Resultater for Kalundborg Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:07.67 | 2:13.06 | 3:27.46 | 4:25.17 | |||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 37.99 | 1:22.74 | 2:13.11 | 2:52.13 | |||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.21 | 1:25.69 | 2:21.08 | 3:02.16 | |||
3 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 42.97 | 1:28.34 | 2:24.92 | 3:07.04 | |||
4 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.36 | 1:27.20 | 2:25.81 | 3:08.41 | |||
5 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 45.63 | 1:35.50 | 2:32.08 | 3:18.03 | |||
6 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 46.97 | 1:36.77 | 2:35.80 | 3:20.16 | |||
7 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 44.73 | 1:35.69 | 2:36.37 | 3:20.74 | |||
8 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 49.85 | 1:38.48 | 2:38.95 | 3:23.69 | |||
9 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 47.58 | 1:38.67 | 2:41.69 | 3:24.09 | |||
10 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.48 | 1:44.24 | 2:43.90 | 3:29.79 | |||
11 | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.95 | 1:43.92 | 2:41.99 | 3:32.67 | |||
12 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.06 | 1:48.29 | 2:54.27 | 3:41.62 | |||
13 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 57.37 | 1:54.42 | 2:58.67 | 3:52.62 | |||
14 | Clara Rosenkrandts Olsen | 2005 | Herlev Svømning | 48.14 | 1:46.68 | 3:03.23 | 3:55.27 | |||
15 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 56.44 | 1:55.50 | 3:04.60 | 3:56.86 | |||
- | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | afslut på mave v 100 | |||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 35.39 | 1:17.80 | 2:02.61 | 2:39.82 | |||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 36.74 | 1:18.61 | 2:03.46 | 2:41.98 | |||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.28 | 1:16.38 | 2:07.36 | 2:45.33 | |||
4 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 38.43 | 1:23.50 | 2:08.43 | 2:46.03 | |||
5 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 39.76 | 1:22.16 | 2:11.30 | 2:47.83 | |||
6 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 38.04 | 1:22.05 | 2:09.79 | 2:47.96 | |||
7 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 38.25 | 1:22.38 | 2:12.19 | 2:49.37 | |||
8 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.63 | 1:23.49 | 2:14.69 | 2:52.95 | |||
9 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 39.16 | 1:24.48 | 2:17.16 | 2:56.89 | |||
10 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 39.10 | 1:23.49 | 2:15.79 | 2:58.02 | |||
11 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.60 | 1:30.27 | 2:25.47 | 3:06.74 | |||
12 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 42.25 | 1:30.08 | 2:26.83 | 3:08.29 | |||
13 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 48.00 | 1:35.53 | 2:31.90 | 3:15.79 | |||
14 | Line Tångberg | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.84 | 1:45.36 | 2:42.34 | 3:30.61 | |||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.70 | 1:10.86 | 1:53.55 | 2:25.76 | |||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 33.69 | 1:12.52 | 1:53.23 | 2:26.68 | |||
3 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 32.86 | 1:13.63 | 1:56.35 | 2:31.94 | |||
4 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.63 | 1:16.84 | 1:58.12 | 2:34.52 | |||
5 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 34.12 | 1:14.89 | 1:59.91 | 2:35.20 | |||
6 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 33.56 | 1:13.55 | 2:02.11 | 2:37.55 | |||
7 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 37.17 | 1:20.75 | 2:05.44 | 2:45.29 | |||
8 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 36.91 | 1:17.48 | 2:07.57 | 2:45.71 | |||
9 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 37.54 | 1:20.92 | 2:11.98 | 2:46.32 | |||
10 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 37.45 | 1:17.97 | 2:07.87 | 2:47.71 | |||
11 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 37.06 | 1:18.57 | 2:12.02 | 2:52.33 | |||
12 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 40.44 | 1:23.07 | 2:11.98 | 2:52.90 | |||
13 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 38.57 | 1:24.05 | 2:15.20 | 2:53.24 | |||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 31.48 | 1:07.74 | 1:52.79 | 2:26.03 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:31 |