Resultater for Nordea Midsommer Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isk Killer Babes | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:07.11 | ||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 31.41 | 1:02.26 | |||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 32.65 | 1:34.91 | |||||||
Sara Fiil Jensen | 2002 | 32.20 | 2:07.11 | |||||||
2 | Ksk Girls 1 Kolding | 2002 | Kolding SK | 2:07.22 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 31.41 | 31.41 | |||||||
Melanie Petersen | 2004 | 34.43 | 1:05.84 | |||||||
Cecilie Batz | 2003 | 31.28 | 1:37.12 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 30.10 | 2:07.22 | |||||||
3 | Babi Girls | 2002 | Struer Svømmeklub | 2:11.65 | ||||||
0 | 33.05 | 33.05 | ||||||||
0 | 30.73 | 1:03.78 | ||||||||
0 | 34.57 | 1:38.35 | ||||||||
0 | 33.30 | 2:11.65 | ||||||||
4 | Frem Damer | 2003 | Frem Odense | 2:11.97 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 32.08 | 32.08 | |||||||
Jenny Cao | 2003 | 32.84 | 1:04.92 | |||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 34.03 | 1:38.95 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 33.02 | 2:11.97 | |||||||
5 | Stm T4 Piger | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:18.69 | ||||||
Asta Buur Ovesen | 2004 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Amalie Kristensen | 2003 | 32.26 | 1:06.24 | |||||||
Clara Jensen | 2005 | 36.22 | 1:42.46 | |||||||
Laura Pedersen | 2004 | 36.23 | 2:18.69 | |||||||
6 | Poseidon Piger 2 | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:19.98 | ||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Signe Fuglsang | 2003 | 38.19 | 1:13.87 | |||||||
Maja G. Pedersen | 2002 | 32.35 | 1:46.22 | |||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 33.76 | 2:19.98 | |||||||
7 | Hsc Piger 1 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:21.49 | ||||||
Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Emilie Kristiansen | 2003 | 35.73 | 1:10.87 | |||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | 34.29 | 1:45.16 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 36.33 | 2:21.49 | |||||||
8 | Frem Piger 1 | 2002 | Frem Odense | 2:22.48 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 36.54 | 1:11.06 | |||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 36.30 | 1:47.36 | |||||||
Julie Nguyen | 2004 | 35.12 | 2:22.48 | |||||||
9 | Ksk Girls 2 Kolding | 2002 | Kolding SK | 2:24.13 | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 37.43 | 1:13.90 | |||||||
Freja Ulka Nielsen | 2003 | 37.22 | 1:51.12 | |||||||
Laura Arentsen | 2003 | 33.01 | 2:24.13 | |||||||
10 | Isk Delfiner | 2003 | Ikast Svømmeklub | 2:26.54 | ||||||
Caroline Krogh | 2002 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 36.17 | 1:14.50 | |||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 35.04 | 1:49.54 | |||||||
Laura Mai Stephansen | 2003 | 37.00 | 2:26.54 | |||||||
11 | Sksv Piger 2 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 2:27.21 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 36.16 | 36.16 | |||||||
Gertrud Skov | 2003 | 36.86 | 1:13.02 | |||||||
Amalie Holst | 2004 | 36.95 | 1:49.97 | |||||||
Ida Kjærdgaard | 2003 | 37.24 | 2:27.21 | |||||||
12 | Neptun Damer 2 | 2002 | Swim Team Neptun | 2:29.46 | ||||||
Maja Volke | 2002 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Katrine Søndergaard | 2002 | 38.93 | 1:16.31 | |||||||
Kimia Lotfipour | 2003 | 37.29 | 1:53.60 | |||||||
Katrine Rasmussen | 2004 | 35.86 | 2:29.46 | |||||||
13 | Hsc Piger 2 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:33.02 | ||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 40.12 | 40.12 | |||||||
Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 37.76 | 1:17.88 | |||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 38.19 | 1:56.07 | |||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 36.95 | 2:33.02 | |||||||
14 | Hobro Guldfisk | 2003 | Hobro Svømmeklub | 2:33.26 | ||||||
Anne Gilling-Iskov | 2004 | 36.24 | 36.24 | |||||||
Iben Schønwandt | 2003 | 40.80 | 1:17.04 | |||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 36.78 | 1:53.82 | |||||||
Celina Sørensen | 2002 | 39.44 | 2:33.26 | |||||||
15 | Frem Piger 2 | 2002 | Frem Odense | 2:33.74 | ||||||
Jenni Nguyen | 2004 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 36.49 | 1:11.96 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 38.00 | 1:49.96 | |||||||
Melek Canpolat | 2005 | 43.78 | 2:33.74 | |||||||
16 | Diving Penguins | 2004 | Ikast Svømmeklub | 2:34.34 | ||||||
Weronicka L. Bjørn | 2005 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 40.24 | 1:17.72 | |||||||
Rikke Sander Berggreen | 2005 | 37.12 | 1:54.84 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 39.50 | 2:34.34 | |||||||
17 | Kaptajn Klos Piger | 2002 | Brønderslev SK08 | 2:38.12 | ||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 44.25 | 44.25 | |||||||
Thea Bomholdt Madsen | 2004 | 44.04 | 1:28.29 | |||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 37.35 | 2:05.64 | |||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 32.48 | 2:38.12 | |||||||
18 | Isk Magic | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:53.33 | ||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 38.19 | 38.19 | |||||||
Maria Fiil Jensen | 2004 | 44.67 | 1:22.86 | |||||||
Emilie Væring Nielsen | 2005 | 48.32 | 2:11.18 | |||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 42.15 | 2:53.33 | |||||||
19 | Bsk Piger | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 2:59.60 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2002 | 42.62 | 42.62 | |||||||
Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 45.14 | 1:27.76 | |||||||
Marie Laursen | 2004 | 53.46 | 2:21.22 | |||||||
Nicoline Bech | 2003 | 38.38 | 2:59.60 | |||||||
20 | Stm T3 Piger | 2002 | Herning Svømmeklub | 3:00.43 | ||||||
Mette Buur Holt | 2003 | 39.90 | 39.90 | |||||||
Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 42.43 | 1:22.33 | |||||||
Karoline Bang-Larsen | 2005 | 52.32 | 2:14.65 | |||||||
Caroline Bahn Vilstrup | 2005 | 45.78 | 3:00.43 | |||||||
21 | Hobro Havfruer | 2004 | Hobro Svømmeklub | 3:07.82 | ||||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Helena Boldsen | 2005 | 46.95 | 1:25.09 | |||||||
Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 57.98 | 2:23.07 | |||||||
Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 44.75 | 3:07.82 | |||||||
22 | Hsc Piger 3 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:12.05 | ||||||
Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 43.90 | 43.90 | |||||||
Maja Broholm Brixen | 2007 | 50.50 | 1:34.40 | |||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 49.15 | 2:23.55 | |||||||
Anne Vorup Iversen | 2005 | 48.50 | 3:12.05 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:33 |