2018-12-10   03:13:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  17:18   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vest Årgang Piger 2  2004              2:25.10   
  Vest-Brøndby  2:30.47                 
  Anna Højerslev Eriksen  2004      34.40        34.40   
  Caroline Wiuff Jensen  2004      39.72        1:14.12   
  Anne Sofie Devantier  2004      35.33        1:49.45   
  Lykke Gøtterup Jensen  2004      35.65        2:25.10   
                     
Hovedstadens Piger 1  2005              2:34.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:30.00                 
  Rebecca Petersen  2005      39.25        39.25   
  Coco Li Fuhrmann  2006      41.89        1:21.14   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      36.93        1:58.07   
  Kirstine Haunstrup Larsen  2005      36.35        2:34.42   
                     
Haslev Piger Gr1  2004              2:43.98   
  Haslev Svømmeklub                   
  Anna Lind Petersen  2004      40.71        40.71   
  Lærke Møller  2005      49.07        1:29.78   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      39.80        2:09.58   
  Olivia Møller  2004      34.40        2:43.98   
                     
Hovedstadens Piger 2  2005              2:46.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.00                 
  Matilde Schmidt-Lund  2005      42.31        42.31   
  Ana Rosa Kragh  2005      46.19        1:28.50   
  Nanette Skou Clausen  2005      40.77        2:09.27   
  Agnete Høyer  2005      37.15        2:46.42   
                     
Allerød Ag3 Piger 1  2005              2:51.12   
  Sigma Swim Allerød                   
  Mathilde Friis Autzen  2005      41.97        41.97   
  Caroline Bach Mindested  2005      42.87        1:24.84   
  Karen Markussen  2007      48.05        2:12.89   
  Astrid Mulipola  2006      38.23        2:51.12   
                     
Talent Piger 2  2005              3:01.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:52.45                 
  Charlotte Dreyer Riis  2006      45.86        45.86   
  Mikkeline Steen Stokkebro  2007      53.27        1:39.13   
  Ditte Jensen  2005      42.31        2:21.44   
  Mathilde Møller  2007      40.32        3:01.76   
                     
Talent Piger 1  2005              3:02.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:48.77                 
  Malu Melody Christensen  2006      43.18        43.18   
  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      52.82        1:36.00   
  Cecilie G. Mortensen  2005      47.69        2:23.69   
  Matilde Maagøe  2007      38.68        3:02.37   
                     
Hillerød Hils Piger 3  2004              3:06.39   
  Hillerød Svømmeklub  3:25.01                 
  Athena Haugsted Pihl  2006      50.58        50.58   
  Emma Nissen  2004      50.55        1:41.13   
  Silje Lyse Legaard  2006      51.69        2:32.82   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      33.57        3:06.39   
                     
Vest Mini Piger 1  2006              3:10.90   
  Vest-Brøndby  3:25.74                 
  Anna Blom Bygum  2006      50.43        50.43   
  Maya Amstrup Riis  2007      54.58        1:45.01   
  Liva Gottorp Sørensen  2006      46.36        2:31.37   
  Ella Gohr Metz  2005      39.53        3:10.90   
                     
10  Talent Piger 3  2005              3:10.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.31                 
  Maria Kjer Rasmussen  2007      49.49        49.49   
  Zoe Overby Traberg  2006      51.56        1:41.05   
  Falka Tind  2006      48.13        2:29.18   
  Carla Heidemann  2007      41.81        3:10.99   
                     
11  Ag3 Birkerød Piger 1  2005              3:12.90   
  Sigma Swim Birkerød                   
  Marie Storch  2006      54.91        54.91   
  Nikoline R. Amstrup  2005      48.36        1:43.27   
  Camilla Porsdal  2005      45.93        2:29.20   
  Signe Østergaard Lilja  2006      43.70        3:12.90   
                     
12  Allerød Ag3 Piger 2  2005              3:21.71   
  Sigma Swim Allerød                   
  Laura Lind-Christensen  2006      49.54        49.54   
  Linnea Funk Larsen  2007      56.29        1:45.83   
  Ida Mogensen  2006      56.54        2:42.37   
  Agnete Boelt  2006      39.34        3:21.71   
                     
13  Vest Mini Piger 2  2005              3:22.24   
  Vest-Brøndby                   
  Rebecca Loft Helms  2006      51.48        51.48   
  Rikke Therp  2006      54.14        1:45.62   
  Marie Nissov-Johansen  2006      53.63        2:39.25   
  Veronica Larnkjær  2006      42.99        3:22.24   
                     
Vsk Piger 2  2004              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Talent Piger 4  2005              DSQ  Forlader ikke banen 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.11                 
  Emilie Fabricius Thomsen  2006      51.74        51.74   
                     
Vest Talent Piger  2004              DSQ  1 hånd i vend 75m 
  Vest-Brøndby  3:26.65                 
  Natascha Packert-Frandsen  2005      45.45        45.45   
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vest Damer  1996              2:05.91   
  Vest-Brøndby  2:07.76                 
  Stine Eskebo Nielsen  2001      34.42        34.42   
  Katrine V. Sørensen  1996      33.90        1:08.32   
  Xenia Bonnén Sjøgren  1997      30.51        1:38.83   
  Sarah Missing  2001      27.08        2:05.91   
                     
Usg Damer 1  1987              2:10.37   
  U.S.G  2:11.50                 
  Emma Vilstrup  1994      33.69        33.69   
  Marianne Duijm  1993      36.06        1:09.75   
  Louise Buhl Borg  1987      32.86        1:42.61   
  Susanne Rübner-Petersen  1994      27.76        2:10.37   
                     
Usg Damer 2  1984              2:11.04   
  U.S.G  2:30.00                 
  Sylvia Yang  1986      35.00        35.00   
  Thea Sejr Hansen  1984      36.15        1:11.15   
  Emma Vilstrup  1994      32.13        1:43.28   
  Marianne Duijm  1993      27.76        2:11.04   
                     
Piger 1 Vordingborg  2000              2:20.57   
  Vordingborg Svømme Klub                   
  Volena Dimitrova  1999      35.01        35.01   
  Léa Zoé Bingler  2000      43.00        1:18.01   
  Maya Nykjær  2001      33.15        1:51.16   
  Freja Petersen  2000      29.41        2:20.57   
                     
Haslev Piger Gr2  1996              2:21.86   
  Haslev Svømmeklub                   
  Sofie Nielsen  2003      33.86        33.86   
  Laura Mikkelsen  2001      43.86        1:17.72   
  Nicole Jensen  1996      31.20        1:48.92   
  Sarah Kongstad Hansen  2001      32.94        2:21.86   
                     
Vest Årgang Piger 1  2002              2:24.23   
  Vest-Brøndby  2:18.91                 
  Sasia Lundhus  2002      36.01        36.01   
  Amalie V. Sørensen  2002      38.02        1:14.03   
  Mia Witt  2002      38.09        1:52.12   
  Amalie Nissov-Johannsen  2003      32.11        2:24.23   
                     
Hilllerød Hils Piger 1  2003              2:25.75   
  Hillerød Svømmeklub  2:25.01                 
  Ulrikke Veje  2002      38.04        38.04   
  Frida Uldall  2003      38.96        1:17.00   
  Johanne Baes Aaholst  2004      36.42        1:53.42   
  Mathilde Emilie K. Larsen  2002      32.33        2:25.75   
                     
Vsk Piger 1  2002              2:39.72   
  Værløse Svømmeklub                   
  Frederikke L. B. Høngaard  2003      44.50        44.50   
  Johanne Brown Marloth  2003      41.64        1:26.14   
  Mikala Ravn Borch  2003      37.28        2:03.42   
  Amalie Lester  2003      36.30        2:39.72   
                     
Odsherred Piger  2003              2:40.23   
  Odsherred Svømmeklub  2:25.00                 
  Zara Wendel  2002      32.44        32.44   
  Astrid Katrine Andersen  2002      39.37        1:11.81   
  Cecilie Kaas Olsen  2001      50.92        2:02.73   
  Linea Christiansen  2003      37.50        2:40.23   
                     
10  Hsk Aquawin 4  2002              2:42.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:00.00                 
  Ida Salling Johansen  2002      42.39        42.39   
  Ida Godsk Wolgast  2003      47.63        1:30.02   
  Amelina Sala  2002      40.46        2:10.48   
  Clara Bøttzau Haunstrup  2002      32.40        2:42.88   
                     
Hsk Aquawin 2  2001              DSQ  Ej forsat bevæg 25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  4:00.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark