Resultater for Laviaarit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:52 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 1, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 27.97 | 59.07 | 1:32.45 | 2:06.27 | ||||
Cetus Espoo | 2:05.14 | |||||||||
2 | Oscar Skjäl | 2002 | 29.37 | 1:02.62 | 1:37.57 | 2:12.21 | ||||
Cetus Espoo | 2:16.46 | |||||||||
3 | Leo Mikkonen | 2002 | 30.86 | 1:07.06 | 1:44.31 | 2:18.91 | ||||
Cetus Espoo | 2:18.38 | |||||||||
4 | Mikael Virtanen | 2002 | 30.48 | 1:05.95 | 1:42.76 | 2:19.28 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:20.17 | |||||||||
5 | Valtteri Taskinen | 2002 | 31.85 | 1:07.84 | 1:44.22 | 2:19.33 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 2:20.75 | |||||||||
6 | Roope Tsutsunen | 2002 | 32.21 | 1:08.88 | 1:46.10 | 2:21.93 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:27.73 | |||||||||
7 | Touko Luukkonen | 2002 | 32.00 | 1:07.84 | 1:45.11 | 2:22.32 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:27.74 | |||||||||
8 | Rasmus Söderholm | 2002 | 32.55 | 1:09.12 | 1:46.51 | 2:22.79 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:24.66 | |||||||||
9 | Benjamin Kangas | 2002 | 33.26 | 1:09.59 | 1:46.62 | 2:23.08 | ||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
10 | Mathias Lindfors | 2002 | 32.05 | 1:08.61 | 1:46.92 | 2:23.85 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:26.44 | |||||||||
11 | Joel Korhonen | 2002 | 32.76 | 1:09.82 | 1:49.51 | 2:25.24 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:32.90 | |||||||||
12 | Veikka Saren | 2002 | 33.97 | 1:11.42 | 1:49.81 | 2:27.00 | ||||
Someron Esa | ||||||||||
13 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 33.51 | 1:11.72 | 1:50.64 | 2:27.87 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:28.12 | |||||||||
14 | Eetu Koskinen | 2002 | 33.47 | 1:11.43 | 1:50.46 | 2:28.15 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:33.73 | |||||||||
15 | Kalle Kauppinen | 2002 | 34.35 | 1:13.89 | 1:54.68 | 2:33.24 | ||||
ORCA Helsinki | 2:35.14 | |||||||||
16 | Valle Joenranta | 2002 | 35.21 | 1:14.49 | 1:55.73 | 2:33.64 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:33.10 | |||||||||
17 | Max Åström | 2002 | 33.85 | 1:13.34 | 1:55.01 | 2:33.88 | ||||
Cetus Espoo | 2:38.67 | |||||||||
18 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 35.11 | 1:14.57 | 1:55.83 | 2:34.46 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:36.18 | |||||||||
19 | Martti Rautell | 2002 | 35.46 | 1:16.42 | 1:56.76 | 2:34.58 | ||||
Octopus Lohja | 2:38.02 | |||||||||
20 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 35.62 | 1:15.46 | 1:56.89 | 2:34.95 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:37.59 | |||||||||
21 | Elmeri Helander | 2002 | 35.91 | 1:16.28 | 1:57.35 | 2:35.39 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:38.02 | |||||||||
22 | Olavi Saarinen | 2002 | 34.55 | 1:15.01 | 1:55.64 | 2:36.45 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:41.82 | |||||||||
23 | Pyry Talvitie | 2002 | 35.63 | 1:16.61 | 1:59.29 | 2:38.49 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:58.80 | |||||||||
24 | Matias Ola | 2002 | 35.10 | 1:15.30 | 1:58.17 | 2:41.91 | ||||
ORCA Helsinki | 2:37.93 | |||||||||
25 | Lasse Saarinen | 2002 | 35.16 | 1:16.40 | 2:01.56 | 2:45.98 | ||||
Octopus Lohja | 2:57.72 | |||||||||
26 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 39.43 | 1:23.50 | 2:08.21 | 2:46.06 | ||||
Cetus Espoo | 2:41.41 | |||||||||
27 | Severi Vilkko | 2002 | 36.15 | 1:18.70 | 2:05.91 | 2:51.25 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:55.56 | |||||||||
28 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 39.24 | 1:25.07 | 2:09.80 | 2:52.19 | ||||
Octopus Lohja | 2:52.97 | |||||||||
29 | Emil Strandell | 2002 | 37.00 | 1:18.99 | 2:05.43 | 2:52.57 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:53.85 | |||||||||
30 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 37.92 | 1:23.97 | 2:12.66 | 2:57.71 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:59.06 | |||||||||
31 | Topias Ojanen | 2002 | 37.76 | 1:22.41 | 2:11.38 | 2:59.87 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:14.19 | |||||||||
32 | Topi Havo | 2002 | 39.85 | 1:26.14 | 2:14.36 | 3:00.41 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:54.10 | |||||||||
33 | Tuomas Tolppala | 2002 | 40.69 | 1:28.66 | 2:17.45 | 3:02.95 | ||||
ORCA Helsinki | 3:06.58 | |||||||||
34 | Aaron Utulahti | 2002 | 39.30 | 1:27.09 | 2:19.09 | 3:07.56 | ||||
Nummelan Kisaajat | 3:01.20 | |||||||||
- | Max Eriksson | 2002 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:35.47 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:52 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 2, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Einiö | 2003 | 31.98 | 1:07.96 | 1:44.36 | 2:18.91 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:26.14 | |||||||||
2 | Juulia Käräjämies | 2003 | 32.35 | 1:08.40 | 1:46.28 | 2:23.70 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:25.15 | |||||||||
3 | Emma Johansson | 2003 | 33.21 | 1:10.61 | 1:49.26 | 2:27.20 | ||||
Cetus Espoo | 2:32.88 | |||||||||
4 | Milla Hyttinen | 2003 | 33.74 | 1:10.75 | 1:49.97 | 2:27.72 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:25.07 | |||||||||
5 | Tilda Selonen | 2003 | 34.70 | 1:13.10 | 1:52.66 | 2:29.78 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:40.47 | |||||||||
6 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 34.10 | 1:12.75 | 1:52.31 | 2:30.33 | ||||
Cetus Espoo | 2:38.37 | |||||||||
7 | Julia Sairanen | 2003 | 35.31 | 1:15.44 | 1:55.07 | 2:31.23 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:30.36 | |||||||||
8 | Hilla Kuuva | 2003 | 34.50 | 1:14.40 | 1:53.98 | 2:32.57 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 2:35.08 | |||||||||
9 | Essi Salokorpi | 2003 | 36.30 | 1:15.58 | 1:55.71 | 2:34.10 | ||||
Cetus Espoo | 2:33.83 | |||||||||
10 | Lotta Lehtoila | 2003 | 34.11 | 1:13.18 | 1:54.76 | 2:34.54 | ||||
ORCA Helsinki | 2:36.21 | |||||||||
11 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 36.16 | 1:15.46 | 1:56.14 | 2:35.33 | ||||
Cetus Espoo | 2:31.89 | |||||||||
12 | Winona Forslund | 2003 | 36.18 | 1:18.00 | 2:00.37 | 2:40.66 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:45.65 | |||||||||
13 | Emmi Partanen | 2003 | 35.05 | 1:16.38 | 1:59.65 | 2:41.26 | ||||
Cetus Espoo | 2:41.53 | |||||||||
14 | Emilia Hokkanen | 2003 | 37.66 | 1:20.15 | 2:02.94 | 2:42.63 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:52.88 | |||||||||
15 | Cinja Åvist | 2003 | 35.19 | 1:18.17 | 2:02.18 | 2:44.44 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
16 | Diana Seiger | 2003 | 36.77 | 1:19.80 | 2:03.79 | 2:44.53 | ||||
Cetus Espoo | 2:53.29 | |||||||||
17 | Saima Huovinen | 2003 | 37.86 | 1:19.18 | 2:03.19 | 2:45.20 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:43.33 | |||||||||
18 | Ronja Hellberg | 2003 | 37.95 | 1:20.86 | 2:05.84 | 2:45.71 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:48.20 | |||||||||
19 | Siiri Pitkänen | 2003 | 37.74 | 1:20.41 | 2:04.18 | 2:46.42 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 2:46.29 | |||||||||
20 | Annika Alanen | 2003 | 36.93 | 1:20.75 | 2:05.92 | 2:48.90 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:55.56 | |||||||||
21 | Silja Hieto | 2003 | 39.61 | 1:23.44 | 2:08.77 | 2:50.20 | ||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
22 | Vilma Tikka | 2003 | 38.87 | 1:22.53 | 2:07.62 | 2:50.36 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 2:57.57 | |||||||||
23 | Enni Silvennoinen | 2003 | 39.34 | 1:23.36 | 2:07.99 | 2:51.18 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:53.31 | |||||||||
24 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 37.23 | 1:20.59 | 2:06.47 | 2:52.21 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:56.95 | |||||||||
25 | Sanna Valkonen | 2003 | 40.54 | 1:26.79 | 2:12.85 | 2:56.75 | ||||
Cetus Espoo | 2:56.46 | |||||||||
26 | Liisa Penttinen | 2003 | 38.11 | 1:23.41 | 2:10.91 | 2:56.95 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:47.43 | |||||||||
27 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 39.87 | 1:25.48 | 2:12.29 | 2:57.60 | ||||
Vanders | 2:53.03 | |||||||||
28 | Delia Helena Aho | 2003 | 40.70 | 1:27.77 | 2:15.76 | 2:59.09 | ||||
Cetus Espoo | 3:09.69 | |||||||||
29 | Yasmin Ais | 2003 | 39.73 | 1:26.37 | 2:15.48 | 3:00.85 | ||||
ORCA Helsinki | 3:24.02 | |||||||||
30 | Helmi Rönnholm | 2003 | 42.17 | 1:29.19 | 2:17.09 | 3:01.84 | ||||
Cetus Espoo | 2:59.03 | |||||||||
31 | Nea Kovalainen | 2003 | 42.85 | 1:30.16 | 2:19.92 | 3:06.35 | ||||
ORCA Helsinki | 3:18.63 | |||||||||
32 | Kedilyn Pulk | 2003 | 41.34 | 1:28.45 | 2:19.36 | 3:08.52 | ||||
Cetus Espoo | 3:21.98 | |||||||||
33 | Saana Tertsunen | 2003 | 39.69 | 1:28.05 | 2:19.54 | 3:08.97 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:17.99 | |||||||||
34 | Kia Kivelä | 2003 | 43.07 | 1:33.77 | 2:26.98 | 3:17.85 | ||||
Nummelan Kisaajat | 3:25.41 | |||||||||
35 | Kiira Tulkki | 2003 | 45.75 | 1:39.15 | 2:32.64 | 3:23.32 | ||||
Haminan Uimaseura | 3:23.65 | |||||||||
- | Nea Grundström | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 3:08.57 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:09 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:08 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 30.35 | |||||||
Lahden Uimaseura | 30.63 | |||||||||
2 | Onni Äijälä | 2004 | 31.07 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.66 | |||||||||
3 | Taavi Backman | 2004 | 32.62 | |||||||
Lahden Uimaseura | 33.20 | |||||||||
4 | Max Dahl | 2005 | 33.36 | |||||||
Cetus Espoo | 35.24 | |||||||||
5 | Akseli Leppänen | 2004 | 33.45 | |||||||
Cetus Espoo | 35.30 | |||||||||
6 | Matti Nätti | 2004 | 33.89 | |||||||
Vanders | 35.20 | |||||||||
7 | Akseli Maaranen | 2004 | 34.18 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.01 | |||||||||
8 | Veerti Juurakko | 2004 | 34.39 | |||||||
Cetus Espoo | 34.02 | |||||||||
9 | Rony Kulju | 2004 | 34.43 | |||||||
Vanders | 35.27 | |||||||||
10 | Yufei Meng | 2004 | 34.65 | |||||||
Cetus Espoo | 37.54 | |||||||||
11 | Paavo Nenonen | 2005 | 34.76 | |||||||
Cetus Espoo | 36.03 | |||||||||
12 | Alexander Nyman | 2004 | 34.77 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.96 | |||||||||
13 | Richard Ramstedt | 2004 | 34.93 | |||||||
Cetus Espoo | 35.91 | |||||||||
14 | Niko Teperi | 2005 | 34.94 | |||||||
Cetus Espoo | 35.46 | |||||||||
15 | Sampo Nord | 2005 | 36.25 | |||||||
Vanders | 37.42 | |||||||||
16 | Leo Zurban | 2004 | 36.39 | |||||||
Cetus Espoo | 39.37 | |||||||||
17 | Anton Petrov | 2004 | 36.65 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 38.00 | |||||||||
18 | Matteus Einiö | 2004 | 36.82 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 38.09 | |||||||||
19 | Aaron Pirinen | 2005 | 36.85 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.39 | |||||||||
20 | Nico Peltonen | 2005 | 36.90 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.76 | |||||||||
21 | Lauri Pyykkö | 2004 | 37.68 | |||||||
ORCA Helsinki | 39.86 | |||||||||
22 | Martti Karesjoki | 2004 | 37.99 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.38 | |||||||||
23 | Samu Virtanen | 2004 | 38.43 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 36.62 | |||||||||
24 | Samuli Masalin | 2004 | 39.16 | |||||||
Cetus Espoo | 39.22 | |||||||||
25 | Anton Sarvilahti | 2005 | 39.44 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 39.96 | |||||||||
26 | Toivo Juselius | 2005 | 39.61 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 41.46 | |||||||||
27 | Mikael Böckerman | 2006 | 39.65 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 38.99 | |||||||||
28 | Onni Rahkonen | 2007 | 39.79 | |||||||
Simmis Grani | 41.24 | |||||||||
29 | Aapo Ahlroos | 2004 | 39.82 | |||||||
Vanders | 38.99 | |||||||||
30 | Matti Penttinen | 2006 | 39.91 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 41.72 | |||||||||
31 | Leo Heinola | 2006 | 40.12 | |||||||
Cetus Espoo | 40.95 | |||||||||
32 | Aron Forslund | 2005 | 40.21 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 43.29 | |||||||||
33 | Arto Pulkkinen | 2005 | 40.57 | |||||||
Lahden Uimaseura | 40.44 | |||||||||
34 | Rufus Strandell | 2005 | 40.77 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 42.13 | |||||||||
35 | Risto Kallström | 2006 | 41.03 | |||||||
Cetus Espoo | 41.11 | |||||||||
36 | Eeli Partanen | 2005 | 41.28 | |||||||
Cetus Espoo | 42.96 | |||||||||
37 | Niko Nokikuru | 2005 | 42.76 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 42.43 | |||||||||
38 | Yash Nagal | 2004 | 43.09 | |||||||
Cetus Espoo | 45.65 | |||||||||
39 | Anton Kettunen | 2005 | 43.14 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 45.69 | |||||||||
40 | Vilho Teno | 2006 | 43.48 | |||||||
Lahden Uimaseura | 46.90 | |||||||||
41 | Adam Karhula | 2005 | 45.40 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | 45.71 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 46.88 | |||||||||
43 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 46.72 | |||||||
Salon Uimarit | 48.26 | |||||||||
44 | Ivan Gavrilov | 2005 | 46.88 | |||||||
Cetus Espoo | 53.53 | |||||||||
45 | Leevi Johansson | 2006 | 47.36 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 49.46 | |||||||||
46 | Kasperi Miettinen | 2006 | 47.46 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 51.97 | |||||||||
47 | Lenni Uosukainen | 2005 | 48.19 | |||||||
Lahden Uimaseura | 46.73 | |||||||||
48 | Olli Pesonen | 2006 | 49.06 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 50.65 | |||||||||
49 | Matias Saarinen | 2006 | 50.01 | |||||||
Salon Uimarit | 49.81 | |||||||||
50 | Mathias Eerola | 2008 | 50.50 | |||||||
Simmis Grani | 53.06 | |||||||||
51 | Miika Toivonen | 2007 | 56.71 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 57.35 | |||||||||
52 | Patrik Ventus | 2007 | 1:02.42 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Joonas Maaranen | 2004 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.56 | |||||||||
- | Niko Antman | 2006 | DNS | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 49.37 | |||||||||
- | Alvar Aho | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 47.16 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Artemii Liukkonen | 2006 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 45.18 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Miko Virtanen | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 45.18 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pauli Rantamäki | 2003 | 29.20 | |||||||
Octopus Lohja | 33.90 | |||||||||
2 | Markus Nuorinko | 2003 | 29.22 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 30.75 | |||||||||
3 | Julius Airas | 2003 | 30.33 | |||||||
Lahden Uimaseura | 33.25 | |||||||||
4 | Ville Savulahti | 2003 | 30.78 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 33.34 | |||||||||
5 | Henri Heikkilä | 2003 | 30.80 | |||||||
Uimaseura Aquila | 30.53 | |||||||||
6 | Elias Kallonen | 2003 | 32.05 | |||||||
Vanders | 34.02 | |||||||||
7 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 32.06 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 34.36 | |||||||||
8 | Tatu Saareks | 2003 | 32.99 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 32.94 | |||||||||
9 | Anton Antonen | 2003 | 33.27 | |||||||
Uimaseura Aquila | 34.39 | |||||||||
10 | Manu Hännikäinen | 2003 | 33.44 | |||||||
Lahden Uimaseura | 35.38 | |||||||||
11 | Petri Shkolny | 2003 | 33.46 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 33.67 | |||||||||
12 | Perttu Järvinen | 2003 | 33.65 | |||||||
Lahden Uimaseura | 32.72 | |||||||||
13 | Casper Heikkinen | 2003 | 34.33 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 36.58 | |||||||||
14 | Sami Pönkä | 2003 | 34.42 | |||||||
Vanders | 35.20 | |||||||||
15 | Niklas Rantapää | 2003 | 34.49 | |||||||
Cetus Espoo | 34.22 | |||||||||
16 | Tony Heinola | 2003 | 35.06 | |||||||
Cetus Espoo | 36.24 | |||||||||
17 | Konsta Pekkala | 2003 | 35.13 | |||||||
Vanders | 35.95 | |||||||||
18 | Mattias Janhunen | 2003 | 36.26 | |||||||
Cetus Espoo | 38.65 | |||||||||
19 | Aleksi Alanko | 2003 | 36.35 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.55 | |||||||||
20 | Joona Lehtonen | 2003 | 36.68 | |||||||
Vanders | 37.68 | |||||||||
21 | Olli Paukola | 2003 | 38.60 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 44.41 | |||||||||
22 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 39.35 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 42.97 | |||||||||
23 | Aku Hyrsylä | 2003 | 40.97 | |||||||
Salon Uimarit | 41.33 | |||||||||
- | Pauli Salonen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 31.96 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 28.26 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.21 | |||||||||
2 | Otto Hoffren | 2002 | 29.08 | |||||||
Lahden Uimaseura | 29.64 | |||||||||
3 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 29.38 | |||||||
Cetus Espoo | 30.35 | |||||||||
4 | Joel Syrjä | 2002 | 29.76 | |||||||
Cetus Espoo | 29.90 | |||||||||
5 | Max Åström | 2002 | 30.10 | |||||||
Cetus Espoo | 30.81 | |||||||||
6 | Rasmus Söderholm | 2002 | 30.36 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.63 | |||||||||
7 | Ville-veikko Katajisto | 2002 | 31.00 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 31.97 | |||||||||
8 | Matias Ola | 2002 | 31.56 | |||||||
ORCA Helsinki | 33.05 | |||||||||
9 | Lauri Uosukainen | 2002 | 32.18 | |||||||
Lahden Uimaseura | 33.40 | |||||||||
10 | Sampo Peltola | 2002 | 32.26 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.53 | |||||||||
11 | Olavi Saarinen | 2002 | 32.44 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.82 | |||||||||
12 | Emil Kärkkäinen | 2002 | 32.88 | |||||||
ORCA Helsinki | 32.95 | |||||||||
13 | Aarne Myllynen | 2002 | 33.25 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.32 | |||||||||
14 | Samuel Seppänen | 2002 | 35.55 | |||||||
Uimaseura Aquila | 36.32 | |||||||||
15 | Sandro Karhula | 2002 | 35.79 | |||||||
Cetus Espoo | 38.74 | |||||||||
16 | Topi Havo | 2002 | 37.81 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 36.89 | |||||||||
- | Max Eriksson | 2002 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 30.40 | |||||||||
- | Aaron Utulahti | 2002 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | 33.09 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:08 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:17 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 33.29 | |||||||
Cetus Espoo | 34.41 | |||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 33.56 | |||||||
Cetus Espoo | 33.26 | |||||||||
3 | Aino Koskelo | 2005 | 33.67 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 33.61 | |||||||||
4 | Elina Ryynänen | 2005 | 33.94 | |||||||
Vanders | 35.00 | |||||||||
5 | Daniella Guth | 2005 | 34.00 | |||||||
Cetus Espoo | 33.88 | |||||||||
6 | Tiinu Tamminen | 2006 | 34.01 | |||||||
Lahden Uimaseura | 35.03 | |||||||||
7 | Roosa Tuomainen | 2005 | 34.19 | |||||||
Salon Uimarit | 36.27 | |||||||||
8 | Louna Kasvio | 2006 | 34.58 | |||||||
Cetus Espoo | 37.02 | |||||||||
9 | Karla Tiainen | 2005 | 34.61 | |||||||
Vanders | 34.67 | |||||||||
10 | Sofia Morais | 2005 | 34.92 | |||||||
Cetus Espoo | 37.00 | |||||||||
11 | Anna Hakkarainen | 2005 | 34.97 | |||||||
Cetus Espoo | 37.72 | |||||||||
11 | Anniina Ahonen | 2005 | 34.97 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.03 | |||||||||
13 | Milla Kähkönen | 2005 | 35.08 | |||||||
Lahden Uimaseura | 36.64 | |||||||||
14 | Lumi Luoma | 2005 | 35.29 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.60 | |||||||||
15 | Siiri Pekkala | 2005 | 35.60 | |||||||
Vanders | 35.26 | |||||||||
16 | Wilma Sundt | 2006 | 35.83 | |||||||
Cetus Espoo | 37.29 | |||||||||
17 | Inger Isaksen | 2005 | 35.88 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.62 | |||||||||
18 | Tinka Tamminen | 2006 | 36.08 | |||||||
Lahden Uimaseura | 36.87 | |||||||||
19 | Laura Kousa | 2005 | 36.55 | |||||||
Cetus Espoo | 38.17 | |||||||||
20 | Juulia Sakomaa | 2005 | 36.63 | |||||||
Lahden Uimaseura | 36.45 | |||||||||
21 | Ester Hirvonen | 2006 | 37.02 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 40.19 | |||||||||
22 | Malin Lindblom | 2006 | 37.06 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.99 | |||||||||
23 | Hanna Martola | 2005 | 37.26 | |||||||
Cetus Espoo | 37.95 | |||||||||
24 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 37.90 | |||||||
Lahden Uimaseura | 38.67 | |||||||||
25 | Elina Ruha | 2005 | 38.05 | |||||||
Cetus Espoo | 40.91 | |||||||||
26 | Ronja Terävä | 2005 | 38.44 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 38.03 | |||||||||
27 | Hilla Wiemers | 2005 | 38.53 | |||||||
ORCA Helsinki | 40.13 | |||||||||
28 | Heli Kuisma | 2006 | 38.59 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.42 | |||||||||
29 | Sofia Kraptsak | 2005 | 38.74 | |||||||
ORCA Helsinki | 39.64 | |||||||||
30 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 39.67 | |||||||
Lahden Uimaseura | 43.19 | |||||||||
31 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 40.08 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 39.84 | |||||||||
32 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 40.22 | |||||||
Cetus Espoo | 43.79 | |||||||||
33 | Peppi Eskola | 2005 | 40.55 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 42.38 | |||||||||
34 | Aino Jäkärä | 2005 | 40.72 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 42.97 | |||||||||
35 | Sini Kaivola | 2005 | 40.80 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 40.25 | |||||||||
36 | Saara Seppälä | 2005 | 40.82 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 41.05 | |||||||||
37 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 40.93 | |||||||
Cetus Espoo | 40.49 | |||||||||
38 | Sofie Johansson | 2005 | 41.12 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 42.28 | |||||||||
39 | Kia Mäennenä | 2006 | 41.63 | |||||||
Cetus Espoo | 43.90 | |||||||||
40 | Susanna Ryynänen | 2006 | 41.72 | |||||||
Vanders | 36.88 | |||||||||
41 | Juulia Lindfors | 2005 | 41.77 | |||||||
Cetus Espoo | 43.98 | |||||||||
42 | Janica Nieminen | 2005 | 41.85 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 40.66 | |||||||||
43 | Isabella Hale | 2005 | 41.93 | |||||||
Cetus Espoo | 44.25 | |||||||||
44 | Essi Pyykkö | 2006 | 42.57 | |||||||
Salon Uimarit | 41.20 | |||||||||
45 | Eevi Hirsi | 2007 | 42.58 | |||||||
HTU Stadi | 42.64 | |||||||||
46 | Siiri Ruponen | 2005 | 43.04 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 45.66 | |||||||||
47 | Olivia Romo | 2005 | 43.07 | |||||||
Lahden Uimaseura | 45.22 | |||||||||
48 | Pinja Suominen | 2006 | 43.66 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 45.44 | |||||||||
49 | Aino Soininen | 2005 | 44.43 | |||||||
HTU Stadi | 42.96 | |||||||||
50 | Krista Viitanen | 2005 | 44.70 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 45.99 | |||||||||
51 | Amanda Kortet | 2006 | 44.75 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 46.18 | |||||||||
52 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 44.77 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 44.48 | |||||||||
53 | Ninja Brelo | 2006 | 45.17 | |||||||
Cetus Espoo | 51.60 | |||||||||
54 | Matilda Leppänen | 2007 | 45.51 | |||||||
Simmis Grani | 45.83 | |||||||||
55 | Hedda-liina Honkaniemi | 2006 | 45.55 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 49.60 | |||||||||
56 | Wilma Wallenius | 2005 | 46.51 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 48.84 | |||||||||
57 | Aino Sarvilahti | 2008 | 47.10 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 48.08 | |||||||||
58 | Iina Ekholm | 2007 | 49.48 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Rina Rantanen | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 39.44 | |||||||||
- | Ellen Kettunen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 36.78 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Rilla Backman | 2006 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 43.11 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Siri Kaskeala | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 40.96 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 30.51 | |||||||
Cetus Espoo | 31.52 | |||||||||
2 | Nicole Yisrael | 2004 | 31.53 | |||||||
Vanders | 33.44 | |||||||||
3 | Auri Keurulainen | 2004 | 31.59 | |||||||
Cetus Espoo | 32.39 | |||||||||
4 | Emma Hakala | 2004 | 31.88 | |||||||
Helsingin Uimarit | 32.79 | |||||||||
5 | Aada Rissanen | 2004 | 32.29 | |||||||
Vanders | 33.45 | |||||||||
6 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 33.14 | |||||||
Joensuun Uimaseura | 34.30 | |||||||||
7 | Venla Lindström | 2004 | 33.29 | |||||||
Lahden Uimaseura | 33.49 | |||||||||
8 | Milla Hälikkä | 2004 | 33.39 | |||||||
Helsingin Uimarit | 35.16 | |||||||||
9 | Pinja Kinnunen | 2004 | 33.46 | |||||||
Helsingin Uimarit | 35.61 | |||||||||
10 | Greta Beszteri | 2004 | 34.07 | |||||||
Cetus Espoo | 34.97 | |||||||||
11 | Iiris Jämsä | 2004 | 34.43 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 34.05 | |||||||||
12 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 34.80 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 37.43 | |||||||||
13 | Aada Taiponen | 2004 | 34.93 | |||||||
Swimming Team Riksu | 34.93 | |||||||||
14 | Elina Syvänne | 2004 | 38.02 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 37.94 | |||||||||
15 | Verna Haravuori | 2004 | 39.24 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 41.44 | |||||||||
16 | Iiris Virtanen | 2004 | 40.13 | |||||||
Simmis Grani | 44.56 | |||||||||
17 | Diana Valero De La Iglesia | 2004 | 40.33 | |||||||
Cetus Espoo | 44.02 | |||||||||
18 | Annika Idman | 2004 | 41.09 | |||||||
Cetus Espoo | 40.77 | |||||||||
19 | Veera Mikkonen | 2004 | 41.62 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 42.50 | |||||||||
20 | Siiri Vesanen | 2004 | 41.69 | |||||||
Vanders | 41.73 | |||||||||
21 | Helmi Romppanen | 2004 | 43.18 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 45.36 | |||||||||
22 | Aino Tasapuro | 2004 | 43.45 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 41.53 | |||||||||
23 | Riina Krouvi | 2004 | 44.47 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 45.71 | |||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 29.36 | |||||||
Cetus Espoo | 29.71 | |||||||||
2 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 30.99 | |||||||
Cetus Espoo | 32.30 | |||||||||
3 | Ida Lehtovaara | 2003 | 31.63 | |||||||
Uimaseura Aquila | 31.54 | |||||||||
4 | Anna Retva | 2003 | 32.68 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.69 | |||||||||
5 | Sini Heikkilä | 2003 | 32.70 | |||||||
Salon Uimarit | 32.34 | |||||||||
6 | Stefania Pavlidi | 2003 | 33.00 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 33.39 | |||||||||
7 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 33.68 | |||||||
Someron Esa | 34.06 | |||||||||
8 | Vilja Grundström | 2003 | 33.73 | |||||||
Vanders | 34.67 | |||||||||
9 | Viivi Sorri | 2003 | 33.81 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 33.37 | |||||||||
10 | Aino Villanen | 2003 | 34.02 | |||||||
Salon Uimarit | 34.13 | |||||||||
11 | Veera Laakkonen | 2003 | 34.51 | |||||||
Kampuksen Plaani | 34.63 | |||||||||
12 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 34.99 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 38.04 | |||||||||
13 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 35.33 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 37.65 | |||||||||
14 | Tiia Kuisma | 2003 | 35.47 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.20 | |||||||||
15 | Venla Pylvänäinen | 2003 | 35.75 | |||||||
Lahden Uimaseura | 36.15 | |||||||||
16 | Siiri Kokko | 2003 | 36.00 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 36.50 | |||||||||
17 | Liisa Penttinen | 2003 | 36.41 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 36.16 | |||||||||
18 | Vilma Tikka | 2003 | 36.79 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 36.20 | |||||||||
19 | Wunsen Jämsen | 2003 | 37.00 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.96 | |||||||||
20 | Edit Kull | 2003 | 37.64 | |||||||
Cetus Espoo | 45.48 | |||||||||
21 | Sara Myller | 2003 | 38.53 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.85 | |||||||||
22 | Susanna Kuisma | 2003 | 38.68 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.79 | |||||||||
23 | Helmi Rönnholm | 2003 | 38.91 | |||||||
Cetus Espoo | 38.88 | |||||||||
24 | Niini Saxelin | 2003 | 39.73 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.26 | |||||||||
25 | Kiira Tulkki | 2003 | 39.97 | |||||||
Haminan Uimaseura | 41.43 | |||||||||
- | Amy Metz | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Nea Kovalainen | 2003 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | 38.92 | |||||||||
- | Roosa Pilsari | 2003 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.23 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:17 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:30 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 33.53 | 1:23.27 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Matti Nätti | 2004 | 44.26 | 1:39.61 | ||||||
Vanders | 1:42.78 | |||||||||
3 | Rony Kulju | 2004 | 46.25 | 1:44.61 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Mio Heinola | 2005 | 45.46 | 1:46.06 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lari Tumanoff | 2003 | 33.79 | 1:13.76 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.38 | |||||||||
2 | Niko Matela | 2003 | 34.70 | 1:16.41 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:16.85 | |||||||||
3 | Aki Hakkarainen | 2003 | 36.94 | 1:20.31 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:20.93 | |||||||||
4 | Leo Parviainen | 2003 | 35.76 | 1:21.06 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:22.26 | |||||||||
5 | Luukas Vainio | 2003 | 37.46 | 1:21.57 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.16 | |||||||||
6 | Tuukka Inkilä | 2003 | 37.61 | 1:22.02 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.32 | |||||||||
7 | Risto Martikainen | 2003 | 36.94 | 1:22.11 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:19.99 | |||||||||
8 | Niklas Hatakka | 2003 | 37.04 | 1:22.77 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.50 | |||||||||
9 | Juho Elia Marjala | 2003 | 36.77 | 1:23.44 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:21.56 | |||||||||
10 | Jonne Isoranta | 2003 | 40.52 | 1:28.44 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:34.86 | |||||||||
11 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 37.18 | 1:29.49 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
12 | Lauri Tolvanen | 2003 | 38.63 | 1:30.86 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:25.32 | |||||||||
13 | Manu Hännikäinen | 2003 | 39.69 | 1:32.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:19.84 | |||||||||
14 | Oskari Repo | 2003 | 41.29 | 1:33.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.62 | |||||||||
15 | Alexander Huhtala | 2003 | 45.31 | 1:33.32 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.52 | |||||||||
16 | Matias Rasinmäki | 2003 | 39.22 | 1:33.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 42.95 | 1:33.73 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.08 | |||||||||
18 | Konsta Pekkala | 2003 | 41.65 | 1:36.39 | ||||||
Vanders | 1:51.11 | |||||||||
19 | Santeri Berggren | 2003 | 42.36 | 1:36.67 | ||||||
Octopus Lohja | 1:38.47 | |||||||||
20 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 45.74 | 1:38.72 | ||||||
Octopus Lohja | 1:47.13 | |||||||||
21 | Niko Akkanen | 2003 | 45.24 | 1:43.69 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:43.64 | |||||||||
22 | Petri Shkolny | 2003 | 45.68 | 1:45.17 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:42.67 | |||||||||
23 | Topi Immonen | 2003 | 48.30 | 1:46.95 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:47.96 | |||||||||
- | Kasper Holopainen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | 1:33.43 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Rasmus Mykkänen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:35.70 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Sam Zamanimehr | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:33.95 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | 32.33 | 1:08.96 | ||||||
Vanders | 1:08.59 | |||||||||
2 | Benjamin Kangas | 2002 | 33.14 | 1:09.15 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:10.36 | |||||||||
3 | Oscar Skjäl | 2002 | 33.75 | 1:11.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.27 | |||||||||
4 | Roope Tsutsunen | 2002 | 33.49 | 1:12.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:12.28 | |||||||||
5 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 34.68 | 1:12.68 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.80 | |||||||||
6 | Elias Saarinen | 2002 | 32.60 | 1:13.09 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:13.43 | |||||||||
7 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 35.06 | 1:13.41 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:14.32 | |||||||||
8 | Valtteri Taskinen | 2002 | 34.56 | 1:14.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:14.30 | |||||||||
9 | Sampo Peltola | 2002 | 38.53 | 1:27.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:34.39 | |||||||||
10 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 40.23 | 1:29.05 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:34.82 | |||||||||
11 | Birger Niskanen | 2002 | 41.62 | 1:32.07 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:33.25 | |||||||||
- | Elias Jääskeläinen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:33.19 | |||||||||
SW 8.5 Sukellus uidessa | ||||||||||
- | Kalle Kauppinen | 2002 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:30 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:55 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 43.98 | 1:33.47 | ||||||
Vanders | 1:34.49 | |||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 40.74 | 1:35.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.63 | |||||||||
3 | Daniella Guth | 2005 | 45.20 | 1:39.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Vilja Saarinen | 2005 | 44.98 | 1:40.23 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Saana Perkkiö | 2005 | 47.00 | 1:47.09 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 33.89 | 1:13.07 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:14.32 | |||||||||
2 | Liinu Louhikoski | 2004 | 34.68 | 1:14.61 | ||||||
Vanders | 1:20.66 | |||||||||
3 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 35.45 | 1:18.22 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:21.13 | |||||||||
4 | Saga Jatkola | 2004 | 37.46 | 1:22.25 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:24.75 | |||||||||
5 | Nicole Yisrael | 2004 | 40.18 | 1:26.73 | ||||||
Vanders | 1:25.64 | |||||||||
6 | Sonja Salmimies | 2004 | 40.78 | 1:27.16 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
7 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 39.61 | 1:27.35 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:29.72 | |||||||||
8 | Aamu Änkilä | 2004 | 37.61 | 1:27.91 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:29.26 | |||||||||
9 | Saga Kovanen | 2004 | 41.36 | 1:28.36 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.80 | |||||||||
10 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 39.64 | 1:28.98 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.70 | |||||||||
11 | Sohvi Kallinen | 2004 | 41.14 | 1:29.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:30.45 | |||||||||
12 | Milja Mäkinen | 2004 | 41.97 | 1:29.83 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:26.76 | |||||||||
13 | Nanna Sinerkari | 2004 | 40.83 | 1:30.11 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:35.40 | |||||||||
14 | Josephine Otis | 2004 | 42.84 | 1:30.84 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.64 | |||||||||
15 | Julia Tuura | 2004 | 43.78 | 1:32.59 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:31.69 | |||||||||
16 | Iisa Karpela | 2004 | 43.10 | 1:32.87 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.58 | |||||||||
17 | Pinja Nieminen | 2004 | 41.82 | 1:35.13 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.38 | |||||||||
18 | Odessa Haikara | 2004 | 43.34 | 1:35.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.65 | |||||||||
19 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 46.38 | 1:38.41 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:39.06 | |||||||||
20 | Vlada Guljajeva | 2004 | 42.58 | 1:39.89 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:39.61 | |||||||||
21 | Henni Havén | 2004 | 43.46 | 1:40.15 | ||||||
Vanders | 1:39.30 | |||||||||
22 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 45.27 | 1:41.45 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.67 | |||||||||
23 | Beata Niskanen | 2004 | 46.49 | 1:43.57 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:46.94 | |||||||||
24 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 49.13 | 1:44.28 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:38.60 | |||||||||
25 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 50.96 | 1:49.35 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:50.82 | |||||||||
26 | Oona Kupari | 2004 | 52.10 | 1:51.43 | ||||||
Octopus Lohja | 1:54.36 | |||||||||
- | Anna Edwards | 2004 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:30.57 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Anni Holm | 2004 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Helmi Romppanen | 2004 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:00.14 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Wilma Savonen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:40.31 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sonja Lehtinen | 2003 | 33.11 | 1:11.13 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:15.03 | |||||||||
2 | Minttu Paalanen | 2003 | 34.50 | 1:12.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:16.62 | |||||||||
3 | Stella Freystätter | 2003 | 35.31 | 1:17.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.59 | |||||||||
4 | Julia Sairanen | 2003 | 38.12 | 1:19.92 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:21.49 | |||||||||
5 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 35.22 | 1:19.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:21.08 | |||||||||
6 | Tiiu Korhonen | 2003 | 38.00 | 1:22.48 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:21.74 | |||||||||
7 | Nicole Sundell | 2003 | 37.56 | 1:24.20 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.12 | |||||||||
8 | Hilla Kuuva | 2003 | 38.77 | 1:25.65 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:29.70 | |||||||||
9 | Aida Pasma | 2003 | 39.70 | 1:27.15 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:32.94 | |||||||||
10 | Annika Heikkilä | 2003 | 41.23 | 1:29.95 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:29.48 | |||||||||
11 | Janna Salminen | 2003 | 39.36 | 1:30.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:25.25 | |||||||||
12 | Anna Retva | 2003 | 39.49 | 1:30.33 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:29.79 | |||||||||
13 | Sohvi Seppänen | 2003 | 43.01 | 1:33.57 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:38.59 | |||||||||
14 | Sara Myller | 2003 | 44.93 | 1:39.90 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Emilia Lyyra | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:15.30 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Iiris Yli-Jama | 2003 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 1:22.61 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Julia Peltola | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:18.41 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:55 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:55 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 7, 200m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikael Virtanen | 2002 | 36.50 | 1:15.51 | 1:56.38 | 2:35.53 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:37.14 | |||||||||
2 | Rasmus Söderholm | 2002 | 36.92 | 1:17.23 | 1:58.17 | 2:37.54 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:40.14 | |||||||||
3 | Leo Mikkonen | 2002 | 38.07 | 1:20.12 | 2:02.77 | 2:42.50 | ||||
Cetus Espoo | 2:47.59 | |||||||||
4 | Henri Jokinen | 2002 | 38.72 | 1:20.49 | 2:03.60 | 2:42.78 | ||||
Keravan Uimarit | 2:47.03 | |||||||||
5 | Martti Rautell | 2002 | 39.83 | 1:23.50 | 2:06.41 | 2:46.69 | ||||
Octopus Lohja | 2:51.00 | |||||||||
6 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 37.30 | 1:19.78 | 2:04.25 | 2:47.24 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Lauri Uosukainen | 2002 | 37.71 | 1:20.51 | 2:05.32 | 2:48.13 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:47.20 | |||||||||
8 | Aarne Myllynen | 2002 | 39.67 | 1:23.23 | 2:08.31 | 2:52.33 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:51.97 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:55 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:45 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 8, 200m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 36.02 | 1:16.50 | 1:58.14 | 2:38.23 | ||||
Cetus Espoo | 2:36.45 | |||||||||
2 | Minttu Paalanen | 2003 | 39.26 | 1:21.40 | 2:03.95 | 2:45.09 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:46.40 | |||||||||
3 | Emma Johansson | 2003 | 37.61 | 1:19.75 | 2:03.60 | 2:46.67 | ||||
Cetus Espoo | 2:55.25 | |||||||||
4 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 40.52 | 1:23.12 | 2:06.46 | 2:48.33 | ||||
Cetus Espoo | 2:50.83 | |||||||||
5 | Helmi Ahonen | 2003 | 40.44 | 1:25.13 | 2:08.64 | 2:48.45 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Lotta Lehtoila | 2003 | 39.28 | 1:23.70 | 2:09.47 | 2:52.96 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Kaisa Himanen | 2003 | 39.90 | 1:24.30 | 2:09.73 | 2:54.68 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
8 | Henrietta Löfgren | 2003 | 39.76 | 1:24.08 | 2:10.59 | 2:56.24 | ||||
Keravan Uimarit | 2:54.69 | |||||||||
9 | Janna Salminen | 2003 | 42.97 | 1:28.64 | 2:14.96 | 2:56.58 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:55.08 | |||||||||
10 | Viivi Sorri | 2003 | 39.73 | 1:26.44 | 2:15.56 | 2:58.88 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Iina Von Schrowe | 2003 | 42.05 | 1:27.21 | 2:14.22 | 2:59.28 | ||||
Cetus Espoo | 2:54.10 | |||||||||
12 | Essi Salokorpi | 2003 | 42.49 | 1:28.65 | 2:15.42 | 2:59.55 | ||||
Cetus Espoo | 3:02.54 | |||||||||
13 | Sofia Långström | 2003 | 41.50 | 1:26.69 | 2:15.19 | 3:00.71 | ||||
Cetus Espoo | 2:52.39 | |||||||||
14 | Diana Seiger | 2003 | 42.46 | 1:30.16 | 2:18.10 | 3:03.58 | ||||
Cetus Espoo | 3:06.90 | |||||||||
15 | Oona Lehtola | 2003 | 44.25 | 1:32.23 | 2:19.77 | 3:05.80 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:04.10 | |||||||||
16 | Tilda Selonen | 2003 | 43.28 | 1:30.52 | 2:19.37 | 3:07.93 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
17 | Ronja Hellberg | 2003 | 44.09 | 1:33.04 | 2:22.57 | 3:09.42 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:06.87 | |||||||||
18 | Lotta Heinimäki | 2003 | 45.64 | 1:36.11 | 2:26.84 | 3:13.66 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Sanna Valkonen | 2003 | 48.66 | 1:40.94 | 2:34.35 | 3:26.13 | ||||
Cetus Espoo | 3:25.64 | |||||||||
20 | Wunsen Jämsen | 2003 | 45.78 | 2:31.62 | 3:26.27 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:24.38 | |||||||||
- | Saana Tertsunen | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:45 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:18 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 36.02 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.81 | |||||||||
2 | Akseli Leppänen | 2004 | 36.63 | |||||||
Cetus Espoo | 38.58 | |||||||||
3 | Antti Musikka | 2005 | 40.20 | |||||||
Vanders | 43.41 | |||||||||
4 | Aapo Koskinen | 2004 | 41.02 | |||||||
Lahden Uimaseura | 41.25 | |||||||||
5 | Joona Kuitu | 2004 | 41.63 | |||||||
Vanders | 42.91 | |||||||||
6 | Alexander Nyman | 2004 | 41.69 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 42.13 | |||||||||
7 | Tomi Silander | 2006 | 42.09 | |||||||
Cetus Espoo | 42.31 | |||||||||
8 | Samuel Halminen | 2005 | 42.66 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 42.42 | |||||||||
9 | Max Dahl | 2005 | 42.96 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Yufei Meng | 2004 | 43.57 | |||||||
Cetus Espoo | 45.80 | |||||||||
11 | Aron Forslund | 2005 | 43.87 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 43.28 | |||||||||
12 | Nooa Matela | 2005 | 45.74 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 45.41 | |||||||||
13 | Nuutti Laitinen | 2004 | 45.77 | |||||||
Cetus Espoo | 47.39 | |||||||||
14 | Aaron Pirinen | 2005 | 46.27 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 45.55 | |||||||||
15 | Martti Karesjoki | 2004 | 47.05 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 45.82 | |||||||||
16 | Niko Teperi | 2005 | 47.17 | |||||||
Cetus Espoo | 47.73 | |||||||||
17 | Matias Saarinen | 2006 | 47.61 | |||||||
Salon Uimarit | 50.14 | |||||||||
18 | Toivo Juselius | 2005 | 48.07 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 51.95 | |||||||||
19 | Richard Ramstedt | 2004 | 48.12 | |||||||
Cetus Espoo | 44.78 | |||||||||
20 | Matti Penttinen | 2006 | 48.20 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 47.10 | |||||||||
21 | Niko Nokikuru | 2005 | 48.26 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 49.95 | |||||||||
22 | Leo Heinola | 2006 | 48.52 | |||||||
Cetus Espoo | 48.79 | |||||||||
23 | Onni Rahkonen | 2007 | 48.89 | |||||||
Simmis Grani | 49.27 | |||||||||
24 | Risto Kallström | 2006 | 48.91 | |||||||
Cetus Espoo | 47.99 | |||||||||
25 | Anton Sarvilahti | 2005 | 49.84 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 51.39 | |||||||||
26 | Artemii Liukkonen | 2006 | 49.85 | |||||||
Lahden Uimaseura | 52.11 | |||||||||
27 | Mikael Böckerman | 2006 | 50.15 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 51.90 | |||||||||
28 | Arto Pulkkinen | 2005 | 50.55 | |||||||
Lahden Uimaseura | 49.86 | |||||||||
29 | Anton Kettunen | 2005 | 50.71 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 52.00 | |||||||||
30 | Nikita Shishinin | 2006 | 51.05 | |||||||
ORCA Helsinki | 51.69 | |||||||||
31 | Rufus Strandell | 2005 | 52.97 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 53.96 | |||||||||
32 | Leo Hautaniemi | 2004 | 53.95 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Vilho Teno | 2006 | 53.99 | |||||||
Lahden Uimaseura | 54.01 | |||||||||
34 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 55.36 | |||||||
Salon Uimarit | 57.18 | |||||||||
35 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | 56.78 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 58.56 | |||||||||
36 | Adam Karhula | 2005 | 57.57 | |||||||
Cetus Espoo | 59.02 | |||||||||
37 | Lenni Uosukainen | 2005 | 58.24 | |||||||
Lahden Uimaseura | 55.18 | |||||||||
38 | Yash Nagal | 2004 | 58.68 | |||||||
Cetus Espoo | 57.19 | |||||||||
39 | Olli Pesonen | 2006 | 1:01.08 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.00 | |||||||||
40 | Miika Toivonen | 2007 | 1:05.23 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:04.13 | |||||||||
41 | Leevi Johansson | 2006 | 1:08.95 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Leo Karttunen | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 48.58 | |||||||||
- | Miko Virtanen | 2005 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | 56.26 | |||||||||
- | Niko Antman | 2006 | DNS | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 58.63 | |||||||||
- | Eeli Partanen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 51.94 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nico Peltonen | 2005 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.02 | |||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 37.03 | |||||||
Cetus Espoo | 37.36 | |||||||||
2 | Ville Savulahti | 2003 | 37.91 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 40.89 | |||||||||
3 | Tuukka Inkilä | 2003 | 38.08 | |||||||
Cetus Espoo | 38.24 | |||||||||
4 | Luukas Vainio | 2003 | 39.11 | |||||||
Cetus Espoo | 40.24 | |||||||||
5 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 39.27 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 40.80 | |||||||||
6 | Elias Kallonen | 2003 | 40.35 | |||||||
Vanders | 41.41 | |||||||||
7 | Henry Nyman | 2003 | 40.61 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 44.93 | |||||||||
8 | Alexander Huhtala | 2003 | 40.64 | |||||||
Cetus Espoo | 42.35 | |||||||||
9 | Lauri Manninen | 2003 | 40.82 | |||||||
Vanders | 42.31 | |||||||||
10 | Tony Heinola | 2003 | 41.77 | |||||||
Cetus Espoo | 41.64 | |||||||||
11 | Petri Shkolny | 2003 | 42.25 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Manu Hännikäinen | 2003 | 42.83 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Mattias Janhunen | 2003 | 43.64 | |||||||
Cetus Espoo | 43.84 | |||||||||
14 | Juho Jäkärä | 2003 | 46.30 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 45.83 | |||||||||
15 | Miska Sinivalo | 2003 | 46.67 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 34.16 | |||||||
Cetus Espoo | 38.03 | |||||||||
2 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 34.20 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Roope Tsutsunen | 2002 | 34.94 | |||||||
Lahden Uimaseura | 35.81 | |||||||||
4 | Veikka Saren | 2002 | 35.24 | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
5 | Ville-veikko Katajisto | 2002 | 35.91 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 37.45 | |||||||||
6 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 37.86 | |||||||
Lahden Uimaseura | 39.74 | |||||||||
7 | Davi-esra Pesonen | 2002 | 38.26 | |||||||
Salon Uimarit | 43.91 | |||||||||
8 | Alexander Fyhr | 2002 | 39.09 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Severi Vilkko | 2002 | 42.13 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 42.52 | |||||||||
10 | Samuel Seppänen | 2002 | 42.67 | |||||||
Uimaseura Aquila | 43.33 | |||||||||
- | Max Eriksson | 2002 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.62 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:18 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:32 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Daniella Guth | 2005 | 38.89 | |||||||
Cetus Espoo | 39.50 | |||||||||
2 | Inka Vahtola | 2005 | 39.26 | |||||||
Cetus Espoo | 41.49 | |||||||||
3 | Silja Villanen | 2005 | 39.28 | |||||||
Salon Uimarit | 42.12 | |||||||||
4 | Iida Vesa | 2005 | 41.18 | |||||||
ORCA Helsinki | 44.30 | |||||||||
5 | Tiinu Tamminen | 2006 | 41.43 | |||||||
Lahden Uimaseura | 42.84 | |||||||||
6 | Louna Kasvio | 2006 | 41.99 | |||||||
Cetus Espoo | 43.64 | |||||||||
7 | Wilma Sundt | 2006 | 42.91 | |||||||
Cetus Espoo | 44.75 | |||||||||
8 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 43.32 | |||||||
Lahden Uimaseura | 45.42 | |||||||||
9 | Sofia Kraptsak | 2005 | 43.73 | |||||||
ORCA Helsinki | 43.73 | |||||||||
10 | Tinka Tamminen | 2006 | 44.54 | |||||||
Lahden Uimaseura | 43.89 | |||||||||
11 | Ester Hirvonen | 2006 | 45.05 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 45.36 | |||||||||
12 | Aino Kuusisto | 2006 | 45.47 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 46.87 | |||||||||
13 | Hanna Martola | 2005 | 45.62 | |||||||
Cetus Espoo | 43.12 | |||||||||
14 | Juulia Sakomaa | 2005 | 45.68 | |||||||
Lahden Uimaseura | 45.96 | |||||||||
15 | Malin Lindblom | 2006 | 45.85 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 46.14 | |||||||||
16 | Saana Hyvönen | 2005 | 46.81 | |||||||
Lahden Uimaseura | 47.69 | |||||||||
17 | Peppi Eskola | 2005 | 47.40 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 48.40 | |||||||||
18 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 47.98 | |||||||
Lahden Uimaseura | 48.89 | |||||||||
19 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 48.20 | |||||||
Cetus Espoo | 49.90 | |||||||||
20 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 48.93 | |||||||
Cetus Espoo | 46.36 | |||||||||
21 | Heli Kuisma | 2006 | 49.12 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 46.02 | |||||||||
22 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 49.27 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 47.13 | |||||||||
23 | Venla Varvikko | 2005 | 49.35 | |||||||
Cetus Espoo | 51.88 | |||||||||
24 | Olivia Romo | 2005 | 49.78 | |||||||
Lahden Uimaseura | 49.47 | |||||||||
25 | Maija Häkkinen | 2006 | 50.49 | |||||||
Octopus Lohja | 53.18 | |||||||||
26 | Rilla Backman | 2006 | 50.63 | |||||||
Lahden Uimaseura | 50.95 | |||||||||
27 | Amanda Kortet | 2006 | 51.71 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 54.29 | |||||||||
28 | Siiri Ruponen | 2005 | 51.91 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 57.36 | |||||||||
29 | Emma Veide | 2005 | 52.61 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 53.96 | |||||||||
30 | Kia Mäennenä | 2006 | 52.91 | |||||||
Cetus Espoo | 54.03 | |||||||||
31 | Essi Pyykkö | 2006 | 53.08 | |||||||
Salon Uimarit | 52.22 | |||||||||
32 | Ninja Brelo | 2006 | 53.65 | |||||||
Cetus Espoo | 55.98 | |||||||||
33 | Lily Päivänen | 2006 | 54.84 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 51.10 | |||||||||
34 | Matilda Leppänen | 2007 | 55.09 | |||||||
Simmis Grani | 54.22 | |||||||||
35 | Fionna Barnes | 2005 | 55.26 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
36 | Pinja Suominen | 2006 | 55.75 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 54.79 | |||||||||
37 | Krista Viitanen | 2005 | 56.82 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 58.06 | |||||||||
38 | Aino Soininen | 2005 | 57.29 | |||||||
HTU Stadi | 58.08 | |||||||||
39 | Hedda-liina Honkaniemi | 2006 | 57.32 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 58.88 | |||||||||
40 | Aino Sarvilahti | 2008 | 58.62 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:09.96 | |||||||||
41 | Wilma Wallenius | 2005 | 59.24 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 57.16 | |||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alina Antila | 2004 | 35.47 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 36.88 | |||||||||
2 | Venla Lindström | 2004 | 39.41 | |||||||
Lahden Uimaseura | 41.23 | |||||||||
3 | Aada Taiponen | 2004 | 39.87 | |||||||
Swimming Team Riksu | 39.16 | |||||||||
4 | Ciara Wacklin | 2004 | 40.40 | |||||||
Cetus Espoo | 40.53 | |||||||||
5 | Iida Herrala | 2004 | 42.36 | |||||||
Vanders | 43.03 | |||||||||
6 | Verna Haravuori | 2004 | 44.54 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 45.38 | |||||||||
7 | Elina Syvänne | 2004 | 45.77 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 46.53 | |||||||||
8 | Aino Tasapuro | 2004 | 52.04 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 56.05 | |||||||||
9 | Veera Mikkonen | 2004 | 53.57 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 55.31 | |||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Lyyra | 2003 | 36.32 | |||||||
Vanders | 37.21 | |||||||||
2 | Sini Heikkilä | 2003 | 37.45 | |||||||
Salon Uimarit | 37.61 | |||||||||
3 | Julia Romo | 2003 | 37.68 | |||||||
Lahden Uimaseura | 40.52 | |||||||||
4 | Aino Villanen | 2003 | 39.18 | |||||||
Salon Uimarit | 46.58 | |||||||||
5 | Aida Pasma | 2003 | 39.52 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 38.66 | |||||||||
6 | Venla Pylvänäinen | 2003 | 40.79 | |||||||
Lahden Uimaseura | 40.03 | |||||||||
7 | Liisa Nurm | 2003 | 41.02 | |||||||
ORCA Helsinki | 40.14 | |||||||||
8 | Vilja Grundström | 2003 | 41.09 | |||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Siiri Pitkänen | 2003 | 41.30 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 45.95 | |||||||||
10 | Stefania Pavlidi | 2003 | 41.57 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 41.36 | |||||||||
11 | Veera Laakkonen | 2003 | 41.83 | |||||||
Kampuksen Plaani | 41.88 | |||||||||
12 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 41.89 | |||||||
Vanders | 40.29 | |||||||||
13 | Silja Hieto | 2003 | 41.92 | |||||||
Swimming Team Riksu | 41.94 | |||||||||
14 | Yasmin Ais | 2003 | 43.51 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Tiia Kuisma | 2003 | 44.04 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 44.08 | |||||||||
16 | Siiri Kokko | 2003 | 44.30 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 43.88 | |||||||||
17 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 45.19 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Nea Kovalainen | 2003 | 48.00 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Niini Saxelin | 2003 | 48.10 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 48.20 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:32 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:01 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 37.73 | 1:20.68 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:21.44 | |||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 44.09 | 1:32.87 | ||||||
Vanders | 1:35.80 | |||||||||
3 | Aapo Koskinen | 2004 | 46.81 | 1:38.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:35.97 | |||||||||
4 | Taavi Backman | 2004 | 46.59 | 1:38.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:39.29 | |||||||||
5 | Akseli Maaranen | 2004 | 46.74 | 1:38.88 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:37.41 | |||||||||
6 | Mio Heinola | 2005 | 50.33 | 1:40.90 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:38.14 | |||||||||
7 | Lucas Lönnblad | 2004 | 47.68 | 1:42.10 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.81 | |||||||||
8 | Samuel Halminen | 2005 | 48.80 | 1:44.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:41.64 | |||||||||
9 | Joona Pohjola | 2004 | 49.76 | 1:45.21 | ||||||
Salon Uimarit | 1:48.61 | |||||||||
10 | Anton Petrov | 2004 | 49.73 | 1:45.24 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:45.54 | |||||||||
11 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 49.97 | 1:46.79 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:47.51 | |||||||||
12 | Olli Havia | 2004 | 49.49 | 1:47.33 | ||||||
Salon Uimarit | 1:47.82 | |||||||||
13 | Nooa Matela | 2005 | 54.32 | 1:48.11 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:50.49 | |||||||||
14 | Matteus Einiö | 2004 | 51.96 | 1:50.27 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:55.47 | |||||||||
15 | Alvar Aho | 2004 | 54.26 | 1:51.87 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.98 | |||||||||
16 | Samuel Saari | 2004 | 54.59 | 1:53.22 | ||||||
Cetus Espoo | 1:57.88 | |||||||||
17 | Justus Holtari | 2004 | 54.60 | 1:54.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:57.59 | |||||||||
18 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 54.57 | 1:57.38 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:03.24 | |||||||||
19 | Arttu Valonen | 2004 | 53.20 | 1:57.51 | ||||||
ORCA Helsinki | 2:03.75 | |||||||||
20 | Leo Zurban | 2004 | 54.54 | 1:58.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Martti Karesjoki | 2004 | 53.62 | 1:59.76 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:56.36 | |||||||||
22 | Kasperi Miettinen | 2006 | 1:00.42 | 2:00.97 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:03.23 | |||||||||
23 | Matias Saarinen | 2006 | 1:01.10 | 2:07.95 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Joonas Maaranen | 2004 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:41.32 | |||||||||
- | Samuli Masalin | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskar Turunen | 2003 | 38.94 | 1:21.71 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:21.40 | |||||||||
2 | Sami Uusikumpu | 2003 | 38.11 | 1:21.76 | ||||||
Vanders | 1:22.61 | |||||||||
3 | Aleksi Koprinen | 2003 | 39.22 | 1:21.86 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.93 | |||||||||
4 | Niklas Hatakka | 2003 | 42.22 | 1:26.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.15 | |||||||||
5 | Anton Antonen | 2003 | 41.57 | 1:30.38 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:32.43 | |||||||||
6 | Lauri Tolvanen | 2003 | 43.53 | 1:32.10 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:28.39 | |||||||||
7 | Oskari Repo | 2003 | 44.37 | 1:32.13 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.83 | |||||||||
8 | Pauli Salonen | 2003 | 43.98 | 1:33.23 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:34.76 | |||||||||
9 | Julius Airas | 2003 | 45.92 | 1:35.69 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:35.39 | |||||||||
10 | Tatu Saareks | 2003 | 45.68 | 1:35.92 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:36.47 | |||||||||
11 | Elis Fokin | 2003 | 46.02 | 1:37.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:38.33 | |||||||||
12 | Joona Lehtonen | 2003 | 45.22 | 1:37.62 | ||||||
Vanders | 1:37.04 | |||||||||
13 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 47.40 | 1:39.24 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.24 | |||||||||
14 | Topi Immonen | 2003 | 47.78 | 1:39.30 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:35.88 | |||||||||
15 | Santeri Berggren | 2003 | 47.84 | 1:39.98 | ||||||
Octopus Lohja | 1:39.08 | |||||||||
16 | Niklas Rantapää | 2003 | 47.00 | 1:40.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.05 | |||||||||
17 | Casper Heikkinen | 2003 | 47.67 | 1:41.04 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:46.98 | |||||||||
18 | Roni Severinkangas | 2003 | 48.50 | 1:42.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:45.88 | |||||||||
19 | Aleksi Alanko | 2003 | 49.19 | 1:43.18 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:42.21 | |||||||||
20 | Sami Pönkä | 2003 | 47.74 | 1:45.48 | ||||||
Vanders | 1:45.91 | |||||||||
21 | Karri Suuronen | 2003 | 50.25 | 1:46.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.39 | |||||||||
22 | Matias Rasinmäki | 2003 | 50.69 | 1:46.31 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.71 | |||||||||
23 | Olli Paukola | 2003 | 50.09 | 1:47.18 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:54.23 | |||||||||
24 | Niko Akkanen | 2003 | 51.79 | 1:47.22 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:48.87 | |||||||||
25 | Lauri Manninen | 2003 | 51.36 | 1:47.49 | ||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 55.12 | 1:49.64 | ||||||
Cetus Espoo | 1:54.58 | |||||||||
27 | Miska Sinivalo | 2003 | 53.63 | 1:50.34 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:53.71 | |||||||||
28 | Santtu Kosunen | 2003 | 52.76 | 1:52.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:50.56 | |||||||||
29 | Mattias Janhunen | 2003 | 55.06 | 1:53.04 | ||||||
Cetus Espoo | 1:56.00 | |||||||||
30 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 56.84 | 1:59.07 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:02.63 | |||||||||
31 | Aku Hyrsylä | 2003 | 1:01.66 | 2:12.15 | ||||||
Salon Uimarit | 2:10.73 | |||||||||
- | Atte Poikela | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:44.98 | |||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | 35.41 | 1:14.58 | ||||||
Vanders | 1:16.87 | |||||||||
2 | Valtteri Taskinen | 2002 | 36.06 | 1:16.33 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:18.65 | |||||||||
3 | Elias Filippovits | 2002 | 37.89 | 1:20.59 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:23.90 | |||||||||
4 | Benjamin Kangas | 2002 | 38.79 | 1:21.29 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:20.50 | |||||||||
5 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 40.02 | 1:24.04 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:28.25 | |||||||||
6 | Veikka Saren | 2002 | 40.82 | 1:24.76 | ||||||
Someron Esa | 1:25.72 | |||||||||
7 | Otto Hoffren | 2002 | 39.81 | 1:25.78 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.74 | |||||||||
8 | Lauri Uosukainen | 2002 | 41.08 | 1:28.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.77 | |||||||||
9 | Joel Syrjä | 2002 | 42.85 | 1:30.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.56 | |||||||||
10 | Davi-esra Pesonen | 2002 | 43.27 | 1:31.15 | ||||||
Salon Uimarit | 1:34.61 | |||||||||
11 | Georg Närjä | 2002 | 43.88 | 1:33.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:33.90 | |||||||||
12 | Alexander Fyhr | 2002 | 44.04 | 1:35.62 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 45.04 | 1:37.08 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.46 | |||||||||
14 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 47.57 | 1:40.02 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:42.23 | |||||||||
15 | Pyry Talvitie | 2002 | 48.18 | 1:40.44 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:39.51 | |||||||||
16 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 48.59 | 1:42.81 | ||||||
Octopus Lohja | 1:39.77 | |||||||||
17 | Emil Strandell | 2002 | 49.96 | 1:45.83 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:45.88 | |||||||||
18 | Topi Havo | 2002 | 52.16 | 1:46.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:51.53 | |||||||||
19 | Sandro Karhula | 2002 | 51.32 | 1:48.68 | ||||||
Cetus Espoo | 1:53.59 | |||||||||
20 | Aaron Utulahti | 2002 | 50.04 | 1:49.90 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:52.97 | |||||||||
21 | Emil Kärkkäinen | 2002 | 51.24 | 1:50.66 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:52.50 | |||||||||
22 | Topias Ojanen | 2002 | 53.03 | 1:50.83 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:50.98 | |||||||||
- | Max Åström | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:29.46 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:01 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:01 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 41.98 | 1:29.90 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.71 | |||||||||
2 | Inka Vahtola | 2005 | 43.95 | 1:31.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.49 | |||||||||
3 | Aino Koskelo | 2005 | 44.64 | 1:33.47 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:38.89 | |||||||||
4 | Kira Lindroos | 2005 | 44.29 | 1:33.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.55 | |||||||||
5 | Milla Strandberg | 2005 | 44.61 | 1:36.22 | ||||||
Vanders | 1:35.28 | |||||||||
6 | Elina Ryynänen | 2005 | 46.16 | 1:37.55 | ||||||
Vanders | 1:37.51 | |||||||||
7 | Lumi Luoma | 2005 | 46.67 | 1:38.63 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:45.48 | |||||||||
8 | Silja Villanen | 2005 | 49.09 | 1:41.78 | ||||||
Salon Uimarit | 1:45.41 | |||||||||
9 | Wilma Sundt | 2006 | 50.66 | 1:42.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.01 | |||||||||
10 | Celina Siggberg | 2005 | 49.10 | 1:42.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:50.87 | |||||||||
11 | Ronja Terävä | 2005 | 48.95 | 1:42.42 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:45.49 | |||||||||
12 | Roosa Tuomainen | 2005 | 50.76 | 1:45.51 | ||||||
Salon Uimarit | 1:44.62 | |||||||||
13 | Anna Hakkarainen | 2005 | 50.30 | 1:45.66 | ||||||
Cetus Espoo | 1:50.18 | |||||||||
14 | Isabella Hale | 2005 | 49.99 | 1:45.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Maija Hinkkala | 2005 | 50.86 | 1:46.58 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:46.75 | |||||||||
16 | Vilja Saarinen | 2005 | 51.27 | 1:46.59 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:49.64 | |||||||||
17 | Aino Jäkärä | 2005 | 53.06 | 1:47.67 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:52.28 | |||||||||
17 | Inger Isaksen | 2005 | 51.50 | 1:47.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:47.96 | |||||||||
19 | Sini Kaivola | 2005 | 52.38 | 1:47.69 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:47.92 | |||||||||
20 | Saara Seppälä | 2005 | 52.23 | 1:47.95 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:50.09 | |||||||||
21 | Sofia Morais | 2005 | 50.04 | 1:48.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Ada Hakkarainen | 2005 | 52.08 | 1:48.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:44.25 | |||||||||
23 | Anniina Ahonen | 2005 | 52.74 | 1:48.72 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:45.06 | |||||||||
24 | Veera Korsoff | 2005 | 52.14 | 1:49.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:45.29 | |||||||||
25 | Jasmin Savonen | 2005 | 52.45 | 1:49.86 | ||||||
Cetus Espoo | 1:55.17 | |||||||||
26 | Hilla Wiemers | 2005 | 54.88 | 1:50.87 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:57.36 | |||||||||
27 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 54.03 | 1:52.03 | ||||||
Vanders | 1:52.65 | |||||||||
28 | Juulia Lindfors | 2005 | 53.50 | 1:52.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:54.91 | |||||||||
29 | Sofie Johansson | 2005 | 53.56 | 1:52.57 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:58.41 | |||||||||
30 | Elina Ruha | 2005 | 55.61 | 1:52.83 | ||||||
Cetus Espoo | 1:54.39 | |||||||||
31 | Kukka Peill | 2005 | 53.80 | 1:53.00 | ||||||
Cetus Espoo | 1:58.97 | |||||||||
32 | Laura Turunen | 2005 | 52.66 | 1:53.15 | ||||||
Cetus Espoo | 1:54.61 | |||||||||
33 | Saana Hyvönen | 2005 | 54.54 | 1:53.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:50.32 | |||||||||
34 | Ida Kauppinen | 2005 | 54.34 | 1:53.28 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:50.49 | |||||||||
35 | Säde Ryynänen | 2005 | 55.72 | 1:54.45 | ||||||
Cetus Espoo | 1:56.19 | |||||||||
36 | Janica Nieminen | 2005 | 53.91 | 1:54.89 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:51.81 | |||||||||
37 | Olivia Turtiainen | 2005 | 56.84 | 1:56.53 | ||||||
Cetus Espoo | 1:56.72 | |||||||||
38 | Helmi Räsänen | 2006 | 57.47 | 1:56.65 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
39 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 56.99 | 1:57.01 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 2:18.82 | |||||||||
40 | Milla Kähkönen | 2005 | 55.65 | 1:57.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:56.93 | |||||||||
41 | Siri Kaskeala | 2005 | 55.99 | 1:57.87 | ||||||
Cetus Espoo | 1:59.37 | |||||||||
42 | Sofia Kraptsak | 2005 | 59.28 | 2:03.14 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:56.79 | |||||||||
43 | Emma Veide | 2005 | 58.25 | 2:04.37 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:06.93 | |||||||||
44 | Venla Varvikko | 2005 | 1:03.21 | 2:11.02 | ||||||
Cetus Espoo | 2:07.89 | |||||||||
- | Laura Kousa | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 2:01.84 | |||||||||
- | Saana Perkkiö | 2005 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 39.26 | 1:23.96 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.11 | |||||||||
2 | Sohvi Kallinen | 2004 | 41.44 | 1:28.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:30.53 | |||||||||
3 | Helmiina Toivonen | 2004 | 41.92 | 1:28.10 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.26 | |||||||||
4 | Sonja Salmimies | 2004 | 42.54 | 1:31.17 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:30.81 | |||||||||
5 | Helmi Haverinen | 2004 | 43.93 | 1:33.70 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.86 | |||||||||
6 | Nicole Yisrael | 2004 | 42.82 | 1:33.76 | ||||||
Vanders | 1:34.43 | |||||||||
7 | Vlada Guljajeva | 2004 | 44.63 | 1:34.62 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:39.93 | |||||||||
8 | Iida Herrala | 2004 | 44.45 | 1:34.75 | ||||||
Vanders | 1:36.30 | |||||||||
9 | Greta Beszteri | 2004 | 44.56 | 1:34.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.52 | |||||||||
10 | Veera Säämänen | 2004 | 45.38 | 1:35.31 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:35.10 | |||||||||
11 | Anna Edwards | 2004 | 44.43 | 1:35.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:41.56 | |||||||||
12 | Josephine Otis | 2004 | 46.50 | 1:36.06 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.31 | |||||||||
13 | Saga Kovanen | 2004 | 47.54 | 1:37.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.05 | |||||||||
14 | Iiris Jämsä | 2004 | 46.38 | 1:38.49 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:36.90 | |||||||||
15 | Auri Keurulainen | 2004 | 46.63 | 1:38.78 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.37 | |||||||||
16 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 47.77 | 1:39.02 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:44.92 | |||||||||
17 | Anna Mattila | 2004 | 47.57 | 1:39.76 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:44.55 | |||||||||
18 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 48.73 | 1:39.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.83 | |||||||||
19 | Wilma Savonen | 2004 | 47.19 | 1:40.52 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.60 | |||||||||
20 | Iida Savulahti | 2004 | 47.77 | 1:42.60 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:44.95 | |||||||||
21 | Milla Hännikäinen | 2004 | 48.88 | 1:44.29 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:48.22 | |||||||||
22 | Iisa Karpela | 2004 | 51.11 | 1:44.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.16 | |||||||||
23 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 51.70 | 1:46.11 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:47.57 | |||||||||
24 | Janita Severinkangas | 2004 | 51.77 | 1:47.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.61 | |||||||||
25 | Roona Karola | 2004 | 52.86 | 1:49.59 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:54.71 | |||||||||
26 | Vilma Saarinen | 2004 | 52.26 | 1:49.87 | ||||||
Octopus Lohja | 1:52.88 | |||||||||
27 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 57.16 | 2:01.51 | ||||||
ORCA Helsinki | 2:05.22 | |||||||||
28 | Katarina Kobycheva | 2004 | 57.16 | 2:04.43 | ||||||
Cetus Espoo | 1:56.43 | |||||||||
29 | Helmi Romppanen | 2004 | 1:00.70 | 2:05.33 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:05.68 | |||||||||
30 | Riina Krouvi | 2004 | 1:05.12 | 2:16.40 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
- | Stella Kela | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Veera Mikkonen | 2004 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:57.78 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Einiö | 2003 | 37.73 | 1:19.34 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:21.43 | |||||||||
2 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 37.45 | 1:19.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.28 | |||||||||
3 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 40.63 | 1:24.82 | ||||||
Salon Uimarit | 1:25.86 | |||||||||
4 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 39.97 | 1:24.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.58 | |||||||||
5 | Winona Forslund | 2003 | 39.42 | 1:25.04 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:27.50 | |||||||||
6 | Milla Hyttinen | 2003 | 40.97 | 1:25.58 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.89 | |||||||||
7 | Sofia Långström | 2003 | 41.03 | 1:27.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.19 | |||||||||
8 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 42.88 | 1:28.36 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.89 | |||||||||
9 | Hilla Kuuva | 2003 | 41.43 | 1:28.63 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:28.41 | |||||||||
10 | Emilia Hokkanen | 2003 | 42.28 | 1:29.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:30.30 | |||||||||
11 | Helmi Ahonen | 2003 | 43.63 | 1:32.11 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:35.88 | |||||||||
12 | Ida Lehtovaara | 2003 | 42.57 | 1:32.14 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:29.88 | |||||||||
13 | Emmi Partanen | 2003 | 44.29 | 1:32.22 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.81 | |||||||||
14 | Julia Peltola | 2003 | 43.07 | 1:32.29 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.40 | |||||||||
15 | Anna Retva | 2003 | 43.17 | 1:33.14 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:34.75 | |||||||||
16 | Veera Laakkonen | 2003 | 44.26 | 1:34.61 | ||||||
Kampuksen Plaani | 1:30.02 | |||||||||
17 | Tiiu Korhonen | 2003 | 45.18 | 1:34.67 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:35.98 | |||||||||
18 | Enni Silvennoinen | 2003 | 44.89 | 1:35.25 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:34.49 | |||||||||
19 | Emma Johansson | 2003 | 44.94 | 1:35.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.47 | |||||||||
20 | Kaisa Himanen | 2003 | 45.70 | 1:36.46 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:34.36 | |||||||||
21 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 45.00 | 1:36.65 | ||||||
Someron Esa | 1:36.44 | |||||||||
22 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 45.73 | 1:38.13 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:38.29 | |||||||||
23 | Susanna Kuisma | 2003 | 46.91 | 1:39.33 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:38.53 | |||||||||
24 | Martina Uusitalo | 2003 | 48.94 | 1:39.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.91 | |||||||||
25 | Cinja Åvist | 2003 | 47.72 | 1:39.83 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:44.18 | |||||||||
26 | Roosa Pilsari | 2003 | 46.62 | 1:40.41 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:48.55 | |||||||||
27 | Annika Heikkilä | 2003 | 47.91 | 1:40.43 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:34.62 | |||||||||
28 | Julia Romo | 2003 | 48.41 | 1:41.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:40.17 | |||||||||
29 | Liisa Nurm | 2003 | 48.57 | 1:43.12 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:39.95 | |||||||||
30 | Sara Myller | 2003 | 49.48 | 1:43.17 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:44.74 | |||||||||
31 | Nea Grundström | 2003 | 51.48 | 1:46.73 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.89 | |||||||||
32 | Kia Kivelä | 2003 | 50.87 | 1:47.80 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:46.95 | |||||||||
33 | Lotta Heinimäki | 2003 | 51.65 | 1:48.10 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:46.49 | |||||||||
34 | Sohvi Seppänen | 2003 | 52.70 | 1:48.52 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:51.10 | |||||||||
35 | Henrietta Löfgren | 2003 | 50.46 | 1:48.78 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:40.16 | |||||||||
36 | Delia Helena Aho | 2003 | 52.57 | 1:49.00 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.75 | |||||||||
37 | Liisa Penttinen | 2003 | 52.26 | 1:49.69 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:45.07 | |||||||||
38 | Niini Saxelin | 2003 | 52.23 | 1:54.07 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:55.40 | |||||||||
39 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 55.62 | 1:57.82 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:53.28 | |||||||||
40 | Vilma Mäkelä | 2003 | 55.92 | 2:00.60 | ||||||
Cetus Espoo | 2:00.25 | |||||||||
- | Nea Kovalainen | 2003 | DNF | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Inkeri Aunesluoma | 2003 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | 1:52.30 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Kiira Tulkki | 2003 | DSQ | |||||||
Haminan Uimaseura | 1:53.89 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:01 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:13 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 1:15.09 | 2:33.52 | 3:53.20 | 5:09.54 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:25.11 | |||||||||
2 | Taavi Backman | 2004 | 1:16.10 | 2:39.28 | 4:00.70 | 5:17.26 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:39.62 | |||||||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | 1:16.24 | 2:40.10 | 4:05.55 | 5:28.71 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 5:38.17 | |||||||||
4 | Akseli Leppänen | 2004 | 1:24.47 | 2:53.82 | 4:21.82 | 5:45.82 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Joona Kuitu | 2004 | 1:22.75 | 2:51.20 | 4:20.16 | 5:46.49 | ||||
Vanders | 6:07.56 | |||||||||
6 | Veerti Juurakko | 2004 | 1:22.11 | 2:52.23 | 4:22.70 | 5:48.49 | ||||
Cetus Espoo | 6:02.45 | |||||||||
7 | Rony Kulju | 2004 | 1:22.02 | 2:55.30 | 4:28.09 | 5:53.84 | ||||
Vanders | 6:21.37 | |||||||||
8 | Viktor Asklöf | 2004 | 1:20.54 | 2:52.70 | 4:25.65 | 5:55.07 | ||||
Cetus Espoo | 5:56.92 | |||||||||
9 | Alexander Nyman | 2004 | 1:22.91 | 2:54.16 | 4:26.95 | 5:55.15 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 5:54.97 | |||||||||
10 | Nico Peltonen | 2005 | 1:26.75 | 2:58.67 | 5:11.19 | 5:55.58 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 6:48.23 | |||||||||
11 | Antti Musikka | 2005 | 1:23.79 | 2:55.44 | 4:28.64 | 5:57.77 | ||||
Vanders | 6:48.79 | |||||||||
12 | Matti Nätti | 2004 | 1:23.97 | 2:56.79 | 4:30.63 | 5:58.46 | ||||
Vanders | 6:11.77 | |||||||||
13 | Richard Ramstedt | 2004 | 1:27.62 | 3:03.32 | 4:36.63 | 6:03.40 | ||||
Cetus Espoo | 6:22.40 | |||||||||
14 | Aapo Ahlroos | 2004 | 1:26.34 | 3:00.74 | 4:35.13 | 6:04.16 | ||||
Vanders | 6:07.92 | |||||||||
15 | Waldemar Palombi | 2004 | 1:30.39 | 3:06.30 | 4:38.22 | 6:04.41 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:55.81 | |||||||||
16 | Olli Havia | 2004 | 1:30.99 | 3:07.23 | 4:41.87 | 6:11.05 | ||||
Salon Uimarit | 7:10.04 | |||||||||
17 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 1:27.09 | 3:04.49 | 4:40.86 | 6:13.20 | ||||
Octopus Lohja | 6:52.57 | |||||||||
18 | Sampo Nord | 2005 | 1:29.25 | 3:08.05 | 4:48.07 | 6:21.72 | ||||
Vanders | 7:18.71 | |||||||||
19 | Yufei Meng | 2004 | 1:29.63 | 3:11.33 | 4:50.11 | 6:21.98 | ||||
Cetus Espoo | 6:39.63 | |||||||||
20 | Tomi Silander | 2006 | 1:31.22 | 3:13.69 | 4:54.78 | 6:28.68 | ||||
Cetus Espoo | 6:36.61 | |||||||||
21 | Joona Pohjola | 2004 | 1:29.68 | 3:11.27 | 4:56.44 | 6:34.90 | ||||
Salon Uimarit | 6:45.65 | |||||||||
22 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 1:31.02 | 3:14.43 | 4:57.59 | 6:38.07 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 6:33.44 | |||||||||
23 | Paavo Nenonen | 2005 | 1:32.55 | 3:16.39 | 5:00.58 | 6:40.10 | ||||
Cetus Espoo | 6:44.87 | |||||||||
24 | Nuutti Laitinen | 2004 | 1:30.56 | 3:14.57 | 5:01.57 | 6:46.07 | ||||
Cetus Espoo | 7:10.59 | |||||||||
25 | Matti Penttinen | 2006 | 1:37.15 | 3:25.04 | 5:14.18 | 7:00.65 | ||||
Nummelan Kisaajat | 7:02.45 | |||||||||
26 | Leo Heinola | 2006 | 1:40.77 | 3:28.92 | 5:19.56 | 7:03.66 | ||||
Cetus Espoo | 7:34.08 | |||||||||
27 | Alvar Aho | 2004 | 1:38.99 | 3:30.74 | 5:22.24 | 7:05.76 | ||||
Cetus Espoo | 7:34.94 | |||||||||
28 | Justus Holtari | 2004 | 1:40.25 | 3:30.74 | 6:17.32 | 7:06.63 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Samuel Saari | 2004 | 1:41.24 | 3:35.51 | 5:29.27 | 7:14.85 | ||||
Cetus Espoo | 6:58.33 | |||||||||
30 | Lucas Lönnblad | 2004 | 1:43.65 | 3:41.40 | 5:44.11 | 7:44.17 | ||||
Cetus Espoo | 7:41.21 | |||||||||
31 | Yash Nagal | 2004 | 1:49.72 | 3:55.38 | 6:02.53 | 8:02.92 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Ivan Gavrilov | 2005 | 2:01.44 | 4:14.93 | 6:31.89 | 8:48.81 | ||||
Cetus Espoo | 9:08.15 | |||||||||
- | Jesse Lintusalo | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Joakim Kuhlberg | 2004 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 5:47.78 | |||||||||
- | Leo Karttunen | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 6:57.46 | |||||||||
- | Juuso Pulkkinen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 6:09.18 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Leo Hautaniemi | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 7:35.68 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 1:10.06 | 2:25.71 | 3:42.48 | 4:54.64 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 4:57.05 | |||||||||
2 | Henri Heikkilä | 2003 | 1:12.83 | 2:33.02 | 3:53.49 | 5:07.55 | ||||
Uimaseura Aquila | 5:12.97 | |||||||||
3 | Lari Tumanoff | 2003 | 1:12.84 | 2:32.62 | 3:52.80 | 5:07.58 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:08.16 | |||||||||
4 | Risto Martikainen | 2003 | 1:12.53 | 2:30.35 | 3:50.18 | 5:07.61 | ||||
Kouvolan Uimarit | 5:14.57 | |||||||||
5 | Lauri Tolvanen | 2003 | 1:13.85 | 2:34.67 | 3:54.84 | 5:13.48 | ||||
Haminan Uimaseura | 5:13.92 | |||||||||
6 | Aki Hakkarainen | 2003 | 1:17.16 | 2:37.50 | 3:57.90 | 5:16.40 | ||||
Keravan Uimarit | 5:17.79 | |||||||||
7 | Markus Nuorinko | 2003 | 1:10.71 | 2:31.73 | 3:56.47 | 5:17.68 | ||||
Nummelan Kisaajat | 5:20.48 | |||||||||
8 | Niko Matela | 2003 | 1:15.94 | 2:37.38 | 3:59.61 | 5:18.52 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 5:14.33 | |||||||||
9 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 1:18.31 | 2:41.43 | 4:03.98 | 5:22.26 | ||||
Cetus Espoo | 5:30.10 | |||||||||
10 | Ville Savulahti | 2003 | 1:15.62 | 2:38.17 | 4:03.24 | 5:24.73 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 5:24.81 | |||||||||
11 | Leo Parviainen | 2003 | 1:16.30 | 2:40.10 | 4:05.80 | 5:28.36 | ||||
Nummelan Kisaajat | 5:23.48 | |||||||||
12 | Pauli Rantamäki | 2003 | 1:14.29 | 2:39.69 | 4:07.30 | 5:28.46 | ||||
Octopus Lohja | 5:38.00 | |||||||||
13 | Juho Elia Marjala | 2003 | 1:17.91 | 2:41.41 | 4:07.14 | 5:29.21 | ||||
Keravan Uimarit | 5:22.03 | |||||||||
14 | Juuso Rahikainen | 2003 | 1:15.89 | 2:39.64 | 4:06.26 | 5:29.22 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 5:39.59 | |||||||||
15 | Perttu Järvinen | 2003 | 1:17.21 | 2:42.51 | 4:08.36 | 5:30.29 | ||||
Lahden Uimaseura | 6:00.76 | |||||||||
16 | Leevi Kervinen | 2003 | 1:15.67 | 2:40.73 | 4:06.37 | 5:31.43 | ||||
Uimaseura Aquila | 5:50.03 | |||||||||
17 | Panu Kautto | 2003 | 1:16.88 | 2:42.72 | 4:09.79 | 5:32.31 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 5:40.79 | |||||||||
18 | Kasper Holopainen | 2003 | 1:16.53 | 2:44.45 | 4:12.09 | 5:35.68 | ||||
Nummelan Kisaajat | 5:45.66 | |||||||||
19 | Jonne Isoranta | 2003 | 1:19.45 | 2:47.22 | 4:15.05 | 5:36.31 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:43.47 | |||||||||
20 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 1:19.61 | 2:47.08 | 4:15.05 | 5:39.70 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 6:03.01 | |||||||||
21 | Elis Fokin | 2003 | 1:16.63 | 2:43.72 | 4:13.54 | 5:40.50 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:44.56 | |||||||||
22 | Henry Nyman | 2003 | 1:19.47 | 2:47.44 | 4:16.90 | 5:42.79 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:53.67 | |||||||||
23 | Tony Heinola | 2003 | 1:22.49 | 2:51.16 | 4:20.51 | 5:46.31 | ||||
Cetus Espoo | 5:58.39 | |||||||||
24 | Niklas Rantapää | 2003 | 1:22.12 | 2:51.86 | 4:20.99 | 5:47.20 | ||||
Cetus Espoo | 5:44.27 | |||||||||
25 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 1:22.49 | 2:55.54 | 4:27.96 | 5:57.97 | ||||
Cetus Espoo | 6:15.03 | |||||||||
26 | Niko Akkanen | 2003 | 1:25.54 | 3:02.27 | 4:38.28 | 6:08.09 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 6:40.45 | |||||||||
27 | Roni Severinkangas | 2003 | 1:25.37 | 3:01.00 | 4:40.00 | 6:12.66 | ||||
Cetus Espoo | 6:06.62 | |||||||||
28 | Santtu Kosunen | 2003 | 1:23.91 | 3:01.90 | 4:44.54 | 6:25.98 | ||||
Cetus Espoo | 6:26.27 | |||||||||
29 | Sam Zamanimehr | 2003 | 1:31.51 | 3:20.15 | 5:05.99 | 6:45.30 | ||||
Cetus Espoo | 7:04.09 | |||||||||
30 | Juho Jäkärä | 2003 | 1:33.91 | 3:19.91 | 5:06.65 | 6:47.04 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 7:04.03 | |||||||||
31 | Karri Suuronen | 2003 | 1:37.45 | 3:28.20 | 5:19.18 | 7:03.87 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Atte Poikela | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 6:16.92 | |||||||||
- | Isak Jatkola | 2003 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 5:26.52 | |||||||||
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 1:05.03 | 2:16.31 | 3:26.63 | 4:35.91 | ||||
Cetus Espoo | 4:28.89 | |||||||||
2 | Oscar Skjäl | 2002 | 1:06.15 | 2:19.09 | 3:31.88 | 4:41.74 | ||||
Cetus Espoo | 4:49.73 | |||||||||
3 | Leo Mikkonen | 2002 | 1:10.00 | 2:25.84 | 3:42.49 | 4:55.76 | ||||
Cetus Espoo | 5:04.03 | |||||||||
4 | Mathias Lindfors | 2002 | 1:13.00 | 2:32.10 | 3:48.90 | 5:04.60 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 5:09.39 | |||||||||
5 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 1:13.44 | 2:32.46 | 3:52.27 | 5:08.77 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:22.63 | |||||||||
6 | Elias Saarinen | 2002 | 1:13.15 | 2:34.17 | 3:54.84 | 5:14.10 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 5:26.64 | |||||||||
7 | Elmeri Helander | 2002 | 1:13.84 | 2:36.65 | 3:59.86 | 5:17.09 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:38.55 | |||||||||
8 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 1:12.05 | 2:35.27 | 4:03.02 | 5:21.36 | ||||
Cetus Espoo | 5:36.15 | |||||||||
9 | Valle Joenranta | 2002 | 1:14.72 | 2:36.94 | 4:02.17 | 5:21.92 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:56.97 | |||||||||
10 | Eetu Koskinen | 2002 | 1:18.14 | 2:43.81 | 4:10.30 | 5:31.22 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:34.67 | |||||||||
11 | Aarne Myllynen | 2002 | 1:17.68 | 2:43.86 | 4:10.14 | 5:31.34 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 5:37.99 | |||||||||
12 | Olavi Saarinen | 2002 | 1:19.06 | 2:46.45 | 4:12.08 | 5:34.78 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:55.41 | |||||||||
13 | Georg Närjä | 2002 | 1:19.73 | 2:47.35 | 4:15.43 | 5:39.54 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:43.57 | |||||||||
14 | Tuomas Tolppala | 2002 | 1:28.40 | 3:05.55 | 4:45.74 | 6:15.50 | ||||
ORCA Helsinki | 6:13.53 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:13 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:01 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 1:15.08 | 2:38.04 | 4:00.87 | 5:22.41 | ||||
Nummelan Kisaajat | 5:26.05 | |||||||||
2 | Karla Tiainen | 2005 | 1:21.00 | 2:49.55 | 4:14.95 | 5:32.28 | ||||
Vanders | 5:39.65 | |||||||||
3 | Inka Vahtola | 2005 | 1:21.05 | 2:49.30 | 4:16.70 | 5:40.40 | ||||
Cetus Espoo | 6:27.68 | |||||||||
4 | Ada Hakkarainen | 2005 | 1:21.43 | 2:50.50 | 4:18.35 | 5:42.01 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:45.08 | |||||||||
5 | Veera Korsoff | 2005 | 1:22.10 | 2:52.51 | 4:23.65 | 5:47.58 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 6:00.71 | |||||||||
6 | Aino Tamminen | 2005 | 1:23.64 | 2:53.31 | 4:22.71 | 5:48.72 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 6:24.05 | |||||||||
7 | Louna Kasvio | 2006 | 1:22.80 | 2:54.48 | 4:25.85 | 5:51.42 | ||||
Cetus Espoo | 6:06.47 | |||||||||
8 | Celina Siggberg | 2005 | 1:23.27 | 2:53.68 | 4:23.98 | 5:51.61 | ||||
Cetus Espoo | 6:22.85 | |||||||||
9 | Anna Hakkarainen | 2005 | 1:25.14 | 2:56.89 | 4:27.05 | 5:52.62 | ||||
Cetus Espoo | 5:53.81 | |||||||||
10 | Ellen Kettunen | 2005 | 1:26.40 | 2:58.33 | 4:29.61 | 5:56.40 | ||||
Cetus Espoo | 6:11.96 | |||||||||
11 | Inger Isaksen | 2005 | 1:24.28 | 2:57.89 | 4:32.34 | 6:07.18 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:10.28 | |||||||||
12 | Siiri Pekkala | 2005 | 1:25.47 | 3:00.72 | 4:36.45 | 6:07.48 | ||||
Vanders | 5:57.41 | |||||||||
13 | Milla Strandberg | 2005 | 1:24.82 | 3:00.88 | 4:36.85 | 6:09.41 | ||||
Vanders | 6:15.39 | |||||||||
14 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 1:28.72 | 3:03.79 | 4:39.25 | 6:09.54 | ||||
Vanders | 6:02.35 | |||||||||
15 | Maija Hinkkala | 2005 | 1:30.95 | 3:09.27 | 4:45.34 | 6:17.01 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 6:32.78 | |||||||||
16 | Kukka Peill | 2005 | 1:28.60 | 3:06.89 | 4:45.71 | 6:18.50 | ||||
Cetus Espoo | 6:22.16 | |||||||||
17 | Siri Kaskeala | 2005 | 1:31.58 | 3:07.98 | 5:36.30 | 6:20.88 | ||||
Cetus Espoo | 6:47.33 | |||||||||
18 | Elina Ruha | 2005 | 1:35.06 | 3:15.41 | 4:51.15 | 6:21.62 | ||||
Cetus Espoo | 6:35.35 | |||||||||
19 | Jasmin Savonen | 2005 | 1:35.32 | 3:18.27 | 4:59.48 | 6:35.06 | ||||
Cetus Espoo | 6:29.12 | |||||||||
20 | Ida Kauppinen | 2005 | 1:32.93 | 3:14.64 | 4:55.17 | 6:36.76 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 7:00.75 | |||||||||
21 | Iina Rissanen | 2005 | 1:38.05 | 3:22.50 | 5:04.56 | 6:40.79 | ||||
Vanders | ||||||||||
22 | Olivia Turtiainen | 2005 | 1:32.89 | 3:17.07 | 5:02.60 | 6:43.79 | ||||
Cetus Espoo | 6:51.57 | |||||||||
23 | Heli Kuisma | 2006 | 1:37.65 | 3:23.93 | 5:10.93 | 6:50.28 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
24 | Säde Ryynänen | 2005 | 1:39.05 | 3:25.57 | 5:14.63 | 6:57.82 | ||||
Cetus Espoo | 7:57.98 | |||||||||
25 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 1:36.02 | 3:23.58 | 5:14.17 | 7:00.51 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 6:45.53 | |||||||||
26 | Iida Vesa | 2005 | 1:37.01 | 3:27.27 | 5:20.82 | 7:02.03 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
27 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 1:39.74 | 3:31.72 | 5:24.48 | 7:09.98 | ||||
Cetus Espoo | 7:28.44 | |||||||||
28 | Laura Turunen | 2005 | 1:44.36 | 3:39.23 | 5:36.33 | 7:24.98 | ||||
Cetus Espoo | 7:33.42 | |||||||||
29 | Venla Varvikko | 2005 | 1:46.79 | 3:45.72 | 5:43.93 | 7:35.96 | ||||
Cetus Espoo | 7:28.67 | |||||||||
30 | Isabella Hale | 2005 | 1:53.45 | 4:02.61 | 6:11.03 | 8:09.58 | ||||
Cetus Espoo | 8:03.15 | |||||||||
- | Rina Rantanen | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 7:14.25 | |||||||||
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 1:08.03 | 2:24.80 | 3:43.24 | 4:58.32 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:00.22 | |||||||||
2 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 1:13.12 | 2:33.84 | 3:52.31 | 5:06.73 | ||||
Kouvolan Uimarit | 5:20.37 | |||||||||
3 | Sohvi Kallinen | 2004 | 1:11.51 | 2:30.40 | 3:50.20 | 5:07.73 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:05.78 | |||||||||
4 | Veera Säämänen | 2004 | 1:10.47 | 2:29.47 | 3:50.15 | 5:08.98 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:10.02 | |||||||||
5 | Helmiina Toivonen | 2004 | 1:11.28 | 2:31.23 | 3:52.81 | 5:12.68 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:11.17 | |||||||||
6 | Aamu Änkilä | 2004 | 1:15.58 | 2:39.69 | 4:03.44 | 5:21.77 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:23.78 | |||||||||
7 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 1:15.30 | 2:38.99 | 4:02.95 | 5:23.60 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 5:26.65 | |||||||||
8 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 1:18.09 | 2:42.52 | 4:06.38 | 5:23.84 | ||||
Cetus Espoo | 5:19.46 | |||||||||
9 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 1:16.70 | 2:41.52 | 4:07.91 | 5:29.01 | ||||
Cetus Espoo | 5:39.63 | |||||||||
10 | Milja Mäkinen | 2004 | 1:17.66 | 2:42.87 | 4:07.78 | 5:29.85 | ||||
Kouvolan Uimarit | 5:26.06 | |||||||||
11 | Liinu Louhikoski | 2004 | 1:15.30 | 2:38.83 | 4:03.73 | 5:29.90 | ||||
Vanders | 5:19.39 | |||||||||
12 | Aada Rissanen | 2004 | 1:18.31 | 2:43.43 | 4:09.58 | 5:31.78 | ||||
Vanders | 5:42.77 | |||||||||
13 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 1:15.50 | 2:38.87 | 4:06.17 | 5:33.24 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 5:54.71 | |||||||||
14 | Helmi Haverinen | 2004 | 1:17.85 | 2:45.29 | 4:11.16 | 5:34.39 | ||||
Cetus Espoo | 5:29.77 | |||||||||
15 | Milla Hännikäinen | 2004 | 1:20.94 | 2:47.92 | 4:14.93 | 5:37.42 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:59.57 | |||||||||
16 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 1:19.22 | 2:44.94 | 4:12.73 | 5:38.01 | ||||
Joensuun Uimaseura | 6:48.50 | |||||||||
17 | Pinja Nieminen | 2004 | 1:18.18 | 2:45.87 | 4:15.25 | 5:41.19 | ||||
Cetus Espoo | 5:45.32 | |||||||||
18 | Aada Taiponen | 2004 | 1:20.70 | 2:47.91 | 4:16.19 | 5:41.66 | ||||
Swimming Team Riksu | 5:42.15 | |||||||||
19 | Alina Antila | 2004 | 1:20.82 | 2:51.04 | 4:19.48 | 5:43.45 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 5:48.50 | |||||||||
20 | Venla Lindström | 2004 | 1:20.74 | 2:50.02 | 4:19.60 | 5:43.70 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:50.40 | |||||||||
21 | Julia Tuura | 2004 | 1:24.06 | 2:53.66 | 4:24.49 | 5:47.96 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 5:44.37 | |||||||||
22 | Ciara Wacklin | 2004 | 1:23.95 | 2:54.40 | 4:23.65 | 5:49.50 | ||||
Cetus Espoo | 5:52.15 | |||||||||
23 | Henni Havén | 2004 | 1:22.67 | 2:56.27 | 4:31.50 | 6:01.33 | ||||
Vanders | 6:01.22 | |||||||||
24 | Josephine Otis | 2004 | 1:26.12 | 2:59.94 | 4:34.92 | 6:05.12 | ||||
Cetus Espoo | 6:18.31 | |||||||||
25 | Roona Karola | 2004 | 1:24.66 | 2:57.93 | 4:33.36 | 6:05.51 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 6:16.30 | |||||||||
26 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 1:25.38 | 3:00.98 | 4:35.80 | 6:06.30 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 6:06.05 | |||||||||
27 | Nanna Sinerkari | 2004 | 1:23.83 | 2:57.80 | 4:33.66 | 6:07.93 | ||||
Keravan Uimarit | 5:57.37 | |||||||||
28 | Helmi Lehtonen | 2004 | 1:24.55 | 3:00.86 | 4:39.19 | 6:09.16 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 6:32.30 | |||||||||
29 | Wilma Savonen | 2004 | 1:26.42 | 3:01.84 | 4:39.88 | 6:13.26 | ||||
Cetus Espoo | 6:18.70 | |||||||||
30 | Anna Mattila | 2004 | 1:30.52 | 3:08.57 | 4:46.45 | 6:22.44 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Janita Severinkangas | 2004 | 1:32.60 | 3:13.95 | 4:55.55 | 6:29.85 | ||||
Cetus Espoo | 6:26.30 | |||||||||
32 | Odessa Haikara | 2004 | 1:36.69 | 3:25.57 | 5:14.95 | 6:39.15 | ||||
Cetus Espoo | 6:51.92 | |||||||||
33 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 1:34.65 | 3:18.89 | 5:01.62 | 6:40.10 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 7:02.01 | |||||||||
34 | Elina Syvänne | 2004 | 1:31.06 | 3:12.72 | 4:57.59 | 6:40.91 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
35 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 1:36.88 | 3:22.91 | 5:10.28 | 6:50.43 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Stella Kela | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Diana Valero De La Iglesia | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 6:51.05 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | 1:10.02 | 2:27.43 | 3:45.65 | 5:01.03 | ||||
Nummelan Kisaajat | 5:10.96 | |||||||||
2 | Laura Kellberg | 2003 | 1:11.13 | 2:30.12 | 3:49.25 | 5:04.60 | ||||
Cetus Espoo | 5:07.34 | |||||||||
3 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 1:11.09 | 2:30.21 | 3:49.70 | 5:06.67 | ||||
Cetus Espoo | 5:08.83 | |||||||||
4 | Stella Freystätter | 2003 | 1:16.19 | 2:38.98 | 4:02.33 | 5:23.02 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:27.65 | |||||||||
5 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 1:13.14 | 2:32.35 | 4:01.06 | 5:24.16 | ||||
Cetus Espoo | 5:27.42 | |||||||||
6 | Julia Sairanen | 2003 | 1:19.76 | 2:43.24 | 4:06.38 | 5:25.18 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:40.40 | |||||||||
7 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 1:18.52 | 2:39.86 | 4:12.22 | 5:39.54 | ||||
Cetus Espoo | 5:47.09 | |||||||||
8 | Aida Pasma | 2003 | 1:22.26 | 2:51.11 | 4:17.55 | 5:42.29 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 5:40.81 | |||||||||
9 | Siiri Pitkänen | 2003 | 1:22.55 | 2:50.72 | 4:18.41 | 5:42.89 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 6:18.65 | |||||||||
10 | Martina Uusitalo | 2003 | 1:21.33 | 2:49.29 | 4:20.25 | 5:44.61 | ||||
Cetus Espoo | 5:49.26 | |||||||||
11 | Iina Von Schrowe | 2003 | 1:23.32 | 2:53.74 | 4:23.17 | 5:45.08 | ||||
Cetus Espoo | 5:48.72 | |||||||||
12 | Janna Salminen | 2003 | 1:22.04 | 2:53.82 | 4:24.19 | 5:48.00 | ||||
Lahden Uimaseura | 6:01.26 | |||||||||
13 | Nicole Sundell | 2003 | 1:24.71 | 2:55.95 | 4:25.72 | 5:50.99 | ||||
Cetus Espoo | 5:51.86 | |||||||||
14 | Oona Lehtola | 2003 | 1:24.22 | 2:56.67 | 4:27.01 | 5:51.54 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 6:09.77 | |||||||||
14 | Ronja Hellberg | 2003 | 1:22.13 | 2:52.91 | 4:22.57 | 5:51.54 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 5:49.25 | |||||||||
16 | Tiia Kuisma | 2003 | 1:29.86 | 3:13.21 | 4:59.07 | 6:38.40 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 6:48.06 | |||||||||
17 | Edit Kull | 2003 | 1:31.06 | 5:52.11 | 6:39.28 | |||||
Cetus Espoo | 7:26.92 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:01 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Markus Marandi | 2000 | 27.44 | 56.58 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 55.23 | |||||||||
2 | Aleksej Belfer | 2000 | 27.92 | 57.18 | ||||||
ORCA Helsinki | 57.69 | |||||||||
3 | Santeri Hulkko | 2000 | 28.12 | 58.00 | ||||||
Lahden Uimaseura | 58.77 | |||||||||
4 | Martti Tervanen | 2000 | 27.28 | 58.38 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 56.90 | |||||||||
5 | Henri Koski | 2000 | 27.83 | 58.59 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 59.67 | |||||||||
6 | Oskari Hynynen | 2001 | 27.55 | 58.60 | ||||||
Salon Uimarit | 57.54 | |||||||||
7 | Veeti Haikonen | 2001 | 28.17 | 59.09 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 58.67 | |||||||||
8 | Onni Punkka | 2000 | 28.32 | 59.17 | ||||||
Cetus Espoo | 59.90 | |||||||||
9 | Alex Lassila | 2000 | 28.29 | 59.36 | ||||||
Cetus Espoo | 59.70 | |||||||||
10 | Petteri Haverinen | 2001 | 28.29 | 59.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | 58.27 | |||||||||
11 | Kristjan Adamson | 2000 | 28.07 | 59.55 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 58.02 | |||||||||
12 | Jere Ruuhonen | 2001 | 29.05 | 59.56 | ||||||
Cetus Espoo | 59.56 | |||||||||
13 | Joona Ruuskanen | 2000 | 28.67 | 59.70 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.47 | |||||||||
14 | Saku Romo | 2000 | 28.47 | 1:00.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:00.80 | |||||||||
15 | Oskari Rantamäki | 2001 | 28.71 | 1:00.39 | ||||||
Octopus Lohja | 1:00.87 | |||||||||
16 | Harry Zimmermann | 2001 | 29.26 | 1:00.67 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:01.40 | |||||||||
17 | Aleksi Helminen | 2001 | 29.34 | 1:01.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:01.38 | |||||||||
18 | Firas El-Idi | 2001 | 28.88 | 1:01.23 | ||||||
Lahden Kaleva | 59.98 | |||||||||
19 | Teemu Annala | 2001 | 29.68 | 1:01.25 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.90 | |||||||||
20 | Kasper Envalds | 2001 | 29.75 | 1:01.45 | ||||||
Vanders | 1:03.83 | |||||||||
21 | Aaron Antikainen | 2001 | 29.31 | 1:01.53 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.66 | |||||||||
21 | Joona Salminen | 2000 | 30.02 | 1:01.53 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.14 | |||||||||
23 | Olli Malmberg | 2001 | 29.76 | 1:01.66 | ||||||
Octopus Lohja | 1:01.46 | |||||||||
24 | Veeti Kupari | 2000 | 29.58 | 1:01.68 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:03.28 | |||||||||
25 | Aleksi Seger | 2001 | 29.73 | 1:01.84 | ||||||
Octopus Lohja | 1:02.00 | |||||||||
26 | Atso Iivanainen | 2000 | 29.94 | 1:02.09 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.06 | |||||||||
27 | Ville Särkkä | 2000 | 29.33 | 1:02.37 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:04.16 | |||||||||
28 | Jon Byskov | 2000 | 29.70 | 1:03.03 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:04.14 | |||||||||
29 | Nesja Seppälä | 2000 | 29.64 | 1:03.14 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:06.07 | |||||||||
30 | Ruslan Panschin | 2001 | 29.25 | 1:03.26 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:03.17 | |||||||||
31 | Otso Helstelä | 2000 | 30.84 | 1:03.47 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:03.05 | |||||||||
32 | Atte Lasmio | 2001 | 31.20 | 1:04.17 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:03.91 | |||||||||
33 | Eetu Partanen | 2001 | 30.03 | 1:04.22 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.08 | |||||||||
34 | Ivan Turbin | 2001 | 31.00 | 1:04.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.21 | |||||||||
35 | Kasper Uusitalo | 2000 | 31.70 | 1:04.26 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:05.78 | |||||||||
36 | Sami Seppälä | 2000 | 31.23 | 1:05.11 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:04.42 | |||||||||
37 | Roni Törnqvist | 2000 | 31.17 | 1:05.16 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:06.87 | |||||||||
38 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 31.07 | 1:05.40 | ||||||
Lahden Kaleva | 1:05.76 | |||||||||
38 | Niilo Ukkonen | 2000 | 30.71 | 1:05.40 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:03.64 | |||||||||
40 | Aaro Märsylä | 2001 | 31.25 | 1:06.18 | ||||||
Vanders | 1:05.67 | |||||||||
41 | Oskari Niemi | 2001 | 31.11 | 1:06.20 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:09.03 | |||||||||
42 | Rasmus Backman | 2000 | 31.56 | 1:06.43 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.30 | |||||||||
43 | Harald Åström | 2001 | 32.16 | 1:06.53 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.27 | |||||||||
44 | Henrik Martola | 2000 | 31.51 | 1:07.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.61 | |||||||||
45 | Kasper Nyman | 2001 | 31.73 | 1:07.83 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:10.48 | |||||||||
46 | Miska Ekström | 2000 | 32.64 | 1:08.45 | ||||||
Octopus Lohja | 1:05.42 | |||||||||
47 | Kristoffer Kulju | 2001 | 33.89 | 1:09.58 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:13.36 | |||||||||
48 | Rasmus Rutanen | 2001 | 39.13 | 1:23.99 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:20.80 | |||||||||
- | Tuomas Saraneva | 2000 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:00.53 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 25.06 | 52.64 | ||||||
Cetus Espoo | 51.64 | |||||||||
2 | Tony Eriksson | 1995 | 25.47 | 52.79 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 52.91 | |||||||||
3 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 26.20 | 53.40 | ||||||
Cetus Espoo | 53.04 | |||||||||
4 | Elmo Kiuru | 1997 | 25.67 | 54.24 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 54.21 | |||||||||
5 | Mikko Pesso | 1997 | 26.64 | 55.24 | ||||||
Cetus Espoo | 56.00 | |||||||||
6 | Topias Vainio | 1997 | 26.91 | 56.34 | ||||||
Cetus Espoo | 54.65 | |||||||||
7 | Samuli Jeskanen | 1996 | 26.64 | 56.35 | ||||||
Cetus Espoo | 54.30 | |||||||||
8 | Alari Pakarinen | 1998 | 27.12 | 56.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 55.76 | |||||||||
9 | Santeri Huhtala | 1998 | 27.96 | 56.86 | ||||||
Cetus Espoo | 56.40 | |||||||||
10 | Niko Somila | 1999 | 27.31 | 57.04 | ||||||
Cetus Espoo | 56.50 | |||||||||
11 | Antti Leiponen | 1998 | 27.53 | 57.21 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 55.73 | |||||||||
12 | Leo Kuusela | 1999 | 27.08 | 57.67 | ||||||
Uimaseura Aquila | 57.35 | |||||||||
13 | Henrik Häkkinen | 1998 | 28.23 | 58.06 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 58.15 | |||||||||
14 | Juho Päivinen | 1996 | 27.39 | 58.15 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 56.96 | |||||||||
15 | Sasa Seppälä | 1998 | 27.74 | 58.49 | ||||||
Haminan Uimaseura | 58.14 | |||||||||
16 | Joonas Kotiranta | 1998 | 27.98 | 58.65 | ||||||
Cetus Espoo | 56.75 | |||||||||
17 | Esa Paavilainen | 1997 | 27.94 | 59.09 | ||||||
Cetus Espoo | 57.48 | |||||||||
18 | Arttu Mäki | 1998 | 28.69 | 59.82 | ||||||
Cetus Espoo | 59.63 | |||||||||
19 | Henri Kyyrä | 1999 | 28.66 | 59.86 | ||||||
Vanders | 59.48 | |||||||||
20 | Elias Soukola | 1999 | 28.46 | 1:00.11 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:01.54 | |||||||||
21 | Severi Nieminen | 1999 | 28.90 | 1:00.62 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:00.60 | |||||||||
22 | Matti Salán | 1999 | 28.90 | 1:00.80 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:00.55 | |||||||||
23 | Antti Lehtinen | 1999 | 29.36 | 1:01.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.66 | |||||||||
24 | Joonatan Lindfors | 1999 | 29.67 | 1:01.73 | ||||||
Cetus Espoo | 1:01.42 | |||||||||
25 | Alexi Taimela | 1998 | 29.35 | 1:02.29 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:03.63 | |||||||||
26 | Lauri Kuitunen | 1998 | 29.58 | 1:02.41 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:01.86 | |||||||||
27 | Frans Antila | 1998 | 29.97 | 1:03.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.90 | |||||||||
28 | Roope Koski | 1999 | 30.22 | 1:03.98 | ||||||
Octopus Lohja | 1:03.45 | |||||||||
29 | Jani Savander | 1999 | 29.95 | 1:04.27 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:02.61 | |||||||||
30 | Aaro Nygård | 1999 | 31.05 | 1:04.68 | ||||||
Octopus Lohja | 1:05.77 | |||||||||
31 | Andrei Tuomola | 1989 | 23.23 | 1:08.02 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 50.86 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:09 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:31 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Koiranen | 2001 | 30.52 | 1:04.12 | 1:39.09 | 2:12.71 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:13.00 | |||||||||
2 | Peppi Siirtola | 2002 | 31.66 | 1:06.92 | 1:41.72 | 2:14.73 | ||||
Cetus Espoo | 2:16.80 | |||||||||
3 | Lilli Louhikoski | 2002 | 31.86 | 1:07.03 | 1:42.68 | 2:17.22 | ||||
Vanders | 2:14.64 | |||||||||
4 | Janna Appelberg | 2001 | 31.92 | 1:07.58 | 1:43.72 | 2:18.55 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:19.21 | |||||||||
5 | Helene Hirvonen | 2001 | 32.19 | 1:07.17 | 1:43.55 | 2:18.92 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:20.22 | |||||||||
6 | Ida Slöör | 2001 | 31.25 | 1:06.54 | 1:43.25 | 2:19.86 | ||||
Cetus Espoo | 2:16.70 | |||||||||
7 | Venla Salminen | 2002 | 32.82 | 1:09.10 | 1:46.07 | 2:20.96 | ||||
Cetus Espoo | 2:20.13 | |||||||||
8 | Anni Hirvo | 2001 | 31.39 | 1:07.75 | 1:46.19 | 2:23.29 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:22.56 | |||||||||
9 | Merili Kallas | 2001 | 31.65 | 1:07.08 | 1:44.66 | 2:23.62 | ||||
Nurmijärven Uinti | 2:33.73 | |||||||||
10 | Emma Jokilammi | 2002 | 32.49 | 1:08.90 | 1:46.66 | 2:23.89 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:25.39 | |||||||||
11 | Vera Vartiainen | 2002 | 32.45 | 1:08.65 | 1:46.61 | 2:23.96 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:23.83 | |||||||||
12 | Anni Savolainen | 2002 | 32.65 | 1:09.25 | 1:46.59 | 2:24.21 | ||||
Cetus Espoo | 2:20.44 | |||||||||
13 | Meri Lauronen | 2002 | 31.13 | 1:06.94 | 1:45.61 | 2:24.33 | ||||
Uimaseura Aquila | 2:22.77 | |||||||||
14 | Oona Siltala | 2002 | 33.44 | 1:10.23 | 1:47.97 | 2:24.36 | ||||
Cetus Espoo | 2:28.45 | |||||||||
15 | Elina Jurvanen | 2001 | 32.58 | 1:09.29 | 1:47.35 | 2:24.67 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:26.71 | |||||||||
16 | Veera Saarelainen | 2002 | 32.75 | 1:09.66 | 1:47.87 | 2:25.04 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:27.62 | |||||||||
16 | Verna Rostedt | 2002 | 32.79 | 1:09.39 | 1:47.74 | 2:25.04 | ||||
Cetus Espoo | 2:24.23 | |||||||||
18 | Charlotte Ingberg | 2002 | 31.81 | 1:09.04 | 1:48.33 | 2:25.76 | ||||
Octopus Lohja | 2:27.71 | |||||||||
19 | Eevi Kotiranta | 2001 | 32.09 | 1:09.22 | 1:47.00 | 2:25.88 | ||||
Uimaseura Aquila | 2:24.02 | |||||||||
20 | Veera Heikkinen | 2001 | 32.75 | 1:10.21 | 1:48.94 | 2:26.12 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:25.11 | |||||||||
21 | Siiri Välimaa | 2002 | 33.25 | 1:10.60 | 1:49.49 | 2:26.76 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:28.43 | |||||||||
22 | Lena Maula | 2002 | 34.01 | 1:12.35 | 1:51.47 | 2:28.26 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:31.47 | |||||||||
23 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 33.14 | 1:10.55 | 1:49.10 | 2:28.54 | ||||
Vanders | 2:24.58 | |||||||||
24 | Vilma Norja | 2002 | 33.96 | 1:12.23 | 1:51.43 | 2:28.59 | ||||
Cetus Espoo | 2:31.65 | |||||||||
25 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 32.78 | 1:10.19 | 1:49.39 | 2:29.03 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:31.78 | |||||||||
26 | Emmi Laitinen | 2001 | 33.70 | 1:11.06 | 1:49.79 | 2:29.12 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:37.75 | |||||||||
27 | Tia Haikarinen | 2002 | 34.58 | 1:11.94 | 1:50.52 | 2:29.24 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 2:27.32 | |||||||||
28 | Emilia Skinnari | 2002 | 34.07 | 1:10.56 | 1:50.67 | 2:29.84 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:23.42 | |||||||||
29 | Roosa Lehtola | 2001 | 32.83 | 1:10.50 | 1:50.38 | 2:30.30 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:32.12 | |||||||||
30 | Aino-olivia Arola | 2002 | 33.16 | 1:11.56 | 1:50.69 | 2:30.68 | ||||
Uimaseura Aquila | 2:28.53 | |||||||||
31 | Iiris Himanto | 2001 | 34.11 | 1:12.82 | 1:53.29 | 2:32.62 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:37.47 | |||||||||
32 | Annika Tietz | 2001 | 35.06 | 1:14.51 | 1:55.34 | 2:34.54 | ||||
HTU Stadi | ||||||||||
33 | Essi Helle | 2002 | 33.95 | 1:12.74 | 1:54.36 | 2:36.52 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:37.18 | |||||||||
34 | Oona Piekkala | 2002 | 35.44 | 1:15.32 | 1:57.50 | 2:36.64 | ||||
Cetus Espoo | 2:45.14 | |||||||||
35 | Irina Puukko | 2001 | 33.57 | 1:12.82 | 1:54.56 | 2:36.69 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:44.00 | |||||||||
36 | Hilda Harle | 2001 | 33.27 | 1:12.48 | 1:55.41 | 2:37.06 | ||||
ORCA Helsinki | 2:34.36 | |||||||||
37 | Matilda Laurila | 2001 | 34.91 | 1:14.64 | 1:56.48 | 2:37.28 | ||||
Someron Esa | 2:33.28 | |||||||||
38 | Vilma Tuokko | 2002 | 36.44 | 1:17.27 | 1:58.55 | 2:38.23 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:40.47 | |||||||||
39 | Julia Salminen | 2002 | 35.95 | 1:16.27 | 1:57.73 | 2:38.29 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:42.64 | |||||||||
40 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 34.63 | 1:14.90 | 1:58.09 | 2:38.55 | ||||
Cetus Espoo | 2:32.26 | |||||||||
41 | Wilma Walther | 2001 | 34.51 | 1:13.99 | 1:56.56 | 2:39.36 | ||||
HTU Stadi | 2:33.94 | |||||||||
42 | Milli Kosunen | 2002 | 36.26 | 1:17.31 | 1:59.46 | 2:41.43 | ||||
Cetus Espoo | 2:43.23 | |||||||||
43 | Jenny Kareinen | 2002 | 36.46 | 1:17.60 | 2:00.76 | 2:42.34 | ||||
Keravan Uimarit | 2:39.89 | |||||||||
44 | Linda Merimaa | 2002 | 36.51 | 1:18.92 | 2:02.37 | 2:43.34 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:47.33 | |||||||||
45 | Sara Rosqvist | 2001 | 35.90 | 1:18.78 | 2:02.65 | 2:43.78 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:48.96 | |||||||||
46 | Cami Wacklin | 2002 | 36.48 | 1:17.91 | 2:01.78 | 2:43.96 | ||||
Cetus Espoo | 2:51.96 | |||||||||
47 | Fanny Puska | 2001 | 37.23 | 1:18.45 | 2:03.90 | 2:47.62 | ||||
Haminan Uimaseura | 2:46.44 | |||||||||
- | Ellen Strandberg | 2002 | DSQ | |||||||
Vanders | 2:40.05 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Meri Karttunen | 2002 | DSQ | |||||||
Vanders | 2:31.56 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Mikaela Kulmala | 2001 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:21.90 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Rosalia Turunen | 2002 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:48.39 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Kotonen | 1997 | 30.11 | 1:01.71 | 1:34.12 | 2:06.27 | ||||
Cetus Espoo | 2:04.95 | |||||||||
2 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 29.09 | 1:01.00 | 1:34.67 | 2:07.45 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:09.21 | |||||||||
3 | Melek Ayarci | 1999 | 30.77 | 1:04.19 | 1:37.10 | 2:09.21 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:10.71 | |||||||||
4 | Alissa Eloranta | 1999 | 30.65 | 1:04.45 | 1:38.10 | 2:09.98 | ||||
Cetus Espoo | 2:08.36 | |||||||||
5 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 30.90 | 1:03.99 | 1:37.62 | 2:10.80 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:08.78 | |||||||||
6 | Mirva Kallström | 1999 | 30.66 | 1:04.21 | 1:38.28 | 2:11.91 | ||||
Cetus Espoo | 2:11.74 | |||||||||
7 | Lyydia Kalenius | 2000 | 30.86 | 1:04.88 | 1:38.91 | 2:12.42 | ||||
Cetus Espoo | 2:10.81 | |||||||||
8 | Arina Garsina | 1996 | 31.05 | 1:05.61 | 1:41.12 | 2:14.59 | ||||
Kalevi Ujumiskool | 2:15.03 | |||||||||
9 | Anniina Perkiö | 1999 | 33.02 | 1:07.29 | 1:42.10 | 2:15.83 | ||||
Vanders | 2:15.55 | |||||||||
10 | Sanni Alamattila | 1999 | 31.23 | 1:05.76 | 1:40.97 | 2:16.13 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:15.84 | |||||||||
11 | Roza Turunen | 2000 | 32.20 | 1:07.62 | 1:43.63 | 2:16.98 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:13.73 | |||||||||
12 | Riina Strengell | 1997 | 30.54 | 1:05.13 | 1:41.10 | 2:17.29 | ||||
Cetus Espoo | 2:22.79 | |||||||||
13 | Emmi Mustakoski | 1999 | 31.53 | 1:07.52 | 1:44.19 | 2:17.49 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:19.79 | |||||||||
14 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 32.93 | 1:08.74 | 1:44.91 | 2:20.17 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:18.35 | |||||||||
15 | Heini Tähkä | 1998 | 32.07 | 1:07.28 | 1:43.98 | 2:20.23 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:14.47 | |||||||||
16 | Nea Tiesmäki | 2000 | 32.12 | 1:08.20 | 1:45.03 | 2:20.46 | ||||
Cetus Espoo | 2:20.51 | |||||||||
17 | Wilma Andreasen | 2000 | 32.38 | 1:07.66 | 1:44.44 | 2:20.53 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:16.34 | |||||||||
18 | Mira Tarnanen | 2000 | 32.92 | 1:09.41 | 1:45.76 | 2:20.71 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:19.75 | |||||||||
19 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 32.86 | 1:08.30 | 1:44.62 | 2:20.96 | ||||
Nurmijärven Uinti | 2:19.82 | |||||||||
20 | Hanni Pratsch | 1999 | 32.39 | 1:09.19 | 1:45.37 | 2:20.98 | ||||
Cetus Espoo | 2:23.46 | |||||||||
21 | Natalie Soive | 1999 | 34.01 | 1:09.89 | 1:45.73 | 2:21.08 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 2:22.65 | |||||||||
22 | Yvonne Tollander | 1997 | 33.05 | 1:08.72 | 1:45.60 | 2:21.24 | ||||
Cetus Espoo | 2:16.22 | |||||||||
23 | Kiira Mauranen | 1999 | 33.38 | 1:09.13 | 1:45.40 | 2:21.26 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:19.09 | |||||||||
24 | Aino Hämäläinen | 2000 | 31.84 | 1:07.52 | 1:44.69 | 2:22.06 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:18.83 | |||||||||
25 | Erika Kattilakoski | 2000 | 32.18 | 1:08.64 | 1:46.42 | 2:23.22 | ||||
Octopus Lohja | 2:29.91 | |||||||||
26 | Annika Laihonen | 1997 | 31.42 | 1:07.01 | 1:44.56 | 2:23.54 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:16.23 | |||||||||
27 | Meea Kivi | 1999 | 32.00 | 1:07.99 | 1:46.00 | 2:23.73 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:23.00 | |||||||||
28 | Emma Ingberg | 1999 | 32.05 | 1:09.79 | 1:47.57 | 2:24.35 | ||||
Vanders | 2:27.38 | |||||||||
29 | Julia Korva | 1999 | 33.40 | 1:10.46 | 1:48.35 | 2:24.68 | ||||
Octopus Lohja | 2:26.53 | |||||||||
30 | Aino Pere | 2000 | 32.75 | 1:10.42 | 1:49.42 | 2:27.49 | ||||
Cetus Espoo | 2:31.82 | |||||||||
31 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 33.78 | 1:11.96 | 1:51.07 | 2:29.58 | ||||
Simmis Grani | 2:32.46 | |||||||||
32 | Ida Törnqvist | 1999 | 34.38 | 1:12.02 | 1:51.70 | 2:31.19 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:34.91 | |||||||||
33 | Riina Karola | 2000 | 33.78 | 1:12.38 | 1:52.99 | 2:33.67 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:38.58 | |||||||||
34 | Meri Ojala | 2000 | 34.43 | 1:13.84 | 1:54.86 | 2:34.16 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:33.94 | |||||||||
35 | Nea Wirtanen | 2000 | 36.66 | 1:18.29 | 2:01.38 | 2:42.01 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:40.49 | |||||||||
36 | Marie Währn | 2000 | 35.96 | 1:16.97 | 2:00.11 | 2:42.49 | ||||
Cetus Espoo | 2:46.50 | |||||||||
37 | Iida Jantunen | 2000 | 36.56 | 1:17.81 | 2:01.38 | 2:42.94 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:41.67 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:31 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:35 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 32.72 | |||||||
Cetus Espoo | 32.81 | |||||||||
2 | Eetu Einto | 2001 | 32.88 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 34.38 | |||||||||
3 | Lassi Grönroos | 2000 | 34.59 | |||||||
Salon Uimarit | 34.61 | |||||||||
4 | Atte Pennanen | 2001 | 34.84 | |||||||
Lahden Uimaseura | 35.96 | |||||||||
5 | Saku Suomalainen | 2001 | 35.63 | |||||||
Cetus Espoo | 38.69 | |||||||||
6 | Kalle Hyttinen | 2001 | 35.71 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 34.55 | |||||||||
7 | Niilo Olander | 2001 | 36.03 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 38.30 | |||||||||
8 | Oliver Juursoo | 2001 | 36.57 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.92 | |||||||||
9 | Oskari Niemi | 2001 | 36.96 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.89 | |||||||||
10 | Veeti Laine | 2000 | 37.12 | |||||||
Cetus Espoo | 35.91 | |||||||||
11 | Niilo Ukkonen | 2000 | 37.52 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 37.04 | |||||||||
12 | Atte Alila | 2001 | 37.55 | |||||||
Uimaseura Aquila | 37.13 | |||||||||
13 | Tatu Jentze | 2001 | 39.24 | |||||||
Cetus Espoo | 41.39 | |||||||||
14 | Nesja Seppälä | 2000 | 40.54 | |||||||
Haminan Uimaseura | 40.87 | |||||||||
15 | Victor Vardeka | 2001 | 40.99 | |||||||
Helsingin Uimarit | 45.10 | |||||||||
16 | Nestori Tiainen | 2000 | 42.04 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 44.90 | |||||||||
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tony Eriksson | 1995 | 30.77 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Juho Päivinen | 1996 | 31.87 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.77 | |||||||||
3 | Antti Leiponen | 1998 | 31.90 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.13 | |||||||||
4 | Valtteri Eloranta | 1992 | 32.61 | |||||||
Cetus Espoo | 31.95 | |||||||||
5 | Alari Pakarinen | 1998 | 32.67 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.59 | |||||||||
6 | Juho Seppälä | 1999 | 33.02 | |||||||
Simmis Wanda | 33.60 | |||||||||
7 | Joel Vaitilo | 1998 | 34.16 | |||||||
Cetus Espoo | 33.55 | |||||||||
8 | Lauri Kuitunen | 1998 | 34.25 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.45 | |||||||||
9 | Sasa Seppälä | 1998 | 34.73 | |||||||
Haminan Uimaseura | 32.78 | |||||||||
10 | Dmitry Nosov | 1998 | 36.37 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 38.81 | |||||||||
11 | Matti Salán | 1999 | 37.16 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.74 | |||||||||
12 | Miika Mäentaus | 1998 | 37.82 | |||||||
Cetus Espoo | 39.02 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:35 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 35.12 | 1:13.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.62 | |||||||||
2 | Annika Tietz | 2001 | 38.08 | 1:21.10 | ||||||
HTU Stadi | 1:19.20 | |||||||||
3 | Saija Mikkonen | 2001 | 37.47 | 1:21.36 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:19.68 | |||||||||
4 | Venla Suihkonen | 2002 | 39.35 | 1:23.87 | ||||||
Octopus Lohja | 1:26.19 | |||||||||
5 | Amanda Rapinoja | 2001 | 39.94 | 1:24.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.10 | |||||||||
6 | Lotta Auvinen | 2001 | 41.38 | 1:24.52 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.62 | |||||||||
7 | Maija Liukkonen | 2001 | 39.65 | 1:24.75 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:24.41 | |||||||||
8 | Nella Korpela | 2002 | 40.85 | 1:25.28 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.77 | |||||||||
9 | Martta Kitinoja | 2001 | 39.97 | 1:25.80 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:27.76 | |||||||||
10 | Pippi Nordström | 2001 | 39.11 | 1:25.97 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:22.43 | |||||||||
11 | Milla Nikkanen | 2002 | 39.65 | 1:26.28 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:23.37 | |||||||||
12 | Vilma Hottinen | 2002 | 41.07 | 1:26.39 | ||||||
Vanders | 1:24.15 | |||||||||
13 | Eevi Kotiranta | 2001 | 39.90 | 1:26.63 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:20.78 | |||||||||
14 | Millariina Bruce | 2001 | 39.45 | 1:26.94 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:29.55 | |||||||||
14 | Tuisku Grundström | 2002 | 41.11 | 1:26.94 | ||||||
Vanders | 1:23.85 | |||||||||
16 | Liia Louhikoski | 2001 | 40.09 | 1:27.32 | ||||||
Vanders | 1:27.02 | |||||||||
17 | Erin Ekroos | 2002 | 40.00 | 1:27.45 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:28.22 | |||||||||
18 | Meri Pohjola | 2001 | 41.12 | 1:27.68 | ||||||
Salon Uimarit | 1:29.07 | |||||||||
19 | Jenny Kareinen | 2002 | 40.56 | 1:28.24 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:26.67 | |||||||||
20 | Henrika Rantanen | 2002 | 41.23 | 1:28.84 | ||||||
Salon Uimarit | 1:26.59 | |||||||||
21 | Sarah Tepponen | 2001 | 41.90 | 1:28.92 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:28.94 | |||||||||
22 | Vilma Uuttu | 2001 | 41.81 | 1:29.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Hilda Harle | 2001 | 41.84 | 1:30.21 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:25.35 | |||||||||
24 | Riia Hiltunen | 2002 | 42.13 | 1:30.40 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:29.99 | |||||||||
25 | Ella Haravuori | 2002 | 42.87 | 1:32.19 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:31.52 | |||||||||
26 | Agneta Kallas | 2002 | 43.44 | 1:32.57 | ||||||
Vanders | 1:32.64 | |||||||||
27 | Sini Hirvonen | 2001 | 44.51 | 1:32.90 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.23 | |||||||||
28 | Aino Lehtinen | 2001 | 45.03 | 1:33.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.68 | |||||||||
29 | Anni Savolainen | 2002 | 44.16 | 1:33.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.73 | |||||||||
30 | Mette Konttila | 2001 | 43.72 | 1:33.31 | ||||||
Octopus Lohja | 1:32.92 | |||||||||
31 | Mariel Mylly | 2001 | 43.51 | 1:33.80 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:36.65 | |||||||||
32 | Milli Kosunen | 2002 | 45.50 | 1:36.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.47 | |||||||||
33 | Ada Salokannel | 2002 | 44.70 | 1:36.70 | ||||||
Salon Uimarit | 1:32.73 | |||||||||
34 | Emmi Järvinen | 2001 | 46.64 | 1:37.42 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
35 | Oona Malinen | 2001 | 47.07 | 1:37.57 | ||||||
Octopus Lohja | 1:37.60 | |||||||||
36 | Nelli Peltoniemi | 2002 | 45.63 | 1:38.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.98 | |||||||||
37 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 46.39 | 1:38.92 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:37.30 | |||||||||
38 | Oona Siltala | 2002 | 47.05 | 1:39.37 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.16 | |||||||||
39 | Celine Abrahamsen | 2001 | 46.73 | 1:40.10 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 1:33.35 | |||||||||
40 | Marleen Mikk | 2002 | 48.29 | 1:43.08 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.60 | |||||||||
41 | Sanni Luostarinen | 2002 | 48.79 | 1:45.22 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:48.92 | |||||||||
42 | Fanny Puska | 2001 | 49.74 | 1:46.03 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:45.10 | |||||||||
- | Alessia Omeri | 2001 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Marianne Uusitalo | 2001 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 1:39.06 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Venla Hämäläinen | 2001 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 1:32.63 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 36.43 | 1:16.57 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:13.21 | |||||||||
2 | Sofia Lehtinen | 2000 | 37.14 | 1:17.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.03 | |||||||||
3 | Helene Baxter | 2000 | 36.40 | 1:17.48 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 1:17.35 | |||||||||
4 | Ksenia Egorova | 2000 | 36.74 | 1:17.97 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:20.75 | |||||||||
5 | Lise Chevalier | 2000 | 37.83 | 1:18.49 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 1:18.67 | |||||||||
6 | Adelia Spångberg | 1999 | 38.20 | 1:20.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Myra Bengts | 2000 | 39.79 | 1:21.15 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.35 | |||||||||
8 | Roosa Andelin | 1998 | 38.38 | 1:22.35 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:21.56 | |||||||||
9 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 39.52 | 1:25.09 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:26.84 | |||||||||
10 | Sara Lehtolainen | 1996 | 38.49 | 1:25.27 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:23.59 | |||||||||
11 | Salla Elovirta | 1997 | 39.63 | 1:25.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Siiri Salokorpi | 2000 | 40.47 | 1:26.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.04 | |||||||||
13 | Saara Vesa | 1999 | 40.75 | 1:28.09 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Linnea Saarikivi | 2000 | 42.66 | 1:28.60 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.66 | |||||||||
15 | Maria Yli-Jama | 1999 | 42.69 | 1:30.04 | ||||||
Salon Uimarit | 1:24.99 | |||||||||
16 | Emilia Riipinen | 2000 | 40.70 | 1:30.83 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:26.36 | |||||||||
17 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 43.51 | 1:31.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.94 | |||||||||
18 | Noora Kanerva | 2000 | 42.45 | 1:32.77 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Riikka Yli-Jama | 2000 | 45.07 | 1:34.96 | ||||||
Salon Uimarit | 1:31.47 | |||||||||
20 | Enni Kanerva | 2000 | 45.82 | 1:36.56 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:35.03 | |||||||||
21 | Jennetta Silvennoinen | 2000 | 47.01 | 1:40.28 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.75 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:54 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:15 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 19, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kasper Envalds | 2001 | 1:12.59 | 2:32.12 | 4:04.19 | 5:13.64 | ||||
Vanders | 5:20.39 | |||||||||
2 | Aleksi Helminen | 2001 | 1:19.80 | 2:42.07 | 4:08.93 | 5:20.84 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:19.04 | |||||||||
3 | Herman Widbom | 2001 | 1:08.17 | 2:38.22 | 4:09.58 | 5:24.37 | ||||
Cetus Espoo | 5:37.53 | |||||||||
4 | Eemeli Raninen | 2001 | 1:12.24 | 2:36.99 | 4:10.56 | 5:24.80 | ||||
Helsingin Uimarit | 5:18.91 | |||||||||
5 | Saku Romo | 2000 | 1:20.39 | 2:45.19 | 4:16.73 | 5:27.55 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:33.00 | |||||||||
6 | Taneli Lantta | 2001 | 1:10.09 | 2:37.58 | 4:16.17 | 5:30.88 | ||||
Vanders | ||||||||||
7 | Kasper Vaittinen | 2001 | 1:14.54 | 2:34.49 | 4:16.00 | 5:33.44 | ||||
Cetus Espoo | 5:37.20 | |||||||||
8 | Kristoffer Kulju | 2001 | 1:19.78 | 2:50.69 | 4:27.26 | 5:45.59 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Ville Lauslahti | 2001 | 1:20.00 | 2:50.88 | 4:43.72 | 6:01.73 | ||||
Cetus Espoo | 6:06.64 | |||||||||
10 | Kasper Nyman | 2001 | 1:23.96 | 3:00.04 | 4:44.51 | 6:07.54 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Timi Torkkel | 2001 | DNF | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 5:18.97 | |||||||||
- | Lauri Krapf | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 5:37.94 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Victor Savateev | 2001 | DSQ | |||||||
Nevskaya Volna | 4:50.00 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 19, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Frank Johan Ojarand | 1996 | 1:03.96 | 2:18.80 | 3:39.33 | 4:44.82 | ||||
Kalevi Ujumiskool | 4:46.63 | |||||||||
2 | Jasper Pullinen | 1999 | 1:04.86 | 2:26.57 | 3:48.73 | 4:54.52 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 4:54.73 | |||||||||
3 | Jari Schwarte | 1990 | 1:03.75 | 2:18.43 | 3:44.82 | 4:56.30 | ||||
Cetus Espoo | 4:59.80 | |||||||||
4 | Elmo Kiuru | 1997 | 1:06.28 | 2:27.94 | 3:58.86 | 5:06.11 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Elias Lampinen | 1997 | 1:04.70 | 2:27.02 | 3:58.10 | 5:08.67 | ||||
Nummelan Kisaajat | 5:02.76 | |||||||||
6 | Elias Soukola | 1999 | 1:07.23 | 2:31.13 | 4:02.40 | 5:13.80 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 5:09.26 | |||||||||
7 | Leo Kuusela | 1999 | 1:10.25 | 2:36.20 | 4:09.93 | 5:24.39 | ||||
Uimaseura Aquila | 5:25.61 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:15 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:48 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raakel Bärlund | 2001 | 31.11 | 1:06.67 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:07.03 | |||||||||
2 | Siri Auvinen | 2002 | 32.99 | 1:09.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.18 | |||||||||
3 | Sofia Nieminen | 2002 | 32.63 | 1:12.02 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:13.35 | |||||||||
4 | Nelli Ohvo | 2001 | 33.76 | 1:12.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.61 | |||||||||
5 | Lilli Louhikoski | 2002 | 33.13 | 1:13.23 | ||||||
Vanders | 1:08.80 | |||||||||
6 | Jenny Nieminen | 2001 | 33.09 | 1:13.65 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:12.25 | |||||||||
7 | Mirka Mettinen | 2002 | 33.89 | 1:14.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.23 | |||||||||
8 | Jenni Rantanen | 2001 | 34.03 | 1:14.81 | ||||||
HTU Stadi | 1:14.49 | |||||||||
9 | Sara Virtanen | 2002 | 33.65 | 1:15.77 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:14.57 | |||||||||
10 | Annina Toimela | 2002 | 34.70 | 1:16.10 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.35 | |||||||||
11 | Sara Mustonen | 2002 | 33.58 | 1:16.86 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.48 | |||||||||
12 | Elina Jurvanen | 2001 | 35.48 | 1:16.98 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:16.43 | |||||||||
13 | Aino-olivia Arola | 2002 | 35.33 | 1:17.72 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:16.53 | |||||||||
14 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 36.77 | 1:18.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.30 | |||||||||
15 | Anni Manninen | 2001 | 35.24 | 1:18.94 | ||||||
Simmis Wanda | 1:16.63 | |||||||||
16 | Martta Kitinoja | 2001 | 36.97 | 1:19.62 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:20.16 | |||||||||
17 | Viivi Vaajanen | 2002 | 36.78 | 1:19.74 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:22.71 | |||||||||
18 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 35.81 | 1:19.81 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.39 | |||||||||
18 | Pinja Paulomo | 2002 | 36.89 | 1:19.81 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.86 | |||||||||
20 | Mariel Mylly | 2001 | 36.12 | 1:20.36 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:18.76 | |||||||||
21 | Tia Haikarinen | 2002 | 37.71 | 1:21.26 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:19.49 | |||||||||
22 | Maari Sinivuori | 2001 | 35.37 | 1:21.58 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:19.21 | |||||||||
23 | Vilma Uuttu | 2001 | 36.39 | 1:22.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.08 | |||||||||
24 | Siiri Friman | 2001 | 36.55 | 1:23.26 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:22.33 | |||||||||
25 | Petra Uusikumpu | 2001 | 36.92 | 1:23.96 | ||||||
Vanders | 1:22.69 | |||||||||
26 | Nella Korpela | 2002 | 38.55 | 1:24.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.34 | |||||||||
27 | Vilma Tuokko | 2002 | 38.45 | 1:28.92 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:32.59 | |||||||||
28 | Siiri Koskinen | 2002 | 40.62 | 1:29.52 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:31.74 | |||||||||
29 | Negiin Javadi | 2002 | 43.68 | 1:31.41 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.42 | |||||||||
30 | Noona Rantanen | 2002 | 41.53 | 1:33.28 | ||||||
Vanders | 1:34.96 | |||||||||
31 | Oona Piekkala | 2002 | 42.34 | 1:33.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.89 | |||||||||
32 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 41.62 | 1:37.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:32.28 | |||||||||
- | Siiri Jämsä | 2002 | DSQ | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:15.66 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sohvi Nenonen | 1999 | 29.38 | 1:03.28 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.12 | |||||||||
2 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 29.60 | 1:03.55 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.16 | |||||||||
3 | Mirva Kallström | 1999 | 30.79 | 1:04.49 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.16 | |||||||||
4 | Adelia Spångberg | 1999 | 31.04 | 1:06.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.04 | |||||||||
5 | Emilia Eloranta | 1997 | 30.25 | 1:06.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.24 | |||||||||
6 | Emily Lane | 2000 | 31.80 | 1:08.35 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 1:06.53 | |||||||||
7 | Sini Koivu | 1999 | 29.33 | 1:08.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.64 | |||||||||
8 | Melek Ayarci | 1999 | 33.40 | 1:09.78 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:07.25 | |||||||||
9 | Kelli Marie Missik | 1999 | 31.30 | 1:10.58 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 1:10.71 | |||||||||
10 | Iida Sihvonen | 1998 | 32.68 | 1:11.25 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:12.40 | |||||||||
11 | Sanni Alamattila | 1999 | 32.70 | 1:11.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.11 | |||||||||
12 | Ella Aalto | 2000 | 33.67 | 1:12.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Daniela Nummi | 2000 | 33.27 | 1:12.37 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.08 | |||||||||
14 | Wilma Andreasen | 2000 | 33.34 | 1:12.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.34 | |||||||||
15 | Suvi Taskinen | 1998 | 31.96 | 1:13.77 | ||||||
Vanders | 1:15.23 | |||||||||
16 | Noora Angelva | 1999 | 33.25 | 1:14.15 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.51 | |||||||||
17 | Aino Räike | 1999 | 34.55 | 1:14.85 | ||||||
Salon Uimarit | 1:17.08 | |||||||||
18 | Marilla Parhiala | 2000 | 34.10 | 1:15.44 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:12.98 | |||||||||
19 | Myra Bengts | 2000 | 35.98 | 1:15.82 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.62 | |||||||||
20 | Nadine Medarhri | 2000 | 34.64 | 1:16.01 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.23 | |||||||||
21 | Meri Ojala | 2000 | 35.33 | 1:18.60 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:23.28 | |||||||||
22 | Marianne Lehvilä | 1999 | 36.60 | 1:19.14 | ||||||
Simmis Grani | 1:20.14 | |||||||||
23 | Saara Hirvo | 1999 | 35.48 | 1:20.56 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:23.72 | |||||||||
24 | Fanny Virtanen | 2000 | 36.16 | 1:21.70 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.08 | |||||||||
25 | Aino Pere | 2000 | 36.66 | 1:21.77 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.25 | |||||||||
26 | Piia Kaivola | 1999 | 38.02 | 1:26.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 38.74 | 1:28.29 | ||||||
Octopus Lohja | 1:24.96 | |||||||||
28 | Jennetta Silvennoinen | 2000 | 42.50 | 1:34.86 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.02 | |||||||||
29 | Iida Jantunen | 2000 | 37.51 | 1:35.41 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:31.44 | |||||||||
- | Anniina Perkiö | 1999 | DNF | |||||||
Vanders | 1:11.47 | |||||||||
- | Erja Tiljander | 2000 | DNF | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:38.53 | |||||||||
- | Marie Währn | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:24.99 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:48 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:42 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Haikonen | 2001 | 31.32 | 1:05.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.28 | |||||||||
2 | Petteri Haverinen | 2001 | 31.42 | 1:05.76 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:03.72 | |||||||||
3 | Isak Gramén | 2001 | 31.43 | 1:06.04 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.62 | |||||||||
4 | Oskari Hynynen | 2001 | 31.88 | 1:06.82 | ||||||
Salon Uimarit | 1:05.27 | |||||||||
5 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 32.27 | 1:07.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.48 | |||||||||
6 | Jere Ruuhonen | 2001 | 32.51 | 1:07.46 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.99 | |||||||||
7 | Onni Punkka | 2000 | 33.05 | 1:07.85 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.50 | |||||||||
8 | Martti Tervanen | 2000 | 32.23 | 1:08.28 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:06.76 | |||||||||
9 | Teemu Annala | 2001 | 33.87 | 1:08.96 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.91 | |||||||||
10 | Alex Lassila | 2000 | 33.62 | 1:09.37 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.17 | |||||||||
11 | Firas El-Idi | 2001 | 34.13 | 1:09.58 | ||||||
Lahden Kaleva | 1:08.20 | |||||||||
12 | Joona Salminen | 2000 | 34.31 | 1:10.01 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.81 | |||||||||
13 | Joona Ruuskanen | 2000 | 34.12 | 1:10.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.96 | |||||||||
14 | Harry Zimmermann | 2001 | 34.72 | 1:10.69 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:12.95 | |||||||||
15 | Veeti Kupari | 2000 | 34.17 | 1:10.82 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:19.31 | |||||||||
16 | Oskari Rantamäki | 2001 | 34.39 | 1:11.82 | ||||||
Octopus Lohja | 1:11.13 | |||||||||
17 | Lauri Jämsén | 2000 | 33.85 | 1:11.90 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:09.96 | |||||||||
18 | Ruslan Panschin | 2001 | 34.47 | 1:12.06 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:13.55 | |||||||||
19 | Ville Särkkä | 2000 | 35.64 | 1:12.21 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:11.89 | |||||||||
20 | Niilo Ukkonen | 2000 | 34.88 | 1:13.07 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:11.45 | |||||||||
21 | Aaron Antikainen | 2001 | 35.67 | 1:13.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.50 | |||||||||
22 | Tuomas Saraneva | 2000 | 35.02 | 1:13.53 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:07.04 | |||||||||
23 | Roni Törnqvist | 2000 | 37.34 | 1:13.90 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:14.32 | |||||||||
24 | Konsta Seppä | 2001 | 36.36 | 1:14.63 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:15.07 | |||||||||
25 | Kalle Hyttinen | 2001 | 35.93 | 1:15.00 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:14.26 | |||||||||
26 | Nesja Seppälä | 2000 | 37.49 | 1:16.71 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:18.01 | |||||||||
27 | Henrik Martola | 2000 | 37.45 | 1:17.64 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.91 | |||||||||
28 | Ivan Turbin | 2001 | 37.69 | 1:19.14 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.64 | |||||||||
29 | Tatu Jentze | 2001 | 38.24 | 1:20.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.77 | |||||||||
30 | Sami Seppälä | 2000 | 38.63 | 1:21.87 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:20.09 | |||||||||
- | Victor Vardeka | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 29.05 | 1:01.04 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.64 | |||||||||
2 | Miro Juvonen | 1994 | 30.91 | 1:02.80 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:02.18 | |||||||||
3 | Miika Nuorinko | 1996 | 30.18 | 1:04.86 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Eetu Alitalo | 1999 | 31.42 | 1:06.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.72 | |||||||||
5 | Lassi Ruohonen | 1998 | 31.52 | 1:06.60 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.45 | |||||||||
6 | Niko Somila | 1999 | 33.11 | 1:07.85 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.02 | |||||||||
7 | Severi Nieminen | 1999 | 33.67 | 1:09.18 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:07.39 | |||||||||
8 | Jon Lundgren | 1998 | 34.01 | 1:10.37 | ||||||
Simmis Wanda | 1:08.71 | |||||||||
9 | Miika Mäentaus | 1998 | 34.53 | 1:11.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.32 | |||||||||
10 | Joonatan Lindfors | 1999 | 36.76 | 1:15.78 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.82 | |||||||||
11 | Jani Savander | 1999 | 37.78 | 1:19.26 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:16.52 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:42 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:15 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Peppi Siirtola | 2002 | 30.88 | |||||||
Cetus Espoo | 30.98 | |||||||||
2 | Ida Slöör | 2001 | 32.73 | |||||||
Cetus Espoo | 33.59 | |||||||||
3 | Jonna Vasara | 2002 | 35.24 | |||||||
Cetus Espoo | 38.82 | |||||||||
4 | Amanda Rapinoja | 2001 | 36.46 | |||||||
Cetus Espoo | 35.08 | |||||||||
5 | Wilma Walther | 2001 | 38.28 | |||||||
HTU Stadi | 36.77 | |||||||||
6 | Meri Pohjola | 2001 | 38.30 | |||||||
Salon Uimarit | 38.61 | |||||||||
7 | Anita Mickelsson | 2001 | 38.56 | |||||||
ORCA Helsinki | 37.54 | |||||||||
8 | Vilja Laaksonen | 2002 | 38.71 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 38.60 | |||||||||
9 | Ida Nuppola | 2002 | 38.72 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 38.28 | |||||||||
10 | Verna Rostedt | 2002 | 39.11 | |||||||
Cetus Espoo | 35.52 | |||||||||
11 | Celine Abrahamsen | 2001 | 39.34 | |||||||
Stavanger Svømme Club | 38.06 | |||||||||
12 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 39.43 | |||||||
Vanders | 41.40 | |||||||||
13 | Matilda Laurila | 2001 | 39.52 | |||||||
Someron Esa | 38.98 | |||||||||
14 | Siiri Koskinen | 2002 | 40.15 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.34 | |||||||||
15 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 40.42 | |||||||
Lahden Uimaseura | 37.39 | |||||||||
16 | Annika Tietz | 2001 | 40.53 | |||||||
HTU Stadi | 41.33 | |||||||||
17 | Linda Merimaa | 2002 | 40.56 | |||||||
Lahden Uimaseura | 41.95 | |||||||||
18 | Laura Pitkänen | 2002 | 41.36 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 44.77 | |||||||||
19 | Fanny Puska | 2001 | 44.60 | |||||||
Haminan Uimaseura | 45.41 | |||||||||
20 | Melissa Talvio | 2001 | 44.90 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 30.72 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 30.40 | |||||||||
2 | Lyydia Kalenius | 2000 | 32.19 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Nea Tiesmäki | 2000 | 33.10 | |||||||
Cetus Espoo | 32.77 | |||||||||
4 | Salla Elovirta | 1997 | 33.16 | |||||||
Cetus Espoo | 31.86 | |||||||||
5 | Sara Lehtolainen | 1996 | 33.47 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 33.25 | |||||||||
6 | Peppi Päiviö | 1999 | 33.54 | |||||||
Cetus Espoo | 32.74 | |||||||||
7 | Meea Kivi | 1999 | 33.68 | |||||||
Lahden Uimaseura | 33.08 | |||||||||
8 | Saara Vesa | 1999 | 34.91 | |||||||
ORCA Helsinki | 33.69 | |||||||||
9 | Erika Kattilakoski | 2000 | 34.96 | |||||||
Octopus Lohja | 32.84 | |||||||||
10 | Anni Halonen | 1999 | 35.28 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Satu Mäkinen | 1997 | 36.04 | |||||||
Octopus Lohja | 35.25 | |||||||||
12 | Juuli Miettinen | 2000 | 36.44 | |||||||
Vanders | 35.02 | |||||||||
13 | Mira Tarnanen | 2000 | 36.52 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Roza Turunen | 2000 | 36.62 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Riina Karola | 2000 | 36.66 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.34 | |||||||||
16 | Marie Tuominen | 2000 | 36.80 | |||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Lia Lehtinen | 1998 | 37.38 | |||||||
ORCA Helsinki | 37.76 | |||||||||
18 | Emilia Riipinen | 2000 | 38.05 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 38.67 | |||||||||
19 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 38.39 | |||||||
Octopus Lohja | 39.34 | |||||||||
20 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 39.19 | |||||||
Simmis Grani | 38.79 | |||||||||
21 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 39.36 | |||||||
Uimaseura Aquila | 38.05 | |||||||||
22 | Alexandra Kapanen | 2000 | 40.50 | |||||||
Cetus Espoo | 36.61 | |||||||||
23 | Elina Heino | 1999 | 41.00 | |||||||
Simmis Grani | 39.63 | |||||||||
24 | Jessika Markkanen | 1999 | 41.20 | |||||||
Vanders | 41.67 | |||||||||
25 | Ida Törnqvist | 1999 | 42.05 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:15 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:15 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 23, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 28.26 | 1:01.78 | 1:34.53 | 2:09.73 | ||||
Cetus Espoo | 2:09.19 | |||||||||
2 | Atte Alila | 2001 | 32.11 | 1:10.70 | 1:51.15 | 2:33.52 | ||||
Uimaseura Aquila | 2:37.69 | |||||||||
3 | Olli Malmberg | 2001 | 35.35 | 1:14.59 | 1:56.84 | 2:39.23 | ||||
Octopus Lohja | 2:49.00 | |||||||||
4 | Kasper Vaittinen | 2001 | 35.13 | 1:16.74 | 1:59.77 | 2:44.71 | ||||
Cetus Espoo | 2:48.31 | |||||||||
5 | Atte Lasmio | 2001 | 35.52 | 1:18.76 | 2:04.71 | 2:49.48 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:46.28 | |||||||||
6 | Ville Lauslahti | 2001 | 39.90 | 1:27.53 | 2:18.22 | 3:07.76 | ||||
Cetus Espoo | 2:57.78 | |||||||||
7 | Christofor Pavlidi | 2001 | 40.57 | 1:29.01 | 2:19.60 | 3:08.87 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Santeri Hulkko | 2000 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:28.06 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 23, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eetu Piiroinen | 1995 | 28.60 | 1:01.44 | 1:35.80 | 2:12.01 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:09.39 | |||||||||
2 | Verneri Mattila | 1999 | 30.89 | 1:05.21 | 1:41.83 | 2:17.69 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:15.83 | |||||||||
3 | Henrik Häkkinen | 1998 | 30.52 | 1:06.57 | 1:46.71 | 2:28.45 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:20.39 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:15 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:24 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 24, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Koiranen | 2001 | 33.74 | 1:14.63 | 1:59.34 | 2:35.29 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:37.95 | |||||||||
2 | Janna Appelberg | 2001 | 32.47 | 1:15.85 | 2:01.95 | 2:37.69 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:38.44 | |||||||||
3 | Charlotte Ingberg | 2002 | 31.62 | 1:12.69 | 2:01.04 | 2:39.53 | ||||
Octopus Lohja | 2:46.75 | |||||||||
4 | Emma Kotiranta | 2001 | 34.66 | 1:17.78 | 2:04.92 | 2:40.63 | ||||
Cetus Espoo | 2:39.48 | |||||||||
5 | Roosa Lehtola | 2001 | 34.77 | 1:14.75 | 2:03.36 | 2:41.64 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:42.41 | |||||||||
6 | Jenny Nieminen | 2001 | 34.59 | 1:18.15 | 2:05.07 | 2:42.85 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:41.52 | |||||||||
7 | Millariina Bruce | 2001 | 35.55 | 1:18.17 | 2:05.39 | 2:43.17 | ||||
Uimaseura Aquila | 2:42.72 | |||||||||
8 | Sofia Nieminen | 2002 | 33.23 | 1:19.22 | 2:07.39 | 2:44.21 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:47.07 | |||||||||
9 | Vera Vartiainen | 2002 | 36.57 | 1:20.50 | 2:06.98 | 2:44.53 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:51.89 | |||||||||
10 | Venla Salminen | 2002 | 36.89 | 1:22.73 | 2:11.17 | 2:45.48 | ||||
Cetus Espoo | 2:43.52 | |||||||||
11 | Anni Hirvo | 2001 | 36.94 | 1:20.47 | 2:10.00 | 2:45.63 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:42.71 | |||||||||
12 | Cia Wacklin | 2001 | 34.94 | 1:19.93 | 2:10.55 | 2:47.41 | ||||
Cetus Espoo | 2:49.06 | |||||||||
13 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 36.26 | 1:17.34 | 2:08.67 | 2:48.43 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Siiri Välimaa | 2002 | 38.45 | 1:19.18 | 2:10.77 | 2:48.45 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:45.76 | |||||||||
15 | Senni Ovaskainen | 2001 | 36.36 | 1:19.20 | 2:10.92 | 2:49.60 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:45.61 | |||||||||
16 | Maari Sinivuori | 2001 | 35.90 | 1:22.39 | 2:12.45 | 2:50.15 | ||||
Keravan Uimarit | 2:55.51 | |||||||||
17 | Lena Maula | 2002 | 35.17 | 1:19.36 | 2:12.69 | 2:50.20 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:03.56 | |||||||||
18 | Jenni Rantanen | 2001 | 36.21 | 1:23.07 | 2:15.36 | 2:50.60 | ||||
HTU Stadi | 2:49.32 | |||||||||
19 | Veera Saarelainen | 2002 | 35.71 | 1:21.35 | 2:16.00 | 2:52.59 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:55.38 | |||||||||
20 | Maija Liukkonen | 2001 | 39.73 | 1:25.31 | 2:14.07 | 2:52.77 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:51.66 | |||||||||
21 | Anni Savolainen | 2002 | 38.80 | 1:24.48 | 2:15.52 | 2:53.28 | ||||
Cetus Espoo | 2:49.27 | |||||||||
22 | Ella Haravuori | 2002 | 39.10 | 1:25.37 | 2:15.16 | 2:56.13 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:56.26 | |||||||||
23 | Liia Louhikoski | 2001 | 36.18 | 1:23.12 | 2:14.10 | 2:56.50 | ||||
Vanders | 2:51.04 | |||||||||
24 | Saija Mikkonen | 2001 | 39.57 | 1:29.00 | 2:17.00 | 2:58.04 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:54.25 | |||||||||
25 | Hilda Harle | 2001 | 38.21 | 1:26.72 | 2:16.92 | 2:58.05 | ||||
ORCA Helsinki | 2:53.61 | |||||||||
26 | Siiri Friman | 2001 | 38.06 | 1:25.23 | 2:19.40 | 2:58.12 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:55.07 | |||||||||
27 | Viivi Vaajanen | 2002 | 38.59 | 1:28.12 | 2:19.19 | 2:59.02 | ||||
ORCA Helsinki | 2:55.66 | |||||||||
28 | Tuisku Grundström | 2002 | 38.91 | 1:23.31 | 2:13.10 | 3:01.00 | ||||
Vanders | 2:45.01 | |||||||||
29 | Julia Salminen | 2002 | 37.96 | 1:27.09 | 2:19.92 | 3:02.39 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:58.96 | |||||||||
30 | Negiin Javadi | 2002 | 39.66 | 1:25.21 | 2:20.38 | 3:02.84 | ||||
Cetus Espoo | 3:06.45 | |||||||||
31 | Cami Wacklin | 2002 | 39.62 | 1:27.45 | 2:21.97 | 3:03.73 | ||||
Cetus Espoo | 3:17.33 | |||||||||
32 | Nelli Peltoniemi | 2002 | 38.60 | 1:27.10 | 2:20.97 | 3:04.98 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Oona Piekkala | 2002 | 40.42 | 1:30.23 | 2:30.70 | 3:11.04 | ||||
Cetus Espoo | 3:15.90 | |||||||||
34 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 41.42 | 1:33.32 | 2:27.27 | 3:11.69 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 3:13.62 | |||||||||
35 | Marleen Mikk | 2002 | 44.25 | 1:30.63 | 2:30.96 | 3:13.68 | ||||
Cetus Espoo | 3:22.75 | |||||||||
- | Lotta Auvinen | 2001 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | 2:39.52 | |||||||||
- | Mikaela Kulmala | 2001 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:40.35 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 24, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Kotonen | 1997 | 30.25 | 1:06.45 | 1:48.39 | 2:21.31 | ||||
Cetus Espoo | 2:20.70 | |||||||||
2 | Ksenia Egorova | 2000 | 33.34 | 1:12.30 | 1:55.17 | 2:30.65 | ||||
ORCA Helsinki | 2:31.08 | |||||||||
3 | Helene Baxter | 2000 | 32.87 | 1:15.21 | 1:57.46 | 2:33.12 | ||||
Stavanger Svømme Club | 2:31.38 | |||||||||
4 | Heini Tähkä | 1998 | 34.31 | 1:15.38 | 1:59.91 | 2:34.85 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:29.08 | |||||||||
5 | Aino Räike | 1999 | 33.87 | 1:14.20 | 1:59.63 | 2:36.34 | ||||
Salon Uimarit | 2:40.52 | |||||||||
6 | Lise Chevalier | 2000 | 33.86 | 1:15.97 | 1:59.60 | 2:36.41 | ||||
Stavanger Svømme Club | 2:33.82 | |||||||||
7 | Sofia Lehtinen | 2000 | 35.39 | 1:17.21 | 2:02.82 | 2:38.78 | ||||
Cetus Espoo | 2:37.04 | |||||||||
8 | Kiira Mauranen | 1999 | 32.76 | 1:12.87 | 2:02.46 | 2:38.85 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:35.19 | |||||||||
9 | Kia Karike | 1999 | 33.93 | 1:16.92 | 2:03.64 | 2:39.85 | ||||
Cetus Espoo | 2:41.92 | |||||||||
10 | Julia Korva | 1999 | 34.50 | 1:18.43 | 2:03.05 | 2:40.10 | ||||
Octopus Lohja | 2:41.27 | |||||||||
11 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 35.15 | 1:16.19 | 2:05.82 | 2:41.08 | ||||
Cetus Espoo | 2:39.24 | |||||||||
12 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 35.59 | 1:18.67 | 2:04.99 | 2:41.47 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
13 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 35.37 | 1:18.66 | 2:07.89 | 2:44.16 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:41.68 | |||||||||
14 | Iida Sihvonen | 1998 | 34.11 | 1:21.88 | 2:09.30 | 2:45.34 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:44.65 | |||||||||
15 | Helena Knaapi | 1999 | 37.81 | 1:23.04 | 2:09.24 | 2:48.85 | ||||
Cetus Espoo | 2:46.24 | |||||||||
16 | Nadine Medarhri | 2000 | 33.91 | 1:15.68 | 2:10.04 | 2:49.47 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:43.93 | |||||||||
17 | Meri Ojala | 2000 | 36.09 | 1:23.00 | 2:12.76 | 2:51.36 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:56.97 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:24 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:36 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 25, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kirill Egorov | 2000 | 1:02.96 | 2:10.08 | 3:19.75 | 4:28.87 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 4:21.76 | |||||||||
2 | Roni Kallström | 2001 | 1:05.83 | 2:17.31 | 3:29.27 | 4:39.83 | ||||
Cetus Espoo | 4:50.97 | |||||||||
3 | Saku Suomalainen | 2001 | 1:08.26 | 2:21.29 | 3:34.86 | 4:46.00 | ||||
Cetus Espoo | 4:46.26 | |||||||||
4 | Eerikki Laitala | 2001 | 1:04.92 | 2:17.51 | 3:32.43 | 4:47.63 | ||||
Cetus Espoo | 4:40.13 | |||||||||
5 | Niklas Linnanen | 2001 | 1:06.88 | 2:21.82 | 3:37.14 | 4:49.66 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:01.28 | |||||||||
6 | Henri Koski | 2000 | 1:05.01 | 2:20.89 | 3:39.66 | 4:57.25 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Eetu Einto | 2001 | 1:07.83 | 2:25.17 | 3:43.47 | 4:58.79 | ||||
Nurmijärven Uinti | 5:00.28 | |||||||||
8 | Ruslan Panschin | 2001 | 1:08.17 | 2:25.46 | 3:45.20 | 5:04.17 | ||||
ORCA Helsinki | 4:55.90 | |||||||||
9 | Kasper Uusitalo | 2000 | 1:10.88 | 2:32.50 | 3:57.91 | 5:19.18 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 5:12.50 | |||||||||
- | Christofor Pavlidi | 2001 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 5:31.33 | |||||||||
Laji 25, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jasper Pullinen | 1999 | 1:01.18 | 2:07.35 | 3:12.75 | 4:17.07 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 4:18.29 | |||||||||
2 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 1:02.35 | 2:07.99 | 3:14.30 | 4:20.41 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 4:19.07 | |||||||||
3 | Mikko Pesso | 1997 | 1:02.38 | 2:10.57 | 3:19.47 | 4:26.37 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jonni Aho | 1999 | 1:05.76 | 2:16.88 | 3:26.56 | 4:36.27 | ||||
Cetus Espoo | 4:34.87 | |||||||||
5 | Sasa Seppälä | 1998 | 1:07.08 | 2:21.13 | 3:36.66 | 4:50.83 | ||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
6 | Viacheslav Kononenko | 1974 | 1:06.45 | 2:20.04 | 3:36.30 | 4:55.00 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:36 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:50 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 26, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Peppi Siirtola | 2002 | 28.12 | |||||||
Cetus Espoo | 27.59 | |||||||||
2 | Sara Mustonen | 2002 | 28.74 | |||||||
Cetus Espoo | 29.50 | |||||||||
3 | Meri Lauronen | 2002 | 28.91 | |||||||
Uimaseura Aquila | 28.29 | |||||||||
4 | Raakel Bärlund | 2001 | 29.16 | |||||||
Lahden Uimaseura | 28.78 | |||||||||
5 | Vera Vartiainen | 2002 | 29.22 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.16 | |||||||||
6 | Cia Wacklin | 2001 | 29.24 | |||||||
Cetus Espoo | 29.94 | |||||||||
7 | Siri Auvinen | 2002 | 29.28 | |||||||
Cetus Espoo | 29.91 | |||||||||
8 | Emma Kotiranta | 2001 | 29.67 | |||||||
Cetus Espoo | 28.69 | |||||||||
9 | Venla Salminen | 2002 | 29.68 | |||||||
Cetus Espoo | 29.63 | |||||||||
10 | Iiris Himanto | 2001 | 29.74 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 29.43 | |||||||||
11 | Janna Appelberg | 2001 | 29.90 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 29.42 | |||||||||
11 | Sara Virtanen | 2002 | 29.90 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 29.52 | |||||||||
13 | Jonna Vasara | 2002 | 30.13 | |||||||
Cetus Espoo | 30.88 | |||||||||
14 | Vilma Norja | 2002 | 30.31 | |||||||
Cetus Espoo | 31.04 | |||||||||
15 | Vilma Hottinen | 2002 | 30.67 | |||||||
Vanders | 30.56 | |||||||||
16 | Lotta Auvinen | 2001 | 30.77 | |||||||
Cetus Espoo | 30.02 | |||||||||
17 | Elina Jurvanen | 2001 | 30.86 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 30.64 | |||||||||
18 | Pinja Paulomo | 2002 | 30.90 | |||||||
Cetus Espoo | 31.42 | |||||||||
19 | Mariel Mylly | 2001 | 31.18 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.66 | |||||||||
20 | Anni Savolainen | 2002 | 31.27 | |||||||
Cetus Espoo | 31.42 | |||||||||
21 | Maari Sinivuori | 2001 | 31.52 | |||||||
Keravan Uimarit | 31.82 | |||||||||
22 | Amanda Rapinoja | 2001 | 31.65 | |||||||
Cetus Espoo | 31.16 | |||||||||
22 | Riia Hiltunen | 2002 | 31.65 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 31.81 | |||||||||
22 | Tia Haikarinen | 2002 | 31.65 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 30.79 | |||||||||
25 | Ada Salokannel | 2002 | 31.74 | |||||||
Salon Uimarit | 30.68 | |||||||||
26 | Ella Haravuori | 2002 | 31.80 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.79 | |||||||||
27 | Agneta Kallas | 2002 | 31.84 | |||||||
Vanders | 32.90 | |||||||||
28 | Vilja Laaksonen | 2002 | 31.90 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.09 | |||||||||
29 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 32.08 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 32.25 | |||||||||
30 | Sini Hirvonen | 2001 | 32.10 | |||||||
Cetus Espoo | 31.59 | |||||||||
31 | Henrika Rantanen | 2002 | 32.13 | |||||||
Salon Uimarit | 31.83 | |||||||||
32 | Annika Tietz | 2001 | 32.19 | |||||||
HTU Stadi | 31.87 | |||||||||
33 | Hilda Harle | 2001 | 32.22 | |||||||
ORCA Helsinki | 31.60 | |||||||||
34 | Aino Lehtinen | 2001 | 32.26 | |||||||
Cetus Espoo | 32.47 | |||||||||
35 | Wilma Walther | 2001 | 32.34 | |||||||
HTU Stadi | 32.04 | |||||||||
36 | Verna Rostedt | 2002 | 32.59 | |||||||
Cetus Espoo | 30.34 | |||||||||
37 | Irina Puukko | 2001 | 32.67 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 32.59 | |||||||||
38 | Maija Liukkonen | 2001 | 32.80 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 31.93 | |||||||||
39 | Rosalia Turunen | 2002 | 32.85 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 32.90 | |||||||||
40 | Ida Nuppola | 2002 | 32.95 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 33.33 | |||||||||
41 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 32.99 | |||||||
Lahden Uimaseura | 32.34 | |||||||||
42 | Julia Salminen | 2002 | 33.22 | |||||||
Lahden Uimaseura | 32.64 | |||||||||
43 | Melissa Talvio | 2001 | 33.37 | |||||||
Lahden Uimaseura | 31.83 | |||||||||
44 | Marleen Mikk | 2002 | 34.35 | |||||||
Cetus Espoo | 36.42 | |||||||||
45 | Meri Pohjola | 2001 | 34.36 | |||||||
Salon Uimarit | 33.55 | |||||||||
46 | Laura Pitkänen | 2002 | 35.36 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 38.40 | |||||||||
47 | Emmi Järvinen | 2001 | 36.15 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 36.98 | |||||||||
48 | Sanni Luostarinen | 2002 | 36.53 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 38.79 | |||||||||
49 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 36.64 | |||||||
Vanders | 35.12 | |||||||||
Laji 26, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Julia Bruneau | 1999 | 27.59 | |||||||
Lahden Uimaseura | 26.71 | |||||||||
2 | Emilia Eloranta | 1997 | 27.61 | |||||||
Cetus Espoo | 27.74 | |||||||||
3 | Lyydia Kalenius | 2000 | 27.77 | |||||||
Cetus Espoo | 27.60 | |||||||||
4 | Emmi Mustakoski | 1999 | 27.86 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 27.48 | |||||||||
5 | Noora Angelva | 1999 | 28.33 | |||||||
Cetus Espoo | 28.32 | |||||||||
6 | Alissa Eloranta | 1999 | 28.34 | |||||||
Cetus Espoo | 27.94 | |||||||||
7 | Riina Strengell | 1997 | 28.62 | |||||||
Cetus Espoo | 28.44 | |||||||||
8 | Aino Hämäläinen | 2000 | 28.71 | |||||||
Lahden Uimaseura | 28.62 | |||||||||
9 | Ella Aalto | 2000 | 28.75 | |||||||
Cetus Espoo | 28.68 | |||||||||
10 | Sanna Linko | 1992 | 28.77 | |||||||
Cetus Espoo | 28.15 | |||||||||
11 | Arina Garsina | 1996 | 28.84 | |||||||
Kalevi Ujumiskool | 28.15 | |||||||||
12 | Nea Kontturi | 1998 | 29.16 | |||||||
Cetus Espoo | 28.42 | |||||||||
13 | Emma Ingberg | 1999 | 29.24 | |||||||
Vanders | 28.85 | |||||||||
14 | Vilma Venäläinen | 1996 | 29.36 | |||||||
Vanders | 28.98 | |||||||||
15 | Nea Tiesmäki | 2000 | 29.40 | |||||||
Cetus Espoo | 29.03 | |||||||||
16 | Suvi Taskinen | 1998 | 29.59 | |||||||
Vanders | 29.93 | |||||||||
17 | Annika Laihonen | 1997 | 29.69 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 28.74 | |||||||||
18 | Kelli Marie Missik | 1999 | 29.88 | |||||||
Kalevi Ujumiskool | 29.99 | |||||||||
19 | Anni Halonen | 1999 | 29.89 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 29.51 | |||||||||
20 | Kia Karike | 1999 | 29.94 | |||||||
Cetus Espoo | 30.25 | |||||||||
21 | Natalie Soive | 1999 | 30.16 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 30.51 | |||||||||
22 | Hanni Pratsch | 1999 | 30.34 | |||||||
Cetus Espoo | 29.63 | |||||||||
23 | Saara Vesa | 1999 | 30.56 | |||||||
ORCA Helsinki | 29.42 | |||||||||
24 | Meea Kivi | 1999 | 30.60 | |||||||
Lahden Uimaseura | 31.48 | |||||||||
25 | Juuli Miettinen | 2000 | 30.76 | |||||||
Vanders | 30.03 | |||||||||
26 | Katja Malmi | 1998 | 30.96 | |||||||
Vanders | 31.18 | |||||||||
27 | Emilia Riipinen | 2000 | 31.00 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.77 | |||||||||
28 | Marie Tuominen | 2000 | 31.46 | |||||||
Vanders | 31.69 | |||||||||
29 | Linda Mylly | 1999 | 31.66 | |||||||
Cetus Espoo | 30.44 | |||||||||
30 | Noora Kanerva | 2000 | 31.77 | |||||||
Simmis Wanda | 31.35 | |||||||||
31 | Ida Törnqvist | 1999 | 31.95 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 31.76 | |||||||||
32 | Fanny Virtanen | 2000 | 31.96 | |||||||
Cetus Espoo | 32.02 | |||||||||
33 | Lia Lehtinen | 1998 | 32.04 | |||||||
ORCA Helsinki | 31.86 | |||||||||
33 | Marianne Lehvilä | 1999 | 32.04 | |||||||
Simmis Grani | 30.98 | |||||||||
35 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 32.64 | |||||||
Uimaseura Aquila | 31.95 | |||||||||
36 | Jessika Markkanen | 1999 | 32.68 | |||||||
Vanders | 32.51 | |||||||||
37 | Iida Jantunen | 2000 | 32.69 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.90 | |||||||||
38 | Elina Heino | 1999 | 33.21 | |||||||
Simmis Grani | 33.49 | |||||||||
39 | Marie Währn | 2000 | 33.41 | |||||||
Cetus Espoo | 32.92 | |||||||||
40 | Enni Kanerva | 2000 | 33.50 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 34.62 | |||||||||
41 | Saara Hirvo | 1999 | 33.52 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 33.16 | |||||||||
42 | Maria Yli-Jama | 1999 | 33.99 | |||||||
Salon Uimarit | 32.37 | |||||||||
43 | Nea Wirtanen | 2000 | 34.48 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 34.39 | |||||||||
44 | Erja Tiljander | 2000 | 37.09 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.26 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:50 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:16 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 27, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Jokinen | 2001 | 36.23 | 1:17.68 | 1:59.73 | 2:40.19 | ||||
Cetus Espoo | 2:34.84 | |||||||||
2 | Atte Pennanen | 2001 | 36.33 | 1:18.84 | 2:01.38 | 2:43.90 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:44.78 | |||||||||
3 | Aleksi Helminen | 2001 | 37.27 | 1:20.04 | 2:03.53 | 2:45.36 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:44.84 | |||||||||
4 | Kalle Hyttinen | 2001 | 38.79 | 1:21.94 | 2:05.46 | 2:47.35 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:42.45 | |||||||||
5 | Lauri Krapf | 2001 | 38.81 | 1:22.41 | 2:06.70 | 2:50.30 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:53.95 | |||||||||
6 | Saku Romo | 2000 | 39.69 | 1:24.52 | 2:09.20 | 2:53.37 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:51.12 | |||||||||
7 | Veeti Laine | 2000 | 39.22 | 1:23.34 | 2:08.06 | 2:53.65 | ||||
Cetus Espoo | 2:49.34 | |||||||||
8 | Konsta Seppä | 2001 | 39.72 | 1:26.07 | 2:12.38 | 2:57.86 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:56.31 | |||||||||
9 | Jon Byskov | 2000 | 40.63 | 1:26.40 | 2:13.79 | 2:57.92 | ||||
Nurmijärven Uinti | 2:55.83 | |||||||||
10 | Oskari Niemi | 2001 | 38.18 | 1:23.14 | 2:12.43 | 2:59.57 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:04.13 | |||||||||
11 | Harald Åström | 2001 | 39.84 | 1:26.28 | 2:13.92 | 2:59.70 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:04.25 | |||||||||
12 | Oliver Juursoo | 2001 | 38.97 | 1:25.45 | 2:15.52 | 3:04.75 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:00.57 | |||||||||
13 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 42.18 | 1:31.29 | 2:21.53 | 3:11.84 | ||||
Cetus Espoo | 3:22.46 | |||||||||
14 | Christofor Pavlidi | 2001 | 43.83 | 1:32.03 | 2:22.14 | 3:12.13 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:11.96 | |||||||||
15 | Eetu Partanen | 2001 | 39.44 | 1:28.82 | 2:21.92 | 3:13.08 | ||||
Cetus Espoo | 3:06.16 | |||||||||
- | Veeti Kupari | 2000 | DNF | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:52.11 | |||||||||
- | Aleksi Seger | 2001 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 2:56.28 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 27, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 32.89 | 1:11.38 | 1:49.01 | 2:27.50 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:24.92 | |||||||||
2 | Eetu Piiroinen | 1995 | 33.34 | 1:11.10 | 1:50.16 | 2:29.77 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:30.54 | |||||||||
3 | Joel Vaitilo | 1998 | 38.32 | 1:21.24 | 2:04.54 | 2:46.75 | ||||
Cetus Espoo | 2:44.58 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:16 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:15 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 28, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ida Slöör | 2001 | 35.53 | 1:13.98 | 1:53.82 | 2:30.65 | ||||
Cetus Espoo | 2:26.99 | |||||||||
2 | Milla Nikkanen | 2002 | 36.78 | 1:17.76 | 1:58.91 | 2:39.07 | ||||
Nurmijärven Uinti | 2:37.80 | |||||||||
3 | Siiri Jämsä | 2002 | 37.42 | 1:18.53 | 2:00.37 | 2:39.51 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:36.31 | |||||||||
4 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 37.22 | 1:18.63 | 2:00.26 | 2:41.15 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:34.58 | |||||||||
5 | Nelli Ohvo | 2001 | 38.53 | 1:20.28 | 2:01.91 | 2:41.52 | ||||
Cetus Espoo | 2:32.51 | |||||||||
6 | Mirka Mettinen | 2002 | 38.34 | 1:19.98 | 2:01.81 | 2:42.37 | ||||
Cetus Espoo | 2:45.25 | |||||||||
7 | Senni Ovaskainen | 2001 | 38.25 | 1:19.77 | 2:03.38 | 2:45.93 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:41.47 | |||||||||
8 | Merili Kallas | 2001 | 39.06 | 1:21.15 | 2:04.52 | 2:46.52 | ||||
Nurmijärven Uinti | 2:46.31 | |||||||||
9 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 39.02 | 1:22.19 | 2:06.47 | 2:47.72 | ||||
Cetus Espoo | 2:46.85 | |||||||||
10 | Emilia Flyckt | 2001 | 38.17 | 1:21.92 | 2:05.80 | 2:47.82 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Emilia Skinnari | 2002 | 39.06 | 1:21.34 | 2:05.94 | 2:49.49 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:37.04 | |||||||||
12 | Vilma Uuttu | 2001 | 40.33 | 1:24.45 | 2:09.63 | 2:52.80 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:45.11 | |||||||||
13 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 41.16 | 1:25.82 | 2:10.49 | 2:53.03 | ||||
Cetus Espoo | 2:58.81 | |||||||||
14 | Oona Siltala | 2002 | 41.27 | 1:26.49 | 2:11.81 | 2:55.65 | ||||
Cetus Espoo | 2:55.49 | |||||||||
15 | Noona Rantanen | 2002 | 42.15 | 1:26.50 | 2:13.28 | 2:57.08 | ||||
Vanders | 2:54.64 | |||||||||
16 | Vilma Tuokko | 2002 | 40.65 | 1:26.11 | 2:13.32 | 2:59.12 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:56.20 | |||||||||
17 | Negiin Javadi | 2002 | 44.18 | 1:30.05 | 2:16.70 | 3:02.18 | ||||
Cetus Espoo | 3:03.26 | |||||||||
18 | Meri Karttunen | 2002 | 41.72 | 1:28.36 | 2:15.91 | 3:03.21 | ||||
Vanders | 3:01.51 | |||||||||
19 | Linda Merimaa | 2002 | 43.16 | 1:31.12 | 2:20.72 | 3:08.75 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:05.14 | |||||||||
Laji 28, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sohvi Nenonen | 1999 | 36.43 | 1:13.94 | 1:52.77 | 2:30.28 | ||||
Cetus Espoo | 2:26.64 | |||||||||
2 | Ksenia Egorova | 2000 | 35.46 | 1:13.76 | 1:53.57 | 2:31.92 | ||||
ORCA Helsinki | 2:26.67 | |||||||||
3 | Emily Lane | 2000 | 36.05 | 1:14.11 | 1:53.36 | 2:32.32 | ||||
Stavanger Svømme Club | 2:26.72 | |||||||||
4 | Marilla Parhiala | 2000 | 36.67 | 1:17.31 | 1:58.37 | 2:38.60 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:33.47 | |||||||||
5 | Daniela Nummi | 2000 | 38.18 | 1:20.11 | 2:01.90 | 2:43.67 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Anni Halonen | 1999 | 39.03 | 1:21.07 | 2:03.98 | 2:46.07 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:40.07 | |||||||||
7 | Riina Karola | 2000 | 38.83 | 1:21.76 | 2:06.55 | 2:50.83 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:47.67 | |||||||||
8 | Mira Tarnanen | 2000 | 39.56 | 1:23.15 | 2:08.13 | 2:53.31 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:42.40 | |||||||||
9 | Piia Kaivola | 1999 | 43.58 | 1:30.50 | 2:18.51 | 3:03.77 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:15 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:19 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Markus Marandi | 2000 | 27.13 | |||||||
Kalevi Ujumiskool | 26.80 | |||||||||
2 | Roni Kallström | 2001 | 27.45 | |||||||
Cetus Espoo | 29.59 | |||||||||
3 | Alex Lassila | 2000 | 27.79 | |||||||
Cetus Espoo | 28.51 | |||||||||
4 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 27.99 | |||||||
Cetus Espoo | 27.77 | |||||||||
4 | Kristjan Adamson | 2000 | 27.99 | |||||||
Kalevi Ujumiskool | 28.03 | |||||||||
6 | Isak Gramén | 2001 | 28.26 | |||||||
Cetus Espoo | 29.23 | |||||||||
7 | Eerikki Laitala | 2001 | 28.42 | |||||||
Cetus Espoo | 28.70 | |||||||||
8 | Martti Tervanen | 2000 | 28.67 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Tuomas Jokinen | 2001 | 28.81 | |||||||
Cetus Espoo | 28.97 | |||||||||
10 | Lauri Jämsén | 2000 | 29.03 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.26 | |||||||||
11 | Lassi Grönroos | 2000 | 29.37 | |||||||
Salon Uimarit | 30.22 | |||||||||
12 | Herman Widbom | 2001 | 29.62 | |||||||
Cetus Espoo | 30.47 | |||||||||
13 | Aleksej Belfer | 2000 | 29.99 | |||||||
ORCA Helsinki | 29.54 | |||||||||
14 | Veeti Vainionpää | 2001 | 30.77 | |||||||
Simmis Wanda | 30.91 | |||||||||
15 | Firas El-Idi | 2001 | 31.06 | |||||||
Lahden Kaleva | 29.74 | |||||||||
16 | Niilo Ukkonen | 2000 | 31.27 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 31.33 | |||||||||
17 | Teemu Annala | 2001 | 31.33 | |||||||
Cetus Espoo | 32.77 | |||||||||
18 | Aaro Märsylä | 2001 | 31.98 | |||||||
Vanders | 31.83 | |||||||||
19 | Otso Helstelä | 2000 | 32.08 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 33.21 | |||||||||
20 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 32.45 | |||||||
Lahden Kaleva | 32.90 | |||||||||
21 | Victor Vardeka | 2001 | 33.65 | |||||||
Helsingin Uimarit | 33.16 | |||||||||
22 | Niilo Olander | 2001 | 34.99 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuli Jeskanen | 1996 | 26.56 | |||||||
Cetus Espoo | 26.48 | |||||||||
2 | Lassi Ohtonen | 1992 | 26.65 | |||||||
Cetus Espoo | 28.03 | |||||||||
3 | Juho Seppälä | 1999 | 26.69 | |||||||
Simmis Wanda | 26.07 | |||||||||
4 | Eetu Alitalo | 1999 | 27.80 | |||||||
Cetus Espoo | 28.17 | |||||||||
5 | Elias Soukola | 1999 | 29.12 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.12 | |||||||||
6 | Arttu Mäki | 1998 | 29.50 | |||||||
Cetus Espoo | 31.11 | |||||||||
7 | Dmitry Nosov | 1998 | 29.52 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 29.88 | |||||||||
8 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 29.56 | |||||||
Cetus Espoo | 29.36 | |||||||||
9 | Alexi Taimela | 1998 | 29.89 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 30.21 | |||||||||
10 | Esa Paavilainen | 1997 | 30.10 | |||||||
Cetus Espoo | 30.03 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:19 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:37 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 30, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Niklas Laine | 2002 | 37.51 | 1:20.87 | 2:06.63 | 2:53.84 | ||||
Kampuksen Plaani | 2:50.43 | |||||||||
2 | Benjamin Kangas | 2002 | 39.39 | 1:23.98 | 2:09.18 | 2:54.23 | ||||
Haminan Uimaseura | 2:55.63 | |||||||||
3 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 40.80 | 1:27.50 | 2:15.42 | 3:01.60 | ||||
Cetus Espoo | 2:59.34 | |||||||||
4 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 41.77 | 1:28.91 | 2:16.56 | 3:03.48 | ||||
Nurmijärven Uinti | 3:04.17 | |||||||||
5 | Matias Ola | 2002 | 42.84 | 1:31.24 | 2:19.97 | 3:07.32 | ||||
ORCA Helsinki | 3:16.96 | |||||||||
6 | Max Åström | 2002 | 42.83 | 1:34.27 | 2:26.34 | 3:18.33 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Lasse Saarinen | 2002 | 46.07 | 1:40.56 | 2:37.49 | 3:34.73 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 48.44 | 1:43.62 | 2:40.29 | 3:36.34 | ||||
Octopus Lohja | 3:39.68 | |||||||||
9 | Sebastian Bun | 2002 | 47.09 | 1:42.87 | 2:44.69 | 3:41.40 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:28.76 | |||||||||
- | Eetu Koskinen | 2002 | DNF | |||||||
Lahden Uimaseura | 3:04.29 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:37 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:52 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 31, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | 39.04 | 1:24.29 | 2:10.77 | 2:55.41 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:52.88 | |||||||||
2 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 39.34 | 1:24.64 | 2:10.58 | 2:55.57 | ||||
Cetus Espoo | 2:58.12 | |||||||||
3 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 40.69 | 1:27.70 | 2:16.50 | 3:04.81 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:09.44 | |||||||||
4 | Milla Hyttinen | 2003 | 42.42 | 1:31.06 | 2:18.90 | 3:07.49 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:15.43 | |||||||||
5 | Hilla Kuuva | 2003 | 42.57 | 1:31.34 | 2:20.25 | 3:08.36 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 3:11.79 | |||||||||
6 | Sofia Långström | 2003 | 41.86 | 1:30.58 | 2:21.71 | 3:11.81 | ||||
Cetus Espoo | 3:08.08 | |||||||||
7 | Emma Johansson | 2003 | 44.74 | 1:34.65 | 2:24.13 | 3:12.23 | ||||
Cetus Espoo | 3:17.71 | |||||||||
8 | Julia Sairanen | 2003 | 44.62 | 1:35.01 | 2:26.07 | 3:15.62 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:16.52 | |||||||||
9 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 45.20 | 1:36.11 | 2:27.33 | 3:17.75 | ||||
Cetus Espoo | 3:30.13 | |||||||||
10 | Emilia Hokkanen | 2003 | 44.04 | 1:34.60 | 2:25.98 | 3:18.04 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:15.72 | |||||||||
11 | Veera Laakkonen | 2003 | 45.50 | 1:38.37 | 2:31.31 | 3:24.08 | ||||
Kampuksen Plaani | 3:15.29 | |||||||||
12 | Kaisa Himanen | 2003 | 47.70 | 1:38.98 | 2:33.16 | 3:27.29 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 3:23.00 | |||||||||
13 | Susanna Kuisma | 2003 | 49.26 | 1:42.06 | 2:35.61 | 3:28.11 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:29.10 | |||||||||
14 | Sara Myller | 2003 | 49.53 | 1:47.24 | 2:46.31 | 3:45.06 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 4:01.60 | |||||||||
15 | Liisa Penttinen | 2003 | 52.47 | 1:51.58 | 2:51.40 | 3:50.59 | ||||
Nummelan Kisaajat | 3:49.95 | |||||||||
16 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 54.61 | 1:58.24 | 3:04.37 | 4:07.02 | ||||
Nummelan Kisaajat | 4:16.02 | |||||||||
17 | Saana Tertsunen | 2003 | 56.85 | 2:01.01 | 3:08.26 | 4:10.64 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:52 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:01 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 36.38 | |||||||
Lahden Uimaseura | 38.59 | |||||||||
2 | Akseli Maaranen | 2004 | 43.78 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 45.17 | |||||||||
3 | Jesse Hyppönen | 2004 | 44.58 | |||||||
Lahden Kaleva | 47.34 | |||||||||
4 | Mio Heinola | 2005 | 45.19 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 48.00 | |||||||||
5 | Taavi Backman | 2004 | 45.37 | |||||||
Lahden Uimaseura | 45.98 | |||||||||
6 | Max Dahl | 2005 | 47.40 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Nooa Matela | 2005 | 47.71 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 48.35 | |||||||||
8 | Anton Petrov | 2004 | 49.11 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 49.72 | |||||||||
9 | Nico Peltonen | 2005 | 50.34 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 46.78 | |||||||||
10 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 50.40 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 50.97 | |||||||||
11 | Denis Katunov | 2006 | 50.70 | |||||||
Lahden Uimaseura | 50.88 | |||||||||
12 | Martti Karesjoki | 2004 | 50.80 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 50.93 | |||||||||
13 | Riku Huuhka | 2005 | 51.01 | |||||||
Lahden Uimaseura | 51.52 | |||||||||
14 | Urho Käkelä | 2005 | 51.02 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 51.41 | |||||||||
15 | Ukko-pekka Luomala | 2004 | 51.08 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 52.85 | |||||||||
16 | Georgi Biatetc | 2005 | 51.73 | |||||||
Uimaseura Aquila | 52.70 | |||||||||
17 | Alexander Goginov | 2005 | 52.34 | |||||||
Lahden Uimaseura | 54.45 | |||||||||
18 | Samuli Seger | 2005 | 52.44 | |||||||
Octopus Lohja | 54.55 | |||||||||
19 | Leo Heinola | 2006 | 52.68 | |||||||
Cetus Espoo | 53.05 | |||||||||
20 | Anton Kettunen | 2005 | 52.77 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 51.39 | |||||||||
21 | Tomi Silander | 2006 | 52.86 | |||||||
Cetus Espoo | 55.01 | |||||||||
22 | Aron Forslund | 2005 | 53.41 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 55.04 | |||||||||
23 | Sampo Nord | 2005 | 53.90 | |||||||
Vanders | 54.07 | |||||||||
24 | Toivo Juselius | 2005 | 53.98 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 56.14 | |||||||||
25 | Nuutti Vienonen | 2005 | 54.35 | |||||||
Salon Uimarit | 54.15 | |||||||||
26 | Miika Nurminen | 2005 | 55.03 | |||||||
Salon Uimarit | 53.82 | |||||||||
27 | Niko Teperi | 2005 | 55.33 | |||||||
Cetus Espoo | 56.31 | |||||||||
28 | Leo Hautaniemi | 2004 | 55.78 | |||||||
Cetus Espoo | 56.71 | |||||||||
29 | Arto Pulkkinen | 2005 | 55.85 | |||||||
Lahden Uimaseura | 54.96 | |||||||||
30 | Niko Antman | 2006 | 56.25 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 58.23 | |||||||||
30 | Niko Nokikuru | 2005 | 56.25 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 57.31 | |||||||||
32 | Viacheslav Semenov | 2006 | 57.42 | |||||||
Lahden Uimaseura | 57.17 | |||||||||
33 | Oskar Kotselainen | 2006 | 58.12 | |||||||
Lahden Uimaseura | 59.27 | |||||||||
34 | Mikael Böckerman | 2006 | 58.49 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 58.46 | |||||||||
35 | Joona Saarnio | 2004 | 59.29 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 50.86 | |||||||||
36 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 59.91 | |||||||
Salon Uimarit | 56.95 | |||||||||
37 | Anton Sarvilahti | 2005 | 1:00.93 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:01.36 | |||||||||
38 | Elmeri Falkstedt | 2004 | 1:00.95 | |||||||
Salon Uimarit | 58.38 | |||||||||
39 | Rufus Strandell | 2005 | 1:01.04 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:02.97 | |||||||||
40 | Topias Muhonen | 2006 | 1:01.73 | |||||||
Octopus Lohja | 1:00.65 | |||||||||
41 | Eeli Partanen | 2005 | 1:02.13 | |||||||
Cetus Espoo | 58.87 | |||||||||
- | Daniel Bun | 2004 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 48.72 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Lucas Lönnblad | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 47.14 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Markus Nuorinko | 2003 | 39.90 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 43.25 | |||||||||
2 | Tuukka Inkilä | 2003 | 40.65 | |||||||
Cetus Espoo | 40.76 | |||||||||
3 | Aki Hakkarainen | 2003 | 42.34 | |||||||
Keravan Uimarit | 44.94 | |||||||||
4 | Leo Parviainen | 2003 | 43.34 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 46.74 | |||||||||
5 | Olli Paukola | 2003 | 45.60 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 51.86 | |||||||||
6 | Roni Severinkangas | 2003 | 46.61 | |||||||
Cetus Espoo | 48.46 | |||||||||
7 | Nikita Batluk | 2003 | 46.84 | |||||||
ORCA Helsinki | 46.09 | |||||||||
8 | Niklas Rantapää | 2003 | 46.88 | |||||||
Cetus Espoo | 46.78 | |||||||||
9 | Otso Kurikka | 2003 | 48.97 | |||||||
Keravan Uimarit | 48.78 | |||||||||
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 32.89 | |||||||
Cetus Espoo | 33.00 | |||||||||
2 | Verneri Viisanen | 2002 | 36.72 | |||||||
Cetus Espoo | 36.78 | |||||||||
3 | Veikka Saren | 2002 | 39.21 | |||||||
Someron Esa | 40.08 | |||||||||
4 | Roope Tsutsunen | 2002 | 41.73 | |||||||
Lahden Uimaseura | 43.47 | |||||||||
5 | Georg Närjä | 2002 | 41.77 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 43.67 | |||||||||
6 | Joel Syrjä | 2002 | 42.16 | |||||||
Cetus Espoo | 42.17 | |||||||||
7 | Sampo Peltola | 2002 | 46.08 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 47.66 | |||||||||
8 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 46.64 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 48.09 | |||||||||
9 | Topi Havo | 2002 | 48.46 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 48.88 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:01 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:19 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kira Lindroos | 2005 | 42.78 | |||||||
Cetus Espoo | 44.11 | |||||||||
2 | Aino Koskelo | 2005 | 43.59 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 45.55 | |||||||||
3 | Wilma Sundt | 2006 | 44.72 | |||||||
Cetus Espoo | 46.84 | |||||||||
4 | Daniella Guth | 2005 | 45.87 | |||||||
Cetus Espoo | 47.07 | |||||||||
5 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 47.38 | |||||||
Salon Uimarit | 50.63 | |||||||||
6 | Tinka Tamminen | 2006 | 47.62 | |||||||
Lahden Uimaseura | 47.07 | |||||||||
7 | Tiinu Tamminen | 2006 | 48.02 | |||||||
Lahden Uimaseura | 47.54 | |||||||||
8 | Sofia Morais | 2005 | 48.38 | |||||||
Cetus Espoo | 49.10 | |||||||||
9 | Louna Kasvio | 2006 | 48.44 | |||||||
Cetus Espoo | 53.99 | |||||||||
10 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 49.51 | |||||||
Cetus Espoo | 52.13 | |||||||||
11 | Milla Kiviranta | 2006 | 50.08 | |||||||
Vanders | 52.30 | |||||||||
12 | Ester Hirvonen | 2006 | 50.22 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 52.17 | |||||||||
13 | Sofie Johansson | 2005 | 50.91 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 55.32 | |||||||||
14 | Janica Nieminen | 2005 | 51.06 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 52.29 | |||||||||
15 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 51.94 | |||||||
Cetus Espoo | 52.38 | |||||||||
16 | Helmi Käkelä | 2006 | 52.10 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 52.78 | |||||||||
17 | Hanna Martola | 2005 | 52.23 | |||||||
Cetus Espoo | 51.51 | |||||||||
18 | Malin Lindblom | 2006 | 52.24 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 53.45 | |||||||||
19 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 52.30 | |||||||
Lahden Uimaseura | 53.50 | |||||||||
20 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 53.13 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 56.34 | |||||||||
21 | Siiri Haverinen | 2007 | 53.19 | |||||||
Lahden Uimaseura | 55.27 | |||||||||
22 | Matilda Leppänen | 2007 | 53.21 | |||||||
Simmis Grani | 55.29 | |||||||||
23 | Kia Mäennenä | 2006 | 53.98 | |||||||
Cetus Espoo | 54.24 | |||||||||
24 | Susanna Ryynänen | 2006 | 55.11 | |||||||
Vanders | 49.15 | |||||||||
25 | Ninja Brelo | 2006 | 55.79 | |||||||
Cetus Espoo | 56.04 | |||||||||
26 | Heli Kuisma | 2006 | 56.91 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 53.57 | |||||||||
27 | Jeanette Ingberg | 2006 | 57.22 | |||||||
Octopus Lohja | 54.20 | |||||||||
28 | Pinja Suominen | 2006 | 57.29 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 57.52 | |||||||||
29 | Maija Häkkinen | 2006 | 58.30 | |||||||
Octopus Lohja | 57.37 | |||||||||
30 | Fionna Barnes | 2005 | 58.32 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
31 | Lily Päivänen | 2006 | 58.65 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.71 | |||||||||
32 | Clara Korkeamäki | 2006 | 58.70 | |||||||
Vanders | 1:00.67 | |||||||||
33 | Rilla Backman | 2006 | 59.64 | |||||||
Lahden Uimaseura | 59.20 | |||||||||
34 | Viivi Loimusto | 2007 | 1:05.46 | |||||||
Salon Uimarit | 1:11.35 | |||||||||
35 | Eevi Hirsi | 2007 | 1:05.61 | |||||||
HTU Stadi | 1:01.60 | |||||||||
36 | Maija Nurminen | 2005 | 1:05.79 | |||||||
Salon Uimarit | 1:16.40 | |||||||||
- | Amanda Kortet | 2006 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 57.13 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ebba Simberg | 2007 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 54.78 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Malva Salmelin | 2006 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 55.31 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aada Taiponen | 2004 | 39.15 | |||||||
Swimming Team Riksu | 41.00 | |||||||||
2 | Greta Beszteri | 2004 | 41.44 | |||||||
Cetus Espoo | 40.58 | |||||||||
3 | Sonja Salmimies | 2004 | 41.50 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 40.91 | |||||||||
4 | Nicole Yisrael | 2004 | 41.51 | |||||||
Vanders | 42.69 | |||||||||
5 | Iiris Jämsä | 2004 | 44.05 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 43.90 | |||||||||
6 | Nanna Sinerkari | 2004 | 48.00 | |||||||
Keravan Uimarit | 48.09 | |||||||||
7 | Vilmiina Weckman | 2004 | 52.18 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 53.09 | |||||||||
8 | Diana Valero De La Iglesia | 2004 | 54.00 | |||||||
Cetus Espoo | 58.09 | |||||||||
9 | Katarina Kobycheva | 2004 | 56.88 | |||||||
Cetus Espoo | 53.75 | |||||||||
10 | Elli Heldt | 2004 | 57.37 | |||||||
Cetus Espoo | 56.84 | |||||||||
11 | Siiri Vesanen | 2004 | 58.31 | |||||||
Vanders | 59.83 | |||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Einiö | 2003 | 36.21 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 38.08 | |||||||||
2 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 39.52 | |||||||
Salon Uimarit | 40.59 | |||||||||
3 | Ida Lehtovaara | 2003 | 41.34 | |||||||
Uimaseura Aquila | 41.20 | |||||||||
4 | Emmi Partanen | 2003 | 42.07 | |||||||
Cetus Espoo | 45.31 | |||||||||
5 | Nicole Sundell | 2003 | 42.70 | |||||||
Cetus Espoo | 44.75 | |||||||||
6 | Vilja Grundström | 2003 | 42.84 | |||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Veera Laakkonen | 2003 | 43.29 | |||||||
Kampuksen Plaani | 41.37 | |||||||||
8 | Tinka Rokka | 2003 | 43.61 | |||||||
Uimaseura Aquila | 44.19 | |||||||||
9 | Enni Silvennoinen | 2003 | 43.69 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 44.50 | |||||||||
10 | Annika Heikkilä | 2003 | 43.84 | |||||||
Lahden Uimaseura | 43.45 | |||||||||
11 | Ronja Hellberg | 2003 | 47.27 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 48.20 | |||||||||
12 | Henrietta Löfgren | 2003 | 48.06 | |||||||
Keravan Uimarit | 45.47 | |||||||||
13 | Kia Kivelä | 2003 | 48.15 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 49.85 | |||||||||
14 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 49.86 | |||||||
Vanders | 47.76 | |||||||||
- | Edit Kull | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
- | Sara Myller | 2003 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 47.57 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:19 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:51 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 36.37 | 1:16.13 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:18.00 | |||||||||
2 | Akseli Leppänen | 2004 | 38.27 | 1:20.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.37 | |||||||||
3 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 39.92 | 1:20.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:20.82 | |||||||||
4 | Joona Kuitu | 2004 | 42.00 | 1:25.93 | ||||||
Vanders | 1:27.64 | |||||||||
5 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 41.85 | 1:26.83 | ||||||
Salon Uimarit | 1:26.72 | |||||||||
6 | Alexander Nyman | 2004 | 42.39 | 1:28.03 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:26.56 | |||||||||
7 | Tino Kaukonen | 2004 | 44.08 | 1:28.18 | ||||||
HTU Stadi | 1:29.10 | |||||||||
8 | Aapo Koskinen | 2004 | 45.22 | 1:29.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.27 | |||||||||
9 | Matteus Einiö | 2004 | 43.02 | 1:29.82 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:31.34 | |||||||||
10 | Veerti Juurakko | 2004 | 42.94 | 1:31.02 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.23 | |||||||||
11 | Samu Virtanen | 2004 | 43.70 | 1:31.24 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:34.47 | |||||||||
12 | Henri Korpi | 2004 | 44.93 | 1:31.38 | ||||||
Octopus Lohja | 1:32.94 | |||||||||
13 | Matti Nätti | 2004 | 43.98 | 1:31.63 | ||||||
Vanders | 1:33.27 | |||||||||
14 | Olli Havia | 2004 | 44.56 | 1:31.66 | ||||||
Salon Uimarit | 1:37.18 | |||||||||
15 | Tomi Silander | 2006 | 45.67 | 1:32.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.71 | |||||||||
15 | Yufei Meng | 2004 | 44.54 | 1:32.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.19 | |||||||||
17 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 44.50 | 1:33.10 | ||||||
Octopus Lohja | 1:36.08 | |||||||||
18 | Paavo Nenonen | 2005 | 45.82 | 1:33.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.51 | |||||||||
19 | Joonas Maaranen | 2004 | 46.22 | 1:33.82 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.22 | |||||||||
20 | Waldemar Palombi | 2004 | 47.43 | 1:34.10 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:34.23 | |||||||||
21 | Ukko-pekka Luomala | 2004 | 47.06 | 1:35.04 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:37.97 | |||||||||
22 | Viktor Asklöf | 2004 | 45.88 | 1:35.15 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.85 | |||||||||
23 | Jan Byskov | 2004 | 47.50 | 1:36.73 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
24 | Aapo Ahlroos | 2004 | 47.84 | 1:37.60 | ||||||
Vanders | 1:41.85 | |||||||||
25 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 48.30 | 1:38.90 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:39.22 | |||||||||
26 | Aaron Pirinen | 2005 | 49.52 | 1:39.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:46.65 | |||||||||
27 | Samuli Masalin | 2004 | 47.79 | 1:39.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.93 | |||||||||
28 | Nuutti Laitinen | 2004 | 49.73 | 1:40.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Justus Holtari | 2004 | 48.51 | 1:40.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Leo Zurban | 2004 | 49.56 | 1:42.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:50.04 | |||||||||
31 | Samuel Saari | 2004 | 54.15 | 1:47.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Alvar Aho | 2004 | 52.58 | 1:47.72 | ||||||
Cetus Espoo | 1:50.38 | |||||||||
33 | Roope Tuomainen | 2004 | 53.58 | 1:48.66 | ||||||
Salon Uimarit | 1:55.33 | |||||||||
34 | Leo Heinola | 2006 | 53.75 | 1:48.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Yash Nagal | 2004 | 1:01.39 | 2:07.41 | ||||||
Cetus Espoo | 2:03.57 | |||||||||
36 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 1:09.24 | 2:20.88 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Jesse Lintusalo | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | 1:24.98 | |||||||||
- | Martti Karesjoki | 2004 | DNF | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 2:03.41 | |||||||||
- | Joona Saarnio | 2004 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:40.85 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Juuso Pulkkinen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:32.98 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pauli Salonen | 2003 | 36.23 | 1:15.30 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:15.43 | |||||||||
2 | Niklas Hatakka | 2003 | 37.09 | 1:16.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.21 | |||||||||
3 | Risto Martikainen | 2003 | 36.69 | 1:16.40 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:14.90 | |||||||||
4 | Henri Heikkilä | 2003 | 36.75 | 1:16.97 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:19.84 | |||||||||
5 | Sami Uusikumpu | 2003 | 38.26 | 1:18.30 | ||||||
Vanders | 1:17.92 | |||||||||
6 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 39.23 | 1:19.29 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.66 | |||||||||
7 | Niko Matela | 2003 | 39.28 | 1:19.98 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:19.54 | |||||||||
8 | Matias Rasinmäki | 2003 | 39.22 | 1:21.94 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.89 | |||||||||
9 | Julius Airas | 2003 | 40.67 | 1:23.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:22.68 | |||||||||
10 | Lauri Tolvanen | 2003 | 39.64 | 1:23.66 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:20.71 | |||||||||
11 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 40.58 | 1:24.48 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:24.87 | |||||||||
12 | Tatu Saareks | 2003 | 41.19 | 1:24.81 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:25.22 | |||||||||
13 | Elis Fokin | 2003 | 40.83 | 1:25.74 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:26.32 | |||||||||
14 | Alexander Huhtala | 2003 | 42.28 | 1:26.14 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.12 | |||||||||
15 | Kalle Seppä | 2003 | 42.42 | 1:27.01 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:30.43 | |||||||||
16 | Topi Immonen | 2003 | 42.59 | 1:27.10 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:25.11 | |||||||||
17 | Max Walther | 2003 | 42.42 | 1:28.34 | ||||||
HTU Stadi | 1:30.56 | |||||||||
18 | Lauri Manninen | 2003 | 43.40 | 1:28.73 | ||||||
Vanders | 1:30.69 | |||||||||
19 | Oskari Repo | 2003 | 44.32 | 1:30.24 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.00 | |||||||||
20 | Tony Heinola | 2003 | 44.41 | 1:30.61 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.60 | |||||||||
21 | Sami Pönkä | 2003 | 43.72 | 1:31.00 | ||||||
Vanders | 1:33.77 | |||||||||
22 | Santtu Kosunen | 2003 | 44.32 | 1:32.36 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.12 | |||||||||
23 | Mattias Janhunen | 2003 | 44.34 | 1:33.32 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.89 | |||||||||
24 | Joona Lehtonen | 2003 | 46.02 | 1:34.17 | ||||||
Vanders | 1:43.50 | |||||||||
25 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 47.14 | 1:34.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.25 | |||||||||
26 | Manu Hännikäinen | 2003 | 45.98 | 1:34.63 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:29.50 | |||||||||
27 | Casper Heikkinen | 2003 | 47.76 | 1:35.43 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:37.44 | |||||||||
28 | Olavi Männistö | 2003 | 46.27 | 1:36.02 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:31.41 | |||||||||
29 | Nikita Batluk | 2003 | 47.02 | 1:37.92 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:37.70 | |||||||||
30 | Niko Akkanen | 2003 | 47.13 | 1:38.24 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:42.51 | |||||||||
31 | Karri Suuronen | 2003 | 49.41 | 1:39.11 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.93 | |||||||||
32 | Sam Zamanimehr | 2003 | 48.26 | 1:40.41 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.51 | |||||||||
33 | Juho Jäkärä | 2003 | 49.90 | 1:42.04 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:40.14 | |||||||||
34 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | 51.70 | 1:43.36 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:53.79 | |||||||||
35 | Henri Erlund | 2003 | 53.11 | 1:47.46 | ||||||
HTU Stadi | 1:47.67 | |||||||||
- | Kasper Holopainen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | 1:26.66 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rasmus Söderholm | 2002 | 35.43 | 1:11.43 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.16 | |||||||||
2 | Mikael Virtanen | 2002 | 35.06 | 1:11.63 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:13.23 | |||||||||
3 | Benjamin Kangas | 2002 | 35.31 | 1:13.18 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:16.49 | |||||||||
4 | Matias Hjelm | 2002 | 36.36 | 1:14.06 | ||||||
Vanders | 1:14.51 | |||||||||
5 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 36.28 | 1:14.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.83 | |||||||||
6 | Lauri Uosukainen | 2002 | 35.77 | 1:14.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:14.97 | |||||||||
7 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 36.31 | 1:15.69 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:17.27 | |||||||||
8 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 37.40 | 1:15.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:16.48 | |||||||||
9 | Martti Rautell | 2002 | 37.54 | 1:16.46 | ||||||
Octopus Lohja | 1:17.66 | |||||||||
10 | Henri Jokinen | 2002 | 37.30 | 1:16.96 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:19.17 | |||||||||
11 | Ville-veikko Katajisto | 2002 | 36.90 | 1:17.23 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:17.15 | |||||||||
12 | Otto Hoffren | 2002 | 36.76 | 1:17.50 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:16.27 | |||||||||
13 | Valtteri Taskinen | 2002 | 37.51 | 1:17.51 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:16.71 | |||||||||
14 | Touko Luukkonen | 2002 | 37.97 | 1:17.98 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:19.15 | |||||||||
15 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 37.10 | 1:17.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.32 | |||||||||
16 | Eetu Koskinen | 2002 | 38.22 | 1:19.35 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:19.21 | |||||||||
17 | Aarne Myllynen | 2002 | 38.73 | 1:20.69 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:19.38 | |||||||||
18 | Mathias Lindfors | 2002 | 39.95 | 1:22.75 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:25.53 | |||||||||
19 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 40.51 | 1:24.75 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:25.81 | |||||||||
20 | Emil Kärkkäinen | 2002 | 41.62 | 1:26.01 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:30.72 | |||||||||
21 | Elmeri Helander | 2002 | 42.89 | 1:29.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:28.80 | |||||||||
22 | Pyry Talvitie | 2002 | 42.90 | 1:29.51 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:31.34 | |||||||||
23 | Emil Strandell | 2002 | 45.55 | 1:29.54 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:27.07 | |||||||||
24 | Severi Vilkko | 2002 | 43.79 | 1:31.98 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:32.37 | |||||||||
25 | Sandro Karhula | 2002 | 45.23 | 1:41.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.37 | |||||||||
- | Elias Filippovits | 2002 | DNF | |||||||
ORCA Helsinki | 1:15.90 | |||||||||
- | Topias Ojanen | 2002 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:40.12 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:51 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:22 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 35, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 39.79 | 1:21.46 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:21.32 | |||||||||
2 | Emilia Niemi | 2005 | 39.22 | 1:22.41 | ||||||
Octopus Lohja | 1:23.51 | |||||||||
3 | Daniella Guth | 2005 | 40.60 | 1:22.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.23 | |||||||||
4 | Aino Tamminen | 2005 | 40.87 | 1:23.36 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:24.48 | |||||||||
5 | Inka Vahtola | 2005 | 41.77 | 1:24.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.23 | |||||||||
6 | Heta Hakkarainen | 2005 | 41.62 | 1:24.44 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:24.91 | |||||||||
7 | Karla Tiainen | 2005 | 41.94 | 1:27.26 | ||||||
Vanders | 1:32.10 | |||||||||
8 | Elina Ryynänen | 2005 | 43.70 | 1:28.24 | ||||||
Vanders | 1:32.17 | |||||||||
9 | Tuuli Pippuri | 2005 | 42.99 | 1:28.74 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.92 | |||||||||
10 | Ida Kauppinen | 2005 | 44.10 | 1:29.10 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:34.34 | |||||||||
11 | Anna Hakkarainen | 2005 | 43.82 | 1:29.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.94 | |||||||||
12 | Inger Isaksen | 2005 | 43.34 | 1:30.31 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.49 | |||||||||
13 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 44.84 | 1:30.93 | ||||||
Vanders | 1:35.25 | |||||||||
14 | Lumi Luoma | 2005 | 43.49 | 1:32.00 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:31.49 | |||||||||
15 | Milla Kähkönen | 2005 | 45.94 | 1:32.10 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:30.54 | |||||||||
16 | Laura Kousa | 2005 | 45.29 | 1:32.31 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.10 | |||||||||
17 | Anniina Ahonen | 2005 | 45.73 | 1:32.93 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:34.44 | |||||||||
18 | Säde Ryynänen | 2005 | 45.62 | 1:33.44 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.83 | |||||||||
19 | Ada Hakkarainen | 2005 | 45.21 | 1:33.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:35.03 | |||||||||
20 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 46.63 | 1:35.24 | ||||||
Vanders | 1:41.17 | |||||||||
21 | Iina Rissanen | 2005 | 46.23 | 1:35.36 | ||||||
Vanders | 1:37.75 | |||||||||
22 | Maija Hinkkala | 2005 | 46.35 | 1:36.86 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:37.95 | |||||||||
23 | Milla Strandberg | 2005 | 47.10 | 1:37.20 | ||||||
Vanders | 1:41.98 | |||||||||
24 | Kukka Peill | 2005 | 47.66 | 1:38.33 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.91 | |||||||||
25 | Aino Jäkärä | 2005 | 48.88 | 1:39.12 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:45.05 | |||||||||
26 | Vilja Saarinen | 2005 | 47.65 | 1:39.37 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:42.51 | |||||||||
27 | Ronja Terävä | 2005 | 48.15 | 1:39.50 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:44.22 | |||||||||
28 | Ellen Kettunen | 2005 | 50.45 | 1:40.24 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.06 | |||||||||
29 | Peppi Eskola | 2005 | 48.46 | 1:40.27 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:47.75 | |||||||||
30 | Sini Kaivola | 2005 | 49.40 | 1:40.59 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:44.25 | |||||||||
31 | Jasmin Savonen | 2005 | 49.32 | 1:40.84 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.04 | |||||||||
32 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 48.67 | 1:41.30 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:38.96 | |||||||||
33 | Saara Seppälä | 2005 | 50.23 | 1:41.78 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:44.02 | |||||||||
34 | Rina Rantanen | 2005 | 51.88 | 1:43.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:50.58 | |||||||||
35 | Laura Turunen | 2005 | 49.29 | 1:44.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.47 | |||||||||
36 | Venla Varvikko | 2005 | 53.80 | 1:48.01 | ||||||
Cetus Espoo | 1:51.07 | |||||||||
37 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 55.80 | 1:52.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Isabella Hale | 2005 | 53.89 | 1:53.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Juulia Lindfors | 2005 | 56.59 | 1:55.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:53.80 | |||||||||
40 | Amanda Lehtonen | 2005 | 57.65 | 1:58.49 | ||||||
Octopus Lohja | 1:57.78 | |||||||||
41 | Viivi Loimusto | 2007 | 57.55 | 1:59.20 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Eevi Hirsi | 2007 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | 1:55.13 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Kiia Metsäkonkola | 2005 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Nella Honkanen | 2005 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 35, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 36.71 | 1:15.32 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:16.88 | |||||||||
2 | Liinu Louhikoski | 2004 | 36.88 | 1:16.59 | ||||||
Vanders | 1:18.38 | |||||||||
3 | Aada Rissanen | 2004 | 36.83 | 1:17.43 | ||||||
Vanders | 1:21.17 | |||||||||
4 | Alina Antila | 2004 | 38.44 | 1:18.48 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:16.97 | |||||||||
5 | Veera Säämänen | 2004 | 38.48 | 1:18.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.37 | |||||||||
6 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 38.40 | 1:19.78 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:23.12 | |||||||||
7 | Helmi Haverinen | 2004 | 38.50 | 1:20.85 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.94 | |||||||||
8 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 39.47 | 1:21.83 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:23.02 | |||||||||
9 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 40.26 | 1:22.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.40 | |||||||||
10 | Nicole Yisrael | 2004 | 39.65 | 1:22.39 | ||||||
Vanders | 1:21.86 | |||||||||
11 | Anna Edwards | 2004 | 40.15 | 1:23.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:30.24 | |||||||||
12 | Venla Lindström | 2004 | 40.60 | 1:24.22 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:27.20 | |||||||||
13 | Saga Kovanen | 2004 | 41.28 | 1:24.37 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.94 | |||||||||
14 | Pinja Nieminen | 2004 | 40.15 | 1:24.73 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.90 | |||||||||
15 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 41.04 | 1:25.11 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:31.05 | |||||||||
16 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 41.34 | 1:25.14 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.78 | |||||||||
17 | Auri Keurulainen | 2004 | 41.93 | 1:25.57 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.76 | |||||||||
18 | Vlada Guljajeva | 2004 | 41.64 | 1:25.59 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:26.06 | |||||||||
19 | Ciara Wacklin | 2004 | 41.53 | 1:26.29 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.86 | |||||||||
20 | Iisa Karpela | 2004 | 43.44 | 1:28.98 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.98 | |||||||||
21 | Roona Karola | 2004 | 43.43 | 1:29.30 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:31.50 | |||||||||
22 | Julia Tuura | 2004 | 42.49 | 1:29.41 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:25.56 | |||||||||
23 | Josephine Otis | 2004 | 45.50 | 1:30.17 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.18 | |||||||||
24 | Iida Herrala | 2004 | 44.59 | 1:30.46 | ||||||
Vanders | 1:30.17 | |||||||||
25 | Anna Mattila | 2004 | 43.70 | 1:30.96 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:33.13 | |||||||||
26 | Wilma Savonen | 2004 | 44.01 | 1:31.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.14 | |||||||||
27 | Julia Huovinen | 2004 | 44.85 | 1:31.75 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:30.65 | |||||||||
28 | Iida Savulahti | 2004 | 43.09 | 1:31.84 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:31.88 | |||||||||
29 | Oona Kupari | 2004 | 45.67 | 1:31.92 | ||||||
Octopus Lohja | 1:32.94 | |||||||||
30 | Iiris Jämsä | 2004 | 46.13 | 1:34.05 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:29.17 | |||||||||
31 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 46.08 | 1:34.64 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:37.67 | |||||||||
32 | Odessa Haikara | 2004 | 47.17 | 1:35.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Anni Holm | 2004 | 46.75 | 1:36.08 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
34 | Verna Haravuori | 2004 | 46.68 | 1:36.65 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:34.92 | |||||||||
35 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 47.26 | 1:37.27 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:40.60 | |||||||||
36 | Elina Syvänne | 2004 | 49.02 | 1:38.79 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:40.42 | |||||||||
37 | Vilmiina Weckman | 2004 | 49.58 | 1:42.10 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:43.07 | |||||||||
38 | Janita Severinkangas | 2004 | 51.76 | 1:42.64 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.74 | |||||||||
39 | Ava Malm | 2004 | 50.98 | 1:44.07 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:49.52 | |||||||||
40 | Vilja Rautell | 2004 | 51.64 | 1:46.27 | ||||||
Octopus Lohja | 1:49.18 | |||||||||
41 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 52.16 | 1:47.08 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:46.27 | |||||||||
42 | Katarina Kobycheva | 2004 | 52.63 | 1:47.65 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.74 | |||||||||
43 | Diana Valero De La Iglesia | 2004 | 54.08 | 1:47.94 | ||||||
Cetus Espoo | 1:45.88 | |||||||||
44 | Annika Idman | 2004 | 54.33 | 1:52.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:59.76 | |||||||||
45 | Veera Mikkonen | 2004 | 54.62 | 1:53.58 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 2:06.28 | |||||||||
- | Henni Havén | 2004 | DSQ | SW 6.1 Ei kosk. pan. | ||||||
Vanders | 1:27.28 | |||||||||
- | Sohvi Kallinen | 2004 | DSQ | SW6.1 Ei kosk. pan. | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:17.22 | |||||||||
Laji 35, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Johansson | 2003 | 37.48 | 1:16.25 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.63 | |||||||||
2 | Julia Romo | 2003 | 38.49 | 1:18.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:21.09 | |||||||||
3 | Helmi Ahonen | 2003 | 39.45 | 1:19.48 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.02 | |||||||||
4 | Sini Heikkilä | 2003 | 38.25 | 1:20.22 | ||||||
Salon Uimarit | 1:22.35 | |||||||||
5 | Viivi Sorri | 2003 | 38.82 | 1:20.62 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:21.21 | |||||||||
6 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 39.52 | 1:20.69 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.43 | |||||||||
7 | Kaisa Himanen | 2003 | 38.99 | 1:20.77 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:19.25 | |||||||||
8 | Iina Von Schrowe | 2003 | 39.53 | 1:21.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.96 | |||||||||
9 | Janna Salminen | 2003 | 40.12 | 1:21.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:21.54 | |||||||||
10 | Henrietta Löfgren | 2003 | 38.80 | 1:21.95 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:21.85 | |||||||||
11 | Essi Salokorpi | 2003 | 40.53 | 1:23.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.37 | |||||||||
12 | Diana Seiger | 2003 | 41.05 | 1:23.88 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.99 | |||||||||
13 | Tilda Selonen | 2003 | 41.29 | 1:25.01 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:28.05 | |||||||||
14 | Martina Uusitalo | 2003 | 41.76 | 1:25.81 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.78 | |||||||||
15 | Stefania Pavlidi | 2003 | 41.28 | 1:25.82 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:23.19 | |||||||||
16 | Silja Hieto | 2003 | 43.22 | 1:27.44 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:38.71 | |||||||||
17 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 41.41 | 1:27.61 | ||||||
Someron Esa | 1:24.92 | |||||||||
18 | Cinja Åvist | 2003 | 41.63 | 1:27.79 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:29.40 | |||||||||
19 | Siiri Pitkänen | 2003 | 43.01 | 1:28.43 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:29.03 | |||||||||
20 | Veera Anna Lastovskaia | 2003 | 43.59 | 1:31.04 | ||||||
HTU Stadi | 1:30.07 | |||||||||
21 | Olivia Sorvari | 2003 | 42.91 | 1:32.46 | ||||||
HTU Stadi | 1:30.31 | |||||||||
22 | Annika Alanen | 2003 | 43.96 | 1:33.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:31.97 | |||||||||
23 | Wunsen Jämsen | 2003 | 43.57 | 1:33.70 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:33.10 | |||||||||
24 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 44.80 | 1:34.60 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:30.29 | |||||||||
25 | Tiia Kuisma | 2003 | 45.72 | 1:35.59 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:35.77 | |||||||||
26 | Minka Jumppainen | 2003 | 47.79 | 1:36.45 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:42.12 | |||||||||
27 | Delia Helena Aho | 2003 | 48.21 | 1:36.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.67 | |||||||||
28 | Sanna Valkonen | 2003 | 48.34 | 1:37.85 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.90 | |||||||||
29 | Nea Grundström | 2003 | 49.67 | 1:40.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.51 | |||||||||
30 | Miia Äikäs | 2003 | 50.67 | 1:40.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:43.72 | |||||||||
31 | Susanna Kuisma | 2003 | 48.64 | 1:41.64 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:39.65 | |||||||||
32 | Emmi Aarresuo | 2003 | 49.75 | 1:42.98 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:41.21 | |||||||||
33 | Kia Kivelä | 2003 | 50.64 | 1:43.47 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:42.35 | |||||||||
34 | Heidi Malinen | 2003 | 52.17 | 1:46.95 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:45.21 | |||||||||
- | Lotta Heinimäki | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:30.93 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:22 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:25 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 36, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Leo Mikkonen | 2002 | 34.72 | 1:17.16 | 2:02.70 | 2:42.40 | ||||
Cetus Espoo | 2:45.37 | |||||||||
2 | Roope Tsutsunen | 2002 | 34.71 | 1:16.58 | 2:00.53 | 2:42.50 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:47.59 | |||||||||
3 | Elias Saarinen | 2002 | 34.75 | 1:17.98 | 2:04.06 | 2:52.24 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:01.40 | |||||||||
4 | Elias Filippovits | 2002 | 34.49 | 1:17.10 | 2:06.28 | 3:00.91 | ||||
ORCA Helsinki | 2:58.01 | |||||||||
- | Valle Joenranta | 2002 | DNF | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:25 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:30 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 37, 200m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Julia Peltola | 2003 | 35.63 | 1:18.05 | 2:05.53 | 2:54.92 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.91 | |||||||||
2 | Sonja Lehtinen | 2003 | 36.04 | 1:18.91 | 2:05.25 | 2:54.99 | ||||
Helsingin Uimarit | 3:00.55 | |||||||||
3 | Minttu Paalanen | 2003 | 37.98 | 1:22.63 | 2:10.68 | 2:55.42 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:51.58 | |||||||||
4 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 38.64 | 1:27.21 | 2:17.90 | 3:07.03 | ||||
Cetus Espoo | 3:14.00 | |||||||||
5 | Stella Freystätter | 2003 | 37.89 | 1:25.77 | 2:16.57 | 3:07.96 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:12.94 | |||||||||
6 | Lotta Lehtoila | 2003 | 37.18 | 1:25.66 | 2:18.76 | 3:09.56 | ||||
ORCA Helsinki | 3:04.20 | |||||||||
7 | Julia Sairanen | 2003 | 42.45 | 1:34.81 | 2:27.04 | 3:14.28 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:13.81 | |||||||||
8 | Ronja Hellberg | 2003 | 42.66 | 1:39.96 | 2:38.12 | 3:34.42 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:30 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:43 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 38, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 33.87 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.17 | |||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 34.68 | |||||||
Lahden Uimaseura | 34.26 | |||||||||
3 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 37.16 | |||||||
Salon Uimarit | 37.06 | |||||||||
4 | Taavi Backman | 2004 | 37.74 | |||||||
Lahden Uimaseura | 38.11 | |||||||||
5 | Matti Nätti | 2004 | 38.01 | |||||||
Vanders | 40.28 | |||||||||
6 | Max Dahl | 2005 | 38.73 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Jesse Hyppönen | 2004 | 40.03 | |||||||
Lahden Kaleva | 41.61 | |||||||||
8 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 40.19 | |||||||
Cetus Espoo | 39.84 | |||||||||
9 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 40.98 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 43.09 | |||||||||
10 | Yufei Meng | 2004 | 41.12 | |||||||
Cetus Espoo | 43.41 | |||||||||
11 | Tomi Silander | 2006 | 41.26 | |||||||
Cetus Espoo | 43.68 | |||||||||
12 | Paavo Nenonen | 2005 | 42.71 | |||||||
Cetus Espoo | 41.06 | |||||||||
13 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 43.48 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 44.70 | |||||||||
14 | Sampo Nord | 2005 | 43.82 | |||||||
Vanders | 44.71 | |||||||||
15 | Lauri Pyykkö | 2004 | 43.83 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Alvar Aho | 2004 | 44.34 | |||||||
Cetus Espoo | 47.02 | |||||||||
17 | Ukko-pekka Luomala | 2004 | 44.39 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 42.61 | |||||||||
18 | Anton Kettunen | 2005 | 45.22 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 51.22 | |||||||||
19 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 45.87 | |||||||
Octopus Lohja | 45.10 | |||||||||
20 | Joona Kuitu | 2004 | 46.04 | |||||||
Vanders | 45.34 | |||||||||
21 | Viktor Asklöf | 2004 | 46.65 | |||||||
Cetus Espoo | 46.57 | |||||||||
22 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 46.74 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 45.27 | |||||||||
23 | Aapo Koskinen | 2004 | 46.77 | |||||||
Lahden Uimaseura | 44.93 | |||||||||
24 | Aron Forslund | 2005 | 46.90 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 52.28 | |||||||||
25 | Veerti Juurakko | 2004 | 47.10 | |||||||
Cetus Espoo | 45.83 | |||||||||
26 | Joona Saarnio | 2004 | 47.80 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 46.52 | |||||||||
27 | Risto Kallström | 2006 | 47.85 | |||||||
Cetus Espoo | 49.18 | |||||||||
28 | Daniel Bun | 2004 | 48.85 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 51.53 | |||||||||
29 | Arttu Valonen | 2004 | 49.21 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
30 | Riku Huuhka | 2005 | 50.66 | |||||||
Lahden Uimaseura | 49.50 | |||||||||
31 | Yash Nagal | 2004 | 54.89 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Urho Käkelä | 2005 | 55.60 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 55.80 | |||||||||
33 | Anton Sarvilahti | 2005 | 56.62 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 57.02 | |||||||||
- | Waldemar Palombi | 2004 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 43.77 | |||||||||
- | Eeli Partanen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 50.66 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Justus Holtari | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Leo Hautaniemi | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 53.16 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Leo Zurban | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 56.37 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Lucas Lönnblad | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 49.04 | |||||||||
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Nikita Shishinin | 2006 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Nooa Matela | 2005 | DSQ | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 53.74 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Samuli Masalin | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 46.25 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 38, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lari Tumanoff | 2003 | 32.50 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.91 | |||||||||
2 | Leo Parviainen | 2003 | 33.53 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 34.53 | |||||||||
3 | Juho Elia Marjala | 2003 | 35.77 | |||||||
Keravan Uimarit | 36.78 | |||||||||
4 | Tuukka Inkilä | 2003 | 35.99 | |||||||
Cetus Espoo | 35.67 | |||||||||
5 | Manu Hännikäinen | 2003 | 36.33 | |||||||
Lahden Uimaseura | 35.19 | |||||||||
6 | Julius Airas | 2003 | 36.65 | |||||||
Lahden Uimaseura | 37.11 | |||||||||
7 | Alexander Huhtala | 2003 | 40.77 | |||||||
Cetus Espoo | 44.97 | |||||||||
8 | Miska Sinivalo | 2003 | 49.60 | |||||||
ORCA Helsinki | 52.78 | |||||||||
9 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 53.71 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:01.44 | |||||||||
Laji 38, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 30.10 | |||||||
Cetus Espoo | 32.21 | |||||||||
2 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 30.80 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.57 | |||||||||
3 | Joel Korhonen | 2002 | 32.28 | |||||||
Helsingin Uimarit | 34.52 | |||||||||
4 | Elmeri Helander | 2002 | 34.36 | |||||||
Lahden Uimaseura | 38.01 | |||||||||
5 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 36.92 | |||||||
Cetus Espoo | 39.30 | |||||||||
6 | Sampo Peltola | 2002 | 37.43 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 41.76 | |||||||||
7 | Aarne Myllynen | 2002 | 37.53 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 39.14 | |||||||||
8 | Emil Kärkkäinen | 2002 | 40.75 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 40.46 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:43 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:59 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 39, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Karla Tiainen | 2005 | 36.71 | |||||||
Vanders | 38.07 | |||||||||
2 | Inger Isaksen | 2005 | 37.62 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.14 | |||||||||
3 | Siiri Pekkala | 2005 | 38.20 | |||||||
Vanders | 40.47 | |||||||||
4 | Sofia Morais | 2005 | 38.74 | |||||||
Cetus Espoo | 39.56 | |||||||||
5 | Kira Lindroos | 2005 | 38.85 | |||||||
Cetus Espoo | 38.64 | |||||||||
6 | Elina Ryynänen | 2005 | 39.45 | |||||||
Vanders | 39.46 | |||||||||
7 | Tuuli Pippuri | 2005 | 40.33 | |||||||
Cetus Espoo | 38.47 | |||||||||
8 | Tiinu Tamminen | 2006 | 40.36 | |||||||
Lahden Uimaseura | 43.32 | |||||||||
9 | Veera Korsoff | 2005 | 40.60 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 40.93 | |||||||||
10 | Louna Kasvio | 2006 | 40.71 | |||||||
Cetus Espoo | 40.97 | |||||||||
11 | Aino Tamminen | 2005 | 40.75 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 42.82 | |||||||||
12 | Silja Villanen | 2005 | 41.39 | |||||||
Salon Uimarit | 40.97 | |||||||||
13 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 42.17 | |||||||
Vanders | 41.12 | |||||||||
14 | Lumi Luoma | 2005 | 42.22 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 42.26 | |||||||||
15 | Heta Hakkarainen | 2005 | 42.32 | |||||||
Keravan Uimarit | 41.91 | |||||||||
16 | Ellen Kettunen | 2005 | 42.66 | |||||||
Cetus Espoo | 45.29 | |||||||||
17 | Aino Kuusisto | 2006 | 42.79 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 44.15 | |||||||||
18 | Roosa Tuomainen | 2005 | 42.91 | |||||||
Salon Uimarit | 41.49 | |||||||||
19 | Milla Kähkönen | 2005 | 43.71 | |||||||
Lahden Uimaseura | 45.52 | |||||||||
20 | Milla Strandberg | 2005 | 44.12 | |||||||
Vanders | 48.01 | |||||||||
21 | Peppi Eskola | 2005 | 44.18 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 50.52 | |||||||||
22 | Elina Ruha | 2005 | 44.41 | |||||||
Cetus Espoo | 46.44 | |||||||||
23 | Ada Hakkarainen | 2005 | 44.88 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 40.17 | |||||||||
24 | Saana Perkkiö | 2005 | 45.02 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 48.46 | |||||||||
25 | Tinka Tamminen | 2006 | 45.16 | |||||||
Lahden Uimaseura | 47.12 | |||||||||
26 | Rina Rantanen | 2005 | 45.36 | |||||||
Cetus Espoo | 47.08 | |||||||||
27 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 45.38 | |||||||
Lahden Uimaseura | 45.98 | |||||||||
28 | Säde Ryynänen | 2005 | 45.41 | |||||||
Cetus Espoo | 47.66 | |||||||||
29 | Celina Siggberg | 2005 | 46.21 | |||||||
Cetus Espoo | 42.09 | |||||||||
30 | Wilma Sundt | 2006 | 46.28 | |||||||
Cetus Espoo | 44.74 | |||||||||
31 | Iida Vesa | 2005 | 46.29 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
32 | Saara Seppälä | 2005 | 46.33 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 47.99 | |||||||||
33 | Juulia Sakomaa | 2005 | 46.87 | |||||||
Lahden Uimaseura | 45.42 | |||||||||
34 | Heli Kuisma | 2006 | 47.52 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.04 | |||||||||
35 | Helmi Käkelä | 2006 | 48.57 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 47.36 | |||||||||
36 | Saana Hyvönen | 2005 | 49.14 | |||||||
Lahden Uimaseura | 47.66 | |||||||||
37 | Olivia Turtiainen | 2005 | 49.22 | |||||||
Cetus Espoo | 48.22 | |||||||||
38 | Ronja Welling | 2005 | 49.36 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 58.01 | |||||||||
39 | Laura Kousa | 2005 | 49.51 | |||||||
Cetus Espoo | 47.17 | |||||||||
40 | Sofie Johansson | 2005 | 49.52 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 50.16 | |||||||||
41 | Laura Turunen | 2005 | 50.02 | |||||||
Cetus Espoo | 51.94 | |||||||||
42 | Venla Varvikko | 2005 | 50.11 | |||||||
Cetus Espoo | 47.11 | |||||||||
43 | Ada Oila | 2005 | 50.51 | |||||||
Vanders | 51.97 | |||||||||
44 | Ebba Simberg | 2007 | 50.75 | |||||||
Lahden Uimaseura | 51.38 | |||||||||
45 | Janica Nieminen | 2005 | 50.83 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 51.09 | |||||||||
46 | Emmi Nieminen | 2006 | 51.12 | |||||||
Vanders | 55.41 | |||||||||
47 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 51.56 | |||||||
Lahden Uimaseura | 56.74 | |||||||||
48 | Kia Mäennenä | 2006 | 52.73 | |||||||
Cetus Espoo | 54.37 | |||||||||
49 | Amanda Lehtonen | 2005 | 52.94 | |||||||
Octopus Lohja | 53.74 | |||||||||
50 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 54.08 | |||||||
Cetus Espoo | 49.99 | |||||||||
51 | Sara Stenbacka | 2005 | 54.09 | |||||||
Octopus Lohja | 56.97 | |||||||||
52 | Clara Korkeamäki | 2006 | 54.34 | |||||||
Vanders | 56.18 | |||||||||
53 | Iina Rissanen | 2005 | 55.05 | |||||||
Vanders | 54.21 | |||||||||
54 | Ninja Brelo | 2006 | 56.48 | |||||||
Cetus Espoo | 1:04.63 | |||||||||
55 | Rilla Backman | 2006 | 56.84 | |||||||
Lahden Uimaseura | 57.34 | |||||||||
56 | Siiri Haverinen | 2007 | 1:02.53 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
57 | Juulia Lindfors | 2005 | 1:04.68 | |||||||
Cetus Espoo | 1:00.72 | |||||||||
58 | Siiri Ruponen | 2005 | 1:05.20 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:02.55 | |||||||||
Laji 39, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 34.81 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.70 | |||||||||
2 | Nicole Yisrael | 2004 | 34.85 | |||||||
Vanders | 36.52 | |||||||||
3 | Saga Jatkola | 2004 | 35.09 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.46 | |||||||||
4 | Venla Lindström | 2004 | 40.70 | |||||||
Lahden Uimaseura | 39.80 | |||||||||
5 | Milla Hännikäinen | 2004 | 41.08 | |||||||
Lahden Uimaseura | 42.90 | |||||||||
6 | Iida Herrala | 2004 | 41.51 | |||||||
Vanders | 47.99 | |||||||||
7 | Janita Severinkangas | 2004 | 44.58 | |||||||
Cetus Espoo | 46.55 | |||||||||
8 | Beata Niskanen | 2004 | 45.53 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 43.73 | |||||||||
9 | Iiris Virtanen | 2004 | 55.44 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Vilja Rautell | 2004 | 58.32 | |||||||
Octopus Lohja | 1:08.37 | |||||||||
Laji 39, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaisa Himanen | 2003 | 35.38 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 36.53 | |||||||||
2 | Emma Johansson | 2003 | 35.73 | |||||||
Cetus Espoo | 37.86 | |||||||||
3 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 36.35 | |||||||
Someron Esa | 36.86 | |||||||||
4 | Saima Huovinen | 2003 | 36.44 | |||||||
Helsingin Uimarit | 36.46 | |||||||||
5 | Nicole Sundell | 2003 | 36.65 | |||||||
Cetus Espoo | 38.22 | |||||||||
6 | Tinka Rokka | 2003 | 37.81 | |||||||
Uimaseura Aquila | 40.95 | |||||||||
7 | Nea Grundström | 2003 | 38.03 | |||||||
Cetus Espoo | 43.22 | |||||||||
8 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 38.11 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 40.77 | |||||||||
9 | Annika Heikkilä | 2003 | 39.50 | |||||||
Lahden Uimaseura | 40.39 | |||||||||
10 | Lotta Heinimäki | 2003 | 39.57 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 43.81 | |||||||||
11 | Sara Myller | 2003 | 40.09 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 41.83 | |||||||||
12 | Veera Laakkonen | 2003 | 40.59 | |||||||
Kampuksen Plaani | 38.79 | |||||||||
13 | Tiia Kuisma | 2003 | 40.86 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 41.68 | |||||||||
14 | Yasmin Ais | 2003 | 41.87 | |||||||
ORCA Helsinki | 46.29 | |||||||||
15 | Wunsen Jämsen | 2003 | 42.23 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 44.28 | |||||||||
16 | Vilma Tikka | 2003 | 42.74 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 43.50 | |||||||||
17 | Kedilyn Pulk | 2003 | 43.49 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Venla Pylvänäinen | 2003 | 45.07 | |||||||
Lahden Uimaseura | 44.07 | |||||||||
19 | Vilma Mäkelä | 2003 | 47.54 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Inkeri Aunesluoma | 2003 | 47.72 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Liisa Nurm | 2003 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:59 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:33 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 40, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 31.56 | 1:05.74 | ||||||
Vanders | 1:07.79 | |||||||||
2 | Max Dahl | 2005 | 34.38 | 1:12.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.46 | |||||||||
3 | Tino Kaukonen | 2004 | 35.81 | 1:12.65 | ||||||
HTU Stadi | 1:13.73 | |||||||||
4 | Akseli Leppänen | 2004 | 35.50 | 1:13.85 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.04 | |||||||||
5 | Rony Kulju | 2004 | 35.59 | 1:14.02 | ||||||
Vanders | 1:16.49 | |||||||||
6 | Samuel Halminen | 2005 | 34.41 | 1:14.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.74 | |||||||||
7 | Mio Heinola | 2005 | 36.85 | 1:17.16 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:15.33 | |||||||||
8 | Richard Ramstedt | 2004 | 37.22 | 1:17.44 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.92 | |||||||||
9 | Nico Peltonen | 2005 | 37.03 | 1:18.90 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:18.21 | |||||||||
10 | Akseli Maaranen | 2004 | 36.44 | 1:19.05 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:19.86 | |||||||||
10 | Olli Havia | 2004 | 36.65 | 1:19.05 | ||||||
Salon Uimarit | 1:20.12 | |||||||||
12 | Ukko-pekka Luomala | 2004 | 37.23 | 1:19.53 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:21.36 | |||||||||
13 | Yufei Meng | 2004 | 38.18 | 1:20.68 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.80 | |||||||||
14 | Matteus Einiö | 2004 | 38.77 | 1:20.77 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:27.04 | |||||||||
15 | Joonas Maaranen | 2004 | 38.20 | 1:20.94 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:19.84 | |||||||||
16 | Samu Virtanen | 2004 | 37.86 | 1:21.19 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:24.63 | |||||||||
17 | Anton Petrov | 2004 | 39.07 | 1:22.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.03 | |||||||||
18 | Tomi Silander | 2006 | 39.64 | 1:22.81 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.57 | |||||||||
19 | Nuutti Laitinen | 2004 | 39.73 | 1:23.71 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.03 | |||||||||
20 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 39.37 | 1:24.06 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:27.82 | |||||||||
21 | Aaron Pirinen | 2005 | 40.04 | 1:24.67 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:34.99 | |||||||||
22 | Roope Tuomainen | 2004 | 39.56 | 1:24.94 | ||||||
Salon Uimarit | 1:26.64 | |||||||||
23 | Aapo Ahlroos | 2004 | 40.75 | 1:25.53 | ||||||
Vanders | 1:23.90 | |||||||||
24 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 41.56 | 1:26.20 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:25.94 | |||||||||
25 | Jan Byskov | 2004 | 41.08 | 1:26.38 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:26.43 | |||||||||
26 | Lauri Pyykkö | 2004 | 40.90 | 1:26.63 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
27 | Mikael Böckerman | 2006 | 42.78 | 1:26.67 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:30.77 | |||||||||
28 | Paavo Nenonen | 2005 | 40.31 | 1:27.41 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.54 | |||||||||
29 | Arttu Valonen | 2004 | 40.09 | 1:28.20 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:24.72 | |||||||||
30 | Joona Saarnio | 2004 | 40.95 | 1:28.29 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:26.03 | |||||||||
31 | Martti Karesjoki | 2004 | 40.35 | 1:29.06 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:37.97 | |||||||||
32 | Georgi Biatetc | 2005 | 43.72 | 1:29.35 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:35.11 | |||||||||
33 | Aron Forslund | 2005 | 42.45 | 1:29.47 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:31.53 | |||||||||
34 | Samuli Masalin | 2004 | 41.68 | 1:29.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.39 | |||||||||
35 | Leo Zurban | 2004 | 41.96 | 1:29.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.87 | |||||||||
36 | Nooa Matela | 2005 | 40.90 | 1:29.84 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:28.63 | |||||||||
37 | Arto Pulkkinen | 2005 | 42.01 | 1:30.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:34.33 | |||||||||
37 | Toivo Juselius | 2005 | 41.78 | 1:30.16 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:36.29 | |||||||||
39 | Justus Holtari | 2004 | 43.25 | 1:30.29 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.83 | |||||||||
40 | Rufus Strandell | 2005 | 42.95 | 1:31.09 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:33.40 | |||||||||
41 | Risto Kallström | 2006 | 42.83 | 1:31.94 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.67 | |||||||||
42 | Samuel Saari | 2004 | 43.31 | 1:31.95 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.33 | |||||||||
43 | Urho Käkelä | 2005 | 42.74 | 1:32.53 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:28.46 | |||||||||
44 | Daniel Bun | 2004 | 43.86 | 1:32.70 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:30.50 | |||||||||
45 | Riku Huuhka | 2005 | 44.42 | 1:32.86 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:32.64 | |||||||||
46 | Niko Nokikuru | 2005 | 44.08 | 1:33.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:37.39 | |||||||||
47 | Alexander Goginov | 2005 | 42.63 | 1:35.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:23.88 | |||||||||
48 | Lucas Lönnblad | 2004 | 43.76 | 1:36.31 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.22 | |||||||||
49 | Nuutti Vienonen | 2005 | 45.39 | 1:37.61 | ||||||
Salon Uimarit | 1:35.10 | |||||||||
50 | Leo Hautaniemi | 2004 | 47.08 | 1:39.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.95 | |||||||||
51 | Samuli Seger | 2005 | 47.22 | 1:39.72 | ||||||
Octopus Lohja | 1:40.74 | |||||||||
52 | Eeli Partanen | 2005 | 47.48 | 1:39.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.26 | |||||||||
53 | Viacheslav Semenov | 2006 | 44.62 | 1:40.36 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:37.88 | |||||||||
54 | Nikita Shishinin | 2006 | 50.16 | 1:40.80 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:39.91 | |||||||||
55 | Elmeri Falkstedt | 2004 | 46.92 | 1:40.83 | ||||||
Salon Uimarit | 1:54.07 | |||||||||
56 | Miika Nurminen | 2005 | 48.14 | 1:41.67 | ||||||
Salon Uimarit | 1:43.49 | |||||||||
57 | Ivan Gavrilov | 2005 | 48.13 | 1:42.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:58.89 | |||||||||
58 | Yash Nagal | 2004 | 48.78 | 1:44.73 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.61 | |||||||||
59 | Lenni Uosukainen | 2005 | 49.90 | 1:46.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:47.46 | |||||||||
60 | Adam Karhula | 2005 | 48.00 | 1:47.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Denis Katunov | 2006 | 49.28 | 1:48.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:49.99 | |||||||||
62 | Olli Pesonen | 2006 | 50.34 | 1:50.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
63 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 53.30 | 1:51.97 | ||||||
Salon Uimarit | 1:53.90 | |||||||||
64 | Niko Antman | 2006 | 51.88 | 1:52.67 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:50.68 | |||||||||
65 | Oskar Kotselainen | 2006 | 56.09 | 2:06.94 | ||||||
Lahden Uimaseura | 2:29.87 | |||||||||
- | Jesse Lintusalo | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | 1:19.20 | |||||||||
- | Taavi Backman | 2004 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:11.13 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 40, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 30.08 | 1:02.23 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.20 | |||||||||
2 | Markus Nuorinko | 2003 | 30.41 | 1:03.68 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:04.89 | |||||||||
3 | Pauli Salonen | 2003 | 30.49 | 1:05.01 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:06.92 | |||||||||
4 | Sami Uusikumpu | 2003 | 31.96 | 1:06.56 | ||||||
Vanders | 1:07.12 | |||||||||
5 | Henri Heikkilä | 2003 | 33.05 | 1:07.03 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:06.55 | |||||||||
6 | Isak Jatkola | 2003 | 32.69 | 1:07.69 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:11.60 | |||||||||
7 | Luukas Vainio | 2003 | 32.74 | 1:08.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.29 | |||||||||
8 | Niklas Hatakka | 2003 | 32.84 | 1:08.40 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.46 | |||||||||
9 | Lauri Tolvanen | 2003 | 32.85 | 1:09.06 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:09.00 | |||||||||
10 | Niko Matela | 2003 | 32.84 | 1:09.68 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:06.71 | |||||||||
11 | Matias Rasinmäki | 2003 | 33.06 | 1:12.08 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.59 | |||||||||
12 | Henry Nyman | 2003 | 33.95 | 1:12.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.19 | |||||||||
13 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 35.65 | 1:13.01 | ||||||
Octopus Lohja | 1:16.73 | |||||||||
14 | Manu Hännikäinen | 2003 | 35.13 | 1:13.20 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:14.34 | |||||||||
15 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 34.09 | 1:13.28 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:12.75 | |||||||||
16 | Jonne Isoranta | 2003 | 34.49 | 1:13.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:11.82 | |||||||||
17 | Roni Severinkangas | 2003 | 34.43 | 1:14.05 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.09 | |||||||||
18 | Perttu Järvinen | 2003 | 36.38 | 1:14.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:13.51 | |||||||||
19 | Niklas Rantapää | 2003 | 34.87 | 1:14.71 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.38 | |||||||||
20 | Tatu Saareks | 2003 | 35.48 | 1:14.86 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:14.20 | |||||||||
21 | Kasper Holopainen | 2003 | 36.86 | 1:15.09 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:16.38 | |||||||||
22 | Lauri Manninen | 2003 | 37.12 | 1:15.60 | ||||||
Vanders | 1:13.93 | |||||||||
23 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 36.19 | 1:15.90 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.18 | |||||||||
24 | Oskari Repo | 2003 | 36.69 | 1:16.14 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.70 | |||||||||
25 | Niko Akkanen | 2003 | 36.30 | 1:16.20 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:18.19 | |||||||||
26 | Kalle Seppä | 2003 | 36.52 | 1:16.32 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.17 | |||||||||
27 | Sami Pönkä | 2003 | 36.15 | 1:16.36 | ||||||
Vanders | 1:16.60 | |||||||||
28 | Antti Malmberg | 2003 | 35.88 | 1:16.54 | ||||||
Octopus Lohja | 1:16.73 | |||||||||
29 | Tony Heinola | 2003 | 36.14 | 1:16.66 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.93 | |||||||||
30 | Olavi Männistö | 2003 | 36.67 | 1:16.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:15.40 | |||||||||
31 | Santtu Kosunen | 2003 | 35.88 | 1:17.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.97 | |||||||||
32 | Konsta Pekkala | 2003 | 35.50 | 1:17.71 | ||||||
Vanders | 1:20.69 | |||||||||
33 | Otso Kurikka | 2003 | 36.73 | 1:18.00 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:18.10 | |||||||||
34 | Max Walther | 2003 | 36.86 | 1:18.06 | ||||||
HTU Stadi | 1:17.38 | |||||||||
35 | Sam Zamanimehr | 2003 | 36.47 | 1:19.49 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.93 | |||||||||
36 | Joona Lehtonen | 2003 | 38.23 | 1:20.68 | ||||||
Vanders | 1:21.19 | |||||||||
37 | Mattias Janhunen | 2003 | 38.04 | 1:20.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.95 | |||||||||
38 | Juho Jäkärä | 2003 | 38.62 | 1:20.94 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:27.06 | |||||||||
39 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 38.17 | 1:22.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.35 | |||||||||
40 | Nikita Batluk | 2003 | 39.91 | 1:25.69 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:25.87 | |||||||||
41 | Miska Sinivalo | 2003 | 40.00 | 1:25.84 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:27.77 | |||||||||
42 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 42.54 | 1:26.56 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:29.37 | |||||||||
43 | Olli Paukola | 2003 | 42.54 | 1:28.88 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:33.59 | |||||||||
44 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | 42.71 | 1:30.69 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:33.19 | |||||||||
45 | Henri Erlund | 2003 | 45.75 | 1:38.77 | ||||||
HTU Stadi | 1:33.84 | |||||||||
- | Casper Heikkinen | 2003 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:16.27 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 40, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 27.04 | 56.19 | ||||||
Cetus Espoo | 56.34 | |||||||||
2 | Oscar Skjäl | 2002 | 28.53 | 59.73 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.65 | |||||||||
3 | Matias Hjelm | 2002 | 28.86 | 59.90 | ||||||
Vanders | 1:01.22 | |||||||||
4 | Mikael Virtanen | 2002 | 29.67 | 1:02.79 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:02.48 | |||||||||
5 | Valtteri Taskinen | 2002 | 30.61 | 1:02.96 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.52 | |||||||||
6 | Elias Filippovits | 2002 | 30.31 | 1:03.26 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:03.89 | |||||||||
7 | Benjamin Kangas | 2002 | 30.34 | 1:03.46 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:05.01 | |||||||||
8 | Leo Mikkonen | 2002 | 30.16 | 1:03.65 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.73 | |||||||||
9 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 30.26 | 1:04.37 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:04.15 | |||||||||
10 | Touko Luukkonen | 2002 | 30.96 | 1:04.73 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:05.65 | |||||||||
11 | Niklas Laine | 2002 | 31.49 | 1:04.78 | ||||||
Kampuksen Plaani | 1:04.38 | |||||||||
12 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 31.12 | 1:04.79 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.26 | |||||||||
13 | Otto Hoffren | 2002 | 30.81 | 1:04.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:06.37 | |||||||||
14 | Veikka Saren | 2002 | 31.70 | 1:06.11 | ||||||
Someron Esa | 1:05.86 | |||||||||
15 | Max Åström | 2002 | 31.17 | 1:06.24 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.06 | |||||||||
16 | Joel Syrjä | 2002 | 31.46 | 1:06.25 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.52 | |||||||||
17 | Mathias Lindfors | 2002 | 31.77 | 1:06.47 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:08.23 | |||||||||
18 | Rasmus Söderholm | 2002 | 32.51 | 1:07.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.66 | |||||||||
19 | Ville-veikko Katajisto | 2002 | 32.16 | 1:07.39 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:09.00 | |||||||||
20 | Kalle Kauppinen | 2002 | 32.33 | 1:07.80 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:09.82 | |||||||||
21 | Elias Saarinen | 2002 | 32.44 | 1:08.39 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:06.79 | |||||||||
22 | Lauri Uosukainen | 2002 | 32.84 | 1:08.99 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:09.29 | |||||||||
23 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 32.35 | 1:09.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:09.41 | |||||||||
24 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 32.75 | 1:09.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:10.56 | |||||||||
25 | Elmeri Helander | 2002 | 34.30 | 1:10.15 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:13.94 | |||||||||
26 | Alexander Fyhr | 2002 | 34.01 | 1:11.37 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.36 | |||||||||
27 | Sampo Peltola | 2002 | 32.94 | 1:11.55 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
28 | Olavi Saarinen | 2002 | 33.54 | 1:11.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.35 | |||||||||
29 | Georg Närjä | 2002 | 36.08 | 1:14.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.42 | |||||||||
30 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 38.05 | 1:15.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.72 | |||||||||
31 | Severi Vilkko | 2002 | 35.33 | 1:15.69 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:16.46 | |||||||||
32 | Sandro Karhula | 2002 | 38.74 | 1:21.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.07 | |||||||||
33 | Topi Havo | 2002 | 39.44 | 1:22.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:19.86 | |||||||||
34 | Sebastian Bun | 2002 | 44.54 | 1:36.37 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:24.51 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:33 |
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 41, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kira Lindroos | 2005 | 34.43 | 1:11.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.11 | |||||||||
2 | Karla Tiainen | 2005 | 34.98 | 1:14.16 | ||||||
Vanders | 1:15.88 | |||||||||
3 | Inka Vahtola | 2005 | 36.39 | 1:14.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.76 | |||||||||
4 | Aino Koskelo | 2005 | 35.68 | 1:14.67 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:17.69 | |||||||||
5 | Aino Tamminen | 2005 | 36.04 | 1:14.99 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:19.95 | |||||||||
6 | Elina Ryynänen | 2005 | 36.60 | 1:15.22 | ||||||
Vanders | 1:19.10 | |||||||||
7 | Anna Hakkarainen | 2005 | 37.59 | 1:15.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.14 | |||||||||
8 | Veera Korsoff | 2005 | 36.77 | 1:15.82 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:19.08 | |||||||||
9 | Siiri Pekkala | 2005 | 36.53 | 1:15.94 | ||||||
Vanders | 1:17.32 | |||||||||
10 | Louna Kasvio | 2006 | 37.48 | 1:18.22 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.75 | |||||||||
11 | Heta Hakkarainen | 2005 | 37.59 | 1:18.29 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:20.23 | |||||||||
12 | Anniina Ahonen | 2005 | 38.14 | 1:19.04 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.15 | |||||||||
13 | Wilma Sundt | 2006 | 38.66 | 1:19.25 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.37 | |||||||||
14 | Siri Kaskeala | 2005 | 39.53 | 1:20.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.02 | |||||||||
15 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 39.80 | 1:21.11 | ||||||
Vanders | 1:26.81 | |||||||||
16 | Olivia Turtiainen | 2005 | 38.59 | 1:21.92 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.31 | |||||||||
17 | Vilja Saarinen | 2005 | 39.84 | 1:22.29 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:27.76 | |||||||||
18 | Hanna Martola | 2005 | 39.46 | 1:22.81 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.13 | |||||||||
19 | Malin Lindblom | 2006 | 39.91 | 1:23.13 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:24.23 | |||||||||
20 | Laura Kousa | 2005 | 39.15 | 1:23.45 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.83 | |||||||||
21 | Iina Rissanen | 2005 | 40.66 | 1:24.15 | ||||||
Vanders | 1:26.44 | |||||||||
22 | Ida Kauppinen | 2005 | 41.15 | 1:25.75 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:29.91 | |||||||||
23 | Jasmin Savonen | 2005 | 41.20 | 1:26.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.74 | |||||||||
24 | Hilla Wiemers | 2005 | 41.70 | 1:27.15 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:30.76 | |||||||||
25 | Ronja Terävä | 2005 | 41.23 | 1:27.77 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:27.31 | |||||||||
26 | Säde Ryynänen | 2005 | 41.99 | 1:27.97 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.26 | |||||||||
27 | Saana Hyvönen | 2005 | 42.86 | 1:28.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:25.19 | |||||||||
28 | Iida Vesa | 2005 | 41.92 | 1:29.05 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:27.21 | |||||||||
29 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 42.02 | 1:29.09 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:29.45 | |||||||||
30 | Malva Salmelin | 2006 | 41.50 | 1:29.49 | ||||||
Salon Uimarit | 1:35.51 | |||||||||
31 | Rina Rantanen | 2005 | 42.32 | 1:29.74 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.56 | |||||||||
32 | Ada Oila | 2005 | 41.75 | 1:29.76 | ||||||
Vanders | 1:29.06 | |||||||||
33 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 42.93 | 1:31.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:29.92 | |||||||||
34 | Saara Seppälä | 2005 | 43.90 | 1:31.50 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:33.12 | |||||||||
35 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 40.52 | 1:31.58 | ||||||
Salon Uimarit | 1:36.21 | |||||||||
36 | Aino Jäkärä | 2005 | 42.68 | 1:31.64 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:33.06 | |||||||||
37 | Venla Varvikko | 2005 | 44.56 | 1:32.37 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.61 | |||||||||
38 | Laura Turunen | 2005 | 42.07 | 1:32.64 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.97 | |||||||||
39 | Sini Kaivola | 2005 | 43.10 | 1:32.94 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:31.68 | |||||||||
40 | Fionna Barnes | 2005 | 47.00 | 1:35.77 | ||||||
HTU Stadi | 1:42.86 | |||||||||
41 | Kia Mäennenä | 2006 | 44.91 | 1:36.11 | ||||||
Cetus Espoo | 1:45.49 | |||||||||
42 | Juulia Lindfors | 2005 | 46.32 | 1:37.05 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.43 | |||||||||
43 | Siiri Ruponen | 2005 | 45.63 | 1:37.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:39.55 | |||||||||
44 | Amanda Kortet | 2006 | 45.97 | 1:37.45 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:45.64 | |||||||||
45 | Sara Stenbacka | 2005 | 45.41 | 1:37.53 | ||||||
Octopus Lohja | 1:36.08 | |||||||||
46 | Pinja Suominen | 2006 | 47.23 | 1:38.48 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:42.60 | |||||||||
47 | Helmi Räsänen | 2006 | 48.21 | 1:38.68 | ||||||
Simmis Grani | 1:46.19 | |||||||||
48 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 44.86 | 1:38.98 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.93 | |||||||||
49 | Lily Päivänen | 2006 | 46.88 | 1:39.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:38.67 | |||||||||
50 | Nella Honkanen | 2005 | 47.36 | 1:40.30 | ||||||
HTU Stadi | 1:34.97 | |||||||||
51 | Isabella Hale | 2005 | 48.24 | 1:41.58 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.28 | |||||||||
52 | Maija Nurminen | 2005 | 49.46 | 1:45.91 | ||||||
Salon Uimarit | 1:52.48 | |||||||||
53 | Ninja Brelo | 2006 | 1:48.69 | 1:48.69 | ||||||
Cetus Espoo | 1:50.81 | |||||||||
54 | Iina Ekholm | 2007 | 51.02 | 1:51.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 41, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 30.47 | 1:03.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.79 | |||||||||
2 | Veera Säämänen | 2004 | 31.91 | 1:07.25 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.76 | |||||||||
3 | Sohvi Kallinen | 2004 | 32.49 | 1:07.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:08.78 | |||||||||
4 | Helmiina Toivonen | 2004 | 32.51 | 1:08.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.97 | |||||||||
5 | Aamu Änkilä | 2004 | 33.14 | 1:09.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.14 | |||||||||
6 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 33.03 | 1:09.06 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.38 | |||||||||
7 | Auri Keurulainen | 2004 | 33.52 | 1:09.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.35 | |||||||||
8 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 33.57 | 1:09.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.63 | |||||||||
9 | Aada Rissanen | 2004 | 33.61 | 1:10.72 | ||||||
Vanders | 1:13.34 | |||||||||
10 | Josephine Otis | 2004 | 35.69 | 1:11.14 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.80 | |||||||||
11 | Helmi Haverinen | 2004 | 34.34 | 1:11.53 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.30 | |||||||||
12 | Sonja Salmimies | 2004 | 34.50 | 1:11.85 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:11.59 | |||||||||
13 | Emma Hakala | 2004 | 33.80 | 1:12.13 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:14.72 | |||||||||
14 | Milla Hälikkä | 2004 | 34.95 | 1:12.26 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:17.07 | |||||||||
15 | Milla Hännikäinen | 2004 | 34.66 | 1:12.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:15.84 | |||||||||
16 | Venla Lindström | 2004 | 35.22 | 1:13.34 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:15.48 | |||||||||
17 | Pinja Nieminen | 2004 | 35.62 | 1:14.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.19 | |||||||||
18 | Vlada Guljajeva | 2004 | 34.68 | 1:14.53 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:14.84 | |||||||||
19 | Anna Edwards | 2004 | 35.49 | 1:15.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.45 | |||||||||
20 | Greta Beszteri | 2004 | 35.89 | 1:15.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.63 | |||||||||
21 | Julia Tuura | 2004 | 36.28 | 1:16.10 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:15.18 | |||||||||
22 | Wilma Savonen | 2004 | 36.49 | 1:17.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.30 | |||||||||
23 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 38.06 | 1:18.63 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:20.28 | |||||||||
24 | Anna Mattila | 2004 | 36.69 | 1:18.87 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.13 | |||||||||
25 | Iiris Jämsä | 2004 | 36.83 | 1:19.13 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:16.36 | |||||||||
26 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 37.36 | 1:19.20 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:20.10 | |||||||||
27 | Odessa Haikara | 2004 | 38.21 | 1:19.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.43 | |||||||||
28 | Janita Severinkangas | 2004 | 38.09 | 1:19.61 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.10 | |||||||||
29 | Oona Kupari | 2004 | 40.20 | 1:21.42 | ||||||
Octopus Lohja | 1:21.42 | |||||||||
30 | Roona Karola | 2004 | 38.12 | 1:21.82 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:19.62 | |||||||||
31 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 39.05 | 1:21.91 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:22.48 | |||||||||
32 | Julia Huovinen | 2004 | 38.87 | 1:22.03 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:26.46 | |||||||||
33 | Anni Holm | 2004 | 39.88 | 1:22.04 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.61 | |||||||||
34 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 40.92 | 1:27.32 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:30.36 | |||||||||
35 | Ava Malm | 2004 | 41.25 | 1:28.39 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:29.70 | |||||||||
36 | Verna Haravuori | 2004 | 40.93 | 1:28.70 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:29.38 | |||||||||
37 | Vilma Saarinen | 2004 | 43.04 | 1:30.72 | ||||||
Octopus Lohja | 1:33.93 | |||||||||
38 | Diana Valero De La Iglesia | 2004 | 43.19 | 1:32.28 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.93 | |||||||||
39 | Elli Heldt | 2004 | 45.26 | 1:32.70 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.33 | |||||||||
40 | Veera Mikkonen | 2004 | 45.87 | 1:33.33 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:34.85 | |||||||||
41 | Katarina Kobycheva | 2004 | 43.26 | 1:34.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.71 | |||||||||
42 | Siiri Vesanen | 2004 | 42.70 | 1:35.88 | ||||||
Vanders | 1:37.37 | |||||||||
43 | Annika Idman | 2004 | 44.41 | 1:38.31 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.65 | |||||||||
- | Ciara Wacklin | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:17.60 | |||||||||
- | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | DNS | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:13.88 | |||||||||
- | Alina Antila | 2004 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:12.17 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 41, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 31.77 | 1:06.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.16 | |||||||||
2 | Juulia Käräjämies | 2003 | 32.02 | 1:06.79 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:07.60 | |||||||||
3 | Tilda Selonen | 2003 | 32.70 | 1:07.24 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:10.96 | |||||||||
4 | Julia Sairanen | 2003 | 32.34 | 1:07.60 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:08.80 | |||||||||
5 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 32.40 | 1:07.85 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.02 | |||||||||
6 | Emilia Lyyra | 2003 | 32.00 | 1:08.27 | ||||||
Vanders | 1:08.33 | |||||||||
7 | Ida Lehtovaara | 2003 | 32.81 | 1:08.75 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:07.53 | |||||||||
8 | Emma Johansson | 2003 | 33.58 | 1:08.96 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.28 | |||||||||
9 | Helmi Ahonen | 2003 | 33.33 | 1:09.34 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.85 | |||||||||
10 | Hilla Kuuva | 2003 | 32.93 | 1:09.39 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:10.54 | |||||||||
11 | Stella Freystätter | 2003 | 34.23 | 1:09.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.37 | |||||||||
12 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 33.80 | 1:10.15 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.49 | |||||||||
13 | Stefania Pavlidi | 2003 | 34.30 | 1:10.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.10 | |||||||||
14 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 34.50 | 1:11.08 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.64 | |||||||||
15 | Viivi Sorri | 2003 | 34.42 | 1:11.60 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:14.00 | |||||||||
16 | Emmi Partanen | 2003 | 33.86 | 1:11.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.08 | |||||||||
17 | Julia Peltola | 2003 | 34.37 | 1:12.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.92 | |||||||||
18 | Saima Huovinen | 2003 | 35.50 | 1:12.50 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:12.23 | |||||||||
19 | Janna Salminen | 2003 | 35.31 | 1:12.63 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:14.90 | |||||||||
20 | Julia Romo | 2003 | 35.04 | 1:12.77 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:14.60 | |||||||||
21 | Iina Von Schrowe | 2003 | 35.08 | 1:12.95 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.06 | |||||||||
22 | Sini Heikkilä | 2003 | 34.53 | 1:13.51 | ||||||
Salon Uimarit | 1:12.35 | |||||||||
23 | Diana Seiger | 2003 | 35.54 | 1:13.98 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.36 | |||||||||
24 | Veera Anna Lastovskaia | 2003 | 34.67 | 1:14.32 | ||||||
HTU Stadi | 1:14.07 | |||||||||
25 | Enni Silvennoinen | 2003 | 35.87 | 1:14.70 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:14.59 | |||||||||
26 | Cinja Åvist | 2003 | 34.94 | 1:14.93 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:14.89 | |||||||||
27 | Martina Uusitalo | 2003 | 35.91 | 1:15.03 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.55 | |||||||||
28 | Ronja Hellberg | 2003 | 36.21 | 1:15.16 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:15.08 | |||||||||
29 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 35.58 | 1:15.70 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:15.80 | |||||||||
30 | Annika Alanen | 2003 | 35.38 | 1:16.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:17.59 | |||||||||
31 | Silja Hieto | 2003 | 37.18 | 1:16.96 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:19.47 | |||||||||
32 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 37.76 | 1:18.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:21.05 | |||||||||
33 | Sanna Valkonen | 2003 | 37.22 | 1:18.68 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.68 | |||||||||
34 | Olivia Sorvari | 2003 | 36.56 | 1:18.78 | ||||||
HTU Stadi | 1:20.07 | |||||||||
35 | Tinka Rokka | 2003 | 37.52 | 1:18.96 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:19.56 | |||||||||
36 | Liisa Nurm | 2003 | 36.99 | 1:19.93 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:29.63 | |||||||||
37 | Delia Helena Aho | 2003 | 37.78 | 1:20.02 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.60 | |||||||||
38 | Liisa Penttinen | 2003 | 38.22 | 1:20.54 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:16.55 | |||||||||
39 | Yasmin Ais | 2003 | 39.30 | 1:20.86 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:27.52 | |||||||||
40 | Venla Pylvänäinen | 2003 | 37.35 | 1:21.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:20.82 | |||||||||
41 | Edit Kull | 2003 | 40.21 | 1:24.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.03 | |||||||||
42 | Helmi Rönnholm | 2003 | 40.89 | 1:24.87 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.42 | |||||||||
43 | Kedilyn Pulk | 2003 | 41.00 | 1:25.88 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.34 | |||||||||
44 | Inkeri Aunesluoma | 2003 | 41.10 | 1:26.06 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:28.02 | |||||||||
45 | Wunsen Jämsen | 2003 | 39.80 | 1:27.53 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:27.05 | |||||||||
46 | Kia Kivelä | 2003 | 41.02 | 1:27.70 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:26.36 | |||||||||
47 | Miia Äikäs | 2003 | 41.64 | 1:28.66 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:24.20 | |||||||||
48 | Minka Jumppainen | 2003 | 41.65 | 1:28.76 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:26.90 | |||||||||
49 | Vilma Mäkelä | 2003 | 41.16 | 1:30.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.37 | |||||||||
50 | Emmi Aarresuo | 2003 | 42.70 | 1:32.80 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:27.91 | |||||||||
- | Amy Metz | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Peppi-stiina Ahti | 2003 | DNF | |||||||
Swimming Team Riksu | 1:14.14 | |||||||||
- | Ella Pitkäkangas | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:17.37 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sanni Hakkarainen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | 1:22.28 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Vilja Grundström | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:09 |
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:48 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 37.27 | 1:21.80 | 2:05.70 | 2:42.16 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:41.73 | |||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 33.68 | 1:18.53 | 2:09.50 | 2:47.74 | ||||
Vanders | ||||||||||
3 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 39.28 | 1:26.56 | 2:26.27 | 3:06.86 | ||||
Salon Uimarit | 3:15.24 | |||||||||
4 | Veerti Juurakko | 2004 | 46.69 | 1:36.24 | 2:29.80 | 3:11.29 | ||||
Cetus Espoo | 3:17.09 | |||||||||
5 | Samuel Halminen | 2005 | 45.87 | 1:36.30 | 2:32.64 | 3:14.07 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:18.34 | |||||||||
6 | Jesse Hyppönen | 2004 | 44.82 | 1:34.23 | 2:30.28 | 3:14.65 | ||||
Lahden Kaleva | 3:16.42 | |||||||||
7 | Henri Korpi | 2004 | 47.76 | 1:36.71 | 2:36.59 | 3:15.34 | ||||
Octopus Lohja | 3:39.11 | |||||||||
8 | Joona Kuitu | 2004 | 48.12 | 1:34.46 | 2:34.99 | 3:16.65 | ||||
Vanders | 3:16.17 | |||||||||
9 | Alexander Nyman | 2004 | 45.00 | 1:36.43 | 2:37.30 | 3:19.66 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:09.18 | |||||||||
10 | Rony Kulju | 2004 | 46.78 | 1:39.83 | 2:40.07 | 3:22.27 | ||||
Vanders | 3:36.00 | |||||||||
11 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 46.71 | 1:38.39 | 2:40.03 | 3:24.73 | ||||
Cetus Espoo | 3:25.25 | |||||||||
12 | Jan Byskov | 2004 | 45.62 | 1:36.48 | 2:38.42 | 3:25.95 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:21.27 | |||||||||
13 | Waldemar Palombi | 2004 | 48.58 | 1:41.41 | 2:42.25 | 3:26.55 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:43.89 | |||||||||
14 | Sampo Nord | 2005 | 45.43 | 1:41.04 | 2:45.18 | 3:30.98 | ||||
Vanders | 3:32.98 | |||||||||
15 | Viktor Asklöf | 2004 | 51.41 | 1:43.39 | 2:49.46 | 3:31.12 | ||||
Cetus Espoo | 3:38.64 | |||||||||
16 | Alvar Aho | 2004 | 50.88 | 1:46.06 | 2:47.15 | 3:37.41 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 48.81 | 1:45.08 | 2:50.43 | 3:38.31 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:41.01 | |||||||||
- | Matti Nätti | 2004 | DSQ | RU käännös | ||||||
Vanders | 3:18.30 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 33.45 | 1:17.16 | 2:02.68 | 2:38.86 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:41.24 | |||||||||
2 | Risto Martikainen | 2003 | 35.50 | 1:15.76 | 2:05.61 | 2:43.58 | ||||
Kouvolan Uimarit | 2:43.62 | |||||||||
3 | Aki Hakkarainen | 2003 | 37.23 | 1:19.83 | 2:10.61 | 2:46.11 | ||||
Keravan Uimarit | 2:51.85 | |||||||||
4 | Tuukka Inkilä | 2003 | 39.52 | 1:21.89 | 2:10.41 | 2:49.00 | ||||
Cetus Espoo | 2:51.80 | |||||||||
5 | Lauri Tolvanen | 2003 | 38.24 | 1:23.46 | 2:11.98 | 2:50.95 | ||||
Haminan Uimaseura | 2:53.27 | |||||||||
6 | Juuso Rahikainen | 2003 | 36.08 | 1:20.41 | 2:11.54 | 2:51.17 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:00.58 | |||||||||
7 | Lari Tumanoff | 2003 | 35.40 | 1:20.86 | 2:12.48 | 2:51.63 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:46.97 | |||||||||
8 | Luukas Vainio | 2003 | 37.79 | 1:22.22 | 2:13.39 | 2:53.37 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.41 | |||||||||
9 | Leo Parviainen | 2003 | 39.39 | 1:25.64 | 2:17.88 | 2:56.53 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:55.78 | |||||||||
10 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 41.91 | 1:25.28 | 2:18.77 | 2:57.41 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.66 | |||||||||
11 | Juho Elia Marjala | 2003 | 37.20 | 1:23.53 | 2:17.78 | 2:57.58 | ||||
Keravan Uimarit | 2:55.48 | |||||||||
12 | Niko Matela | 2003 | 37.41 | 1:24.61 | 2:19.05 | 2:58.83 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 2:47.36 | |||||||||
13 | Jonne Isoranta | 2003 | 39.41 | 1:26.60 | 2:19.57 | 2:58.97 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:01.88 | |||||||||
14 | Elis Fokin | 2003 | 40.17 | 1:28.77 | 2:22.16 | 3:02.27 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:24.75 | |||||||||
15 | Kasper Holopainen | 2003 | 41.91 | 1:28.56 | 2:24.08 | 3:04.90 | ||||
Nummelan Kisaajat | 3:09.72 | |||||||||
16 | Perttu Järvinen | 2003 | 42.24 | 1:29.54 | 2:27.26 | 3:05.20 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:03.86 | |||||||||
17 | Topi Immonen | 2003 | 46.10 | 1:32.75 | 2:25.53 | 3:06.77 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 3:09.43 | |||||||||
18 | Niklas Rantapää | 2003 | 44.02 | 1:32.70 | 2:26.93 | 3:08.84 | ||||
Cetus Espoo | 3:04.47 | |||||||||
19 | Panu Kautto | 2003 | 43.85 | 1:32.96 | 2:32.79 | 3:12.35 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 3:10.42 | |||||||||
20 | Olavi Männistö | 2003 | 45.19 | 1:38.37 | 2:31.75 | 3:15.06 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:06.48 | |||||||||
21 | Karri Suuronen | 2003 | 43.88 | 1:40.40 | 2:37.58 | 3:27.03 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Niko Akkanen | 2003 | 48.54 | 1:44.42 | 2:46.06 | 3:29.65 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:28.99 | |||||||||
23 | Santtu Kosunen | 2003 | 51.42 | 1:43.46 | 2:46.63 | 3:31.85 | ||||
Cetus Espoo | 3:36.27 | |||||||||
24 | Sam Zamanimehr | 2003 | 1:41.39 | 2:51.21 | 3:36.44 | |||||
Cetus Espoo | 3:45.43 | |||||||||
- | Oskar Turunen | 2003 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:51.97 | |||||||||
- | Henry Nyman | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 3:12.85 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Rasmus Mykkänen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 3:17.99 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oscar Skjäl | 2002 | 33.11 | 1:12.61 | 1:56.45 | 2:30.99 | ||||
Cetus Espoo | 2:30.56 | |||||||||
2 | Leo Mikkonen | 2002 | 35.48 | 1:17.61 | 2:05.63 | 2:40.33 | ||||
Cetus Espoo | 2:45.59 | |||||||||
3 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 32.71 | 1:15.54 | 2:03.64 | 2:40.67 | ||||
Nurmijärven Uinti | 2:44.81 | |||||||||
4 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 37.18 | 1:18.20 | 2:05.80 | 2:42.32 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:44.59 | |||||||||
5 | Otto Hoffren | 2002 | 34.95 | 1:20.60 | 2:10.54 | 2:46.04 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:47.52 | |||||||||
6 | Kalle Kauppinen | 2002 | 36.26 | 1:23.35 | 2:12.15 | 2:49.08 | ||||
ORCA Helsinki | 3:02.39 | |||||||||
7 | Eetu Koskinen | 2002 | 40.97 | 1:26.98 | 2:13.55 | 2:50.72 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:52.42 | |||||||||
8 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 34.16 | 1:18.13 | 2:15.17 | 2:52.30 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.55 | |||||||||
9 | Matias Ola | 2002 | 37.38 | 1:24.14 | 2:12.34 | 2:52.60 | ||||
ORCA Helsinki | 3:02.80 | |||||||||
10 | Aarne Myllynen | 2002 | 37.65 | 1:22.17 | 2:14.01 | 2:52.73 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:01.17 | |||||||||
11 | Valle Joenranta | 2002 | 39.13 | 1:24.76 | 2:18.33 | 2:55.56 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:01.14 | |||||||||
12 | Pyry Talvitie | 2002 | 1:28.17 | 2:23.57 | 3:03.87 | 3:03.87 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 3:11.30 | |||||||||
13 | Emil Strandell | 2002 | 43.82 | 1:34.55 | 2:30.35 | 3:13.38 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 3:23.44 | |||||||||
14 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 45.41 | 1:39.67 | 2:35.06 | 3:21.58 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 3:25.38 | |||||||||
15 | Topias Ojanen | 2002 | 45.14 | 1:38.50 | 2:40.52 | 3:26.74 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:34.02 | |||||||||
- | Lasse Saarinen | 2002 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 3:11.13 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:48 |
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 14:17 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 43, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 37.40 | 1:22.55 | 2:14.44 | 2:55.42 | ||||
Nummelan Kisaajat | 3:05.09 | |||||||||
2 | Aino Koskelo | 2005 | 38.78 | 1:26.13 | 2:16.68 | 2:57.46 | ||||
Nurmijärven Uinti | 3:02.00 | |||||||||
3 | Tuuli Pippuri | 2005 | 40.16 | 1:28.05 | 2:16.90 | 2:57.52 | ||||
Cetus Espoo | 2:58.12 | |||||||||
4 | Emilia Niemi | 2005 | 42.46 | 1:26.95 | 2:21.00 | 2:59.42 | ||||
Octopus Lohja | 3:05.65 | |||||||||
5 | Daniella Guth | 2005 | 42.61 | 1:28.17 | 2:23.17 | 3:01.64 | ||||
Cetus Espoo | 3:07.78 | |||||||||
6 | Silja Villanen | 2005 | 43.10 | 1:30.54 | 2:26.38 | 3:09.19 | ||||
Salon Uimarit | 3:21.23 | |||||||||
7 | Aino Tamminen | 2005 | 44.35 | 1:33.08 | 2:29.60 | 3:09.23 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 3:10.66 | |||||||||
8 | Inger Isaksen | 2005 | 42.37 | 1:30.78 | 2:30.50 | 3:09.73 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:09.57 | |||||||||
9 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 42.22 | 1:32.07 | 2:27.48 | 3:10.19 | ||||
Vanders | 3:21.04 | |||||||||
10 | Sofia Morais | 2005 | 41.74 | 1:32.56 | 2:30.45 | 3:15.01 | ||||
Cetus Espoo | 3:25.77 | |||||||||
11 | Ellen Kettunen | 2005 | 46.98 | 1:40.23 | 2:34.39 | 3:15.34 | ||||
Cetus Espoo | 3:57.84 | |||||||||
12 | Aino Kuusisto | 2006 | 45.29 | 1:38.32 | 2:35.00 | 3:19.65 | ||||
Nurmijärven Uinti | 3:20.45 | |||||||||
13 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 45.88 | 1:37.29 | 2:37.09 | 3:20.04 | ||||
Vanders | 3:32.29 | |||||||||
14 | Maija Hinkkala | 2005 | 45.17 | 1:36.15 | 2:37.85 | 3:21.53 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:26.55 | |||||||||
15 | Kukka Peill | 2005 | 45.31 | 1:38.58 | 2:38.65 | 3:21.93 | ||||
Cetus Espoo | 3:42.24 | |||||||||
16 | Elina Ruha | 2005 | 47.18 | 1:38.62 | 2:39.76 | 3:24.69 | ||||
Cetus Espoo | 3:31.51 | |||||||||
17 | Ester Hirvonen | 2006 | 50.41 | 1:43.10 | 2:41.87 | 3:25.78 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:35.34 | |||||||||
18 | Ida Kauppinen | 2005 | 53.17 | 1:42.08 | 2:41.68 | 3:27.04 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 3:38.56 | |||||||||
19 | Ronja Terävä | 2005 | 47.34 | 1:45.20 | 2:42.84 | 3:29.00 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 3:37.32 | |||||||||
20 | Vilja Saarinen | 2005 | 45.27 | 1:41.43 | 2:43.63 | 3:29.34 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:34.29 | |||||||||
21 | Siri Kaskeala | 2005 | 47.87 | 1:39.75 | 2:44.61 | 3:30.65 | ||||
Cetus Espoo | 3:36.72 | |||||||||
22 | Jasmin Savonen | 2005 | 49.32 | 1:46.94 | 2:45.87 | 3:33.38 | ||||
Cetus Espoo | 3:32.34 | |||||||||
23 | Juulia Sakomaa | 2005 | 49.54 | 1:46.15 | 2:51.37 | 3:34.46 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:54.69 | |||||||||
24 | Milla Kiviranta | 2006 | 52.87 | 1:50.88 | 2:49.53 | 3:36.63 | ||||
Vanders | 3:52.81 | |||||||||
25 | Jeanette Ingberg | 2006 | 49.51 | 1:42.42 | 2:49.75 | 3:40.69 | ||||
Octopus Lohja | 3:47.85 | |||||||||
26 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 50.76 | 1:48.06 | 2:51.26 | 3:41.20 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
27 | Emmi Nieminen | 2006 | 52.97 | 1:50.23 | 2:56.36 | 3:45.25 | ||||
Vanders | ||||||||||
28 | Helmi Käkelä | 2006 | 51.13 | 1:47.28 | 2:53.97 | 3:46.75 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:40.74 | |||||||||
29 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 55.12 | 1:52.48 | 2:57.72 | 3:51.81 | ||||
Cetus Espoo | 3:44.38 | |||||||||
30 | Ronja Welling | 2005 | 54.79 | 1:51.31 | 3:00.26 | 3:56.18 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
- | Celina Siggberg | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 3:25.12 | |||||||||
- | Roosa Tuomainen | 2005 | DNF | |||||||
Salon Uimarit | 3:24.40 | |||||||||
- | Saana Perkkiö | 2005 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 4:04.29 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 43, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 32.57 | 1:12.37 | 1:59.41 | 2:36.80 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:38.35 | |||||||||
2 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 34.21 | 1:16.53 | 2:04.49 | 2:41.06 | ||||
Kouvolan Uimarit | 2:40.88 | |||||||||
3 | Liinu Louhikoski | 2004 | 36.08 | 1:20.29 | 2:10.64 | 2:47.02 | ||||
Vanders | 2:54.89 | |||||||||
4 | Sohvi Kallinen | 2004 | 39.85 | 1:23.32 | 2:13.03 | 2:48.61 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:49.86 | |||||||||
5 | Helmiina Toivonen | 2004 | 37.88 | 1:24.38 | 2:13.76 | 2:52.23 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:55.01 | |||||||||
6 | Sonja Salmimies | 2004 | 39.17 | 1:25.26 | 2:14.16 | 2:54.09 | ||||
Nurmijärven Uinti | 2:57.94 | |||||||||
7 | Aamu Änkilä | 2004 | 39.24 | 1:25.76 | 2:18.72 | 2:55.24 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:58.53 | |||||||||
8 | Saga Kovanen | 2004 | 39.38 | 1:25.04 | 2:18.51 | 2:55.76 | ||||
Cetus Espoo | 3:05.13 | |||||||||
9 | Aada Taiponen | 2004 | 39.59 | 1:26.58 | 2:14.13 | 2:56.21 | ||||
Swimming Team Riksu | 2:58.97 | |||||||||
10 | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | 38.03 | 1:22.66 | 2:17.71 | 2:58.28 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 2:59.14 | |||||||||
11 | Alina Antila | 2004 | 40.27 | 1:25.30 | 2:21.86 | 3:02.53 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:07.22 | |||||||||
12 | Josephine Otis | 2004 | 42.20 | 1:32.18 | 2:26.20 | 3:04.19 | ||||
Cetus Espoo | 3:10.52 | |||||||||
13 | Nanna Sinerkari | 2004 | 39.82 | 1:27.05 | 2:22.66 | 3:05.22 | ||||
Keravan Uimarit | 3:06.80 | |||||||||
14 | Henni Havén | 2004 | 42.72 | 1:31.21 | 2:25.99 | 3:08.49 | ||||
Vanders | 3:08.96 | |||||||||
15 | Iida Herrala | 2004 | 44.38 | 1:33.90 | 2:26.08 | 3:08.93 | ||||
Vanders | 3:18.07 | |||||||||
16 | Iisa Karpela | 2004 | 42.14 | 1:31.43 | 2:29.97 | 3:12.30 | ||||
Cetus Espoo | 3:24.49 | |||||||||
17 | Pinja Kinnunen | 2004 | 38.45 | 1:29.51 | 2:29.37 | 3:12.85 | ||||
Helsingin Uimarit | 3:20.64 | |||||||||
18 | Wilma Savonen | 2004 | 44.40 | 1:38.62 | 2:37.00 | 3:17.58 | ||||
Cetus Espoo | 3:14.99 | |||||||||
19 | Beata Niskanen | 2004 | 47.42 | 1:37.65 | 2:37.96 | 3:20.53 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:21.76 | |||||||||
20 | Roona Karola | 2004 | 45.54 | 1:36.00 | 2:36.36 | 3:21.36 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:22.06 | |||||||||
21 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 49.56 | 1:44.18 | 2:48.59 | 3:37.72 | ||||
ORCA Helsinki | 3:32.76 | |||||||||
- | Elina Syvänne | 2004 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 43, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Einiö | 2003 | 34.48 | 1:19.49 | 2:06.42 | 2:42.23 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:43.74 | |||||||||
2 | Milla Hyttinen | 2003 | 38.21 | 1:21.35 | 2:06.51 | 2:43.70 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:48.03 | |||||||||
3 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 35.75 | 1:20.39 | 2:06.89 | 2:45.12 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:50.20 | |||||||||
4 | Minttu Paalanen | 2003 | 35.69 | 1:18.49 | 2:08.16 | 2:45.84 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:43.09 | |||||||||
5 | Emma Johansson | 2003 | 37.76 | 1:22.19 | 2:10.41 | 2:47.21 | ||||
Cetus Espoo | 2:49.73 | |||||||||
6 | Sofia Långström | 2003 | 37.27 | 1:22.97 | 2:11.74 | 2:50.22 | ||||
Cetus Espoo | 2:50.26 | |||||||||
7 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 37.69 | 1:22.71 | 2:13.83 | 2:51.69 | ||||
Cetus Espoo | 2:55.17 | |||||||||
8 | Hilla Kuuva | 2003 | 39.83 | 1:26.63 | 2:15.12 | 2:52.74 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 2:51.71 | |||||||||
9 | Lotta Lehtoila | 2003 | 36.89 | 1:22.00 | 2:17.27 | 2:55.08 | ||||
ORCA Helsinki | 2:58.78 | |||||||||
10 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 38.67 | 1:25.87 | 2:14.87 | 2:56.56 | ||||
Salon Uimarit | 2:49.48 | |||||||||
11 | Emilia Lyyra | 2003 | 35.98 | 1:23.46 | 2:16.66 | 2:57.52 | ||||
Vanders | 2:57.69 | |||||||||
12 | Emilia Hokkanen | 2003 | 40.58 | 1:28.45 | 2:19.26 | 2:59.79 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:56.09 | |||||||||
13 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 42.82 | 1:32.20 | 2:22.39 | 3:01.38 | ||||
Cetus Espoo | 3:03.13 | |||||||||
14 | Janna Salminen | 2003 | 38.85 | 1:26.75 | 2:22.33 | 3:02.21 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:04.14 | |||||||||
15 | Essi Salokorpi | 2003 | 43.75 | 1:31.00 | 2:29.88 | 3:08.47 | ||||
Cetus Espoo | 3:08.21 | |||||||||
16 | Iina Von Schrowe | 2003 | 41.73 | 1:30.27 | 2:30.04 | 3:08.64 | ||||
Cetus Espoo | 3:07.73 | |||||||||
17 | Siiri Pitkänen | 2003 | 48.43 | 1:35.94 | 2:35.32 | 3:18.47 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 3:12.24 | |||||||||
18 | Nea Grundström | 2003 | 45.96 | 1:40.91 | 2:43.54 | 3:27.31 | ||||
Cetus Espoo | 3:29.03 | |||||||||
19 | Saana Tertsunen | 2003 | 45.69 | 1:43.25 | 2:46.24 | 3:32.53 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:36.97 | |||||||||
20 | Heidi Malinen | 2003 | 49.18 | 1:46.14 | 2:49.55 | 3:34.79 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:39.02 | |||||||||
21 | Miia Äikäs | 2003 | 52.25 | 1:48.66 | 2:48.83 | 3:36.51 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:32.50 | |||||||||
22 | Minka Jumppainen | 2003 | 51.81 | 1:47.59 | 2:56.01 | 3:46.93 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:59.63 | |||||||||
23 | Emmi Aarresuo | 2003 | 54.24 | 1:51.87 | 3:03.94 | 3:56.58 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:53.11 | |||||||||
- | Peppi-stiina Ahti | 2003 | DSQ | SU maaliintulo | ||||||
Swimming Team Riksu | 3:11.56 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 14:17 |
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:53 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 44, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Peppi Siirtola | 2002 | 29.09 | 1:00.07 | ||||||
Cetus Espoo | 59.75 | |||||||||
2 | Raakel Bärlund | 2001 | 30.29 | 1:03.35 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:01.18 | |||||||||
3 | Helmi Tossavainen | 2002 | 30.35 | 1:03.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.60 | |||||||||
4 | Cia Wacklin | 2001 | 30.63 | 1:03.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.62 | |||||||||
5 | Meri Lauronen | 2002 | 30.03 | 1:03.72 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:04.09 | |||||||||
6 | Venla Salminen | 2002 | 30.59 | 1:03.84 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.17 | |||||||||
7 | Lilli Louhikoski | 2002 | 30.67 | 1:04.12 | ||||||
Vanders | 1:02.74 | |||||||||
8 | Vera Vartiainen | 2002 | 30.94 | 1:04.28 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:04.18 | |||||||||
9 | Sara Virtanen | 2002 | 31.07 | 1:04.62 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:03.96 | |||||||||
10 | Jenny Nieminen | 2001 | 30.93 | 1:04.67 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:05.17 | |||||||||
11 | Siri Auvinen | 2002 | 30.78 | 1:04.69 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.20 | |||||||||
12 | Sara Mustonen | 2002 | 30.86 | 1:04.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.78 | |||||||||
13 | Emma Jokilammi | 2002 | 31.04 | 1:05.53 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.46 | |||||||||
13 | Liia Louhikoski | 2001 | 31.35 | 1:05.53 | ||||||
Vanders | 1:08.18 | |||||||||
15 | Siiri Jämsä | 2002 | 31.42 | 1:05.54 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:06.64 | |||||||||
16 | Veera Heikkinen | 2001 | 31.00 | 1:05.56 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.80 | |||||||||
17 | Annina Toimela | 2002 | 31.14 | 1:05.74 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.14 | |||||||||
17 | Eevi Kotiranta | 2001 | 31.40 | 1:05.74 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:05.70 | |||||||||
19 | Merili Kallas | 2001 | 31.00 | 1:05.77 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:06.40 | |||||||||
20 | Jonna Vasara | 2002 | 31.56 | 1:05.79 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.59 | |||||||||
21 | Aada Pohjala | 2001 | 31.67 | 1:06.19 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:05.66 | |||||||||
22 | Charlotte Ingberg | 2002 | 31.15 | 1:06.36 | ||||||
Octopus Lohja | 1:06.09 | |||||||||
23 | Emilia Skinnari | 2002 | 31.51 | 1:06.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:05.10 | |||||||||
24 | Jenni Rantanen | 2001 | 31.93 | 1:07.16 | ||||||
HTU Stadi | 1:05.59 | |||||||||
25 | Lotta Auvinen | 2001 | 32.71 | 1:07.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.10 | |||||||||
26 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 32.44 | 1:07.28 | ||||||
Vanders | 1:06.37 | |||||||||
27 | Verna Rostedt | 2002 | 31.65 | 1:07.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.50 | |||||||||
28 | Veera Saarelainen | 2002 | 32.25 | 1:07.75 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:08.52 | |||||||||
29 | Tuisku Grundström | 2002 | 33.21 | 1:08.02 | ||||||
Vanders | 1:06.85 | |||||||||
30 | Millariina Bruce | 2001 | 32.37 | 1:08.06 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:06.68 | |||||||||
31 | Oona Siltala | 2002 | 32.82 | 1:08.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.60 | |||||||||
32 | Senni Ovaskainen | 2001 | 32.50 | 1:08.45 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:08.33 | |||||||||
33 | Saana Karell | 2002 | 32.73 | 1:08.51 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:07.60 | |||||||||
34 | Riia Hiltunen | 2002 | 32.50 | 1:08.55 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:07.64 | |||||||||
35 | Saija Mikkonen | 2001 | 33.08 | 1:08.59 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:08.68 | |||||||||
36 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 32.57 | 1:08.77 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.58 | |||||||||
37 | Nella Korpela | 2002 | 33.21 | 1:08.79 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.88 | |||||||||
38 | Amanda Rapinoja | 2001 | 32.62 | 1:08.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.51 | |||||||||
39 | Katariina Niemi | 2002 | 32.40 | 1:09.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.63 | |||||||||
40 | Aino Lehtinen | 2001 | 33.46 | 1:09.77 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.53 | |||||||||
41 | Henrika Rantanen | 2002 | 32.65 | 1:10.04 | ||||||
Salon Uimarit | 1:14.51 | |||||||||
42 | Emmi Laitinen | 2001 | 33.37 | 1:10.08 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:10.37 | |||||||||
43 | Venla Hämäläinen | 2001 | 33.16 | 1:10.26 | ||||||
Octopus Lohja | 1:14.68 | |||||||||
44 | Mariel Mylly | 2001 | 33.29 | 1:10.37 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:10.82 | |||||||||
45 | Ella Haravuori | 2002 | 34.05 | 1:10.74 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:10.53 | |||||||||
46 | Erin Ekroos | 2002 | 33.33 | 1:11.15 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:11.01 | |||||||||
47 | Noona Rantanen | 2002 | 34.26 | 1:11.94 | ||||||
Vanders | 1:13.61 | |||||||||
48 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 34.01 | 1:12.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.60 | |||||||||
49 | Matilda Laurila | 2001 | 34.01 | 1:12.16 | ||||||
Someron Esa | 1:09.90 | |||||||||
50 | Siiri Koskinen | 2002 | 34.58 | 1:13.10 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:12.87 | |||||||||
51 | Melissa Talvio | 2001 | 34.05 | 1:13.43 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:10.95 | |||||||||
52 | Oona Piekkala | 2002 | 34.70 | 1:13.49 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.20 | |||||||||
53 | Sarah Tepponen | 2001 | 35.04 | 1:13.55 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:14.49 | |||||||||
54 | Sara Rosqvist | 2001 | 34.25 | 1:14.03 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:13.09 | |||||||||
55 | Ida Nuppola | 2002 | 35.03 | 1:14.15 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:11.53 | |||||||||
56 | Milli Kosunen | 2002 | 34.73 | 1:14.40 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.91 | |||||||||
