2018-12-10   09:38:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolaj Pedersen  2005              34.00   
  Sigma Swim Birkerød  35.56                 
Tobias Stenderup Jensen  2005              35.79   
  Sigma Swim Birkerød  37.79                 
Johan Galsøe  2005              35.84   
  Hillerød Svømmeklub  37.14                 
Valdemar Høngaard  2006              36.03   
  Værløse Svømmeklub  38.93                 
Sebastian Sand Gottlieb  2005              36.47   
  Sigma Swim Allerød  37.05                 
Thomas Jørgensen  2005              37.74   
  Sigma Swim Birkerød  38.64                 
Joakim K. Christoffersen  2005              38.10   
  Sigma Swim Birkerød  40.24                 
Magnus Tullberg  2005              40.09   
  Sigma Swim Birkerød  46.94                 
Oliver Lassen  2005              40.62   
  Sigma Swim Birkerød  38.80                 
10  August Victor Klapp  2005              41.02   
  Hillerød Svømmeklub  45.64                 
11  Hugo Haakansson  2006              41.21   
  Vest-Brøndby  42.22                 
12  Hjalte Møller  2007              41.92   
  Haslev Svømmeklub  42.01                 
13  Alex Føns Voss  2005              42.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.33                 
14  August Manniche  2006              44.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  51.78                 
15  Noah Lester  2006              48.47   
  Værløse Svømmeklub  45.67                 
16  Conrad Klyver Vind  2005              49.43   
  Vest-Brøndby  48.34                 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer Sandfeld  2003              31.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.66                 
Anas El Ayadi  2003              32.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.90                 
Jakob Legaard  2003              33.25   
  Sigma Swim Allerød  33.05                 
Oscar Jensen  2003              33.90   
  Sigma Swim Birkerød  33.92                 
Villads Arfelt  2004              35.37   
  Sigma Swim Birkerød  36.18                 
Magnus Ravn Borch  2003              35.55   
  Værløse Svømmeklub  35.76                 
Victor Compen  2003              35.88   
  Haslev Svømmeklub  36.75                 
Lucas Linnebjerg  2003              38.05   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Albert U. Thystrup  2003              38.24   
  Haslev Svømmeklub  39.06                 
10  Gustav B. Frederiksen  2004              38.54   
  Vordingborg Svømme Klub  37.96                 
11  Bertram Wenneberg  2004              38.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.72                 
12  William Leander Agerskov  2004              39.00   
  Sigma Swim Allerød  41.53                 
13  Lauritz Tørholm Jørgensen  2004              48.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.00                 
Jonas P. Dahrup  2004              DSQ  Tyvstart 
  Haslev Svømmeklub  37.31                 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Thybo Ganzhorn  2001              26.97   
  Vest-Brøndby  26.11                 
Sebastian Ejdesgaard  2001              27.98   
  Hillerød Svømmeklub  28.04                 
Lucas Jensen  2001              28.19   
  Vest-Brøndby  28.34                 
Frederik Clausen  2001              28.22   
  Hillerød Svømmeklub  29.01                 
Frederik Kongstad Hansen  2001              28.35   
  Haslev Svømmeklub  29.61                 
Simon Blidarevic  2002              28.50   
  Hillerød Svømmeklub  28.96                 
Mikkel Ringer  2001              28.82   
  Vordingborg Svømme Klub  28.64                 
Tobias Sundwall  2001              29.36   
  Værløse Svømmeklub  30.29                 
Christian Galsøe  2002              29.87   
  Hillerød Svømmeklub  29.44                 
10  Viktor Eibye  2001              29.92   
  Haslev Svømmeklub  32.81                 
11  Mikkel Hemmingsen  2002              30.74   
  Vest-Brøndby  30.53                 
12  Lucas Jøns  2002              30.91   
  Værløse Svømmeklub  31.56                 
13  Andreas Borggaard  2002              31.70   
  Odsherred Svømmeklub  34.03                 
14  Noel Willem Pihl  2002              33.32   
  Hillerød Svømmeklub  33.57                 
15  Oliver Lorentzen  2002              37.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.00                 
Oscar Lykke Fischer  2002              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  31.00                 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Møller Jensen  1992              24.30   
  Vest-Brøndby  24.26                 
Martin Nielsen  1997              24.87   
  Vest-Brøndby  24.51                 
Asbjørn Hammershøj  2000              27.45   
  Værløse Svømmeklub  27.20                 
Rasmus Lynge Schmidt  2000              28.10   
  Haslev Svømmeklub  27.42                 
Asmund V. Christiansen  2000              30.59   
  Odsherred Svømmeklub  30.46                 
Niklas Kaas Olsen  1999              31.80   
  Odsherred Svømmeklub  31.64                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark