2018-11-21   06:58:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kalundborg Swim Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  13:31   
  Arrangør  Kalundborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2016         
 
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    1:07.67  2:13.06  3:27.46    4:25.17   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    37.99  1:22.74  2:13.11    2:52.13   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    41.21  1:25.69  2:21.08    3:02.16   
Juliane Bo Andersen  2005  Roskilde Svømning    42.97  1:28.34  2:24.92    3:07.04   
Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.36  1:27.20  2:25.81    3:08.41   
Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby    45.63  1:35.50  2:32.08    3:18.03   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    46.97  1:36.77  2:35.80    3:20.16   
Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby    44.73  1:35.69  2:36.37    3:20.74   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    49.85  1:38.48  2:38.95    3:23.69   
Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning    47.58  1:38.67  2:41.69    3:24.09   
10  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    50.48  1:44.24  2:43.90    3:29.79   
11  Lea Tångberg  2005  Herlufsholm Svømmeklub    48.95  1:43.92  2:41.99    3:32.67   
12  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    53.06  1:48.29  2:54.27    3:41.62   
13  Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby    57.37  1:54.42  2:58.67    3:52.62   
14  Clara Rosenkrandts Olsen  2005  Herlev Svømning    48.14  1:46.68  3:03.23    3:55.27   
15  Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby    56.44  1:55.50  3:04.60    3:56.86   
Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svømning            DSQ  afslut på mave v 100 
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    35.39  1:17.80  2:02.61    2:39.82   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    36.74  1:18.61  2:03.46    2:41.98   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    35.28  1:16.38  2:07.36    2:45.33   
Silke Larsen  2003  Roskilde Svømning    38.43  1:23.50  2:08.43    2:46.03   
Katrine Duus  2003  Næstved IF    39.76  1:22.16  2:11.30    2:47.83   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    38.04  1:22.05  2:09.79    2:47.96   
Helene Jensen  2003  Herlev Svømning    38.25  1:22.38  2:12.19    2:49.37   
Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    38.63  1:23.49  2:14.69    2:52.95   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK    39.16  1:24.48  2:17.16    2:56.89   
10  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    39.10  1:23.49  2:15.79    2:58.02   
11  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    41.60  1:30.27  2:25.47    3:06.74   
12  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF    42.25  1:30.08  2:26.83    3:08.29   
13  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    48.00  1:35.53  2:31.90    3:15.79   
14  Line Tångberg  2004  Herlufsholm Svømmeklub    48.84  1:45.36  2:42.34    3:30.61   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.70  1:10.86  1:53.55    2:25.76   
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    33.69  1:12.52  1:53.23    2:26.68   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    32.86  1:13.63  1:56.35    2:31.94   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.63  1:16.84  1:58.12    2:34.52   
Christina Christensen  2001  Roskilde Svømning    34.12  1:14.89  1:59.91    2:35.20   
Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning    33.56  1:13.55  2:02.11    2:37.55   
Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    37.17  1:20.75  2:05.44    2:45.29   
Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby    36.91  1:17.48  2:07.57    2:45.71   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    37.54  1:20.92  2:11.98    2:46.32   
10  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    37.45  1:17.97  2:07.87    2:47.71   
11  Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    37.06  1:18.57  2:12.02    2:52.33   
12  Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning    40.44  1:23.07  2:11.98    2:52.90   
13  Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    38.57  1:24.05  2:15.20    2:53.24   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK    31.48  1:07.74  1:52.79    2:26.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  13:31 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark