2017-12-14   05:15:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Medley Cup 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  10:19   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.80   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            50.66   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            37.54   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            38.04   
Elisabeth Fletcher-Sjöman  2004  Åkersberga Simsällskap            40.34   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            41.34   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            41.38   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            42.19   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            42.68   
Saga Strömstedt  2004  Åkersberga Simsällskap            43.88   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            45.04   
10  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            45.45   
11  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            45.87   
12  Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb            46.96   
13  Céline Flöjt  2005  IF Åland            47.63   
14  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            48.41   
15  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            50.35   
16  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap            51.06   
17  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            52.35   
18  Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04            52.85   
19  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            52.87   
20  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            52.95   
21  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap            55.29   
22  Cajsa Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap            56.14   
23  Emelie Måtar  2004  IF Åland            58.40   
24  Filippa Bonorden  2005  Åkersberga Simsällskap            59.01   
25  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap            59.15   
26  Mathilda Anderzon  2005  Åkersberga Simsällskap            1:22.13   
Marit Seeliger  2005  Södertälje Simsällskap            DNS   
Linnea Munukka  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap            DSQ   
Vera Andersson Hultgren  2005  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap            31.80   
Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap            33.33   
Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            34.28   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap            34.94   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap            36.93   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            37.01   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            37.29   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb            37.37   
Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            37.39   
10  Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap            37.72   
11  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap            37.92   
12  Emma Marcus  2002  IF Åland            39.28   
13  Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb            41.93   
14  Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap            42.51   
15  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            43.93   
16  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap            44.25   
17  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04            45.47   
18  Rebecca Duns  2003  IF Åland            46.61   
19  Josefine Zoubairi  2003  Södertälje Simsällskap            46.70   
20  Josephine Premat  2003  Södertälje Simsällskap            46.85   
21  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap            50.92   
Andrea Näslund  2003  Åkersberga Simsällskap            DNS   
Matilda Rundgren  2003  Åkersberga Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap            33.95   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            35.91   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb            38.68   
Michelle Silberstein-Kantor  2001  Hellas Simklubb            45.52   
Kelsey Bailey  2001  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Ek  1999  IF Åland            30.50   
Fanny Ek  1999  IF Åland            33.23   
Isabelle Ehrngren  1999  Åkersberga Simsällskap            34.70   
Saga Gustafsson  1999  Åkersberga Simsällskap            35.59   
Emelie Högström  1999  Åkersberga Simsällskap            35.86   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb            37.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:19 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  10:31   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap            42.38   
Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap            1:03.69   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            37.12   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap            43.65   
Johannes Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap            46.79   
Rasmus Kalvik  2004  IF Åland            49.03   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            57.87   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap            32.03   
Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            33.86   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap            37.26   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            37.62   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            37.96   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.94   
Alexander Mattsson  2003  IF Åland            42.43   
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap            46.13   
Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap            48.54   
Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap            28.20   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            31.29   
Max Josefsson  2000  IF Åland            33.09   
Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap            33.58   
Rasmus Hedman Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap            35.53   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb            27.77   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap            28.47   
Eddie Eriksson  1999  IF Åland            30.49   
Sven Jansson  1999  Åkersberga Simsällskap            36.21   
Petter Nors  1999  Hellas Simklubb            41.61   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:31 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            43.87   
Märta Sjöberg  2007  Kanaans Simsällskap            48.74   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            50.01   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            50.49   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            50.51   
Tyra Korent  2006  Åkersberga Simsällskap            51.80   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb            54.00   
Signe Lindholm  2006  Åkersberga Simsällskap            56.51   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            39.13   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            39.39   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            39.88   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            41.78   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            42.16   
Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap            42.22   
Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb            42.22   
Elisabeth Fletcher-Sjöman  2004  Åkersberga Simsällskap            42.24   
Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap            43.57   
10  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            43.92   
11  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            44.10   
12  Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04            45.01   
13  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            45.46   
14  Céline Flöjt  2005  IF Åland            46.15   
15  Saga Strömstedt  2004  Åkersberga Simsällskap            46.38   
16  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap            46.78   
17  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap            47.17   
18  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            47.50   
19  Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04            47.65   
20  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            47.75   
21  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            48.08   
22  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            48.30   
23  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap            48.57   
24  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            49.56   
25  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            49.87   
26  Emelie Måtar  2004  IF Åland            49.91   
27  Anna Wang  2005  Solna Sundbyberg SS 04            49.93   
28  Emma Wallmark  2005  Kanaans Simsällskap            50.93   
29  Filippa Bonorden  2005  Åkersberga Simsällskap            52.00   
30  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap            52.18   
31  Cajsa Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap            52.19   
32  Felicia Rydheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            54.43   
33  Mathilda Anderzon  2005  Åkersberga Simsällskap            55.33   
34  Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap            56.97   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Vera Andersson Hultgren  2005  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap            33.05   
Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap            35.62   
Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap            36.87   
Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            38.17   
Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap            38.22   
Emma Marcus  2002  IF Åland            38.38   
Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            38.80   
Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb            39.04   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            39.43   
10  Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap            39.52   
11  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            40.27   
12  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap            40.71   
13  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap            41.04   
14  Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb            41.70   
15  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04            42.12   
16  Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap            42.60   
17  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap            44.64   
18  Rebecca Duns  2003  IF Åland            44.88   
19  Josephine Premat  2003  Södertälje Simsällskap            45.59   
20  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            45.95   
21  Josefine Zoubairi  2003  Södertälje Simsällskap            48.97   
22  Anushka Bhowmik  2003  Solna Sundbyberg SS 04            49.35   
23  Isabelle Lindström  2003  Solna Sundbyberg SS 04            50.34   
24  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap            50.39   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap            32.93   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            41.20   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb            41.58   
Kelsey Bailey  2001  Åkersberga Simsällskap            42.00   
Michelle Silberstein-Kantor  2001  Hellas Simklubb            46.57   
Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb            49.66   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Ek  1999  IF Åland            32.36   
Isabelle Ehrngren  1999  Åkersberga Simsällskap            33.99   
Fanny Ek  1999  IF Åland            35.13   
Emelie Högström  1999  Åkersberga Simsällskap            37.30   
Saga Gustafsson  1999  Åkersberga Simsällskap            38.54   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb            38.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap            40.27   
Leo Serse  2006  Kanaans Simsällskap            50.30   
Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap            51.73   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap            55.69   
Vide Kling  2007  Åkersberga Simsällskap            55.96   
Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            58.18   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            38.29   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap            42.46   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap            44.12   
Johannes Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap            46.19   
Rasmus Kalvik  2004  IF Åland            46.59   
Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap            52.12   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            52.46   
Peter Gabriel Lozinski  2004  Kanaans Simsällskap            1:02.63   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap            32.48   
Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            34.77   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap            37.03   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            39.55   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            40.57   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.92   
Alexander Mattsson  2003  IF Åland            42.16   
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap            43.74   
Kalle Glassel  2003  Åkersberga Simsällskap            44.32   
10  Filip Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap            46.46   
11  Theodor Bagaian  2003  Solna Sundbyberg SS 04            47.14   
12  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap            47.25   
13  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap            49.41   
14  Paul Kumlin  2003  Åkersberga Simsällskap            55.48   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            33.65   
Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap            34.14   
Max Josefsson  2000  IF Åland            35.21   
Rasmus Hedman Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap            38.57   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            30.70   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap            31.47   
Eddie Eriksson  1999  IF Åland            32.38   
Sven Jansson  1999  Åkersberga Simsällskap            36.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  17:43   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            49.59   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            50.82   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            52.61   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            53.45   
Märta Sjöberg  2007  Kanaans Simsällskap            54.41   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            54.47   
Signe Lindholm  2006  Åkersberga Simsällskap            58.88   
Tyra Korent  2006  Åkersberga Simsällskap            59.59   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            44.88   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            45.03   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            45.10   
Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap            46.22   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            46.30   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            47.14   
Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            49.05   
Emelie Måtar  2004  IF Åland            49.44   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            50.18   
10  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            50.21   
11  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            50.45   
12  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            50.49   
13  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            51.28   
14  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            51.36   
15  Moa Karlsson  2005  Hellas Simklubb            51.37   
16  Saga Strömstedt  2004  Åkersberga Simsällskap            51.42   
17  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            52.31   
18  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap            53.60   
19  Cajsa Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap            53.69   
20  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            53.71   
21  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap            54.08   
22  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            54.51   
23  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap            54.52   
24  Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap            54.77   
25  Anna Wang  2005  Solna Sundbyberg SS 04            55.27   
26  Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04            55.46   
27  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            55.94   
28  Felicia Rydheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            56.98   
29  Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap            57.01   
30  Emma Wallmark  2005  Kanaans Simsällskap            57.03   
31  Filippa Bonorden  2005  Åkersberga Simsällskap            59.21   
32  Mathilda Anderzon  2005  Åkersberga Simsällskap            59.34   
33  Vera Andersson Hultgren  2005  Åkersberga Simsällskap            1:00.27   
34  Céline Flöjt  2005  IF Åland            1:00.79   
35  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap            1:03.89   
Elisabeth Fletcher-Sjöman  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb            DSQ   
My Weckström  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap            35.33   
Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap            36.60   
Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap            38.41   
Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            39.22   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb            41.01   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap            42.07   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            43.93   
Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            44.37   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap            44.46   
10  Emma Marcus  2002  IF Åland            44.96   
11  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap            45.31   
12  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap            47.41   
13  Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap            47.92   
14  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap            47.94   
15  Rebecca Duns  2003  IF Åland            48.18   
16  Isabelle Lindström  2003  Solna Sundbyberg SS 04            48.22   
17  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            49.29   
18  Josefine Zoubairi  2003  Södertälje Simsällskap            49.96   
19  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04            51.13   
20  Anushka Bhowmik  2003  Solna Sundbyberg SS 04            52.43   
21  Josephine Premat  2003  Södertälje Simsällskap            53.16   
22  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap            56.91   
Andrea Näslund  2003  Åkersberga Simsällskap            DNS   
Matilda Rundgren  2003  Åkersberga Simsällskap            DNS   
Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Malin Jansson  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap            38.30   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb            41.20   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            43.09   
Olivia Trehörning  2001  Solna Sundbyberg SS 04            45.42   
Kelsey Bailey  2001  Åkersberga Simsällskap            47.96   
Ella Örnhed  2001  Solna Sundbyberg SS 04            49.23   
Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb            49.31   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Ek  1999  IF Åland            37.65   
Fanny Ek  1999  IF Åland            39.42   
Isabelle Ehrngren  1999  Åkersberga Simsällskap            40.30   
Saga Gustafsson  1999  Åkersberga Simsällskap            42.16   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb            47.41   
Emelie Högström  1999  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  17:43 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  17:44   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap            46.51   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap            55.53   
Leo Serse  2006  Kanaans Simsällskap            55.93   
Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap            1:01.09   
Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            1:02.79   
Vide Kling  2007  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            43.50   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap            49.61   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap            50.40   
Rasmus Kalvik  2004  IF Åland            51.69   
Johannes Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap            55.72   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            58.64   
Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap            1:12.95   
Peter Gabriel Lozinski  2004  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap            36.98   
Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            38.52   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            40.09   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap            40.98   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            42.16   
Kalle Glassel  2003  Åkersberga Simsällskap            46.06   
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap            47.70   
Filip Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap            47.92   
Alexander Mattsson  2003  IF Åland            48.31   
10  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            48.97   
11  Wilmer Jonsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            50.87   
12  Theodor Bagaian  2003  Solna Sundbyberg SS 04            51.50   
13  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap            51.88   
14  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap            54.88   
15  Paul Kumlin  2003  Åkersberga Simsällskap            1:01.54   
Dennis de Oliveira  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap            34.25   
Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap            37.85   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            40.89   
Rasmus Hedman Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap            42.33   
Max Josefsson  2000  IF Åland            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Nilsson  1995  Åkersberga Simsällskap            30.75   
Victor Wågström  1994  Åkersberga Simsällskap            30.87   
