2018-12-10   09:40:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  17:24   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006      1:18.46  2:45.17  4:08.12    5:25.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:38.57                 
                     
Selma Nørby  2006      1:36.95  3:24.50  5:13.34    6:59.45   
  Sigma Swim Birkerød  7:09.28                 
                     
Silje Lyse Legaard  2006      1:46.04  3:39.35  5:31.83    7:18.09   
  Hillerød Svømmeklub  8:18.81                 
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johanne Baes Aaholst  2004      1:14.39  2:34.39  3:53.94    5:12.43   
  Hillerød Svømmeklub  5:17.60                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004      1:14.16  2:35.66  3:58.53    5:19.35   
  Vest-Brøndby  5:20.39                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005      1:20.49  2:46.25  4:13.43    5:35.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:41.52                 
                     
Rebecca Petersen  2005      1:19.88  2:47.04  4:14.83    5:38.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:57.09                 
                     
Nynne Jakobsen  2004      1:22.89  2:53.77  4:24.25    5:53.18   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Kirstine Haunstrup Larsen  2005      1:19.41  2:51.46  4:24.98    5:54.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:07.71                 
                     
Amalie Wichmann Larsen  2005      1:24.05  2:55.09  4:25.95    5:54.39   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Anna Lind Petersen  2004      1:24.82  2:57.58  4:30.89    5:59.83   
  Haslev Svømmeklub  6:39.69                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005      1:25.23  2:56.74  4:30.21    6:00.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:10.00                 
                     
10  Nanette Skou Clausen  2005      1:28.56  3:02.97  4:36.53    6:03.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:25.00                 
                     
11  Matilde Schmidt-Lund  2005      1:27.02  2:59.88  4:33.35    6:04.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:19.55                 
                     
12  Agnete Høyer  2005      1:28.85  3:03.62  4:37.68    6:09.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:25.00                 
                     
13  Mathilde Friis Autzen  2005      1:26.18  3:01.96  4:38.97    6:16.10   
  Sigma Swim Allerød  6:35.05                 
                     
14  Lærke Møller  2005      1:25.67  3:03.35  4:43.32    6:21.21   
  Haslev Svømmeklub  6:53.12                 
                     
15  Nikoline R. Amstrup  2005      1:27.54  3:04.90  4:45.67    6:22.24   
  Sigma Swim Birkerød  6:35.33                 
                     
Camilla Porsdal  2005              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  6:26.23                 
                     
Mathilde Bennetzen  2004              DNS   
  Vest-Brøndby  5:43.54                 
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Ferslev Christians  2002      1:16.80  2:42.36  4:08.69    5:29.37   
  Vordingborg Svømme Klub  5:48.45                 
                     
Annika Egenhardt  2003      1:20.59  2:47.96  4:16.02    5:41.65   
  Vest-Brøndby  5:44.35                 
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Missing  2001      1:06.05  2:18.76  3:34.24    4:38.32   
  Vest-Brøndby  4:30.56                 
                     
Xenia Bonnén Sjøgren  1997      1:08.51  2:23.19  3:38.31    4:50.55   
  Vest-Brøndby  4:44.62                 
                     
Delphine Møller  1999      1:09.40  2:24.68  3:40.74    4:54.36   
  Vest-Brøndby  4:57.93                 
                     
Emma Mikkelsen  2001      1:13.06  2:29.16  3:43.34    4:54.43   
  Vest-Brøndby  4:54.07                 
                     
Nicole Jensen  1996      1:09.40  2:24.17  3:40.83    4:55.21   
  Haslev Svømmeklub  5:03.59                 
                     
Susanne Rübner-Petersen  1994      1:08.79  2:23.99  3:40.79    4:56.51   
  U.S.G  5:00.00                 
                     
Laura Smidt Hansen  1992      1:09.11  2:24.55  3:42.05    5:00.84   
  U.S.G  4:52.00                 
                     
Natascha Bonnén Sjøgren  2000      1:11.72  2:28.98  3:47.32    5:05.80   
  Vest-Brøndby  4:57.25                 
                     
Katrine V. Sørensen  1996      1:12.07  2:30.32  3:49.00    5:06.06   
  Vest-Brøndby  5:01.93                 
                     
10  Laura Mikkelsen  2001      1:19.41  2:45.40  4:11.15    5:34.57   
  Haslev Svømmeklub  5:38.16                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  17:24 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Stenderup Jensen  2005      43.48  1:29.64  2:16.42    3:02.44   
  Sigma Swim Birkerød  3:12.51                 
                     
Sebastian Sand Gottlieb  2005      44.31  1:32.53  2:19.62    3:04.86   
  Sigma Swim Allerød  3:04.55                 
                     
Theodor Wernberg Løvgreen  2005      43.73  1:32.60  2:20.71    3:07.71   
  Sigma Swim Allerød  3:13.20                 
                     
Nicolaj Pedersen  2005      45.74  1:33.86  2:21.33    3:07.80   
  Sigma Swim Birkerød  3:15.00                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006      45.67  1:35.67  2:27.04    3:13.51   
  Vest-Brøndby  3:08.52                 
                     
Malthe Funk Larsen  2005      45.44  1:35.93  2:26.96    3:13.96   
  Sigma Swim Allerød  3:25.40                 
                     
David Johannes Dahl  2006      51.11  1:41.64  2:34.40    3:22.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:45.04                 
                     
Aksel Thuesen Güsmer  2006      48.85  1:39.87  2:33.51    3:22.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:50.00                 
                     
Matthias Slot  2005      50.49  1:41.57  2:34.09    3:23.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:24.88                 
                     
10  Gustav Abildgaard  2005      51.63  1:45.44  2:39.44    3:28.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:22.62                 
                     
11  Finn Elbo Card  2005      49.52  1:43.94  2:38.24    3:29.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:45.00                 
                     
Conrad Klyver Vind  2005              DSQ  Afslut på maven 
  Vest-Brøndby  3:39.51                 
                     
Josef Shukri  2006              DSQ  Ej forsat bevæg 25m 
  Vest-Brøndby  3:29.77                 
                     
Karl Korfix Barlebo  2006              DSQ  Ej forsat bevæg 100m 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:40.00                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006              DSQ  Ej forsat bevæg 100m 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:27.33                 
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Legaard  2003      38.43  1:19.64  2:00.60    2:40.68   
  Sigma Swim Allerød  2:49.23                 
                     
Tobias Davidsen  2003      40.34  1:23.25  2:05.34    2:46.20   
  Vest-Brøndby  2:51.38                 
                     
Troels Fode  2004      41.18  1:24.13  2:07.45    2:48.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.70                 
                     
Tobias Gammelvind  2004      42.28  1:26.77  2:10.47    2:52.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.88                 
                     
Anas El Ayadi  2003      41.16  1:26.96  2:13.55    2:58.44   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Magnus Ravn Borch  2003      43.27  1:29.53  2:15.20    2:58.73   
  Værløse Svømmeklub  3:17.24                 
                     
Mads Guldborg Knudsen  2003      42.47  1:28.21  2:13.91    2:58.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.70                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004      42.43  1:30.55  2:19.53    3:04.74   
  Vest-Brøndby                   
                     
Victor Compen  2003      44.96  1:32.84  2:23.18    3:11.29   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
10  Jonas P. Dahrup  2004      44.52  1:33.39  2:24.02    3:12.36   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
11  Mads Naver  2004      47.48  1:36.52  2:27.09    3:17.63   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
12  Cassius Arbo Christensen  2003      46.07  1:36.52  2:29.10    3:20.70   
  Vest-Brøndby                   
                     
13  William Mitchell  2004      50.11  1:42.75  2:37.00    3:29.41   
  Vest-Brøndby  3:30.32                 
                     
14  Thorbjørn Bjerrum  2004      51.09  1:45.88  2:42.89    3:35.16   
  Vest-Brøndby  3:32.94                 
                     
15  Johan Madvig Kristensen  2004      49.72  1:44.84  2:41.59    3:35.70   
  Værløse Svømmeklub  3:33.22                 
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Kongstad Hansen  2001      36.01  1:15.26  1:55.71    2:35.17   
  Haslev Svømmeklub  2:35.32                 
                     
Christian Galsøe  2002      37.38  1:18.40  2:00.23    2:40.51   
  Hillerød Svømmeklub  2:43.15                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002      38.30  1:20.26  2:03.07    2:44.52   
  Vest-Brøndby  2:41.34                 
                     
Noel Willem Pihl  2002      40.25  1:24.37  2:09.68    2:52.43   
  Hillerød Svømmeklub  2:55.96                 
                     
Jonathan F. K. Jensen  2002      40.52  1:26.59  2:13.50    2:56.65   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Niels Peter Lund  2002              DSQ  Ej forsat bev 175m 
  Værløse Svømmeklub  2:43.00                 
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin Nielsen  1997      32.03  1:07.28  1:44.30    2:20.00   
  Vest-Brøndby  2:23.98                 
                     
Asbjørn Hammershøj  2000      34.91  1:13.66  1:53.23    2:32.47   
  Værløse Svømmeklub  2:32.82                 
                     
Asmund V. Christiansen  2000      40.40  1:25.18  2:11.80    2:55.49   
  Odsherred Svømmeklub  2:57.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Mulipola  2006              47.79   
  Sigma Swim Allerød  49.97                 
Agnete Boelt  2006              48.89   
  Sigma Swim Allerød  49.04                 
Liva Gottorp Sørensen  2006              51.44   
  Vest-Brøndby  52.71                 
Linnea Funk Larsen  2007              52.04   
  Sigma Swim Allerød  53.51                 
Rikke Therp  2006              53.09   
  Vest-Brøndby  55.48                 
Maya Amstrup Riis  2007              53.62   
  Vest-Brøndby  54.26                 
Alberte K. Andersen  2006              53.94   
  Vest-Brøndby  56.83                 
Laura Lind-Christensen  2006              54.50   
  Sigma Swim Allerød  55.72                 
Marie Nissov-Johansen  2006              54.58   
  Vest-Brøndby  55.43                 
10  Julie Philip  2007              55.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.00                 
11  Anna Blom Bygum  2006              56.53   
  Vest-Brøndby  58.60                 
12  Mejse Jakobsen  2007              1:00.35   
  Haslev Svømmeklub  58.42                 
13  Lærke Hansen  2006              1:04.33   
  Vest-Brøndby  1:07.01                 
14  Marie Storch  2006              1:07.13   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.25                 
15  Frederikke Westh  2007              1:13.39   
  Vest-Brøndby  1:11.75                 
Selma Nørby  2006              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  55.02                 
Agnes Højsteen  2007              DSQ  Crawl ben v start 
  Vest-Brøndby  1:17.48                 
Mikkeline H. Jacobsen  2007              DSQ  Ej samtid berør 25m 
  Vest-Brøndby  1:18.93                 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007              DSQ  2 flyben v 25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  52.00                 
Wilma Nørgaard  2006              DSQ  Ej samtid berør 50m 
  Vest-Brøndby  1:04.50                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Zeiler Terkildsen  2004              44.17   
  Hillerød Svømmeklub  46.98                 
Johanne Baes Aaholst  2004              45.11   
  Hillerød Svømmeklub  43.56                 
Freja Søndergaard  2004              45.47   
  Vordingborg Svømme Klub  48.16                 
Mathilde Bennetzen  2004              45.78   
  Vest-Brøndby  46.14                 
Aliyah Savannah Rasmussen  2005              48.19   
  Vordingborg Svømme Klub  49.50                 
Nichole Juul Bømler  2005              48.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.69                 
Emma Nissen  2004              49.42   
  Hillerød Svømmeklub  56.13                 
Nikoline R. Amstrup  2005              49.63   
  Sigma Swim Birkerød  49.12                 
Caroline Lego Berg  2004              50.29   
  Værløse Svømmeklub  52.11                 
10  Natascha Packert-Frandsen  2005              50.34   
  Vest-Brøndby  53.94                 
11  Caroline Svane  2005              50.67   
  Vest-Brøndby  51.61                 
12  Ida Jacobsen  2005              52.26   
  Vest-Brøndby  55.03                 
13  Katrine Holm  2005              54.10   
  Vest-Brøndby  56.10                 
14  Petrine R. E. Sørensen  2005              57.42   
  Haslev Svømmeklub  58.29                 
15  Camilla Guldborg Knudsen  2005              58.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.86                 
16  Sophia Drauschke  2005              1:01.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.80                 
Ellen Prescott  2005              DSQ  2 armtag v 10m 
  Hillerød Svømmeklub                   
Rosa IL Wol Jensen  2004              DSQ  Ej samtid berør 25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  52.97                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie V. Sørensen  2002              38.55   
  Vest-Brøndby  37.08                 
Johanne Brown Marloth  2003              40.42   
  Værløse Svømmeklub  41.08                 
Astrid Katrine Andersen  2002              40.55   
  Odsherred Svømmeklub  43.79                 
Amelina Sala  2002              41.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.59                 
Clara Bøttzau Haunstrup  2002              42.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.94                 
Selma Grube Hansen  2003              47.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.56                 
Amalie Lester  2003              49.98   
  Værløse Svømmeklub  51.87                 
Astrid Blomgren Agerbak  2003              52.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
Alma Hauge  2003              DSQ  Asynkron arm v start 
  Hovedstadens Svømmeklub  46.16                 
Frida Uldall  2003              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  40.06                 
Linea Christiansen  2003              DSQ  Flyben eft brystben 
  Odsherred Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine V. Sørensen  1996              34.54   
  Vest-Brøndby  33.51                 
Katharina N Møller  2001              36.21   
  Vest-Brøndby  36.96                 
Thea Sejr Hansen  1984              36.30   
  U.S.G  36.50                 
Sarah Missing  2001              36.71   
  Vest-Brøndby  36.97                 
Pernille Nislev  1998              38.42   
  Hillerød Svømmeklub  37.87                 
Sylvia Yang  1986              38.82   
  U.S.G  39.00                 
Freja Petersen  2000              40.76   
  Vordingborg Svømme Klub  42.13                 
Maya Nykjær  2001              43.26   
  Vordingborg Svømme Klub  45.00                 
Léa Zoé Bingler  2000              44.24   
  Vordingborg Svømme Klub  41.78                 
10  Mathilde Howell  2001              50.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
Delphine Møller  1999              DSQ  2 flyben v 25m 
  Vest-Brøndby  37.59                 
Dicte Sarah Jensen  2001              DSQ  1 hånd ved 25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  58.11                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:52 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Lindblom Andersen  2005              43.60   
  Hillerød Svømmeklub  45.82                 
Louie Uldall  2005              46.25   
  Hillerød Svømmeklub  51.21                 
Cornelius Olsen  2005              48.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.88                 
Kristian S. Sørensen  2005              53.45   
  Vest-Brøndby  53.16                 
Sebastian Larsen  2006              56.11   
  Hillerød Svømmeklub  1:10.03                 
Sebastian Egenhardt  2006              59.37   
  Vest-Brøndby  59.10                 
Sigurd Chistopher Vickery  2005              1:00.65   
  Vest-Brøndby  59.16                 
Hjalte Møller  2007              1:04.17   
  Haslev Svømmeklub  1:01.60                 
Fabian Holst Krabbe  2005              DNS   
  Værløse Svømmeklub  51.04                 
August Manniche  2006              DSQ  2 flyben v start 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.26                 
Ditlev Queitsch  2006              DSQ  1 hånd v afslut 50m 
  Vest-Brøndby  49.89                 
Johan Galsøe  2005              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  56.30                 
Thomas Jørgensen  2005              DSQ  Ej samtid berør 25m 
  Sigma Swim Birkerød  45.73                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004              36.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.44                 
Villads Kruse  2003              39.16   
  Hillerød Svømmeklub  41.18                 
Mads Liechti  2004              44.29   
  Sigma Swim Birkerød  44.55                 
William Ølshøj  2004              46.21   
  Sigma Swim Birkerød  47.78                 
Christian Røgind  2004              47.10   
  Sigma Swim Birkerød  47.73                 
Gustav Larsen  2003              48.87   
  Hillerød Svømmeklub  51.57                 
William Leander Agerskov  2004              50.75   
  Sigma Swim Allerød  51.30                 
Gustav B. Frederiksen  2004              53.21   
  Vordingborg Svømme Klub  58.29                 
Albert U. Thystrup  2003              53.22   
  Haslev Svømmeklub  58.34                 
Jonathan Beck  2004              DSQ  2 flyben v start 
  Sigma Swim Birkerød  47.46                 
Lauritz Tørholm Jørgensen  2004              DSQ  Asymetrisk ben 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.16                 
Lucas Linnebjerg  2003              DSQ  Crawlben eft start 
  Vordingborg Svømme Klub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Albert Voldum Krog  2001              33.99   
  Vest-Brøndby  34.06                 
Sebastian Ejdesgaard  2001              37.19   
  Hillerød Svømmeklub  38.38                 
Tobias Sundwall  2001              37.47   
  Værløse Svømmeklub  38.56                 
Viktor Eibye  2001              37.54   
  Haslev Svømmeklub  38.91                 
Frederik Emil Bækgaard  2002              38.27   
  Vest-Brøndby  38.51                 
Frederik Clausen  2001              38.56   
  Hillerød Svømmeklub  45.99                 
Mikkel Ringer  2001              39.06   
  Vordingborg Svømme Klub  43.00                 
Lucas Jøns  2002              39.42   
  Værløse Svømmeklub  39.42                 
Nicholas Svane  2002              42.44   
  Sigma Swim Allerød  42.35                 
10  Nicklas Taylor  2002              43.03   
  Sigma Swim Allerød  44.53                 
11  Oliver Lorentzen  2002              48.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  51.03                 
Simon Blidarevic  2002              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  42.90                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999              33.54   
  Vest-Brøndby  34.05                 
Lars Thor Sørensen  1999              35.60   
  Vest-Brøndby  37.09                 
Andreas Cheng Milsgaard  2000              35.70   
  Værløse Svømmeklub  36.09                 
Andreas Østergaard Nielse  1997              40.35   
  Vordingborg Svømme Klub  41.10                 
Niklas Kaas Olsen  1999              41.41   
  Odsherred Svømmeklub  42.49                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Mulipola  2006      41.58  1:29.68  2:19.05    3:04.12   
  Sigma Swim Allerød  3:17.66                 
                     
Falka Tind  2006      42.97  1:30.84  2:19.38    3:05.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:16.93                 
                     
Mathilde Møller  2007      46.18  1:37.15  2:26.11    3:15.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:22.34                 
                     
Linnea Funk Larsen  2007      46.09  1:36.87  2:28.42    3:16.36   
  Sigma Swim Allerød  3:30.75                 
                     
Charlotte Dreyer Riis  2006      46.75  1:38.15  2:27.28    3:17.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:20.61                 
                     
Carla Heidemann  2007      46.21  1:38.20  2:30.67    3:21.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:05.00                 
                     
Karen Markussen  2007      50.43  1:43.88  2:36.84    3:26.50   
  Sigma Swim Allerød  3:36.58                 
                     
Athena Haugsted Pihl  2006      46.99  1:41.37  2:36.98    3:26.68   
  Hillerød Svømmeklub  3:45.70                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007      48.17  1:41.21  2:36.09    3:27.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:28.08                 
                     
10  Ida Mogensen  2006      46.48  1:43.33  2:39.71    3:35.42   
  Sigma Swim Allerød  3:26.40                 
                     
11  Veronica Larnkjær  2006      51.09  1:47.04  2:46.04    3:41.01   
  Vest-Brøndby  3:38.48                 
                     
12  Rebecca Loft Helms  2006      52.42  1:50.24  2:48.63    3:41.02   
  Vest-Brøndby  3:55.46                 
                     
Marie Storch  2006              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  4:10.81                 
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      34.04  1:14.06  1:55.58    2:34.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.30                 
                     
Rebecca Petersen  2005      36.66  1:19.05  2:00.00    2:38.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:43.93                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005      36.72  1:18.37  2:01.28    2:39.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.32                 
                     
Mathilde Bennetzen  2004      37.68  1:19.18  2:02.77    2:43.43   
  Vest-Brøndby  2:47.05                 
                     
Olivia Møller  2004      36.66  1:19.46  2:03.43    2:44.87   
  Haslev Svømmeklub  2:54.37                 
                     
Nanette Skou Clausen  2005      38.32  1:21.98  2:06.94    2:49.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.48                 
                     
Caroline Bach Mindested  2005      40.92  1:25.75  2:09.97    2:51.16   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Lykke Gøtterup Jensen  2004      40.01  1:24.09  2:08.86    2:52.33   
  Vest-Brøndby  2:54.70                 
                     
Agnete Høyer  2005      39.73  1:25.00  2:11.96    2:56.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:58.68                 
                     
10  Nikoline R. Amstrup  2005      40.56  1:27.05  2:14.85    3:01.09   
  Sigma Swim Birkerød  2:58.22                 
                     
11  Esther Haudrum Larsen  2005      39.57  1:25.61  2:13.72    3:01.70   
  Værløse Svømmeklub  3:11.05                 
                     
12  Rosa IL Wol Jensen  2004      42.08  1:29.14  2:19.89    3:05.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:12.09                 
                     
13  Ditte Jensen  2005      41.59  1:30.20  2:19.57    3:05.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:05.40                 
                     
14  Ella Gohr Metz  2005      45.48  1:37.16  2:30.38    3:22.46   
  Vest-Brøndby  3:35.82                 
                     
Anne Sofie Devantier  2004              DNS   
  Vest-Brøndby  2:40.39                 
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Holm Hansen  2002      32.38  1:07.90  1:43.43    2:18.25   
  Værløse Svømmeklub  2:23.46                 
                     
Ulrikke Veje  2002      33.96  1:12.87  1:50.74    2:25.08   
  Hillerød Svømmeklub  2:22.83                 
                     
Sofie Nielsen  2003      35.30  1:14.36  1:54.67    2:31.93   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Mikala Ravn Borch  2003      34.39  1:13.10  1:53.53    2:32.42   
  Værløse Svømmeklub  2:43.02                 
                     
Zara Wendel  2002      35.52  1:15.51  1:57.12    2:33.90   
  Odsherred Svømmeklub  2:43.36                 
                     
Mia Witt  2002      36.12  1:16.13  1:56.87    2:35.39   
  Vest-Brøndby  2:38.65                 
                     
Frederikke L. B. Høngaard  2003      37.75  1:18.91  2:00.74    2:41.49   
  Værløse Svømmeklub  2:58.84                 
                     
Annika Egenhardt  2003      37.89  1:18.91  2:00.60    2:41.57   
  Vest-Brøndby  2:50.42                 
                     
Josephine Aagesen  2003      40.34  1:26.15  2:15.66    3:01.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:14.47                 
                     
10  Selma Grube Hansen  2003      43.91  1:35.28  2:29.13    3:20.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.00                 
                     
11  Clara Hollenbeck  2003      43.82  1:33.63  2:29.26    3:26.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.00                 
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Missing  2001      29.49  1:02.39  1:36.58    2:08.39   
  Vest-Brøndby  2:08.18                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001      32.42  1:07.90  1:44.09    2:20.35   
  Vest-Brøndby  2:19.91                 
                     
Volena Dimitrova  1999      34.08  1:12.29  1:52.18    2:31.70   
  Vordingborg Svømme Klub  2:34.05                 
                     
Negar Latifi  1990      35.90  1:17.90  2:03.05    2:46.41   
  U.S.G  2:39.12                 
                     
Asta Fuglsang Andersen  2001      36.97  1:20.63  2:07.34    2:53.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.00                 
                     
Cecilie Kaas Olsen  2001      44.02  1:31.69  2:23.10    3:15.82   
  Odsherred Svømmeklub  3:06.51                 
                     
Dicte Sarah Jensen  2001      45.10  1:40.37  2:36.76    3:32.30   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:13 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Møller  2005      35.30  1:15.28  1:57.70    2:39.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.03                 
                     
Mikkel Andersen  2005      36.48  1:16.40  1:59.75    2:42.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:57.63                 
                     
Christopher Vejlbo Hansen  2005      36.81  1:19.57  2:05.51    2:49.23   
  Haslev Svømmeklub  2:51.84                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006      38.72  1:23.76  2:09.88    2:52.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:14.35                 
                     
Magnus Løfquist  2005      39.17  1:25.27  2:10.47    2:52.37   
  Sigma Swim Allerød  3:13.07                 
                     
Vincent Eddy Fabricius  2005      38.65  1:22.88  2:10.37    2:56.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:22.00                 
                     
Matthias Slot  2005      40.17  1:26.14  2:08.16    2:58.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.62                 
                     
Theodor Wernberg Løvgreen  2005      41.05  1:27.72  2:15.84    3:00.52   
  Sigma Swim Allerød  2:58.66                 
                     
Valdemar Høngaard  2006      40.87  1:30.33  2:21.54    3:09.44   
  Værløse Svømmeklub  3:13.01                 
                     
10  Halfdan Dahl Jespersen  2006      42.86  1:32.94  2:23.21    3:09.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:12.39                 
                     
11  Joakim K. Christoffersen  2005      41.42  1:32.16  2:21.79    3:11.63   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
12  William Folkmann  2006      42.32  1:30.87  2:17.72    3:29.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:31.78                 
                     
13  Hugo Haakansson  2006      47.28  1:42.51      3:33.19   
  Vest-Brøndby                   
                     
14  Jonathan S. Samuelsson  2005      43.46  1:31.89  2:16.44    3:39.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:22.93                 
                     
15  Noah Lester  2006      48.78  1:49.49  2:51.27    3:51.73   
  Værløse Svømmeklub  3:57.21                 
                     
Louis Giesel  2006              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:45.55                 
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Troels Fode  2004      35.39  1:13.92  1:52.63    2:29.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.93                 
                     
Sebastian Greisen  2004      35.40  1:14.56  1:52.89    2:30.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.82                 
                     
Tobias Davidsen  2003      34.94  1:13.38  1:53.07    2:31.01   
  Vest-Brøndby  2:35.85                 
                     
William Ølshøj  2004      36.26  1:16.56  1:56.84    2:36.17   
  Sigma Swim Birkerød  2:43.32                 
                     
Oscar Jensen  2003      37.02  1:17.94  1:59.65    2:40.02   
  Sigma Swim Birkerød  2:43.49                 
                     
Mads Guldborg Knudsen  2003      37.03  1:17.95  2:00.03    2:40.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:44.63                 
                     
Christian Røgind  2004      39.68  1:25.32  2:12.22    2:58.05   
  Sigma Swim Birkerød  2:59.16                 
                     
William Leander Agerskov  2004      43.21  1:32.91  2:25.26    3:14.79   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Thybo Ganzhorn  2001      28.74  1:00.96  1:35.38    2:10.63   
  Vest-Brøndby  2:06.34                 
                     
Frederik Birch Jørgensen  2001      30.75  1:05.20  1:40.74    2:15.68   
  Haslev Svømmeklub  2:14.34                 
                     
Oscar Lykke Fischer  2002      31.60  1:07.25  1:44.29    2:19.96   
  Hillerød Svømmeklub  2:23.41                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002      32.36  1:08.63  1:46.69    2:22.91   
  Vest-Brøndby  2:25.25                 
                     
Frederik Helms  2001      33.61  1:10.83  1:48.06    2:22.94   
  Vest-Brøndby  2:27.80                 
                     
Mikkel Hemmingsen  2002      34.29  1:12.55  1:52.37    2:32.19   
  Vest-Brøndby  2:29.98                 
                     
Jonathan F. K. Jensen  2002      35.22  1:16.41  1:58.01    2:35.91   
  Vordingborg Svømme Klub  2:44.29                 
                     
Martin Jacobsen  2002      35.23  1:13.72  1:54.93    2:36.68   
  Vest-Brøndby  2:27.04                 
                     
Niels Peter Lund  2002      35.62  1:16.88  2:01.08    2:44.90   
  Værløse Svømmeklub  2:50.76                 
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin Nielsen  1997      26.82  56.70  1:28.58    1:58.71   
  Vest-Brøndby  1:56.28                 
                     
Rasmus Lynge Schmidt  2000      32.05  1:06.81  1:43.13    2:18.41   
  Haslev Svømmeklub  2:19.06                 
                     
Troels Antvorskov  1980      32.20  1:07.62  1:45.11    2:24.02   
  U.S.G  2:25.00                 
                     
Asmund V. Christiansen  2000      33.90  1:12.61  1:52.88    2:30.87   
  Odsherred Svømmeklub  2:31.06                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:27   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006      37.07        1:18.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.87                 
                     
Malu Melody Christensen  2006      44.71        1:36.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:48.07                 
                     
Matilde Maagøe  2007      43.71        1:36.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.67                 
                     
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      47.56        1:37.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.29                 
                     
Liva Gottorp Sørensen  2006      46.83        1:39.84   
  Vest-Brøndby  1:36.81                 
                     
Falka Tind  2006      47.88        1:40.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:44.91                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006      50.09        1:41.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:46.13                 
                     
Mathilde Møller  2007      48.40        1:42.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:49.20                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006      49.04        1:42.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.47                 
                     
10  Selma Nørby  2006      47.28        1:43.51   
  Sigma Swim Birkerød  1:41.45                 
                     
11  Sara Kaarup Andersen  2006      48.36        1:44.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:54.00                 
                     
12  Laura Lind-Christensen  2006      49.24        1:44.47   
  Sigma Swim Allerød  1:49.22                 
                     
13  Maria Kjer Rasmussen  2007      50.64        1:45.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:53.80                 
                     
14  Silje Lyse Legaard  2006      50.70        1:46.28   
  Hillerød Svømmeklub  2:02.68                 
                     
15  Marie Nissov-Johansen  2006      48.20        1:46.79   
  Vest-Brøndby  1:49.06                 
                     
16  Carla Heidemann  2007      51.77        1:49.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:02.00                 
                     
17  Alberte K. Andersen  2006      50.57        1:49.86   
  Vest-Brøndby  1:52.89                 
                     
18  Anna Blom Bygum  2006      52.97        1:50.51   
  Vest-Brøndby  1:48.87                 
                     
19  Mikkeline Steen Stokkebro  2007      51.88        1:50.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.00                 
                     
20  Maya Amstrup Riis  2007      50.83        1:50.92   
  Vest-Brøndby                   
                     
21  Julie Philip  2007      54.20        1:50.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:06.00                 
                     
22  Emilie Fabricius Thomsen  2006      49.59        1:53.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:48.00                 
                     
23  Rikke Therp  2006      53.33        1:53.47   
  Vest-Brøndby  1:51.38                 
                     
24  Astrid Høyer  2007      55.27        1:54.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.90                 
                     
25  Signe Østergaard Lilja  2006      54.90        2:03.21   
  Sigma Swim Birkerød  2:03.01                 
                     
26  Marie Storch  2006      1:06.12        2:17.41   
  Sigma Swim Birkerød  2:16.98                 
                     
Charlotte Dreyer Riis  2006              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.69                 
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Højerslev Eriksen  2004      35.20        1:17.75   
  Vest-Brøndby  1:16.74                 
                     
Caroline Bach Mindested  2005      41.26        1:25.74   
  Sigma Swim Allerød  1:31.05                 
                     
Kirstine Haunstrup Larsen  2005      42.38        1:27.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.90                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005      42.08        1:30.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.75                 
                     
Lykke Gøtterup Jensen  2004      42.89        1:30.93   
  Vest-Brøndby  1:30.60                 
                     
Lærke Møller  2005      42.85        1:32.10   
  Haslev Svømmeklub  1:43.14                 
                     
Aliyah Savannah Rasmussen  2005      46.66        1:32.56   
  Vordingborg Svømme Klub  1:33.39                 
                     
Catrine Porsdal  2005      42.93        1:33.10   
  Sigma Swim Birkerød  1:43.66                 
                     
Camilla Porsdal  2005      43.35        1:34.17   
  Sigma Swim Birkerød  1:41.60                 
                     
10  Nichole Juul Bømler  2005      43.83        1:34.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.30                 
                     
11  Ditte Jensen  2005      43.22        1:34.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.76                 
                     
12  Rosa IL Wol Jensen  2004      42.97        1:34.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.75                 
                     
13  Mathilde Friis Autzen  2005      43.75        1:35.01   
  Sigma Swim Allerød  1:36.11                 
                     
14  Cecilie G. Mortensen  2005      45.58        1:35.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:39.22                 
                     
15  Ida Jacobsen  2005      47.96        1:38.28   
  Vest-Brøndby  1:39.46                 
                     
16  Carmen Bach Byrholt  2004      42.87        1:38.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:46.13                 
                     
17  Natascha Packert-Frandsen  2005      46.31        1:39.96   
  Vest-Brøndby  1:44.85                 
                     
18  Petrea Hegelund Hansen  2004      47.43        1:40.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.00                 
                     
19  Caroline Svane  2005      49.23        1:44.77   
  Vest-Brøndby  1:44.64                 
                     
20  Safa Mohammed  2005      46.70        1:45.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:49.47                 
                     
21  Caroline Amalie Søgaard  2004      51.41        1:46.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.61                 
                     
22  Katrine Holm  2005      52.19        1:49.90   
  Vest-Brøndby  1:51.50                 
                     
Andrea Nannberg  2005              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  1:46.47                 
                     
Ellen Prescott  2005              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ulrikke Veje  2002      37.11        1:18.63   
  Hillerød Svømmeklub  1:22.93                 
                     
Amalie V. Sørensen  2002      38.07        1:20.27   
  Vest-Brøndby  1:18.30                 
                     
Mathilde Emilie K. Larsen  2002      38.75        1:21.35   
  Hillerød Svømmeklub  1:22.77                 
                     
Johanne Brown Marloth  2003      39.05        1:22.65   
  Værløse Svømmeklub  1:24.25                 
                     
Amalie Nissov-Johannsen  2003      40.07        1:23.49   
  Vest-Brøndby  1:24.17                 
                     
Annika Egenhardt  2003      39.43        1:25.97   
  Vest-Brøndby  1:24.44                 
                     
Amelina Sala  2002      42.15        1:26.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.41                 
                     
Ida Godsk Wolgast  2003      39.99        1:28.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.00                 
                     
Amalie Lester  2003      42.11        1:30.46   
  Værløse Svømmeklub  1:38.20                 
                     
10  Alva Møller Darré  2003      42.26        1:33.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.00                 
                     
11  Ida Salling Johansen  2002      40.71        1:34.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.00                 
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Missing  2001      31.71        1:07.90   
  Vest-Brøndby  1:08.17                 
                     
Marianne Duijm  1993      31.48        1:08.70   
  U.S.G  1:08.00                 
                     
Emma Vilstrup  1994      33.30        1:12.03   
  U.S.G  1:15.00                 
                     
Natascha Bonnén Sjøgren  2000      32.48        1:12.62   
  Vest-Brøndby  1:13.87                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001      33.60        1:15.90   
  Vest-Brøndby  1:12.89                 
                     
Maya Nykjær  2001      35.09        1:16.64   
  Vordingborg Svømme Klub  1:17.25                 
                     
Freja Petersen  2000      36.29        1:17.72   
  Vordingborg Svømme Klub  1:19.49                 
                     
Léa Zoé Bingler  2000      38.02        1:22.71   
  Vordingborg Svømme Klub  1:21.03                 
                     
Negar Latifi  1990      42.00        1:29.34   
  U.S.G  1:33.00                 
                     
10  Mathilde Howell  2001      48.78        1:42.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.00                 
                     
Nina Skou Clausen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:27 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Andersen  2005      39.09        1:23.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.20                 
                     
Cornelius Olsen  2005      36.93        1:24.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.72                 
                     
Nicolaj Pedersen  2005      40.29        1:27.58   
  Sigma Swim Birkerød  1:31.50                 
                     
Magnus Løfquist  2005      42.47        1:32.44   
  Sigma Swim Allerød  1:33.18                 
                     
Malthe Funk Larsen  2005      45.45        1:33.61   
  Sigma Swim Allerød  1:39.48                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006      44.27        1:33.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:38.27                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006      42.38        1:33.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:52.56                 
                     
David Johannes Dahl  2006      43.87        1:35.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:48.73                 
                     
Vincent Eddy Fabricius  2005      46.80        1:35.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:46.87                 
                     
10  Sebastian Pedersen  2005      46.56        1:36.51   
  Sigma Swim Birkerød  1:38.00                 
                     
11  Tobias Stenderup Jensen  2005      43.77        1:37.74   
  Sigma Swim Birkerød  1:35.24                 
                     
12  Aksel Thuesen Güsmer  2006      47.86        1:38.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:54.79                 
                     
13  Gustav Abildgaard  2005      47.04        1:38.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:39.07                 
                     
14  Finn Elbo Card  2005      47.09        1:39.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:39.56                 
                     
15  Oliver Lassen  2005      45.37        1:40.25   
  Sigma Swim Birkerød  1:42.59                 
                     
16  William Folkmann  2006      48.59        1:40.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.04                 
                     
17  August Victor Klapp  2005      48.45        1:42.34   
  Hillerød Svømmeklub  2:03.64                 
                     
18  Magnus Tullberg  2005      49.66        1:43.09   
  Sigma Swim Birkerød  1:47.14                 
                     
19  Halfdan Dahl Jespersen  2006      50.30        1:43.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:45.18                 
                     
20  Karl Korfix Barlebo  2006      48.37        1:48.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:45.00                 
                     
21  Kristian S. Sørensen  2005      54.43        1:49.29   
  Vest-Brøndby  1:48.76                 
                     
22  Louis Giesel  2006      53.21        1:50.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.20                 
                     
23  Sigurd Chistopher Vickery  2005      51.45        1:51.09   
  Vest-Brøndby  1:54.28                 
                     
24  Josef Shukri  2006      50.09        1:51.89   
  Vest-Brøndby                   
                     
25  Alex Føns Voss  2005      54.36        1:52.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.27                 
                     
26  Sebastian Larsen  2006      54.49        1:54.49   
  Hillerød Svømmeklub  2:00.01                 
                     
Fabian Holst Krabbe  2005              DNS   
  Værløse Svømmeklub  2:05.89                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006              DSQ  Svøm på mave 50m 
  Vest-Brøndby  1:37.68                 
                     
Ditlev Queitsch  2006              DSQ  1 hånd i vend 75m 
  Vest-Brøndby  1:43.92                 
                     
Louie Uldall  2005              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  1:34.82                 
                     
Sebastian Egenhardt  2006              DSQ  Afslut på mave 50m 
  Vest-Brøndby  1:48.63                 
                     
Thomas Jørgensen  2005              DSQ  Ej samtid berør 75m 
  Sigma Swim Birkerød  1:39.88                 
                     
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Legaard  2003      37.62        1:20.08   
  Sigma Swim Allerød  1:18.78                 
                     
Tobias Gammelvind  2004      37.93        1:21.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.35                 
                     
Kristoffer Sandfeld  2003      36.89        1:24.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.50                 
                     
Gustav Larsen  2003      38.83        1:25.51   
  Hillerød Svømmeklub  1:28.63                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004      40.62        1:27.84   
  Vest-Brøndby  1:28.67                 
                     
Oscar Jensen  2003      40.09        1:28.31   
  Sigma Swim Birkerød  1:26.60                 
                     
Cassius Arbo Christensen  2003      42.39        1:30.62   
  Vest-Brøndby  1:31.53                 
                     
Mads Liechti  2004      43.32        1:31.06   
  Sigma Swim Birkerød  1:32.83                 
                     
Mads Naver  2004      45.45        1:34.57   
  Sigma Swim Allerød  1:36.17                 
                     
10  Christian Røgind  2004      45.95        1:36.75   
  Sigma Swim Birkerød  1:35.94                 
                     
11  Bertram Wenneberg  2004      44.93        1:39.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:43.82                 
                     
12  William Mitchell  2004      46        1:40.25   
  Vest-Brøndby  1:38.74                 
                     
13  Gustav B. Frederiksen  2004      47.15        1:41.07   
  Vordingborg Svømme Klub  1:49.65                 
                     
14  Johan Madvig Kristensen  2004      48.99        1:44.33   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
15  Thorbjørn Bjerrum  2004      47.99        1:44.68   
  Vest-Brøndby  1:43.34                 
                     
Villads Arfelt  2004              DSQ  Fejl svømart v start 
  Sigma Swim Birkerød  1:33.43                 
                     
Villads Kruse  2003              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  1:17.74                 
                     
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Albert Voldum Krog  2001      31.68        1:07.00   
  Vest-Brøndby  1:07.00                 
                     
Lucas Jensen  2001      33.97        1:12.82   
  Vest-Brøndby  1:12.01                 
                     
Mikkel Ringer  2001      34.29        1:15.01   
  Vordingborg Svømme Klub  1:14.69                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002      36.70        1:16.89   
  Vest-Brøndby  1:15.72                 
                     
Nicklas Taylor  2002      36.43        1:18.30   
  Sigma Swim Allerød  1:15.78                 
                     
Nicholas Svane  2002      38.80        1:22.28   
  Sigma Swim Allerød  1:21.19                 
                     
Martin Jacobsen  2002              DSQ  Svøm på mave v vend 
  Vest-Brøndby  1:16.04                 
                     
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Offersen  1996      32.73        1:10.34   
  Odsherred Svømmeklub  1:13.14                 
                     
Andreas Cheng Milsgaard  2000      34.15        1:11.90   
  Værløse Svømmeklub  1:14.38                 
                     
Andreas Østergaard Nielse  1997      34.33        1:15.07   
  Vordingborg Svømme Klub  1:16.20                 
                     
Asmund V. Christiansen  2000              DSQ  Flyben i bryst 
  Odsherred Svømmeklub  1:24.70                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Athena Haugsted Pihl  2006              41.93   
  Hillerød Svømmeklub  41.92                 
Karen Markussen  2007              42.20   
  Sigma Swim Allerød  45.72                 
Ida Mogensen  2006              42.47   
  Sigma Swim Allerød  42.16                 
Signe Østergaard Lilja  2006              44.41   
  Sigma Swim Birkerød  45.95                 
Rebecca Loft Helms  2006              45.22   
  Vest-Brøndby  45.55                 
Veronica Larnkjær  2006              46.81   
  Vest-Brøndby  44.68                 
Wilma Nørgaard  2006              47.98   
  Vest-Brøndby  51.44                 
Lærke Hansen  2006              50.70   
  Vest-Brøndby  55.66                 
Mikkeline H. Jacobsen  2007              57.19   
  Vest-Brøndby  58.47                 
10  Frederikke Westh  2007              58.30   
  Vest-Brøndby  58.23                 
11  Alberte Ricken  2007              59.41   
  Hillerød Svømmeklub  1:11.36                 
12  Agnes Højsteen  2007              59.70   
  Vest-Brøndby  1:01.41                 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Sofie Devantier  2004              30.80   
  Vest-Brøndby  30.99                 
Anna Højerslev Eriksen  2004              31.04   
  Vest-Brøndby  30.67                 
Johanne Baes Aaholst  2004              31.77   
  Hillerød Svømmeklub  31.66                 
Nynne Jakobsen  2004              34.17   
  Haslev Svømmeklub  34.30                 
Ana Rosa Kragh  2005              34.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.92                 
Freja Søndergaard  2004              35.37   
  Vordingborg Svømme Klub  34.82                 
Petrea Hegelund Hansen  2004              37.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.00                 
Nichole Juul Bømler  2005              37.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.58                 
Esther Haudrum Larsen  2005              37.83   
  Værløse Svømmeklub  39.13                 
10  Aliyah Savannah Rasmussen  2005              37.90   
  Vordingborg Svømme Klub  37.32                 
11  Rosa IL Wol Jensen  2004              38.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.12                 
12  Emma Nissen  2004              38.29   
  Hillerød Svømmeklub  42.00                 
13  Caroline Amalie Søgaard  2004              40.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.51                 
14  Ella Gohr Metz  2005              41.14   
  Vest-Brøndby  41.61                 
15  Carmen Bach Byrholt  2004              41.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.06                 
16  Camilla Guldborg Knudsen  2005              45.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  52.75                 
17  Sophia Drauschke  2005              46.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.16                 
18  Caroline Lego Berg  2004              48.69   
  Værløse Svømmeklub  57.81                 
Andrea Nannberg  2005              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  47.50                 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Holm Hansen  2002              29.55   
  Værløse Svømmeklub  30.56                 
Zara Wendel  2002              29.79   
  Odsherred Svømmeklub  29.57                 
Ulrikke Veje  2002              29.96   
  Hillerød Svømmeklub  29.54                 
Sofie Lund-Scherbeck  2003              30.25   
  Værløse Svømmeklub  30.51                 
Mikala Ravn Borch  2003              31.17   
  Værløse Svømmeklub  31.95                 
Frida Uldall  2003              31.81   
  Hillerød Svømmeklub  31.55                 
Clara Bøttzau Haunstrup  2002              31.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.59                 
Amalie Nissov-Johannsen  2003              33.78   
  Vest-Brøndby  34.28                 
Frederikke L. B. Høngaard  2003              34.53   
  Værløse Svømmeklub  36.15                 
10  Ida Salling Johansen  2002              36.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.00                 
11  Alva Møller Darré  2003              37.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.09                 
12  Linea Christiansen  2003              38.04   
  Odsherred Svømmeklub  36.97                 
Astrid Katrine Andersen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Odsherred Svømmeklub  30.77                 
Ida Godsk Wolgast  2003              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  36.97                 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Missing  2001              27.29   
  Vest-Brøndby  27.23                 
Susanne Rübner-Petersen  1994              28.28   
  U.S.G  28.60                 
Marianne Duijm  1993              28.47   
  U.S.G  28.50                 
Pernille Nislev  1998              29.87   
  Hillerød Svømmeklub  29.28                 
Xenia Bonnén Sjøgren  1997              29.99   
  Vest-Brøndby  28.82                 
Natascha Bonnén Sjøgren  2000              30.14   
  Vest-Brøndby  30.99                 
Freja Petersen  2000              30.22   
  Vordingborg Svømme Klub  29.86                 
Sylvia Yang  1986              30.30   
  U.S.G  30.50                 
Louise Buhl Borg  1987              31.08   
  U.S.G  30.50                 
10  Volena Dimitrova  1999              31.31   
  Vordingborg Svømme Klub  32.04                 
11  Katharina N Møller  2001              31.33   
  Vest-Brøndby  32.59                 
12  Thea Sejr Hansen  1984              31.76   
  U.S.G  31.00                 
13  Laura Mikkelsen  2001              32.44   
  Haslev Svømmeklub  32.02                 
14  Asta Fuglsang Andersen  2001              32.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.00                 
15  Sarah Kongstad Hansen  2001              33.56   
  Haslev Svømmeklub  33.34                 
16  Cecilie Kaas Olsen  2001              39.42   
  Odsherred Svømmeklub  37.86                 
Minna Juul  2001              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  32.96                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolaj Pedersen  2005              34.00   
  Sigma Swim Birkerød  35.56                 
Tobias Stenderup Jensen  2005              35.79   
  Sigma Swim Birkerød  37.79                 
Johan Galsøe  2005              35.84   
  Hillerød Svømmeklub  37.14                 
Valdemar Høngaard  2006              36.03   
  Værløse Svømmeklub  38.93                 
Sebastian Sand Gottlieb  2005              36.47   
  Sigma Swim Allerød  37.05                 
Thomas Jørgensen  2005              37.74   
  Sigma Swim Birkerød  38.64                 
Joakim K. Christoffersen  2005              38.10   
  Sigma Swim Birkerød  40.24                 
Magnus Tullberg  2005              40.09   
  Sigma Swim Birkerød  46.94                 
Oliver Lassen  2005              40.62   
  Sigma Swim Birkerød  38.80                 
10  August Victor Klapp  2005              41.02   
  Hillerød Svømmeklub  45.64                 
11  Hugo Haakansson  2006              41.21   
  Vest-Brøndby  42.22                 
12  Hjalte Møller  2007              41.92   
  Haslev Svømmeklub  42.01                 
13  Alex Føns Voss  2005              42.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.33                 
14  August Manniche  2006              44.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  51.78                 
15  Noah Lester  2006              48.47   
  Værløse Svømmeklub  45.67                 
16  Conrad Klyver Vind  2005              49.43   
  Vest-Brøndby  48.34                 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer Sandfeld  2003              31.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.66                 
Anas El Ayadi  2003              32.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.90                 
Jakob Legaard  2003              33.25   
  Sigma Swim Allerød  33.05                 
Oscar Jensen  2003              33.90   
  Sigma Swim Birkerød  33.92                 
Villads Arfelt  2004              35.37   
  Sigma Swim Birkerød  36.18                 
Magnus Ravn Borch  2003              35.55   
  Værløse Svømmeklub  35.76                 
Victor Compen  2003              35.88   
  Haslev Svømmeklub  36.75                 
Lucas Linnebjerg  2003              38.05   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Albert U. Thystrup  2003              38.24   
  Haslev Svømmeklub  39.06                 
10  Gustav B. Frederiksen  2004              38.54   
  Vordingborg Svømme Klub  37.96                 
11  Bertram Wenneberg  2004              38.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.72                 
12  William Leander Agerskov  2004              39.00   
  Sigma Swim Allerød  41.53                 
13  Lauritz Tørholm Jørgensen  2004              48.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.00                 
Jonas P. Dahrup  2004              DSQ  Tyvstart 
  Haslev Svømmeklub  37.31                 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Thybo Ganzhorn  2001              26.97   
  Vest-Brøndby  26.11                 
Sebastian Ejdesgaard  2001              27.98   
  Hillerød Svømmeklub  28.04                 
Lucas Jensen  2001              28.19   
  Vest-Brøndby  28.34                 
Frederik Clausen  2001              28.22   
  Hillerød Svømmeklub  29.01                 
Frederik Kongstad Hansen  2001              28.35   
  Haslev Svømmeklub  29.61                 
Simon Blidarevic  2002              28.50   
  Hillerød Svømmeklub  28.96                 
Mikkel Ringer  2001              28.82   
  Vordingborg Svømme Klub  28.64                 
Tobias Sundwall  2001              29.36   
  Værløse Svømmeklub  30.29                 
Christian Galsøe  2002              29.87   
  Hillerød Svømmeklub  29.44                 
10  Viktor Eibye  2001              29.92   
  Haslev Svømmeklub  32.81                 
11  Mikkel Hemmingsen  2002              30.74   
  Vest-Brøndby  30.53                 
12  Lucas Jøns  2002              30.91   
  Værløse Svømmeklub  31.56                 
13  Andreas Borggaard  2002              31.70   
  Odsherred Svømmeklub  34.03                 
14  Noel Willem Pihl  2002              33.32   
  Hillerød Svømmeklub  33.57                 
15  Oliver Lorentzen  2002              37.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.00                 
Oscar Lykke Fischer  2002              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  31.00                 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Møller Jensen  1992              24.30   
  Vest-Brøndby  24.26                 
Martin Nielsen  1997              24.87   
  Vest-Brøndby  24.51                 
Asbjørn Hammershøj  2000              27.45   
  Værløse Svømmeklub  27.20                 
Rasmus Lynge Schmidt  2000              28.10   
  Haslev Svømmeklub  27.42                 
Asmund V. Christiansen  2000              30.59   
  Odsherred Svømmeklub  30.46                 
Niklas Kaas Olsen  1999              31.80   
  Odsherred Svømmeklub  31.64                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:54 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:11   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      39.54  1:28.11  2:15.70    2:59.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.00                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004      39.64  1:27.44  2:20.08    3:13.54   
  Vest-Brøndby  3:09.43                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005      41.71  1:34.27  2:25.86    3:16.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:20.00                 
                     
Rebecca Petersen  2005      42.27  1:35.36  2:29.48    3:19.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.00                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005      45.03  1:37.74  2:32.35    3:19.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:45.00                 
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Witt  2002      42.70  1:33.94  2:25.86    3:15.49   
  Vest-Brøndby  3:14.02                 
                     
Emilie Ferslev Christians  2002      43.29  1:37.83  2:33.07    3:26.17   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Missing  2001      31.94  1:08.99  1:47.47    2:23.84   
  Vest-Brøndby  2:21.15                 
                     
Nicole Jensen  1996      33.99  1:14.16  1:55.09    2:36.21   
  Haslev Svømmeklub  2:42.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:11 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:23   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004      38.12  1:21.80  2:07.86    2:51.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.00                 
                     
Tobias Gammelvind  2004      40.33  1:27.47  2:15.08    3:01.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:15.00                 
                     
William Ølshøj  2004      40.10  1:28.00  2:17.43    3:05.70   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Sebastian Greisen  2004      43.01  1:33.35  2:26.19    3:18.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:20.00                 
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Thybo Ganzhorn  2001      33.78  1:13.22  1:51.52    2:29.84   
  Vest-Brøndby  2:27.84                 
                     
Frederik Helms  2001      35.35  1:14.34  1:55.21    2:35.12   
  Vest-Brøndby  2:39.02                 
                     
Lucas Jensen  2001      36.10  1:18.09  2:01.56    2:44.57   
  Vest-Brøndby  2:42.71                 
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Thor Sørensen  1999      30.40  1:05.86  1:42.94    2:22.68   
  Vest-Brøndby  2:20.34                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:23 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:53   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Falka Tind  2006      45.05        1:32.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:36.70                 
                     
Astrid Mulipola  2006      45.32        1:35.29   
  Sigma Swim Allerød  1:42.09                 
                     
Malu Melody Christensen  2006      47.52        1:35.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:47.52                 
                     
Matilde Maagøe  2007      49.12        1:39.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:38.49                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006      50.95        1:40.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:46.88                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006      50.66        1:41.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:46.22                 
                     
Carla Heidemann  2007      51.67        1:44.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:44.06                 
                     
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      53.90        1:45.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:47.02                 
                     
Sara Kaarup Andersen  2006      52.55        1:46.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:46.26                 
                     
10  Mikkeline Steen Stokkebro  2007      52.56        1:46.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:56.06                 
                     
11  Maria Kjer Rasmussen  2007      52.56        1:46.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:46.99                 
                     
12  Emilie Fabricius Thomsen  2006      52.52        1:47.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.43                 
                     
13  Laura Lind-Christensen  2006      54.08        1:47.54   
  Sigma Swim Allerød  1:47.37                 
                     
14  Athena Haugsted Pihl  2006      53.41        1:48.63   
  Hillerød Svømmeklub  1:50.39                 
                     
15  Rebecca Loft Helms  2006      54.85        1:48.97   
  Vest-Brøndby  1:49.60                 
                     
16  Alberte K. Andersen  2006      56.08        1:50.93   
  Vest-Brøndby  1:50.30                 
                     
17  Julie Philip  2007      56.13        1:52.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:57.35                 
                     
18  Wilma Nørgaard  2006      55.45        1:54.60   
  Vest-Brøndby  1:53.67                 
                     
19  Veronica Larnkjær  2006      55.41        1:56.00   
  Vest-Brøndby  1:54.58                 
                     
20  Lærke Hansen  2006      56.52        1:58.34   
  Vest-Brøndby  1:57.64                 
                     
21  Frederikke Westh  2007      56.49        1:58.57   
  Vest-Brøndby  2:06.75                 
                     
22  Astrid Høyer  2007      58.86        2:01.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:01.34                 
                     
23  Mikkeline H. Jacobsen  2007      59.08        2:02.66   
  Vest-Brøndby  2:09.88                 
                     
24  Alberte Ricken  2007      1:05.50        2:16.22   
  Hillerød Svømmeklub  2:10.01                 
                     
Agnes Højsteen  2007              DNS   
  Vest-Brøndby  2:10.06                 
                     
Agnete Boelt  2006              DSQ  Svøm på mave 50m 
  Sigma Swim Allerød  1:42.94                 
                     
Asta Bundgaard Wanscher  2006              DSQ  Ej forsat bevæg 75m 
  Sigma Swim Allerød  2:00.92                 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Højerslev Eriksen  2004      36.76        1:15.17   
  Vest-Brøndby  1:11.91                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004      39.68        1:19.17   
  Hillerød Svømmeklub  1:21.90                 
                     
Anne Sofie Devantier  2004      40.23        1:22.66   
  Vest-Brøndby  1:19.65                 
                     
Ida Zeiler Terkildsen  2004      40.93        1:23.99   
  Hillerød Svømmeklub  1:52.02                 
                     
Freja Søndergaard  2004      41.30        1:26.78   
  Vordingborg Svømme Klub  1:26.58                 
                     
Anna Lind Petersen  2004      43.03        1:26.91   
  Haslev Svømmeklub  1:30.90                 
                     
Olivia Møller  2004      42.96        1:27.19   
  Haslev Svømmeklub  1:29.67                 
                     
Amalie Wichmann Larsen  2005      43.84        1:29.26   
  Haslev Svømmeklub  1:31.26                 
                     
Mathilde Friis Autzen  2005      43.54        1:29.41   
  Sigma Swim Allerød  1:34.25                 
                     
10  Catrine Porsdal  2005      44.57        1:29.96   
  Sigma Swim Birkerød  1:29.47                 
                     
11  Cecilie G. Mortensen  2005      44.68        1:30.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.18                 
                     
12  Camilla Porsdal  2005      45.67        1:32.87   
  Sigma Swim Birkerød  1:35.19                 
                     
13  Lykke Gøtterup Jensen  2004      46.71        1:33.62   
  Vest-Brøndby  1:32.94                 
                     
14  Esther Haudrum Larsen  2005      46.09        1:35.83   
  Værløse Svømmeklub  1:38.78                 
                     
15  Natascha Packert-Frandsen  2005      48.82        1:39.30   
  Vest-Brøndby  1:42.96                 
                     
16  Petrine R. E. Sørensen  2005      52.14        1:45.62   
  Haslev Svømmeklub  1:32.63                 
                     
17  Ella Gohr Metz  2005      52.85        1:45.85   
  Vest-Brøndby  1:49.97                 
                     
18  Ida Jacobsen  2005      53.54        1:45.89   
  Vest-Brøndby  1:47.17                 
                     
19  Caroline Svane  2005      51.33        1:47.43   
  Vest-Brøndby  1:53.31                 
                     
20  Sophia Drauschke  2005      54.66        1:47.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:56.91                 
                     
21  Katrine Holm  2005      53.94        1:51.29   
  Vest-Brøndby  1:58.88                 
                     
22  Camilla Guldborg Knudsen  2005      54.85        1:52.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:56.91                 
                     
23  Safa Mohammed  2005      53.28        1:52.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.00                 
                     
Ellen Prescott  2005              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Carmen Bach Byrholt  2004              DSQ  Ej forsat bevæg 75m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:43.50                 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Nielsen  2003      34.92        1:13.09   
  Haslev Svømmeklub  1:12.94                 
                     
Ida Holm Hansen  2002      35.84        1:13.85   
  Værløse Svømmeklub  1:17.70                 
                     
Sasia Lundhus  2002      37.50        1:16.44   
  Vest-Brøndby  1:16.41                 
                     
Sofie Lund-Scherbeck  2003      37.84        1:16.44   
  Værløse Svømmeklub  1:16.50                 
                     
Mikala Ravn Borch  2003      39.15        1:17.90   
  Værløse Svømmeklub  1:22.22                 
                     
Ulrikke Veje  2002      39.05        1:19.16   
  Hillerød Svømmeklub  1:27.75                 
                     
Mia Witt  2002      41.75        1:23.09   
  Vest-Brøndby  1:24.75                 
                     
Frederikke L. B. Høngaard  2003      43.98        1:30.80   
  Værløse Svømmeklub  1:34.42                 
                     
Ida Salling Johansen  2002      47.85        1:38.45   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Astrid Blomgren Agerbak  2003              DSQ  Ej forsat bevæg 25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.00                 
                     
Linea Christiansen  2003              DSQ  Ud på mave 50m 
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Zara Wendel  2002              DSQ  Ej forsat bevæg 25m 
  Odsherred Svømmeklub  1:15.42                 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Missing  2001      35.36        1:10.97   
  Vest-Brøndby  1:10.34                 
                     
Laura Smidt Hansen  1992      34.55        1:12.01   
  U.S.G  1:11.30                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001      35.44        1:12.84   
  Vest-Brøndby  1:09.03                 
                     
Volena Dimitrova  1999      36.37        1:15.82   
  Vordingborg Svømme Klub  1:18.40                 
                     
Asta Fuglsang Andersen  2001      42.57        1:28.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.00                 
                     
Sarah Kongstad Hansen  2001      44.58        1:32.26   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Nina Skou Clausen  2001      49.84        1:43.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:43.32                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  11 juni 2016 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:53 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2016    Udskriftsdato  11 juni 2016   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:34   
  Arrangør  Svømmeklubben Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 juni 2016         
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Møller  2005      38.72        1:19.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.73                 
                     
Sebastian Sand Gottlieb  2005      43.27        1:26.31   
  Sigma Swim Allerød  1:24.77                 
                     
Christopher Vejlbo Hansen  2005      43.35        1:27.58   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006      43.51        1:28.41   
  Vest-Brøndby  1:25.27                 
                     
Theodor Wernberg Løvgreen  2005      44.70        1:30.40   
  Sigma Swim Allerød  1:33.17                 
                     
Magnus Løfquist  2005      44.91        1:31.22   
  Sigma Swim Allerød  1:31.99                 
                     
Sebastian Pedersen  2005      46.98        1:33.74   
  Sigma Swim Birkerød  1:36.97                 
                     
Gustav Abildgaard  2005      47.03        1:35.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:41.04                 
                     
Jonathan S. Samuelsson  2005      47.44        1:36.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:56.98                 
                     
10  David Johannes Dahl  2006      46.96        1:37.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.89                 
                     
11  Sebastian Egenhardt  2006      48.03        1:40.57   
  Vest-Brøndby  1:39.67                 
                     
12  Joakim K. Christoffersen  2005      48.20        1:40.59   
  Sigma Swim Birkerød  1:39.83                 
                     
13  Ditlev Queitsch  2006              1:40.95   
  Vest-Brøndby  1:42.23                 
                     
14  Valdemar Høngaard  2006      51.54        1:43.41   
  Værløse Svømmeklub  1:42.19                 
                     
15  Karl Korfix Barlebo  2006      49.58        1:44.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:57.05                 
                     
16  Sigurd Chistopher Vickery  2005      51.52        1:44.70   
  Vest-Brøndby  1:42.97                 
                     
17  Hugo Haakansson  2006      52.09        1:45.18   
  Vest-Brøndby  1:41.56                 
                     
18  Kristian S. Sørensen  2005      52.57        1:46.77   
  Vest-Brøndby  1:45.54                 
                     
19  August Victor Klapp  2005      51.88        1:48.83   
  Hillerød Svømmeklub  1:45.01