Resultat för Ena-Cupen 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 09:49 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 1, 50m Frisim Flickor C-D, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 29.93 | ||||||
2 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 30.17 | ||||||
3 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 30.81 | ||||||
4 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 31.11 | ||||||
5 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.19 | ||||||
6 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 31.22 | ||||||
7 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 31.47 | ||||||
8 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 31.53 | ||||||
9 | Stella Verner | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 31.68 | ||||||
10 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 32.26 | ||||||
11 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 32.35 | ||||||
12 | Linnea Kroon | 2003 | Simklubben Ena | 32.45 | ||||||
13 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 33.47 | ||||||
14 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 33.70 | ||||||
15 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 33.90 | ||||||
16 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 34.24 | ||||||
17 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 34.33 | ||||||
18 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.46 | ||||||
19 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 34.54 | ||||||
20 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.58 | ||||||
21 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.61 | ||||||
22 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.80 | ||||||
23 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 34.85 | ||||||
24 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 34.86 | ||||||
25 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 34.87 | ||||||
26 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 35.01 | ||||||
27 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 35.09 | ||||||
28 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 35.19 | ||||||
29 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 35.23 | ||||||
30 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 35.34 | ||||||
31 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 35.43 | ||||||
32 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.45 | ||||||
33 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 35.78 | ||||||
34 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.83 | ||||||
35 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.84 | ||||||
36 | Maja Brattberg | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 35.86 | ||||||
37 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 35.99 | ||||||
38 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 36.04 | ||||||
39 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.82 | ||||||
40 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.84 | ||||||
41 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.23 | ||||||
42 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 37.42 | ||||||
43 | Ida Ångström | 2005 | Västerås Simsällskap | 37.75 | ||||||
44 | Anna Pasquariello | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.87 | ||||||
45 | Ebba Larsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.06 | ||||||
46 | Hanna Iwarson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.10 | ||||||
47 | Emilia Dahlström | 2006 | Köpings Simsällskap | 38.25 | ||||||
48 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 38.87 | ||||||
49 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.89 | ||||||
50 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.46 | ||||||
51 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 39.77 | ||||||
52 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.14 | ||||||
53 | Maja Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.21 | ||||||
54 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.37 | ||||||
55 | Matilda Håkansson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.69 | ||||||
56 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 40.74 | ||||||
57 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 40.78 | ||||||
58 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 40.86 | ||||||
59 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 41.42 | ||||||
60 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 41.52 | ||||||
61 | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 41.56 | ||||||
62 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 41.59 | ||||||
63 | Linn Segelström | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.30 | ||||||
63 | Linnéa Magnusson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.30 | ||||||
65 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 42.37 | ||||||
66 | Emma Reiter | 2004 | Västerås Simsällskap | 42.80 | ||||||
67 | Wiyada (moa) Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.35 | ||||||
68 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 43.46 | ||||||
69 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.06 | ||||||
70 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 44.12 | ||||||
71 | Ida Högback | 2006 | Västerås Simsällskap | 44.35 | ||||||
72 | Philippa Lindkvist | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 44.60 | ||||||
73 | Victoria Ajmaia | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 45.01 | ||||||
74 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 45.13 | ||||||
75 | Tua Egemar | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.90 | ||||||
76 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 47.17 | ||||||
77 | Emilia Nilsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.03 | ||||||
78 | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | 48.20 | ||||||
79 | Emilia Romberg | 2005 | Västerås Simsällskap | 48.87 | ||||||
80 | Miriam Wästberg | 2006 | Österby Simsällskap | 49.05 | ||||||
81 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 54.98 | ||||||
82 | Selma Hartelius-Wallertz | 2005 | Västerås Simsällskap | 55.69 | ||||||
83 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 1:04.91 | ||||||
84 | Tuva Bärgård | 2009 | Simklubben Ena | 1:14.13 | ||||||
- | Lisa Andersson | 2007 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 09:49 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 14:58 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 1, 50m Frisim Flickor C-D, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 30.07 | ||||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 30.84 | ||||||
3 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.94 | ||||||
4 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 31.01 | ||||||
5 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 31.02 | ||||||
6 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 31.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 14:58 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 2, 50m Frisim Pojkar C-D, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 30.35 | ||||||
2 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 30.62 | ||||||
3 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 31.18 | ||||||
4 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 31.72 | ||||||
5 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 31.76 | ||||||
6 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 31.97 | ||||||
7 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 32.06 | ||||||
8 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 33.22 | ||||||
9 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 33.24 | ||||||
10 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.68 | ||||||
11 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 33.82 | ||||||
12 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 33.88 | ||||||
13 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 33.97 | ||||||
14 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.40 | ||||||
15 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 34.60 | ||||||
16 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 35.85 | ||||||
17 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 36.09 | ||||||
18 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 36.53 | ||||||
19 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 37.39 | ||||||
20 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 37.73 | ||||||
21 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 38.38 | ||||||
22 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.43 | ||||||
23 | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.31 | ||||||
24 | Albert Gustafsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.78 | ||||||
25 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 42.18 | ||||||
26 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.50 | ||||||
27 | Elias Lundin | 2006 | Västerås Simsällskap | 42.65 | ||||||
28 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 43.07 | ||||||
29 | Max Zakrisson | 2006 | Köpings Simsällskap | 44.90 | ||||||
30 | Viam Assadi | 2005 | Västerås Simsällskap | 46.83 | ||||||
31 | Erik Norén | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.51 | ||||||
32 | Sixten Carlsson | 2007 | Köpings Simsällskap | 52.53 | ||||||
- | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sigge Verner | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 14:59 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 2, 50m Frisim Pojkar C-D, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 29.81 | ||||||
2 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 29.89 | ||||||
3 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 31.43 | ||||||
4 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 32.14 | ||||||
5 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 32.27 | ||||||
6 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 32.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 14:59 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 3, 50m Frisim Damer A-B, Försök 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 27.84 | ||||||
2 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 28.88 | ||||||
3 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 29.30 | ||||||
4 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 29.60 | ||||||
5 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 29.70 | ||||||
6 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.44 | ||||||
7 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 30.71 | ||||||
8 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 31.08 | ||||||
9 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.23 | ||||||
10 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.27 | ||||||
11 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.34 | ||||||
12 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 31.35 | ||||||
13 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.91 | ||||||
14 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.00 | ||||||
15 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.21 | ||||||
16 | Walda Jonsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 32.33 | ||||||
17 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.03 | ||||||
18 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.07 | ||||||
19 | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.31 | ||||||
20 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.35 | ||||||
21 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.50 | ||||||
22 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.52 | ||||||
23 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.56 | ||||||
24 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.94 | ||||||
25 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 34.34 | ||||||
26 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 34.84 | ||||||
27 | Nora Johansson | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.89 | ||||||
28 | Eleonora Englundh | 2000 | Simklubben Ena | 36.26 | ||||||
29 | Felicia Nordström-Fransson | 2001 | Avesta Simsällskap | 37.51 | ||||||
30 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.92 | ||||||
31 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.42 | ||||||
32 | Julia Nyrén | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.62 | ||||||
33 | Olivia Almeborn | 2002 | Avesta Simsällskap | 44.16 | ||||||
- | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:00 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 3, 50m Frisim Damer A-B, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 27.71 | ||||||
2 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 29.31 | ||||||
3 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 29.40 | ||||||
4 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 29.83 | ||||||
5 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 30.30 | ||||||
6 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 15:00 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar A-B, Försök 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.27 | ||||||
2 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 28.35 | ||||||
3 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 29.24 | ||||||
4 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 29.57 | ||||||
5 | Hampus Carlsson | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.30 | ||||||
6 | Johannes Eriksson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 41.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:02 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar A-B, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 26.79 | ||||||
2 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 27.16 | ||||||
3 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 29.16 | ||||||
4 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 30.07 | ||||||
5 | Hampus Carlsson | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.76 | ||||||
6 | Johannes Eriksson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 41.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 15:02 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 34.65 | 1:14.53 | 1:55.58 | 2:34.67 | |||
2 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 39.28 | 1:22.19 | 2:07.73 | 2:49.29 | |||
3 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.10 | 1:24.52 | 2:10.74 | 2:52.14 | |||
4 | Maja Brattberg | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.41 | 1:27.00 | 2:12.70 | 2:56.64 | |||
5 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.88 | 1:31.00 | 2:21.72 | 3:10.36 | |||
6 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 50.73 | 1:46.57 | 2:44.13 | 3:40.59 | |||
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.73 | 1:13.51 | 1:52.57 | 2:28.86 | |||
2 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 33.99 | 1:13.48 | 1:53.36 | 2:30.31 | |||
3 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.24 | 1:13.36 | 1:54.16 | 2:33.98 | |||
4 | Linnea Kroon | 2003 | Simklubben Ena | 35.07 | 1:14.70 | 1:55.51 | 2:35.21 | |||
5 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 36.22 | 1:17.14 | 1:59.87 | 2:39.14 | |||
6 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 38.52 | 1:21.25 | 2:03.87 | 2:46.39 | |||
7 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 39.78 | 1:22.77 | 2:05.99 | 2:46.93 | |||
8 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.78 | 1:23.98 | 2:09.20 | 2:52.79 | |||
9 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 39.02 | 1:24.18 | 2:09.51 | 2:53.64 | |||
10 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.96 | 1:23.45 | 2:09.03 | 2:56.15 | |||
11 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 40.61 | 1:26.81 | 2:14.50 | 2:56.78 | |||
12 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 39.67 | 1:25.06 | 2:12.16 | 2:59.00 | |||
13 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.27 | 1:27.99 | 2:16.44 | 3:00.93 | |||
14 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 41.13 | 1:27.87 | 2:16.42 | 3:03.92 | |||
15 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 41.56 | 1:30.07 | 2:18.63 | 3:05.46 | |||
16 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.72 | 1:35.59 | 2:29.98 | 3:20.01 | |||
- | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 32.41 | 1:07.16 | 1:43.75 | 2:20.22 | |||
2 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.26 | 1:10.14 | 1:47.84 | 2:24.75 | |||
3 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.80 | 1:10.25 | 1:48.74 | 2:25.22 | |||
4 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.70 | 1:10.76 | 1:49.36 | 2:25.69 | |||
5 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 33.69 | 1:10.06 | 1:47.70 | 2:26.28 | |||
6 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.70 | 1:12.88 | 1:51.71 | 2:28.62 | |||
7 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.68 | 1:13.13 | 1:52.21 | 2:29.83 | |||
8 | Walda Jonsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 35.03 | 1:13.78 | 1:53.17 | 2:31.61 | |||
9 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 33.59 | 1:10.64 | 1:57.64 | 2:31.86 | |||
10 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.63 | 1:17.57 | 1:58.05 | 2:37.45 | |||
11 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 38.63 | 1:21.58 | 2:05.17 | 2:46.61 | |||
12 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.02 | 1:21.30 | 2:05.78 | 2:48.19 | |||
- | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 30.62 | 1:03.61 | 1:37.26 | 2:10.61 | |||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 31.58 | 1:06.75 | 1:42.73 | 2:17.43 | |||
3 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.51 | 1:16.32 | 1:57.64 | 2:37.96 | |||
4 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.74 | 1:16.04 | 1:57.86 | 2:39.26 | |||
5 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 37.46 | 1:21.38 | 2:06.88 | 2:51.95 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 39.80 | 1:25.08 | 2:10.70 | 2:53.65 | |||
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 34.45 | 1:11.82 | 1:49.33 | 2:26.21 | |||
2 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 33.68 | 1:12.12 | 1:51.37 | 2:30.85 | |||
3 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 35.55 | 1:15.08 | 1:55.38 | 2:33.84 | |||
4 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 34.77 | 1:15.58 | 1:56.09 | 2:35.01 | |||
5 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 37.97 | 1:21.72 | 2:05.08 | 2:44.97 | |||
6 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 36.91 | 1:20.70 | 2:08.21 | 2:51.66 | |||
7 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 39.84 | 1:24.25 | 2:09.69 | 2:51.80 | |||
8 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 40.18 | 1:25.70 | 2:11.75 | 2:55.13 | |||
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 34.54 | 1:14.61 | 1:56.80 | 2:36.77 | |||
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.17 | 1:03.45 | 1:39.15 | 2:14.25 | |||
2 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.22 | 1:12.73 | 1:51.92 | 2:30.46 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:35 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 38.19 | ||||||
2 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 40.63 | ||||||
3 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 41.06 | ||||||
4 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.02 | ||||||
5 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.22 | ||||||
6 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.44 | ||||||
7 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 43.47 | ||||||
8 | Emilia Dahlström | 2006 | Köpings Simsällskap | 43.95 | ||||||
9 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 44.37 | ||||||
10 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.15 | ||||||
11 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.50 | ||||||
12 | Maja Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.97 | ||||||
13 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 46.11 | ||||||
14 | Hanna Iwarson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 46.55 | ||||||
15 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.78 | ||||||
16 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.73 | ||||||
17 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 48.84 | ||||||
18 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 49.10 | ||||||
19 | Matilda Håkansson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.24 | ||||||
20 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 49.32 | ||||||
21 | Linn Segelström | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.01 | ||||||
22 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 50.15 | ||||||
23 | Philippa Lindkvist | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 50.36 | ||||||
24 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 50.78 | ||||||
25 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 50.89 | ||||||
26 | Emilia Romberg | 2005 | Västerås Simsällskap | 51.09 | ||||||
27 | Wiyada (moa) Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.82 | ||||||
28 | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 52.17 | ||||||
29 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 53.80 | ||||||
30 | Ida Högback | 2006 | Västerås Simsällskap | 54.07 | ||||||
31 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 55.48 | ||||||
32 | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | 56.00 | ||||||
33 | Lisa Kroon | 2006 | Simklubben Ena | 56.66 | ||||||
34 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 1:02.06 | ||||||
35 | Lisa Andersson | 2007 | Simklubben Ena | 1:03.75 | ||||||
36 | Tuva Bärgård | 2009 | Simklubben Ena | 1:24.92 | ||||||
- | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stella Verner | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 34.70 | ||||||
2 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 37.38 | ||||||
3 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 37.63 | ||||||
4 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 37.78 | ||||||
5 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 38.15 | ||||||
6 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 38.34 | ||||||
7 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.01 | ||||||
8 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.30 | ||||||
9 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.56 | ||||||
10 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 41.64 | ||||||
11 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.86 | ||||||
12 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 42.03 | ||||||
13 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.19 | ||||||
13 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 43.19 | ||||||
15 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 43.46 | ||||||
16 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.43 | ||||||
17 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.54 | ||||||
18 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 47.96 | ||||||
19 | Ebba Larsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.31 | ||||||
20 | Tua Egemar | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 53.74 | ||||||
21 | Victoria Ajmaia | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 53.99 | ||||||
- | Anna Pasquariello | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 32.31 | ||||||
2 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.44 | ||||||
3 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.86 | ||||||
4 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.48 | ||||||
5 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.61 | ||||||
6 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.63 | ||||||
7 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.32 | ||||||
8 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 38.58 | ||||||
9 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.59 | ||||||
10 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.33 | ||||||
11 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.21 | ||||||
12 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.16 | ||||||
13 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.39 | ||||||
14 | Felicia Nordström-Fransson | 2001 | Avesta Simsällskap | 44.82 | ||||||
15 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.80 | ||||||
16 | Olivia Almeborn | 2002 | Avesta Simsällskap | 57.76 | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 31.79 | ||||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 35.28 | ||||||
3 | Eleonora Englundh | 2000 | Simklubben Ena | 43.03 | ||||||
4 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 43.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sigge Verner | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.58 | ||||||
2 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 45.36 | ||||||
3 | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 45.76 | ||||||
4 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 46.91 | ||||||
5 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 48.00 | ||||||
6 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 48.49 | ||||||
7 | Viam Assadi | 2005 | Västerås Simsällskap | 48.97 | ||||||
8 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 51.60 | ||||||
9 | Max Zakrisson | 2006 | Köpings Simsällskap | 57.62 | ||||||
10 | Erik Norén | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:03.59 | ||||||
- | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elias Lundin | 2006 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 37.93 | ||||||
2 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 42.01 | ||||||
3 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 42.17 | ||||||
4 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 42.62 | ||||||
5 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.66 | ||||||
6 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.48 | ||||||
7 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 45.73 | ||||||
8 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 50.64 | ||||||
9 | Albert Gustafsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 53.15 | ||||||
- | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.12 | ||||||
2 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 36.25 | ||||||
3 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 37.26 | ||||||
4 | Johannes Eriksson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.08 | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Carlsson | 1998 | Västerås Simsällskap | 46.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 45.30 | 1:35.48 | |||||
2 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.82 | 1:35.69 | |||||
3 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 46.51 | 1:37.98 | |||||
4 | Ida Ångström | 2005 | Västerås Simsällskap | 46.83 | 1:39.08 | |||||
5 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 46.78 | 1:40.07 | |||||
6 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.33 | 1:44.11 | |||||
7 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.67 | 1:44.19 | |||||
8 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 50.33 | 1:46.38 | |||||
9 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 51.40 | 1:46.80 | |||||
10 | Selma Hartelius-Wallertz | 2005 | Västerås Simsällskap | 52.47 | 1:50.04 | |||||
11 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 54.44 | 1:54.31 | |||||
12 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 55.06 | 1:54.34 | |||||
13 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 53.35 | 1:55.94 | |||||
14 | Matilda Håkansson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 56.47 | 1:58.38 | |||||
15 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 54.62 | 1:58.83 | |||||
16 | Miriam Wästberg | 2006 | Österby Simsällskap | 56.05 | 1:59.94 | |||||
17 | Emilia Romberg | 2005 | Västerås Simsällskap | 57.58 | 2:00.11 | |||||
18 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 56.22 | 2:00.42 | |||||
19 | Lisa Andersson | 2007 | Simklubben Ena | 1:15.73 | 2:39.44 | |||||
- | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 41.39 | 1:27.40 | |||||
2 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 42.96 | 1:31.07 | |||||
3 | Linnea Kroon | 2003 | Simklubben Ena | 43.23 | 1:31.44 | |||||
4 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.16 | 1:31.70 | |||||
5 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 42.93 | 1:31.76 | |||||
6 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.05 | 1:32.96 | |||||
7 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 45.77 | 1:36.42 | |||||
8 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 45.81 | 1:37.37 | |||||
9 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 47.00 | 1:38.14 | |||||
10 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.99 | 1:38.47 | |||||
11 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 46.18 | 1:39.93 | |||||
12 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 47.99 | 1:41.04 | |||||
13 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 49.78 | 1:41.22 | |||||
14 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 47.30 | 1:41.97 | |||||
15 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 49.25 | 1:41.99 | |||||
16 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 49.23 | 1:42.56 | |||||
17 | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 48.08 | 1:42.58 | |||||
18 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 50.18 | 1:44.22 | |||||
19 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.42 | 1:44.25 | |||||
20 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 50.79 | 1:48.48 | |||||
21 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 52.20 | 1:49.34 | |||||
22 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 52.18 | 1:49.43 | |||||
23 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 52.55 | 1:51.00 | |||||
24 | Ebba Larsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.79 | 1:53.54 | |||||
25 | Emilia Nilsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 55.92 | 1:54.27 | |||||
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 38.29 | 1:20.87 | |||||
2 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.50 | 1:24.66 | |||||
3 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.67 | 1:29.72 | |||||
4 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 42.36 | 1:30.27 | |||||
5 | Nora Johansson | 2001 | Västerås Simsällskap | 43.96 | 1:30.72 | |||||
6 | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.44 | 1:31.27 | |||||
7 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.10 | 1:32.21 | |||||
8 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.48 | 1:33.72 | |||||
9 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.90 | 1:46.01 | |||||
10 | Felicia Nordström-Fransson | 2001 | Avesta Simsällskap | 51.92 | 1:47.71 | |||||
11 | Olivia Almeborn | 2002 | Avesta Simsällskap | 58.36 | 2:06.07 | |||||
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 37.06 | 1:18.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.32 | 1:21.11 | |||||
2 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 40.78 | 1:25.50 | |||||
3 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.60 | 1:27.31 | |||||
4 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.45 | 1:28.03 | |||||
5 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 42.49 | 1:30.13 | |||||
6 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 48.54 | 1:38.66 | |||||
7 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.37 | 1:42.39 | |||||
8 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 49.09 | 1:43.19 | |||||
9 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 52.79 | 1:49.59 | |||||
10 | Albert Gustafsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:00.34 | 2:12.35 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 43.41 | 1:32.96 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.35 | 1:18.78 | |||||
2 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.72 | 1:19.55 | |||||
3 | Hampus Carlsson | 1998 | Västerås Simsällskap | 46.80 | 1:39.33 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:51 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 12:07 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 37.47 | ||||||
2 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 39.31 | ||||||
3 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.55 | ||||||
4 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 42.46 | ||||||
5 | Hanna Iwarson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.69 | ||||||
6 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 43.04 | ||||||
7 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 43.50 | ||||||
8 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 45.06 | ||||||
9 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.49 | ||||||
10 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.19 | ||||||
11 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 48.37 | ||||||
12 | Maja Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 48.54 | ||||||
13 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.88 | ||||||
14 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 52.71 | ||||||
15 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 52.93 | ||||||
16 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 53.44 | ||||||
17 | Philippa Lindkvist | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 54.88 | ||||||
18 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 55.25 | ||||||
19 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 55.37 | ||||||
20 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.31 | ||||||
- | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 35.84 | ||||||
2 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 36.06 | ||||||
3 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.07 | ||||||
4 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 36.80 | ||||||
5 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.03 | ||||||
6 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 39.61 | ||||||
7 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.64 | ||||||
8 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.14 | ||||||
9 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 40.67 | ||||||
10 | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 41.58 | ||||||
11 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 41.59 | ||||||
12 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 42.64 | ||||||
13 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.02 | ||||||
14 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 43.09 | ||||||
15 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.85 | ||||||
16 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 45.29 | ||||||
17 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 48.18 | ||||||
18 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.52 | ||||||
19 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 49.01 | ||||||
20 | Victoria Ajmaia | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 57.84 | ||||||
- | Emma Reiter | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tua Egemar | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 31.49 | ||||||
2 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 31.74 | ||||||
3 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.57 | ||||||
4 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.77 | ||||||
5 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.08 | ||||||
6 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.19 | ||||||
7 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 34.37 | ||||||
8 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.68 | ||||||
9 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.94 | ||||||
10 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.46 | ||||||
11 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.79 | ||||||
12 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.06 | ||||||
13 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.53 | ||||||
14 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 39.82 | ||||||
15 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.31 | ||||||
16 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.43 | ||||||
17 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.13 | ||||||
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 29.01 | ||||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 34.12 | ||||||
3 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 39.65 | ||||||
- | Eleonora Englundh | 2000 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 12:07 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.50 | ||||||
2 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 44.03 | ||||||
3 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 52.98 | ||||||
4 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 56.51 | ||||||
- | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 35.83 | ||||||
2 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.21 | ||||||
3 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 37.50 | ||||||
4 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.50 | ||||||
5 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 39.29 | ||||||
6 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.80 | ||||||
7 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.18 | ||||||
8 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 51.12 | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.27 | ||||||
2 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 34.97 | ||||||
3 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 35.45 | ||||||
4 | Johannes Eriksson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.67 | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 40.98 | 1:23.07 | |||||
2 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 43.12 | 1:27.33 | |||||
3 | Maja Brattberg | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 44.39 | 1:31.87 | |||||
4 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 44.59 | 1:31.89 | |||||
5 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 45.89 | 1:34.35 | |||||
6 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.36 | 1:36.93 | |||||
7 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.20 | 1:42.09 | |||||
8 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.36 | 1:45.45 | |||||
9 | Linnéa Magnusson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 54.36 | 1:51.30 | |||||
- | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stella Verner | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 38.26 | 1:17.18 | |||||
2 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.54 | 1:20.80 | |||||
3 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.33 | 1:21.64 | |||||
4 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 42.26 | 1:23.37 | |||||
5 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.19 | 1:23.78 | |||||
6 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.71 | 1:26.31 | |||||
7 | Linnea Kroon | 2003 | Simklubben Ena | 42.36 | 1:26.37 | |||||
8 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 43.38 | 1:27.69 | |||||
9 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 41.73 | 1:27.84 | |||||
10 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.81 | 1:28.11 | |||||
11 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.39 | 1:30.35 | |||||
12 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 44.28 | 1:30.49 | |||||
13 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.53 | 1:31.44 | |||||
14 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.40 | 1:32.11 | |||||
15 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.90 | 1:32.76 | |||||
16 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.34 | 1:33.81 | |||||
17 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.15 | 1:34.64 | |||||
18 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 47.50 | 1:35.05 | |||||
19 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 48.00 | 1:39.34 | |||||
20 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.79 | 1:46.55 | |||||
- | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 34.13 | 1:11.12 | |||||
2 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.16 | 1:14.10 | |||||
3 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.82 | 1:21.33 | |||||
4 | Walda Jonsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.85 | 1:21.47 | |||||
5 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.55 | 1:22.50 | |||||
6 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 41.82 | 1:25.63 | |||||
7 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 42.78 | 1:25.96 | |||||
8 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 43.88 | 1:30.06 | |||||
9 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 52.31 | 1:45.56 | |||||
10 | Olivia Almeborn | 2002 | Avesta Simsällskap | 1:01.47 | 2:05.91 | |||||
- | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 33.58 | 1:09.47 | |||||
2 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.31 | 1:22.90 | |||||
3 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.34 | 1:24.95 | |||||
4 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 45.84 | 1:35.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 12:32 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 12:38 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.96 | 1:27.41 | |||||
2 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 44.69 | 1:29.94 | |||||
3 | Sigge Verner | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 46.41 | 1:35.74 | |||||
- | Viam Assadi | 2005 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 35.80 | 1:14.52 | |||||
2 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 39.09 | 1:18.98 | |||||
3 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 40.77 | 1:23.46 | |||||
4 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 40.28 | 1:24.11 | |||||
5 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.74 | 1:24.70 | |||||
6 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.29 | 1:29.24 | |||||
7 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.95 | 1:29.54 | |||||
8 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.29 | 1:30.79 | |||||
9 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 45.26 | 1:31.01 | |||||
10 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.19 | 1:31.63 | |||||
- | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 40.88 | 1:21.27 | |||||
2 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 41.13 | 1:24.20 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 12:38 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 13:09 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 15, 4X50m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Ena Damer | 2002 | Simklubben Ena | 2:01.88 | ||||||
Tova Magnusson | 2002 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Sara Randerstedt | 2004 | 31.44 | 1:01.25 | |||||||
Emilia Boberg | 2002 | 29.74 | 1:30.99 | |||||||
Adelina Walldén | 2002 | 30.89 | 2:01.88 | |||||||
2 | Eskilstuna Damer Lag 1 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 2:05.45 | ||||||
Tilde Eklind | 1999 | 32.01 | 32.01 | |||||||
Frida Gustafsson | 2001 | 30.67 | 1:02.68 | |||||||
Maja Gustafsson | 2001 | 31.29 | 1:33.97 | |||||||
Ylva Rehnholm | 2000 | 31.48 | 2:05.45 | |||||||
3 | Hk Sim Damer | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:05.79 | ||||||
Elsa Jansson | 2002 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Josefine Stenman | 2002 | 33.26 | 1:04.15 | |||||||
Jennie Lundgren | 2001 | 31.11 | 1:35.26 | |||||||
Ellen Eriksson | 2001 | 30.53 | 2:05.79 | |||||||
4 | Västerås Damer Lag1 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:07.14 | ||||||
Julia Holmberg | 2002 | 30.53 | 30.53 | |||||||
Edith Engström | 2002 | 30.58 | 1:01.11 | |||||||
Karolin Holmberg | 2001 | 32.10 | 1:33.21 | |||||||
Sofia Båvenäs | 2002 | 33.93 | 2:07.14 | |||||||
5 | SK Ena Damer 2 | 2003 | Simklubben Ena | 2:12.87 | ||||||
Tara Klarbo Egan | 2005 | 34.75 | 34.75 | |||||||
Tea Persson | 2004 | 35.95 | 1:10.70 | |||||||
Matilda Olausson | 2004 | 30.25 | 1:40.95 | |||||||
Linnea Kroon | 2003 | 31.92 | 2:12.87 | |||||||
6 | Västerås Damer Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:13.56 | ||||||
Hanna Degerlund | 2004 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Wilma Nääf | 2002 | 32.92 | 1:05.50 | |||||||
Mira Myllylä | 2002 | 33.71 | 1:39.21 | |||||||
Nora Johansson | 2001 | 34.35 | 2:13.56 | |||||||
7 | Eskilstuna Damer Lag 2 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 2:17.08 | ||||||
Josefin Fundberg | 2004 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Walda Jonsson | 2001 | 31.83 | 1:04.02 | |||||||
Stella Verner | 2003 | 32.05 | 1:36.07 | |||||||
Ellen Roos | 2005 | 41.01 | 2:17.08 | |||||||
8 | Hk Sim Damer 2 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:19.48 | ||||||
Emma Sebelius | 2002 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Carla Rye | 2004 | 36.51 | 1:10.20 | |||||||
Wilma Pettersson | 2004 | 35.19 | 1:45.39 | |||||||
Ellen Olsson | 2002 | 34.09 | 2:19.48 | |||||||
9 | Eskilstuna Damer Lag 3 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:20.65 | ||||||
Eva Shahverdyan | 2004 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Rebecka Jungstedt | 2003 | 34.60 | 1:09.92 | |||||||
Matilda Jungstedt | 2001 | 34.13 | 1:44.05 | |||||||
Maja Brattberg | 2005 | 36.60 | 2:20.65 | |||||||
10 | SK Ena Damer 3 | 2000 | Simklubben Ena | 2:20.79 | ||||||
Eleonora Englundh | 2000 | 37.22 | 37.22 | |||||||
Malvina Walldén | 2005 | 35.81 | 1:13.03 | |||||||
Alice Johansson | 2003 | 34.75 | 1:47.78 | |||||||
Alicia Budden | 2004 | 33.01 | 2:20.79 | |||||||
11 | Eskilstuna Damer Lag 4 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:23.71 | ||||||
Izabella Kullman | 2002 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Johanna Pettersson | 2003 | 34.79 | 1:10.35 | |||||||
Lovisa Laine | 2005 | 37.97 | 1:48.32 | |||||||
Madeleine Bengtsson | 2005 | 35.39 | 2:23.71 | |||||||
12 | Västerås Damer Lag3 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:24.42 | ||||||
Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Amelie Muhr | 2003 | 37.35 | 1:12.49 | |||||||
Amalia Mowafy | 2005 | 35.38 | 1:47.87 | |||||||
Sofi Holmberg | 2003 | 36.55 | 2:24.42 | |||||||
13 | Västerås Damer Lag4 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:26.55 | ||||||
Ebba Wolfbrandt | 2003 | 35.67 | 35.67 | |||||||
Sarah von der Burg | 2004 | 37.54 | 1:13.21 | |||||||
Matilda Lindgren | 2004 | 36.73 | 1:49.94 | |||||||
Anna Pasquariello | 2003 | 36.61 | 2:26.55 | |||||||
14 | Hk Sim Damer 3 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:37.25 | ||||||
Evelina Larsson | 2002 | 40.15 | 40.15 | |||||||
Julia Åkerstrand | 2004 | 38.36 | 1:18.51 | |||||||
Frida Lundström | 2002 | 40.67 | 1:59.18 | |||||||
Ebba Larsson | 2003 | 38.07 | 2:37.25 | |||||||
15 | Eskilstuna Damer Lag 5 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:46.34 | ||||||
Sigrid Bengtsson | 2005 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Emilia Widing | 2005 | 41.49 | 1:22.04 | |||||||
Frida Karlsson | 2005 | 43.97 | 2:06.01 | |||||||
My Larsson | 2005 | 40.33 | 2:46.34 | |||||||
16 | Hk Sim Damer 5 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 3:03.25 | ||||||
Emilia Nilsson | 2004 | 48.22 | 48.22 | |||||||
Emily Rye | 2006 | 45.35 | 1:33.57 | |||||||
Tua Egemar | 2004 | 42.42 | 2:15.99 | |||||||
Wiyada (moa) Pansawang | 2006 | 47.26 | 3:03.25 | |||||||
17 | SK Ena Damer 5 | 2006 | Simklubben Ena | 3:32.52 | ||||||
Freja Klarbo-Egan | 2008 | 51.94 | 51.94 | |||||||
Sanna Randerstedt | 2006 | 47.62 | 1:39.56 | |||||||
Lisa Kroon | 2006 | 49.30 | 2:28.86 | |||||||
Lisa Andersson | 2007 | 1:03.66 | 3:32.52 | |||||||
18 | SK Ena Damer 4 | 2006 | Simklubben Ena | 3:40.65 | ||||||
Thea Eriksson | 2006 | 43.90 | 43.90 | |||||||
Elna Zetterberg | 2007 | 1:07.60 | 1:51.50 | |||||||
Olivia Budden | 2007 | 48.44 | 2:39.94 | |||||||
Linnea Alvin | 2006 | 1:00.71 | 3:40.65 | |||||||
- | Hk Sim Damer 4 | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 13:09 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 13:12 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Västerås Herrar Lag1 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:06.10 | ||||||
Gellert Szabo | 2001 | 28.31 | 28.31 | |||||||
Tom Dijkhuizen | 2003 | 32.65 | 1:00.96 | |||||||
Samuel Rundgren | 2004 | 32.12 | 1:33.08 | |||||||
Vilgot Berglund | 2003 | 33.02 | 2:06.10 | |||||||
2 | Eskilstuna Herrar Lag 1 | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 2:07.75 | ||||||
Alex Ly | 2003 | 30.51 | 30.51 | |||||||
Elias Paulson | 2000 | 31.81 | 1:02.32 | |||||||
Edvin Heikinniemi | 2003 | 33.01 | 1:35.33 | |||||||
Maximilian Holm | 2005 | 32.42 | 2:07.75 | |||||||
3 | Eskilstuna Herrar Lag 2 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 2:20.31 | ||||||
Henrik Tran | 2004 | 34.71 | 34.71 | |||||||
Edvin Brattberg | 2003 | 34.59 | 1:09.30 | |||||||
Samuel Paulson | 2004 | 34.42 | 1:43.72 | |||||||
Eric Åhlén | 2006 | 36.59 | 2:20.31 | |||||||
4 | Västerås Herrar Lag2 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:30.32 | ||||||
Hampus Carlsson | 1998 | 34.56 | 34.56 | |||||||
Gustav Ulfvebrand | 2003 | 36.06 | 1:10.62 | |||||||
Joel Brewitz | 2005 | 36.22 | 1:46.84 | |||||||
Isac Mörtstrand | 2007 | 43.48 | 2:30.32 | |||||||
5 | Hk Sim Herrar | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 3:09.11 | ||||||
David Eriksson | 2004 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Albert Gustafsson | 2003 | 44.58 | 1:19.51 | |||||||
Erik Norén | 2005 | 54.35 | 2:13.86 | |||||||
Leo Karlsson | 2006 | 55.25 | 3:09.11 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 13:12 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 17, 200m Medley Damer A,B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 33.22 | 1:17.38 | 2:04.73 | 2:41.18 | |||
2 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 38.16 | 1:22.30 | 2:08.04 | 2:42.61 | |||
3 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.50 | 1:17.20 | 2:07.56 | 2:45.16 | |||
4 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.91 | 1:21.78 | 2:09.32 | 2:46.50 | |||
5 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.40 | 1:21.77 | 2:11.31 | 2:47.67 | |||
6 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.60 | 1:19.26 | 2:10.30 | 2:50.43 | |||
7 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 37.66 | 1:26.34 | 2:12.56 | 2:51.08 | |||
8 | Walda Jonsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.93 | 1:23.96 | 2:15.31 | 2:53.58 | |||
9 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 38.54 | 1:19.01 | 2:18.65 | 2:55.09 | |||
10 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.24 | 1:22.47 | 2:16.91 | 2:55.53 | |||
11 | Nora Johansson | 2001 | Västerås Simsällskap | 43.31 | 1:29.03 | 2:17.21 | 2:57.21 | |||
12 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.21 | 1:26.49 | 2:18.73 | 2:58.35 | |||
13 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.37 | 1:27.31 | 2:17.67 | 2:58.43 | |||
14 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.72 | 1:27.68 | 2:19.11 | 2:59.45 | |||
15 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.22 | 1:30.41 | 2:23.67 | 3:07.08 | |||
16 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 42.25 | 1:31.96 | 2:26.58 | 3:08.95 | |||
17 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.06 | 1:32.05 | 2:35.58 | 3:16.95 | |||
18 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.22 | 1:45.27 | 2:44.23 | 3:29.22 | |||
- | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Gren 17, 200m Medley Damer A,B, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 31.40 | 1:09.28 | 1:53.81 | 2:28.07 | |||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 35.52 | 1:17.65 | 2:11.86 | 2:45.52 | |||
3 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.84 | 1:24.62 | 2:16.57 | 2:58.54 | |||
4 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 42.00 | 1:28.68 | 2:23.84 | 3:03.48 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 18, 200m Medley Herrar A,B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.01 | 1:11.80 | 1:56.71 | 2:33.39 | |||
2 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 39.35 | 1:27.99 | 2:24.81 | 3:05.61 | |||
Gren 18, 200m Medley Herrar A,B, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.69 | 1:19.44 | 2:05.23 | 2:39.02 | |||
- | Hampus Carlsson | 1998 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 42.80 | ||||||
2 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.74 | ||||||
3 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 45.76 | ||||||
4 | Ida Ångström | 2005 | Västerås Simsällskap | 45.95 | ||||||
5 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 46.54 | ||||||
6 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.82 | ||||||
7 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 47.07 | ||||||
8 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 47.76 | ||||||
9 | Hanna Iwarson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 48.58 | ||||||
10 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 48.77 | ||||||
11 | Maja Brattberg | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 49.24 | ||||||
12 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.97 | ||||||
13 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 51.92 | ||||||
14 | Selma Hartelius-Wallertz | 2005 | Västerås Simsällskap | 52.74 | ||||||
15 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 52.92 | ||||||
16 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 53.07 | ||||||
17 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 53.39 | ||||||
18 | Matilda Håkansson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 53.44 | ||||||
19 | Miriam Wästberg | 2006 | Österby Simsällskap | 53.53 | ||||||
20 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 53.68 | ||||||
21 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 53.94 | ||||||
22 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 54.17 | ||||||
23 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 54.28 | ||||||
24 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 54.70 | ||||||
25 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 54.95 | ||||||
26 | Wiyada (moa) Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 55.16 | ||||||
27 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 55.31 | ||||||
28 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 55.35 | ||||||
29 | Ida Högback | 2006 | Västerås Simsällskap | 57.01 | ||||||
30 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 57.15 | ||||||
31 | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 57.18 | ||||||
32 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 57.81 | ||||||
33 | Linn Segelström | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 58.48 | ||||||
34 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 1:00.79 | ||||||
35 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 1:14.35 | ||||||
- | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Lisa Andersson | 2007 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Lisa Kroon | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tuva Bärgård | 2009 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 37.38 | ||||||
2 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 41.97 | ||||||
3 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 42.34 | ||||||
4 | Linnea Kroon | 2003 | Simklubben Ena | 42.36 | ||||||
5 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 42.84 | ||||||
6 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.89 | ||||||
7 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 44.62 | ||||||
8 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.65 | ||||||
9 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 45.06 | ||||||
10 | Stella Verner | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 45.49 | ||||||
11 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 45.61 | ||||||
12 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.77 | ||||||
13 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.98 | ||||||
14 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.52 | ||||||
15 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 47.08 | ||||||
16 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 47.61 | ||||||
17 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 48.06 | ||||||
18 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 48.57 | ||||||
19 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.87 | ||||||
20 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 49.71 | ||||||
21 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.47 | ||||||
22 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 50.98 | ||||||
23 | Ebba Larsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.19 | ||||||
24 | Emilia Nilsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 52.30 | ||||||
25 | Victoria Ajmaia | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 55.31 | ||||||
26 | Tua Egemar | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 58.86 | ||||||
- | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Naimi Wästberg | 2004 | Österby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tuva Lindqvist | 2004 | Österby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 37.25 | ||||||
2 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.78 | ||||||
3 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 42.03 | ||||||
4 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.59 | ||||||
5 | Nora Johansson | 2001 | Västerås Simsällskap | 42.91 | ||||||
6 | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.92 | ||||||
7 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.42 | ||||||
8 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.25 | ||||||
9 | Felicia Nordström-Fransson | 2001 | Avesta Simsällskap | 48.21 | ||||||
10 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 48.70 | ||||||
11 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.91 | ||||||
12 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.22 | ||||||
13 | Olivia Almeborn | 2002 | Avesta Simsällskap | 56.55 | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 36.02 | ||||||
2 | Eleonora Englundh | 2000 | Simklubben Ena | 47.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 46.64 | ||||||
2 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 46.68 | ||||||
3 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 48.66 | ||||||
4 | Erik Norén | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 53.08 | ||||||
5 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 53.69 | ||||||
6 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 54.51 | ||||||
7 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 56.50 | ||||||
8 | Sigge Verner | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 58.42 | ||||||
9 | Elias Lundin | 2006 | Västerås Simsällskap | 58.64 | ||||||
- | Viam Assadi | 2005 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Zakrisson | 2006 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sixten Carlsson | 2007 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.87 | ||||||
2 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 39.97 | ||||||
3 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.81 | ||||||
4 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 44.19 | ||||||
5 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.82 | ||||||
6 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 45.87 | ||||||
7 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 46.11 | ||||||
8 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.24 | ||||||
9 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 47.54 | ||||||
10 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 50.18 | ||||||
11 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 50.66 | ||||||
12 | Albert Gustafsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:00.14 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 42.82 | ||||||
2 | Johannes Eriksson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 53.37 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.24 | ||||||
2 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 41.83 | 1:30.50 | |||||
2 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 46.56 | 1:45.01 | |||||
- | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | DNF | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 37.52 | 1:22.10 | |||||
2 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.73 | 1:23.59 | |||||
3 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 41.19 | 1:26.34 | |||||
4 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.12 | 1:30.10 | |||||
5 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.73 | 1:31.66 | |||||
6 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.11 | 1:33.81 | |||||
7 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 43.44 | 1:36.11 | |||||
8 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.58 | 1:38.26 | |||||
9 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.71 | 1:39.22 | |||||
10 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 45.07 | 1:42.95 | |||||
- | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.01 | 1:12.72 | |||||
2 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 34.06 | 1:14.57 | |||||
3 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.98 | 1:16.47 | |||||
4 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.09 | 1:17.22 | |||||
5 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.64 | 1:19.31 | |||||
6 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.62 | 1:22.13 | |||||
7 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.57 | 1:23.87 | |||||
8 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.15 | 1:26.55 | |||||
9 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 39.17 | 1:27.94 | |||||
10 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.71 | 1:29.19 | |||||
11 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.73 | 1:30.19 | |||||
12 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 43.10 | 1:33.16 | |||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 30.51 | 1:05.08 | |||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 37.05 | 1:16.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 39.20 | 1:21.50 | |||||
2 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 37.71 | 1:22.00 | |||||
3 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 39.99 | 1:24.61 | |||||
4 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.31 | 1:31.60 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.56 | 1:11.01 | |||||
2 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 40.03 | 1:29.10 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.23 | 1:13.33 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 23, 100m Medley Flickor C,D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 41.23 | 1:26.77 | |||||
2 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.03 | 1:28.19 | |||||
3 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.10 | 1:32.85 | |||||
4 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.82 | 1:35.58 | |||||
5 | Maja Brattberg | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.83 | 1:36.73 | |||||
6 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.56 | 1:37.21 | |||||
7 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.61 | 1:37.94 | |||||
8 | Maja Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 47.23 | 1:38.36 | |||||
9 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 48.58 | 1:40.58 | |||||
10 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.70 | 1:45.47 | |||||
11 | Linnéa Magnusson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 49.56 | 1:45.92 | |||||
12 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 49.50 | 1:46.01 | |||||
13 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 49.97 | 1:46.22 | |||||
14 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 52.89 | 1:46.53 | |||||
15 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 52.14 | 1:46.94 | |||||
16 | Matilda Håkansson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 53.84 | 1:47.35 | |||||
17 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 54.32 | 1:49.74 | |||||
18 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 53.33 | 1:52.86 | |||||
19 | Ida Högback | 2006 | Västerås Simsällskap | 57.06 | 1:58.57 | |||||
20 | Wiyada (moa) Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:00.42 | 2:00.97 | |||||
- | Philippa Lindkvist | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Medley Flickor C,D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 38.51 | 1:20.06 | |||||
2 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.84 | 1:20.86 | |||||
3 | Linnea Kroon | 2003 | Simklubben Ena | 39.11 | 1:23.23 | |||||
4 | Stella Verner | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 37.84 | 1:24.18 | |||||
5 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.17 | 1:24.42 | |||||
6 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 38.85 | 1:24.73 | |||||
7 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 41.01 | 1:25.52 | |||||
8 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 39.97 | 1:25.84 | |||||
9 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 42.00 | 1:28.19 | |||||
10 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 41.08 | 1:29.65 | |||||
11 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 42.66 | 1:29.93 | |||||
12 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 42.82 | 1:29.94 | |||||
13 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.08 | 1:31.03 | |||||
14 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 43.77 | 1:32.49 | |||||
15 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.55 | 1:32.58 | |||||
16 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.55 | 1:32.82 | |||||
17 | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 44.82 | 1:33.00 | |||||
18 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 43.28 | 1:33.20 | |||||
19 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.60 | 1:33.56 | |||||
20 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 46.02 | 1:33.71 | |||||
21 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.28 | 1:34.97 | |||||
22 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.72 | 1:36.33 | |||||
23 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.35 | 1:39.72 | |||||
24 | Ebba Larsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.49 | 1:43.78 | |||||
25 | Tua Egemar | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 57.01 | 1:54.29 | |||||
- | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Victoria Ajmaia | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 24, 100m Medley Pojkar C,D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.32 | 1:27.99 | |||||
2 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 44.02 | 1:37.37 | |||||
3 | Sigge Verner | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.58 | 1:41.44 | |||||
4 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 49.70 | 1:45.36 | |||||
- | Viam Assadi | 2005 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Medley Pojkar C,D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 35.58 | 1:16.10 | |||||
2 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 38.79 | 1:19.61 | |||||
3 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.34 | 1:19.68 | |||||
4 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.13 | 1:24.77 | |||||
5 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 40.40 | 1:24.99 | |||||
6 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 40.06 | 1:27.50 | |||||
7 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 42.95 | 1:30.31 | |||||
8 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.01 | 1:31.07 | |||||
9 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.24 | 1:33.63 | |||||
10 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.97 | 1:33.85 | |||||
11 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 43.96 | 1:36.40 | |||||
12 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 49.53 | 1:38.90 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 37.27 | 1:18.31 | |||||
2 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 36.52 | 1:18.50 | |||||
3 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 37.18 | 1:19.94 | |||||
4 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.02 | 1:20.63 | |||||
5 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 39.63 | 1:20.71 | |||||
6 | Maja Brattberg | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 39.59 | 1:23.85 | |||||
7 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.58 | 1:24.14 | |||||
8 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.39 | 1:24.43 | |||||
9 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.41 | 1:25.59 | |||||
10 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 39.44 | 1:27.14 | |||||
11 | Ida Ångström | 2005 | Västerås Simsällskap | 40.51 | 1:27.99 | |||||
12 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.84 | 1:29.36 | |||||
13 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.61 | 1:30.12 | |||||
14 | Hanna Iwarson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.68 | 1:31.18 | |||||
15 | Maja Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.45 | 1:32.21 | |||||
16 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.73 | 1:32.69 | |||||
17 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.20 | 1:33.12 | |||||
18 | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 45.27 | 1:33.55 | |||||
19 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 44.01 | 1:34.00 | |||||
20 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 46.64 | 1:34.91 | |||||
21 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 44.52 | 1:35.00 | |||||
22 | Linnéa Magnusson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.08 | 1:36.39 | |||||
23 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 44.74 | 1:36.42 | |||||
24 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 47.57 | 1:37.66 | |||||
25 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.31 | 1:38.10 | |||||
26 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 46.09 | 1:38.42 | |||||
27 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 49.20 | 1:43.54 | |||||
28 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 49.13 | 1:45.09 | |||||
29 | Lisa Andersson | 2007 | Simklubben Ena | 1:14.81 | 2:30.52 | |||||
- | Philippa Lindkvist | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 33.78 | 1:10.18 | |||||
2 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 34.23 | 1:10.60 | |||||
3 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.45 | 1:10.81 | |||||
4 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 34.73 | 1:11.22 | |||||
5 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.44 | 1:11.29 | |||||
6 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 34.80 | 1:12.16 | |||||
7 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 35.14 | 1:14.92 | |||||
8 | Stella Verner | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 35.56 | 1:15.25 | |||||
9 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 35.84 | 1:15.67 | |||||
10 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.19 | 1:17.71 | |||||
11 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.14 | 1:18.05 | |||||
12 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 36.86 | 1:18.50 | |||||
13 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 37.79 | 1:19.39 | |||||
14 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 39.46 | 1:20.02 | |||||
15 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.24 | 1:20.44 | |||||
16 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 38.62 | 1:20.75 | |||||
17 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.38 | 1:21.28 | |||||
18 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.53 | 1:22.12 | |||||
19 | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.58 | 1:22.39 | |||||
20 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 38.79 | 1:22.53 | |||||
21 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.85 | 1:24.07 | |||||
22 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 40.37 | 1:24.28 | |||||
23 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.94 | 1:24.66 | |||||
24 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.58 | 1:24.85 | |||||
25 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 40.88 | 1:24.86 | |||||
26 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.00 | 1:25.17 | |||||
27 | Ebba Larsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.66 | 1:28.30 | |||||
28 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.19 | 1:32.36 | |||||
29 | Tua Egemar | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.44 | 1:37.02 | |||||
30 | Victoria Ajmaia | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 48.82 | 1:43.81 | |||||
31 | Emilia Nilsson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 55.72 | 1:56.74 | |||||
- | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 31.66 | 1:05.92 | |||||
2 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 31.97 | 1:07.08 | |||||
3 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 32.54 | 1:07.30 | |||||
4 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.96 | 1:07.43 | |||||
5 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.72 | 1:07.47 | |||||
6 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 33.39 | 1:08.21 | |||||
7 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.43 | 1:08.58 | |||||
8 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.62 | 1:08.66 | |||||
9 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.28 | 1:09.62 | |||||
10 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 33.61 | 1:10.48 | |||||
11 | Walda Jonsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.02 | 1:10.52 | |||||
12 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.02 | 1:14.54 | |||||
13 | Nora Johansson | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.43 | 1:15.24 | |||||
14 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.26 | 1:15.71 | |||||
15 | Matilda Jungstedt | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.40 | 1:15.88 | |||||
16 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.70 | 1:16.69 | |||||
17 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.76 | 1:17.43 | |||||
18 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.41 | 1:17.49 | |||||
19 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 37.14 | 1:17.53 | |||||
20 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.81 | 1:17.84 | |||||
21 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.08 | 1:18.76 | |||||
22 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.07 | 1:28.63 | |||||
23 | Felicia Nordström-Fransson | 2001 | Avesta Simsällskap | 40.54 | 1:31.29 | |||||
24 | Olivia Almeborn | 2002 | Avesta Simsällskap | 49.38 | 1:43.31 | |||||
- | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 28.99 | 59.50 | |||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 30.72 | 1:03.41 | |||||
3 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.28 | 1:09.02 | |||||
4 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.79 | 1:12.29 | |||||
5 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 35.19 | 1:14.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 37.70 | 1:19.41 | |||||
2 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.06 | 1:21.03 | |||||
3 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 41.32 | 1:24.20 | |||||
4 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.83 | 1:24.82 | |||||
5 | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 41.39 | 1:29.09 | |||||
6 | Sigge Verner | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.05 | 1:29.13 | |||||
7 | Elias Lundin | 2006 | Västerås Simsällskap | 45.62 | 1:35.89 | |||||
8 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 46.56 | 1:35.99 | |||||
9 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 47.23 | 1:38.53 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 32.41 | 1:08.36 | |||||
2 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 34.61 | 1:11.21 | |||||
3 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 35.56 | 1:12.88 | |||||
4 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 35.57 | 1:13.69 | |||||
5 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 35.51 | 1:13.81 | |||||
6 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.35 | 1:15.57 | |||||
7 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 35.92 | 1:15.67 | |||||
8 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 36.27 | 1:16.64 | |||||
9 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.75 | 1:17.42 | |||||
10 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.33 | 1:17.98 | |||||
11 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.75 | 1:19.18 | |||||
12 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 37.93 | 1:19.43 | |||||
13 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 39.33 | 1:20.24 | |||||
14 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.76 | 1:22.99 | |||||
15 | Albert Gustafsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.97 | 1:41.84 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 34.04 | 1:09.43 | |||||
2 | Johannes Eriksson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.07 | 1:40.67 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.77 | 1:03.18 | |||||
2 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.55 | 1:10.68 | |||||
3 | Hampus Carlsson | 1998 | Västerås Simsällskap | 36.76 | 1:24.92 | |||||
- | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:43 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 27, 4X50m Medley Mixed Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Västerås Mix Lag1 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:13.90 | ||||||
Julia Holmberg | 2002 | 33.81 | 33.81 | |||||||
Tom Dijkhuizen | 2003 | 39.66 | 1:13.47 | |||||||
Gellert Szabo | 2001 | 30.05 | 1:43.52 | |||||||
Edith Engström | 2002 | 30.38 | 2:13.90 | |||||||
2 | Eskilstuna Mix Lag 1 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:13.97 | ||||||
Stella Verner | 2003 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Elias Paulson | 2000 | 36.68 | 1:11.95 | |||||||
Frida Gustafsson | 2001 | 32.31 | 1:44.26 | |||||||
Alex Ly | 2003 | 29.71 | 2:13.97 | |||||||
3 | Hk Sim Mix 1 | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:20.86 | ||||||
Elsa Jansson | 2002 | 34.18 | 34.18 | |||||||
Josefine Stenman | 2002 | 42.72 | 1:16.90 | |||||||
Vilmer Jansson | 2000 | 29.71 | 1:46.61 | |||||||
David Eriksson | 2004 | 34.25 | 2:20.86 | |||||||
4 | Eskilstuna Mix Lag 2 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:24.00 | ||||||
Ylva Rehnholm | 2000 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Samuel Paulson | 2004 | 37.30 | 1:15.64 | |||||||
Maja Gustafsson | 2001 | 34.42 | 1:50.06 | |||||||
Maximilian Holm | 2005 | 33.94 | 2:24.00 | |||||||
5 | Eskilstuna Mix Lag 3 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:34.40 | ||||||
Walda Jonsson | 2001 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Alva Abrahamsson | 2004 | 41.97 | 1:21.78 | |||||||
Edvin Heikinniemi | 2003 | 37.90 | 1:59.68 | |||||||
Henrik Tran | 2004 | 34.72 | 2:34.40 | |||||||
6 | Västerås Mix Lag2 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:34.95 | ||||||
Gustav Ulfvebrand | 2003 | 47.17 | 47.17 | |||||||
Karolin Holmberg | 2001 | 41.89 | 1:29.06 | |||||||
Sofia Båvenäs | 2002 | 33.96 | 2:03.02 | |||||||
Samuel Rundgren | 2004 | 31.93 | 2:34.95 | |||||||
7 | Eskilstuna Mix Lag 4 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:39.55 | ||||||
Edvin Brattberg | 2003 | 39.59 | 39.59 | |||||||
Rebecka Jungstedt | 2003 | 43.54 | 1:23.13 | |||||||
Eric Åhlén | 2006 | 45.26 | 2:08.39 | |||||||
Tilde Eklind | 1999 | 31.16 | 2:39.55 | |||||||
8 | Hk Sim Mix 2 | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:41.21 | ||||||
Emma Sebelius | 2002 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Benjamin Wallin | 1995 | 39.91 | 1:17.76 | |||||||
Jennie Lundgren | 2001 | 34.97 | 1:52.73 | |||||||
Albert Gustafsson | 2003 | 48.48 | 2:41.21 | |||||||
9 | Västerås Mix Lag3 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:46.84 | ||||||
Elias Lundin | 2006 | 49.93 | 49.93 | |||||||
Amelie Muhr | 2003 | 42.50 | 1:32.43 | |||||||
Hanna Degerlund | 2004 | 37.46 | 2:09.89 | |||||||
Hampus Carlsson | 1998 | 36.95 | 2:46.84 | |||||||
10 | Eskilstuna Mix Lag 5 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:55.93 | ||||||
Sigge Verner | 2005 | 44.06 | 44.06 | |||||||
Emilia Widing | 2005 | 47.95 | 1:32.01 | |||||||
Johannes Eriksson | 2002 | 51.93 | 2:23.94 | |||||||
Josefin Fundberg | 2004 | 31.99 | 2:55.93 | |||||||
11 | Hk Sim Mix 3 | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 3:01.51 | ||||||
Ellen Eriksson | 2001 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Erik Norén | 2005 | 53.05 | 1:29.18 | |||||||
Ellen Olsson | 2002 | 38.99 | 2:08.17 | |||||||
Leo Karlsson | 2006 | 53.34 | 3:01.51 | |||||||
- | SK Ena Mix | 1998 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:43 |