Resultat för GTI Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2016 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2016 |
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 568 | 24.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 24.16 | |||||||||
2 | Martin Nielsen | 1997 | 524 | 25.13 | ||||||
Vest-Brøndby | 24.41 | |||||||||
3 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 480 | 25.87 | ||||||
Roskilde Svømning | 26.11 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 564 | 24.52 | ||||||
GTI | 24.28 | |||||||||
2 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 541 | 24.85 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.22 | |||||||||
3 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 499 | 25.54 | ||||||
GTI | 25.16 | |||||||||
4 | August Bugge | 2000 | 446 | 26.51 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.96 | |||||||||
5 | Emil Johansen | 1999 | 437 | 26.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 26.83 | |||||||||
6 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 431 | 26.81 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.14 | |||||||||
7 | Victor N Andersen | 2000 | 399 | 27.50 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 27.32 | |||||||||
8 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 395 | 27.59 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 27.58 | |||||||||
9 | Patrick S. Hansen | 2000 | 378 | 28.02 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 28.77 | |||||||||
10 | Silas Bech Rindorf | 2000 | 316 | 29.73 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 31.73 | |||||||||
11 | Morten Kilhof | 2000 | 274 | 31.17 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 534 | 24.96 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 25.80 | |||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 505 | 25.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.64 | |||||||||
3 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 488 | 25.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.11 | |||||||||
4 | William Christoffersen | 2001 | 480 | 25.87 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 25.77 | |||||||||
5 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 466 | 26.12 | ||||||
GTI | 26.50 | |||||||||
6 | Leo Badaker | 2002 | 459 | 26.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.17 | |||||||||
7 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 448 | 26.47 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 26.54 | |||||||||
8 | Albert Voldum Krog | 2001 | 412 | 27.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.20 | |||||||||
9 | Lucas Jensen | 2001 | 402 | 27.44 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.65 | |||||||||
10 | Kevin Liang | 2002 | 390 | 27.71 | ||||||
GTI | 28.34 | |||||||||
11 | Marcus Dessau | 2002 | 373 | 28.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.26 | |||||||||
12 | Silas Bøjsen | 2002 | 369 | 28.24 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.95 | |||||||||
13 | Simon Bergendorff | 2002 | 347 | 28.82 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.23 | |||||||||
14 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 342 | 28.97 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.70 | |||||||||
14 | Michael Elliks | 2002 | 342 | 28.97 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.16 | |||||||||
16 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 320 | 29.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.53 | |||||||||
17 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 320 | 29.60 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.41 | |||||||||
18 | Emil Svensson | 2002 | 315 | 29.76 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 29.23 | |||||||||
19 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 273 | 31.22 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 30.78 | |||||||||
20 | Linus Hiltonsson | 2002 | 256 | 31.88 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 31.66 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 519 | 25.20 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 24.60 | |||||||||
2 | Marco Knudsen | 2003 | 392 | 27.68 | ||||||
GTI | 28.15 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 373 | 28.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.93 | |||||||||
4 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 370 | 28.21 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.00 | |||||||||
5 | Filip Bruhn | 2003 | 366 | 28.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.48 | |||||||||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 362 | 28.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.21 | |||||||||
7 | Lucas Örmon | 2003 | 329 | 29.32 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 30.03 | |||||||||
8 | Emil Søby | 2004 | 318 | 29.67 | ||||||
GTI | 30.28 | |||||||||
9 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 305 | 30.07 | ||||||
GTI | 30.77 | |||||||||
10 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 295 | 30.43 | ||||||
GTI | 31.52 | |||||||||
11 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 291 | 30.55 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.24 | |||||||||
12 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 286 | 30.73 | ||||||
GTI | 31.27 | |||||||||
13 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 269 | 31.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.70 | |||||||||
14 | Gustav Conradsen | 2003 | 262 | 31.63 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 32.20 | |||||||||
15 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | 254 | 31.99 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 32.44 | |||||||||
16 | Oscar Isberg | 2004 | 247 | 32.28 | ||||||
GTI | 34.19 | |||||||||
17 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 233 | 32.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.01 | |||||||||
18 | Esben Rasmussen | 2004 | 230 | 33.02 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.65 | |||||||||
19 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 222 | 33.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.88 | |||||||||
20 | Oliver Brixner | 2003 | 210 | 34.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.19 | |||||||||
21 | William Gervø | 2003 | 203 | 34.43 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 34.84 | |||||||||
22 | Malte Hjalholt | 2003 | 202 | 34.52 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 34.11 | |||||||||
23 | Matias Munkholm | 2004 | 200 | 34.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.69 | |||||||||
24 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 189 | 35.29 | ||||||
GTI | 34.66 | |||||||||
25 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 184 | 35.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.46 | |||||||||
26 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 180 | 35.85 | ||||||
GTI | 36.56 | |||||||||
27 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 177 | 36.08 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 37.67 | |||||||||
28 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 173 | 36.30 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 34.79 | |||||||||
29 | Andreas Lau Sørensen | 2004 | 168 | 36.66 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 42.64 | |||||||||
- | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | 30.40 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 228 | 33.12 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.14 | |||||||||
2 | Alexander Nørby | 2006 | 221 | 33.49 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.31 | |||||||||
3 | Cilas Madsen | 2005 | 217 | 33.71 | ||||||
GTI | 35.69 | |||||||||
4 | Nicholas Simson | 2005 | 216 | 33.76 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.41 | |||||||||
5 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 193 | 35.00 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 37.39 | |||||||||
6 | Emil Strandquist | 2005 | 180 | 35.87 | ||||||
Albertslund IF | 36.05 | |||||||||
7 | Magnus B. Knudsen | 2005 | 173 | 36.35 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.20 | |||||||||
8 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 165 | 36.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.51 | |||||||||
9 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 164 | 36.96 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 39.29 | |||||||||
10 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 160 | 37.26 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.24 | |||||||||
11 | Toke Olsen | 2006 | 152 | 37.93 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.25 | |||||||||
12 | Hugo Haakansson | 2006 | 152 | 37.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.21 | |||||||||
13 | Marius Mains | 2005 | 151 | 38.02 | ||||||
GTI | 39.88 | |||||||||
14 | Ditlev Queitsch | 2006 | 144 | 38.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.81 | |||||||||
15 | Magnus Rasmussen | 2006 | 139 | 39.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.06 | |||||||||
16 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 131 | 39.83 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.22 | |||||||||
17 | Emil Olsen | 2006 | 131 | 39.88 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 42.59 | |||||||||
18 | Erik Rasmussen | 2006 | 125 | 40.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.86 | |||||||||
18 | Jonas Hayatzaki | 2007 | 125 | 40.45 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 47.81 | |||||||||
20 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 125 | 40.52 | ||||||
GTI | 39.84 | |||||||||
21 | Mathias H. Baadsgaard | 2006 | 124 | 40.57 | ||||||
GTI | 43.06 | |||||||||
22 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 120 | 41.06 | ||||||
GTI | 43.79 | |||||||||
23 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 119 | 41.13 | ||||||
GTI | 41.28 | |||||||||
24 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | 117 | 41.32 | ||||||
Albertslund IF | 45.31 | |||||||||
25 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 109 | 42.30 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 51.00 | |||||||||
26 | Josef Shukri | 2006 | 109 | 42.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.30 | |||||||||
27 | Mark Dimon | 2006 | 104 | 42.99 | ||||||
GTI | ||||||||||
28 | Daniel Poulsen | 2005 | 102 | 43.32 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 52.00 | |||||||||
29 | William F. Pilgaard | 2006 | 102 | 43.36 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 42.08 | |||||||||
30 | Adam Wagner | 2007 | 100 | 43.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.79 | |||||||||
31 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 97 | 43.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 46.92 | |||||||||
32 | Simon Hejbroch | 2006 | 96 | 44.12 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 47.75 | |||||||||
33 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 93 | 44.67 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 43.43 | |||||||||
34 | Simon Hasting Toft | 2006 | 90 | 45.18 | ||||||
GTI | 46.78 | |||||||||
35 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 86 | 45.84 | ||||||
GTI | 44.89 | |||||||||
36 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 84 | 46.11 | ||||||
GTI | 47.62 | |||||||||
37 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 83 | 46.31 | ||||||
GTI | 49.71 | |||||||||
38 | Frederik William Holm | 2007 | 74 | 48.10 | ||||||
GTI | 50.79 | |||||||||
39 | Asger Noah Grænge Hansen | 2006 | 74 | 48.19 | ||||||
GTI | 47.55 | |||||||||
40 | Sebastian Frederiksen | 2006 | 53 | 53.67 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | William Scavenius Borg | 2006 | 46 | 56.33 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
42 | Peter Damsø | 2007 | 43 | 57.41 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 37 | 1:00.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
44 | Matil Klem | 2007 | 34 | 1:02.02 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | 42.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 oktober 2016 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:27 |