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb            31.40   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap            34.28   
Eddie Eriksson  1999  IF Åland            36.06   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            37.01   
Sven Jansson  1999  Åkersberga Simsällskap            39.56   
Petter Nors  1999  Hellas Simklubb            46.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  17:44 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            38.02   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            40.85   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            42.43   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            42.92   
Märta Sjöberg  2007  Kanaans Simsällskap            44.37   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb            45.13   
Tyra Korent  2006  Åkersberga Simsällskap            47.92   
Adella Nordin  2007  Åkersberga Simsällskap            52.17   
Signe Lindholm  2006  Åkersberga Simsällskap            53.01   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            33.21   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            33.88   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            34.29   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            34.82   
Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            35.95   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            36.29   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            36.94   
Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap            37.87   
Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            38.36   
10  Saga Strömstedt  2004  Åkersberga Simsällskap            38.42   
11  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            38.62   
12  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            38.93   
13  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            39.16   
14  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            39.19   
15  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            39.22   
16  Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap            40.67   
17  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            41.11   
18  Emelie Måtar  2004  IF Åland            41.12   
19  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            41.82   
20  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            41.89   
21  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap            42.10   
22  Céline Flöjt  2005  IF Åland            42.52   
23  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap            42.66   
23  Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04            42.66   
25  Emma Wallmark  2005  Kanaans Simsällskap            42.95   
26  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap            44.30   
27  My Weckström  2004  Solna Sundbyberg SS 04            44.82   
28  Anna Wang  2005  Solna Sundbyberg SS 04            45.00   
29  Cajsa Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap            45.38   
30  Moa Karlsson  2005  Hellas Simklubb            45.41   
31  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            46.75   
32  Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap            47.36   
33  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap            47.42   
34  Mathilda Anderzon  2005  Åkersberga Simsällskap            48.06   
35  Filippa Bonorden  2005  Åkersberga Simsällskap            48.55   
36  Vera Andersson Hultgren  2005  Åkersberga Simsällskap            49.24   
37  Felicia Rydheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            50.19   
Elisabeth Fletcher-Sjöman  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap            28.77   
Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap            30.23   
Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap            30.36   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap            31.25   
Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            32.27   
Emma Marcus  2002  IF Åland            32.65   
Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            32.96   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            33.06   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            33.40   
10  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap            33.77   
11  Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb            34.24   
12  Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb            34.54   
12  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap            34.54   
14  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap            36.11   
15  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap            36.15   
16  Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap            36.95   
17  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap            37.18   
18  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            37.47   
19  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04            37.53   
20  Rebecca Duns  2003  IF Åland            37.67   
21  Josephine Premat  2003  Södertälje Simsällskap            38.00   
22  Anushka Bhowmik  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.25   
23  Josefine Zoubairi  2003  Södertälje Simsällskap            41.93   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap            29.60   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb            33.14   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            33.75   
Michelle Silberstein-Kantor  2001  Hellas Simklubb            36.24   
Kelsey Bailey  2001  Åkersberga Simsällskap            36.42   
Olivia Trehörning  2001  Solna Sundbyberg SS 04            37.91   
Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb            40.83   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Ek  1999  IF Åland            28.35   
Fanny Ek  1999  IF Åland            30.46   
Isabelle Ehrngren  1999  Åkersberga Simsällskap            30.98   
Emelie Högström  1999  Åkersberga Simsällskap            31.46   
Saga Gustafsson  1999  Åkersberga Simsällskap            32.72   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb            34.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  15:57   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap            36.05   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap            45.35   
Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap            47.84   
Leo Serse  2006  Kanaans Simsällskap            50.34   
Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            52.01   
Vide Kling  2007  Åkersberga Simsällskap            52.88   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            34.03   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap            34.42   
Rasmus Kalvik  2004  IF Åland            35.55   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap            37.66   
Johannes Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap            40.73   
Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap            40.83   
Isak Lindberg  2005  Åkersberga Simsällskap            46.83   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            46.90   
Peter Gabriel Lozinski  2004  Kanaans Simsällskap            1:00.32   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap            28.36   
Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            28.37   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            31.54   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            31.85   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap            32.38   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.38   
Alexander Mattsson  2003  IF Åland            36.10   
Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap            36.11   
Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap            36.52   
10  Kalle Glassel  2003  Åkersberga Simsällskap            37.23   
11  Dennis de Oliveira  2003  Åkersberga Simsällskap            37.54   
12  Wilmer Jonsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.57   
13  Filip Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap            39.21   
14  Theodor Bagaian  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.24   
15  Paul Kumlin  2003  Åkersberga Simsällskap            47.48   
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap            25.84   
Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap            28.23   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            28.41   
Max Josefsson  2000  IF Åland            29.10   
Rasmus Hedman Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap            31.75   
Cedric Corman  2001  Kanaans Simsällskap            36.31   
Hussain Bostani  2000  Åkersberga Simsällskap            37.49   
Muslim Ahmani  2000  Åkersberga Simsällskap            43.57   
Mohammad Ahmade  2001  Åkersberga Simsällskap            44.63   
10  Idris Husseini  2000  Åkersberga Simsällskap            48.90   
Simon Elg  2000  Åkersberga Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap            26.18   
Oskar Nilsson  1995  Åkersberga Simsällskap            26.23   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            27.25   
Eddie Eriksson  1999  IF Åland            27.60   
Sven Jansson  1999  Åkersberga Simsällskap            30.33   
Petter Nors  1999  Hellas Simklubb            35.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  15:57 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  16:32   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 9, 100m Medley Flickor E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap    49.10        1:38.48   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    42.37        1:38.55   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    52.69        1:45.39   
Tyra Korent  2006  Åkersberga Simsällskap    54.59        1:56.02   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Märta Sjöberg  2007  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:32 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 10, 100m Medley Pojkar E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap    40.55        1:29.40   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap    52.99        1:49.45   
Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap    54.26        1:56.25   
Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap    1:00.06        2:00.73   
Leo Serse  2006  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:35 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  16:39   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 11, 100m Medley Flickor D, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    37.57        1:22.16   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap    41.48        1:25.25   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap    40.11        1:25.74   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    39.77        1:29.05   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    43.86        1:30.84   
Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap    45.42        1:36.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:39 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  16:49   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 12, 100m Medley Pojkar D, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    38.26        1:23.19   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    42.81        1:31.38   
Rasmus Kalvik  2004  IF Åland    45.02        1:33.69   
Johannes Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap    46.43        1:44.44   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Peter Gabriel Lozinski  2004  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:49 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 13, 100m Medley Flickor C, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    33.30        1:10.41   
Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap    35.31        1:15.51   
Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap    36.82        1:17.54   
Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    37.02        1:18.99   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    36.95        1:19.65   
Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    37.56        1:22.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  16:51   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 14, 100m Medley Pojkar C, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    33.41        1:11.31   
Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    33.68        1:12.65   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    40.03        1:19.96   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    38.97        1:21.70   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    38.74        1:22.82   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.49        1:33.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:51 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  16:55   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 15, 100m Medley Flickor B, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    34.41        1:14.68   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    38.48        1:22.13   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    40.13        1:22.94   
Kelsey Bailey  2001  Åkersberga Simsällskap    41.56        1:30.88   
Michelle Silberstein-Kantor  2001  Hellas Simklubb    45.32        1:37.39   
Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb    46.50        1:38.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:55 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  16:59   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 16, 100m Medley Pojkar B, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    30.90        1:07.18   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap    32.43        1:11.57   
Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap    34.10        1:15.02   
Max Josefsson  2000  IF Åland    35.97        1:17.94   
Rasmus Hedman Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap    36.88        1:19.94   
Cedric Corman  2001  Kanaans Simsällskap    44.90        1:38.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  17:03   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 17, 100m Medley Flickor A, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jenny Ek  1999  IF Åland    32.14        1:09.82   
Isabelle Ehrngren  1999  Åkersberga Simsällskap    33.09        1:13.83   
Fanny Ek  1999  IF Åland    34.45        1:13.92   
Emelie Högström  1999  Åkersberga Simsällskap    37.88        1:20.16   
Saga Gustafsson  1999  Åkersberga Simsällskap    38.08        1:23.34   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb    39.16        1:27.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  17:03 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  17:07   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar A, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    29.50        1:03.85   
Oskar Nilsson  1995  Åkersberga Simsällskap    31.98        1:05.55   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    31.45        1:09.09   
Eddie Eriksson  1999  IF Åland    31.09        1:09.98   
Sven Jansson  1999  Åkersberga Simsällskap    35.84        1:17.67   
Petter Nors  1999  Hellas Simklubb    40.69        1:27.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  17:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start