Resultat för GTI Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2016 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2016 |
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Huban | 1996 | 612 | 26.37 | 57.05 | |||||
Vest-Brøndby | 56.98 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | 575 | 27.48 | 58.23 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 58.01 | |||||||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 563 | 27.46 | 58.65 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 56.60 | |||||||||
3 | Daniel Sørensen | 1999 | 535 | 27.93 | 59.65 | |||||
Swim Team Tåstrup | 58.16 | |||||||||
4 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 510 | 28.98 | 1:00.59 | |||||
Vest-Brøndby | 59.95 | |||||||||
5 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 496 | 28.32 | 1:01.16 | |||||
Vest-Brøndby | 59.65 | |||||||||
6 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 483 | 29.28 | 1:01.70 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.81 | |||||||||
7 | Rasmus Langvad | 2000 | 414 | 30.53 | 1:04.97 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:04.35 | |||||||||
8 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 356 | 31.67 | 1:08.33 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.63 | |||||||||
9 | Silas Bech Rindorf | 2000 | 255 | 34.91 | 1:16.35 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:28.25 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Becktor | 2001 | 400 | 30.86 | 1:05.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.29 | |||||||||
2 | Carl Terp Larsen | 2001 | 385 | 31.02 | 1:06.55 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.94 | |||||||||
3 | William W. Kofoed | 2001 | 372 | 31.15 | 1:07.32 | |||||
Roskilde Svømning | 1:08.71 | |||||||||
4 | Mikkel Gummer | 2002 | 350 | 32.51 | 1:08.68 | |||||
GTI | 1:09.88 | |||||||||
5 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 335 | 32.42 | 1:09.72 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:10.59 | |||||||||
6 | Christopher H. Brown | 2002 | 332 | 32.29 | 1:09.90 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.72 | |||||||||
7 | Oskar Skov Grell | 2002 | 326 | 32.99 | 1:10.34 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:11.03 | |||||||||
8 | Sebastian Bonde | 2002 | 314 | 33.26 | 1:11.25 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:15.74 | |||||||||
9 | Frederik Helms | 2001 | 290 | 33.83 | 1:13.16 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.19 | |||||||||
10 | Jacob Ellekær | 2002 | 289 | 34.39 | 1:13.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:15.20 | |||||||||
11 | Simon Bergendorff | 2002 | 286 | 33.56 | 1:13.47 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.00 | |||||||||
12 | Kevin Liang | 2002 | 277 | 34.18 | 1:14.26 | |||||
GTI | 1:15.42 | |||||||||
13 | Emil Svensson | 2002 | 271 | 35.37 | 1:14.79 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.03 | |||||||||
14 | Martin Jacobsen | 2002 | 252 | 34.75 | 1:16.59 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.31 | |||||||||
15 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 218 | 35.12 | 1:20.48 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:18.59 | |||||||||
16 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 200 | 37.39 | 1:22.83 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.24 | |||||||||
- | Michael Elliks | 2002 | DSQ | ESB v/afslutning | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.00 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 526 | 27.89 | 1:00.00 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 59.00 | |||||||||
2 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 262 | 33.92 | 1:15.68 | |||||
GTI | 1:14.52 | |||||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 249 | 34.33 | 1:16.93 | |||||
GTI | 1:17.85 | |||||||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 229 | 35.28 | 1:19.12 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Karl August B. Balle | 2003 | 223 | 37.10 | 1:19.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.50 | |||||||||
6 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 215 | 37.60 | 1:20.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.00 | |||||||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 205 | 37.10 | 1:22.11 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:25.13 | |||||||||
8 | Tobias Davidsen | 2003 | 204 | 37.80 | 1:22.28 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.55 | |||||||||
9 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 195 | 38.55 | 1:23.48 | |||||
GTI | 1:36.19 | |||||||||
10 | Anton Skov Grell | 2004 | 177 | 40.71 | 1:26.22 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:25.59 | |||||||||
11 | Oscar Isberg | 2004 | 170 | 39.45 | 1:27.34 | |||||
GTI | 1:43.04 | |||||||||
12 | Lucas Örmon | 2003 | 168 | 38.89 | 1:27.76 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:22.84 | |||||||||
13 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 155 | 41.06 | 1:30.05 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:43.74 | |||||||||
14 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 100 | 46.60 | 1:44.16 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Eddie Nilsson | 2003 | DNS | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:31.00 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 217 | 35.92 | 1:20.49 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.20 | |||||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | 191 | 38.74 | 1:24.11 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.44 | |||||||||
3 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 147 | 40.42 | 1:31.75 | |||||
GTI | 1:54.05 | |||||||||
4 | Cilas Madsen | 2005 | 130 | 42.83 | 1:35.48 | |||||
GTI | 2:03.70 | |||||||||
5 | Frederik Rasmussen | 2005 | 128 | 41.69 | 1:35.99 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:40.86 | |||||||||
6 | Mathias Olsen | 2005 | 95 | 48.48 | 1:46.10 | |||||
GTI | 1:57.65 | |||||||||
7 | Oscar Hansson | 2005 | 90 | 47.13 | 1:47.94 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 oktober 2016 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:45 |