2018-12-10   03:03:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  17:22   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hovedstadens Drenge 1  2004              2:17.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.00                 
  Sebastian Greisen  2004      36.58        36.58   
  Troels Fode  2004      37.33        1:13.91   
  Tobias Gammelvind  2004      36.16        1:50.07   
  Jet Li Fuhrmann  2004      27.88        2:17.95   
                     
Hillerød Hils Drenge 3  2003              2:30.31   
  Hillerød Svømmeklub  2:35.01                 
  Louie Uldall  2005      40.94        40.94   
  Villads Kruse  2003      38.56        1:19.50   
  Morten Lindblom Andersen  2005      37.34        1:56.84   
  Gustav Larsen  2003      33.47        2:30.31   
                     
Ag3 Birkerød Drenge 3  2004              2:41.65   
  Sigma Swim Birkerød                   
  Oscar Jensen  2003      41.14        41.14   
  Oliver Lassen  2005      49.04        1:30.18   
  Nicolaj Pedersen  2005      37.65        2:07.83   
  William Ølshøj  2004      33.82        2:41.65   
                     
Haslev Drenge Gr1  2003              2:47.46   
  Haslev Svømmeklub                   
  Christopher Vejlbo Hansen  2005      41.36        41.36   
  Victor Compen  2003      46.92        1:28.28   
  Jonas P. Dahrup  2004      41.94        2:10.22   
  Albert U. Thystrup  2003      37.24        2:47.46   
                     
Ag3 Birkerød Drenge 2  2004              2:48.82   
  Sigma Swim Birkerød                   
  Jonathan Beck  2004      37.91        37.91   
  Mads Liechti  2004      46.25        1:24.16   
  Christian Røgind  2004      45.01        2:09.17   
  Magnus Tullberg  2005      39.65        2:48.82   
                     
Talent Drenge 1  2005              2:49.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:13.21                 
  Gustav Steen Andersen  2006      43.85        43.85   
  Vincent Eddy Fabricius  2005      50.00        1:33.85   
  Mikkel Andersen  2005      42.28        2:16.13   
  Mads Møller  2005      33.17        2:49.30   
                     
Vsk Drenge 2  2003              2:51.56   
  Værløse Svømmeklub                   
  Magnus Ravn Borch  2003      42.18        42.18   
  Lucas Jøns  2002      39.87        1:22.05   
  Valdemar Høngaard  2006      49.37        2:11.42   
  Johan Madvig Kristensen  2004      40.14        2:51.56   
                     
Allerød Ag3 Drenge 1  2004              2:57.73   
  Sigma Swim Allerød                   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      42.90        42.90   
  Theodor Wernberg Løvgreen  2005      54.69        1:37.59   
  Malthe Funk Larsen  2005      45.49        2:23.08   
  Magnus Løfquist  2005      34.65        2:57.73   
                     
Vest Talent Drenge  2004              3:02.22   
  Vest-Brøndby  3:11.79                 
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      40.23        40.23   
  Thorbjørn Bjerrum  2004      56.18        1:36.41   
  William Mitchell  2004      47.41        2:23.82   
  Ditlev Queitsch  2006      38.40        3:02.22   
                     
10  Talent Drenge 2  2005              3:06.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:20.23                 
  Jonathan S. Samuelsson  2005      45.17        45.17   
  Halfdan Dahl Jespersen  2006      54.14        1:39.31   
  Gustav Abildgaard  2005      50.66        2:29.97   
  Finn Elbo Card  2005      36.68        3:06.65   
                     
11  Talent Drenge 3  2005              3:08.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:20.32                 
  Karl Korfix Barlebo  2006      48.57        48.57   
  David Johannes Dahl  2006      53.27        1:41.84   
  Magnus Steen Andersen  2006      47.69        2:29.53   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006      39.01        3:08.54   
                     
12  Talent Drenge 4  2005              3:09.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:21.23                 
  William Folkmann  2006      46.14        46.14   
  Louis Giesel  2006      55.13        1:41.27   
  Matthias Slot  2005      46.78        2:28.05   
  Alex Føns Voss  2005      41.67        3:09.72   
                     
Ag3 Birkerød Drenge 1  2004              DNF   
  Sigma Swim Birkerød                   
  Tobias Stenderup Jensen  2005                 
  Villads Arfelt  2004                 
                     
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vest Herrer  1993              1:52.51   
  Vest-Brøndby  1:49.38                 
  Sebastian Bidstrup Lantz  1999      28.48        28.48   
  Casper Davidsen  1999      32.56        1:01.04   
  Lars Thor Sørensen  1999      27.29        1:28.33   
  Morten Møller Jensen  1992      24.18        1:52.51   
                     
Vest Årgang Drenge 1  2001              2:08.71   
  Vest-Brøndby  2:21.05                 
  Frederik Helms  2001      37.43        37.43   
  Albert Voldum Krog  2001      35.31        1:12.74   
  Andreas Thybo Ganzhorn  2001      28.71        1:41.45   
  Lucas Jensen  2001      27.26        2:08.71   
                     
Haslev Drenge Gr 2  2000              2:11.62   
  Haslev Svømmeklub                   
  Frederik Kongstad Hansen  2001      33.57        33.57   
  Viktor Eibye  2001      38.03        1:11.60   
  Rasmus Lynge Schmidt  2000      32.04        1:43.64   
  Frederik Birch Jørgensen  2001      27.98        2:11.62   
                     
Hillerød Hils Drenge 1  2002              2:11.67   
  Hillerød Svømmeklub  2:13.01                 
  Oscar Lykke Fischer  2002      34.89        34.89   
  Simon Blidarevic  2002      37.43        1:12.32   
  Frederik Clausen  2001      30.62        1:42.94   
  Christian Galsøe  2002      28.73        2:11.67   
                     
Vsk Drenge 1  2000              2:15.90   
  Værløse Svømmeklub                   
  Asbjørn Hammershøj  2000      32.03        32.03   
  Tobias Sundwall  2001      37.85        1:09.88   
  Andreas Cheng Milsgaard  2000      34.50        1:44.38   
  Niels Peter Lund  2002      31.52        2:15.90   
                     
Vest Årgang Drenge 2  2002              2:21.40   
  Vest-Brøndby  2:29.09                 
  Mikkel Hemmingsen  2002      36.53        36.53   
  Frederik Emil Bækgaard  2002      39.23        1:15.76   
  Martin Jacobsen  2002      35.36        1:51.12   
  Carl Magnus Krievs  2002      30.28        2:21.40   
                     
Odsherred Drenge  2002              2:25.15   
  Odsherred Svømmeklub  2:10.00                 
  Asmund V. Christiansen  2000      36.52        36.52   
  Elias Offersen  1996      37.80        1:14.32   
  Niklas Kaas Olsen  1999      37.45        1:51.77   
  Andreas Borggaard  2002      33.38        2:25.15   
                     
Hsk Aquawin 3  2002              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.00                 
  Bertram Wenneberg  2004                 
  Kristoffer Sandfeld  2003                 
  Mads Guldborg Knudsen  2003                 
  Anas El Ayadi  2003              DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark