Resultat för Serneke Swim Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Serneke Swim Open | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Alingsås SLS/GöteborgSim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2016 |
Gren 17, 100m Bröstsim C D Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Sparbanken Alingsås |
11 - 12 år: Tang Xiaoang (1999) 1:19.97 2011-09-10 |
13 - 14 år: Emil Hassling (2000) 1:07.80 2014-09-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 37.79 | 1:21.34 | |||||
2 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.82 | 1:25.93 | |||||
3 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 42.11 | 1:27.59 | |||||
4 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 42.42 | 1:29.77 | |||||
5 | Axel Vaide | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 42.98 | 1:32.18 | |||||
6 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 42.33 | 1:32.27 | |||||
7 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 43.62 | 1:33.37 | |||||
8 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.33 | 1:34.20 | |||||
9 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.44 | 1:35.31 | |||||
10 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 44.34 | 1:35.83 | |||||
11 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 45.77 | 1:36.32 | |||||
12 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 47.85 | 1:38.70 | |||||
13 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.50 | 1:41.61 | |||||
14 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 48.72 | 1:42.45 | |||||
15 | Victor Jardle | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 47.61 | 1:44.05 | |||||
16 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 50.65 | 1:45.08 | |||||
Gren 17, 100m Bröstsim C D Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sparbanken Alingsås |
11 - 12 år: Tang Xiaoang (1999) 1:19.97 2011-09-10 |
13 - 14 år: Emil Hassling (2000) 1:07.80 2014-09-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 34.65 | 1:14.14 | |||||
2 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 36.12 | 1:16.58 | |||||
3 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.80 | 1:18.42 | |||||
4 | Carl Storberg | 2002 | Falkenbergs Simklubb | 38.08 | 1:19.26 | |||||
5 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.40 | 1:20.56 | |||||
6 | Hugo Vaide | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 38.14 | 1:21.01 | |||||
7 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 38.44 | 1:21.29 | |||||
8 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.23 | 1:26.58 | |||||
9 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 40.68 | 1:26.97 | |||||
10 | Linus Pettersson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 41.47 | 1:27.20 | |||||
11 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 40.89 | 1:27.31 | |||||
12 | Ludwig Lundborg | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.73 | 1:27.56 | |||||
13 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 41.76 | 1:27.68 | |||||
14 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 40.88 | 1:27.70 | |||||
14 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.32 | 1:27.70 | |||||
16 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.45 | 1:28.05 | |||||
17 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 41.63 | 1:28.41 | |||||
18 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 43.28 | 1:30.78 | |||||
19 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 43.29 | 1:30.85 | |||||
20 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.24 | 1:31.08 | |||||
21 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 43.05 | 1:31.09 | |||||
22 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 42.45 | 1:31.37 | |||||
23 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.73 | 1:34.31 | |||||
- | Mats Rehn | 2002 | Falkenbergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 11:19 |