2018-12-13   09:33:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Lindblom Andersen  2005              43.60   
  Hillerød Svømmeklub  45.82                 
Louie Uldall  2005              46.25   
  Hillerød Svømmeklub  51.21                 
Cornelius Olsen  2005              48.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.88                 
Kristian S. Sørensen  2005              53.45   
  Vest-Brøndby  53.16                 
Sebastian Larsen  2006              56.11   
  Hillerød Svømmeklub  1:10.03                 
Sebastian Egenhardt  2006              59.37   
  Vest-Brøndby  59.10                 
Sigurd Chistopher Vickery  2005              1:00.65   
  Vest-Brøndby  59.16                 
Hjalte Møller  2007              1:04.17   
  Haslev Svømmeklub  1:01.60                 
Fabian Holst Krabbe  2005              DNS   
  Værløse Svømmeklub  51.04                 
August Manniche  2006              DSQ  2 flyben v start 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.26                 
Ditlev Queitsch  2006              DSQ  1 hånd v afslut 50m 
  Vest-Brøndby  49.89                 
Johan Galsøe  2005              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  56.30                 
Thomas Jørgensen  2005              DSQ  Ej samtid berør 25m 
  Sigma Swim Birkerød  45.73                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004              36.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.44                 
Villads Kruse  2003              39.16   
  Hillerød Svømmeklub  41.18                 
Mads Liechti  2004              44.29   
  Sigma Swim Birkerød  44.55                 
William Ølshøj  2004              46.21   
  Sigma Swim Birkerød  47.78                 
Christian Røgind  2004              47.10   
  Sigma Swim Birkerød  47.73                 
Gustav Larsen  2003              48.87   
  Hillerød Svømmeklub  51.57                 
William Leander Agerskov  2004              50.75   
  Sigma Swim Allerød  51.30                 
Gustav B. Frederiksen  2004              53.21   
  Vordingborg Svømme Klub  58.29                 
Albert U. Thystrup  2003              53.22   
  Haslev Svømmeklub  58.34                 
Jonathan Beck  2004              DSQ  2 flyben v start 
  Sigma Swim Birkerød  47.46                 
Lauritz Tørholm Jørgensen  2004              DSQ  Asymetrisk ben 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.16                 
Lucas Linnebjerg  2003              DSQ  Crawlben eft start 
  Vordingborg Svømme Klub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Albert Voldum Krog  2001              33.99   
  Vest-Brøndby  34.06                 
Sebastian Ejdesgaard  2001              37.19   
  Hillerød Svømmeklub  38.38                 
Tobias Sundwall  2001              37.47   
  Værløse Svømmeklub  38.56                 
Viktor Eibye  2001              37.54   
  Haslev Svømmeklub  38.91                 
Frederik Emil Bækgaard  2002              38.27   
  Vest-Brøndby  38.51                 
Frederik Clausen  2001              38.56   
  Hillerød Svømmeklub  45.99                 
Mikkel Ringer  2001              39.06   
  Vordingborg Svømme Klub  43.00                 
Lucas Jøns  2002              39.42   
  Værløse Svømmeklub  39.42                 
Nicholas Svane  2002              42.44   
  Sigma Swim Allerød  42.35                 
10  Nicklas Taylor  2002              43.03   
  Sigma Swim Allerød  44.53                 
11  Oliver Lorentzen  2002              48.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  51.03                 
Simon Blidarevic  2002              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  42.90                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999              33.54   
  Vest-Brøndby  34.05                 
Lars Thor Sørensen  1999              35.60   
  Vest-Brøndby  37.09                 
Andreas Cheng Milsgaard  2000              35.70   
  Værløse Svømmeklub  36.09                 
Andreas Østergaard Nielse  1997              40.35   
  Vordingborg Svømme Klub  41.10                 
Niklas Kaas Olsen  1999              41.41   
  Odsherred Svømmeklub  42.49                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark