Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2016 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2016 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 707 | 30.32 | 1:01.75 | |||||
GTI | 59.41 | |||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 653 | 30.75 | 1:03.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.54 | |||||||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 551 | 32.60 | 1:07.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.99 | |||||||||
4 | Kristine Barrett | 1998 | 527 | 32.23 | 1:08.12 | |||||
GTI | 1:06.88 | |||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 526 | 33.37 | 1:08.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
6 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 513 | 33.66 | 1:08.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.79 | |||||||||
7 | Matilda Klintberg | 1999 | 502 | 33.70 | 1:09.22 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.06 | |||||||||
8 | Emily Brophy | 1999 | 501 | 33.27 | 1:09.28 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.25 | |||||||||
9 | Nanna Drewsen | 1998 | 474 | 34.08 | 1:10.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.55 | |||||||||
10 | Emilie Hørlykke | 1998 | 452 | 34.95 | 1:11.69 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.46 | |||||||||
11 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 424 | 35.91 | 1:13.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.65 | |||||||||
12 | Amanda Højberg | 1998 | 420 | 35.90 | 1:13.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.75 | |||||||||
13 | Josefine Boisen | 1996 | 405 | 35.81 | 1:14.35 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.57 | |||||||||
14 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 336 | 37.97 | 1:19.09 | |||||
Roskilde Svømning | 1:17.94 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | 545 | 32.65 | 1:07.33 | |||||
Roskilde Svømning | 1:08.38 | |||||||||
2 | Caroline Mathiesen | 2001 | 530 | 33.33 | 1:07.96 | |||||
Albertslund IF | 1:06.67 | |||||||||
3 | Emma Vileus | 2001 | 506 | 32.94 | 1:09.02 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.37 | |||||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 496 | 33.40 | 1:09.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.86 | |||||||||
5 | Eva Olsen | 2000 | 492 | 33.85 | 1:09.68 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.33 | |||||||||
6 | Zenia Aarestrup | 2001 | 492 | 34.21 | 1:09.69 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.20 | |||||||||
7 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 491 | 33.72 | 1:09.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.03 | |||||||||
8 | Frida Rödin | 2000 | 453 | 34.21 | 1:11.61 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:10.44 | |||||||||
9 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 441 | 35.07 | 1:12.25 | |||||
GTI | 1:10.46 | |||||||||
10 | Xenia Huryn | 2000 | 418 | 35.48 | 1:13.55 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:13.53 | |||||||||
11 | Anna Andersen | 2001 | 414 | 35.62 | 1:13.80 | |||||
GTI | 1:10.56 | |||||||||
12 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 394 | 36.97 | 1:15.01 | |||||
GTI | 1:13.51 | |||||||||
13 | Ebba Löfgren | 2001 | 378 | 37.46 | 1:16.10 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:19.29 | |||||||||
14 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | 166 | 48.37 | 1:40.00 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:36.70 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 623 | 31.06 | 1:04.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.94 | |||||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 497 | 33.99 | 1:09.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.23 | |||||||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | 447 | 34.42 | 1:11.94 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.45 | |||||||||
4 | Emilie Holst Lange | 2002 | 447 | 34.82 | 1:11.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.87 | |||||||||
5 | Isabella Rosenberg | 2003 | 378 | 37.59 | 1:16.10 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.62 | |||||||||
6 | Mathilde Nielsen | 2003 | 367 | 37.26 | 1:16.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:17.91 | |||||||||
7 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 361 | 37.85 | 1:17.22 | |||||
Roskilde Svømning | 1:19.48 | |||||||||
8 | Alice Skoglund | 2003 | 361 | 37.54 | 1:17.28 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:19.59 | |||||||||
9 | Sasia Lundhus | 2002 | 354 | 37.38 | 1:17.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.44 | |||||||||
10 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 352 | 37.41 | 1:17.90 | |||||
GTI | 1:18.47 | |||||||||
11 | Sofia Levisen | 2002 | 345 | 37.54 | 1:18.43 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.49 | |||||||||
