2018-12-10   09:39:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Blueseventy Simcup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Blueseventy Simcup    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  09:34   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Gunnarsson  2002    589  29.25        1:00.70   
  Linköpings Allmänna SS  59.18                 
                     
Klara Gårdman  2002    535  29.99        1:02.69   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:04.93                 
                     
Vera Karlsson  2003    496  30.42        1:04.28   
  Linköpings Allmänna SS  1:06.61                 
                     
Wilma Holmertz  2003    466  31.16        1:05.66   
  Linköpings Allmänna SS  1:06.84                 
                     
Lovisa Öhrn  2002    461  31.50        1:05.88   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:07.91                 
                     
Tilda Tellfjord  2003    455  32.15        1:06.15   
  Jönköpings Simsällskap  1:08.96                 
                     
Tilda Carlsson  2003    448  31.03        1:06.52   
  Motala Simsällskap  1:08.06                 
                     
Thilde Smedbäck  2004    446  31.44        1:06.59   
  Linköpings Allmänna SS  1:06.12                 
                     
Sofia Westerberg  2002    446  32.14        1:06.61   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:08.40                 
                     
10  Jazmina Hedqvist  2002    439  31.52        1:06.97   
  Hvetlanda Simsällskap  1:07.47                 
                     
11  Jane Elgh  2004    438  31.93        1:07.02   
  Jönköpings Simsällskap  1:08.80                 
                     
12  Isadora Rosén  2002    416  32.11        1:08.16   
  Motala Simsällskap  1:08.88                 
                     
13  Amanda Weiding  2003    416  32.09        1:08.17   
  Linköpings Allmänna SS  1:07.18                 
                     
14  Alva Högberg  2002    408  32.66        1:08.61   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.34                 
                     
15  Wilma Svensson  2004    399  32.37        1:09.10   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.64                 
                     
16  Darja Koutchinskaia  2003    397  32.83        1:09.24   
  Linköpings Allmänna SS  1:09.11                 
                     
17  Emilia Ericson  2003    384  33.98        1:10.04   
  Anderstorps Simsällskap  1:11.17                 
                     
18  Martina Karlsson  2003    374  33.52        1:10.64   
  Linköpings Allmänna SS  1:08.30                 
                     
19  Olivia Gustafsson  2004    373  34.11        1:10.67   
  Linköpings Allmänna SS  1:10.23                 
                     
20  Ellen Havskog  2005    362  35.06        1:11.43   
  Hultsfreds Simsällskap  1:15.17                 
                     
21  Wilma Carlheim  2003    356  34.15        1:11.79   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.77                 
                     
22  Annie Westerlund  2002    353  33.66        1:11.97   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:13.67                 
                     
23  Tilda Jaconelli  2003    350  34.51        1:12.19   
  Linköpings Allmänna SS  1:14.91                 
                     
24  Ida Rudelius  2004    348  34.15        1:12.37   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.62                 
                     
25  Emilia Eriksson  2004    344  33.90        1:12.65   
  Motala Simsällskap  1:14.22                 
                     
26  Märta Högfeldt  2005    336  35.41        1:13.18   
  Linköpings Allmänna SS  1:16.14                 
                     
27  Nora Rogö  2004    336  36.01        1:13.21   
  Jönköpings Simsällskap  1:14.16                 
                     
28  Emma Bengtsson  2002    332  35.16        1:13.45   
  Motala Simsällskap  1:13.32                 
                     
29  Hilma Broden  2003    327  35.33        1:13.88   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:13.64                 
                     
30  Alice Fransson  2004    323  34.61        1:14.13   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.62                 
                     
31  Leija Johansson Junttila  2006    309  36.70        1:15.30   
  Motala Simsällskap  1:21.72                 
                     
32  Agnes Torén  2003    300  36.99        1:15.97   
  Anderstorps Simsällskap  1:20.24                 
                     
33  Klara Lundberg  2004    297  36.00        1:16.26   
  Linköpings Allmänna SS  1:21.55                 
                     
34  Hanna Persson  2004    297  36.43        1:16.29   
  Linköpings Allmänna SS  1:16.12                 
                     
35  Elvira Nilsson  2004    290  36.73        1:16.85   
  Linköpings Allmänna SS  1:21.56                 
                     
36  Elsa Linné  2003    290  36.22        1:16.89   
  Linköpings Allmänna SS  1:17.93                 
                     
37  Natalie Stjärnås  2003    281  37.22        1:17.64   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.75                 
                     
38  Elin Gustafsson  2005    260  37.34        1:19.72   
  Linköpings Allmänna SS  1:25.80                 
                     
39  Maja Arnell  2004    254  38.04        1:20.33   
  Linköpings Allmänna SS  1:21.40                 
                     
40  Julia Arildsson  2005    237  39.29        1:22.17   
  Linköpings Allmänna SS  1:25.31                 
                     
41  Katarina Pettersson  2005    231  40.12        1:22.94   
  Motala Simsällskap  1:31.51                 
                     
42  Darya Abbaspour  2005    228  39.82        1:23.23   
  Linköpings Allmänna SS  1:34.52                 
                     
43  Frida Holmqvist  2005    217  40.73        1:24.71   
  Linköpings Allmänna SS  1:31.55                 
                     
44  Sofia Wallin  2005    216  40.40        1:24.85   
  Linköpings Allmänna SS  1:33.45                 
                     
45  Greta Sjögren  2007    211  41.06        1:25.48   
  Motala Simsällskap  1:47.37                 
                     
46  Josefin Klintåker  2006    208  40.83        1:25.83   
  Linköpings Allmänna SS  1:26.47                 
                     
47  Emma Werner  2005    204  41.18        1:26.40   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:30.90                 
                     
48  Althaea Süsskind  2007    186  40.85        1:29.16   
  Linköpings Allmänna SS  1:35.77                 
                     
49  Ronja Flanagan  2006    185  40.64        1:29.19   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:37.26                 
                     
50  Frida Erlandsson  2006    184  42.58        1:29.45   
  Linköpings Allmänna SS  1:31.56                 
                     
51  Elin Heimdahl  2004    183  41.95        1:29.63   
  Linköpings Allmänna SS  1:27.89                 
                     
52  Ellen Arnell  2006    166  42.71        1:32.57   
  Linköpings Allmänna SS  1:39.75                 
                     
53  Kristel Aziz  2005    165  41.40        1:32.74   
  Linköpings Allmänna SS  1:48.25                 
                     
54  Jennifer Bogren  2006    159  43.31        1:33.97   
  Hultsfreds Simsällskap  1:39.35                 
                     
55  Mathilda Petersson  2004    158  44.28        1:34.10   
  Hultsfreds Simsällskap  1:50.10                 
                     
56  Astrid Rosén  2005    150  44.21        1:35.77   
  Motala Simsällskap  1:45.08                 
                     
57  Tyra Andersson  2006    142  44.44        1:37.46   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
58  Henny Paläng  2006    137  46.54        1:38.53   
  Linköpings Allmänna SS  1:49.62                 
                     
59  Selma Sjögren  2004    135  45.16        1:39.02   
  Motala Simsällskap  1:46.39                 
                     
60  Hanna Manninen  2006    133  45.71        1:39.69   
  Motala Simsällskap  1:46.05                 
                     
61  Tilda Larsson  2008    127  49.01        1:41.13   
  Linköpings Allmänna SS  1:50.44                 
                     
62  Fanny Ivarsson  2007    125  50.21        1:41.58   
  Linköpings Allmänna SS  1:47.70                 
                     
63  Klara Haraldsson  2005    122  46.69        1:42.40   
  Motala Simsällskap  1:48.96                 
                     
64  Hanna Oehm  2007    113  48.96        1:45.13   
  Linköpings Allmänna SS  1:49.80                 
                     
65  Ellen Ekström Nelson  2006    107  48.75        1:46.91   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
66  Elsa Björnholm  2006    107  50.31        1:47.10   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
67  Angelica Hietanen  2007    97  52.69        1:50.59   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
68  Emma Persson  2007    85  52.35        1:55.68   
  Linköpings Allmänna SS  1:51.42                 
                     
69  Viola Högberg  2007    82  54.81        1:57.04   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Linnéa Lundbohm  2006              DNS   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Klara Eriksson  2000    557  30.07        1:01.86   
  Nyköpings Simsällskap  1:01.72                 
                     
Rebecka Loikala  2000    545  29.56        1:02.30   
  Eskilstuna Simklubb  1:01.62                 
                     
Matilda Savén  2000    524  30.73        1:03.13   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.26                 
                     
Felicia Smedbäck  2000    511  31.25        1:03.65   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.58                 
                     
Jennie Isaksen  2000    498  31.42        1:04.20   
  Eskilstuna Simklubb  1:03.68                 
                     
