Resultater for Kalundborg Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 47.82 | 1:45.64 | 2:48.74 | 3:46.46 | |||
2 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 48.97 | 1:50.09 | 2:49.74 | 3:49.71 | |||
3 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 55.52 | 2:04.92 | 3:14.63 | 4:20.97 | |||
- | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 34.27 | 1:13.01 | 1:52.11 | 2:30.74 | |||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.44 | 1:12.99 | 1:53.10 | 2:32.30 | |||
3 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.09 | 1:17.06 | 2:00.56 | 2:42.18 | |||
4 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 38.07 | 1:18.82 | 2:01.18 | 2:42.26 | |||
5 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 38.19 | 1:21.26 | 2:04.39 | 2:43.80 | |||
6 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 38.59 | 1:23.49 | 2:09.76 | 2:52.33 | |||
7 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 39.19 | 1:23.70 | 2:09.66 | 2:53.22 | |||
8 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.96 | 1:25.91 | 2:14.54 | 2:59.87 | |||
9 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 42.05 | 1:31.01 | 2:19.39 | 3:04.69 | |||
10 | Clara Rosenkrandts Olsen | 2005 | Herlev Svømning | 42.12 | 1:30.47 | 2:21.11 | 3:11.42 | |||
11 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.98 | 1:32.59 | 2:25.14 | 3:12.55 | |||
12 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 43.81 | 1:35.02 | 2:27.38 | 3:18.45 | |||
13 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 46.59 | 1:39.42 | 2:32.78 | 3:21.35 | |||
14 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 45.88 | 1:40.63 | 2:36.13 | 3:25.73 | |||
15 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 45.42 | 1:37.43 | 2:33.97 | 3:27.82 | |||
16 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 44.60 | 1:38.97 | 2:33.93 | 3:29.39 | |||
17 | Liva Rosenkrands Olsen | 2006 | Herlev Svømning | 45.82 | 1:40.61 | 2:35.89 | 3:29.94 | |||
18 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 46.69 | 1:42.45 | 2:38.93 | 3:31.34 | |||
19 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 47.32 | 1:41.98 | 2:37.90 | 3:32.02 | |||
20 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 48.54 | 1:47.67 | 2:44.89 | 3:36.69 | |||
21 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 47.23 | 1:44.12 | 2:44.69 | 3:40.91 | |||
22 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 49.48 | 1:45.38 | 2:45.21 | 3:40.98 | |||
23 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 44.94 | 1:38.23 | 2:40.58 | 3:41.31 | |||
- | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.58 | 1:08.09 | 1:44.74 | 2:21.15 | |||
2 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.59 | 1:08.29 | 1:45.68 | 2:22.34 | |||
3 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 32.86 | 1:09.30 | 1:46.60 | 2:23.10 | |||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 34.44 | 1:12.07 | 1:50.73 | 2:28.06 | |||
5 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 34.71 | 1:12.46 | 1:50.55 | 2:28.14 | |||
6 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.43 | 1:12.05 | 1:50.79 | 2:28.28 | |||
7 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 34.61 | 1:12.77 | 1:51.31 | 2:29.50 | |||
8 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.96 | 1:13.67 | 1:54.04 | 2:32.17 | |||
9 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 35.46 | 1:15.31 | 1:55.19 | 2:35.33 | |||
10 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.55 | 1:16.21 | 1:57.18 | 2:38.81 | |||
11 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 36.27 | 1:17.83 | 2:00.19 | 2:40.07 | |||
12 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 39.99 | 1:25.38 | 2:11.48 | 2:53.07 | |||
13 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 39.88 | 1:25.30 | 2:11.79 | 2:53.27 | |||
14 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 39.77 | 1:24.20 | 2:10.94 | 2:55.23 | |||
15 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 40.69 | 1:25.94 | 2:13.04 | 2:56.39 | |||
- | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simone Hoppe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.23 | 1:03.07 | 1:36.72 | 2:10.61 | |||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.69 | 1:05.24 | 1:39.33 | 2:13.10 | |||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.54 | 1:04.87 | 1:39.96 | 2:15.12 | |||
4 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.49 | 1:05.59 | 1:41.11 | 2:15.93 | |||
5 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 30.56 | 1:04.41 | 1:40.21 | 2:16.00 | |||
6 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.29 | 1:07.44 | 1:44.39 | 2:18.88 | |||
7 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 32.24 | 1:07.56 | 1:43.36 | 2:18.90 | |||
8 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 32.54 | 1:08.35 | 1:44.87 | 2:19.22 | |||
9 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 32.18 | 1:07.20 | 1:43.73 | 2:19.57 | |||
10 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 33.20 | 1:09.00 | 1:45.17 | 2:21.30 | |||
11 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.70 | 1:10.86 | 1:48.41 | 2:25.35 | |||
12 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 33.69 | 1:13.06 | 1:52.40 | 2:30.06 | |||
13 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 35.14 | 1:13.26 | 1:53.08 | 2:31.24 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 30.32 | 1:02.68 | 1:35.89 | 2:09.37 | |||
2 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.32 | 1:03.04 | 1:36.88 | 2:11.07 | |||
3 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 31.85 | 1:06.54 | 1:42.09 | 2:17.57 | |||
4 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.83 | 1:13.28 | 1:52.08 | 2:29.76 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.46 | 2:13.96 | 2:58.90 | ||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 39.35 | 1:25.73 | 2:11.95 | 2:59.72 | |||
3 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | Roskilde Svømning | 41.73 | 1:32.51 | 2:24.99 | 3:16.18 | |||
4 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 44.35 | 1:37.85 | 2:31.06 | 3:20.19 | |||
5 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 46.65 | 1:42.30 | 2:38.53 | 3:28.86 | |||
6 | Victor Buch | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 48.98 | 1:46.90 | 2:45.23 | 3:38.59 | |||
7 | Sofus Rasmussen | 2008 | Kalundborg SK | 49.38 | 1:46.94 | 2:46.59 | 3:44.33 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 36.49 | 1:18.12 | 2:00.07 | 2:36.84 | |||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 36.99 | 1:19.14 | 2:01.12 | 2:39.85 | |||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 36.16 | 1:18.29 | 2:01.12 | 2:41.04 | |||
4 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 37.73 | 1:19.85 | 2:02.17 | 2:41.40 | |||
5 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 38.45 | 1:21.47 | 2:05.61 | 2:45.88 | |||
6 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 39.06 | 1:21.00 | 2:05.73 | 2:48.36 | |||
7 | Hjalte Dalskov | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 40.27 | 1:26.12 | 2:13.35 | 2:57.92 | |||
8 | Allan Li | 2005 | Herlev Svømning | 40.55 | 1:26.07 | 2:15.36 | 3:02.69 | |||
9 | Bjørn Andersen | 2006 | Herlev Svømning | 41.80 | 1:29.57 | 2:18.82 | 3:05.06 | |||
10 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 41.86 | 1:32.26 | 2:22.23 | 3:10.17 | |||
11 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 43.60 | 1:33.49 | 2:23.93 | 3:12.51 | |||
12 | Nikolaj Pedersen | 2005 | Roskilde Svømning | 40.76 | 1:30.29 | 2:21.74 | 3:12.52 | |||
13 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 45.10 | 1:37.11 | 2:21.48 | 3:20.81 | |||
14 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 49.02 | 1:42.74 | 2:34.14 | 3:21.59 | |||
15 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 45.70 | 1:41.81 | 2:39.02 | 3:32.46 | |||
16 | Daniel Skyt | 2006 | Roskilde Svømning | 50.43 | 1:48.12 | 2:46.08 | 3:41.60 | |||
- | Marius Grønholm | 2005 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | Ej berøring ved 75 m | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 29.15 | 1:01.51 | 1:34.49 | 2:06.93 | |||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 30.62 | 1:04.53 | 1:39.81 | 2:14.86 | |||
3 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.48 | 1:08.68 | 1:45.52 | 2:22.32 | |||
4 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 31.81 | 1:08.42 | 1:46.90 | 2:22.52 | |||
5 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 34.74 | 1:13.43 | 1:52.73 | 2:30.76 | |||
6 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.75 | 1:12.54 | 1:51.86 | 2:30.79 | |||
7 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.24 | 1:12.87 | 1:54.47 | 2:32.21 | |||
8 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 36.06 | 1:16.47 | 1:58.00 | 2:37.05 | |||
9 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.52 | 1:14.11 | 1:56.25 | 2:37.40 | |||
10 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 36.74 | 1:18.90 | 2:01.09 | 2:40.26 | |||
11 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 35.86 | 1:17.23 | 2:01.15 | 2:42.04 | |||
12 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 37.18 | 1:20.94 | 2:06.37 | 2:47.49 | |||
13 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 36.89 | 1:20.87 | 2:05.43 | 2:52.06 | |||
- | Martin Christensen | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.21 | 59.48 | 1:31.87 | 2:02.58 | |||
2 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 28.44 | 59.25 | 1:30.99 | 2:02.78 | |||
3 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.31 | 59.96 | 1:31.92 | 2:03.22 | |||
4 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.48 | 59.49 | 1:31.65 | 2:04.40 | |||
5 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.46 | 1:01.19 | 1:33.50 | 2:05.77 | |||
6 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.38 | 1:03.62 | 1:36.96 | 2:09.56 | |||
7 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 30.09 | 1:03.21 | 1:37.51 | 2:10.94 | |||
8 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.61 | 1:04.72 | 1:38.50 | 2:11.52 | |||
9 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.06 | 1:05.03 | 1:38.83 | 2:11.66 | |||
10 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 29.99 | 1:03.57 | 1:38.16 | 2:11.87 | |||
11 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.92 | 1:03.33 | 1:38.35 | 2:12.62 | |||
12 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.66 | 1:05.43 | 1:40.08 | 2:13.31 | |||
13 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 31.13 | 1:05.17 | 1:40.03 | 2:14.74 | |||
14 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 31.09 | 1:05.48 | 1:41.25 | 2:16.70 | |||
15 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 32.16 | 1:07.63 | 1:44.07 | 2:19.85 | |||
16 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 33.43 | 1:10.58 | 1:45.14 | 2:20.26 | |||
17 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.55 | 1:09.07 | 1:46.47 | 2:22.32 | |||
18 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 32.87 | 1:09.46 | 1:47.22 | 2:24.45 | |||
19 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 32.86 | 1:09.99 | 1:47.66 | 2:25.19 | |||
20 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 33.78 | 1:10.65 | 1:47.98 | 2:25.82 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 27.39 | 57.03 | 1:27.20 | 1:57.40 | |||
2 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.94 | 57.94 | 1:28.41 | 1:59.16 | |||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.75 | 58.23 | 1:29.33 | 1:59.65 | |||
4 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 28.34 | 59.52 | 1:30.77 | 2:02.09 | |||
5 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.36 | 58.91 | 1:30.70 | 2:02.17 | |||
6 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.12 | 59.00 | 1:31.24 | 2:03.77 | |||
7 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 28.34 | 59.27 | 1:31.73 | 2:04.84 | |||
8 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.73 | 59.60 | 1:32.07 | 2:05.27 | |||
9 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 29.63 | 1:01.42 | 1:34.27 | 2:07.13 | |||
10 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.08 | 59.77 | 1:33.38 | 2:07.37 | |||
11 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.05 | 1:01.31 | 1:34.28 | 2:07.53 | |||
12 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 30.83 | 1:05.49 | 1:38.22 | 2:12.34 | |||
13 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 34.41 | 1:12.51 | 1:52.14 | 2:29.75 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 48.98 | 1:41.27 | |||||
2 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 48.37 | 1:41.95 | |||||
3 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 56.45 | 1:53.84 | |||||
4 | Freja Koppernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 55.99 | 2:00.06 | |||||
5 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 59.45 | 2:01.63 | |||||
6 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 58.24 | 2:02.64 | |||||
7 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 59.01 | 2:04.86 | |||||
8 | Nanna Maria S. Sørensen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:00.85 | 2:04.97 | |||||
9 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 1:00.90 | 2:06.05 | |||||
- | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Ella Palmund | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | ej fort bev ved v 50 | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 41.06 | 1:22.79 | |||||
2 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.75 | 1:25.48 | |||||
3 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 42.49 | 1:27.61 | |||||
4 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 43.55 | 1:28.79 | |||||
5 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 43.99 | 1:30.17 | |||||
6 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 43.10 | 1:30.25 | |||||
7 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 44.77 | 1:31.43 | |||||
8 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 46.20 | 1:33.11 | |||||
9 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 46.69 | 1:34.37 | |||||
10 | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.45 | 1:35.70 | |||||
11 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 45.86 | 1:36.02 | |||||
12 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 46.59 | 1:36.64 | |||||
13 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.22 | 1:37.45 | |||||
14 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 47.04 | 1:39.32 | |||||
15 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 48.36 | 1:40.34 | |||||
16 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 48.02 | 1:41.50 | |||||
17 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 51.73 | 1:47.19 | |||||
18 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 52.06 | 1:48.49 | |||||
19 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 53.95 | 1:49.27 | |||||
20 | Liva Rosenkrands Olsen | 2006 | Herlev Svømning | 53.37 | 1:52.04 | |||||
21 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 54.11 | 1:52.89 | |||||
22 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 56.65 | 1:54.38 | |||||
23 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 56.63 | 1:55.93 | |||||
24 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 53.73 | 1:58.39 | |||||
- | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | DSQ | sv på mave v 50m | |||||
- | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej fort bev v 50m | |||||
- | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | DSQ | ej fort bev v 50m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 36.25 | 1:14.86 | |||||
2 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 37.50 | 1:16.70 | |||||
3 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.63 | 1:17.52 | |||||
4 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 38.03 | 1:17.82 | |||||
5 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 38.56 | 1:19.23 | |||||
6 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 39.05 | 1:20.27 | |||||
7 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 38.26 | 1:21.12 | |||||
8 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 40.48 | 1:22.23 | |||||
9 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 42.70 | 1:27.53 | |||||
10 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 42.17 | 1:28.04 | |||||
11 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 42.22 | 1:28.28 | |||||
12 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 42.77 | 1:28.29 | |||||
13 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 42.46 | 1:28.43 | |||||
14 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 43.26 | 1:28.95 | |||||
15 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 43.46 | 1:31.01 | |||||
16 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 1:34.23 | ||||||
17 | Line Tångberg | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.45 | 1:42.38 | |||||
- | Simone Hoppe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | sv på mave v 75m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.51 | 1:10.47 | |||||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 34.54 | 1:10.48 | |||||
3 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.21 | 1:10.83 | |||||
4 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.00 | 1:11.86 | |||||
5 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.22 | 1:12.00 | |||||
6 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.54 | 1:12.96 | |||||
7 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 36.45 | 1:15.09 | |||||
8 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.27 | 1:15.72 | |||||
9 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 36.85 | 1:16.35 | |||||
10 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 37.24 | 1:16.89 | |||||
11 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 37.12 | 1:17.24 | |||||
12 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 36.22 | 1:17.43 | |||||
13 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 37.75 | 1:17.79 | |||||
14 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 40.94 | 1:23.43 | |||||
15 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 40.62 | 1:26.45 | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.85 | 1:09.83 | |||||
2 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 34.16 | 1:10.61 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | Roskilde Svømning | 47.15 | 1:37.80 | |||||
2 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 48.53 | 1:38.42 | |||||
3 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 48.16 | 1:41.32 | |||||
4 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.71 | 1:49.05 | |||||
5 | Victor Buch | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 57.51 | 1:53.68 | |||||
6 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 57.29 | 1:55.53 | |||||
7 | Tobias Munkøe | 2008 | Roskilde Svømning | 54.28 | 1:56.20 | |||||
8 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 59.03 | 2:00.08 | |||||
9 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 1:00.65 | 2:02.24 | |||||
10 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 1:01.72 | 2:04.20 | |||||
11 | Alex Rosfeldt | 2007 | Roskilde Svømning | 1:11.11 | 2:14.22 | |||||
12 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:21.27 | 2:38.76 | |||||
- | August Thygesen | 2007 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | svøm på mave v. 25 m | |||||
- | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | ej fort bev v75 m | |||||
- | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | svøm på mave v 20 m | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 40.75 | 1:22.42 | |||||
2 | Hjalte Dalskov | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 42.92 | 1:25.92 | |||||
3 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 42.17 | 1:26.13 | |||||
4 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 41.96 | 1:26.73 | |||||
5 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.53 | 1:32.26 | |||||
6 | Allan Li | 2005 | Herlev Svømning | 46.27 | 1:34.06 | |||||
7 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 47.40 | 1:34.61 | |||||
8 | Frej Zachariasen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.82 | 1:34.87 | |||||
9 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 48.29 | 1:35.91 | |||||
10 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 46.03 | 1:36.80 | |||||
11 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 48.91 | 1:38.98 | |||||
12 | Nikolaj Pedersen | 2005 | Roskilde Svømning | 49.38 | 1:39.97 | |||||
13 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 48.44 | 1:41.08 | |||||
14 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 50.65 | 1:41.51 | |||||
15 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 53.02 | 1:45.70 | |||||
16 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | Kalundborg SK | 50.96 | 1:46.13 | |||||
17 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 51.09 | 1:50.36 | |||||
18 | Cornelis Colmorten | 2006 | Roskilde Svømning | 54.47 | 1:53.84 | |||||
- | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej fort bev v50 m | |||||
- | Malte Schlke | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej fort bev v 25m | |||||
- | Mikkel Munkholm | 2006 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej fort bev v 75 m | |||||
- | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | DSQ | ej fort bev v 50 m | |||||
- | Sebastian Frederiksen | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | ej berør v 50 m | |||||
- | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej fort bev v 75 m | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 33.21 | 1:07.33 | |||||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 34.89 | 1:10.91 | |||||
3 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 34.99 | 1:12.68 | |||||
4 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 36.56 | 1:14.61 | |||||
5 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 36.51 | 1:16.23 | |||||
6 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.84 | 1:18.22 | |||||
7 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 40.42 | 1:22.80 | |||||
8 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 40.53 | 1:23.18 | |||||
9 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 41.49 | 1:23.59 | |||||
10 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 41.45 | 1:24.44 | |||||
11 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 41.28 | 1:25.03 | |||||
12 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.22 | 1:25.12 | |||||
13 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 41.82 | 1:26.28 | |||||
14 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 41.88 | 1:26.54 | |||||
15 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 42.99 | 1:27.81 | |||||
16 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 43.97 | 1:30.94 | |||||
17 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 43.42 | 1:31.95 | |||||
18 | Bertram Geisler Knudsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 45.49 | 1:34.03 | |||||
19 | Frederik Strate | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.31 | 1:48.62 | |||||
- | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | DSQ | ej fort bev v 25 m | |||||
- | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | DSQ | Ej fort bev v 50 m | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.17 | 1:03.81 | |||||
2 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 32.59 | 1:07.51 | |||||
3 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 32.94 | 1:08.52 | |||||
4 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 32.87 | 1:08.76 | |||||
5 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 34.62 | 1:12.04 | |||||
6 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.37 | 1:12.86 | |||||
7 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 35.82 | 1:13.92 | |||||
8 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 37.23 | 1:15.35 | |||||
9 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 37.03 | 1:16.21 | |||||
10 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 37.74 | 1:16.33 | |||||
11 | Rune Kruse | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.02 | 1:17.16 | |||||
12 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 37.44 | 1:17.95 | |||||
13 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 37.81 | 1:18.83 | |||||
14 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 37.63 | 1:19.83 | |||||
15 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 39.44 | 1:20.42 | |||||
16 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vest-Brøndby | 39.83 | 1:23.01 | |||||
17 | Jonas Obsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 40.59 | 1:25.36 | |||||
18 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.21 | 1:28.23 | |||||
- | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Fuld neddyk v afslut | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 29.08 | 1:00.40 | |||||
2 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 32.19 | 1:06.94 | |||||
3 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 39.67 | 1:19.68 | |||||
- | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 52.36 | ||||||
2 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 58.39 | ||||||
3 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 58.78 | ||||||
4 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.75 | ||||||
5 | Selma Frederiksen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.07 | ||||||
6 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 1:08.45 | ||||||
7 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:13.27 | ||||||
- | Emilie Neess | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | Arm ført til hoft | |||||
- | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | armtag til hoft v 40 | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 41.56 | ||||||
2 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 46.95 | ||||||
3 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 47.10 | ||||||
4 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 47.16 | ||||||
5 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 47.57 | ||||||
6 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 47.68 | ||||||
7 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 48.25 | ||||||
8 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 48.38 | ||||||
9 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 48.40 | ||||||
10 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 48.91 | ||||||
11 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 48.96 | ||||||
12 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 49.12 | ||||||
13 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 49.79 | ||||||
14 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 52.40 | ||||||
15 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 52.98 | ||||||
16 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 53.55 | ||||||
17 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 53.57 | ||||||
18 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 53.87 | ||||||
19 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 54.89 | ||||||
20 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 55.96 | ||||||
21 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 56.34 | ||||||
22 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 57.73 | ||||||
23 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 57.76 | ||||||
24 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 57.93 | ||||||
25 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.78 | ||||||
26 | Oline Jensen | 2005 | Herlev Svømning | 1:10.70 | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.14 | ||||||
2 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 42.24 | ||||||
3 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 42.58 | ||||||
4 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 42.70 | ||||||
5 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 42.89 | ||||||
6 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 44.92 | ||||||
7 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 44.96 | ||||||
8 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 45.18 | ||||||
9 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 46.96 | ||||||
10 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 47.07 | ||||||
11 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 48.09 | ||||||
12 | Anne Louise Ingleby | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 48.66 | ||||||
13 | Nadja Sofie Larsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 49.16 | ||||||
14 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 51.03 | ||||||
15 | Fiona Kring Dahl | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 52.94 | ||||||
- | Simone Hoppe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.89 | ||||||
2 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.58 | ||||||
3 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 36.77 | ||||||
4 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 36.89 | ||||||
5 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.50 | ||||||
6 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 39.18 | ||||||
7 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 40.77 | ||||||
8 | SIF Jørgin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 41.87 | ||||||
9 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.51 | ||||||
10 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 44.52 | ||||||
11 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 45.30 | ||||||
12 | Sofie-Amalie Føns Lomholt | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 46.43 | ||||||
- | Alma Birch Christensen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 35.06 | ||||||
2 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.25 | ||||||
3 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 37.73 | ||||||
4 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 39.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 57.22 | ||||||
2 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 58.17 | ||||||
3 | Sofus Rasmussen | 2008 | Kalundborg SK | 59.74 | ||||||
4 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.42 | ||||||
- | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | DSQ | hænder ført til hoft | |||||
- | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Tobias Munkøe | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | ej berør v 25 m | |||||
- | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | DSQ | asynkro arm efter st | |||||
- | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | async arme | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 47.06 | ||||||
2 | Hjalte Dalskov | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 52.89 | ||||||
3 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 54.22 | ||||||
4 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 54.52 | ||||||
5 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 55.15 | ||||||
6 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 55.35 | ||||||
7 | Mikkel Munkholm | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 56.89 | ||||||
8 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 57.96 | ||||||
9 | Malte Schlke | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 59.18 | ||||||
10 | Daniel Skyt | 2006 | Roskilde Svømning | 1:00.51 | ||||||
11 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 1:00.78 | ||||||
12 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | Kalundborg SK | 1:01.19 | ||||||
13 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 1:02.61 | ||||||
14 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:03.48 | ||||||
15 | Cornelis Colmorten | 2006 | Roskilde Svømning | 1:09.94 | ||||||
- | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej samt berør v 25 | |||||
- | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Start m crawl | |||||
- | William Scavenius Borg | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | to armtag i start | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.66 | ||||||
2 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 40.84 | ||||||
3 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 41.58 | ||||||
4 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 42.07 | ||||||
5 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 42.62 | ||||||
6 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 44.13 | ||||||
7 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 44.27 | ||||||
8 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 44.57 | ||||||
9 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 44.89 | ||||||
10 | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.67 | ||||||
11 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 47.70 | ||||||
12 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 50.35 | ||||||
- | Martin Christensen | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Bertram Geisler Knudsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | To flyben v 25 m | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.66 | ||||||
2 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.84 | ||||||
3 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 35.26 | ||||||
4 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.87 | ||||||
5 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.08 | ||||||
6 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.61 | ||||||
7 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.30 | ||||||
8 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 45.52 | ||||||
9 | Jonas Obsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 53.16 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 30.07 | ||||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.38 | ||||||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.92 | ||||||
4 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.70 | ||||||
5 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:07.67 | 2:13.06 | 3:27.46 | 4:25.17 | |||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 37.99 | 1:22.74 | 2:13.11 | 2:52.13 | |||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.21 | 1:25.69 | 2:21.08 | 3:02.16 | |||
3 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 42.97 | 1:28.34 | 2:24.92 | 3:07.04 | |||
4 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.36 | 1:27.20 | 2:25.81 | 3:08.41 | |||
5 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 45.63 | 1:35.50 | 2:32.08 | 3:18.03 | |||
6 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 46.97 | 1:36.77 | 2:35.80 | 3:20.16 | |||
7 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 44.73 | 1:35.69 | 2:36.37 | 3:20.74 | |||
8 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 49.85 | 1:38.48 | 2:38.95 | 3:23.69 | |||
9 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 47.58 | 1:38.67 | 2:41.69 | 3:24.09 | |||
10 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.48 | 1:44.24 | 2:43.90 | 3:29.79 | |||
11 | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.95 | 1:43.92 | 2:41.99 | 3:32.67 | |||
12 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.06 | 1:48.29 | 2:54.27 | 3:41.62 | |||
13 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 57.37 | 1:54.42 | 2:58.67 | 3:52.62 | |||
14 | Clara Rosenkrandts Olsen | 2005 | Herlev Svømning | 48.14 | 1:46.68 | 3:03.23 | 3:55.27 | |||
15 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 56.44 | 1:55.50 | 3:04.60 | 3:56.86 | |||
- | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | afslut på mave v 100 | |||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 35.39 | 1:17.80 | 2:02.61 | 2:39.82 | |||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 36.74 | 1:18.61 | 2:03.46 | 2:41.98 | |||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.28 | 1:16.38 | 2:07.36 | 2:45.33 | |||
4 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 38.43 | 1:23.50 | 2:08.43 | 2:46.03 | |||
5 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 39.76 | 1:22.16 | 2:11.30 | 2:47.83 | |||
6 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 38.04 | 1:22.05 | 2:09.79 | 2:47.96 | |||
7 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 38.25 | 1:22.38 | 2:12.19 | 2:49.37 | |||
8 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.63 | 1:23.49 | 2:14.69 | 2:52.95 | |||
9 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 39.16 | 1:24.48 | 2:17.16 | 2:56.89 | |||
10 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 39.10 | 1:23.49 | 2:15.79 | 2:58.02 | |||
11 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.60 | 1:30.27 | 2:25.47 | 3:06.74 | |||
12 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 42.25 | 1:30.08 | 2:26.83 | 3:08.29 | |||
13 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 48.00 | 1:35.53 | 2:31.90 | 3:15.79 | |||
14 | Line Tångberg | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.84 | 1:45.36 | 2:42.34 | 3:30.61 | |||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.70 | 1:10.86 | 1:53.55 | 2:25.76 | |||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 33.69 | 1:12.52 | 1:53.23 | 2:26.68 | |||
3 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 32.86 | 1:13.63 | 1:56.35 | 2:31.94 | |||
4 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.63 | 1:16.84 | 1:58.12 | 2:34.52 | |||
5 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 34.12 | 1:14.89 | 1:59.91 | 2:35.20 | |||
6 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 33.56 | 1:13.55 | 2:02.11 | 2:37.55 | |||
7 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 37.17 | 1:20.75 | 2:05.44 | 2:45.29 | |||
8 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 36.91 | 1:17.48 | 2:07.57 | 2:45.71 | |||
9 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 37.54 | 1:20.92 | 2:11.98 | 2:46.32 | |||
10 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 37.45 | 1:17.97 | 2:07.87 | 2:47.71 | |||
11 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 37.06 | 1:18.57 | 2:12.02 | 2:52.33 | |||
12 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 40.44 | 1:23.07 | 2:11.98 | 2:52.90 | |||
13 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 38.57 | 1:24.05 | 2:15.20 | 2:53.24 | |||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 31.48 | 1:07.74 | 1:52.79 | 2:26.03 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 48.21 | 1:40.23 | 2:47.14 | 3:33.71 | |||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 42.67 | 1:28.20 | 2:21.15 | 2:59.32 | |||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 40.17 | 1:28.93 | 2:21.88 | 3:02.20 | |||
3 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 40.18 | 1:28.51 | 2:27.43 | 3:07.01 | |||
4 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 43.39 | 1:30.83 | 2:29.86 | 3:10.79 | |||
5 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 42.89 | 1:34.29 | 2:31.38 | 3:11.29 | |||
6 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 48.08 | 1:33.58 | 2:32.52 | 3:14.80 | |||
7 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.39 | 1:35.93 | 2:30.57 | 3:16.67 | |||
8 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 49.27 | 1:40.09 | 2:38.57 | 3:21.21 | |||
9 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 49.86 | 1:39.54 | 2:36.14 | 3:22.20 | |||
10 | Bjørn Andersen | 2006 | Herlev Svømning | 48.49 | 1:41.09 | 2:45.18 | 3:34.58 | |||
11 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 48.24 | 1:43.20 | 2:48.94 | 3:36.11 | |||
12 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 53.01 | 1:42.96 | 2:48.57 | 3:37.70 | |||
13 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 56.04 | 1:49.33 | 2:54.38 | 3:45.08 | |||
14 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 1:01.47 | 1:55.78 | 2:59.21 | 3:50.36 | |||
- | Marius Grønholm | 2005 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Frej Zachariasen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej fort bevæ v 75 m | |||||
- | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | asyn arm v fly | |||||
- | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | ej forts bevæ v 75 m | |||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 35.33 | 1:15.39 | 2:01.84 | 2:36.23 | |||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 35.85 | 1:16.86 | 2:04.59 | 2:40.10 | |||
3 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 36.17 | 1:16.77 | 2:05.28 | 2:41.07 | |||
4 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 36.68 | 1:17.90 | 2:08.08 | 2:44.50 | |||
5 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.14 | 1:25.43 | 2:16.93 | 2:54.40 | |||
6 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 36.36 | 1:22.85 | 2:17.90 | 2:55.26 | |||
7 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 37.41 | 1:24.64 | 2:17.44 | 2:59.85 | |||
8 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 42.62 | 1:26.45 | 2:21.49 | 3:00.56 | |||
9 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 38.89 | 1:24.24 | 2:19.97 | 3:01.54 | |||
10 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 47.19 | 1:34.72 | 2:27.94 | 3:08.76 | |||
11 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 43.88 | 1:32.43 | 2:29.06 | 3:09.44 | |||
12 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.28 | 1:33.85 | 2:28.17 | 3:09.63 | |||
13 | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.68 | 1:41.83 | 2:40.85 | 3:26.62 | |||
- | Frederik Strate | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | asyn arm v start | |||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.34 | 1:05.65 | 1:46.96 | 2:19.00 | |||
2 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.19 | 1:09.93 | 1:53.61 | 2:25.55 | |||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.34 | 1:11.28 | 1:54.30 | 2:27.71 | |||
4 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 30.67 | 1:07.68 | 1:53.51 | 2:28.60 | |||
5 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.84 | 1:13.14 | 1:57.55 | 2:33.22 | |||
6 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.91 | 1:12.36 | 1:58.61 | 2:35.75 | |||
7 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 33.11 | 1:15.72 | 2:01.64 | 2:38.62 | |||
8 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 33.26 | 1:14.10 | 2:02.47 | 2:38.76 | |||
9 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 32.91 | 1:13.41 | 2:04.28 | 2:39.51 | |||
10 | Rune Kruse | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.99 | 1:14.12 | 2:03.19 | 2:44.37 | |||
11 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 35.63 | 1:22.71 | 2:11.33 | 2:45.83 | |||
12 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vest-Brøndby | 36.66 | 1:21.46 | 2:07.73 | 2:46.97 | |||
13 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 39.10 | 1:24.22 | 2:10.76 | 2:47.72 | |||
14 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 38.44 | 1:24.34 | 2:18.55 | 2:58.45 | |||
15 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.65 | 1:27.29 | 2:24.42 | 3:08.71 | |||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 29.67 | 1:02.64 | 1:44.54 | 2:17.36 | |||
2 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 30.71 | 1:07.17 | 1:48.86 | 2:20.93 | |||
3 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.67 | 1:04.84 | 1:48.04 | 2:23.18 | |||
4 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.90 | 1:10.36 | 1:50.76 | 2:24.09 | |||
5 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.57 | 1:08.87 | 1:51.91 | 2:24.93 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.67 | 1:29.66 | |||||
2 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 44.08 | 1:38.42 | |||||
3 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 46.11 | 1:40.58 | |||||
4 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 44.16 | 1:43.09 | |||||
5 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 48.69 | 1:46.76 | |||||
6 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 50.45 | 1:54.90 | |||||
7 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 54.10 | 1:56.46 | |||||
8 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 56.51 | 2:00.40 | |||||
9 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 56.40 | 2:03.67 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.32 | 1:12.04 | |||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.44 | 1:13.48 | |||||
3 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.22 | 1:19.46 | |||||
4 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.29 | 1:20.62 | |||||
5 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 36.61 | 1:20.79 | |||||
6 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 37.43 | 1:20.83 | |||||
7 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 36.99 | 1:23.55 | |||||
8 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 39.61 | 1:26.53 | |||||
9 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 42.46 | 1:31.92 | |||||
10 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 43.23 | 1:36.53 | |||||
11 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 43.89 | 1:36.75 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.55 | 1:08.00 | |||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 32.02 | 1:08.32 | |||||
3 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.58 | 1:08.85 | |||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.24 | 1:11.57 | |||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.05 | 1:11.77 | |||||
6 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 33.58 | 1:12.28 | |||||
7 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.60 | 1:13.36 | |||||
8 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.71 | 1:13.68 | |||||
9 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.28 | 1:14.09 | |||||
10 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.16 | 1:17.76 | |||||
11 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.56 | 1:18.49 | |||||
12 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 37.53 | 1:23.30 | |||||
13 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 38.37 | 1:23.87 | |||||
14 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 39.13 | 1:25.76 | |||||
15 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.98 | 1:26.34 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.73 | 1:07.66 | |||||
2 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.96 | 1:15.53 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 47.34 | 1:39.80 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 39.38 | 1:23.34 | |||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 40.93 | 1:28.42 | |||||
3 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 47.17 | 1:39.75 | |||||
4 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 45.58 | 1:43.68 | |||||
5 | Allan Li | 2005 | Herlev Svømning | 49.74 | 1:50.22 | |||||
- | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | DSQ | armtag u vand v 100 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 31.32 | 1:07.46 | |||||
2 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.83 | 1:12.83 | |||||
3 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 35.76 | 1:17.04 | |||||
4 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.84 | 1:22.67 | |||||
5 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 37.49 | 1:22.79 | |||||
6 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 37.98 | 1:26.15 | |||||
7 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 40.56 | 1:30.57 | |||||
8 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 43.36 | 1:34.36 | |||||
9 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 44.08 | 1:36.36 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.97 | 1:04.98 | |||||
2 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.03 | 1:05.36 | |||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.20 | 1:05.92 | |||||
4 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 30.45 | 1:06.63 | |||||
5 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.30 | 1:07.55 | |||||
6 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 31.16 | 1:08.46 | |||||
7 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.20 | 1:09.22 | |||||
8 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.19 | 1:09.27 | |||||
9 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.69 | 1:09.33 | |||||
10 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 32.27 | 1:09.89 | |||||
11 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.41 | 1:11.10 | |||||
11 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 32.41 | 1:11.10 | |||||
13 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.86 | 1:11.61 | |||||
14 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 34.51 | 1:12.02 | |||||
15 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 33.61 | 1:12.99 | |||||
16 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 35.46 | 1:19.91 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 28.07 | 59.77 | |||||
2 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 29.81 | 1:03.20 | |||||
3 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.55 | 1:03.21 | |||||
- | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:46 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 41.01 | ||||||
2 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.82 | ||||||
3 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 43.36 | ||||||
4 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 44.80 | ||||||
5 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 45.82 | ||||||
6 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 46.92 | ||||||
7 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 47.70 | ||||||
8 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Herlev Svømning | 48.25 | ||||||
9 | Freja Koppernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 49.66 | ||||||
10 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 50.80 | ||||||
11 | Selma Frederiksen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.90 | ||||||
12 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 51.49 | ||||||
13 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.99 | ||||||
14 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 52.49 | ||||||
15 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 53.11 | ||||||
16 | Emilie Neess | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 53.37 | ||||||
17 | Ella Palmund | 2008 | Roskilde Svømning | 53.66 | ||||||
18 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 54.86 | ||||||
19 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 56.32 | ||||||
- | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Nanna Maria S. Sørensen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.78 | ||||||
2 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.83 | ||||||
3 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 35.03 | ||||||
4 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 35.52 | ||||||
5 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 36.07 | ||||||
6 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 36.28 | ||||||
7 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 36.64 | ||||||
8 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 36.98 | ||||||
9 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 37.54 | ||||||
10 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.79 | ||||||
11 | Clara Rosenkrandts Olsen | 2005 | Herlev Svømning | 38.00 | ||||||
12 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.12 | ||||||
13 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.22 | ||||||
14 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 38.50 | ||||||
15 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 39.28 | ||||||
16 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 39.37 | ||||||
17 | Liva Rosenkrands Olsen | 2006 | Herlev Svømning | 39.51 | ||||||
18 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 40.11 | ||||||
19 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 40.33 | ||||||
20 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 40.67 | ||||||
20 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 40.67 | ||||||
22 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 40.85 | ||||||
23 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 40.94 | ||||||
24 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 40.95 | ||||||
25 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 41.38 | ||||||
26 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 41.56 | ||||||
27 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 41.65 | ||||||
28 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 41.74 | ||||||
29 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 42.01 | ||||||
30 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 42.21 | ||||||
31 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 43.52 | ||||||
32 | Oline Jensen | 2005 | Herlev Svømning | 44.93 | ||||||
33 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 45.09 | ||||||
34 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 45.48 | ||||||
35 | Laura Saul Jensen | 2005 | Kalundborg SK | 46.22 | ||||||
36 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 47.49 | ||||||
- | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 30.92 | ||||||
2 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 30.99 | ||||||
3 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 31.13 | ||||||
4 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.38 | ||||||
5 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.45 | ||||||
6 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.79 | ||||||
7 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.35 | ||||||
7 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 32.35 | ||||||
9 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.54 | ||||||
10 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 34.12 | ||||||
11 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 34.37 | ||||||
12 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 34.51 | ||||||
13 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.80 | ||||||
14 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 34.98 | ||||||
15 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 34.99 | ||||||
16 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 35.01 | ||||||
17 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 35.09 | ||||||
18 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.18 | ||||||
19 | Fiona Kring Dahl | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 35.60 | ||||||
20 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 35.64 | ||||||
21 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.65 | ||||||
22 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 36.48 | ||||||
23 | Anne Louise Ingleby | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 40.81 | ||||||
24 | Nadja Sofie Larsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 41.35 | ||||||
- | Simone Hoppe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 28.90 | ||||||
2 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.19 | ||||||
3 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.46 | ||||||
4 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 29.52 | ||||||
5 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.58 | ||||||
6 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.72 | ||||||
7 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.23 | ||||||
8 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 31.16 | ||||||
9 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 31.50 | ||||||
10 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 32.08 | ||||||
11 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 32.40 | ||||||
12 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 32.46 | ||||||
13 | Alma Birch Christensen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 33.75 | ||||||
14 | Sofie-Amalie Føns Lomholt | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 34.20 | ||||||
15 | SIF Jørgin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 34.67 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 28.21 | ||||||
2 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.37 | ||||||
3 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 29.61 | ||||||
4 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 30.51 | ||||||
5 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 35.85 | ||||||
2 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.96 | ||||||
3 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 40.26 | ||||||
4 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | Roskilde Svømning | 41.11 | ||||||
5 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 42.49 | ||||||
6 | Victor Buch | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 44.50 | ||||||
7 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 44.77 | ||||||
8 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 46.08 | ||||||
9 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.29 | ||||||
10 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 46.96 | ||||||
11 | Sofus Rasmussen | 2008 | Kalundborg SK | 48.33 | ||||||
12 | Alex Rosfeldt | 2007 | Roskilde Svømning | 49.76 | ||||||
13 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 53.49 | ||||||
14 | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | 53.86 | ||||||
15 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 53.91 | ||||||
16 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 54.52 | ||||||
17 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 55.19 | ||||||
18 | Tobias Munkøe | 2008 | Roskilde Svømning | 56.79 | ||||||
- | August Thygesen | 2007 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Kasper Schultz | 2007 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 33.11 | ||||||
2 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 33.80 | ||||||
3 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 34.51 | ||||||
4 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.60 | ||||||
5 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 34.76 | ||||||
6 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 34.89 | ||||||
7 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 35.01 | ||||||
8 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.61 | ||||||
9 | Hjalte Dalskov | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 36.03 | ||||||
10 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 36.04 | ||||||
11 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 36.26 | ||||||
12 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 36.86 | ||||||
13 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 37.55 | ||||||
14 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.06 | ||||||
15 | Bjørn Andersen | 2006 | Herlev Svømning | 38.21 | ||||||
16 | Mikkel Munkholm | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.65 | ||||||
17 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 38.73 | ||||||
18 | Frej Zachariasen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.01 | ||||||
19 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 39.13 | ||||||
20 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 39.22 | ||||||
21 | Nikolaj Pedersen | 2005 | Roskilde Svømning | 39.23 | ||||||
22 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 39.69 | ||||||
23 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 40.63 | ||||||
24 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 40.68 | ||||||
25 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 41.16 | ||||||
26 | Daniel Skyt | 2006 | Roskilde Svømning | 41.87 | ||||||
27 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 42.06 | ||||||
28 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | Kalundborg SK | 42.57 | ||||||
29 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 43.09 | ||||||
30 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 43.64 | ||||||
31 | Malte Schlke | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.48 | ||||||
32 | Cornelis Colmorten | 2006 | Roskilde Svømning | 46.15 | ||||||
33 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 46.54 | ||||||
34 | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.04 | ||||||
35 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 50.63 | ||||||
36 | William Scavenius Borg | 2006 | Vest-Brøndby | 56.96 | ||||||
- | Marius Grønholm | 2005 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Sebastian Frederiksen | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 29.09 | ||||||
2 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 30.06 | ||||||
3 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 30.09 | ||||||
4 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 30.37 | ||||||
5 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.71 | ||||||
6 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 30.83 | ||||||
7 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 30.94 | ||||||
8 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 31.29 | ||||||
9 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 31.88 | ||||||
10 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 31.90 | ||||||
11 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 31.94 | ||||||
12 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.59 | ||||||
13 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 32.62 | ||||||
14 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.77 | ||||||
15 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.88 | ||||||
16 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 33.18 | ||||||
17 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 33.66 | ||||||
18 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 34.85 | ||||||
19 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 34.93 | ||||||
20 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 35.05 | ||||||
21 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 35.98 | ||||||
22 | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.19 | ||||||
23 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.33 | ||||||
24 | Bertram Geisler Knudsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 36.74 | ||||||
25 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 36.87 | ||||||
26 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.27 | ||||||
- | Martin Christensen | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 26.52 | ||||||
2 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.04 | ||||||
3 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 27.43 | ||||||
4 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 27.81 | ||||||
5 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 27.83 | ||||||
6 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.90 | ||||||
7 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.27 | ||||||
8 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.68 | ||||||
9 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 28.78 | ||||||
10 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 29.00 | ||||||
11 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.34 | ||||||
12 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 29.36 | ||||||
13 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 29.71 | ||||||
14 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.90 | ||||||
15 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 29.97 | ||||||
16 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 30.33 | ||||||
17 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 30.73 | ||||||
18 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 30.76 | ||||||
19 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 32.57 | ||||||
20 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.90 | ||||||
21 | Jonas Obsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 33.93 | ||||||
- | Rune Kruse | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 25.12 | ||||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.27 | ||||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.72 | ||||||
4 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.23 | ||||||
5 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 26.43 | ||||||
6 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 27.55 | ||||||
7 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 27.66 | ||||||
8 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 29.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 57.16 | 1:59.82 | 3:02.28 | 4:03.96 | |||
2 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 57.10 | 2:00.50 | 3:04.63 | 4:06.93 | |||
3 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 59.23 | 2:05.67 | 3:12.85 | 4:18.12 | |||
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 44.58 | 1:33.28 | 2:22.27 | 3:16.61 | |||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 46.89 | 1:37.83 | 2:28.79 | 3:19.78 | |||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 49.24 | 1:44.26 | 2:38.51 | 3:32.36 | |||
4 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 48.41 | 1:43.14 | 2:39.11 | 3:34.06 | |||
5 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 50.35 | 1:47.88 | 2:45.23 | 3:42.59 | |||
6 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 49.22 | 1:44.40 | 2:41.51 | 3:44.84 | |||
7 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 53.41 | 1:51.44 | 2:49.08 | 3:44.93 | |||
8 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.06 | 1:49.69 | 2:51.68 | 3:49.77 | |||
9 | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.91 | 1:51.93 | 2:52.94 | 3:52.00 | |||
10 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.20 | 1:55.08 | 2:55.14 | 3:54.16 | |||
11 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 51.20 | 1:50.65 | 2:54.07 | 3:54.38 | |||
12 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 55.54 | 1:59.79 | 3:02.54 | 4:04.04 | |||
13 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 58.05 | 2:04.30 | 3:10.62 | 4:16.01 | |||
14 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 1:00.30 | 2:06.56 | 3:14.13 | 4:19.30 | |||
- | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | ej samt berør v 100 | |||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.58 | 1:19.88 | 2:02.12 | 2:42.72 | |||
2 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 39.47 | 1:23.10 | 2:08.74 | 2:52.86 | |||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 40.44 | 1:25.47 | 2:11.23 | 2:56.78 | |||
4 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 40.83 | 1:26.11 | 2:13.09 | 2:57.97 | |||
5 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 43.21 | 1:30.80 | 2:18.33 | 3:05.11 | |||
6 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 42.62 | 1:30.28 | 2:19.50 | 3:09.11 | |||
7 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 43.55 | 1:31.79 | 2:21.96 | 3:11.43 | |||
8 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 43.67 | 1:33.02 | 2:24.02 | 3:14.93 | |||
9 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 47.46 | 1:41.28 | 2:34.68 | 3:25.94 | |||
10 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 50.22 | 1:45.20 | 2:41.86 | 3:39.11 | |||
11 | Line Tångberg | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.01 | 1:49.53 | 2:51.39 | 3:49.80 | |||
- | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | asym sv v 150m | |||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 36.95 | 1:17.78 | 1:59.49 | 2:40.86 | |||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.15 | 1:19.82 | 2:02.17 | 2:44.72 | |||
3 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 41.80 | 1:26.71 | 2:13.02 | 2:58.10 | |||
4 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.85 | 1:25.11 | 2:11.44 | 2:58.11 | |||
5 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.35 | 1:29.39 | 2:16.53 | 3:03.64 | |||
6 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 42.45 | 1:29.46 | 2:18.06 | 3:06.69 | |||
7 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 41.82 | 1:28.96 | 2:18.39 | 3:08.94 | |||
8 | SIF Jørgin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 46.40 | 1:38.37 | 2:32.16 | 3:26.77 | |||
9 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.45 | 1:43.50 | 2:38.20 | 3:31.04 | |||
- | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 37.90 | 1:19.97 | 2:02.98 | 2:46.49 | |||
2 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 40.52 | 1:25.74 | 2:11.84 | 2:59.31 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 51.29 | 1:49.45 | 2:46.83 | 3:43.61 | |||
2 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 56.99 | 2:00.58 | 3:05.99 | 4:05.50 | |||
3 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 57.68 | 2:01.47 | 3:05.09 | 4:06.35 | |||
4 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 58.54 | 2:03.87 | 3:08.15 | 4:10.36 | |||
5 | Mikkel Munkholm | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.25 | 2:08.16 | 3:15.27 | 4:21.11 | |||
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 40.47 | 1:26.01 | 2:12.91 | 2:56.80 | |||
2 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 40.53 | 1:27.47 | 2:15.81 | 3:02.21 | |||
3 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 43.52 | 1:32.59 | 2:21.52 | 3:11.28 | |||
4 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 44.86 | 1:35.86 | 2:26.97 | 3:16.50 | |||
5 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 44.66 | 1:34.94 | 2:28.59 | 3:19.89 | |||
6 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 47.74 | 1:45.08 | 2:42.05 | 3:37.29 | |||
7 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 52.97 | 1:52.91 | 2:54.97 | 3:53.42 | |||
8 | Frederik Strate | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.00 | 2:00.21 | 3:03.19 | 4:06.99 | |||
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 38.22 | 1:20.27 | 2:04.11 | 2:49.77 | |||
2 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.80 | 1:23.11 | 2:09.45 | 2:55.87 | |||
3 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 42.25 | 1:27.55 | 2:12.63 | 2:57.57 | |||
4 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vest-Brøndby | 39.29 | 1:24.11 | 2:10.89 | 2:58.51 | |||
5 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 40.96 | 1:27.81 | 2:14.25 | 3:00.81 | |||
6 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 40.90 | 1:28.01 | 2:17.05 | 3:03.43 | |||
7 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 43.31 | 1:31.59 | 2:19.32 | 3:06.39 | |||
8 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 41.63 | 1:29.56 | 2:19.18 | 3:06.89 | |||
9 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 42.14 | 1:30.90 | 2:21.28 | 3:11.33 | |||
10 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 43.85 | 1:34.07 | 2:25.37 | 3:16.31 | |||
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.93 | 1:10.95 | 1:49.33 | 2:28.87 | |||
2 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.39 | 1:14.21 | 1:53.10 | 2:31.01 | |||
3 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.59 | 1:17.31 | 1:58.49 | 2:40.07 | |||
4 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 37.78 | 1:18.52 | 2:01.27 | 2:44.10 | |||
5 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.34 | 1:20.61 | 2:03.32 | 2:45.43 | |||
6 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.66 | 1:21.32 | 2:04.22 | 2:46.45 | |||
7 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.97 | 1:20.95 | 2:04.18 | 2:47.36 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Damer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.36 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 33.88 | 1:03.44 | |||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 28.64 | 1:32.08 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 27.28 | 1:59.36 | |||||||
2 | Holbæk 1 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 2:06.16 | ||||||
Zara Wendel | 2002 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 34.59 | 1:06.74 | |||||||
Louise Lynæs | 1997 | 30.49 | 1:37.23 | |||||||
Astrid Katrine Andersen | 2002 | 28.93 | 2:06.16 | |||||||
3 | Triton Damer 2 | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.79 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 34.84 | 1:07.73 | |||||||
Laura Janner | 2002 | 30.73 | 1:38.46 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 28.33 | 2:06.79 | |||||||
4 | Hg Piger 1 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:06.99 | ||||||
Emilia Lønborg | 2002 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Emma Bruhn | 2002 | 35.01 | 1:08.44 | |||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 29.60 | 1:38.04 | |||||||
Emma Bækgaard | 2002 | 28.95 | 2:06.99 | |||||||
5 | Roskildes Skjoldmøer 1 | 0 | Roskilde Svømning | 2:09.53 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Silke Mehr | 2000 | 35.16 | 1:09.45 | |||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 31.39 | 1:40.84 | |||||||
Emilie Hermann Schimming | 1999 | 28.69 | 2:09.53 | |||||||
6 | Kalundborg Piger 1 | 0 | Kalundborg SK | 2:09.62 | ||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 36.62 | 1:09.82 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 30.01 | 1:39.83 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 29.79 | 2:09.62 | |||||||
7 | Vest Piger 1 | 2002 | Vest-Brøndby | 2:17.89 | ||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 38.31 | 1:14.77 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 32.93 | 1:47.70 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 30.19 | 2:17.89 | |||||||
8 | Hg Piger 2 | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:18.81 | ||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 35.96 | 35.96 | |||||||
Anika Bryde | 2000 | 36.67 | 1:12.63 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 33.50 | 1:46.13 | |||||||
Amalie Østerlund | 2005 | 32.68 | 2:18.81 | |||||||
9 | Næstved Piger 1 | 0 | Næstved IF | 2:18.97 | ||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 39.50 | 1:15.05 | |||||||
Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 33.80 | 1:48.85 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 30.12 | 2:18.97 | |||||||
10 | Kalundborg Piger 2 | 0 | Kalundborg SK | 2:24.55 | ||||||
Engeline Scheby Petersen | 2002 | 35.74 | 35.74 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 39.42 | 1:15.16 | |||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 34.99 | 1:50.15 | |||||||
Thea Kaiser | 2004 | 34.40 | 2:24.55 | |||||||
11 | Holbæk 2 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 2:24.73 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Lea Andersen | 2003 | 42.31 | 1:18.52 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 35.78 | 1:54.30 | |||||||
Ida Larsen | 2000 | 30.43 | 2:24.73 | |||||||
12 | Herlev Piger 1 | 2003 | Herlev Svømning | 2:28.91 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 37.65 | 37.65 | |||||||
Laura Thorlund Jensen | 2004 | 42.80 | 1:20.45 | |||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 35.90 | 1:56.35 | |||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 32.56 | 2:28.91 | |||||||
13 | Roskildes Skjoldmøer 2 | 0 | Roskilde Svømning | 2:30.05 | ||||||
Caroline Gerlach | 2002 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Silke Larsen | 2003 | 38.26 | 1:14.25 | |||||||
Celina Mehr | 2003 | 41.22 | 1:55.47 | |||||||
Asta Palmund | 2005 | 34.58 | 2:30.05 | |||||||
14 | Næstved Piger 2 | 0 | Næstved IF | 2:31.47 | ||||||
Freja Zerbst Hansen | 2001 | 36.48 | 36.48 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 39.73 | 1:16.21 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 40.56 | 1:56.77 | |||||||
Thea Torndal Jensen | 2004 | 34.70 | 2:31.47 | |||||||
15 | Herlev Piger 2 | 2003 | Herlev Svømning | 2:31.80 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Thea Jacobsen | 2003 | 43.17 | 1:19.87 | |||||||
Helene Jensen | 2003 | 37.44 | 1:57.31 | |||||||
Emmanuella Nygaard | 2003 | 34.49 | 2:31.80 | |||||||
16 | Hg Piger 3 | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:38.64 | ||||||
Mille Scheel | 2003 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 50.00 | 1:29.28 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 36.21 | 2:05.49 | |||||||
Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 33.15 | 2:38.64 | |||||||
17 | Vest Talent Piger | 2005 | Vest-Brøndby | 2:56.89 | ||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 49.37 | 49.37 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 48.45 | 1:37.82 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 43.79 | 2:21.61 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 35.28 | 2:56.89 | |||||||
18 | Hg Piger 4 | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:03.90 | ||||||
Kamille Bentsen | 2006 | 44.11 | 44.11 | |||||||
Lea Tångberg | 2005 | 49.80 | 1:33.91 | |||||||
Line Tångberg | 2004 | 46.57 | 2:20.48 | |||||||
Maila Anker | 2007 | 43.42 | 3:03.90 | |||||||
19 | Vest Piger 2 | 2001 | Vest-Brøndby | 3:15.46 | ||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 47.45 | 47.45 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 50.34 | 1:37.79 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 56.81 | 2:34.60 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 40.86 | 3:15.46 | |||||||
- | Piger Odsherred | 0 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Fiona Kring Dahl | 2003 | 43.10 | 43.10 | |||||||
Sofie-Amalie Føns Lomholt | 2001 | 45.58 | 1:28.68 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Herre | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:49.43 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 29.88 | 57.83 | |||||||
Johan Joensen | 2000 | 26.50 | 1:24.33 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 25.10 | 1:49.43 | |||||||
2 | Kalundborg Herrer 1 | 0 | Kalundborg SK | 1:50.53 | ||||||
Mads Witthøft | 2000 | 29.74 | 29.74 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 29.77 | 59.51 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 26.75 | 1:26.26 | |||||||
Jakob H. Andersen | 1993 | 24.27 | 1:50.53 | |||||||
3 | Hg Drenge 1 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:51.95 | ||||||
Filip Bækgaard | 2000 | 28.64 | 28.64 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 29.85 | 58.49 | |||||||
Karl Bryde | 2000 | 28.05 | 1:26.54 | |||||||
Nicolai Yung Hansen | 2000 | 25.41 | 1:51.95 | |||||||
4 | Holbæk 1 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 1:58.22 | ||||||
David Arneskov | 2002 | 29.62 | 29.62 | |||||||
Emil Toft | 1998 | 31.57 | 1:01.19 | |||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 30.26 | 1:31.45 | |||||||
William Kristiansen | 2001 | 26.77 | 1:58.22 | |||||||
5 | Triton Herre 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:00.81 | ||||||
Mathias Persson | 2001 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 32.95 | 1:05.37 | |||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 29.94 | 1:35.31 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 25.50 | 2:00.81 | |||||||
6 | Roskildes Vikinger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 2:02.76 | ||||||
William W. Kofoed | 2001 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Anders Engtorp Olesen | 1999 | 33.96 | 1:06.23 | |||||||
Magnus Vinjebo | 1999 | 28.36 | 1:34.59 | |||||||
Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 28.17 | 2:02.76 | |||||||
7 | Hg Drenge 2 | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:06.04 | ||||||
Mads Lünell Bruhn | 1998 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Gustav Nissen | 2001 | 36.39 | 1:08.81 | |||||||
Magnus Løhr | 2001 | 28.32 | 1:37.13 | |||||||
Alfred Nissen | 2002 | 28.91 | 2:06.04 | |||||||
8 | Holbæk 2 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 2:06.84 | ||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 36.47 | 1:08.68 | |||||||
Sebastian Bonde | 2002 | 30.72 | 1:39.40 | |||||||
Jonas Andersen | 2001 | 27.44 | 2:06.84 | |||||||
9 | Vest Drenge 1 | 2001 | Vest-Brøndby | 2:09.17 | ||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 37.13 | 1:10.38 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 29.53 | 1:39.91 | |||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 29.26 | 2:09.17 | |||||||
10 | Kalundborg Drenge 2 | 0 | Kalundborg SK | 2:14.64 | ||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Joachim Mårtensen | 2004 | 42.43 | 1:14.72 | |||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 33.07 | 1:47.79 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 26.85 | 2:14.64 | |||||||
11 | Næstved Boys 1 | 0 | Næstved IF | 2:15.54 | ||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 37.58 | 1:08.97 | |||||||
Kristian Mouridsen | 2002 | 35.49 | 1:44.46 | |||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 31.08 | 2:15.54 | |||||||
12 | Herlev Drenge 1 | 2002 | Herlev Svømning | 2:16.58 | ||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 37.08 | 1:12.00 | |||||||
Adar Benli | 2001 | 31.43 | 1:43.43 | |||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 33.15 | 2:16.58 | |||||||
13 | Roskildes Vikinger 2 | 0 | Roskilde Svømning | 2:29.98 | ||||||
Lukas Pedersen | 2003 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 45.60 | 1:22.23 | |||||||
Affou Adlouni | 2002 | 32.69 | 1:54.92 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 35.06 | 2:29.98 | |||||||
14 | Næstved Boys 2 | 0 | Næstved IF | 2:30.15 | ||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 38.02 | 38.02 | |||||||
Nicklas Stæcker | 2003 | 42.05 | 1:20.07 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 38.78 | 1:58.85 | |||||||
Mathias Clausen | 2002 | 31.30 | 2:30.15 | |||||||
15 | Hg Drenge 3 | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:33.84 | ||||||
Mathias Ankersen | 2004 | 41.58 | 41.58 | |||||||
Rune Kruse | 2002 | 39.64 | 1:21.22 | |||||||
Marcus Artmann | 2002 | 36.25 | 1:57.47 | |||||||
Rasmus Mortensen | 2004 | 36.37 | 2:33.84 | |||||||
16 | Vest Talent Drenge | 2006 | Vest-Brøndby | 2:59.35 | ||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 39.60 | 39.60 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 47.70 | 1:27.30 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 51.53 | 2:18.83 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 40.52 | 2:59.35 | |||||||
17 | Vest Drenge 2 | 2002 | Vest-Brøndby | 3:12.83 | ||||||
Josef Shukri | 2006 | 47.79 | 47.79 | |||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 56.34 | 1:44.13 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 48.70 | 2:32.83 | |||||||
Erik Rasmussen | 2006 | 40.00 | 3:12.83 | |||||||
- | Herlev Drenge 2 | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 37.11 | 37.11 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 47.39 | 1:39.18 | |||||
2 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.71 | 1:40.89 | |||||
3 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 47.42 | 1:42.76 | |||||
4 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 48.73 | 1:45.72 | |||||
5 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 47.30 | 1:45.81 | |||||
6 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 47.78 | 1:46.22 | |||||
7 | Freja Koppernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 50.03 | 1:52.20 | |||||
8 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 53.14 | 1:54.14 | |||||
9 | Selma Frederiksen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.56 | 1:58.60 | |||||
10 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 53.75 | 1:59.83 | |||||
11 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 54.43 | 2:00.03 | |||||
12 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 57.27 | 2:02.00 | |||||
13 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 55.94 | 2:08.98 | |||||
14 | Nanna Maria S. Sørensen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:01.46 | 2:11.69 | |||||
- | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 32.98 | 1:08.30 | |||||
2 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.03 | 1:14.01 | |||||
3 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 36.63 | 1:16.42 | |||||
4 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.18 | 1:18.78 | |||||
5 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 37.46 | 1:19.22 | |||||
6 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.52 | 1:19.90 | |||||
7 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 38.44 | 1:20.59 | |||||
8 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 38.82 | 1:21.29 | |||||
9 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.33 | 1:21.38 | |||||
10 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 38.20 | 1:21.89 | |||||
11 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 39.66 | 1:22.62 | |||||
12 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 40.39 | 1:24.07 | |||||
13 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.59 | 1:25.70 | |||||
14 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 40.28 | 1:27.46 | |||||
15 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 41.66 | 1:28.10 | |||||
16 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.71 | 1:28.86 | |||||
17 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 42.02 | 1:29.92 | |||||
18 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 42.93 | 1:30.11 | |||||
19 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 42.79 | 1:30.24 | |||||
20 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 43.92 | 1:30.33 | |||||
21 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 43.84 | 1:30.70 | |||||
22 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 42.13 | 1:31.40 | |||||
23 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 42.13 | 1:32.37 | |||||
24 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 43.90 | 1:32.43 | |||||
25 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 43.95 | 1:32.68 | |||||
26 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 43.25 | 1:33.80 | |||||
27 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 44.22 | 1:33.89 | |||||
28 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 44.05 | 1:35.63 | |||||
29 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 45.85 | 1:38.20 | |||||
30 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 47.38 | 1:38.60 | |||||
31 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 47.97 | 1:44.74 | |||||
32 | Laura Saul Jensen | 2005 | Kalundborg SK | 49.59 | 1:49.25 | |||||
33 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 51.20 | 1:49.53 | |||||
34 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.02 | 2:01.73 | |||||
- | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 29.81 | 1:01.72 | |||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.83 | 1:05.41 | |||||
3 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.75 | 1:05.53 | |||||
4 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 32.17 | 1:07.01 | |||||
5 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.01 | 1:07.28 | |||||
6 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 32.04 | 1:07.91 | |||||
7 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 32.88 | 1:08.35 | |||||
8 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 33.09 | 1:08.36 | |||||
9 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.13 | 1:08.99 | |||||
10 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.93 | 1:09.00 | |||||
11 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.80 | 1:10.37 | |||||
12 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.35 | 1:10.48 | |||||
13 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 34.08 | 1:10.69 | |||||
14 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 34.33 | 1:12.03 | |||||
15 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 35.30 | 1:13.58 | |||||
16 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 35.58 | 1:14.52 | |||||
17 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.31 | 1:14.61 | |||||
18 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.80 | 1:14.65 | |||||
19 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 35.66 | 1:14.84 | |||||
20 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 35.88 | 1:15.21 | |||||
21 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.09 | 1:15.46 | |||||
22 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 36.50 | 1:16.69 | |||||
23 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.17 | 1:18.03 | |||||
24 | Fiona Kring Dahl | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 38.22 | 1:18.50 | |||||
25 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 38.16 | 1:19.35 | |||||
26 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.37 | 1:19.80 | |||||
27 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 38.11 | 1:20.02 | |||||
28 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 37.91 | 1:20.41 | |||||
29 | Line Tångberg | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.62 | 1:26.16 | |||||
30 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.99 | 1:28.01 | |||||
31 | Anne Louise Ingleby | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 41.64 | 1:31.96 | |||||
- | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.18 | 1:00.26 | |||||
2 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 29.67 | 1:01.68 | |||||
3 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.66 | 1:03.85 | |||||
4 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 31.32 | 1:03.98 | |||||
5 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.26 | 1:04.35 | |||||
6 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.03 | 1:04.95 | |||||
7 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.71 | 1:05.00 | |||||
8 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 31.79 | 1:05.06 | |||||
9 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 31.06 | 1:05.74 | |||||
10 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.69 | 1:06.28 | |||||
11 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 32.77 | 1:07.68 | |||||
12 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 33.27 | 1:09.63 | |||||
13 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 33.96 | 1:09.98 | |||||
14 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 33.66 | 1:10.79 | |||||
15 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 33.71 | 1:11.10 | |||||
16 | Alma Birch Christensen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 1:12.83 | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.04 | 1:01.04 | |||||
2 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 30.52 | 1:03.32 | |||||
3 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 31.28 | 1:05.82 | |||||
4 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.41 | 1:07.50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 37.97 | 1:19.70 | |||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 39.68 | 1:24.56 | |||||
3 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 41.06 | 1:27.39 | |||||
4 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | Roskilde Svømning | 42.76 | 1:31.53 | |||||
5 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 43.78 | 1:33.81 | |||||
6 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 48.75 | 1:45.40 | |||||
7 | Sofus Rasmussen | 2008 | Kalundborg SK | 50.04 | 1:46.02 | |||||
8 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 49.98 | 1:47.82 | |||||
9 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 48.12 | 1:49.48 | |||||
10 | Alex Rosfeldt | 2007 | Roskilde Svømning | 54.72 | 1:59.18 | |||||
11 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 58.21 | 2:00.19 | |||||
12 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 55.43 | 2:00.30 | |||||
13 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 54.39 | 2:01.27 | |||||
14 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 58.73 | 2:06.94 | |||||
- | Tobias Munkøe | 2008 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 33.68 | 1:10.51 | |||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 36.66 | 1:15.06 | |||||
3 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 36.96 | 1:16.14 | |||||
4 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 36.97 | 1:16.35 | |||||
5 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 37.02 | 1:17.27 | |||||
6 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 37.49 | 1:17.34 | |||||
7 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 37.63 | 1:18.24 | |||||
8 | Hjalte Dalskov | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 38.76 | 1:19.72 | |||||
9 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 40.64 | 1:23.80 | |||||
10 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 40.91 | 1:25.74 | |||||
11 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 41.12 | 1:26.83 | |||||
12 | Nikolaj Pedersen | 2005 | Roskilde Svømning | 41.47 | 1:28.29 | |||||
13 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 43.31 | 1:30.45 | |||||
14 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 41.26 | 1:30.93 | |||||
15 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 43.19 | 1:31.14 | |||||
16 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 43.52 | 1:31.39 | |||||
17 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 42.90 | 1:31.65 | |||||
18 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | Kalundborg SK | 42.56 | 1:37.45 | |||||
19 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 46.94 | 1:38.62 | |||||
20 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 45.67 | 1:39.05 | |||||
21 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 44.03 | 1:39.58 | |||||
22 | Christoffer Lundgren | 2005 | Kalundborg SK | 47.88 | 1:43.22 | |||||
23 | Cornelis Colmorten | 2006 | Roskilde Svømning | 49.40 | 1:48.54 | |||||
24 | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.47 | 1:51.73 | |||||
25 | William Scavenius Borg | 2006 | Vest-Brøndby | 53.79 | 1:57.26 | |||||
- | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sebastian Frederiksen | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 28.46 | 59.22 | |||||
2 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 29.36 | 1:01.72 | |||||
3 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 30.51 | 1:03.13 | |||||
4 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 30.49 | 1:03.91 | |||||
5 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 30.99 | 1:04.45 | |||||
6 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 30.45 | 1:04.84 | |||||
7 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.25 | 1:04.99 | |||||
8 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 31.37 | 1:05.60 | |||||
9 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 32.48 | 1:07.16 | |||||
10 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.15 | 1:09.83 | |||||
11 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 32.47 | 1:10.01 | |||||
12 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.92 | 1:10.95 | |||||
13 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.66 | 1:11.16 | |||||
14 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.32 | 1:11.34 | |||||
15 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 34.09 | 1:11.49 | |||||
16 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.73 | 1:12.55 | |||||
17 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 35.49 | 1:14.36 | |||||
18 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 35.00 | 1:14.96 | |||||
19 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 35.71 | 1:15.04 | |||||
20 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 35.76 | 1:16.19 | |||||
21 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 36.62 | 1:16.60 | |||||
22 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.11 | 1:17.66 | |||||
23 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 38.62 | 1:19.93 | |||||
24 | Bertram Geisler Knudsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.69 | 1:19.97 | |||||
25 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.85 | 1:21.72 | |||||
26 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 39.85 | 1:25.90 | |||||
- | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.58 | 57.04 | |||||
2 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 27.70 | 57.48 | |||||
3 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.09 | 58.64 | |||||
4 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 28.41 | 59.67 | |||||
5 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.08 | 59.81 | |||||
6 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.14 | 1:00.45 | |||||
7 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.00 | 1:00.87 | |||||
8 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 29.62 | 1:01.42 | |||||
9 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 30.19 | 1:01.87 | |||||
10 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.47 | 1:02.65 | |||||
11 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 30.33 | 1:03.70 | |||||
12 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 30.43 | 1:04.05 | |||||
13 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.57 | 1:04.31 | |||||
14 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 30.87 | 1:04.41 | |||||
15 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 31.30 | 1:05.26 | |||||
16 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.07 | 1:05.63 | |||||
17 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 31.46 | 1:05.85 | |||||
18 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 31.96 | 1:06.07 | |||||
19 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.50 | 1:06.84 | |||||
20 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 33.57 | 1:09.37 | |||||
21 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vest-Brøndby | 32.71 | 1:09.69 | |||||
22 | Andreas Borggard | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 32.22 | 1:10.14 | |||||
23 | Thomas Trebbien | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 38.02 | 1:19.22 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 26.46 | 54.73 | |||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.64 | 55.83 | |||||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.07 | 56.21 | |||||
4 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.32 | 56.68 | |||||
5 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.85 | 57.99 | |||||
6 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 27.86 | 58.08 | |||||
7 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 28.68 | 59.13 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.66 | 1:22.78 | 2:08.98 | 2:55.77 | |||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.48 | 1:22.70 | 2:14.44 | 3:07.60 | |||
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 34.79 | 1:15.29 | 1:56.80 | 2:37.97 | |||
2 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.46 | 1:15.04 | 1:58.70 | 2:44.46 | |||
- | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
- | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | DSQ | crawl ben v 150m | |||||
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 32.58 | 1:08.73 | 1:45.38 | 2:22.67 | |||
2 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.75 | 1:09.43 | 1:48.27 | 2:28.24 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 39.93 | 1:27.16 | 2:13.74 | 2:57.42 | |||
2 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 39.03 | 1:29.10 | 2:21.65 | 3:12.02 | |||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.70 | 1:08.13 | 1:44.51 | 2:22.04 | |||
2 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.20 | 1:08.16 | 1:45.34 | 2:23.69 | |||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.42 | 1:11.42 | 1:50.60 | 2:32.72 | |||
4 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 34.48 | 1:14.05 | 1:54.62 | 2:34.99 | |||
5 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.97 | 1:17.87 | 2:00.88 | 2:43.20 | |||
6 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 36.33 | 1:22.24 | 2:10.30 | 2:59.30 | |||
- | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | ej samt berør v 175m | |||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.67 | 1:08.59 | 1:46.17 | 2:25.62 | |||
2 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.87 | 1:10.54 | 1:49.15 | 2:29.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 47.01 | ||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 47.28 | ||||||
3 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 50.83 | ||||||
4 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 52.79 | ||||||
5 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 53.58 | ||||||
5 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 53.58 | ||||||
7 | Freja Koppernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 54.92 | ||||||
8 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 55.68 | ||||||
9 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 57.18 | ||||||
10 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 58.37 | ||||||
11 | Nanna Maria S. Sørensen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:01.61 | ||||||
- | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | afsl på mave | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 35.64 | ||||||
2 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 39.39 | ||||||
3 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.40 | ||||||
4 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 39.69 | ||||||
5 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 40.96 | ||||||
6 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 41.19 | ||||||
7 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 41.57 | ||||||
8 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 41.71 | ||||||
9 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 41.99 | ||||||
10 | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.68 | ||||||
11 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 44.22 | ||||||
12 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 44.32 | ||||||
13 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 44.56 | ||||||
14 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 44.97 | ||||||
15 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 45.26 | ||||||
16 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 45.67 | ||||||
17 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.83 | ||||||
18 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 47.15 | ||||||
19 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 48.64 | ||||||
20 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 49.72 | ||||||
21 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 51.13 | ||||||
22 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 52.68 | ||||||
23 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 53.45 | ||||||
24 | Laura Saul Jensen | 2005 | Kalundborg SK | 59.94 | ||||||
- | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | DSQ | svøm på mave v 25 m | |||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.03 | ||||||
2 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 35.98 | ||||||
3 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 36.74 | ||||||
4 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 36.85 | ||||||
5 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.10 | ||||||
6 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 39.41 | ||||||
7 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 39.60 | ||||||
8 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 40.54 | ||||||
9 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 40.72 | ||||||
10 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 42.64 | ||||||
11 | Anne Louise Ingleby | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 49.09 | ||||||
12 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 55.12 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.59 | ||||||
2 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.62 | ||||||
3 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.83 | ||||||
4 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.85 | ||||||
5 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.93 | ||||||
6 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.19 | ||||||
7 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.95 | ||||||
8 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.13 | ||||||
9 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 36.15 | ||||||
10 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 38.15 | ||||||
11 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 39.86 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 31.41 | ||||||
2 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 33.09 | ||||||
3 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 36.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 46.10 | ||||||
2 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 50.28 | ||||||
3 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 55.28 | ||||||
4 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 56.05 | ||||||
5 | Sofus Rasmussen | 2008 | Kalundborg SK | 56.08 | ||||||
6 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 59.35 | ||||||
7 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 1:00.14 | ||||||
8 | Alex Rosfeldt | 2007 | Roskilde Svømning | 1:00.85 | ||||||
- | Tobias Munkøe | 2008 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | svøm mave v 25 m | |||||
- | August Thygesen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hjalte Dalskov | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 40.04 | ||||||
2 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 41.89 | ||||||
3 | Nikolaj Pedersen | 2005 | Roskilde Svømning | 45.39 | ||||||
4 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 45.40 | ||||||
5 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 45.83 | ||||||
6 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 45.86 | ||||||
7 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 47.46 | ||||||
8 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 49.26 | ||||||
9 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 53.29 | ||||||
10 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 56.15 | ||||||
11 | Christoffer Lundgren | 2005 | Kalundborg SK | 57.83 | ||||||
12 | Sebastian Frederiksen | 2006 | Vest-Brøndby | 58.59 | ||||||
13 | William Scavenius Borg | 2006 | Vest-Brøndby | 1:01.76 | ||||||
- | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev v 25 m | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 33.80 | ||||||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 34.02 | ||||||
3 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 34.85 | ||||||
4 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.84 | ||||||
5 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 35.93 | ||||||
6 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.41 | ||||||
7 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 37.39 | ||||||
8 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.48 | ||||||
9 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 38.72 | ||||||
10 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 38.74 | ||||||
11 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.94 | ||||||
12 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 39.19 | ||||||
13 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 41.94 | ||||||
14 | Bertram Geisler Knudsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 45.63 | ||||||
- | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | SW 6.5 EFB | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 31.11 | ||||||
2 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 31.26 | ||||||
3 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 31.66 | ||||||
4 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.68 | ||||||
5 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 31.82 | ||||||
6 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.77 | ||||||
7 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 34.00 | ||||||
8 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 34.83 | ||||||
9 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 35.51 | ||||||
10 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 37.67 | ||||||
11 | Andreas Borggard | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 39.52 | ||||||
- | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | SW 6.5 EFB | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.22 | ||||||
2 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 28.77 | ||||||
3 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 29.44 | ||||||
4 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 30.65 | ||||||
5 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.10 | ||||||
6 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 32.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.84 | 2:23.33 | 3:39.66 | 4:55.32 | |||
2 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 1:11.23 | 2:28.37 | 3:44.92 | 4:58.44 | |||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.63 | 2:29.31 | 3:46.18 | 5:02.30 | |||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.44 | 2:32.97 | 3:53.23 | 5:10.74 | |||
5 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 1:14.47 | 2:34.28 | 3:54.28 | 5:13.76 | |||
6 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:15.13 | 2:35.12 | 3:55.82 | 5:14.09 | |||
7 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 1:16.51 | 2:39.43 | 4:03.00 | 5:25.47 | |||
8 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 1:18.86 | 2:44.79 | 4:11.77 | 5:36.35 | |||
9 | Caroline Clausen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.38 | 2:57.64 | 4:32.15 | 6:00.91 | |||
10 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 1:25.75 | 3:01.93 | 4:36.38 | 6:10.87 | |||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.38 | 2:17.29 | 3:26.58 | 4:32.87 | |||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:05.33 | 2:14.69 | 3:24.73 | 4:33.45 | |||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.48 | 2:21.07 | 3:32.78 | 4:42.83 | |||
4 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 1:09.95 | 2:23.73 | 3:38.70 | 4:52.01 | |||
5 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:07.77 | 2:22.19 | 3:37.95 | 4:52.91 | |||
6 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 1:10.34 | 2:26.03 | 3:41.80 | 4:54.50 | |||
7 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:09.40 | 2:24.59 | 3:40.67 | 4:55.87 | |||
8 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.31 | 2:22.17 | 3:38.84 | 4:56.07 | |||
- | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 1:07.27 | 2:16.69 | 3:25.13 | 4:32.89 | |||
2 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.05 | 2:17.90 | 3:29.72 | 4:41.24 | |||
3 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.74 | 2:17.29 | 3:32.17 | 4:47.65 | |||
4 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:06.04 | 2:19.39 | 3:35.26 | 4:50.62 | |||
5 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 1:10.95 | 2:27.70 | 3:43.66 | 4:57.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 1:03.31 | 2:12.57 | 3:22.15 | 4:30.75 | |||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 1:05.88 | 2:20.19 | 3:35.01 | 4:47.52 | |||
3 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 1:11.20 | 2:28.66 | 3:47.22 | 5:01.02 | |||
4 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 1:16.38 | 2:37.59 | 3:59.69 | 5:21.37 | |||
5 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 1:17.67 | 2:40.39 | 4:04.05 | 5:26.27 | |||
6 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.05 | 2:46.68 | 4:11.99 | 5:34.39 | |||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 1:00.76 | 2:07.35 | 3:15.65 | 4:21.82 | |||
2 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.95 | 2:08.32 | 3:15.16 | 4:21.91 | |||
3 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.09 | 2:13.26 | 3:21.57 | 4:29.70 | |||
4 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.11 | 2:16.44 | 3:25.61 | 4:33.78 | |||
5 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.70 | 2:12.06 | 3:23.27 | 4:34.26 | |||
6 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.16 | 2:16.83 | 3:26.33 | 4:34.31 | |||
7 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 1:05.22 | 2:15.12 | 3:25.80 | 4:34.40 | |||
8 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:05.42 | 2:15.70 | 3:27.71 | 4:39.78 | |||
9 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.23 | 2:17.04 | 3:30.38 | 4:39.79 | |||
10 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 1:07.91 | 2:21.66 | 3:36.70 | 4:48.73 | |||
11 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 1:10.00 | 2:23.12 | 3:36.96 | 4:48.86 | |||
12 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.46 | 2:23.32 | 3:38.96 | 4:54.08 | |||
13 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 1:11.60 | 2:29.67 | 3:45.39 | 4:59.17 | |||
14 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 1:10.12 | 2:26.69 | 3:44.97 | 5:02.42 | |||
15 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 1:11.52 | 2:30.41 | 3:49.25 | 5:06.68 | |||
16 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:11.91 | 2:30.59 | 3:49.97 | 5:06.72 | |||
17 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vest-Brøndby | 1:14.72 | 2:35.49 | 3:56.77 | 5:17.66 | |||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 59.16 | 2:03.98 | 3:08.84 | 4:11.82 | |||
2 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.69 | 2:08.17 | 3:12.44 | 4:16.67 | |||
3 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.08 | 2:07.47 | 3:15.35 | 4:21.71 | |||
4 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.72 | 2:12.11 | 3:19.57 | 4:26.73 | |||
5 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.20 | 2:12.64 | 3:23.44 | 4:33.45 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 50.93 | 1:47.11 | |||||
2 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 50.03 | 1:48.34 | |||||
3 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 49.21 | 1:49.97 | |||||
4 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 56.03 | 1:53.22 | |||||
5 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 56.95 | 2:01.21 | |||||
- | Selma Frederiksen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | SW8.3 asynk ben v 25 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.80 | 1:28.06 | |||||
2 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 39.45 | 1:29.20 | |||||
3 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 42.42 | 1:29.87 | |||||
4 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 42.71 | 1:29.90 | |||||
5 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 42.24 | 1:30.70 | |||||
6 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 42.06 | 1:32.31 | |||||
7 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 43.92 | 1:32.38 | |||||
8 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 43.80 | 1:32.44 | |||||
9 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 43.31 | 1:32.96 | |||||
10 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.87 | 1:33.69 | |||||
11 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 45.32 | 1:34.23 | |||||
12 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 42.92 | 1:34.48 | |||||
13 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 46.85 | 1:35.65 | |||||
14 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 48.14 | 1:36.42 | |||||
15 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 44.90 | 1:36.65 | |||||
16 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 45.94 | 1:37.79 | |||||
17 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 45.43 | 1:39.71 | |||||
18 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 47.56 | 1:41.62 | |||||
19 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 47.00 | 1:41.72 | |||||
20 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 52.86 | 1:43.51 | |||||
21 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 51.82 | 1:43.76 | |||||
22 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.99 | 1:43.78 | |||||
23 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 48.58 | 1:44.11 | |||||
24 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 52.29 | 1:44.94 | |||||
25 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 48.82 | 1:45.08 | |||||
26 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 52.19 | 1:46.75 | |||||
27 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 53.46 | 1:48.47 | |||||
28 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 53.69 | 1:49.22 | |||||
29 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 52.95 | 1:50.77 | |||||
30 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 51.37 | 1:51.36 | |||||
31 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 56.99 | 1:52.85 | |||||
32 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 51.04 | 1:53.73 | |||||
33 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 50.57 | 1:55.38 | |||||
34 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:06.20 | 2:06.36 | |||||
35 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.58 | 2:14.75 | |||||
- | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | SW 9.2 afsl ryg p ma | |||||
- | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | SW 7.6 ej s ber v 75 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.39 | 1:14.75 | |||||
2 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 35.15 | 1:14.81 | |||||
3 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 37.29 | 1:19.76 | |||||
4 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 38.29 | 1:19.98 | |||||
5 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.08 | 1:20.12 | |||||
6 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 36.63 | 1:20.17 | |||||
7 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 40.67 | 1:22.39 | |||||
8 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 39.18 | 1:22.42 | |||||
9 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.49 | 1:22.81 | |||||
10 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.06 | 1:25.62 | |||||
11 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 39.95 | 1:26.40 | |||||
12 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 41.59 | 1:26.75 | |||||
13 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 39.25 | 1:26.95 | |||||
14 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 39.66 | 1:27.55 | |||||
15 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.44 | 1:27.60 | |||||
16 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 41.76 | 1:28.08 | |||||
17 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 41.49 | 1:31.19 | |||||
18 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 42.38 | 1:32.66 | |||||
19 | Fiona Kring Dahl | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 46.21 | 1:35.53 | |||||
20 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 48.44 | 1:35.61 | |||||
21 | Line Tångberg | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.72 | 1:37.80 | |||||
- | Celina Emma Raunholt | 2004 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.93 | 1:06.87 | |||||
2 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.25 | 1:13.64 | |||||
3 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 35.44 | 1:17.14 | |||||
4 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 37.91 | 1:17.90 | |||||
5 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.89 | 1:18.70 | |||||
6 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 37.42 | 1:19.16 | |||||
7 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 38.55 | 1:19.23 | |||||
8 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 38.60 | 1:20.07 | |||||
9 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 36.06 | 1:20.48 | |||||
10 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.91 | 1:22.04 | |||||
11 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 39.97 | 1:24.16 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 34.17 | 1:12.37 | |||||
2 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 34.18 | 1:13.68 | |||||
3 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 37.89 | 1:19.15 | |||||
4 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 36.21 | 1:19.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 42.98 | 1:36.46 | |||||
2 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 46.65 | 1:38.37 | |||||
3 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 46.66 | 1:42.53 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 39.77 | 1:24.11 | |||||
2 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 41.19 | 1:28.03 | |||||
3 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 41.01 | 1:29.28 | |||||
4 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 42.21 | 1:29.93 | |||||
5 | Hjalte Dalskov | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 42.51 | 1:32.14 | |||||
6 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 45.29 | 1:35.44 | |||||
7 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 49.54 | 1:37.97 | |||||
8 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 47.24 | 1:39.49 | |||||
9 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 46.32 | 1:39.64 | |||||
10 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 49.04 | 1:42.23 | |||||
11 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 45.91 | 1:43.30 | |||||
12 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 49.34 | 1:45.23 | |||||
13 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 52.00 | 1:48.70 | |||||
14 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 51.70 | 1:48.92 | |||||
15 | Cornelis Colmorten | 2006 | Roskilde Svømning | 1:03.76 | 2:11.61 | |||||
- | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | sw 8.2 asynk arm v25 | |||||
- | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 9.2 svøm mave 50m | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 34.14 | 1:13.87 | |||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 34.76 | 1:14.80 | |||||
3 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.84 | 1:16.57 | |||||
4 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 36.08 | 1:18.17 | |||||
5 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.43 | 1:19.98 | |||||
6 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 38.00 | 1:20.48 | |||||
7 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.57 | 1:22.59 | |||||
8 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 37.90 | 1:23.32 | |||||
9 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 40.65 | 1:24.01 | |||||
10 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 38.64 | 1:25.24 | |||||
11 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.30 | 1:27.98 | |||||
12 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 40.21 | 1:30.58 | |||||
13 | Bertram Geisler Knudsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 44.66 | 1:34.01 | |||||
14 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 45.49 | 1:38.08 | |||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.41 | 1:01.10 | |||||
2 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 31.40 | 1:09.28 | |||||
3 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.69 | 1:09.50 | |||||
4 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 33.41 | 1:09.70 | |||||
5 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.58 | 1:09.95 | |||||
6 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 31.83 | 1:10.14 | |||||
7 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.29 | 1:12.02 | |||||
8 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 34.22 | 1:13.56 | |||||
9 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 34.45 | 1:14.75 | |||||
10 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 35.23 | 1:17.65 | |||||
11 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 38.93 | 1:20.39 | |||||
12 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.59 | 1:21.24 | |||||
13 | Thomas Trebbien | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 49.85 | 1:38.46 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.83 | 1:02.78 | |||||
2 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 29.04 | 1:03.77 | |||||
3 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.29 | 1:04.77 | |||||
4 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 30.80 | 1:05.29 | |||||
5 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.15 | 1:05.53 | |||||
6 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 31.09 | 1:06.54 | |||||
7 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.86 | 1:07.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 35.72 | ||||||
2 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 39.86 | ||||||
3 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 41.02 | ||||||
4 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 41.77 | ||||||
5 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 44.21 | ||||||
6 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.32 | ||||||
7 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.79 | ||||||
8 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 46.01 | ||||||
9 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 47.88 | ||||||
9 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 47.88 | ||||||
11 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 48.23 | ||||||
12 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 50.76 | ||||||
13 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.72 | ||||||
14 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.34 | ||||||
- | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.12 | ||||||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 35.46 | ||||||
3 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 35.64 | ||||||
4 | Caroline Clausen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.55 | ||||||
5 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.16 | ||||||
6 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 38.45 | ||||||
7 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 38.49 | ||||||
8 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 38.98 | ||||||
9 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 39.57 | ||||||
10 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 40.33 | ||||||
11 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 40.60 | ||||||
12 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 41.30 | ||||||
13 | Fiona Kring Dahl | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 49.43 | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.60 | ||||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.61 | ||||||
3 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.35 | ||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.10 | ||||||
5 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.17 | ||||||
6 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 35.22 | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 30.18 | ||||||
2 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 30.45 | ||||||
3 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.47 | ||||||
4 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.64 | ||||||
5 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 42.80 | ||||||
2 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 50.13 | ||||||
3 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | Roskilde Svømning | 52.70 | ||||||
4 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 54.80 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 35.25 | ||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 35.73 | ||||||
3 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 40.46 | ||||||
4 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 44.81 | ||||||
5 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 46.79 | ||||||
6 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 47.27 | ||||||
7 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 47.86 | ||||||
8 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 49.16 | ||||||
9 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | Kalundborg SK | 54.96 | ||||||
10 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 58.47 | ||||||
11 | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.63 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.86 | ||||||
2 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 33.73 | ||||||
3 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 33.82 | ||||||
4 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 34.01 | ||||||
5 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.34 | ||||||
6 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 34.49 | ||||||
7 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.99 | ||||||
8 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 35.37 | ||||||
9 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.91 | ||||||
10 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 36.76 | ||||||
11 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.65 | ||||||
12 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 38.85 | ||||||
13 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 39.53 | ||||||
14 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 43.80 | ||||||
15 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 47.37 | ||||||
- | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | DSQ | tyvstart | |||||
- | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | DSQ | asynk arme v 50m | |||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.07 | ||||||
2 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 30.32 | ||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 30.42 | ||||||
4 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 30.43 | ||||||
5 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.97 | ||||||
6 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 32.03 | ||||||
7 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 32.43 | ||||||
8 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.44 | ||||||
9 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 32.80 | ||||||
10 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.21 | ||||||
11 | Andreas Borggard | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 35.19 | ||||||
12 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 35.23 | ||||||
13 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 36.09 | ||||||
- | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.00 | ||||||
2 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 28.10 | ||||||
3 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.37 | ||||||
4 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 28.57 | ||||||
5 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 28.90 | ||||||
6 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 29.85 | ||||||
7 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 31.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 54.70 | 1:52.92 | 2:50.79 | 3:45.27 | |||
2 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 52.17 | 1:50.39 | 2:48.29 | 3:45.55 | |||
- | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 46.15 | 1:36.62 | 2:26.54 | 3:12.86 | |||
2 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 48.89 | 1:40.36 | 2:31.76 | 3:18.53 | |||
3 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 52.05 | 1:51.48 | 2:51.75 | 3:52.40 | |||
- | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | SW6.3 efb v 75m | |||||
- | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | SW6.3 efb v 25 | |||||
- | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW6.3 efb v 175m | |||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.25 | 1:18.31 | 1:59.02 | 2:38.57 | |||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.50 | 1:18.02 | 1:59.71 | 2:38.82 | |||
3 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 38.72 | 1:19.91 | 2:01.99 | 2:42.56 | |||
4 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 38.87 | 1:19.81 | 2:02.04 | 2:43.27 | |||
5 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.26 | 1:20.11 | 2:02.54 | 2:44.58 | |||
6 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 38.86 | 1:20.89 | 2:04.79 | 2:47.77 | |||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.02 | 1:13.53 | 1:51.76 | 2:30.49 | |||
2 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.59 | 1:17.21 | 1:56.84 | 2:36.24 | |||
3 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 36.72 | 1:16.15 | 1:57.78 | 2:37.51 | |||
4 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.14 | 1:16.86 | 1:57.93 | 2:38.51 | |||
5 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.45 | 1:19.52 | 2:00.09 | 2:39.31 | |||
6 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.41 | 1:19.52 | 2:01.32 | 2:39.99 | |||
7 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 38.77 | 1:19.58 | 2:00.98 | 2:41.20 | |||
8 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.41 | 1:15.96 | 1:58.29 | 2:41.68 | |||
9 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.29 | 1:21.22 | 2:03.05 | 2:43.08 | |||
10 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 38.95 | 1:22.59 | 2:07.21 | 2:49.15 | |||
11 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 40.28 | 1:23.10 | 2:07.09 | 2:50.51 | |||
- | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW 6.3 efb v 150 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | Roskilde Svømning | 47.43 | 1:38.27 | 3:18.26 | ||||
2 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 53.98 | 1:40.00 | 2:32.07 | 3:21.87 | |||
- | Tobias Munkøe | 2008 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Hjalte Dalskov | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 43.71 | 1:29.79 | 2:16.27 | 3:00.44 | |||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 45.32 | 1:32.85 | 2:20.50 | 3:02.26 | |||
3 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 49.40 | 1:43.70 | 2:36.05 | 3:24.59 | |||
4 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 49.47 | 1:45.65 | 2:41.64 | 3:33.93 | |||
5 | Nikolaj Pedersen | 2005 | Roskilde Svømning | 51.17 | 1:45.15 | 2:41.20 | 3:35.60 | |||
- | Cornelis Colmorten | 2006 | Roskilde Svømning | DSQ | SW6.3 efb v 75m | |||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 33.31 | 1:08.53 | 1:44.68 | 2:20.59 | |||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 36.63 | 1:17.02 | 1:57.94 | 2:37.52 | |||
3 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 36.57 | 1:16.64 | 1:58.00 | 2:37.93 | |||
4 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 39.55 | 1:22.21 | 2:06.28 | 2:48.37 | |||
5 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 40.73 | 1:24.04 | 2:07.64 | 2:50.47 | |||
6 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 41.22 | 1:26.51 | 2:11.64 | 2:53.74 | |||
7 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 41.47 | 1:26.21 | 2:11.91 | 2:56.62 | |||
8 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 42.70 | 1:29.84 | 2:15.79 | 2:59.99 | |||
9 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 42.62 | 1:29.20 | 2:15.94 | 3:00.78 | |||
10 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | 45.09 | 1:35.57 | 2:25.47 | 3:14.42 | |||
- | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | efb v 25m | |||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.89 | 1:08.02 | 1:43.73 | 2:18.75 | |||
2 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 33.07 | 1:08.11 | 1:44.64 | 2:19.76 | |||
3 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.25 | 1:13.98 | 1:51.90 | 2:28.64 | |||
4 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.19 | 1:14.05 | 1:53.71 | 2:33.37 | |||
5 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 38.01 | 1:18.57 | 2:00.03 | 2:39.78 | |||
6 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 39.14 | 1:20.06 | 2:01.41 | 2:41.45 | |||
7 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 38.83 | 1:20.54 | 2:03.35 | 2:45.07 | |||
8 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 41.50 | 1:26.90 | 2:10.98 | 2:53.09 | |||
- | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | DSQ | svøm på maven v 100m | |||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 29.81 | 1:01.35 | 1:34.30 | 2:07.67 | |||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.98 | 1:04.44 | 1:38.66 | 2:11.76 | |||
3 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.99 | 1:07.86 | 1:42.88 | 2:17.70 | |||
4 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 33.49 | 1:09.54 | 1:46.48 | 2:23.01 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 59.03 | 2:00.25 | |||||
2 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 59.00 | 2:05.66 | |||||
3 | Selma Frederiksen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.58 | 2:22.09 | |||||
4 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:07.89 | 2:23.58 | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 42.66 | 1:28.96 | |||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 45.07 | 1:33.47 | |||||
3 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 48.39 | 1:39.99 | |||||
4 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 47.28 | 1:40.05 | |||||
5 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 47.84 | 1:41.44 | |||||
6 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 46.26 | 1:41.46 | |||||
7 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 47.96 | 1:42.31 | |||||
8 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 48.57 | 1:42.99 | |||||
9 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 49.70 | 1:46.30 | |||||
10 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 51.26 | 1:46.91 | |||||
11 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 50.98 | 1:47.10 | |||||
12 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 51.33 | 1:48.33 | |||||
13 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 51.13 | 1:48.78 | |||||
14 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 50.50 | 1:49.41 | |||||
15 | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.57 | 1:50.00 | |||||
16 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 52.18 | 1:50.10 | |||||
17 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 52.18 | 1:50.19 | |||||
18 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 53.31 | 1:51.30 | |||||
19 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 53.61 | 1:52.69 | |||||
20 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.58 | 1:53.51 | |||||
21 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 54.39 | 1:54.90 | |||||
22 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 56.23 | 1:57.74 | |||||
23 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 56.81 | 1:59.17 | |||||
24 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:06.53 | 2:15.87 | |||||
- | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
- | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 7.2askyn arm v 40 | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.09 | 1:16.31 | |||||
2 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 39.33 | 1:21.57 | |||||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 38.71 | 1:21.89 | |||||
4 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 39.40 | 1:23.31 | |||||
5 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 41.68 | 1:27.46 | |||||
6 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 44.07 | 1:32.63 | |||||
7 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 44.59 | 1:32.78 | |||||
8 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 44.07 | 1:33.29 | |||||
9 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.03 | 1:34.71 | |||||
10 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 45.46 | 1:35.47 | |||||
11 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 44.53 | 1:36.07 | |||||
12 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 47.25 | 1:38.86 | |||||
13 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 47.72 | 1:39.61 | |||||
14 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 47.13 | 1:40.41 | |||||
15 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 47.51 | 1:41.87 | |||||
16 | Caroline Clausen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.48 | 1:41.92 | |||||
17 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 50.78 | 1:44.86 | |||||
18 | Line Tångberg | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.48 | 1:44.91 | |||||
- | Celina Emma Raunholt | 2004 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 36.11 | 1:16.35 | |||||
2 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.11 | 1:18.74 | |||||
3 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 37.52 | 1:19.98 | |||||
4 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 37.63 | 1:20.74 | |||||
5 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 41.07 | 1:24.42 | |||||
6 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 39.38 | 1:25.44 | |||||
7 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 41.29 | 1:26.54 | |||||
8 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 41.07 | 1:27.46 | |||||
9 | Alma Birch Christensen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 43.42 | 1:33.03 | |||||
10 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 45.95 | 1:34.55 | |||||
11 | Sofie-Amalie Føns Lomholt | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 45.39 | 1:38.32 | |||||
- | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 36.37 | 1:16.99 | |||||
2 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.12 | 1:21.60 | |||||
3 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 39.38 | 1:24.04 | |||||
4 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 40.13 | 1:25.47 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 54.07 | 1:54.39 | |||||
- | Sofus Rasmussen | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | sw 7.2 asynk arm v 2 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 48.78 | 1:41.12 | |||||
2 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 49.41 | 1:43.25 | |||||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 50.17 | 1:45.84 | |||||
4 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 51.03 | 1:45.99 | |||||
5 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 52.89 | 1:54.78 | |||||
6 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 55.09 | 1:55.33 | |||||
- | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | Kalundborg SK | DSQ | sw 7.6 esb v 25m | |||||
- | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | DSQ | sw 7.2 crawlben v 25 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 38.48 | 1:22.54 | |||||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 42.46 | 1:29.38 | |||||
3 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 42.69 | 1:30.10 | |||||
4 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 43.09 | 1:30.13 | |||||
5 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 44.02 | 1:30.79 | |||||
6 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 42.98 | 1:32.08 | |||||
7 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 44.49 | 1:32.23 | |||||
8 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 46.14 | 1:36.49 | |||||
9 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 46.97 | 1:40.10 | |||||
10 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 48.72 | 1:43.06 | |||||
11 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.19 | 1:43.94 | |||||
12 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 49.99 | 1:44.68 | |||||
13 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 49.81 | 1:45.68 | |||||
14 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 54.29 | 1:53.85 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.70 | 1:11.35 | |||||
2 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.35 | 1:16.80 | |||||
3 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.60 | 1:17.23 | |||||
4 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.80 | 1:17.90 | |||||
5 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 37.66 | 1:19.95 | |||||
6 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.54 | 1:20.62 | |||||
7 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 38.64 | 1:21.03 | |||||
8 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.95 | 1:21.41 | |||||
9 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 39.08 | 1:22.69 | |||||
10 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vest-Brøndby | 39.74 | 1:24.07 | |||||
11 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 40.32 | 1:24.28 | |||||
12 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 41.03 | 1:24.92 | |||||
13 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 41.73 | 1:27.76 | |||||
14 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 41.72 | 1:27.84 | |||||
15 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.04 | 1:27.89 | |||||
16 | Thomas Trebbien | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 51.32 | 1:49.65 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.22 | 1:07.34 | |||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 31.66 | 1:07.36 | |||||
3 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.68 | 1:09.22 | |||||
4 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.99 | 1:14.56 | |||||
5 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.34 | 1:16.32 | |||||
6 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 37.23 | 1:16.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 33, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Damer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:50.76 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 28.21 | 28.21 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 28.00 | 56.21 | |||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 27.15 | 1:23.36 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 27.40 | 1:50.76 | |||||||
2 | Triton Damer 2 | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:53.22 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Laura Janner | 2002 | 28.48 | 56.33 | |||||||
Alberte Mammen | 2001 | 28.45 | 1:24.78 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 28.44 | 1:53.22 | |||||||
3 | Holbæk 1 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 1:53.73 | ||||||
Louise Lynæs | 1997 | 28.13 | 28.13 | |||||||
Zara Wendel | 2002 | 28.73 | 56.86 | |||||||
Astrid Katrine Andersen | 2002 | 28.92 | 1:25.78 | |||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 27.95 | 1:53.73 | |||||||
4 | Roskildes Skjoldmøer 1 | 0 | Roskilde Svømning | 1:56.07 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 29.64 | 58.92 | |||||||
Christina Christensen | 2001 | 27.88 | 1:26.80 | |||||||
Emilie Hermann Schimming | 1999 | 29.27 | 1:56.07 | |||||||
5 | Kalundborg Piger 1 | 0 | Kalundborg SK | 1:57.49 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 28.19 | 59.47 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 28.73 | 1:28.20 | |||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 29.29 | 1:57.49 | |||||||
6 | Hg Piger 1 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:58.76 | ||||||
Wilma Anker | 2004 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Emma Bruhn | 2002 | 29.55 | 1:00.11 | |||||||
Emilia Lønborg | 2002 | 30.04 | 1:30.15 | |||||||
Emma Bækgaard | 2002 | 28.61 | 1:58.76 | |||||||
7 | Vest Piger 1 | 2002 | Vest-Brøndby | 2:02.05 | ||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 31.17 | 31.17 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 30.89 | 1:02.06 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 30.42 | 1:32.48 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 29.57 | 2:02.05 | |||||||
8 | Næstved Piger 1 | 0 | Næstved IF | 2:02.81 | ||||||
Katrine Duus | 2003 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 31.07 | 1:01.68 | |||||||
Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 29.80 | 1:31.48 | |||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 31.33 | 2:02.81 | |||||||
9 | Hg Piger 2 | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:03.04 | ||||||
Caroline Clausen | 2004 | 33.89 | 33.89 | |||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 28.48 | 1:02.37 | |||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 31.28 | 1:33.65 | |||||||
Anika Bryde | 2000 | 29.39 | 2:03.04 | |||||||
10 | Herlev Piger 1 | 2003 | Herlev Svømning | 2:07.79 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 31.87 | 31.87 | |||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 31.54 | 1:03.41 | |||||||
Helene Jensen | 2003 | 31.75 | 1:35.16 | |||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 32.63 | 2:07.79 | |||||||
11 | Kalundborg Piger 2 | 0 | Kalundborg SK | 2:08.36 | ||||||
Thea Kaiser | 2004 | 34.17 | 34.17 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 31.55 | 1:05.72 | |||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 31.23 | 1:36.95 | |||||||
Engeline Scheby Petersen | 2002 | 31.41 | 2:08.36 | |||||||
12 | Holbæk 2 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 2:08.75 | ||||||
Ida Larsen | 2000 | 31.13 | 31.13 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 33.92 | 1:05.05 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 31.21 | 1:36.26 | |||||||
Lea Andersen | 2003 | 32.49 | 2:08.75 | |||||||
13 | Roskildes Skjoldmøer 2 | 0 | Roskilde Svømning | 2:09.39 | ||||||
Caroline Gerlach | 2002 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Silke Mehr | 2000 | 30.17 | 1:02.53 | |||||||
Silke Larsen | 2003 | 32.14 | 1:34.67 | |||||||
Asta Palmund | 2005 | 34.72 | 2:09.39 | |||||||
14 | Herlev Piger 2 | 2003 | Herlev Svømning | 2:14.66 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 33.14 | 33.14 | |||||||
Thea Jacobsen | 2003 | 33.91 | 1:07.05 | |||||||
Laura Thorlund Jensen | 2004 | 32.86 | 1:39.91 | |||||||
Ida Oest | 2003 | 34.75 | 2:14.66 | |||||||
15 | Hg Piger 3 | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:20.05 | ||||||
Fanta Osatoharimwen | 2005 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Mille Scheel | 2003 | 34.90 | 1:09.43 | |||||||
Mie Ankersen | 2006 | 36.83 | 1:46.26 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 33.79 | 2:20.05 | |||||||
16 | Næstved Piger 2 | 0 | Næstved IF | 2:23.56 | ||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 35.92 | 1:09.52 | |||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 36.52 | 1:46.04 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 37.52 | 2:23.56 | |||||||
17 | Vest Talent Piger | 2005 | Vest-Brøndby | 2:33.10 | ||||||
Rikke Therp | 2006 | 41.12 | 41.12 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 37.16 | 1:18.28 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 38.63 | 1:56.91 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 36.19 | 2:33.10 | |||||||
18 | Vest Piger 2 | 2001 | Vest-Brøndby | 3:05.85 | ||||||
Alberte K. Andersen | 2006 | 40.51 | 40.51 | |||||||
Philippa Mitchell | 2006 | 48.49 | 1:29.00 | |||||||
Rebecca Loft Helms | 2006 | 46.31 | 2:15.31 | |||||||
Wilma Nørgaard | 2006 | 50.54 | 3:05.85 | |||||||
- | Hg Piger 4 | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Piger Odsherred | 0 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2016 |
Løb 34, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kalundborg Hylde Herrer | 0 | Kalundborg SK | 1:39.37 | ||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 25.49 | 25.49 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 24.27 | 49.76 | |||||||
Jakob H. Andersen | 1993 | 24.45 | 1:14.21 | |||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 25.16 | 1:39.37 | |||||||
2 | Triton Herre | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.60 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 25.47 | 25.47 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 24.59 | 50.06 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 24.96 | 1:15.02 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 24.58 | 1:39.60 | |||||||
3 | Hg Drenge 1 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:42.65 | ||||||
Nicolai Yung Hansen | 2000 | 26.63 | 26.63 | |||||||
Filip Bækgaard | 2000 | 25.21 | 51.84 | |||||||
Magnus Løhr | 2001 | 26.09 | 1:17.93 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 24.72 | 1:42.65 | |||||||
4 | Holbæk 1 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 1:46.36 | ||||||
Emil Toft | 1998 | 26.17 | 26.17 | |||||||
David Arneskov | 2002 | 26.02 | 52.19 | |||||||
William Kristiansen | 2001 | 26.95 | 1:19.14 | |||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 27.22 | 1:46.36 | |||||||
5 | Kalundborg Drenge 2 | 0 | Kalundborg SK | 1:47.15 | ||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 27.43 | 27.43 | |||||||
Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 27.28 | 54.71 | |||||||
Magnus Loose | 1999 | 26.25 | 1:20.96 | |||||||
Mads Witthøft | 2000 | 26.19 | 1:47.15 | |||||||
6 | Roskildes Vikinger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 1:47.43 | ||||||
Emil Johansen | 1999 | 26.59 | 26.59 | |||||||
Magnus Vinjebo | 1999 | 26.90 | 53.49 | |||||||
Anders Engtorp Olesen | 1999 | 26.22 | 1:19.71 | |||||||
Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 27.72 | 1:47.43 | |||||||
7 | Holbæk 2 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 1:50.26 | ||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 28.15 | 28.15 | |||||||
Jonas Andersen | 2001 | 27.28 | 55.43 | |||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 27.09 | 1:22.52 | |||||||
Sebastian Bonde | 2002 | 27.74 | 1:50.26 | |||||||
8 | Næstved Boys 1 | 0 | Næstved IF | 1:53.83 | ||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 28.64 | 57.62 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 26.45 | 1:24.07 | |||||||
Kristian Mouridsen | 2002 | 29.76 | 1:53.83 | |||||||
9 | Vest Drenge 1 | 2001 | Vest-Brøndby | 1:56.13 | ||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 30.00 | 59.51 | |||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 29.16 | 1:28.67 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 27.46 | 1:56.13 | |||||||
10 | Herlev Drenge 1 | 2002 | Herlev Svømning | 1:57.08 | ||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 27.27 | 57.22 | |||||||
Adar Benli | 2001 | 29.51 | 1:26.73 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 30.35 | 1:57.08 | |||||||
11 | Næstved Boys 2 | 0 | Næstved IF | 2:06.76 | ||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 30.73 | 30.73 | |||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 32.42 | 1:03.15 | |||||||
Mathias Clausen | 2002 | 32.06 | 1:35.21 | |||||||
Nicklas Stæcker | 2003 | 31.55 | 2:06.76 | |||||||
12 | Herlev Drenge 2 | 2003 | Herlev Svømning | 2:06.92 | ||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Peter Holm | 2003 | 33.23 | 1:05.92 | |||||||
Erik Li | 2003 | 31.27 | 1:37.19 | |||||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 29.73 | 2:06.92 | |||||||
13 | Vest Talent Drenge | 2006 | Vest-Brøndby | 2:34.73 | ||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 37.86 | 37.86 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 40.83 | 1:18.69 | |||||||
Erik Rasmussen | 2006 | 39.13 | 1:57.82 | |||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 36.91 | 2:34.73 | |||||||
14 | Vest Drenge 2 | 2002 | Vest-Brøndby | 2:49.45 | ||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 41.31 | 41.31 | |||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 44.18 | 1:25.49 | |||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 41.59 | 2:07.08 | |||||||
Josef Shukri | 2006 | 42.37 | 2:49.45 | |||||||
- | Roskildes Vikinger 2 | 0 | Roskilde Svømning | DSQ | 3 svøm i vand samtid | |||||
Lukas Pedersen | 2003 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Affou Adlouni | 2002 | 30.48 | 59.88 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:51 |