Resultater for Nordea Midsommer Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 37, 10x50m Fri, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sabemos El Camino Kolding | 0 | Kolding SK | 6:24.79 | ||||||
Lærke Toftgaard | 2001 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 41.66 | 1:18.06 | |||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 35.78 | 1:53.84 | |||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 40.36 | 2:34.20 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 41.41 | 3:15.61 | |||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 37.94 | 3:53.55 | |||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 36.19 | 4:29.74 | |||||||
William Svarer | 2002 | 37.64 | 5:07.38 | |||||||
Mads Ørum Damgaard | 2001 | 38.65 | 5:46.03 | |||||||
Matthias Mikkelsen | 2000 | 38.76 | 6:24.79 | |||||||
2 | Pink Unicorns Of Love | 1900 | Ikast Svømmeklub | 7:02.37 | ||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 48.82 | 48.82 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 37.56 | 1:26.38 | |||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 41.43 | 2:07.81 | |||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 41.53 | 2:49.34 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 41.16 | 3:30.50 | |||||||
Lærke Meyer | 2000 | 43.76 | 4:14.26 | |||||||
Sara Fiil Jensen | 2002 | 48.32 | 5:02.58 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 40.37 | 5:42.95 | |||||||
Sara Gade | 2002 | 42.74 | 6:25.69 | |||||||
Peter Edeling Guldberg | 1900 | 36.68 | 7:02.37 | |||||||
3 | Struer Mix 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 7:10.84 | ||||||
Sofie Astrup | 2001 | 42.73 | 42.73 | |||||||
Klea Christensen | 2001 | 42.98 | 1:25.71 | |||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 35.65 | 2:01.36 | |||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 42.65 | 2:44.01 | |||||||
Martin Lønstrup | 1993 | 39.52 | 3:23.53 | |||||||
Maja Stie Svensgaard | 2002 | 45.52 | 4:09.05 | |||||||
Anne Terp | 2004 | 47.39 | 4:56.44 | |||||||
Christian Jørgensen | 2002 | 44.60 | 5:41.04 | |||||||
Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 43.94 | 6:24.98 | |||||||
Lea Hyldal Nissen | 2000 | 45.86 | 7:10.84 | |||||||
4 | Badedyret Og Hans Buddies | 0 | Brædstrup Svømmeklub | 7:16.36 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 42.92 | 42.92 | |||||||
Rasmus D. Jensen | 1998 | 39.77 | 1:22.69 | |||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 51.97 | 2:14.66 | |||||||
Andreas Hansen | 2001 | 39.32 | 2:53.98 | |||||||
Nicoline Bech | 2003 | 53.73 | 3:47.71 | |||||||
Lykke Munk | 2002 | 47.16 | 4:34.87 | |||||||
Julia Harpøth | 2002 | 41.64 | 5:16.51 | |||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | 40.16 | 5:56.67 | |||||||
Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | 40.32 | 6:36.99 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 39.37 | 7:16.36 | |||||||
5 | Aby T-Shirt Team | 0 | Aabybro Idrætsforening | 7:16.55 | ||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | 45.97 | 45.97 | |||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 41.25 | 1:27.22 | |||||||
Nanna Eriksen | 2001 | 42.97 | 2:10.19 | |||||||
Simon Andersen | 2000 | 37.54 | 2:47.73 | |||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 45.12 | 3:32.85 | |||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 37.82 | 4:10.67 | |||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 39.27 | 4:49.94 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 55.24 | 5:45.18 | |||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 45.18 | 6:30.36 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 46.19 | 7:16.55 | |||||||
6 | Hsc Mix 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 7:22.87 | ||||||
Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 36.29 | 36.29 | |||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 51.18 | 1:27.47 | |||||||
Adam Tavs Andersen | 2001 | 40.66 | 2:08.13 | |||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 42.82 | 2:50.95 | |||||||
Mads Lund | 2002 | 40.64 | 3:31.59 | |||||||
Mikkel Søby | 2001 | 39.81 | 4:11.40 | |||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 46.52 | 4:57.92 | |||||||
Julie Geertsen Lund | 2001 | 48.06 | 5:45.98 | |||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | 49.07 | 6:35.05 | |||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 47.82 | 7:22.87 | |||||||
7 | Frem Mix 1 | 0 | Frem Odense | 7:45.77 | ||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 41.68 | 41.68 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 40.42 | 1:22.10 | |||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 45.16 | 2:07.26 | |||||||
Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 48.52 | 2:55.78 | |||||||
Emma Lykke | 1999 | 52.82 | 3:48.60 | |||||||
Liv Persson | 2001 | 47.06 | 4:35.66 | |||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 45.39 | 5:21.05 | |||||||
Jenny Cao | 2003 | 45.74 | 6:06.79 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 46.85 | 6:53.64 | |||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 52.13 | 7:45.77 | |||||||
8 | Munkebo Svømme Og Kondiklub | 1999 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 8:06.07 | ||||||
0 | 57.68 | 57.68 | ||||||||
0 | 55.32 | 1:53.00 | ||||||||
0 | 48.73 | 2:41.73 | ||||||||
0 | 44.68 | 3:26.41 | ||||||||
0 | 52.46 | 4:18.87 | ||||||||
0 | 53.80 | 5:12.67 | ||||||||
0 | 49.34 | 6:02.01 | ||||||||
0 | 38.46 | 6:40.47 | ||||||||
0 | 39.73 | 7:20.20 | ||||||||
0 | 45.87 | 8:06.07 | ||||||||
9 | Struer Mix 2 | 0 | Struer Svømmeklub | 8:26.78 | ||||||
Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | 48.46 | 48.46 | |||||||
Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 46.90 | 1:35.36 | |||||||
Else Bach | 2004 | 54.65 | 2:30.01 | |||||||
Mads Buch Jensen | 2003 | 57.12 | 3:27.13 | |||||||
Vicki Jensen | 1998 | 43.94 | 4:11.07 | |||||||
Christina Kyed | 1998 | 49.04 | 5:00.11 | |||||||
Christina Berggren Munch | 2001 | 45.71 | 5:45.82 | |||||||
Oskar Møller Olesen | 2003 | 53.76 | 6:39.58 | |||||||
Anna Pedersen | 2001 | 51.08 | 7:30.66 | |||||||
Emma Triel | 2003 | 56.12 | 8:26.78 | |||||||
10 | Pink Fluffy Unicorns | 1900 | Ikast Svømmeklub | 8:32.75 | ||||||
Weronicka L. Bjørn | 2005 | 58.58 | 58.58 | |||||||
Rasmus Irmschler | 2002 | 52.19 | 1:50.77 | |||||||
Methea Kristensen | 2003 | 58.79 | 2:49.56 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 44.81 | 3:34.37 | |||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 46.53 | 4:20.90 | |||||||
Malthe Theisen | 2003 | 49.08 | 5:09.98 | |||||||
Caroline Krogh | 2002 | 50.24 | 6:00.22 | |||||||
Kasper Jensen | 2005 | 50.60 | 6:50.82 | |||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 57.24 | 7:48.06 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 44.69 | 8:32.75 | |||||||
11 | Hsc Mix 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 8:41.40 | ||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 48.99 | 48.99 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 54.41 | 1:43.40 | |||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 52.32 | 2:35.72 | |||||||
Emilie Kristiansen | 2003 | 49.70 | 3:25.42 | |||||||
Mads Dreschler | 2005 | 50.84 | 4:16.26 | |||||||
Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 52.04 | 5:08.30 | |||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 51.72 | 6:00.02 | |||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 49.17 | 6:49.19 | |||||||
Victor Godt | 2004 | 54.61 | 7:43.80 | |||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 57.60 | 8:41.40 | |||||||
12 | Skvs Mix | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 8:51.55 | ||||||
Simon Finch | 2002 | 54.41 | 54.41 | |||||||
Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 48.39 | 1:42.80 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 1:00.01 | 2:42.81 | |||||||
Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 44.65 | 3:27.46 | |||||||
Sebastian Stoltenborg | 2004 | 1:06.32 | 4:33.78 | |||||||
Amalie Holst | 2004 | 52.29 | 5:26.07 | |||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 49.76 | 6:15.83 | |||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 56.92 | 7:12.75 | |||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 45.15 | 7:57.90 | |||||||
Ida Kjærdgaard | 2003 | 53.65 | 8:51.55 | |||||||
13 | Brædstryp & Holstebro | 1900 | Brædstrup Svømmeklub | 9:05.14 | ||||||
Marie Laursen | 2004 | 50.57 | 50.57 | |||||||
Anton Gold | 2002 | 52.53 | 1:43.10 | |||||||
Amalie Laursen | 2001 | 1:09.72 | 2:52.82 | |||||||
Frederik Thomsen | 1999 | 51.85 | 3:44.67 | |||||||
Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 57.12 | 4:41.79 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2002 | 1:00.60 | 5:42.39 | |||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 1:07.52 | 6:49.91 | |||||||
Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 47.05 | 7:36.96 | |||||||
Mikkel Langkjær | 2002 | 47.94 | 8:24.90 | |||||||
Robert Versteegen | 2001 | 40.24 | 9:05.14 | |||||||
14 | El Equipo Ganador Kolding | 0 | Kolding SK | 9:05.30 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 40.22 | 40.22 | |||||||
Laura Arentsen | 2003 | 49.66 | 1:29.88 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 59.41 | 2:29.29 | |||||||
Freja Ulka Nielsen | 2003 | 59.12 | 3:28.41 | |||||||
Melanie Petersen | 2004 | 56.96 | 4:25.37 | |||||||
Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 53.04 | 5:18.41 | |||||||
Jacob Eske Carstensen | 2002 | 48.51 | 6:06.92 | |||||||
Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 1:00.02 | 7:06.94 | |||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 1:02.82 | 8:09.76 | |||||||
Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 55.54 | 9:05.30 | |||||||
15 | Miss Wet T-Shirt | 1900 | H.G.F. Svømning | 9:05.35 | ||||||
Karen K. H. Hagensen | 2004 | 53.68 | 53.68 | |||||||
Mathias Ringtved | 2001 | 1:10.87 | 2:04.55 | |||||||
Agnes Astrup-Jensen | 2003 | 1:01.31 | 3:05.86 | |||||||
Simon Kloster Sørensen | 2003 | 49.55 | 3:55.41 | |||||||
Jane Andersen | 2004 | 53.98 | 4:49.39 | |||||||
Jeppe K Rasmussen | 2002 | 44.34 | 5:33.73 | |||||||
Line Heise | 2003 | 55.70 | 6:29.43 | |||||||
Oliver Persson | 2001 | 46.80 | 7:16.23 | |||||||
Freja Gram | 2001 | 1:01.82 | 8:18.05 | |||||||
Mads Sørensen | 2000 | 47.30 | 9:05.35 | |||||||
16 | Krelles Tøsedrenge | 1900 | Brønderslev SK08 | 9:30.86 | ||||||
Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 59.62 | 59.62 | |||||||
Oliver Feldthusen | 2003 | 59.43 | 1:59.05 | |||||||
Anna Sander Iversen | 2005 | 1:10.77 | 3:09.82 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 46.49 | 3:56.31 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 45.01 | 4:41.32 | |||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 55.99 | 5:37.31 | |||||||
Michele Jensen | 2003 | 1:06.61 | 6:43.92 | |||||||
Emma Kjær Johannesen | 2004 | 1:06.33 | 7:50.25 | |||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 52.49 | 8:42.74 | |||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 48.12 | 9:30.86 | |||||||
17 | Hsc Mix 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 10:50.50 | ||||||
Ian Ramirez | 2004 | 1:09.80 | 1:09.80 | |||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 54.54 | 2:04.34 | |||||||
Sune Lebæk Andersen | 2005 | 1:10.27 | 3:14.61 | |||||||
Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 54.93 | 4:09.54 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 1:07.61 | 5:17.15 | |||||||
Maja Broholm Brixen | 2007 | 1:15.10 | 6:32.25 | |||||||
Frederik N Jensen | 2007 | 1:09.60 | 7:41.85 | |||||||
Anne Vorup Iversen | 2005 | 1:06.06 | 8:47.91 | |||||||
Laura Løh | 2005 | 59.66 | 9:47.57 | |||||||
Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 1:02.93 | 10:50.50 | |||||||
18 | Hobro Boys & Girls | 2004 | Hobro Svømmeklub | 10:52.19 | ||||||
Frederik Vernersen | 2005 | 1:04.20 | 1:04.20 | |||||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 58.62 | 2:02.82 | |||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 58.10 | 3:00.92 | |||||||
Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 1:11.49 | 4:12.41 | |||||||
Iben Schønwandt | 2003 | 1:01.56 | 5:13.97 | |||||||
Sara Gilling-Iskov | 2006 | 1:07.32 | 6:21.29 | |||||||
Malthe Spanggaard | 2004 | 57.25 | 7:18.54 | |||||||
Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 1:09.75 | 8:28.29 | |||||||
Celina Sørensen | 2002 | 1:02.72 | 9:31.01 | |||||||
Isabella Rebo Mejlstrup | 2005 | 1:21.18 | 10:52.19 | |||||||
19 | Frem Mix 2 | 0 | Frem Odense | 11:48.90 | ||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 1:31.17 | 1:31.17 | |||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 1:02.26 | 2:33.43 | |||||||
Christoffer Hald | 2003 | 1:06.39 | 3:39.82 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 1:00.36 | 4:40.18 | |||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 1:08.17 | 5:48.35 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 1:16.79 | 7:05.14 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 1:06.20 | 8:11.34 | |||||||
Jenni Nguyen | 2004 | 1:09.23 | 9:20.57 | |||||||
Julie Nguyen | 2004 | 1:13.51 | 10:34.08 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 1:14.82 | 11:48.90 | |||||||
- | Hei | 0 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
Laura Fogh | 2003 | |||||||||
Emilie Spliid | 2000 | |||||||||
Gro Sørensen | 2002 | |||||||||
Minna Guldberg | 2003 | |||||||||
Simon Degn | 2003 | |||||||||
Magnus Fogh | 2005 | |||||||||
August Ebbe | 2003 | |||||||||
Alexander Jensen | 2003 | |||||||||
Mads Alnor | 2000 | |||||||||
Thorbjørn Eriksen | 2000 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:41 |