Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 44.48 | 1:33.51 | 2:23.79 | 3:11.11 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:16.96 | |||||||||
2 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 52.13 | 1:50.91 | 2:48.77 | 3:44.62 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:55.00 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 53.62 | 1:52.54 | 2:51.03 | 3:49.08 | ||||
Vest-Brøndby | 3:48.34 | |||||||||
4 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 56.20 | 1:57.79 | 2:59.35 | 3:56.40 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
5 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 56.83 | 1:57.08 | 2:58.16 | 3:57.00 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:11.00 | |||||||||
6 | Mathilde Møller | 2007 | 57.14 | 1:57.95 | 2:57.52 | 3:57.03 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:59.84 | |||||||||
7 | Matilde Maagøe | 2007 | 54.67 | 1:56.60 | 2:58.08 | 3:59.74 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:59.23 | |||||||||
8 | Karen Markussen | 2007 | 57.32 | 1:58.49 | 3:01.17 | 4:00.53 | ||||
Sigma Swim Allerød | 4:16.55 | |||||||||
9 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 55.38 | 1:56.71 | 3:00.74 | 4:01.50 | ||||
Sigma Swim Allerød | 4:02.70 | |||||||||
10 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 58.52 | 2:00.52 | 3:02.72 | 4:02.05 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
11 | Malu Melody Christensen | 2006 | 1:00.82 | 2:06.17 | 3:12.23 | 4:11.95 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:15.00 | |||||||||
12 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 58.26 | 2:02.26 | 3:09.40 | 4:15.17 | ||||
Vest-Brøndby | 4:27.09 | |||||||||
13 | Rikke Therp | 2006 | 1:01.49 | 2:09.09 | 3:15.03 | 4:15.66 | ||||
Vest-Brøndby | 4:12.35 | |||||||||
14 | Ida Mogensen | 2006 | 58.69 | 2:03.87 | 3:10.49 | 4:15.75 | ||||
Sigma Swim Allerød | 4:11.41 | |||||||||
15 | Anna Blom Bygum | 2006 | 1:00.73 | 2:06.68 | 3:13.08 | 4:19.62 | ||||
Vest-Brøndby | 4:13.68 | |||||||||
16 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 59.91 | 2:07.94 | 3:15.53 | 4:19.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
17 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 59.78 | 2:08.81 | 3:18.18 | 4:23.34 | ||||
Vest-Brøndby | 4:25.92 | |||||||||
18 | Mejse Jakobsen | 2007 | 1:02.48 | 2:12.89 | 3:24.23 | 4:32.17 | ||||
Haslev Svømmeklub | 4:36.52 | |||||||||
19 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | 1:00.85 | 2:15.73 | 3:26.51 | 4:39.08 | ||||
Sigma Swim Allerød | 4:20.00 | |||||||||
20 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 1:04.55 | 2:20.81 | 3:36.76 | 4:51.99 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:02.00 | |||||||||
21 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 1:15.05 | 2:39.90 | 4:06.37 | 5:30.38 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Astrid Høyer | 2007 | DSQ | 2 armtag u/vand 150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 41.27 | 1:28.42 | 2:16.32 | 3:03.56 | ||||
Vest-Brøndby | 3:01.47 | |||||||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 44.59 | 1:34.59 | 2:26.08 | 3:14.14 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
3 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 49.26 | 1:43.20 | 2:37.28 | 3:28.28 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:25.99 | |||||||||
4 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 50.96 | 1:45.36 | 2:39.04 | 3:30.28 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:34.37 | |||||||||
5 | Agnete Høyer | 2005 | 49.03 | 1:42.85 | 2:37.46 | 3:30.65 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:40.76 | |||||||||
6 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 51.97 | 1:47.29 | 2:41.97 | 3:34.45 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:59.91 | |||||||||
7 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 52.49 | 1:49.25 | 2:48.02 | 3:45.82 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:53.53 | |||||||||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | 54.69 | 1:51.97 | 2:50.20 | 3:47.94 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:46.26 | |||||||||
9 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 54.63 | 1:53.80 | 2:53.59 | 3:52.59 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:48.20 | |||||||||
10 | Caroline Lego Berg | 2004 | 54.76 | 1:56.81 | 2:59.78 | 4:01.39 | ||||
Værløse Svømmeklub | 4:25.58 | |||||||||
11 | Ditte Jensen | 2005 | 55.02 | 1:57.55 | 3:00.65 | 4:01.68 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:04.12 | |||||||||
12 | Safa Mohammed | 2005 | 57.61 | 2:01.96 | 3:06.62 | 4:13.65 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
- | Andrea Nannberg | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 4:18.43 | |||||||||
- | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:41.52 | |||||||||
- | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | DSQ | Flere flyben v start | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 42.97 | 1:31.43 | 2:20.56 | 3:07.29 | ||||
Vest-Brøndby | 3:08.38 | |||||||||
2 | Frida Uldall | 2003 | 43.52 | 1:32.00 | 2:22.06 | 3:09.84 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:10.72 | |||||||||
3 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 43.49 | 1:32.37 | 2:22.12 | 3:10.78 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:10.69 | |||||||||
4 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 43.69 | 1:34.77 | 2:24.92 | 3:13.86 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:11.70 | |||||||||
5 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 44.61 | 1:34.26 | 2:25.66 | 3:16.83 | ||||
Vest-Brøndby | 3:16.72 | |||||||||
6 | Amalie Lester | 2003 | 51.11 | 1:47.32 | 2:43.52 | 3:40.05 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:49.81 | |||||||||
7 | Alma Hauge | 2003 | 51.41 | 1:47.90 | 2:45.99 | 3:43.20 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
8 | Josephine Aagesen | 2003 | 50.11 | 1:45.50 | 2:44.30 | 3:45.07 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
- | Astrid Katrine Andersen | 2002 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 3:17.23 | |||||||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 38.39 | 1:21.41 | 2:04.83 | 2:48.46 | ||||
Vest-Brøndby | 2:44.00 | |||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 39.68 | 1:23.91 | 2:07.72 | 2:51.45 | ||||
Vest-Brøndby | 2:48.02 | |||||||||
3 | Delphine Møller | 1999 | 39.34 | 1:22.88 | 2:07.09 | 2:51.70 | ||||
Vest-Brøndby | 2:55.01 | |||||||||
3 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 40.41 | 1:24.54 | 2:08.66 | 2:51.70 | ||||
Vest-Brøndby | 2:54.31 | |||||||||
5 | Emma Vilstrup | 1994 | 40.54 | 1:24.92 | 2:09.56 | 2:53.88 | ||||
U.S.G | 2:58.00 | |||||||||
6 | Louise Buhl Borg | 1987 | 41.07 | 1:26.04 | 2:12.27 | 2:59.41 | ||||
U.S.G | 2:53.00 | |||||||||
7 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 45.86 | 1:37.67 | 2:31.49 | 3:24.27 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:26.11 | |||||||||
8 | Nina Skou Clausen | 2001 | 56.70 | 2:01.02 | 3:06.57 | 4:11.05 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:05 |