Resultater for Kalundborg Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 47.39 | 1:39.18 | |||||
2 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.71 | 1:40.89 | |||||
3 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 47.42 | 1:42.76 | |||||
4 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 48.73 | 1:45.72 | |||||
5 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 47.30 | 1:45.81 | |||||
6 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 47.78 | 1:46.22 | |||||
7 | Freja Koppernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 50.03 | 1:52.20 | |||||
8 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 53.14 | 1:54.14 | |||||
9 | Selma Frederiksen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.56 | 1:58.60 | |||||
10 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 53.75 | 1:59.83 | |||||
11 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 54.43 | 2:00.03 | |||||
12 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 57.27 | 2:02.00 | |||||
13 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 55.94 | 2:08.98 | |||||
14 | Nanna Maria S. Sørensen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:01.46 | 2:11.69 | |||||
- | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 32.98 | 1:08.30 | |||||
2 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.03 | 1:14.01 | |||||
3 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 36.63 | 1:16.42 | |||||
4 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.18 | 1:18.78 | |||||
5 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 37.46 | 1:19.22 | |||||
6 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.52 | 1:19.90 | |||||
7 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 38.44 | 1:20.59 | |||||
8 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 38.82 | 1:21.29 | |||||
9 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.33 | 1:21.38 | |||||
10 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 38.20 | 1:21.89 | |||||
11 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 39.66 | 1:22.62 | |||||
12 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 40.39 | 1:24.07 | |||||
13 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.59 | 1:25.70 | |||||
14 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 40.28 | 1:27.46 | |||||
15 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 41.66 | 1:28.10 | |||||
16 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.71 | 1:28.86 | |||||
17 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 42.02 | 1:29.92 | |||||
18 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 42.93 | 1:30.11 | |||||
19 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 42.79 | 1:30.24 | |||||
20 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 43.92 | 1:30.33 | |||||
21 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 43.84 | 1:30.70 | |||||
22 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 42.13 | 1:31.40 | |||||
23 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 42.13 | 1:32.37 | |||||
24 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 43.90 | 1:32.43 | |||||
25 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 43.95 | 1:32.68 | |||||
26 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 43.25 | 1:33.80 | |||||
27 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 44.22 | 1:33.89 | |||||
28 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 44.05 | 1:35.63 | |||||
29 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 45.85 | 1:38.20 | |||||
30 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 47.38 | 1:38.60 | |||||
31 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 47.97 | 1:44.74 | |||||
32 | Laura Saul Jensen | 2005 | Kalundborg SK | 49.59 | 1:49.25 | |||||
33 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 51.20 | 1:49.53 | |||||
34 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.02 | 2:01.73 | |||||
- | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 29.81 | 1:01.72 | |||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.83 | 1:05.41 | |||||
3 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.75 | 1:05.53 | |||||
4 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 32.17 | 1:07.01 | |||||
5 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.01 | 1:07.28 | |||||
6 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 32.04 | 1:07.91 | |||||
7 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 32.88 | 1:08.35 | |||||
8 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 33.09 | 1:08.36 | |||||
9 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.13 | 1:08.99 | |||||
10 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.93 | 1:09.00 | |||||
11 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.80 | 1:10.37 | |||||
12 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.35 | 1:10.48 | |||||
13 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 34.08 | 1:10.69 | |||||
14 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 34.33 | 1:12.03 | |||||
15 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 35.30 | 1:13.58 | |||||
16 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 35.58 | 1:14.52 | |||||
17 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.31 | 1:14.61 | |||||
18 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.80 | 1:14.65 | |||||
19 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 35.66 | 1:14.84 | |||||
20 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 35.88 | 1:15.21 | |||||
21 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.09 | 1:15.46 | |||||
22 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 36.50 | 1:16.69 | |||||
23 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.17 | 1:18.03 | |||||
24 | Fiona Kring Dahl | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 38.22 | 1:18.50 | |||||
25 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 38.16 | 1:19.35 | |||||
26 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.37 | 1:19.80 | |||||
27 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 38.11 | 1:20.02 | |||||
28 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 37.91 | 1:20.41 | |||||
29 | Line Tångberg | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.62 | 1:26.16 | |||||
30 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.99 | 1:28.01 | |||||
31 | Anne Louise Ingleby | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 41.64 | 1:31.96 | |||||
- | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.18 | 1:00.26 | |||||
2 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 29.67 | 1:01.68 | |||||
3 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.66 | 1:03.85 | |||||
4 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 31.32 | 1:03.98 | |||||
5 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.26 | 1:04.35 | |||||
6 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.03 | 1:04.95 | |||||
7 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.71 | 1:05.00 | |||||
8 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 31.79 | 1:05.06 | |||||
9 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 31.06 | 1:05.74 | |||||
10 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.69 | 1:06.28 | |||||
11 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 32.77 | 1:07.68 | |||||
12 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 33.27 | 1:09.63 | |||||
13 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 33.96 | 1:09.98 | |||||
14 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 33.66 | 1:10.79 | |||||
15 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 33.71 | 1:11.10 | |||||
16 | Alma Birch Christensen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 1:12.83 | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.04 | 1:01.04 | |||||
2 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 30.52 | 1:03.32 | |||||
3 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 31.28 | 1:05.82 | |||||
4 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.41 | 1:07.50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 10:29 |