2018-06-21   21:43:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kalundborg Swim Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2016    Udskriftsdato  26 november 2016   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  Kalundborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2016         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby    48.98        1:41.27   
Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby    48.37        1:41.95   
Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby    56.45        1:53.84   
Freja Koppernagel  2008  Vest-Brøndby    55.99        2:00.06   
Amanda Fafner  2007  Kalundborg SK    59.45        2:01.63   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK    58.24        2:02.64   
Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby    59.01        2:04.86   
Nanna Maria S. Sørensen  2007  Vest-Brøndby    1:00.85        2:04.97   
Anna Powers  2007  Herlev Svømning    1:00.90        2:06.05   
Silje Sørensen  2007  Roskilde Svømning            DNS   
Ella Palmund  2008  Roskilde Svømning            DSQ  ej fort bev ved v 50 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    41.06        1:22.79   
Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    40.75        1:25.48   
Juliane Bo Andersen  2005  Roskilde Svømning    42.49        1:27.61   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    43.55        1:28.79   
Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning    43.99        1:30.17   
Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub    43.10        1:30.25   
Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning    44.77        1:31.43   
Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby    46.20        1:33.11   
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub    46.69        1:34.37   
10  Lea Tångberg  2005  Herlufsholm Svømmeklub    46.45        1:35.70   
11  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    45.86        1:36.02   
12  Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby    46.59        1:36.64   
13  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    49.22        1:37.45   
14  Annette Toft  2006  Holbæk Svømme Klub    47.04        1:39.32   
15  Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub    48.36        1:40.34   
16  Caroline Svane  2005  Vest-Brøndby    48.02        1:41.50   
17  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning    51.73        1:47.19   
18  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning    52.06        1:48.49   
19  Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby    53.95        1:49.27   
20  Liva Rosenkrands Olsen  2006  Herlev Svømning    53.37        1:52.04   
21  Victoria Dinesen  2005  Næstved IF    54.11        1:52.89   
22  Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning    56.65        1:54.38   
23  Tilde Schyth  2006  Roskilde Svømning    56.63        1:55.93   
24  Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-Brøndby    53.73        1:58.39   
Emma Kyndesen  2006  Herlev Svømning            DNS   
Merle Holmgaard  2005  Næstved IF            DSQ  sv på mave v 50m 
Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub            DSQ  ej fort bev v 50m 
Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            DSQ  ej fort bev v 50m 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    36.25        1:14.86   
Helene Jensen  2003  Herlev Svømning    37.50        1:16.70   
Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    37.63        1:17.52   
Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning    38.03        1:17.82   
Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    38.56        1:19.23   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    39.05        1:20.27   
Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    38.26        1:21.12   
Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    40.48        1:22.23   
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub    42.70        1:27.53   
10  Clara Kongsfelt  2003  Herlev Svømning    42.17        1:28.04   
11  Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub    42.22        1:28.28   
12  Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning    42.77        1:28.29   
13  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF    42.46        1:28.43   
14  Lykke Gøtterup Jensen  2004  Vest-Brøndby    43.26        1:28.95   
15  Ella Rasmussen  2004  Dragsholm Svømmeklub    43.46        1:31.01   
16  Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK            1:34.23   
17  Line Tångberg  2004  Herlufsholm Svømmeklub    49.45        1:42.38   
Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  sv på mave v 75m 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub    34.51        1:10.47   
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    34.54        1:10.48   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.21        1:10.83   
Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    35.00        1:11.86   
Emilia Lønborg  2002  Herlufsholm Svømmeklub    35.22        1:12.00   
Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.54        1:12.96   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    36.45        1:15.09   
Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.27        1:15.72   
Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby    36.85        1:16.35   
10  Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    37.24        1:16.89   
11  Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning    37.12        1:17.24   
12  Engeline Scheby Petersen  2002  Kalundborg SK    36.22        1:17.43   
13  Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK    37.75        1:17.79   
14  Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    40.94        1:23.43   
15  Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub    40.62        1:26.45   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Caroline Krumbak  2000  Herlufsholm Svømmeklub    33.85        1:09.83   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK    34.16        1:10.61   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2016 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  11:50 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark