Resultater for Vestkyst Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 31.61 | 1:05.99 | 1:41.66 | 2:16.07 | |||
2 | Emma Lykke Holm | 2000 | DeltaSwim | 32.27 | 1:07.28 | 1:43.06 | 2:18.15 | |||
3 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.98 | 1:08.36 | 1:44.93 | 2:21.12 | |||
4 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.01 | 1:08.60 | 1:45.94 | 2:21.74 | |||
5 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 32.41 | 1:08.14 | 1:44.61 | 2:21.90 | |||
6 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.35 | 1:07.69 | 1:45.20 | 2:22.66 | |||
7 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.13 | 1:10.34 | 1:48.30 | 2:26.21 | |||
8 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 36.01 | 1:14.40 | 1:53.90 | 2:33.12 | |||
9 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.86 | 1:12.93 | 1:53.71 | 2:33.47 | |||
10 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 37.29 | 1:16.80 | 1:58.13 | 2:41.60 | |||
11 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.16 | 1:19.26 | 2:02.20 | 2:44.58 | |||
12 | Lærke Wittenberg | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.28 | 1:21.62 | 2:06.14 | 2:48.89 | |||
- | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 31.03 | 1:05.17 | 1:40.04 | 2:14.32 | |||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 31.71 | 1:06.31 | 1:41.60 | 2:16.65 | |||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.61 | 1:07.53 | 1:42.73 | 2:18.50 | |||
4 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.56 | 1:08.15 | 1:44.42 | 2:20.29 | |||
5 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 32.80 | 1:08.76 | 1:45.33 | 2:20.85 | |||
6 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.06 | 1:08.97 | 1:45.76 | 2:21.09 | |||
7 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.82 | 1:08.63 | 1:45.41 | 2:21.10 | |||
8 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.65 | 1:08.49 | 1:45.47 | 2:21.74 | |||
9 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.61 | 1:08.45 | 1:45.70 | 2:23.30 | |||
10 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.23 | 1:11.92 | 1:50.68 | 2:29.77 | |||
11 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 36.44 | 1:16.26 | 1:57.01 | 2:35.83 | |||
12 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 35.28 | 1:14.74 | 1:54.97 | 2:35.91 | |||
13 | Jasmin Lykke | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 36.17 | 1:16.34 | 1:57.69 | 2:38.14 | |||
14 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 36.26 | 1:16.87 | 1:58.82 | 2:40.38 | |||
15 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 45.24 | 1:41.72 | 2:41.78 | 2:41.78 | |||
16 | Selma Rubenius | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.85 | 1:17.64 | 2:00.61 | 2:42.71 | |||
17 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.42 | 1:19.12 | 2:02.08 | 2:43.85 | |||
18 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.16 | 1:18.65 | 2:00.12 | 2:43.90 | |||
19 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.68 | 1:19.62 | 2:03.71 | 2:45.35 | |||
20 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.85 | 1:19.71 | 2:03.36 | 2:45.48 | |||
21 | Hanya Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 38.06 | 1:21.81 | 2:05.80 | 2:48.84 | |||
22 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.10 | 1:22.77 | 2:07.41 | 2:50.81 | |||
23 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.20 | 1:20.21 | 2:05.90 | 2:52.34 | |||
24 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.80 | 1:28.42 | 2:16.14 | 3:02.05 | |||
25 | Julie Madsen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.44 | 1:29.21 | 2:17.61 | 3:03.40 | |||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.21 | 1:10.37 | 1:47.31 | 2:21.79 | |||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.75 | 1:11.40 | 1:49.44 | 2:27.70 | |||
3 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.99 | 1:12.44 | 1:52.00 | 2:30.83 | |||
4 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 35.60 | 1:14.61 | 1:54.14 | 2:33.67 | |||
5 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.76 | 1:17.98 | 1:57.03 | 2:35.69 | |||
6 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.80 | 1:17.96 | 1:58.15 | 2:36.40 | |||
7 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.38 | 1:16.44 | 1:58.15 | 2:38.36 | |||
8 | Karoline Kristensen | 2004 | DeltaSwim | 36.41 | 1:17.41 | 1:58.35 | 2:38.55 | |||
9 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.46 | 1:19.51 | 2:00.99 | 2:40.01 | |||
10 | Michelle Mølby | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.90 | 1:16.57 | 1:59.94 | 2:41.22 | |||
11 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.30 | 1:20.48 | 2:03.32 | 2:44.97 | |||
12 | Isabell Rothgordt | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.64 | 1:20.52 | 2:04.18 | 2:47.73 | |||
13 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.40 | 1:21.54 | 2:06.25 | 2:48.01 | |||
14 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.97 | 1:22.58 | 2:06.59 | 2:49.29 | |||
15 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 38.25 | 1:21.29 | 2:07.09 | 2:52.45 | |||
16 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.11 | 1:23.51 | 2:08.47 | 2:52.71 | |||
17 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.54 | 1:25.41 | 2:10.88 | 2:53.64 | |||
18 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 38.96 | 1:23.45 | 2:10.47 | 2:57.20 | |||
19 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.29 | 1:28.58 | 2:17.41 | 3:05.18 | |||
20 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.19 | 1:28.19 | 2:18.39 | 3:07.74 | |||
21 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.39 | 1:32.77 | 2:22.96 | 3:10.53 | |||
22 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.54 | 1:30.77 | 2:22.96 | 3:12.51 | |||
23 | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 40.24 | 1:30.33 | 2:23.08 | 3:12.66 | |||
24 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 42.88 | 1:35.02 | 2:29.91 | 3:22.55 | |||
- | Josefine Bundgaard | 2005 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.11 | 1:21.85 | 2:07.04 | 2:51.92 | |||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.75 | 1:23.96 | 2:10.22 | 2:54.58 | |||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.67 | 1:29.77 | 2:19.26 | 3:05.82 | |||
4 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | Vejle Svømmeklub | 42.91 | 1:33.27 | 2:24.21 | 3:13.06 | |||
5 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.78 | 1:32.99 | 2:26.38 | 3:17.58 | |||
6 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 43.23 | 1:35.15 | 2:30.10 | 3:18.86 | |||
7 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.22 | 1:50.13 | 2:49.97 | 3:45.68 | |||
- | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:21 |