2018-12-15   21:40:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Stenderup Jensen  2005      43.48  1:29.64  2:16.42    3:02.44   
  Sigma Swim Birkerød  3:12.51                 
                     
Sebastian Sand Gottlieb  2005      44.31  1:32.53  2:19.62    3:04.86   
  Sigma Swim Allerød  3:04.55                 
                     
Theodor Wernberg Løvgreen  2005      43.73  1:32.60  2:20.71    3:07.71   
  Sigma Swim Allerød  3:13.20                 
                     
Nicolaj Pedersen  2005      45.74  1:33.86  2:21.33    3:07.80   
  Sigma Swim Birkerød  3:15.00                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006      45.67  1:35.67  2:27.04    3:13.51   
  Vest-Brøndby  3:08.52                 
                     
Malthe Funk Larsen  2005      45.44  1:35.93  2:26.96    3:13.96   
  Sigma Swim Allerød  3:25.40                 
                     
David Johannes Dahl  2006      51.11  1:41.64  2:34.40    3:22.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:45.04                 
                     
Aksel Thuesen Güsmer  2006      48.85  1:39.87  2:33.51    3:22.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:50.00                 
                     
Matthias Slot  2005      50.49  1:41.57  2:34.09    3:23.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:24.88                 
                     
10  Gustav Abildgaard  2005      51.63  1:45.44  2:39.44    3:28.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:22.62                 
                     
11  Finn Elbo Card  2005      49.52  1:43.94  2:38.24    3:29.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:45.00                 
                     
Conrad Klyver Vind  2005              DSQ  Afslut på maven 
  Vest-Brøndby  3:39.51                 
                     
Josef Shukri  2006              DSQ  Ej forsat bevæg 25m 
  Vest-Brøndby  3:29.77                 
                     
Karl Korfix Barlebo  2006              DSQ  Ej forsat bevæg 100m 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:40.00                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006              DSQ  Ej forsat bevæg 100m 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:27.33                 
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Legaard  2003      38.43  1:19.64  2:00.60    2:40.68   
  Sigma Swim Allerød  2:49.23                 
                     
Tobias Davidsen  2003      40.34  1:23.25  2:05.34    2:46.20   
  Vest-Brøndby  2:51.38                 
                     
Troels Fode  2004      41.18  1:24.13  2:07.45    2:48.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.70                 
                     
Tobias Gammelvind  2004      42.28  1:26.77  2:10.47    2:52.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.88                 
                     
Anas El Ayadi  2003      41.16  1:26.96  2:13.55    2:58.44   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Magnus Ravn Borch  2003      43.27  1:29.53  2:15.20    2:58.73   
  Værløse Svømmeklub  3:17.24                 
                     
Mads Guldborg Knudsen  2003      42.47  1:28.21  2:13.91    2:58.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.70                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004      42.43  1:30.55  2:19.53    3:04.74   
  Vest-Brøndby                   
                     
Victor Compen  2003      44.96  1:32.84  2:23.18    3:11.29   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
10  Jonas P. Dahrup  2004      44.52  1:33.39  2:24.02    3:12.36   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
11  Mads Naver  2004      47.48  1:36.52  2:27.09    3:17.63   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
12  Cassius Arbo Christensen  2003      46.07  1:36.52  2:29.10    3:20.70   
  Vest-Brøndby                   
                     
13  William Mitchell  2004      50.11  1:42.75  2:37.00    3:29.41   
  Vest-Brøndby  3:30.32                 
                     
14  Thorbjørn Bjerrum  2004      51.09  1:45.88  2:42.89    3:35.16   
  Vest-Brøndby  3:32.94                 
                     
15  Johan Madvig Kristensen  2004      49.72  1:44.84  2:41.59    3:35.70   
  Værløse Svømmeklub  3:33.22                 
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Kongstad Hansen  2001      36.01  1:15.26  1:55.71    2:35.17   
  Haslev Svømmeklub  2:35.32                 
                     
Christian Galsøe  2002      37.38  1:18.40  2:00.23    2:40.51   
  Hillerød Svømmeklub  2:43.15                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002      38.30  1:20.26  2:03.07    2:44.52   
  Vest-Brøndby  2:41.34                 
                     
Noel Willem Pihl  2002      40.25  1:24.37  2:09.68    2:52.43   
  Hillerød Svømmeklub  2:55.96                 
                     
Jonathan F. K. Jensen  2002      40.52  1:26.59  2:13.50    2:56.65   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Niels Peter Lund  2002              DSQ  Ej forsat bev 175m 
  Værløse Svømmeklub  2:43.00                 
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin Nielsen  1997      32.03  1:07.28  1:44.30    2:20.00   
  Vest-Brøndby  2:23.98                 
                     
Asbjørn Hammershøj  2000      34.91  1:13.66  1:53.23    2:32.47   
  Værløse Svømmeklub  2:32.82                 
                     
Asmund V. Christiansen  2000      40.40  1:25.18  2:11.80    2:55.49   
  Odsherred Svømmeklub  2:57.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark