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 43.29 | 1:32.12 | |||||
22 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 43.03 | 1:32.21 | |||||
23 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 45.15 | 1:32.22 | |||||
24 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 44.06 | 1:32.66 | |||||
25 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.76 | 1:33.68 | |||||
26 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.42 | 1:34.54 | |||||
27 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.96 | 1:34.94 | |||||
28 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.65 | 1:35.36 | |||||
29 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 45.47 | 1:36.60 | |||||
30 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 45.39 | 1:36.80 | |||||
31 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 47.52 | 1:37.40 | |||||
32 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 45.94 | 1:38.65 | |||||
33 | Sille Mortensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 49.19 | 1:39.30 | |||||
34 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 45.48 | 1:39.59 | |||||
35 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | DeltaSwim | 49.98 | 1:43.92 | |||||
36 | Ella Ryberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 50.67 | 1:43.97 | |||||
37 | Josefine Bundgaard | 2005 | Viborg Svømme Klub | 50.52 | 1:45.66 | |||||
38 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 49.09 | 1:48.60 | |||||
39 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 53.75 | 1:52.25 | |||||
40 | Ea Sand | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 56.61 | 1:56.78 | |||||
- | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
- | Silje Anna Raaberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | DSQ | afsl mave 50 m | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 37.81 | 1:26.89 | |||||
2 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.84 | 1:30.60 | |||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.95 | 1:31.82 | |||||
4 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.38 | 1:32.93 | |||||
5 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 45.88 | 1:34.08 | |||||
6 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.22 | 1:37.53 | |||||
7 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.29 | 1:38.93 | |||||
8 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.43 | 1:40.32 | |||||
9 | Mathilde Vasegaard | 2006 | Viborg Svømme Klub | 50.00 | 1:41.48 | |||||
10 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 50.50 | 1:41.97 | |||||
11 | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | Vejle Svømmeklub | 47.85 | 1:45.30 | |||||
12 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.17 | 1:46.56 | |||||
13 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 56.91 | 1:53.05 | |||||
14 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 55.18 | 1:54.47 | |||||
15 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 54.92 | 1:58.47 | |||||
16 | Helene Siegenthaler | 2006 | Viborg Svømme Klub | 59.52 | 1:59.58 | |||||
17 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 57.63 | 2:00.78 | |||||
18 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 57.09 | 2:02.64 | |||||
- | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | en hånd inds bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Esbjerg Indleveringscentr |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 30.02 | 1:07.46 | |||||
2 | Oscar Rundqvist | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.72 | 1:10.21 | |||||
3 | Mathias Teuchler | 2000 | DeltaSwim | 35.66 | 1:13.16 | |||||
4 | Eik Panduro | 1998 | Vejle Svømmeklub | 42.08 | 1:20.91 | |||||
- | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Esbjerg Indleveringscentr |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.27 | 1:05.63 | |||||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.56 | 1:06.64 | |||||
3 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.09 | 1:07.98 | |||||
4 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 33.31 | 1:08.21 | |||||
5 | Malthe Lindeblad | 2001 | DeltaSwim | 30.99 | 1:08.26 | |||||
6 | Martin Broch | 2001 | DeltaSwim | 33.11 | 1:08.67 | |||||
7 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.37 | 1:11.47 | |||||
8 | Tobias Boström | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 33.17 | 1:11.80 | |||||
9 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.94 | 1:12.41 | |||||
10 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.25 | 1:13.61 | |||||
11 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 34.05 | 1:13.99 | |||||
12 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.89 | 1:14.25 | |||||
13 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.98 | 1:14.74 | |||||
14 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.61 | 1:14.89 | |||||
15 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.81 | 1:19.42 | |||||
16 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 37.57 | 1:20.50 | |||||
17 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | DeltaSwim | 40.62 | 1:22.22 | |||||
18 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.65 | 1:24.82 | |||||
19 | Tobias Hejslet | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.33 | 1:39.22 | |||||
20 | Jakob Heeb | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.65 | 1:40.36 | |||||
- | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DNF | ||||||
- | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej sam berør 75 m | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Esbjerg Indleveringscentr |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.15 | 1:09.29 | |||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 31.95 | 1:09.40 | |||||
3 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 34.05 | 1:13.81 | |||||
4 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.45 | 1:17.09 | |||||
5 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 37.46 | 1:17.98 | |||||
6 | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.78 | 1:18.90 | |||||
7 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 36.03 | 1:19.55 | |||||
8 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.26 | 1:21.12 | |||||
9 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 39.36 | 1:21.33 | |||||
10 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.61 | 1:21.56 | |||||
11 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 35.87 | 1:21.80 | |||||
12 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.55 | 1:22.71 | |||||
13 | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 39.46 | 1:22.82 | |||||
14 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 40.88 | 1:23.09 | |||||
15 | Anton Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 42.17 | 1:23.10 | |||||
16 | Peter Sindberg Lauritsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.27 | 1:25.00 | |||||
17 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 40.54 | 1:25.14 | |||||
18 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 39.54 | 1:25.25 | |||||
19 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.18 | 1:26.29 | |||||
20 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 39.82 | 1:26.36 | |||||
21 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 41.34 | 1:26.87 | |||||
22 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.68 | 1:27.13 | |||||
23 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.99 | 1:27.18 | |||||
24 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.16 | 1:28.52 | |||||
25 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 42.48 | 1:29.35 | |||||
26 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 43.50 | 1:31.04 | |||||
27 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.50 | 1:32.28 | |||||
28 | Anders Schulz | 2004 | Viborg Svømme Klub | 45.10 | 1:33.62 | |||||
29 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 44.72 | 1:33.70 | |||||
30 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.79 | 1:38.96 | |||||
31 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.32 | 1:39.53 | |||||
32 | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 47.89 | 1:41.07 | |||||
33 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 46.80 | 1:41.18 | |||||
34 | Christoffer E. Jacobsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 47.94 | 1:44.03 | |||||
35 | Frederik Kristian Raaberg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 50.80 | 1:51.83 | |||||
- | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 1 hånd indslag 75 m | |||||
- | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej sam berør 75 m | |||||
- | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Sponsor: Esbjerg Indleveringscentr |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 36.51 | 1:17.03 | |||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 38.81 | 1:23.23 | |||||
3 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 37.24 | 1:24.20 | |||||
4 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.28 | 1:24.84 | |||||
5 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 41.60 | 1:27.85 | |||||
6 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.13 | 1:29.26 | |||||
7 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 41.37 | 1:30.52 | |||||
8 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 42.24 | 1:30.78 | |||||
9 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.39 | 1:30.84 | |||||
10 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 43.98 | 1:31.43 | |||||
11 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.53 | 1:31.55 | |||||
12 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 41.91 | 1:31.73 | |||||
13 | Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 43.03 | 1:32.57 | |||||
14 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 40.16 | 1:32.78 | |||||
15 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.46 | 1:34.08 | |||||
16 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.14 | 1:34.57 | |||||
17 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 44.31 | 1:35.02 | |||||
18 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 46.29 | 1:35.18 | |||||
19 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 45.83 | 1:35.44 | |||||
20 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.40 | 1:35.46 | |||||
21 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.11 | 1:35.70 | |||||
22 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 45.37 | 1:37.90 | |||||
23 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 46.55 | 1:39.66 | |||||
24 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 47.90 | 1:39.90 | |||||
25 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.57 | 1:40.50 | |||||
26 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 47.97 | 1:40.61 | |||||
27 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 48.36 | 1:40.75 | |||||
28 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.58 | 1:41.57 | |||||
29 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 50.66 | 1:41.68 | |||||
30 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 49.32 | 1:43.54 | |||||
31 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 51.20 | 1:43.78 | |||||
32 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.53 | 1:45.84 | |||||
33 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 51.61 | 1:47.36 | |||||
34 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 53.36 | 1:47.98 | |||||
35 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 51.13 | 1:48.49 | |||||
36 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 55.28 | 1:48.80 | |||||
37 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 56.53 | 1:49.02 | |||||
38 | William Broe Dalsgaard | 2005 | Vejle Svømmeklub | 53.14 | 1:51.81 | |||||
39 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 53.17 | 1:52.09 | |||||
40 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 54.96 | 1:55.80 | |||||
41 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 55.91 | 1:56.18 | |||||
42 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.24 | 2:01.09 | |||||
43 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 59.08 | 2:03.82 | |||||
44 | Simon Hülsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:05.07 | 2:04.38 | |||||
45 | Villads Isko Pimenta | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.93 | 2:09.59 | |||||
- | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | DSQ | arme forbi hoft 60 m | |||||
- | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vend 75 m | |||||
- | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vend 75 m | |||||
- | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | DSQ | asynk ben 60 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: J. T. Rustfri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helene Marie Andersen | 2001 | 439 | 33.37 | 1:11.84 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.47 | |||||||||
2 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 355 | 34.44 | 1:17.09 | |||||
DeltaSwim | 1:16.15 | |||||||||
3 | Emma Lykke Holm | 2000 | 354 | 34.74 | 1:17.15 | |||||
DeltaSwim | 1:21.61 | |||||||||
4 | Mie Trothe | 1998 | 252 | 40.61 | 1:26.43 | |||||
DeltaSwim | 1:26.83 | |||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: J. T. Rustfri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 413 | 34.10 | 1:13.33 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:11.82 | |||||||||
2 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 383 | 35.66 | 1:15.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.48 | |||||||||
3 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 364 | 35.40 | 1:16.42 | |||||
DeltaSwim | 1:14.73 | |||||||||
4 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | 361 | 35.16 | 1:16.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.56 | |||||||||
5 | Camilla Kjær | 2003 | 343 | 36.86 | 1:17.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.68 | |||||||||
6 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 314 | 36.39 | 1:20.28 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:35.98 | |||||||||
7 | Maria Szokody | 2002 | 306 | 37.37 | 1:21.02 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:28.18 | |||||||||
8 | Sofie Sjøgren | 2002 | 303 | 37.37 | 1:21.30 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:22.60 | |||||||||
9 | Signe Schwartz | 2002 | 272 | 39.45 | 1:24.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.17 | |||||||||
10 | Sara Farag | 2003 | 237 | 40.84 | 1:28.13 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:29.38 | |||||||||
11 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 233 | 40.42 | 1:28.71 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:37.65 | |||||||||
12 | Emilie Kristiansen | 2003 | 194 | 43.40 | 1:34.32 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:41.34 | |||||||||
13 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 139 | 48.63 | 1:45.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.99 | |||||||||
- | Louise D. Liboriussen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.23 | |||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: J. T. Rustfri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 313 | 37.51 | 1:20.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.96 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 252 | 38.30 | 1:26.37 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.66 | |||||||||
3 | Søs Freund | 2004 | 238 | 41.48 | 1:28.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.79 | |||||||||
4 | Sofie Bjerre | 2005 | 202 | 42.37 | 1:33.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Marie Jensen | 2005 | 200 | 42.82 | 1:33.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.69 | |||||||||
6 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 193 | 42.98 | 1:34.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.54 | |||||||||
7 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 182 | 45.17 | 1:36.23 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:37.05 | |||||||||
8 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 146 | 46.81 | 1:43.62 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:52.71 | |||||||||
- | Karoline Kristensen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: J. T. Rustfri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 215 | 41.83 | 1:31.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.32 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 195 | 43.36 | 1:34.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.33 | |||||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | 143 | 48.53 | 1:44.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sarah Laursen | 2007 | 92 | 57.12 | 2:00.87 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea Højbjerg | 2007 | DSQ | ej berør v50 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Vestjysk Autodele |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Christensen | 2000 | 457 | 29.16 | 1:02.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.74 | |||||||||
2 | Christopher Kristiansen | 2000 | 329 | 32.80 | 1:10.16 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.94 | |||||||||
3 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 326 | 31.88 | 1:10.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.12 | |||||||||
4 | Mads Juul | 1997 | 305 | 33.67 | 1:11.95 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Vestjysk Autodele |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Møller | 2002 | 485 | 29.22 | 1:01.62 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:01.96 | |||||||||
2 | Malthe Lindeblad | 2001 | 398 | 30.47 | 1:05.83 | |||||
DeltaSwim | 1:13.13 | |||||||||
3 | Lukas Jeppesen | 2001 | 371 | 31.54 | 1:07.38 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:12.91 | |||||||||
4 | Parsa Hosini | 2001 | 353 | 32.24 | 1:08.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.81 | |||||||||
5 | Tobias Boström | 2002 | 345 | 32.38 | 1:09.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.69 | |||||||||
6 | Mikkel Riis | 2002 | 320 | 33.24 | 1:10.75 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.32 | |||||||||
7 | Mads Iversen | 2002 | 281 | 33.55 | 1:13.92 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.54 | |||||||||
8 | Peter Hymøller | 2001 | 236 | 35.27 | 1:18.31 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:32.95 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Vestjysk Autodele |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 338 | 32.69 | 1:09.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.61 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 296 | 33.71 | 1:12.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.36 | |||||||||
3 | Nicklas Bager | 2003 | 244 | 36.17 | 1:17.45 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.84 | |||||||||
4 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 228 | 35.46 | 1:19.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.67 | |||||||||
5 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 163 | 40.70 | 1:28.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:39.79 | |||||||||
6 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 160 | 40.91 | 1:29.05 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emil Neumann | 2004 | 157 | 41.21 | 1:29.72 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:32.31 | |||||||||
8 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 153 | 41.67 | 1:30.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:47.27 | |||||||||
9 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 148 | 41.54 | 1:31.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:37.68 | |||||||||
10 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 142 | 43.18 | 1:32.77 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:28.00 | |||||||||
- | Anders Mose | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.09 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Sponsor: Vestjysk Autodele |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristian Kjær | 2005 | 174 | 39.55 | 1:26.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:25.60 | |||||||||
2 | Carl Clausen | 2005 | 127 | 44.84 | 1:36.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.19 | |||||||||
3 | Thor Majgård | 2005 | 118 | 45.86 | 1:38.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 118 | 47.58 | 1:38.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.82 | |||||||||
5 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 104 | 47.08 | 1:42.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.96 | |||||||||
6 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 103 | 47.19 | 1:43.08 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:42.81 | |||||||||
7 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 76 | 50.89 | 1:54.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.92 | |||||||||
8 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 46 | 1:03.36 | 2:14.47 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Moritz Hartmann | 2007 | 45 | 59.26 | 2:15.40 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Bank Hansen | 2006 | 45 | 1:04.15 | 2:15.85 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolas Duvander | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Martinsen Revisionspart. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.74 | 1:20.05 | |||||
2 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 38.35 | 1:20.79 | |||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 38.00 | 1:20.79 | |||||
4 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 38.98 | 1:21.66 | |||||
5 | Freja Winkler | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.82 | 1:25.71 | |||||
6 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.43 | 1:25.97 | |||||
7 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 46.17 | 1:37.44 | |||||
8 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 47.10 | 1:39.35 | |||||
9 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 47.11 | 1:39.69 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Martinsen Revisionspart. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 36.87 | 1:18.50 | |||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 38.24 | 1:19.88 | |||||
3 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.41 | 1:21.06 | |||||
4 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 39.87 | 1:21.25 | |||||
5 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 40.94 | 1:25.20 | |||||
6 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 40.87 | 1:25.59 | |||||
7 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 41.15 | 1:26.06 | |||||
8 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | DeltaSwim | 42.26 | 1:28.37 | |||||
9 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 41.77 | 1:28.93 | |||||
10 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.07 | 1:31.11 | |||||
11 | Laura Damgaard | 2002 | Vejle Svømmeklub | 44.14 | 1:31.22 | |||||
12 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.23 | 1:37.12 | |||||
13 | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 46.55 | 1:37.93 | |||||
14 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 46.52 | 1:39.44 | |||||
15 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 45.62 | 1:39.56 | |||||
16 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 46.58 | 1:39.99 | |||||
17 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.55 | 1:43.49 | |||||
- | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Londorf | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd i ven 25/75 m | |||||
- | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Martinsen Revisionspart. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kathrine Weide | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 39.67 | 1:22.51 | |||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 40.66 | 1:23.61 | |||||
3 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 41.23 | 1:25.36 | |||||
4 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.92 | 1:30.11 | |||||
5 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 41.36 | 1:31.44 | |||||
6 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 44.62 | 1:32.61 | |||||
7 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.61 | 1:32.94 | |||||
8 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 46.26 | 1:34.64 | |||||
9 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.13 | 1:34.82 | |||||
10 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 44.56 | 1:35.13 | |||||
11 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 45.28 | 1:35.68 | |||||
12 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 46.10 | 1:35.70 | |||||
13 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 47.25 | 1:36.57 | |||||
14 | Michelle Mølby | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 46.42 | 1:37.66 | |||||
15 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 47.22 | 1:39.47 | |||||
16 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 48.86 | 1:40.08 | |||||
17 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 47.32 | 1:40.14 | |||||
18 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 48.33 | 1:41.68 | |||||
19 | Sille Mortensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 48.54 | 1:41.92 | |||||
20 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 49.55 | 1:42.13 | |||||
21 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 49.46 | 1:42.19 | |||||
22 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 51.13 | 1:47.38 | |||||
23 | Julie Eriksen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 53.99 | 1:47.87 | |||||
24 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 50.58 | 1:48.66 | |||||
25 | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.01 | 1:50.52 | |||||
26 | Ella Ryberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 52.46 | 1:51.66 | |||||
27 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 53.81 | 1:51.75 | |||||
28 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 54.27 | 1:52.41 | |||||
29 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 54.71 | 1:52.65 | |||||
30 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 55.39 | 1:54.97 | |||||
31 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 55.69 | 1:56.35 | |||||
32 | Josefine Bundgaard | 2005 | Viborg Svømme Klub | 55.89 | 1:58.28 | |||||
33 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 58.01 | 2:02.12 | |||||
34 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:01.87 | 2:05.52 | |||||
35 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:01.79 | 2:11.99 | |||||
36 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:04.61 | 2:16.36 | |||||
37 | Ea Sand | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.79 | 2:16.37 | |||||
- | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Martinsen Revisionspart. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 48.93 | 1:40.41 | |||||
2 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.52 | 1:42.42 | |||||
3 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 48.59 | 1:44.22 | |||||
4 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 53.46 | 1:46.78 | |||||
5 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 51.43 | 1:48.60 | |||||
6 | Mathilde Vasegaard | 2006 | Viborg Svømme Klub | 53.36 | 1:52.03 | |||||
7 | Ida Damsbo | 2006 | Vejle Svømmeklub | 55.61 | 1:55.13 | |||||
8 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 58.78 | 2:01.90 | |||||
9 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 58.45 | 2:03.62 | |||||
10 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:02.88 | 2:11.47 | |||||
11 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:02.86 | 2:11.63 | |||||
12 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.28 | 2:12.52 | |||||
13 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.02 | 2:18.15 | |||||
14 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.81 | 2:31.03 | |||||
- | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | DSQ | fl flyben eft st | |||||
- | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Falck Danmark |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Teuchler | 2000 | DeltaSwim | 36.67 | 1:16.73 | |||||
2 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 37.08 | 1:17.91 | |||||
3 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 38.57 | 1:21.57 | |||||
4 | Eik Panduro | 1998 | Vejle Svømmeklub | 41.40 | 1:27.34 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Falck Danmark |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.60 | 1:10.96 | |||||
2 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.60 | 1:11.49 | |||||
3 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 35.17 | 1:12.14 | |||||
4 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.65 | 1:12.62 | |||||
5 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.95 | 1:14.34 | |||||
6 | Martin Broch | 2001 | DeltaSwim | 35.96 | 1:16.39 | |||||
7 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.89 | 1:17.97 | |||||
8 | Peter Hymøller | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.32 | 1:18.22 | |||||
9 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.84 | 1:18.97 | |||||
10 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 39.04 | 1:21.72 | |||||
11 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.63 | 1:21.73 | |||||
12 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.11 | 1:21.88 | |||||
13 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.94 | 1:28.43 | |||||
14 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 42.33 | 1:29.03 | |||||
15 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | DeltaSwim | 44.10 | 1:30.93 | |||||
16 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.70 | 1:34.12 | |||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Falck Danmark |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.81 | 1:19.05 | |||||
2 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 40.30 | 1:23.66 | |||||
3 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 39.87 | 1:24.40 | |||||
4 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 39.78 | 1:24.60 | |||||
5 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 43.72 | 1:30.51 | |||||
6 | Anton Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 43.14 | 1:30.58 | |||||
7 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 46.57 | 1:36.09 | |||||
8 | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 46.59 | 1:36.75 | |||||
9 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 46.12 | 1:36.85 | |||||
10 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 46.47 | 1:36.96 | |||||
11 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 46.85 | 1:38.29 | |||||
12 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 46.54 | 1:39.94 | |||||
13 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 49.12 | 1:40.68 | |||||
14 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.40 | 1:41.40 | |||||
15 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 49.54 | 1:42.99 | |||||
16 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 50.23 | 1:44.46 | |||||
17 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 48.96 | 1:44.93 | |||||
18 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 50.79 | 1:46.85 | |||||
19 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 53.73 | 1:50.76 | |||||
20 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 55.28 | 1:51.84 | |||||
21 | Anders Schulz | 2004 | Viborg Svømme Klub | 57.52 | 2:00.18 | |||||
- | Peter Sindberg Lauritsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i ven 25 m | |||||
- | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Sponsor: Falck Danmark |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 45.74 | 1:34.35 | |||||
2 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.51 | 1:36.21 | |||||
3 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 47.19 | 1:38.99 | |||||
4 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 48.40 | 1:39.61 | |||||
5 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 47.35 | 1:39.80 | |||||
6 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.27 | 1:42.14 | |||||
7 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.48 | 1:42.56 | |||||
8 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 51.80 | 1:47.32 | |||||
9 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 49.65 | 1:48.77 | |||||
10 | Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 53.11 | 1:51.14 | |||||
11 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 52.64 | 1:51.27 | |||||
12 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.28 | 1:51.52 | |||||
13 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 52.38 | 1:52.11 | |||||
14 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 54.18 | 1:52.79 | |||||
15 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.55 | 1:53.08 | |||||
16 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 53.44 | 1:53.59 | |||||
17 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 56.57 | 1:54.78 | |||||
18 | Lasse Kjær Rasmussen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 55.79 | 1:55.03 | |||||
19 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 55.66 | 1:55.15 | |||||
20 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 55.13 | 1:55.39 | |||||
21 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 55.30 | 1:57.70 | |||||
22 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 55.53 | 1:58.86 | |||||
23 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 54.89 | 1:58.88 | |||||
24 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 58.27 | 2:00.14 | |||||
25 | William Broe Dalsgaard | 2005 | Vejle Svømmeklub | 58.62 | 2:04.58 | |||||
26 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 57.72 | 2:04.64 | |||||
27 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:00.40 | 2:06.38 | |||||
28 | Simon Hülsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:01.28 | 2:07.30 | |||||
29 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 58.63 | 2:09.20 | |||||
30 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:01.23 | 2:10.92 | |||||
31 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.61 | 2:15.41 | |||||
32 | Villads Isko Pimenta | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.04 | 2:42.41 | |||||
- | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej adskilt hænder 75 | |||||
- | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend 75 m | |||||
- | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej udad fod v 20 m | |||||
- | Hjalte S Mathiasen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | fl brysttag u vand | |||||
- | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | DSQ | ej adskilt hænder 75 | |||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | ej udvendte ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Lund Skilte |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.28 | ||||||
2 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.30 | ||||||
3 | Kasandra Isager | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.08 | ||||||
4 | Charlotte Bisgaard | 2001 | DeltaSwim | 34.62 | ||||||
5 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 35.90 | ||||||
6 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.27 | ||||||
7 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.41 | ||||||
8 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 36.52 | ||||||
9 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.75 | ||||||
10 | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 37.05 | ||||||
11 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 37.30 | ||||||
12 | SIF Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 37.50 | ||||||
13 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.82 | ||||||
14 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.85 | ||||||
15 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.60 | ||||||
16 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.33 | ||||||
17 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.02 | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Lund Skilte |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.48 | ||||||
2 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.47 | ||||||
3 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 36.16 | ||||||
4 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.20 | ||||||
5 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 36.40 | ||||||
6 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.72 | ||||||
7 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.16 | ||||||
8 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.25 | ||||||
9 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.53 | ||||||
10 | Mie L. Bendtsen | 2002 | DeltaSwim | 37.57 | ||||||
11 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | DeltaSwim | 38.13 | ||||||
12 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.17 | ||||||
13 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub | 38.62 | ||||||
14 | Hanya Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 38.81 | ||||||
15 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.90 | ||||||
16 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.06 | ||||||
17 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 39.45 | ||||||
18 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 40.03 | ||||||
19 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.14 | ||||||
20 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.29 | ||||||
21 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 40.97 | ||||||
22 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.46 | ||||||
23 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.98 | ||||||
24 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 42.59 | ||||||
25 | Mathilde Jensen | 2003 | DeltaSwim | 44.08 | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Lund Skilte |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.13 | ||||||
2 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.15 | ||||||
3 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 39.13 | ||||||
4 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.88 | ||||||
5 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 41.01 | ||||||
6 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 42.35 | ||||||
7 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.57 | ||||||
8 | Isabell Rothgordt | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 43.33 | ||||||
9 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 44.18 | ||||||
10 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 45.32 | ||||||
11 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 45.53 | ||||||
12 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | DeltaSwim | 46.21 | ||||||
13 | Cecilie Linnet | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 46.98 | ||||||
14 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 47.67 | ||||||
15 | Ea Sand | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 51.66 | ||||||
16 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 53.45 | ||||||
- | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ej fortsat bev 25 m | |||||
- | Silje Anna Raaberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 25 m | |||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Lund Skilte |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.45 | ||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.52 | ||||||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.61 | ||||||
4 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.22 | ||||||
5 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 44.74 | ||||||
6 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.91 | ||||||
7 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.71 | ||||||
8 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 47.11 | ||||||
9 | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 47.21 | ||||||
10 | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | Vejle Svømmeklub | 47.61 | ||||||
11 | Ida Damsbo | 2006 | Vejle Svømmeklub | 52.82 | ||||||
12 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 52.96 | ||||||
13 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 54.18 | ||||||
14 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 54.22 | ||||||
15 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 55.26 | ||||||
16 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 58.02 | ||||||
- | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Helene Siegenthaler | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bev 25 m | |||||
- | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | DSQ | afsæt på bund 25 m | |||||
- | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej berør v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 30.47 | ||||||
2 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.69 | ||||||
3 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 33.03 | ||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.18 | ||||||
2 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.34 | ||||||
3 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 30.53 | ||||||
4 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.66 | ||||||
5 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.23 | ||||||
6 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.69 | ||||||
7 | Tobias Boström | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 32.85 | ||||||
8 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.69 | ||||||
9 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.16 | ||||||
10 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 34.83 | ||||||
11 | Peter Hymøller | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.87 | ||||||
12 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.54 | ||||||
13 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 37.90 | ||||||
14 | Jakob Heeb | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.12 | ||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.52 | ||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 35.35 | ||||||
3 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 36.30 | ||||||
4 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 38.07 | ||||||
5 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.68 | ||||||
6 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 39.08 | ||||||
7 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 39.54 | ||||||
8 | Sune Lyngesen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 39.63 | ||||||
9 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 39.92 | ||||||
10 | Anton Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 40.62 | ||||||
11 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.20 | ||||||
12 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.56 | ||||||
13 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.03 | ||||||
14 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 42.87 | ||||||
15 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.85 | ||||||
16 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.36 | ||||||
17 | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.32 | ||||||
- | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christoffer E. Jacobsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bev 25 m | |||||
