2018-05-25   22:40:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kalundborg Swim Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  14:10   
  Arrangør  Kalundborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2016         
 
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    48.21  1:40.23  2:47.14    3:33.71   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning    42.67  1:28.20  2:21.15    2:59.32   
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning    40.17  1:28.93  2:21.88    3:02.20   
Elias Elmedyb  2006  Herlev Svømning    40.18  1:28.51  2:27.43    3:07.01   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    43.39  1:30.83  2:29.86    3:10.79   
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning    42.89  1:34.29  2:31.38    3:11.29   
Malthe Foged  2005  Næstved IF    48.08  1:33.58  2:32.52    3:14.80   
Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svømmeklub    46.39  1:35.93  2:30.57    3:16.67   
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning    49.27  1:40.09  2:38.57    3:21.21   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby    49.86  1:39.54  2:36.14    3:22.20   
10  Bjørn Andersen  2006  Herlev Svømning    48.49  1:41.09  2:45.18    3:34.58   
11  Mathias Toft Cortsen  2005  Herlev Svømning    48.24  1:43.20  2:48.94    3:36.11   
12  Mathias Bohn-Hansen  2006  Herlev Svømning    53.01  1:42.96  2:48.57    3:37.70   
13  Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby    56.04  1:49.33  2:54.38    3:45.08   
14  Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby    1:01.47  1:55.78  2:59.21    3:50.36   
Marius Grønholm  2005  Herlev Svømning            DNS   
Theodor Møller  2005  Herlev Svømning            DNS   
Frej Zachariasen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  ej fort bevæ v 75 m 
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            DSQ  asyn arm v fly 
Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning            DSQ  tyvstart 
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            DSQ  ej forts bevæ v 75 m 
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    35.33  1:15.39  2:01.84    2:36.23   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning    35.85  1:16.86  2:04.59    2:40.10   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning    36.17  1:16.77  2:05.28    2:41.07   
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    36.68  1:17.90  2:08.08    2:44.50   
Oliver Brixner  2003  Holbæk Svømme Klub    38.14  1:25.43  2:16.93    2:54.40   
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    36.36  1:22.85  2:17.90    2:55.26   
Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF    37.41  1:24.64  2:17.44    2:59.85   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub    42.62  1:26.45  2:21.49    3:00.56   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby    38.89  1:24.24  2:19.97    3:01.54   
10  Mikkel Nielsen  2004  Holbæk Svømme Klub    47.19  1:34.72  2:27.94    3:08.76   
11  Sammi Asker Andersen  2003  Næstved IF    43.88  1:32.43  2:29.06    3:09.44   
12  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    45.28  1:33.85  2:28.17    3:09.63   
13  Rasmus Mortensen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    48.68  1:41.83  2:40.85    3:26.62   
Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  asyn arm v start 
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    30.34  1:05.65  1:46.96    2:19.00   
William Kristiansen  2001  Holbæk Svømme Klub    31.19  1:09.93  1:53.61    2:25.55   
Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning    31.34  1:11.28  1:54.30    2:27.71   
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub    30.67  1:07.68  1:53.51    2:28.60   
Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub    32.84  1:13.14  1:57.55    2:33.22   
Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    32.91  1:12.36  1:58.61    2:35.75   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby    33.11  1:15.72  2:01.64    2:38.62   
Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    33.26  1:14.10  2:02.47    2:38.76   
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  Roskilde Svømning    32.91  1:13.41  2:04.28    2:39.51   
10  Rune Kruse  2002  Herlufsholm Svømmeklub    30.99  1:14.12  2:03.19    2:44.37   
11  Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF    35.63  1:22.71  2:11.33    2:45.83   
12  Karl-Emil Rohr  2001  Vest-Brøndby    36.66  1:21.46  2:07.73    2:46.97   
13  Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    39.10  1:24.22  2:10.76    2:47.72   
14  Matti Andersen  2001  Næstved IF    38.44  1:24.34  2:18.55    2:58.45   
15  Marcus Artmann  2002  Herlufsholm Svømmeklub    37.65  1:27.29  2:24.42    3:08.71   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    29.67  1:02.64  1:44.54    2:17.36   
Anders Engtorp Olesen  1999  Roskilde Svømning    30.71  1:07.17  1:48.86    2:20.93   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    30.67  1:04.84  1:48.04    2:23.18   
Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    30.90  1:10.36  1:50.76    2:24.09   
Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    31.57  1:08.87  1:51.91    2:24.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  14:10 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark