Results for Vestkyst Cup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2016 | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DeltaSwim | 35.56 | ||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 36.82 | ||||||
3 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.28 | ||||||
4 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 38.22 | ||||||
5 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 39.11 | ||||||
6 | Freja Winkler | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.19 | ||||||
7 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.68 | ||||||
8 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 41.72 | ||||||
9 | Emma Lykke Holm | 2000 | DeltaSwim | 42.20 | ||||||
10 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.56 | ||||||
11 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 45.78 | ||||||
12 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 46.30 | ||||||
13 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 47.86 | ||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.96 | ||||||
2 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | DeltaSwim | 38.88 | ||||||
3 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 40.00 | ||||||
4 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 40.85 | ||||||
5 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.19 | ||||||
6 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 41.37 | ||||||
7 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.74 | ||||||
8 | Laura Damgaard | 2002 | Vejle Svømmeklub | 42.86 | ||||||
9 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 43.51 | ||||||
10 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.96 | ||||||
11 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 44.24 | ||||||
12 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.36 | ||||||
13 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.82 | ||||||
14 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.11 | ||||||
15 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 47.02 | ||||||
16 | Hanya Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 47.59 | ||||||
17 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.75 | ||||||
18 | Mathilde Jensen | 2003 | DeltaSwim | 52.31 | ||||||
19 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:03.55 | ||||||
- | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.45 | ||||||
2 | Kathrine Weide | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.83 | ||||||
3 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.06 | ||||||
4 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.28 | ||||||
5 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 41.61 | ||||||
6 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.16 | ||||||
7 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 42.91 | ||||||
8 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 43.03 | ||||||
9 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.25 | ||||||
10 | Michelle Mølby | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 44.56 | ||||||
11 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 44.99 | ||||||
12 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.82 | ||||||
13 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 47.16 | ||||||
14 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 47.32 | ||||||
15 | Sille Mortensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 48.03 | ||||||
16 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 48.04 | ||||||
17 | Ella Ryberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 49.42 | ||||||
18 | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 50.06 | ||||||
19 | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.08 | ||||||
20 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 51.53 | ||||||
21 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 55.00 | ||||||
22 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 59.88 | ||||||
- | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | 2 armtag under vand | |||||
- | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 47.53 | ||||||
2 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.56 | ||||||
3 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | Vejle Svømmeklub | 50.30 | ||||||
4 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.80 | ||||||
5 | Ida Damsbo | 2006 | Vejle Svømmeklub | 54.19 | ||||||
6 | Helene Siegenthaler | 2006 | Viborg Svømme Klub | 56.61 | ||||||
7 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 57.37 | ||||||
8 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 58.05 | ||||||
9 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:00.09 | ||||||
10 | Anne-Kathrine Nielsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.63 | ||||||
11 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:03.08 | ||||||
12 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:06.70 | ||||||
13 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |