2017-11-19   11:20:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Medley Cup 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  10:31   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap            42.38   
Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap            1:03.69   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            37.12   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap            43.65   
Johannes Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap            46.79   
Rasmus Kalvik  2004  IF Åland            49.03   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            57.87   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap            32.03   
Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            33.86   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap            37.26   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            37.62   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            37.96   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.94   
Alexander Mattsson  2003  IF Åland            42.43   
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap            46.13   
Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap            48.54   
Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap            28.20   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            31.29   
Max Josefsson  2000  IF Åland            33.09   
Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap            33.58   
Rasmus Hedman Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap            35.53   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb            27.77   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap            28.47   
Eddie Eriksson  1999  IF Åland            30.49   
Sven Jansson  1999  Åkersberga Simsällskap            36.21   
Petter Nors  1999  Hellas Simklubb            41.61   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start