- | Frederik Kristian Raaberg | 2004 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 25 m | |||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.47 | ||||||
2 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 38.32 | ||||||
3 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.43 | ||||||
4 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 38.78 | ||||||
5 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.04 | ||||||
6 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 39.78 | ||||||
7 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 41.99 | ||||||
8 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.37 | ||||||
9 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.88 | ||||||
10 | Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 43.35 | ||||||
11 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.47 | ||||||
12 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 43.63 | ||||||
13 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.83 | ||||||
14 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 44.44 | ||||||
15 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 44.95 | ||||||
16 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 46.11 | ||||||
17 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.20 | ||||||
18 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.27 | ||||||
19 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 46.82 | ||||||
20 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.94 | ||||||
21 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 47.48 | ||||||
22 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.71 | ||||||
23 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.14 | ||||||
24 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 48.31 | ||||||
25 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 49.09 | ||||||
26 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 51.19 | ||||||
27 | Lasse Kjær Rasmussen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 51.95 | ||||||
28 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.03 | ||||||
29 | William Broe Dalsgaard | 2005 | Vejle Svømmeklub | 53.48 | ||||||
30 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 54.49 | ||||||
31 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 55.83 | ||||||
32 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 56.48 | ||||||
33 | Villads Isko Pimenta | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.54 | ||||||
- | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | efb 25 m | |||||
- | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | efb 25m | |||||
- | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | udsvøm på mave 25 m | |||||
- | Hjalte S Mathiasen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | efb 25 m | |||||
- | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | DSQ | efb 25 m | |||||
- | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | DSQ | efb 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Niels Arne Hounisen Hold. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:15.67 | 2:42.00 | 4:19.49 | 5:35.15 | |||
2 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:19.43 | 2:47.50 | 4:26.32 | 5:43.19 | |||
3 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 1:25.69 | 2:51.91 | 4:29.97 | 5:43.62 | |||
4 | Emma Lykke Holm | 2000 | DeltaSwim | 1:22.27 | 2:52.25 | 4:35.23 | 5:48.66 | |||
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Niels Arne Hounisen Hold. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:15.89 | 2:33.78 | 4:09.93 | 5:25.08 | |||
2 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 1:18.08 | 2:42.38 | 4:17.94 | 5:28.55 | |||
3 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:16.26 | 2:43.86 | 4:17.75 | 5:33.61 | |||
4 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:18.85 | 2:42.57 | 4:22.05 | 5:36.40 | |||
5 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:20.15 | 2:43.77 | 4:26.65 | 5:39.87 | |||
6 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:23.45 | 2:51.33 | 4:20.30 | 5:40.82 | |||
7 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:26.25 | 2:50.54 | 4:27.88 | 5:43.75 | |||
8 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:22.87 | 2:49.58 | 4:37.00 | 5:53.28 | |||
9 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:21.42 | 2:49.43 | 4:33.59 | 5:53.89 | |||
10 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:17.76 | 2:50.82 | 4:42.54 | 5:55.68 | |||
11 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:23.25 | 2:54.74 | 4:44.05 | 6:09.23 | |||
12 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:36.65 | 3:12.34 | 4:58.90 | 6:21.13 | |||
13 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:41.21 | 3:16.64 | 4:59.04 | 6:24.08 | |||
14 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:43.66 | 3:26.04 | 5:19.58 | 6:50.78 | |||
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Niels Arne Hounisen Hold. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.19 | 2:43.68 | 4:22.04 | 5:36.56 | |||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.46 | 2:51.12 | 4:28.09 | 5:45.38 | |||
3 | Kathrine Weide | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:27.44 | 2:59.85 | 4:33.93 | 5:53.89 | |||
4 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:26.27 | 2:57.41 | 4:37.67 | 5:58.58 | |||
5 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:25.18 | 3:00.05 | 4:40.63 | 6:00.43 | |||
6 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:26.00 | 2:59.01 | 4:46.06 | 6:13.59 | |||
7 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 1:38.41 | 3:16.50 | 5:06.57 | 6:37.45 | |||
8 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:44.26 | 3:22.58 | 5:13.79 | 6:41.60 | |||
9 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:44.79 | 3:32.75 | 5:38.53 | 7:16.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.29 | 2:34.25 | 4:03.38 | 5:08.49 | |||
2 | Oscar Rundqvist | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:17.42 | 2:43.56 | 4:13.92 | 5:26.68 | |||
3 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub | 1:20.61 | 2:50.38 | 4:26.56 | 5:42.53 | |||
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.14 | 2:20.18 | 3:49.08 | 4:54.62 | |||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.71 | 2:28.07 | 3:52.52 | 5:01.44 | |||
3 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:10.34 | 2:29.25 | 4:07.07 | 5:14.07 | |||
4 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:18.98 | 2:39.98 | 4:05.50 | 5:15.18 | |||
5 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.18 | 2:33.53 | 4:07.81 | 5:17.90 | |||
6 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:15.24 | 2:45.21 | 4:20.67 | 5:31.29 | |||
7 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.91 | 2:40.87 | 4:20.52 | 5:34.11 | |||
8 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:20.10 | 2:44.35 | 4:22.25 | 5:37.66 | |||
9 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:33.28 | 3:01.77 | 4:36.49 | 5:51.46 | |||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:12.00 | 2:28.47 | 3:52.74 | 5:01.79 | |||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:15.29 | 2:34.22 | 4:02.91 | 5:14.74 | |||
3 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:12.40 | 2:33.81 | 4:03.37 | 5:15.25 | |||
4 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.95 | 2:40.27 | 4:07.38 | 5:22.24 | |||
5 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:16.07 | 2:39.71 | 4:17.13 | 5:31.53 | |||
6 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:22.30 | 2:50.89 | 4:23.82 | 5:44.13 | |||
7 | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:29.87 | 2:59.78 | 4:47.00 | 6:04.14 | |||
8 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:37.43 | 3:12.72 | 4:59.85 | 6:23.94 | |||
9 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:37.59 | 3:18.67 | 5:10.71 | 6:29.97 | |||
10 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:42.26 | 3:35.97 | 5:32.42 | 7:04.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2016 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esbjerg 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 1:57.06 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 28.73 | 28.73 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 28.73 | 57.46 | |||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 29.36 | 1:26.82 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 30.24 | 1:57.06 | |||||||
2 | Vs Mix 1 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:00.79 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 29.63 | 29.63 | |||||||
Anna Varming | 2005 | 31.95 | 1:01.58 | |||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 31.75 | 1:33.33 | |||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 27.46 | 2:00.79 | |||||||
3 | Esbjerg 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:04.80 | ||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 29.79 | 29.79 | |||||||
Anton Pedersen | 2003 | 30.88 | 1:00.67 | |||||||
Kathrine Weide | 2004 | 32.20 | 1:32.87 | |||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 31.93 | 2:04.80 | |||||||
4 | Esbjerg 3 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:08.43 | ||||||
Anders Mose | 2004 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 31.00 | 1:04.40 | |||||||
Michelle Mølby | 2004 | 32.20 | 1:36.60 | |||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 31.83 | 2:08.43 | |||||||
5 | Vs Mix 2 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:10.40 | ||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Josephine Larsen | 2004 | 35.05 | 1:06.90 | |||||||
Louise Sunesen | 2005 | 33.12 | 1:40.02 | |||||||
Anders Elsborg | 2003 | 30.38 | 2:10.40 | |||||||
6 | Thisted 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:12.01 | ||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 29.53 | 29.53 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 35.24 | 1:04.77 | |||||||
Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 37.45 | 1:42.22 | |||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 29.79 | 2:12.01 | |||||||
7 | Ringsted 1 | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 2:15.08 | ||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 1:08.35 | 1:08.35 | |||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 32.38 | 1:40.73 | |||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 34.35 | 2:15.08 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 2:15.08 | ||||||||
8 | Vs Mix 3 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:18.93 | ||||||
Christoffer E. Jacobsen | 2004 | 1:09.88 | 1:09.88 | |||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 37.27 | 1:47.15 | |||||||
Malena Pind Therkildsen | 2004 | 31.78 | 2:18.93 | |||||||
Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 2:18.93 | ||||||||
9 | Esbjerg 6 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:19.48 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 33.73 | 33.73 | |||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 36.65 | 1:10.38 | |||||||
Søs Freund | 2004 | 33.86 | 1:44.24 | |||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 35.24 | 2:19.48 | |||||||
10 | Vs Mix 4 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:19.78 | ||||||
Peter Sindberg Lauritsen | 2004 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 35.91 | 1:08.84 | |||||||
Selma Skipper | 2004 | 35.50 | 1:44.34 | |||||||
Frederik D. Liboriussen | 2004 | 35.44 | 2:19.78 | |||||||
11 | Vs Mix 5 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:20.47 | ||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 37.14 | 1:11.97 | |||||||
Sille Mortensen | 2004 | 31.28 | 1:43.25 | |||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 37.22 | 2:20.47 | |||||||
12 | Hsc Mix 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:22.93 | ||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Mads Dreschler | 2005 | 35.08 | 1:08.68 | |||||||
Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 37.95 | 1:46.63 | |||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 36.30 | 2:22.93 | |||||||
13 | Esbjerg 7 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:26.12 | ||||||
Sune Lyngesen | 2003 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | 37.01 | 1:10.70 | |||||||
Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 39.23 | 1:49.93 | |||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 36.19 | 2:26.12 | |||||||
14 | Esbjerg 4 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:26.53 | ||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 32.80 | 32.80 | |||||||
Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 37.32 | 1:10.12 | |||||||
Cecilie Linnet | 2005 | 39.99 | 1:50.11 | |||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 36.42 | 2:26.53 | |||||||
15 | Esbjerg 10 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:26.78 | ||||||
Esben Breum Lau | 2003 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Karl Heeb | 2005 | 40.14 | 1:15.61 | |||||||
Marie Jensen | 2005 | 35.91 | 1:51.52 | |||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 35.26 | 2:26.78 | |||||||
16 | Thisted 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:28.40 | ||||||
Nicklas Bager | 2003 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Julie Eriksen | 2005 | 1:56.68 | 2:28.40 | |||||||
Katrine Bager | 2006 | |||||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 2:28.40 | 2:28.40 | |||||||
17 | Sksv Mix 3 | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 2:28.63 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 33.58 | 33.58 | |||||||
Frederik Bisgaard | 2006 | 40.65 | 1:14.23 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 39.31 | 1:53.54 | |||||||
Amalie Holst | 2004 | 35.09 | 2:28.63 | |||||||
18 | Vs Mix 6 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:29.12 | ||||||
Anders Schulz | 2004 | 48.06 | 48.06 | |||||||
Elisabeth Vingborg | 2005 | 25.56 | 1:13.62 | |||||||
Majken Haarup | 2004 | 36.39 | 1:50.01 | |||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 39.11 | 2:29.12 | |||||||
19 | Kaptajn Ahabs Besætning | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:29.16 | ||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 35.53 | 35.53 | |||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 39.36 | 1:14.89 | |||||||
Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 36.72 | 1:51.61 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 37.55 | 2:29.16 | |||||||
20 | Kps Sprintmonstre | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:30.06 | ||||||
Sebastian Neesgaard | 2004 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Thor Majgård | 2005 | 38.15 | 1:12.37 | |||||||
Cecilie Erbo Kjær | 2006 | 39.62 | 1:51.99 | |||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 38.07 | 2:30.06 | |||||||
21 | Esbjerg 8 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:30.45 | ||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 36.15 | 36.15 | |||||||
Carl Clausen | 2005 | 37.39 | 1:13.54 | |||||||
Isabell Rothgordt | 2005 | 35.56 | 1:49.10 | |||||||
Astrid Gregersen | 2005 | 41.35 | 2:30.45 | |||||||
22 | Erritsø 1 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:32.55 | ||||||
Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | 42.67 | 42.67 | |||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 38.71 | 1:21.38 | |||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | 37.36 | 1:58.74 | |||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 33.81 | 2:32.55 | |||||||
23 | Esbjerg 5 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:33.52 | ||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 32.80 | 32.80 | |||||||
Magnus Marschall | 2005 | 39.20 | 1:12.00 | |||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 32.63 | 1:44.63 | |||||||
Laura Worm Glæsner | 2006 | 48.89 | 2:33.52 | |||||||
24 | Ringsted 2 | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 2:34.21 | ||||||
Malene Reynolds | 2005 | 40.11 | 40.11 | |||||||
Andreas Mølbak | 2006 | 37.81 | 1:17.92 | |||||||
Helene Thielsen | 2004 | 38.05 | 1:55.97 | |||||||
Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 38.24 | 2:34.21 | |||||||
25 | Esbjerg 9 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:36.95 | ||||||
Alexander Drachmann | 2005 | 36.32 | 36.32 | |||||||
Oskar Foss | 2006 | 38.30 | 1:14.62 | |||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 32.65 | 1:47.27 | |||||||
Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | 49.68 | 2:36.95 | |||||||
26 | Vs Mix 7 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:43.16 | ||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Maria Aakmann Andersen | 2004 | 37.40 | 1:17.20 | |||||||
Josefine Bundgaard | 2005 | 42.26 | 1:59.46 | |||||||
Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 43.70 | 2:43.16 | |||||||
27 | Vejle Talents | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:43.57 | ||||||
Simon Juel | 2006 | 1:22.39 | 1:22.39 | |||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 40.72 | 2:03.11 | |||||||
Andrea Legaard Stelman | 2006 | 40.46 | 2:43.57 | |||||||
Laura Vibe Hansen | 2006 | 2:43.57 | ||||||||
28 | Farlige Fladfisk | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:49.31 | ||||||
Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 43.70 | 43.70 | |||||||
Andrea Højbjerg | 2007 | 44.50 | 1:28.20 | |||||||
Sofus Funder | 2005 | 38.84 | 2:07.04 | |||||||
Lærke Jervelund | 2007 | 42.27 | 2:49.31 | |||||||
29 | Husk Streamline | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:52.26 | ||||||
Simon Hülsen | 2005 | 1:30.03 | 1:30.03 | |||||||
Anders Bank Hansen | 2006 | 43.25 | 2:13.28 | |||||||
Ida Damsbo | 2006 | 38.98 | 2:52.26 | |||||||
Sarah Laursen | 2007 | 2:52.26 | ||||||||
- | Toms Svømmefabrik | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:37.29 | EXTRA | |||||
William Broe Dalsgaard | 2005 | 46.74 | 46.74 | |||||||
Moritz Hartmann | 2007 | 43.39 | 1:30.13 | |||||||
Laura Damgaard | 2002 | 34.16 | 2:04.29 | |||||||
Silje Anna Raaberg | 2005 | 33.00 | 2:37.29 | |||||||
- | Deltaswim | 0 | DeltaSwim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hsc Mix 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hsc Mix 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 36, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2016 |
Sponsor: F10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 3:58.15 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 26.89 | 56.38 | 56.38 | ||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 27.64 | 57.58 | 1:53.96 | ||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 29.27 | 1:01.45 | 2:55.41 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 29.72 | 1:02.74 | 3:58.15 | ||||||
2 | Vs Mix 1 | 0 | Viborg Svømme Klub | 3:58.61 | ||||||
Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 28.21 | 58.75 | 58.75 | ||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 27.82 | 57.30 | 1:56.05 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 28.62 | 1:00.21 | 2:56.26 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 29.39 | 1:02.35 | 3:58.61 | ||||||
3 | Delta 1 | 0 | DeltaSwim | 4:04.34 | ||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 31.43 | 1:04.85 | 1:04.85 | ||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | 27.91 | 57.52 | 2:02.37 | ||||||
Søren Bisgaard | 1998 | 27.75 | 58.50 | 3:00.87 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 30.23 | 1:03.47 | 4:04.34 | ||||||
4 | Ringsted 1 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 4:05.74 | ||||||
Maria Szokody | 2002 | 31.45 | 1:05.29 | 1:05.29 | ||||||
Jasmin Larsen | 2002 | 31.44 | 1:05.91 | 2:11.20 | ||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 27.69 | 58.95 | 3:10.15 | ||||||
Frederik Møller | 2002 | 26.25 | 55.59 | 4:05.74 | ||||||
5 | Hsc Mix 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:06.65 | ||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 29.10 | 1:00.81 | 1:00.81 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 27.48 | 56.96 | 1:57.77 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 30.46 | 1:03.96 | 3:01.73 | ||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 30.18 | 1:04.92 | 4:06.65 | ||||||
6 | Vs Mix 2 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:11.80 | ||||||
Oscar Rundqvist | 2000 | 30.03 | 1:01.22 | 1:01.22 | ||||||
Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 29.59 | 1:01.94 | 2:03.16 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 29.58 | 1:02.70 | 3:05.86 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 31.15 | 1:05.94 | 4:11.80 | ||||||
7 | Esbjerg 3 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:13.68 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 29.76 | 1:01.30 | 1:01.30 | ||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 30.52 | 1:03.42 | 2:04.72 | ||||||
Frederikke Møller Pederse | 2002 | 30.97 | 1:05.08 | 3:09.80 | ||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 30.58 | 1:03.88 | 4:13.68 | ||||||
8 | Esbjerg 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:16.56 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 29.32 | 1:00.40 | 1:00.40 | ||||||
Parsa Hosini | 2001 | 30.06 | 1:02.88 | 2:03.28 | ||||||
Kasandra Isager | 2000 | 32.40 | 1:05.91 | 3:09.19 | ||||||
Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 31.99 | 1:07.37 | 4:16.56 | ||||||
9 | Hsc Mix 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:19.55 | ||||||
Mads Lund | 2002 | 30.28 | 1:03.14 | 1:03.14 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 28.55 | 1:00.89 | 2:04.03 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 31.10 | 1:05.33 | 3:09.36 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 32.75 | 1:10.19 | 4:19.55 | ||||||
10 | Delta 2 | 0 | DeltaSwim | 4:20.16 | ||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 31.70 | 1:05.54 | 1:05.54 | ||||||
Martin Broch | 2001 | 30.58 | 1:04.11 | 2:09.65 | ||||||
Mathias Teuchler | 2000 | 31.61 | 1:05.87 | 3:15.52 | ||||||
Emma Lykke Holm | 2000 | 31.28 | 1:04.64 | 4:20.16 | ||||||
11 | Erritsø 3 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:22.82 | ||||||
Lukas Jeppesen | 2001 | 27.57 | 57.62 | 57.62 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 28.90 | 59.44 | 1:57.06 | ||||||
Selma Rubenius | 2002 | 34.26 | 1:12.82 | 3:09.88 | ||||||
Lærke Wittenberg | 2001 | 35.56 | 1:12.94 | 4:22.82 | ||||||
12 | Vs Mix 3 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:25.00 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 30.04 | 1:02.77 | 1:02.77 | ||||||
Martin Madsen | 2001 | 32.14 | 1:06.42 | 2:09.19 | ||||||
Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 32.84 | 1:09.03 | 3:18.22 | ||||||
Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 31.95 | 1:06.78 | 4:25.00 | ||||||
13 | Ringsted 2 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 4:36.65 | ||||||
Karla Sejling | 2001 | 31.57 | 1:06.34 | 1:06.34 | ||||||
Josephine Wismann | 2002 | 32.00 | 1:07.75 | 2:14.09 | ||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 35.94 | 1:16.31 | 3:30.40 | ||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 32.07 | 1:06.25 | 4:36.65 | ||||||
14 | Hsc Mix 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:45.45 | ||||||
Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 35.12 | 1:13.46 | 1:13.46 | ||||||
Mikkel Søby | 2001 | 31.21 | 1:05.67 | 2:19.13 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 33.02 | 1:10.47 | 3:29.60 | ||||||
Joachim Norup Frøjk | 2003 | 35.67 | 1:15.85 | 4:45.45 | ||||||
15 | Sksv Mix 2 | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 4:50.96 | ||||||
Ida Kjærgaard | 2003 | 36.33 | 1:17.38 | 1:17.38 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 33.29 | 1:09.99 | 2:27.37 | ||||||
Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 37.18 | 1:17.65 | 3:45.02 | ||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 30.55 | 1:05.94 | 4:50.96 | ||||||
16 | Erritsø 2 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 5:04.16 | ||||||
Ida Raabjerg Møller | 2003 | 36.53 | 1:15.00 | 1:15.00 | ||||||
Tobias Hejslet | 2001 | 36.70 | 1:17.82 | 2:32.82 | ||||||
Emily Nygaard Jensen | 2003 | 38.49 | 1:21.58 | 3:54.40 | ||||||
Christian Lorey | 2003 | 33.61 | 1:09.76 | 5:04.16 | ||||||
- | Delta 3 | 0 | DeltaSwim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hsc Mix 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sksv Mix 1 | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 31.00 | 1:37.38 | 1:37.38 | ||||||
Mads Iversen | 2002 | 34.33 | 1:07.29 | 2:44.67 | ||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 36.54 | 1:04.14 | 3:48.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 101, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Sponsor: Dancake |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esbjerg Masters Grp. C | 161 | Esbjerg Svømmeklub | 1:51.09 | ||||||
Jacob Carstensen | 1978 | 29.09 | 29.09 | |||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 28.63 | 57.72 | |||||||
Bo Jacobsen | 1967 | 26.85 | 1:24.57 | |||||||
Lars Nikolajsen | 1967 | 26.52 | 1:51.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 102, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Sponsor: Blue Water |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg Masters Grp. C | 161 | Esbjerg Svømmeklub | 4:08.99 | DR masters | |||||
Jacob Carstensen | 1978 | 30.22 | 1:02.07 | 1:02.07 | ||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 30.40 | 1:05.72 | 2:07.79 | ||||||
Bo Jacobsen | 1967 | 27.97 | ||||||||
Lars Nikolajsen | 1967 | 3:37.31 | 4:08.99 | 4:08.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 103, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esbjerg Masters Grp. C | 161 | Esbjerg Svømmeklub | 1:49.70 | DR masterrekord | |||||
Jacob Carstensen | 1978 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 28.33 | 57.21 | |||||||
Bo Jacobsen | 1967 | 26.28 | 1:23.49 | |||||||
Lars Nikolajsen | 1967 | 26.21 | 1:49.70 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |