Resultat för Spar Nord Hørsholm Cup 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:24 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 358 | 31.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
2 | Oliver Sperling | 2004 | 232 | 36.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.99 | |||||||||
3 | Mikkel Roed | 2004 | 225 | 36.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.78 | |||||||||
4 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 224 | 36.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.63 | |||||||||
5 | Cornelius Olsen | 2005 | 214 | 37.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
6 | Oliver Schultz | 2004 | 213 | 37.53 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.19 | |||||||||
7 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 200 | 38.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.78 | |||||||||
8 | Lucas Kaavé | 2004 | 200 | 38.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.14 | |||||||||
9 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 192 | 38.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.37 | |||||||||
10 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 169 | 40.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.11 | |||||||||
11 | Ikaros Volianitis | 2004 | 168 | 40.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.21 | |||||||||
12 | Michael Halck | 2004 | 153 | 41.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.45 | |||||||||
13 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 135 | 43.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.92 | |||||||||
14 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 131 | 44.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.00 | |||||||||
15 | David Johannes Dahl | 2006 | 127 | 44.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.77 | |||||||||
16 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 126 | 44.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.63 | |||||||||
17 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 122 | 45.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.00 | |||||||||
18 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 112 | 46.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 49.98 | |||||||||
19 | Matthias Slot | 2005 | 111 | 46.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.16 | |||||||||
20 | Silas Fessel | 2004 | 106 | 47.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 100 | 48.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.77 | |||||||||
22 | Gustav Abildgaard | 2005 | 91 | 49.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.07 | |||||||||
23 | Anders Junker | 2005 | 75 | 53.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.16 | |||||||||
24 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 69 | 54.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.55 | |||||||||
25 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 68 | 54.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.24 | |||||||||
26 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 67 | 55.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.52 | |||||||||
27 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 59 | 57.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.00 | |||||||||
28 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 50 | 1:00.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.49 | |||||||||
29 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 49 | 1:01.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
- | Frederik Molin | 2005 | DSQ | ej samt. fremf. arme | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.43 | |||||||||
- | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.43 | |||||||||
- | Vincent Matras | 2005 | DSQ | crawlben v/start | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.59 | |||||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 471 | 28.81 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.45 | |||||||||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 433 | 29.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.90 | |||||||||
3 | Mert Kaya | 2001 | 416 | 30.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
4 | Christian Ong Hansen | 2001 | 398 | 30.49 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 382 | 30.90 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.93 | |||||||||
6 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 376 | 31.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.33 | |||||||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | 358 | 31.58 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.73 | |||||||||
8 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 329 | 32.48 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.37 | |||||||||
9 | Mathias Nørskov | 2001 | 327 | 32.54 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
10 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 323 | 32.66 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.56 | |||||||||
11 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 311 | 33.10 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
12 | Valdemar Brøns | 2003 | 304 | 33.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
13 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 302 | 33.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.03 | |||||||||
14 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 298 | 33.57 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.93 | |||||||||
15 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 287 | 34.00 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.32 | |||||||||
16 | Lucas Reuter | 2002 | 285 | 34.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.42 | |||||||||
17 | William Kristensen | 2003 | 283 | 34.16 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
18 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 282 | 34.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.96 | |||||||||
19 | Christoffer Hove | 2002 | 280 | 34.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.68 | |||||||||
20 | Asger Hugo Juul | 2003 | 273 | 34.57 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.60 | |||||||||
21 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 257 | 35.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
22 | Alens Daugelis | 2002 | 232 | 36.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
23 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 230 | 36.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.03 | |||||||||
24 | Valdemar Kristensen | 2003 | 230 | 36.59 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.69 | |||||||||
25 | Mathias Ehlers | 2003 | 207 | 37.88 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.56 | |||||||||
26 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 204 | 38.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.66 | |||||||||
27 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 199 | 38.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.55 | |||||||||
28 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 188 | 39.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.85 | |||||||||
29 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 187 | 39.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.23 | |||||||||
30 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 168 | 40.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.07 | |||||||||
31 | Otto Walther Holst | 2003 | 163 | 41.00 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.20 | |||||||||
32 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 151 | 42.03 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 127 | 44.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 42.02 | |||||||||
- | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 568 | 27.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.78 | |||||||||
2 | Adam Hansen | 1998 | 546 | 27.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.11 | |||||||||
3 | Julius Munk | 2000 | 543 | 27.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.83 | |||||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 534 | 27.64 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.58 | |||||||||
5 | Christian Andersen | 1999 | 443 | 29.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.41 | |||||||||
6 | Lucas Hoffmann | 2000 | 437 | 29.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
7 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 370 | 31.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.27 | |||||||||
8 | Andreas L. Damgård | 2000 | 369 | 31.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
9 | Emil Tönshoff | 2000 | 366 | 31.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
10 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 299 | 33.51 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
11 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 299 | 33.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
- | Scott Steenberg | 2000 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 648 | 25.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.50 | |||||||||
2 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 484 | 28.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.53 | |||||||||
3 | Mark Halding | 1991 | 457 | 29.10 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:24 |