Elsa Sellmo  2000    482  31.71        1:04.92   
  Hvetlanda Simsällskap  1:03.95                 
                     
Erika Tudegård  2001    481  31.80        1:04.94   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.76                 
                     
Andrea Palm  2000    472  30.65        1:05.36   
  Linköpings Allmänna SS  1:03.79                 
                     
Hilda Linné  2000    470  31.68        1:05.47   
  Linköpings Allmänna SS  1:03.91                 
                     
10  Wilma Danlid  2000    463  31.24        1:05.78   
  Hvetlanda Simsällskap  1:02.35                 
                     
11  Amanda Kullman  2000    461  31.47        1:05.89   
  Eskilstuna Simklubb  1:05.20                 
                     
12  Sasha Hehir  2000    458  31.43        1:06.03   
  Jönköpings Simsällskap  1:08.30                 
                     
13  Tilda Wik  2001    457  32.04        1:06.06   
  Eskilstuna Simklubb  1:05.00                 
                     
14  Emilia Loikala  2000    451  31.65        1:06.37   
  Eskilstuna Simklubb  1:05.23                 
                     
15  Maja Gustafsson  2001    429  32.27        1:07.48   
  Eskilstuna Simklubb  1:07.57                 
                     
16  Cecilia Ahnlund  2001    420  32.69        1:07.96   
  Eskilstuna Simklubb  1:11.77                 
                     
17  Walda Jonsson  2001    406  32.19        1:08.74   
  Eskilstuna Simklubb  1:10.08                 
                     
18  Mariam Istiphan  2001    401  33.38        1:09.03   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.92                 
                     
19  Ylva Rehnholm  2000    397  33.05        1:09.26   
  Eskilstuna Simklubb  1:10.90                 
                     
20  Matilda Jungstedt  2001    388  33.52        1:09.78   
  Eskilstuna Simklubb  1:13.48                 
                     
21  Julia Henrysson  2000    357  34.07        1:11.76   
  Hvetlanda Simsällskap  1:09.93                 
                     
22  Matilda Mild  2001    320  35.73        1:14.43   
  Anderstorps Simsällskap  1:09.19                 
                     
Alice Almén  2001              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  1:05.55                 
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Eriksson  1999    704  27.61        57.21   
  Jönköpings Simsällskap  56.69                 
                     
Vilma Ekström  1994    688  27.67        57.66   
  Linköpings Allmänna SS  55.72                 
                     
Moa Ståhl  1995    686  28.10        57.72   
  Linköpings Allmänna SS  56.46                 
                     
Sofia Henell  1997    642  28.19        59.00   
  Linköpings Allmänna SS  57.18                 
                     
Emma Varga  1997    627  28.28        59.45   
  Simklubben Neptun  56.73                 
                     
Alice Müllern  1998    618  28.66        59.74   
  Jönköpings Simsällskap  58.85                 
                     
Emma Magnusson  1998    605  29.09        1:00.18   
  Linköpings Allmänna SS  59.29                 
                     
Linnea Fundberg  1999    556  30.03        1:01.88   
  Eskilstuna Simklubb  1:01.01                 
                     
Elin Ristl  1999    549  30.03        1:02.15   
  Jönköpings Simsällskap  1:00.12                 
                     
10  Elise Gidlöf  1999    502  30.92        1:04.04   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.63                 
                     
11  Johanna Gunnarsson  1999    481  30.46        1:04.95   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.17                 
                     
12  Sofia Bjälevik  1999    474  31.52        1:05.29   
  Eskilstuna Simklubb  1:04.23                 
                     
13  Emma Roos  1999    471  30.68        1:05.42   
  Jönköpings Simsällskap  1:01.10                 
                     
14  Ella Nordanskog  1998    384  32.97        1:10.04   
  Linköpings Allmänna SS  1:09.57                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  09:34 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Blueseventy Simcup    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Victor Johansson  1998    717  27.46  55.33  1:23.16    1:50.99   
  Jönköpings Simsällskap  1:47.69                 
                     
Markus Malm  1997    657  27.79  56.87  1:25.65    1:54.26   
  Jönköpings Simsällskap  1:50.01                 
                     
Filip Grimberg  1998    656  27.69  57.00  1:26.25    1:54.35   
  Jönköpings Simsällskap  1:48.53                 
                     
Albin Lövgren  1999    648  27.42  57.36  1:26.32    1:54.81   
  Jönköpings Simsällskap  1:52.60                 
                     
Tim Lärkfeldt  2000    639  27.37  56.94  1:26.57    1:55.36   
  Jönköpings Simsällskap  1:52.81                 
                     
Ishak Sabic  1999    611  27.66  56.98  1:27.15    1:57.09   
  Jönköpings Simsällskap  1:57.14                 
                     
Marcus Holmquist  2000    595  28.17  57.71  1:27.69    1:58.12   
  Jönköpings Simsällskap  1:56.75                 
                     
William Brand  1998    594  27.63  57.89  1:28.20    1:58.19   
  Eskilstuna Simklubb  1:56.54                 
                     
Anton Steindl  2000    575  26.76  56.52  1:27.54    1:59.46   
  Jönköpings Simsällskap  2:08.03                 
                     
10  Johan Bergwall  1999    550  27.98  58.53  1:29.72    2:01.21   
  Jönköpings Simsällskap  2:05.54                 
                     
11  Daniel Olsson  1996    532  27.84  58.40  1:30.33    2:02.63   
  Linköpings Allmänna SS  1:59.30                 
                     
12  Sixten Almén  1999    531  28.40  59.62  1:31.52    2:02.69   
  Linköpings Allmänna SS  2:01.98                 
                     
12  William Kerman  2001    531  29.01  1:00.41  1:31.85    2:02.69   
  Anderstorps Simsällskap  2:04.06                 
                     
14  Viktor Svan  2000    490  29.05  1:01.03  1:33.65    2:05.98   
  Jönköpings Simsällskap  2:02.49                 
                     
15  Svante Linnér  2000    469  29.85  1:02.20  1:35.21    2:07.83   
  Motala Simsällskap  2:08.04                 
                     
16  Gustav Henell  1999    468  29.12  1:01.32  1:34.45    2:07.92   
  Linköpings Allmänna SS  2:09.02                 
                     
17  Naevid Kiasat  2001    446  30.74  1:03.61  1:37.27    2:09.97   
  Linköpings Allmänna SS  2:08.88                 
                     
18  Oliver Tykesson  2000    408  29.43  1:02.95  1:38.71    2:13.88   
  Linköpings Allmänna SS  2:06.07                 
                     
19  Patrik Petkoczi  2002    403  31.64  1:06.11  1:40.57    2:14.43   
  Jönköpings Simsällskap  2:19.95                 
                     
20  Sebastian Nilsson  2002    400  30.70  1:04.92  1:40.45    2:14.77   
  Linköpings Allmänna SS  2:12.50                 
                     
21  Elliot Fielder  2003    394  30.83  1:05.98  1:42.06    2:15.48   
  Motala Simsällskap  2:19.22                 
                     
22  Albin Staaf  2000    388  31.18  1:06.48  1:41.89    2:16.14   
  Linköpings Allmänna SS  2:17.66                 
                     
23  Carl Bidebo  2000    385  31.26  1:06.40  1:42.03    2:16.52   
  Eskilstuna Simklubb  2:15.36                 
                     
24  John Brolin  2002    377  32.88  1:09.17  1:45.08    2:17.44   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:27.51                 
                     
25  Elias Axelsson  2002    377  32.32  1:07.57  1:44.02    2:17.52   
  Linköpings Allmänna SS  2:24.99                 
                     
26  Henrik Eriksson  2002    344  29.96  1:04.48  1:43.44    2:21.70   
  Motala Simsällskap  2:34.55                 
                     
27  Anton Hegmegi  2005    314  34.06  1:12.01  1:49.69    2:26.07   
  Jönköpings Simsällskap  2:30.96                 
                     
28  Måns Andersson  2002    312  33.69  1:12.05  1:50.52    2:26.39   
  Linköpings Allmänna SS  2:33.00                 
                     
29  Anton Kilander  1999    303  33.80  1:11.17  1:49.84    2:27.80   
  Linköpings Allmänna SS  2:23.41                 
                     
30  Gabriel Eriksson  2004    296  33.27  1:11.55  1:51.23    2:28.99   
  Jönköpings Simsällskap  2:52.10                 
                     
31  Lukas Lundberg  2004    293  34.07  1:12.68  1:51.80    2:29.58   
  Motala Simsällskap  2:27.90                 
                     
32  Erik Wallin  2003    291  34.16  1:12.35  1:51.47    2:29.88   
  Linköpings Allmänna SS  2:31.90                 
                     
33  Gustav Fahlström  2005    285  33.60  1:12.55  1:52.45    2:30.93   
  Motala Simsällskap  2:39.89                 
                     
34  William Barkehed  2003    270  35.25  1:14.72  1:55.75    2:33.56   
  Linköpings Allmänna SS  2:42.90                 
                     
35  Hemming Gong  2001    265  32.94  1:11.90  1:53.02    2:34.56   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:34.88                 
                     
36  Markus Stahre  2004    253  37.07  1:18.18  1:58.51    2:36.93   
  Linköpings Allmänna SS  2:42.39                 
                     
37  Aldin Mandzo  2004    235  36.15  1:17.50  1:58.96    2:40.98   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:53.56                 
                     
38  Olle Almén  2003    232  36.23  1:17.64  2:00.40    2:41.69   
  Linköpings Allmänna SS  2:41.13                 
                     
39  Dylan Saleh  1998    218  34.03  1:15.33  2:00.28    2:44.96   
  Linköpings Allmänna SS  2:47.09                 
                     
40  Filip Gidlöf  2003    218  36.00  1:19.38  2:03.48    2:45.00   
  Linköpings Allmänna SS  2:43.86                 
                     
41  Hannes Blom  2002    214  36.76  1:19.21  2:02.78    2:45.95   
  Linköpings Allmänna SS  2:54.98                 
                     
42  Fredrik Höglund  2006    162  41.39  1:28.47  2:16.71    3:01.95   
  Linköpings Allmänna SS  3:13.23                 
                     
43  Edwin Brimalm  2005    159  42.38  1:29.03  2:17.96    3:03.20   
  Motala Simsällskap                   
                     
44  Nassim Arim  2004    158  41.30  1:29.53  2:18.58    3:03.79   
  Linköpings Allmänna SS  4:11.36                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Blueseventy Simcup    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Holmertz  2003    513          35.96   
  Linköpings Allmänna SS  36.26                 
Lena Årebo  2002    509          36.06   
  Linköpings Allmänna SS  36.60                 
Nadija Sabic  2002    462          37.24   
  Jönköpings Simsällskap  36.46                 
Felicia Järvikari  2002    460          37.29   
  Linköpings Allmänna SS  40.45                 
Lovisa Öhrn  2002    460          37.30   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  37.63                 
Vera Karlsson  2003    441          37.81   
  Linköpings Allmänna SS  38.65                 
Wilma Carlheim  2003    404          38.94   
  Jönköpings Simsällskap  38.74                 
Alva Högberg  2002    389          39.45   
  Linköpings Allmänna SS  39.74                 
Tilda Carlsson  2003    383          39.65   
  Motala Simsällskap  39.33                 
10  Darja Koutchinskaia  2003    374          39.94   
  Linköpings Allmänna SS  39.37                 
11  Jazmina Hedqvist  2002    364          40.32   
  Hvetlanda Simsällskap  39.31                 
12  Elin Friberg  2004    354          40.70   
  Linköpings Allmänna SS  41.24                 
13  Olivia Gustafsson  2004    351          40.79   
  Linköpings Allmänna SS  39.08                 
14  Martina Karlsson  2003    349          40.90   
  Linköpings Allmänna SS  40.22                 
15  Ellen Havskog  2005    345          41.06   
  Hultsfreds Simsällskap  44.29                 
16  Alva Steindl  2002    339          41.27   
  Hvetlanda Simsällskap  38.52                 
17  Ida Rudelius  2004    339          41.28   
  Jönköpings Simsällskap  42.61                 
18  Thilde Smedbäck  2004    336          41.42   
  Linköpings Allmänna SS  41.00                 
19  Emilia Eriksson  2004    332          41.57   
  Motala Simsällskap  42.99                 
20  Nora Rogö  2004    326          41.84   
  Jönköpings Simsällskap  40.20                 
21  Emilia Ericson  2003    325          41.85   
  Anderstorps Simsällskap  41.78                 
22  Wilma Svensson  2004    325          41.86   
  Jönköpings Simsällskap  41.68                 
23  Hanna Persson  2004    298          43.07   
  Linköpings Allmänna SS  43.61                 
24  Amanda Weiding  2003    296          43.19   
  Linköpings Allmänna SS  43.23                 
25  Ebba Holgersson  2005    292          43.41   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  43.01                 
26  Stefanie Petrovic  2003    276          44.22   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  44.20                 
27  Märta Högfeldt  2005    272          44.44   
  Linköpings Allmänna SS  44.65                 
28  Klara Lundberg  2004    271          44.47   
  Linköpings Allmänna SS  47.23                 
29  Leija Johansson Junttila  2006    256          45.31   
  Motala Simsällskap  45.14                 
30  Alice Fransson  2004    253          45.49   
  Linköpings Allmänna SS  47.83                 
31  Sofia Wallin  2005    246          45.92   
  Linköpings Allmänna SS  47.49                 
32  Elin Heimdahl  2004    245          45.98   
  Linköpings Allmänna SS  50.20                 
33  Tilda Jaconelli  2003    238          46.46   
  Linköpings Allmänna SS  47.89                 
34  Elsa Linné  2003    233          46.76   
  Linköpings Allmänna SS  47.45                 
35  Maja Arnell  2004    224          47.40   
  Linköpings Allmänna SS  50.78                 
36  Elin Gustafsson  2005    220          47.64   
  Linköpings Allmänna SS  49.02                 
37  Emma Werner  2005    209          48.47   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  49.24                 
38  Ronja Flanagan  2006    205          48.81   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  48.78                 
39  Mathilda Petersson  2004    204          48.92   
  Hultsfreds Simsällskap  50.55                 
40  Elvira Nilsson  2004    199          49.28   
  Linköpings Allmänna SS  51.17                 
41  Julia Arildsson  2005    194          49.73   
  Linköpings Allmänna SS  51.50                 
42  Frida Holmqvist  2005    188          50.22   
  Linköpings Allmänna SS  54.47                 
43  Agnes Torén  2003    187          50.36   
  Anderstorps Simsällskap  51.52                 
44  Ellen Arnell  2006    183          50.67   
  Linköpings Allmänna SS  51.50                 
45  Althaea Süsskind  2007    166          52.30   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.05                 
46  Darya Abbaspour  2005    166          52.38   
  Linköpings Allmänna SS  56.64                 
47  Ellen Ekström Nelson  2006    165          52.44   
  Hultsfreds Simsällskap  52.34                 
48  Tyra Andersson  2006    164          52.51   
  Hultsfreds Simsällskap  53.64                 
49  Frida Erlandsson  2006    164          52.56   
  Linköpings Allmänna SS  50.99                 
50  Katarina Pettersson  2005    157          53.36   
  Motala Simsällskap  1:02.23                 
51  Klara Haraldsson  2005    150          54.13   
  Motala Simsällskap  58.63                 
52  Josefin Klintåker  2006    144          54.93   
  Linköpings Allmänna SS  52.96                 
53  Selma Sjögren  2004    143          54.95   
  Motala Simsällskap  55.63                 
54  Elsa Björnholm  2006    131          56.57   
  Linköpings Allmänna SS                   
55  Stina Klavins  2007    128          57.13   
  Hultsfreds Simsällskap  1:02.88                 
56  Jennifer Bogren  2006    127          57.24   
  Hultsfreds Simsällskap  55.92                 
57  Henny Paläng  2006    124          57.67   
  Linköpings Allmänna SS  57.85                 
58  Astrid Rosén  2005    123          57.89   
  Motala Simsällskap  1:03.84                 
59  Greta Sjögren  2007    118          58.65   
  Motala Simsällskap  59.68                 
60  Fanny Ivarsson  2007    118          58.66   
  Linköpings Allmänna SS  58.53                 
61  Emma Persson  2007    110          59.96   
  Linköpings Allmänna SS  1:01.84                 
62  Hanna Manninen  2006    110          1:00.06   
  Motala Simsällskap  58.74                 
63  Tilda Larsson  2008    104          1:01.08   
  Linköpings Allmänna SS  1:00.92                 
64  Linnéa Lundbohm  2006    90          1:04.21   
  Linköpings Allmänna SS                   
65  Kristel Aziz  2005    83          1:05.96   
  Linköpings Allmänna SS  58.58                 
66  Hanna Oehm  2007    59          1:13.92   
  Linköpings Allmänna SS  1:10.46                 
Angelica Hietanen  2007              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
Viola Högberg  2007              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ella Lindroth  2001    551          35.12   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  34.10                 
Erika Tudegård  2001    530          35.57   
  Linköpings Allmänna SS  36.70                 
Elin Ljunggren  2000    458          37.35   
  Hvetlanda Simsällskap  36.91                 
Wilma Danlid  2000    439          37.87   
  Hvetlanda Simsällskap  38.06                 
Sasha Hehir  2000    371          40.08   
  Jönköpings Simsällskap  38.62                 
Matilda Mild  2001    338          41.31   
  Anderstorps Simsällskap  40.60                 
Julia Henrysson  2000    244          46.04   
  Hvetlanda Simsällskap  44.91                 
Alice Almén  2001              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  40.78                 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vilma Ekström  1994    747          31.73   
  Linköpings Allmänna SS  31.09                 
Klara Thormalm  1998    644          33.35   
  Jönköpings Simsällskap  31.79                 
Moa Ståhl  1995    591          34.30   
  Linköpings Allmänna SS  33.26                 
Emelie Gidlöf  1997    584          34.44   
  Linköpings Allmänna SS  33.96                 
Sofia Henell  1997    539          35.38   
  Linköpings Allmänna SS  36.06                 
Nilla Atzmannstorfer  1998    508          36.09   
  Jönköpings Simsällskap  34.34                 
Sofia Bjälevik  1999    490          36.51   
  Eskilstuna Simklubb  36.23                 
Sara Thunholm  1999    488          36.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  35.48                 
Evelina Thollström  1999    422          38.37   
  Jönköpings Simsällskap  41.61                 
10  Johanna Gunnarsson  1999    387          39.51   
  Linköpings Allmänna SS  38.74                 
11  Agnes Ljunggren  1999    375          39.93   
  Hvetlanda Simsällskap  39.75                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Blueseventy Simcup    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elliot Fielder  2003    436  34.83        1:13.32   
  Motala Simsällskap  1:15.61                 
                     
Ruben Staaf  2002    406  35.37        1:15.10   
  Linköpings Allmänna SS  1:17.82                 
                     
Job Sanders  2003    373  37.29        1:17.22   
  Jönköpings Simsällskap  1:18.14                 
                     
Gustav Edlund  2004    358  36.91        1:18.25   
  Linköpings Allmänna SS  1:21.59                 
                     
Erik Wallin  2003    305  38.95        1:22.58   
  Linköpings Allmänna SS  1:24.91                 
                     
Anton Hegmegi  2005    301  39.83        1:22.97   
  Jönköpings Simsällskap  1:26.68                 
                     
Måns Andersson  2002    288  38.95        1:24.12   
  Linköpings Allmänna SS  1:31.83                 
                     
Max Grubesic  2004    243  41.70        1:29.08   
  Jönköpings Simsällskap  1:30.54                 
                     
Gabriel Eriksson  2004    213  43.64        1:32.98   
  Jönköpings Simsällskap  1:46.87                 
                     
10  Hannes Blom  2002    213  44.33        1:33.06   
  Linköpings Allmänna SS  1:34.65                 
                     
11  Gustav Fahlström  2005    213  43.94        1:33.08   
  Motala Simsällskap  1:33.92                 
                     
12  David Malm  2004    207  44.92        1:33.90   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:37.00                 
                     
13  Giovanni Tello Tekmen  2004    177  46.03        1:39.04   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:43.73                 
                     
14  Emil Kilander  2004    169  47.39        1:40.41   
  Linköpings Allmänna SS  1:46.31                 
                     
15  Fredrik Holmberg  2004    158  47.81        1:42.77   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:45.88                 
                     
16  Filip Gidlöf  2003    151  46.77        1:44.30   
  Linköpings Allmänna SS  1:42.75                 
                     
17  Fredrik Höglund  2006    131  52.92        1:49.43   
  Linköpings Allmänna SS  1:58.87                 
                     
18  Otto Gustav Svensson  2005    122  53.10        1:52.06   
  Motala Simsällskap  2:01.14                 
                     
19  Simon Axelsson  2006    111  55.07        1:55.61   
  Linköpings Allmänna SS  2:00.96                 
                     
20  Elias Gustafsson  2007    93  58.03        2:02.45   
  Linköpings Allmänna SS  2:08.64                 
                     
21  Edwin Brimalm  2005    92  58.78        2:02.78   
  Motala Simsällskap  1:57.97                 
                     
22  Arthur Forsfält  2008    91  57.29        2:03.60   
  Motala Simsällskap  2:12.41                 
                     
23  Troy Eriksson  2006    71  1:02.75        2:13.89   
  Motala Simsällskap  2:29.46                 
                     
Hugo Larsson  2006              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS  1:55.37                 
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Witt  2000    465  34.58        1:11.73   
  Eskilstuna Simklubb  1:12.02                 
                     
Albert Oscarsson  2001    414  35.49        1:14.56   
  Linköpings Allmänna SS  1:14.50                 
                     
Filip Egelrud  2000    410  34.97        1:14.85   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.92                 
                     
Oscar Sundberg  2000    370  35.70        1:17.41   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:19.02                 
                     
Elias Paulson  2000    370  36.27        1:17.44   
  Eskilstuna Simklubb  1:19.55                 
                     
Anti Kähr  2001    331  37.19        1:20.33   
  Anderstorps Simsällskap  1:20.99                 
                     
Joakim Sühl  2000    243  41.77        1:29.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tom Andersson  1998    667  29.73        1:03.64   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.71                 
                     
Petter Cyrén  1996    574  31.07        1:06.88   
  Linköpings Allmänna SS  1:05.70                 
                     
Anton Andersson  1993    570  31.27        1:07.04   
  Linköpings Allmänna SS  1:05.94                 
                     
Simon Linnér  1999    556  31.58        1:07.61   
  Linköpings Allmänna SS  1:05.89                 
                     
Eldin Kadic  1999    551  31.75        1:07.83   
  Eskilstuna Simklubb  1:05.37                 
                     
Erik Nicklasson  1998    514  32.63        1:09.42   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.81                 
                     
Ishak Sabic  1999    484  33.79        1:10.80   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.87                 
                     
Axel Eriksson  1998    458  33.67        1:12.10   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:12.48                 
                     
David Larsson  1996    441  34.04        1:13.02   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.38                 
                     
10  Gustav Henell  1999    436  34.61        1:13.33   
  Linköpings Allmänna SS  1:10.50                 
                     
11  Sam Thai  1999    351  36.68        1:18.82   
  Eskilstuna Simklubb  1:18.71                 
                     
12  Konrad Ekström  1998    327  37.31        1:20.69   
  Linköpings Allmänna SS  1:24.04                 
                     
13  Johannes Näslund  1999    283  38.99        1:24.67   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:29.14                 
                     
Dylan Saleh  1998              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS  1:34.53                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Blueseventy Simcup    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nilla Atzmannstorfer  1998    593  1:11.72  2:32.11  3:58.09    5:08.70   
  Jönköpings Simsällskap  5:10.80                 
                     
Jennie Isaksen  2000    549  1:13.35  2:36.14  4:05.07    5:16.84   
  Eskilstuna Simklubb  5:13.51                 
                     
Felicia Järvikari  2002    537  1:14.07  2:33.23  4:04.07    5:19.03   
  Linköpings Allmänna SS  5:19.33                 
                     
Alice Thörnros  2001    512  1:17.05  2:35.90  4:11.29    5:24.32   
  Linköpings Allmänna SS  5:20.31                 
                     
Elin Ristl  1999    481  1:22.62  2:48.42  4:18.06    5:31.09   
  Jönköpings Simsällskap  6:18.73                 
                     
Emma Roos  1999    430  1:15.06  2:45.83  4:24.43    5:43.64   
  Jönköpings Simsällskap  5:48.84                 
                     
Emma Hansson  1998    409  1:20.03  2:49.58  4:24.20    5:49.26   
  Jönköpings Simsällskap  5:31.75                 
                     
Martina Karlsson  2003    409  1:22.74  2:53.94  4:29.47    5:49.45   
  Linköpings Allmänna SS  5:55.08                 
                     
Tilda Wik  2001    404  1:25.41  2:54.48  4:31.51    5:50.92   
  Eskilstuna Simklubb  5:58.30                 
                     
10  Emmie Davis  2002    381  1:22.86  2:55.75  4:36.11    5:57.87   
  Jönköpings Simsällskap  6:01.86                 
                     
11  Walda Jonsson  2001    368  1:22.99  2:52.69  4:37.57    6:02.05   
  Eskilstuna Simklubb  6:05.98                 
                     
12  Hilma Broden  2003    309  1:28.45  3:07.15  4:56.76    6:23.55   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  6:21.62                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Blueseventy Simcup    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
John Brolin  2002    365  32.24        1:07.72   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:09.92                 
                     
Elias Axelsson  2002    346  32.87        1:08.97   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.54                 
                     
Eric Lundström Silke  2003    340  32.53        1:09.39   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:06.32                 
                     
Sebastian Nilsson  2002    311  33.34        1:11.48   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.66                 
                     
Ricky Bergwall  2002    288  33.80        1:13.27   
  Jönköpings Simsällskap  1:19.73                 
                     
Henrik Eriksson  2002    275  33.25        1:14.43   
  Motala Simsällskap  1:11.79                 
                     
Ruben Staaf  2002    251  34.81        1:16.79   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.45                 
                     
Patrik Petkoczi  2002    221  36.49        1:20.05   
  Jönköpings Simsällskap  1:19.50                 
                     
Gabriel Eriksson  2004    197  37.84        1:23.15   
  Jönköpings Simsällskap  1:42.61                 
                     
10  Olle Almén  2003    193  38.22        1:23.80   
  Linköpings Allmänna SS  1:26.49                 
                     
11  Måns Andersson  2002    192  37.95        1:23.84   
  Linköpings Allmänna SS  1:44.66                 
                     
12  Lukas Lundberg  2004    165  39.77        1:28.19   
  Motala Simsällskap  1:26.19                 
                     
13  Hugo Larsson  2006    69  52.39        1:57.54   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Steindl  2000    572  27.24        58.33   
  Jönköpings Simsällskap  59.62                 
                     
Tim Lärkfeldt  2000    523  28.39        1:00.10   
  Jönköpings Simsällskap  1:05.80                 
                     
Max Engström  2001    521  28.40        1:00.18   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:01.51                 
                     
William Kerman  2001    487  28.65        1:01.55   
  Anderstorps Simsällskap  1:00.86                 
                     
Viktor Svan  2000    381  30.30        1:06.81   
  Jönköpings Simsällskap  1:02.74                 
                     
Albin Staaf  2000    329  32.16        1:10.16   
  Linköpings Allmänna SS  1:07.59                 
                     
Naevid Kiasat  2001    312  33.28        1:11.35   
  Linköpings Allmänna SS  1:09.40                 
                     
Svante Linnér  2000    295  33.26        1:12.76   
  Motala Simsällskap  1:10.43                 
                     
Carl Bidebo  2000    290  33.20        1:13.11   
  Eskilstuna Simklubb  1:13.03                 
                     
10  Hemming Gong  2001    274  34.04        1:14.49   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:17.18                 
                     
11  Albert Madurel  2001    267  33.29        1:15.20   
  Jönköpings Simsällskap  1:21.69                 
                     
12  Elias Paulson  2000    253  34.02        1:16.50   
  Eskilstuna Simklubb  1:17.30                 
                     
13  Thomas Babana  2001    237  36.58        1:18.25   
  Jönköpings Simsällskap  1:18.09                 
                     
Oliver Tykesson  2000              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  1:10.30                 
                     
David Könemann  2001              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:18.49                 
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Lövgren  1999    646  26.55        56.02   
  Jönköpings Simsällskap  54.84                 
                     
Pontus Palmqvist  1991    641  26.02        56.16   
  Linköpings Allmänna SS  53.19                 
                     
Hampus Lovinge  1998    630  26.11        56.50   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  55.00                 
                     
Anton Andersson  1993    629  26.47        56.53   
  Linköpings Allmänna SS  55.43                 
                     
Victor Johansson  1998    606  27.61        57.22   
  Jönköpings Simsällskap  56.35                 
                     
Markus Malm  1997    595  27.20        57.57   
  Jönköpings Simsällskap  55.40                 
                     
Oskar Gannholm-Johansson  1996    555  27.52        58.91   
  Linköpings Allmänna SS  59.81                 
                     
William Brand  1998    542  27.54        59.40   
  Eskilstuna Simklubb  56.90                 
                     
Petter Cyrén  1996    509  27.47        1:00.64   
  Linköpings Allmänna SS  1:00.16                 
                     
10  Erik Nicklasson  1998    505  28.27        1:00.79   
  Jönköpings Simsällskap  59.83                 
                     
11  Daniel Olsson  1996    489  28.20        1:01.47   
  Linköpings Allmänna SS  59.02                 
                     
12  Sixten Almén  1999    481  29.32        1:01.81   
  Linköpings Allmänna SS  1:01.45                 
                     
13  Tom Andersson  1998    472  29.02        1:02.19   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.02                 
                     
14  David Larsson  1996    456  29.20        1:02.92   
  Jönköpings Simsällskap  1:00.23                 
                     
15  Simon Linnér  1999    355  31.90        1:08.35   
  Linköpings Allmänna SS  1:05.38                 
                     
16  Anton Kilander  1999    301  33.73        1:12.24   
  Linköpings Allmänna SS  1:10.89                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Blueseventy Simcup    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vera Karlsson  2003    548  32.34        1:07.21   
  Linköpings Allmänna SS  1:08.32                 
                     
Felicia Järvikari  2002    455  35.31        1:11.54   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.83                 
                     
Klara Gårdman  2002    436  34.46        1:12.54   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:15.58                 
                     
Wilma Holmertz  2003    432  35.39        1:12.75   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.43                 
                     
Lena Årebo  2002    422  35.38        1:13.31   
  Linköpings Allmänna SS  1:13.42                 
                     
Nadija Sabic  2002    418  35.96        1:13.56   
  Jönköpings Simsällskap  1:15.93                 
                     
Thilde Smedbäck  2004    403  36.47        1:14.49   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.32                 
                     
Sofia Westerberg  2002    398  35.94        1:14.75   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:14.90                 
                     
Elin Gunnarsson  2002    390  35.94        1:15.27   
  Linköpings Allmänna SS  1:15.41                 
                     
10  Emmie Davis  2002    340  39.62        1:18.83   
  Jönköpings Simsällskap  1:22.59                 
                     
11  Darja Koutchinskaia  2003    333  38.01        1:19.32   
  Linköpings Allmänna SS  1:17.18                 
                     
12  Tilda Tellfjord  2003    326  38.57        1:19.93   
  Jönköpings Simsällskap  1:21.40                 
                     
13  Isadora Rosén  2002    319  38.50        1:20.48   
  Motala Simsällskap  1:19.01                 
                     
14  Alice Fransson  2004    310  39.32        1:21.30   
  Linköpings Allmänna SS  1:21.14                 
                     
15  Tilda Carlsson  2003    303  39.17        1:21.87   
  Motala Simsällskap  1:19.87                 
                     
16  Alva Steindl  2002    303  39.81        1:21.92   
  Hvetlanda Simsällskap  1:19.24                 
                     
17  Amanda Weiding  2003    301  40.93        1:22.06   
  Linköpings Allmänna SS  1:20.30                 
                     
18  Ellen Havskog  2005    289  40.23        1:23.16   
  Hultsfreds Simsällskap  1:29.65                 
                     
19  Ebba Holgersson  2005    286  41.65        1:23.45   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:23.71                 
                     
20  Stefanie Petrovic  2003    281  41.46        1:23.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:20.73                 
                     
21  Emilia Eriksson  2004    280  40.63        1:24.07   
  Motala Simsällskap  1:25.12                 
                     
22  Annie Westerlund  2002    277  40.05        1:24.32   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:26.38                 
                     
23  Märta Högfeldt  2005    275  41.38        1:24.55   
  Linköpings Allmänna SS  1:27.61                 
                     
24  Olivia Gustafsson  2004    274  42.06        1:24.63   
  Linköpings Allmänna SS  1:20.30                 
                     
25  Leija Johansson Junttila  2006    271  42.15        1:24.94   
  Motala Simsällskap  1:31.46                 
                     
26  Agnes Torén  2003    264  42.48        1:25.74   
  Anderstorps Simsällskap  1:27.60                 
                     
27  Nora Rogö  2004    253  43.84        1:26.98   
  Jönköpings Simsällskap  1:29.85                 
                     
28  Emma Bengtsson  2002    251  41.85        1:27.23   
  Motala Simsällskap  1:29.03                 
                     
29  Tilda Jaconelli  2003    244  43.50        1:27.97   
  Linköpings Allmänna SS  1:30.62                 
                     
30  Elin Friberg  2004    233  43.65        1:29.40   
  Linköpings Allmänna SS  1:34.07                 
                     
31  Julia Arildsson  2005    233  44.65        1:29.42   
  Linköpings Allmänna SS  1:28.36                 
                     
32  Maja Arnell  2004    225  44.39        1:30.41   
  Linköpings Allmänna SS  1:32.78                 
                     
33  Frida Holmqvist  2005    222  44.58        1:30.76   
  Linköpings Allmänna SS  1:34.04                 
                     
34  Elsa Linné  2003    210  44.05        1:32.56   
  Linköpings Allmänna SS  1:30.29                 
                     
35  Hanna Persson  2004    209  45.17        1:32.60   
  Linköpings Allmänna SS  1:31.72                 
                     
36  Elvira Nilsson  2004    201  45.91        1:33.89   
  Linköpings Allmänna SS  1:37.95                 
                     
37  Elin Gustafsson  2005    193  46.57        1:35.11   
  Linköpings Allmänna SS  1:35.65                 
                     
38  Emma Werner  2005    190  46.56        1:35.72   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:41.54                 
                     
39  Elin Heimdahl  2004    184  47.20        1:36.59   
  Linköpings Allmänna SS  1:38.11                 
                     
40  Klara Lundberg  2004    179  47.48        1:37.50   
  Linköpings Allmänna SS  1:40.43                 
                     
41  Frida Erlandsson  2006    178  48.30        1:37.70   
  Linköpings Allmänna SS  1:45.65                 
                     
42  Sofia Wallin  2005    173  48.77        1:38.70   
  Linköpings Allmänna SS  1:38.82                 
                     
43  Althaea Süsskind  2007    169  47.45        1:39.53   
  Linköpings Allmänna SS  1:42.12                 
                     
44  Josefin Klintåker  2006    156  49.62        1:42.01   
  Linköpings Allmänna SS  1:42.75                 
                     
45  Katarina Pettersson  2005    153  50.81        1:42.88   
  Motala Simsällskap  1:49.49                 
                     
46  Greta Sjögren  2007    152  50.86        1:43.00   
  Motala Simsällskap  2:05.11                 
                     
47  Henny Paläng  2006    147  49.72        1:44.10   
  Linköpings Allmänna SS  1:54.81                 
                     
48  Astrid Rosén  2005    146  50.68        1:44.45   
  Motala Simsällskap  1:46.88                 
                     
49  Ellen Arnell  2006    144  51.63        1:44.77   
  Linköpings Allmänna SS  1:52.80                 
                     
50  Darya Abbaspour  2005    141  49.50        1:45.62   
  Linköpings Allmänna SS  1:50.21                 
                     
51  Hanna Manninen  2006    117  56.70        1:52.32   
  Motala Simsällskap  1:55.18                 
                     
52  Fanny Ivarsson  2007    111  56.65        1:54.25   
  Linköpings Allmänna SS  2:00.97                 
                     
53  Tilda Larsson  2008    110  56.66        1:54.69   
  Linköpings Allmänna SS  2:00.66                 
                     
54  Klara Haraldsson  2005    103  55.92        1:57.31   
  Motala Simsällskap  2:04.11                 
                     
55  Selma Sjögren  2004    102  57.50        1:57.71   
  Motala Simsällskap  1:49.93                 
                     
56  Hanna Oehm  2007    99  1:00.01        1:58.59   
  Linköpings Allmänna SS  2:04.74                 
                     
57  Emma Persson  2007    93  59.30        2:01.33   
  Linköpings Allmänna SS  2:07.53                 
                     
58  Angelica Hietanen  2007    80  1:03.89        2:07.71   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
59  Elsa Björnholm  2006    79  1:02.26        2:07.79   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
60  Viola Högberg  2007    61  1:05.96        2:19.09   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
61  Linnéa Lundbohm  2006    49  1:14.55        2:30.16   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Kristel Aziz  2005              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS  1:52.08                 
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lova Andersson  2000    588  30.96        1:05.68   
  Jönköpings Simsällskap  1:02.23                 
                     
Klara Eriksson  2000    535  32.90        1:07.75   
  Nyköpings Simsällskap  1:08.82                 
                     
Rebecka Loikala  2000    493  33.25        1:09.66   
  Eskilstuna Simklubb  1:09.49                 
                     
Alice Thörnros  2001    462  34.95        1:11.18   
  Linköpings Allmänna SS  1:09.81                 
                     
Hilda Linné  2000    441  34.71        1:12.26   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.08                 
                     
Matilda Savén  2000    411  36.54        1:14.00   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.96                 
                     
Amanda Kullman  2000    407  35.66        1:14.25   
  Eskilstuna Simklubb  1:14.30                 
                     
Mariam Istiphan  2001    396  36.77        1:14.89   
  Jönköpings Simsällskap  1:16.42                 
                     
Ella Lindroth  2001    392  36.97        1:15.15   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:17.64                 
                     
10  Andrea Palm  2000    389  36.44        1:15.37   
  Linköpings Allmänna SS  1:15.32                 
                     
11  Wilma Danlid  2000    374  36.56        1:16.34   
  Hvetlanda Simsällskap  1:11.55                 
                     
12  Emilia Loikala  2000    357  38.09        1:17.56   
  Eskilstuna Simklubb  1:17.98                 
                     
13  Ylva Rehnholm  2000    355  37.96        1:17.70   
  Eskilstuna Simklubb  1:20.93                 
                     
14  Walda Jonsson  2001    327  39.34        1:19.82   
  Eskilstuna Simklubb  1:18.91                 
                     
15  Matilda Jungstedt  2001    291  40.71        1:23.03   
  Eskilstuna Simklubb  1:27.48                 
                     
16  Matilda Mild  2001    274  41.09        1:24.65   
  Anderstorps Simsällskap  1:25.57                 
                     
17  Julia Henrysson  2000    239  43.17        1:28.66   
  Hvetlanda Simsällskap  1:22.23                 
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Klara Thormalm  1998    592  30.82        1:05.52   
  Jönköpings Simsällskap  1:07.98                 
                     
Sofia Henell  1997    574  32.05        1:06.21   
  Linköpings Allmänna SS  1:10.05                 
                     
Emma Varga  1997    566  32.17        1:06.49   
  Simklubben Neptun  1:04.11                 
                     
Vilma Ekström  1994    562  32.37        1:06.66   
  Linköpings Allmänna SS  1:07.04                 
                     
Sara Thunholm  1999    516  33.11        1:08.60   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:10.11                 
                     
Emma Magnusson  1998    489  33.88        1:09.84   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.08                 
                     
Sofia Bjälevik  1999    486  34.03        1:09.95   
  Eskilstuna Simklubb  1:08.69                 
                     
Moa Ståhl  1995    470  34.28        1:10.74   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.40                 
                     
Agnes Ljunggren  1999    445  34.85        1:12.04   
  Hvetlanda Simsällskap  1:12.92                 
                     
10  Johanna Gunnarsson  1999    380  35.41        1:15.93   
  Linköpings Allmänna SS  1:15.57                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Blueseventy Simcup    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  12:04   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003    335          31.99   
  Jönköpings Simsällskap  32.16                 
Henrik Eriksson  2002    292          33.49   
  Motala Simsällskap  33.50                 
John Brolin  2002    285          33.73   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  36.57                 
Anton Hegmegi  2005    264          34.60   
  Jönköpings Simsällskap  35.50                 
Elias Axelsson  2002    256          34.98   
  Linköpings Allmänna SS  35.55                 
William Barkehed  2003    254          35.04   
  Linköpings Allmänna SS  36.43                 
Måns Andersson  2002    246          35.46   
  Linköpings Allmänna SS  36.44                 
Erik Wallin  2003    243          35.57   
  Linköpings Allmänna SS  35.72                 
Gustav Edlund  2004    242          35.65   
  Linköpings Allmänna SS  35.57                 
10  Gabriel Eriksson  2004    206          37.62   
  Jönköpings Simsällskap  44.41                 
11  Olle Almén  2003    196          38.24   
  Linköpings Allmänna SS  38.36                 
12  Ruben Staaf  2002    195          38.28   
  Linköpings Allmänna SS  38.89                 
13  Markus Stahre  2004    194          38.37   
  Linköpings Allmänna SS  39.62                 
14  Hannes Blom  2002    188          38.72   
  Linköpings Allmänna SS  38.65                 
15  Max Grubesic  2004    188          38.73   
  Jönköpings Simsällskap  39.31                 
16  Gustav Fahlström  2005    182          39.14   
  Motala Simsällskap  39.81                 
17  Lukas Lundberg  2004    180          39.29   
  Motala Simsällskap  38.81                 
18  Aldin Mandzo  2004    155          41.35   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  42.18                 
19  David Malm  2004    151          41.68   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  42.84                 
20  Emil Kilander  2004    147          42.08   
  Linköpings Allmänna SS  43.75                 
21  Marcus Manninen  2004    146          42.15   
  Motala Simsällskap  42.39                 
22  Fredrik Holmberg  2004    140          42.76   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  45.88                 
23  Melwin Axelsson  2005    127          44.17   
  Hultsfreds Simsällskap  43.96                 
24  Filip Gidlöf  2003    119          45.17   
  Linköpings Allmänna SS  43.72                 
25  Otto Gustav Svensson  2005    111          46.23   
  Motala Simsällskap  47.00                 
26  Nassim Arim  2004    106          46.93   
  Linköpings Allmänna SS  45.52                 
27  Simon Axelsson  2006    99          47.96   
  Linköpings Allmänna SS  48.41                 
28  Edwin Brimalm  2005    94          48.74   
  Motala Simsällskap  51.00                 
29  Fredrik Höglund  2006    80          51.46   
  Linköpings Allmänna SS  45.22                 
30  Elias Gustafsson  2007    67          54.57   
  Linköpings Allmänna SS  55.59                 
31  Arthur Forsfält  2008    64          55.43   
  Motala Simsällskap  57.57                 
32  Troy Eriksson  2006    49          1:00.63   
  Motala Simsällskap  1:02.56                 
Jakob Forslund Engqvist  2005              DSQ   
  Motala Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Victor Lovinge  2000    491          28.15   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  28.57                 
Max Engström  2001    459          28.79   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  29.43                 
Marcus Holmquist  2000    382          30.62   
  Jönköpings Simsällskap  31.64                 
Oscar Sundberg  2000    327          32.23   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  31.76                 
Axel Witt  2000    324          32.32   
  Eskilstuna Simklubb  32.35                 
Anti Kähr  2001    294          33.39   
  Anderstorps Simsällskap  34.46                 
Albert Oscarsson  2001    259          34.85   
  Linköpings Allmänna SS  35.05                 
Albin Staaf  2000    253          35.09   
  Linköpings Allmänna SS  34.98                 
David Könemann  2001    195          38.27   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  37.57                 
10  Hemming Gong  2001    147          42.03   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:15.57                 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Pontus Palmqvist  1991    623          26.01   
  Linköpings Allmänna SS  24.80                 
Hampus Lovinge  1998    605          26.27   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  25.79                 
Oskar Gannholm-Johansson  1996    548          27.14   
  Linköpings Allmänna SS  27.12                 
Carl Holmertz  1990    491          28.15   
  Motala Simsällskap  26.16                 
Gustav Henell  1999    461          28.76   
  Linköpings Allmänna SS  29.29                 
Johan Bergwall  1999    411          29.87   
  Jönköpings Simsällskap  29.11                 
Sam Thai  1999    288          33.62   
  Eskilstuna Simklubb  34.80                 
Konrad Ekström  1998    266          34.51   
  Linköpings Allmänna SS  34.14                 
Dylan Saleh  1998    213          37.15   
  Linköpings Allmänna SS  36.78                 
10  Johannes Näslund  1999    166          40.43   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  41.68                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  12:04 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Blueseventy Simcup    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  12:11   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Gidlöf  1999    460  34.32  1:13.33  1:53.16    2:34.91   
  Linköpings Allmänna SS  2:38.54                 
                     
Alice Thörnros  2001    417  37.24  1:18.20  2:00.09    2:40.04   
  Linköpings Allmänna SS  2:41.33                 
                     
Thilde Smedbäck  2004    380  35.69  1:18.48  2:03.06    2:45.10   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Elin Ljunggren  2000    377  35.34  1:17.25  2:01.50    2:45.48   
  Hvetlanda Simsällskap  2:41.89                 
                     
Felicia Smedbäck  2000    369  36.14  1:17.14  1:59.50    2:46.71   
  Linköpings Allmänna SS  2:43.39                 
                     
Linnea Fundberg  1999    366  35.33  1:17.61  2:02.86    2:47.15   
  Eskilstuna Simklubb  2:55.72                 
                     
Emma Hansson  1998    353  36.47  1:19.72  2:05.23    2:49.19   
  Jönköpings Simsällskap  3:08.21                 
                     
Cecilia Ahnlund  2001    352  35.26  1:16.77  2:02.64    2:49.29   
  Eskilstuna Simklubb  3:09.53                 
                     
Maja Gustafsson  2001    340  37.43  1:20.76  2:05.34    2:51.33   
  Eskilstuna Simklubb  3:05.65                 
                     
10  Martina Karlsson  2003    313  38.55  1:24.87  2:09.99    2:55.99   
  Linköpings Allmänna SS  3:00.63                 
                     
11  Alva Högberg  2002    252  39.75  1:28.44  2:19.78    3:09.16   
  Linköpings Allmänna SS  3:17.01                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  12:11 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Blueseventy Simcup    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  15:28   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Victor Johansson  1998    787  56.02  1:54.41  2:52.18    3:49.89   
  Jönköpings Simsällskap  3:46.77                 
                     
Filip Grimberg  1998    725  57.57  1:57.59  2:57.95    3:56.25   
  Jönköpings Simsällskap  3:51.84                 
                     
Markus Malm  1997    681  59.78  2:00.49  3:00.76    4:01.16   
  Jönköpings Simsällskap  3:53.74                 
                     
Tim Lärkfeldt  2000    663  59.45  2:00.98  3:02.43    4:03.32   
  Jönköpings Simsällskap  4:00.34                 
                     
Marcus Holmquist  2000    612  1:00.80  2:04.28  3:07.71    4:09.92   
  Jönköpings Simsällskap  4:09.84                 
                     
William Brand  1998    566  1:04.47  2:10.72  3:12.73    4:16.56   
  Eskilstuna Simklubb  4:16.65                 
                     
William Kerman  2001    554  1:02.55  2:08.93  3:15.27    4:18.39   
  Anderstorps Simsällskap  4:25.41                 
                     
Johan Bergwall  1999    552  1:02.50  2:08.52  3:14.74    4:18.61   
  Jönköpings Simsällskap  4:20.70                 
                     
Viktor Svan  2000    539  1:02.85  2:08.17  3:14.40    4:20.65   
  Jönköpings Simsällskap  4:12.78                 
                     
10  Svante Linnér  2000    508  1:04.13  2:10.97  3:18.93    4:25.86   
  Motala Simsällskap  4:25.18                 
                     
11  Sixten Almén  1999    491  1:04.63  2:13.06  3:21.39    4:28.92   
  Linköpings Allmänna SS  4:20.39                 
                     
12  Axel Witt  2000    438  1:07.59  2:20.87  3:31.25    4:39.47   
  Eskilstuna Simklubb  4:52.58                 
                     
13  Naevid Kiasat  2001    436  1:08.06  2:20.80  3:31.88    4:39.89   
  Linköpings Allmänna SS  4:44.19                 
                     
14  Elliot Fielder  2003    429  1:06.14  2:17.81  3:30.21    4:41.37   
  Motala Simsällskap  4:43.79                 
                     
15  Axel Eriksson  1998    412  1:06.22  2:18.34  3:32.22    4:45.17   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  4:54.59                 
                     
16  Eric Lundström Silke  2003    372  1:10.32  2:27.67  3:44.47    4:55.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:09.96                 
                     
17  Elias Axelsson  2002    363  1:11.46  2:28.21  3:44.42    4:57.48   
  Linköpings Allmänna SS  5:09.13                 
                     
18  Carl Bidebo  2000    361  1:10.71  2:26.86  3:43.85    4:57.93   
  Eskilstuna Simklubb  4:53.74                 
                     
19  Sebastian Nilsson  2002    357  1:10.46  2:27.28  3:44.45    4:59.04   
  Linköpings Allmänna SS  4:48.86                 
                     
20  Max Grubesic  2004    321  1:14.19  2:32.97  3:52.68    5:09.78   
  Jönköpings Simsällskap  5:24.73                 
                     
21  Sam Thai  1999    319  1:10.20  2:26.86  3:47.53    5:10.42   
  Eskilstuna Simklubb  5:14.40                 
                     
22  Gabriel Eriksson  2004    313  1:15.53  2:36.98  3:57.62    5:12.47   
  Jönköpings Simsällskap  6:28.89                 
                     
23  Ricky Bergwall  2002    312  1:16.14  2:36.82  3:57.45    5:12.84   
  Jönköpings Simsällskap  5:43.45                 
                     
24  Gustav Fahlström  2005    301  1:15.12  2:36.25  3:58.38    5:16.59   
  Motala Simsällskap  5:12.05                 
                     
25  Lukas Lundberg  2004    294  1:16.91  2:39.41  4:00.37    5:19.04   
  Motala Simsällskap  5:30.47                 
                     
26  Måns Andersson  2002    284  1:17.16  2:40.90  4:04.00    5:22.89   
  Linköpings Allmänna SS  5:16.68                 
                     
27  Gustav Edlund  2004    282  1:18.13  2:42.33  4:04.88    5:23.31   
  Linköpings Allmänna SS  5:30.36                 
                     
28  William Barkehed  2003    258  1:16.76  2:42.41  4:08.29    5:33.15   
  Linköpings Allmänna SS  5:50.22                 
                     
29  Olle Almén  2003    243  1:18.69  2:45.57  4:14.16    5:40.06   
  Linköpings Allmänna SS  5:39.03                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  15:28 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Blueseventy Simcup    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  15:51   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vilma Ekström  1994    688  30.23  1:06.75  1:45.08    2:18.02   
  Linköpings Allmänna SS  2:14.53                 
                     
Nilla Atzmannstorfer  1998    570  32.21  1:09.82  1:52.88    2:26.92   
  Jönköpings Simsällskap  2:26.16                 
                     
Moa Ståhl  1995    567  32.12  1:12.23  1:53.85    2:27.18   
  Linköpings Allmänna SS  2:23.47                 
                     
Jennie Isaksen  2000    537  32.83  1:13.52  1:56.25    2:29.87   
  Eskilstuna Simklubb  2:30.07                 
                     
Sofia Bjälevik  1999    516  33.35  1:12.48  1:55.94    2:31.87   
  Eskilstuna Simklubb  2:31.32                 
                     
Felicia Järvikari  2002    513  32.82  1:11.44  1:55.77    2:32.13   
  Linköpings Allmänna SS  2:31.06                 
                     
Vera Karlsson  2003    503  32.79  1:11.39  1:56.73    2:33.20   
  Linköpings Allmänna SS  2:35.03                 
                     
Alice Thörnros  2001    499  35.68  1:15.50  1:59.83    2:33.54   
  Linköpings Allmänna SS  2:34.50                 
                     
Rebecka Loikala  2000    480  31.75  1:10.32  1:59.11    2:35.57   
  Eskilstuna Simklubb  2:35.24                 
                     
10  Wilma Holmertz  2003    476  34.38  1:14.41  1:57.86    2:36.05   
  Linköpings Allmänna SS  2:36.14                 
                     
11  Elise Gidlöf  1999    474  33.03  1:14.79  1:59.11    2:36.19   
  Linköpings Allmänna SS  2:37.74                 
                     
12  Emelie Gidlöf  1997    468  33.49  1:16.29  1:59.35    2:36.88   
  Linköpings Allmänna SS  2:36.59                 
                     
13  Nadija Sabic  2002    463  33.61  1:14.54  2:00.78    2:37.42   
  Jönköpings Simsällskap  2:33.91                 
                     
14  Lena Årebo  2002    442  34.77  1:17.27  2:01.46    2:39.94   
  Linköpings Allmänna SS  2:39.98                 
                     
15  Erika Tudegård  2001    434  33.71  1:18.97  2:03.41    2:40.93   
  Linköpings Allmänna SS  2:40.25                 
                     
16  Tilda Wik  2001    428  34.97  1:18.09  2:04.31    2:41.66   
  Eskilstuna Simklubb  2:47.12                 
                     
17  Lovisa Öhrn  2002    426  33.55  1:17.65  2:03.49    2:41.90   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:45.39                 
                     
18  Amanda Kullman  2000    421  35.07  1:15.85  2:05.69    2:42.51   
  Eskilstuna Simklubb  2:44.00                 
                     
19  Matilda Savén  2000    420  34.71  1:16.74  2:07.38    2:42.68   
  Linköpings Allmänna SS  2:43.11                 
                     
20  Evelina Thollström  1999    411  35.35  1:20.31  2:04.55    2:43.90   
  Jönköpings Simsällskap  2:55.33                 
                     
21  Sofia Westerberg  2002    405  34.05  1:14.88  2:07.12    2:44.66   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:46.81                 
                     
22  Emmie Davis  2002    403  35.04  1:19.54  2:07.00    2:44.93   
  Jönköpings Simsällskap  2:45.47                 
                     
23  Emilia Loikala  2000    399  35.62  1:16.99  2:07.70    2:45.47   
  Eskilstuna Simklubb  2:50.09                 
                     
24  Martina Karlsson  2003    396  35.69  1:19.66  2:07.35    2:45.92   
  Linköpings Allmänna SS  2:44.19                 
                     
25  Walda Jonsson  2001    385  36.36  1:19.80  2:08.84    2:47.43   
  Eskilstuna Simklubb  2:49.46                 
                     
26  Cecilia Ahnlund  2001    381  34.14  1:18.88  2:09.47    2:48.02   
  Eskilstuna Simklubb  3:00.73                 
                     
27  Ylva Rehnholm  2000    368  35.66  1:19.22  2:08.97    2:49.95   
  Eskilstuna Simklubb  2:54.89                 
                     
28  Maja Gustafsson  2001    366  35.79  1:18.78  2:10.27    2:50.31   
  Eskilstuna Simklubb  2:50.43                 
                     
29  Tilda Carlsson  2003    357  35.41  1:20.56  2:10.97    2:51.66   
  Motala Simsällskap  2:49.03                 
                     
30  Matilda Mild  2001    352  37.62  1:25.31  2:13.45    2:52.46   
  Anderstorps Simsällskap  2:52.33                 
                     
31  Darja Koutchinskaia  2003    349  36.78  1:21.57  2:13.77    2:53.07   
  Linköpings Allmänna SS  2:51.08                 
                     
32  Ida Rudelius  2004    342  36.37  1:22.48  2:13.04    2:54.18   
  Jönköpings Simsällskap  2:58.69                 
                     
33  Olivia Gustafsson  2004    336  38.90  1:25.41  2:15.27    2:55.28   
  Linköpings Allmänna SS  2:58.11                 
                     
34  Matilda Jungstedt  2001    332  42.37  1:26.44  2:16.67    2:55.88   
  Eskilstuna Simklubb  2:58.43                 
                     
35  Ebba Holgersson  2005    328  40.85  1:27.04  2:17.54    2:56.61   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:57.21                 
                     
36  Amanda Weiding  2003    327  38.31  1:24.00  2:16.19    2:56.72   
  Linköpings Allmänna SS  2:50.88                 
                     
37  Alice Fransson  2004    323  37.52  1:22.59  2:16.05    2:57.55   
  Linköpings Allmänna SS  3:02.00                 
                     
38  Ella Nordanskog  1998    285  37.78  1:26.27  2:20.74    3:05.01   
  Linköpings Allmänna SS  2:55.83                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  15:51 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Blueseventy Simcup    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  16:13   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003    424  31.49        1:07.39   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.84                 
                     
John Brolin  2002    393  32.69        1:09.11   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:13.05                 
                     
Ruben Staaf  2002    323  35.84        1:13.81   
  Linköpings Allmänna SS  1:15.85                 
                     
Gustav Edlund  2004    322  36.36        1:13.91   
  Linköpings Allmänna SS  1:15.33                 
                     
Henrik Eriksson  2002    319  34.76        1:14.10   
  Motala Simsällskap  1:14.28                 
                     
Anton Hegmegi  2005    318  35.01        1:14.20   
  Jönköpings Simsällskap  1:17.69                 
                     
Måns Andersson  2002    310  35.17        1:14.85   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.73                 
                     
Patrik Petkoczi  2002    306  35.16        1:15.12   
  Jönköpings Simsällskap  1:15.50                 
                     
Erik Wallin  2003    305  35.36        1:15.25   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.26                 
                     
10  Ricky Bergwall  2002    278  34.82        1:17.60   
  Jönköpings Simsällskap  1:24.73                 
                     
11  Gabriel Eriksson  2004    271  35.85        1:18.25   
  Jönköpings Simsällskap  1:40.33                 
                     
12  Max Grubesic  2004    254  38.53        1:19.99   
  Jönköpings Simsällskap  1:21.39                 
                     
13  William Barkehed  2003    240  36.80        1:21.41   
  Linköpings Allmänna SS  1:24.23                 
                     
14  Olle Almén  2003    227  38.51        1:22.98   
  Linköpings Allmänna SS  1:26.25                 
                     
15  Lukas Lundberg  2004    227  40.88        1:23.02   
  Motala Simsällskap  1:22.14                 
                     
16  Giovanni Tello Tekmen  2004    217  38.99        1:24.30   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:41.79                 
                     
17  Aldin Mandzo  2004    209  41.43        1:25.24   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:35.15                 
                     
18  Markus Stahre  2004    200  41.29        1:26.51   
  Linköpings Allmänna SS  1:31.53                 
                     
19  Filip Gidlöf  2003    197  40.99        1:27.01   
  Linköpings Allmänna SS  1:29.11                 
                     
20  David Malm  2004    194  42.19        1:27.50   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:30.47                 
                     
21  Hugo Larsson  2006    151  43.71        1:35.06   
  Linköpings Allmänna SS  1:42.11                 
                     
22  Marcus Manninen  2004    144  43.71        1:36.58   
  Motala Simsällskap  1:34.52                 
                     
23  Nassim Arim  2004    144  46.96        1:36.64   
  Linköpings Allmänna SS  1:38.59                 
                     
24  Otto Gustav Svensson  2005    137  45.40        1:38.11   
  Motala Simsällskap  1:36.46                 
                     
25  Fredrik Höglund  2006    135  48.67        1:38.72   
  Linköpings Allmänna SS  1:43.80                 
                     
26  Simon Axelsson  2006    126  49.14        1:41.03   
  Linköpings Allmänna SS  1:44.74                 
                     
27  Elias Gustafsson  2007    96  52.98        1:50.26   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Edwin Brimalm  2005              DNS   
  Motala Simsällskap  1:42.79                 
                     
Arthur Forsfält  2008              DSQ   
  Motala Simsällskap  2:11.16                 
                     
Fredrik Holmberg  2004              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:41.77