12 | Elena Westmark Holm | 2003 | 337 | 38.43 | 1:19.07 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.91 | |||||||||
13 | Klara Rödin | 2003 | 330 | 38.76 | 1:19.58 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:21.44 | |||||||||
14 | Annika Egenhardt | 2003 | 310 | 38.86 | 1:21.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.17 | |||||||||
15 | Caroline Gerlach | 2002 | 291 | 40.13 | 1:22.98 | |||||
Roskilde Svømning | 1:20.78 | |||||||||
16 | Victoria Husted Volden | 2003 | 290 | 40.30 | 1:23.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.14 | |||||||||
17 | Mia Witt | 2002 | 287 | 40.16 | 1:23.36 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.09 | |||||||||
18 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 268 | 41.98 | 1:25.34 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.15 | |||||||||
19 | Cornelia Hökmark | 2002 | 258 | 40.75 | 1:26.42 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:29.20 | |||||||||
20 | Lærke Blond | 2003 | 224 | 43.90 | 1:30.53 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.51 | |||||||||
21 | Silja Mortensen | 2003 | 216 | 44.54 | 1:31.65 | |||||
Albertslund IF | 1:30.62 | |||||||||
22 | Siff Øhlenschlæger | 2003 | 107 | 1:55.83 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Mette Gade Nielsen | 2002 | DSQ | EFB v50 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:43.51 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 388 | 36.60 | 1:15.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.55 | |||||||||
2 | Clara Toft | 2004 | 368 | 37.99 | 1:16.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.59 | |||||||||
3 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 353 | 37.93 | 1:17.80 | |||||
Albertslund IF | 1:17.84 | |||||||||
4 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 349 | 37.65 | 1:18.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.84 | |||||||||
5 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 339 | 38.27 | 1:18.89 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.20 | |||||||||
6 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 336 | 37.34 | 1:19.11 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:16.69 | |||||||||
7 | Anna Maria Madsen | 2004 | 316 | 38.90 | 1:20.77 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:19.42 | |||||||||
8 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 296 | 40.44 | 1:22.48 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.65 | |||||||||
9 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 293 | 40.25 | 1:22.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.52 | |||||||||
10 | Liva Lund Hansen | 2005 | 289 | 39.05 | 1:23.14 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.29 | |||||||||
11 | Clara Schmedes | 2004 | 286 | 39.67 | 1:23.48 | |||||
GTI | 1:27.53 | |||||||||
12 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 285 | 39.76 | 1:23.55 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:19.98 | |||||||||
13 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 282 | 40.95 | 1:23.87 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.20 | |||||||||
14 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 281 | 41.73 | 1:23.95 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.71 | |||||||||
15 | Kajsa Söderholm | 2004 | 262 | 42.18 | 1:25.97 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:25.78 | |||||||||
16 | Julie Dahl | 2004 | 257 | 41.62 | 1:26.49 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:27.70 | |||||||||
17 | Josephine Lysdahl | 2004 | 244 | 42.55 | 1:27.97 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:33.09 | |||||||||
18 | Astrid Høffer | 2004 | 239 | 43.12 | 1:28.56 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:25.01 | |||||||||
19 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 239 | 43.36 | 1:28.64 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.33 | |||||||||
20 | Annika Britt Larsen | 2005 | 220 | 45.39 | 1:31.04 | |||||
GTI | 1:33.16 | |||||||||
21 | Thea Mikkelsen | 2005 | 220 | 45.13 | 1:31.10 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:33.33 | |||||||||
22 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 212 | 45.17 | 1:32.18 | |||||
GTI | 1:30.11 | |||||||||
23 | Filippa Eiler | 2005 | 211 | 44.51 | 1:32.40 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.79 | |||||||||
24 | Laura Thomadsen | 2004 | 210 | 44.55 | 1:32.46 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:37.66 | |||||||||
25 | Julie Segato | 2005 | 210 | 45.10 | 1:32.50 | |||||
GTI | 1:39.30 | |||||||||
26 | Frida Høj Andersen | 2005 | 202 | 46.22 | 1:33.75 | |||||
GTI | 1:36.09 | |||||||||
27 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 192 | 46.74 | 1:35.34 | |||||
GTI | 1:45.48 | |||||||||
28 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 187 | 45.59 | 1:36.13 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:38.58 | |||||||||
29 | Ella Gohr Metz | 2005 | 185 | 47.51 | 1:36.41 | |||||
Vest-Brøndby | 1:45.85 | |||||||||
30 | Cille Kirketerp | 2005 | 163 | 49.11 | 1:40.68 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.00 | |||||||||
31 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 162 | 48.97 | 1:40.76 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:42.75 | |||||||||
32 | Laura Kall | 2005 | 151 | 49.48 | 1:43.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:50.23 | |||||||||
33 | Laila Elliks | 2005 | 151 | 49.78 | 1:43.34 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.00 | |||||||||
34 | Caroline Svane | 2005 | 140 | 1:45.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:47.43 | |||||||||
35 | Lilya Oregan | 2005 | 126 | 53.64 | 1:49.58 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:03.36 | |||||||||
36 | Safira Vestergaard | 2005 | 125 | 54.05 | 1:49.77 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:48.98 | |||||||||
37 | Luna Luminari | 2005 | 108 | 55.98 | 1:55.26 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.00 | |||||||||
38 | Freja Johanna Kepser | 2005 | 99 | 1:58.83 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Latisha Asomaning | 2004 | DSQ | EFB v/50 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Laura L. Hørning | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:19.29 | |||||||||
- | Mathilde U. Thorborg | 2005 | DSQ | Ej. Rygl.v25 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Mille Høiby Jørgensen | 2004 | DSQ | EFB v/25 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Nora Kejser | 2004 | DSQ | EFB v50 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:48.71 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 214 | 44.83 | 1:31.92 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:30.97 | |||||||||
2 | Alma Møller-Ern | 2006 | 187 | 46.20 | 1:36.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:36.65 | |||||||||
3 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 185 | 47.71 | 1:36.48 | |||||
GTI | 1:48.87 | |||||||||
4 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 178 | 45.98 | 1:37.81 | |||||
GTI | 1:36.17 | |||||||||
5 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 169 | 49.19 | 1:39.34 | |||||
GTI | 1:52.72 | |||||||||
6 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 163 | 47.72 | 1:40.69 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:41.06 | |||||||||
7 | Mathilde Willumsen | 2006 | 161 | 48.43 | 1:41.02 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 146 | 50.02 | 1:44.45 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 144 | 49.31 | 1:44.85 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Marie Strandquist | 2007 | 129 | 51.26 | 1:48.69 | |||||
Albertslund IF | 1:46.61 | |||||||||
11 | Lykke Jørgensen | 2006 | 128 | 52.90 | 1:49.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:05.90 | |||||||||
12 | Lara Ghizzaui | 2007 | 123 | 53.95 | 1:50.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:17.46 | |||||||||
13 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 122 | 54.66 | 1:50.92 | |||||
Vest-Brøndby | 1:48.97 | |||||||||
14 | Alma Høj Andersen | 2007 | 119 | 53.89 | 1:51.62 | |||||
GTI | 1:53.86 | |||||||||
15 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 119 | 53.96 | 1:51.77 | |||||
GTI | 2:03.57 | |||||||||
16 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 116 | 56.86 | 1:52.58 | |||||
GTI | 1:52.79 | |||||||||
17 | Johanna Rasmussen | 2006 | 115 | 1:52.89 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:55.00 | |||||||||
18 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 109 | 56.35 | 1:54.87 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Malene Dithmar | 2006 | 104 | 55.27 | 1:56.68 | |||||
GTI | 2:08.35 | |||||||||
20 | Nicole Damshøj Andersen | 2006 | 100 | 59.53 | 1:58.26 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Maja Hansen | 2006 | 93 | 1:01.08 | 2:01.18 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:57.59 | |||||||||
22 | Celina Bruhn Kyhnæb | 2006 | 76 | 1:05.60 | 2:09.74 | |||||
GTI | 2:17.99 | |||||||||
- | Alberte K. Andersen | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:50.30 | |||||||||
- | Emma Haagen | 2006 | DSQ | EFB v75 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:52.12 | |||||||||
- | Liva Josephine Lang | 2006 | DSQ | Baneskift og tovtræk | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Maya Amstrup Riis | 2007 | DSQ | EFB v75 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:46.66 | |||||||||
- | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | DSQ | EFB v25 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2016 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:34 |