57 | Kiira Vuorinen | 2001 | 35.38 | 1:15.49 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:18.01 | |||||||||
58 | Oona Malinen | 2001 | 36.64 | 1:15.76 | ||||||
Octopus Lohja | 1:14.58 | |||||||||
59 | Cami Wacklin | 2002 | 36.85 | 1:18.02 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.51 | |||||||||
60 | Marleen Mikk | 2002 | 36.28 | 1:18.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.08 | |||||||||
61 | Marianne Uusitalo | 2001 | 37.86 | 1:19.90 | ||||||
Octopus Lohja | 1:19.99 | |||||||||
62 | Fanny Jonasson | 2001 | 37.67 | 1:21.27 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
63 | Laura Pitkänen | 2002 | 38.06 | 1:24.37 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:23.64 | |||||||||
64 | Sanni Luostarinen | 2002 | 41.41 | 1:25.45 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:26.70 | |||||||||
65 | Alessia Omeri | 2001 | 44.47 | 1:36.53 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:50.18 | |||||||||
- | Aino Kontiainen | 2002 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:10.96 | |||||||||
- | Johanna Luukkonen | 2001 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:17.14 | |||||||||
- | Meri Karttunen | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | 1:09.78 | |||||||||
- | Elina Jurvanen | 2001 | DSQ | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:05.73 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ella Järvelä | 2001 | DSQ | |||||||
Haminan Uimaseura | 1:08.22 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Essi Helle | 2002 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:12.68 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Rosalia Turunen | 2002 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:13.81 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 44, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Kotonen | 1997 | 28.10 | 58.31 | ||||||
Cetus Espoo | 58.19 | |||||||||
2 | Lyydia Kalenius | 2000 | 28.76 | 59.65 | ||||||
Cetus Espoo | 59.24 | |||||||||
3 | Alissa Eloranta | 1999 | 28.78 | 1:00.14 | ||||||
Cetus Espoo | 59.93 | |||||||||
4 | Adelia Spångberg | 1999 | 29.59 | 1:01.05 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.75 | |||||||||
5 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 29.81 | 1:01.55 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.63 | |||||||||
6 | Arina Garsina | 1996 | 29.65 | 1:01.81 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 1:00.43 | |||||||||
7 | Noora Angelva | 1999 | 30.31 | 1:02.13 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.32 | |||||||||
8 | Sanna Linko | 1992 | 30.14 | 1:02.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:01.38 | |||||||||
9 | Aino Räike | 1999 | 29.82 | 1:02.65 | ||||||
Salon Uimarit | 1:02.35 | |||||||||
10 | Iida Sihvonen | 1998 | 30.42 | 1:03.08 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:03.41 | |||||||||
11 | Ronja Mehtonen | 1999 | 29.91 | 1:03.21 | ||||||
Salon Uimarit | 1:03.24 | |||||||||
12 | Anniina Perkiö | 1999 | 30.87 | 1:03.58 | ||||||
Vanders | 1:03.83 | |||||||||
13 | Daniela Nummi | 2000 | 30.76 | 1:03.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.93 | |||||||||
14 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 31.22 | 1:03.84 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.86 | |||||||||
15 | Peppi Päiviö | 1999 | 30.62 | 1:04.08 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.83 | |||||||||
16 | Annika Laihonen | 1997 | 30.51 | 1:04.35 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:04.27 | |||||||||
17 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 31.16 | 1:04.53 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:04.54 | |||||||||
18 | Yvonne Tollander | 1997 | 31.02 | 1:04.82 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.47 | |||||||||
19 | Aino Pere | 2000 | 31.58 | 1:06.02 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.66 | |||||||||
20 | Saara Vesa | 1999 | 31.03 | 1:06.09 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
21 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 31.86 | 1:06.26 | ||||||
Simmis Grani | 1:06.11 | |||||||||
22 | Sara Lehtolainen | 1996 | 31.42 | 1:06.28 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:06.41 | |||||||||
23 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 31.52 | 1:06.34 | ||||||
Salon Uimarit | 1:04.41 | |||||||||
24 | Nadine Medarhri | 2000 | 31.59 | 1:06.42 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.01 | |||||||||
25 | Hanni Pratsch | 1999 | 31.97 | 1:06.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.76 | |||||||||
26 | Juuli Miettinen | 2000 | 32.14 | 1:06.79 | ||||||
Vanders | 1:05.27 | |||||||||
27 | Noora Kanerva | 2000 | 32.59 | 1:08.28 | ||||||
Simmis Wanda | 1:08.18 | |||||||||
28 | Riina Karola | 2000 | 32.95 | 1:09.84 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:10.40 | |||||||||
29 | Maria Yli-Jama | 1999 | 33.62 | 1:10.38 | ||||||
Salon Uimarit | 1:09.77 | |||||||||
30 | Jessika Markkanen | 1999 | 33.75 | 1:11.77 | ||||||
Vanders | 1:10.46 | |||||||||
31 | Elina Heino | 1999 | 35.35 | 1:13.82 | ||||||
Simmis Grani | 1:10.78 | |||||||||
32 | Marie Währn | 2000 | 34.82 | 1:14.70 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.41 | |||||||||
33 | Erja Tiljander | 2000 | 36.77 | 1:18.77 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:19.58 | |||||||||
- | Johanna Hyvönen | 1999 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:09.91 | |||||||||
- | Marie Tuominen | 2000 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:53 |
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:14 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 45, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Hynynen | 2001 | 28.41 | 1:00.73 | 1:34.39 | 2:06.49 | ||||
Salon Uimarit | 2:06.48 | |||||||||
2 | Lassi Grönroos | 2000 | 28.33 | 1:00.57 | 1:34.26 | 2:06.58 | ||||
Salon Uimarit | 2:07.42 | |||||||||
3 | Roni Kallström | 2001 | 29.42 | 1:02.68 | 1:36.47 | 2:07.28 | ||||
Cetus Espoo | 2:09.03 | |||||||||
4 | Martti Tervanen | 2000 | 28.86 | 1:00.84 | 1:34.36 | 2:07.49 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:05.76 | |||||||||
5 | Herman Widbom | 2001 | 30.74 | 1:02.93 | 1:35.58 | 2:07.74 | ||||
Cetus Espoo | 2:09.62 | |||||||||
6 | Santeri Hulkko | 2000 | 29.74 | 1:02.76 | 1:36.19 | 2:08.85 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:08.69 | |||||||||
7 | Taneli Lantta | 2001 | 30.33 | 1:03.16 | 1:36.75 | 2:10.40 | ||||
Vanders | 2:08.28 | |||||||||
8 | Saku Suomalainen | 2001 | 30.04 | 1:03.28 | 1:37.07 | 2:10.43 | ||||
Cetus Espoo | 2:11.07 | |||||||||
9 | Onni Punkka | 2000 | 29.91 | 1:03.22 | 1:37.24 | 2:10.83 | ||||
Cetus Espoo | 2:11.05 | |||||||||
10 | Saku Romo | 2000 | 30.56 | 1:03.86 | 1:37.37 | 2:11.14 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:13.14 | |||||||||
11 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 29.68 | 1:02.77 | 1:37.51 | 2:11.31 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:07.13 | |||||||||
12 | Jere Ruuhonen | 2001 | 30.40 | 1:04.50 | 1:39.15 | 2:12.12 | ||||
Cetus Espoo | 2:18.26 | |||||||||
13 | Kasper Envalds | 2001 | 30.29 | 1:04.30 | 1:38.76 | 2:13.28 | ||||
Vanders | 2:13.87 | |||||||||
14 | Joona Salminen | 2000 | 31.35 | 1:05.79 | 1:40.15 | 2:13.73 | ||||
Cetus Espoo | 2:16.49 | |||||||||
15 | Eerikki Laitala | 2001 | 30.05 | 1:03.83 | 1:38.79 | 2:14.39 | ||||
Cetus Espoo | 2:16.67 | |||||||||
16 | Olli Malmberg | 2001 | 30.82 | 1:05.19 | 1:40.16 | 2:14.61 | ||||
Octopus Lohja | 2:13.31 | |||||||||
17 | Eemeli Raninen | 2001 | 29.96 | 1:04.07 | 1:40.83 | 2:15.16 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:14.24 | |||||||||
18 | Atte Pennanen | 2001 | 30.15 | 1:04.57 | 1:39.60 | 2:15.88 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:16.19 | |||||||||
19 | Henri Koski | 2000 | 28.62 | 1:02.07 | 1:38.21 | 2:16.22 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:15.35 | |||||||||
20 | Veeti Laine | 2000 | 30.93 | 1:04.96 | 1:41.56 | 2:16.76 | ||||
Cetus Espoo | 2:17.26 | |||||||||
21 | Veeti Kupari | 2000 | 30.80 | 1:04.70 | 1:41.12 | 2:18.03 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:12.76 | |||||||||
22 | Jon Byskov | 2000 | 31.89 | 1:06.70 | 1:43.02 | 2:18.30 | ||||
Nurmijärven Uinti | 2:18.75 | |||||||||
23 | Joona Ruuskanen | 2000 | 29.85 | 1:05.26 | 1:42.36 | 2:18.54 | ||||
Cetus Espoo | 2:24.80 | |||||||||
24 | Ville Särkkä | 2000 | 30.51 | 1:05.46 | 1:42.42 | 2:19.01 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:18.93 | |||||||||
25 | Atso Iivanainen | 2000 | 31.56 | 1:06.17 | 1:42.25 | 2:19.35 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:19.75 | |||||||||
26 | Aaron Antikainen | 2001 | 31.89 | 1:07.78 | 1:44.99 | 2:21.06 | ||||
Cetus Espoo | 2:19.34 | |||||||||
27 | Ruslan Panschin | 2001 | 30.83 | 1:06.94 | 1:45.51 | 2:21.47 | ||||
ORCA Helsinki | 2:20.22 | |||||||||
28 | Perttu Somero | 2001 | 31.68 | 1:07.63 | 1:45.25 | 2:22.28 | ||||
Lahden Kaleva | 2:21.04 | |||||||||
29 | Kasper Nyman | 2001 | 33.05 | 1:10.38 | 1:48.81 | 2:26.21 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:31.66 | |||||||||
30 | Henrik Martola | 2000 | 32.36 | 1:09.71 | 1:48.98 | 2:27.24 | ||||
Cetus Espoo | 2:23.43 | |||||||||
31 | Herkko Lajas | 2001 | 34.34 | 1:11.72 | 1:52.54 | 2:30.39 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:28.34 | |||||||||
32 | Samuli Hartikainen | 2001 | 34.70 | 1:16.51 | 2:00.18 | 2:42.09 | ||||
Cetus Espoo | 2:47.27 | |||||||||
33 | Iiro Kuusela | 2001 | 28.44 | 1:02.18 | 1:57.33 | 2:48.19 | ||||
TaTu Tampere | 2:22.49 | |||||||||
- | Veikka Weckman | 2001 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:52.37 | |||||||||
- | Rasmus Rutanen | 2001 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 45, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tony Eriksson | 1995 | 26.49 | 56.41 | 1:27.41 | 1:58.02 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Elmo Kiuru | 1997 | 27.56 | 57.77 | 1:28.91 | 2:00.43 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:59.07 | |||||||||
3 | Elias Lampinen | 1997 | 28.45 | 59.70 | 1:31.13 | 2:02.74 | ||||
Nummelan Kisaajat | 1:58.58 | |||||||||
4 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 28.45 | 59.21 | 1:31.14 | 2:03.09 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:02.55 | |||||||||
5 | Topias Vainio | 1997 | 29.41 | 1:00.84 | 1:33.09 | 2:04.43 | ||||
Cetus Espoo | 2:02.64 | |||||||||
6 | Alari Pakarinen | 1998 | 29.85 | 1:01.12 | 1:33.05 | 2:04.75 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:04.63 | |||||||||
7 | Niko Somila | 1999 | 28.10 | 58.88 | 1:31.42 | 2:05.48 | ||||
Cetus Espoo | 2:05.87 | |||||||||
8 | Santeri Huhtala | 1998 | 29.60 | 1:01.68 | 1:34.02 | 2:05.77 | ||||
Cetus Espoo | 2:04.58 | |||||||||
9 | Rasmus Virta | 1998 | 28.81 | 1:02.59 | 1:35.75 | 2:08.16 | ||||
Cetus Espoo | 2:07.37 | |||||||||
10 | Antti Leiponen | 1998 | 28.56 | 1:01.12 | 1:35.55 | 2:08.41 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Valtteri Eloranta | 1992 | 28.61 | 1:01.10 | 1:35.25 | 2:10.28 | ||||
Cetus Espoo | 2:06.79 | |||||||||
12 | Elias Soukola | 1999 | 29.56 | 1:02.94 | 1:37.38 | 2:11.89 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:12.53 | |||||||||
13 | Joonas Kotiranta | 1998 | 30.31 | 1:03.67 | 1:37.84 | 2:12.24 | ||||
Cetus Espoo | 2:05.21 | |||||||||
14 | Joonatan Lindfors | 1999 | 30.54 | 1:04.04 | 1:39.38 | 2:14.45 | ||||
Cetus Espoo | 2:12.31 | |||||||||
15 | Viacheslav Kononenko | 1974 | 29.76 | 1:02.96 | 1:38.11 | 2:15.12 | ||||
Simmis Wanda | 2:11.64 | |||||||||
16 | Antti Lehtinen | 1999 | 31.04 | 1:05.15 | 1:42.62 | 2:19.63 | ||||
Cetus Espoo | 2:15.43 | |||||||||
17 | Jani Savander | 1999 | 31.14 | 1:07.16 | 1:45.92 | 2:26.03 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:18.47 | |||||||||
- | Frans Antila | 1998 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 2:21.68 | |||||||||
- | Atte Somero | 1999 | DSQ | |||||||
Lahden Kaleva | 2:04.33 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:14 |
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:30 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 46, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Kotiranta | 2001 | 35.98 | |||||||
Cetus Espoo | 36.27 | |||||||||
2 | Saija Mikkonen | 2001 | 36.02 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 35.80 | |||||||||
3 | Sara Mustonen | 2002 | 36.21 | |||||||
Cetus Espoo | 35.95 | |||||||||
4 | Peppi Siirtola | 2002 | 36.47 | |||||||
Cetus Espoo | 37.17 | |||||||||
5 | Mirka Mettinen | 2002 | 36.72 | |||||||
Cetus Espoo | 37.84 | |||||||||
6 | Vilma Hottinen | 2002 | 38.06 | |||||||
Vanders | 38.02 | |||||||||
7 | Amanda Rapinoja | 2001 | 38.35 | |||||||
Cetus Espoo | 37.57 | |||||||||
8 | Vera Vartiainen | 2002 | 38.61 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 39.61 | |||||||||
9 | Eevi Kotiranta | 2001 | 38.69 | |||||||
Uimaseura Aquila | 36.92 | |||||||||
10 | Maija Liukkonen | 2001 | 38.70 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 38.11 | |||||||||
11 | Ella Järvelä | 2001 | 39.95 | |||||||
Haminan Uimaseura | 39.91 | |||||||||
12 | Katariina Niemi | 2002 | 40.06 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.60 | |||||||||
13 | Agneta Kallas | 2002 | 40.21 | |||||||
Vanders | 41.19 | |||||||||
14 | Meri Lauronen | 2002 | 41.14 | |||||||
Uimaseura Aquila | 41.36 | |||||||||
15 | Sofia Hinkka | 2001 | 42.46 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 43.16 | |||||||||
16 | Ella Haravuori | 2002 | 42.72 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 43.36 | |||||||||
17 | Henrika Rantanen | 2002 | 42.78 | |||||||
Salon Uimarit | 40.35 | |||||||||
17 | Mariel Mylly | 2001 | 42.78 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 43.05 | |||||||||
19 | Wilma Walther | 2001 | 43.65 | |||||||
HTU Stadi | 43.40 | |||||||||
20 | Aino-olivia Arola | 2002 | 44.10 | |||||||
Uimaseura Aquila | 44.31 | |||||||||
21 | Ellen Strandberg | 2002 | 45.11 | |||||||
Vanders | 45.31 | |||||||||
22 | Celine Abrahamsen | 2001 | 45.26 | |||||||
Stavanger Svømme Club | 43.98 | |||||||||
23 | Julia Salminen | 2002 | 45.37 | |||||||
Lahden Uimaseura | 47.47 | |||||||||
24 | Sanni Ylösmäki | 2002 | 45.62 | |||||||
Someron Esa | 44.51 | |||||||||
25 | Rosalia Turunen | 2002 | 46.61 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 47.37 | |||||||||
26 | Cami Wacklin | 2002 | 47.14 | |||||||
Cetus Espoo | 48.87 | |||||||||
27 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 48.51 | |||||||
Vanders | 47.41 | |||||||||
Laji 46, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sohvi Nenonen | 1999 | 33.73 | |||||||
Cetus Espoo | 33.37 | |||||||||
2 | Sini Koivu | 1999 | 34.14 | |||||||
Cetus Espoo | 33.51 | |||||||||
3 | Hanna Kareinen | 2000 | 34.32 | |||||||
Keravan Uimarit | 34.50 | |||||||||
4 | Sofia Lehtinen | 2000 | 34.68 | |||||||
Cetus Espoo | 35.23 | |||||||||
5 | Sanna Linko | 1992 | 35.03 | |||||||
Cetus Espoo | 34.89 | |||||||||
6 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 35.10 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 36.44 | |||||||||
7 | Melek Ayarci | 1999 | 35.53 | |||||||
Lahden Uimaseura | 36.21 | |||||||||
8 | Fanny Nyström | 1999 | 36.08 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 35.70 | |||||||||
9 | Helene Baxter | 2000 | 36.31 | |||||||
Stavanger Svømme Club | 35.52 | |||||||||
10 | Maija Hirvo | 1997 | 36.37 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 36.30 | |||||||||
11 | Lise Chevalier | 2000 | 36.38 | |||||||
Stavanger Svømme Club | 35.43 | |||||||||
12 | Emma Ingberg | 1999 | 37.80 | |||||||
Vanders | 35.68 | |||||||||
13 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 38.15 | |||||||
Cetus Espoo | 37.53 | |||||||||
14 | Helena Knaapi | 1999 | 38.80 | |||||||
Cetus Espoo | 37.40 | |||||||||
15 | Iida Sihvonen | 1998 | 39.04 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 40.03 | |||||||||
16 | Siiri Salokorpi | 2000 | 40.06 | |||||||
Cetus Espoo | 40.00 | |||||||||
17 | Yvonne Tollander | 1997 | 40.18 | |||||||
Cetus Espoo | 39.76 | |||||||||
18 | Linda Mylly | 1999 | 40.53 | |||||||
Cetus Espoo | 39.97 | |||||||||
19 | Linnea Saarikivi | 2000 | 40.57 | |||||||
Cetus Espoo | 41.41 | |||||||||
20 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 41.18 | |||||||
Simmis Grani | 40.52 | |||||||||
21 | Enni Kanerva | 2000 | 42.12 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 42.06 | |||||||||
22 | Piia Kaivola | 1999 | 43.74 | |||||||
Cetus Espoo | 46.78 | |||||||||
23 | Riikka Yli-Jama | 2000 | 44.81 | |||||||
Salon Uimarit | 42.85 | |||||||||
24 | Emmi Kima | 2000 | 45.00 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 47.05 | |||||||||
25 | Erja Tiljander | 2000 | 47.05 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 46.61 | |||||||||
- | Myra Bengts | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 38.51 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tiia Louhevaara | 1997 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 36.20 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:30 |
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:30 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 47, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Jokinen | 2001 | 33.29 | 1:10.64 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.38 | |||||||||
2 | Eetu Einto | 2001 | 33.69 | 1:13.33 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:15.82 | |||||||||
3 | Elias Herlevi | 2000 | 35.68 | 1:14.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.14 | |||||||||
4 | Petteri Haverinen | 2001 | 35.22 | 1:14.99 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:17.74 | |||||||||
5 | Oskari Rantamäki | 2001 | 36.23 | 1:16.18 | ||||||
Octopus Lohja | 1:18.97 | |||||||||
6 | Kalle Hyttinen | 2001 | 35.30 | 1:16.84 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:14.72 | |||||||||
7 | Timi Torkkel | 2001 | 35.27 | 1:16.96 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.62 | |||||||||
8 | Lauri Krapf | 2001 | 35.96 | 1:18.19 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.81 | |||||||||
9 | Oskari Niemi | 2001 | 36.31 | 1:18.60 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.63 | |||||||||
10 | Niklas Linnanen | 2001 | 36.99 | 1:18.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.13 | |||||||||
11 | Niilo Olander | 2001 | 37.42 | 1:20.04 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:21.32 | |||||||||
12 | Santeri Tuomi | 2001 | 37.24 | 1:20.87 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.62 | |||||||||
13 | Oliver Juursoo | 2001 | 37.34 | 1:21.05 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:22.46 | |||||||||
14 | Aleksi Seger | 2001 | 38.67 | 1:22.89 | ||||||
Octopus Lohja | 1:21.98 | |||||||||
15 | Kasper Vaittinen | 2001 | 38.71 | 1:23.43 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.12 | |||||||||
16 | Teemu Annala | 2001 | 40.01 | 1:23.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.48 | |||||||||
17 | Eetu Partanen | 2001 | 39.09 | 1:25.13 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.53 | |||||||||
18 | Rasmus Backman | 2000 | 40.02 | 1:25.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.76 | |||||||||
19 | Tatu Jentze | 2001 | 40.15 | 1:26.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.02 | |||||||||
20 | Miska Ekström | 2000 | 40.61 | 1:26.53 | ||||||
Octopus Lohja | 1:26.02 | |||||||||
21 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 42.32 | 1:30.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.96 | |||||||||
22 | Herkko Lajas | 2001 | 44.02 | 1:33.64 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:31.14 | |||||||||
- | Christofor Pavlidi | 2001 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:31.30 | |||||||||
Laji 47, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miika Nuorinko | 1996 | 30.75 | 1:06.30 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:05.01 | |||||||||
2 | Tapio Junninen | 1995 | 31.97 | 1:07.92 | ||||||
Vanders | 1:07.06 | |||||||||
3 | Frank Johan Ojarand | 1996 | 32.37 | 1:08.36 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 1:07.89 | |||||||||
4 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 32.11 | 1:09.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.16 | |||||||||
5 | Jonni Aho | 1999 | 33.88 | 1:13.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.69 | |||||||||
6 | Eetu Alitalo | 1999 | 34.30 | 1:13.41 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.19 | |||||||||
7 | Henri Kyyrä | 1999 | 34.11 | 1:13.54 | ||||||
Vanders | 1:11.34 | |||||||||
8 | Lauri Kuitunen | 1998 | 34.64 | 1:16.30 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:17.64 | |||||||||
9 | Joel Vaitilo | 1998 | 36.07 | 1:16.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.31 | |||||||||
10 | Leo Kuusela | 1999 | 36.90 | 1:21.42 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:20.38 | |||||||||
11 | Roope Koski | 1999 | 37.88 | 1:22.00 | ||||||
Octopus Lohja | 1:21.72 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:30 |
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:52 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 48, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Helene Hirvonen | 2001 | 1:15.71 | 2:41.07 | 4:19.20 | 5:33.80 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:25.75 | |||||||||
2 | Venla Suihkonen | 2002 | 1:18.62 | 2:40.69 | 4:22.04 | 5:37.52 | ||||
Octopus Lohja | 5:47.17 | |||||||||
3 | Ida Slöör | 2001 | 1:19.71 | 2:40.74 | 4:22.05 | 5:38.40 | ||||
Cetus Espoo | 5:26.52 | |||||||||
4 | Pinja Paulomo | 2002 | 1:24.54 | 2:55.22 | 4:26.06 | 5:49.83 | ||||
Cetus Espoo | 5:39.68 | |||||||||
5 | Millariina Bruce | 2001 | 1:24.25 | 2:55.50 | 4:33.69 | 5:53.59 | ||||
Uimaseura Aquila | 5:50.24 | |||||||||
6 | Anni Manninen | 2001 | 1:22.24 | 2:55.26 | 4:38.92 | 6:01.40 | ||||
Simmis Wanda | 6:20.49 | |||||||||
7 | Vilma Tuokko | 2002 | 1:33.44 | 3:12.44 | 5:07.23 | 6:34.40 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Linda Merimaa | 2002 | DSQ | SU -> RU | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 48, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emily Lane | 2000 | 1:09.08 | 2:29.84 | 4:03.92 | 5:15.62 | ||||
Stavanger Svømme Club | 5:08.36 | |||||||||
2 | Mirva Kallström | 1999 | 1:09.86 | 2:31.95 | 4:07.15 | 5:18.60 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Ella Aalto | 2000 | 1:20.06 | 2:45.84 | 4:17.64 | 5:29.55 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Noora Tuovinen | 1998 | 1:15.67 | 2:43.45 | 4:23.20 | 5:35.75 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 5:31.67 | |||||||||
5 | Kia Karike | 1999 | 1:17.27 | 2:50.27 | 4:24.28 | 5:43.86 | ||||
Cetus Espoo | 5:43.07 | |||||||||
6 | Anni Halonen | 1999 | 1:19.29 | 2:49.52 | 4:31.16 | 5:49.50 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 5:47.65 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:52 |
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:51 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 49, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kristjan Adamson | 2000 | 28.29 | 1:01.81 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 1:03.39 | |||||||||
2 | Alex Lassila | 2000 | 28.68 | 1:02.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.13 | |||||||||
3 | Markus Marandi | 2000 | 29.82 | 1:03.27 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 1:02.54 | |||||||||
4 | Atte Alila | 2001 | 29.44 | 1:03.92 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:04.28 | |||||||||
5 | Eerikki Laitala | 2001 | 28.94 | 1:04.31 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.55 | |||||||||
6 | Aaron Antikainen | 2001 | 30.11 | 1:04.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.82 | |||||||||
7 | Herman Widbom | 2001 | 30.95 | 1:05.87 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.47 | |||||||||
8 | Taneli Lantta | 2001 | 31.95 | 1:07.18 | ||||||
Vanders | 1:07.04 | |||||||||
9 | Aleksej Belfer | 2000 | 30.62 | 1:07.33 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:10.57 | |||||||||
10 | Saku Suomalainen | 2001 | 31.81 | 1:08.41 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.42 | |||||||||
11 | Petteri Haverinen | 2001 | 31.66 | 1:10.15 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:19.33 | |||||||||
12 | Kasper Envalds | 2001 | 32.68 | 1:10.49 | ||||||
Vanders | 1:13.58 | |||||||||
13 | Harry Zimmermann | 2001 | 32.40 | 1:10.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:12.57 | |||||||||
14 | Veeti Vainionpää | 2001 | 32.27 | 1:11.49 | ||||||
Simmis Wanda | 1:14.59 | |||||||||
15 | Aleksi Helminen | 2001 | 32.04 | 1:11.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:18.90 | |||||||||
16 | Eemil Kylmä | 2001 | 32.34 | 1:11.82 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.14 | |||||||||
17 | Niilo Ukkonen | 2000 | 31.86 | 1:12.54 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:10.52 | |||||||||
18 | Santeri Tuomi | 2001 | 32.60 | 1:13.30 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:12.42 | |||||||||
19 | Aaro Märsylä | 2001 | 33.69 | 1:13.70 | ||||||
Vanders | 1:13.53 | |||||||||
20 | Henri Koski | 2000 | 32.99 | 1:14.28 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:12.44 | |||||||||
- | Elias Herlevi | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.21 | |||||||||
- | Lauri Jämsén | 2000 | DNF | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:06.28 | |||||||||
Laji 49, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuli Jeskanen | 1996 | 27.54 | 59.70 | ||||||
Cetus Espoo | 58.56 | |||||||||
2 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 28.71 | 1:01.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.62 | |||||||||
3 | Henrik Häkkinen | 1998 | 27.95 | 1:02.12 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:02.35 | |||||||||
4 | Daniel Viitikko | 1996 | 28.33 | 1:03.32 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 58.29 | |||||||||
5 | Elias Soukola | 1999 | 29.88 | 1:04.67 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:04.72 | |||||||||
6 | Atte Somero | 1999 | 29.67 | 1:04.79 | ||||||
Lahden Kaleva | 1:05.85 | |||||||||
7 | Arttu Mäki | 1998 | 29.80 | 1:04.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.38 | |||||||||
8 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 31.79 | 1:06.08 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.64 | |||||||||
9 | Niko Somila | 1999 | 30.08 | 1:06.25 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.33 | |||||||||
10 | Alexi Taimela | 1998 | 32.04 | 1:09.65 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:12.37 | |||||||||
11 | Aaro Nygård | 1999 | 32.27 | 1:16.91 | ||||||
Octopus Lohja | 1:15.51 | |||||||||
- | Jani Savander | 1999 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:13.12 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:51 |
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:11 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 50, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nelli Ohvo | 2001 | 35.97 | 1:12.57 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.82 | |||||||||
2 | Siiri Jämsä | 2002 | 35.13 | 1:12.60 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:12.14 | |||||||||
3 | Emilia Flyckt | 2001 | 35.15 | 1:13.74 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.40 | |||||||||
4 | Milla Nikkanen | 2002 | 35.66 | 1:14.06 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:15.11 | |||||||||
5 | Lilli Louhikoski | 2002 | 36.04 | 1:14.67 | ||||||
Vanders | 1:10.52 | |||||||||
6 | Senni Ovaskainen | 2001 | 36.40 | 1:15.07 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:16.24 | |||||||||
7 | Vilma Norja | 2002 | 36.61 | 1:15.52 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.96 | |||||||||
8 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 37.16 | 1:15.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.55 | |||||||||
9 | Aino Pajari | 2001 | 37.12 | 1:15.96 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:16.49 | |||||||||
10 | Mirka Mettinen | 2002 | 37.10 | 1:16.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.89 | |||||||||
11 | Anni Hirvo | 2001 | 36.40 | 1:16.75 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:17.79 | |||||||||
12 | Sofia Hinkka | 2001 | 36.56 | 1:16.76 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:15.25 | |||||||||
13 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 36.84 | 1:16.77 | ||||||
Vanders | 1:14.82 | |||||||||
13 | Elina Jurvanen | 2001 | 37.74 | 1:16.77 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:15.23 | |||||||||
15 | Veera Heikkinen | 2001 | 36.81 | 1:16.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.66 | |||||||||
16 | Emilia Skinnari | 2002 | 37.44 | 1:17.74 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:12.90 | |||||||||
17 | Vilma Uuttu | 2001 | 37.67 | 1:17.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:18.16 | |||||||||
18 | Emma Kotiranta | 2001 | 37.04 | 1:18.00 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.59 | |||||||||
19 | Petra Uusikumpu | 2001 | 37.32 | 1:18.35 | ||||||
Vanders | 1:18.80 | |||||||||
20 | Jonna Vasara | 2002 | 37.56 | 1:18.44 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.68 | |||||||||
21 | Merili Kallas | 2001 | 37.98 | 1:18.45 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:19.59 | |||||||||
22 | Saana Karell | 2002 | 39.04 | 1:19.12 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:18.27 | |||||||||
23 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 38.91 | 1:20.58 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.03 | |||||||||
24 | Aada Pohjala | 2001 | 40.04 | 1:20.80 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:20.43 | |||||||||
25 | Wilma Walther | 2001 | 39.34 | 1:22.22 | ||||||
HTU Stadi | 1:18.98 | |||||||||
26 | Matilda Laurila | 2001 | 40.12 | 1:22.76 | ||||||
Someron Esa | 1:19.75 | |||||||||
27 | Ella Järvelä | 2001 | 40.46 | 1:22.79 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
28 | Negiin Javadi | 2002 | 41.21 | 1:24.40 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.08 | |||||||||
29 | Venla Hämäläinen | 2001 | 40.34 | 1:24.47 | ||||||
Octopus Lohja | 1:28.72 | |||||||||
30 | Riia Hiltunen | 2002 | 40.80 | 1:24.73 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:22.11 | |||||||||
31 | Essi Helle | 2002 | 40.99 | 1:24.76 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:26.48 | |||||||||
32 | Maija Liukkonen | 2001 | 42.46 | 1:25.59 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:32.94 | |||||||||
33 | Anita Mickelsson | 2001 | 40.25 | 1:25.73 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:21.90 | |||||||||
34 | Milli Kosunen | 2002 | 41.74 | 1:26.63 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.46 | |||||||||
35 | Siiri Koskinen | 2002 | 42.20 | 1:27.66 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:27.19 | |||||||||
36 | Sara Rosqvist | 2001 | 42.80 | 1:27.73 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:26.70 | |||||||||
37 | Oona Malinen | 2001 | 44.71 | 1:30.21 | ||||||
Octopus Lohja | 1:26.91 | |||||||||
38 | Melissa Talvio | 2001 | 44.59 | 1:32.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:28.36 | |||||||||
39 | Laura Pitkänen | 2002 | 44.13 | 1:34.62 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:31.51 | |||||||||
40 | Marianne Uusitalo | 2001 | 47.20 | 1:35.71 | ||||||
Octopus Lohja | 1:35.01 | |||||||||
41 | Sanni Luostarinen | 2002 | 49.97 | 1:43.24 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:42.90 | |||||||||
- | Aino Kontiainen | 2002 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.44 | |||||||||
- | Johanna Luukkonen | 2001 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.21 | |||||||||
- | Meri Karttunen | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | 1:20.52 | |||||||||
- | Vilma Hottinen | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | 1:20.35 | |||||||||
Laji 50, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Melek Ayarci | 1999 | 31.43 | 1:03.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:03.14 | |||||||||
2 | Adelia Spångberg | 1999 | 33.67 | 1:08.61 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.52 | |||||||||
3 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 32.76 | 1:08.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 34.04 | 1:08.98 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.33 | |||||||||
5 | Nea Tiesmäki | 2000 | 34.21 | 1:09.69 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.15 | |||||||||
6 | Ronja Mehtonen | 1999 | 34.76 | 1:11.65 | ||||||
Salon Uimarit | 1:08.88 | |||||||||
7 | Alissa Eloranta | 1999 | 35.77 | 1:12.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.03 | |||||||||
8 | Salla Elovirta | 1997 | 34.73 | 1:12.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.84 | |||||||||
9 | Peppi Päiviö | 1999 | 35.26 | 1:13.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.64 | |||||||||
10 | Sara Lehtolainen | 1996 | 34.97 | 1:13.42 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:13.00 | |||||||||
11 | Noora Angelva | 1999 | 36.74 | 1:15.17 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.31 | |||||||||
12 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 36.11 | 1:15.39 | ||||||
Salon Uimarit | 1:12.95 | |||||||||
13 | Saara Vesa | 1999 | 36.81 | 1:15.41 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:13.35 | |||||||||
14 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 37.48 | 1:16.60 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:14.76 | |||||||||
15 | Nadine Medarhri | 2000 | 37.62 | 1:18.69 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.32 | |||||||||
16 | Lia Lehtinen | 1998 | 38.24 | 1:20.18 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:21.36 | |||||||||
17 | Riina Karola | 2000 | 38.36 | 1:21.76 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:18.80 | |||||||||
18 | Linda Mylly | 1999 | 41.29 | 1:25.13 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.96 | |||||||||
19 | Elina Heino | 1999 | 43.38 | 1:29.80 | ||||||
Simmis Grani | 1:24.98 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:11 |
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:19 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 51, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 27.18 | |||||||
Cetus Espoo | 26.45 | |||||||||
2 | Isak Gramén | 2001 | 30.43 | |||||||
Cetus Espoo | 30.23 | |||||||||
3 | Jere Ruuhonen | 2001 | 30.91 | |||||||
Cetus Espoo | 30.45 | |||||||||
4 | Lauri Jämsén | 2000 | 31.22 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.39 | |||||||||
5 | Joona Ruuskanen | 2000 | 31.38 | |||||||
Cetus Espoo | 31.34 | |||||||||
6 | Martti Tervanen | 2000 | 31.80 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.22 | |||||||||
7 | Firas El-Idi | 2001 | 31.81 | |||||||
Lahden Kaleva | 32.69 | |||||||||
8 | Perttu Somero | 2001 | 31.83 | |||||||
Lahden Kaleva | 32.14 | |||||||||
9 | Eetu Einto | 2001 | 32.09 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 31.93 | |||||||||
10 | Joona Salminen | 2000 | 32.69 | |||||||
Cetus Espoo | 32.40 | |||||||||
11 | Veeti Laine | 2000 | 33.09 | |||||||
Cetus Espoo | 35.22 | |||||||||
12 | Veeti Kupari | 2000 | 33.10 | |||||||
Lahden Uimaseura | 33.67 | |||||||||
13 | Niilo Ukkonen | 2000 | 33.21 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 33.53 | |||||||||
14 | Samuli Hartikainen | 2001 | 37.14 | |||||||
Cetus Espoo | 37.74 | |||||||||
Laji 51, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miika Nuorinko | 1996 | 28.86 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Tapio Junninen | 1995 | 29.24 | |||||||
Vanders | 29.36 | |||||||||
3 | Eetu Alitalo | 1999 | 29.76 | |||||||
Cetus Espoo | 29.39 | |||||||||
4 | Antti Leiponen | 1998 | 30.17 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.40 | |||||||||
5 | Miro Juvonen | 1994 | 30.35 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 29.35 | |||||||||
6 | Lassi Ruohonen | 1998 | 30.45 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.81 | |||||||||
7 | Daniel Viitikko | 1996 | 31.26 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.76 | |||||||||
8 | Severi Nieminen | 1999 | 31.56 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 31.15 | |||||||||
9 | Dmitry Nosov | 1998 | 33.02 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 32.94 | |||||||||
10 | Tuomas Herlevi | 1999 | 33.11 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.88 | |||||||||
- | Jani Savander | 1999 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.47 | |||||||||
- | Jon Lundgren | 1998 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 30.89 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:19 |
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:28 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 52, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenny Nieminen | 2001 | 34.96 | 1:16.49 | 1:59.98 | 2:42.54 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:46.77 | |||||||||
2 | Nea Winqvist | 2002 | 35.02 | 1:17.49 | 2:02.83 | 2:52.05 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:48.19 | |||||||||
3 | Raakel Bärlund | 2001 | 32.75 | 1:15.15 | 2:04.53 | 2:52.88 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Siri Auvinen | 2002 | 37.39 | 1:21.20 | 2:08.69 | 2:53.91 | ||||
Cetus Espoo | 2:44.40 | |||||||||
5 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 38.79 | 1:23.34 | 2:12.02 | 2:54.45 | ||||
Cetus Espoo | 2:56.20 | |||||||||
6 | Charlotte Ingberg | 2002 | 33.79 | 1:19.19 | 2:09.51 | 2:56.21 | ||||
Octopus Lohja | 3:00.13 | |||||||||
7 | Viivi Vaajanen | 2002 | 38.40 | 1:26.64 | 2:18.12 | 3:03.12 | ||||
ORCA Helsinki | 2:59.88 | |||||||||
8 | Jenni Rantanen | 2001 | 38.07 | 1:25.53 | 2:16.15 | 3:05.63 | ||||
HTU Stadi | 2:50.72 | |||||||||
9 | Aino-olivia Arola | 2002 | 37.43 | 1:23.75 | 2:14.63 | 3:09.36 | ||||
Uimaseura Aquila | 3:00.95 | |||||||||
10 | Siiri Friman | 2001 | 38.58 | 1:26.97 | 2:19.04 | 3:12.95 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:09.23 | |||||||||
- | Julia Salminen | 2002 | DNF | |||||||
Lahden Uimaseura | 3:12.84 | |||||||||
Laji 52, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Kotonen | 1997 | 33.15 | 1:10.58 | 1:48.65 | 2:25.98 | ||||
Cetus Espoo | 2:24.14 | |||||||||
2 | Sohvi Nenonen | 1999 | 32.14 | 1:08.85 | 1:47.31 | 2:27.54 | ||||
Cetus Espoo | 2:22.70 | |||||||||
3 | Daniela Nummi | 2000 | 36.42 | 1:18.95 | 2:04.69 | 2:55.90 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:48.46 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:28 |
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:45 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 53, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Jokinen | 2001 | 30.89 | 1:11.14 | 1:51.49 | 2:25.34 | ||||
Cetus Espoo | 2:25.85 | |||||||||
2 | Roni Kallström | 2001 | 31.69 | 1:07.92 | 1:53.58 | 2:25.67 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Kristjan Adamson | 2000 | 28.14 | 1:07.84 | 1:53.70 | 2:26.08 | ||||
Kalevi Ujumiskool | 2:27.76 | |||||||||
4 | Lassi Grönroos | 2000 | 29.89 | 1:07.69 | 1:52.57 | 2:28.51 | ||||
Salon Uimarit | 2:31.89 | |||||||||
5 | Eemeli Raninen | 2001 | 30.93 | 1:07.37 | 1:54.65 | 2:29.14 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:31.27 | |||||||||
6 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 31.48 | 1:12.41 | 1:57.74 | 2:30.19 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:24.98 | |||||||||
7 | Atte Pennanen | 2001 | 32.85 | 1:13.88 | 1:56.22 | 2:32.35 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:32.89 | |||||||||
8 | Atte Alila | 2001 | 31.03 | 1:13.22 | 1:59.22 | 2:33.68 | ||||
Uimaseura Aquila | 2:34.99 | |||||||||
9 | Kasper Vaittinen | 2001 | 34.05 | 1:10.15 | 1:57.57 | 2:33.78 | ||||
Cetus Espoo | 2:39.62 | |||||||||
10 | Otso Helstelä | 2000 | 32.82 | 1:15.14 | 2:02.38 | 2:37.67 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:37.96 | |||||||||
11 | Santeri Tuomi | 2001 | 33.06 | 1:15.03 | 2:00.28 | 2:38.81 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:40.25 | |||||||||
12 | Harald Åström | 2001 | 36.45 | 1:19.15 | 2:03.67 | 2:39.89 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:43.21 | |||||||||
13 | Jon Byskov | 2000 | 35.80 | 1:19.21 | 2:04.13 | 2:40.21 | ||||
Nurmijärven Uinti | 2:40.28 | |||||||||
14 | Kristoffer Kulju | 2001 | 35.91 | 1:19.06 | 2:06.47 | 2:42.73 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:49.48 | |||||||||
15 | Atso Iivanainen | 2000 | 35.74 | 1:21.18 | 2:09.67 | 2:43.97 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:46.16 | |||||||||
16 | Eetu Partanen | 2001 | 35.38 | 1:21.60 | 2:11.93 | 2:50.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Kasper Nyman | 2001 | 38.92 | 1:23.16 | 2:13.99 | 2:52.62 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:51.10 | |||||||||
- | Eemil Kylmä | 2001 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | 2:45.01 | |||||||||
Laji 53, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Frank Johan Ojarand | 1996 | 28.42 | 1:02.76 | 1:40.97 | 2:11.39 | ||||
Kalevi Ujumiskool | 2:11.99 | |||||||||
2 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 28.30 | 1:01.21 | 1:41.61 | 2:12.11 | ||||
Cetus Espoo | 2:09.58 | |||||||||
3 | Mikko Pesso | 1997 | 28.06 | 1:03.42 | 1:43.14 | 2:16.18 | ||||
Cetus Espoo | 2:14.08 | |||||||||
4 | Lassi Ohtonen | 1992 | 29.20 | 1:10.18 | 1:47.76 | 2:20.12 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Topias Vainio | 1997 | 28.87 | 1:04.06 | 1:48.94 | 2:21.50 | ||||
Cetus Espoo | 2:20.18 | |||||||||
6 | Jonni Aho | 1999 | 30.22 | 1:11.15 | 1:52.11 | 2:24.99 | ||||
Cetus Espoo | 2:20.06 | |||||||||
7 | Santeri Huhtala | 1998 | 31.21 | 1:10.68 | 1:53.80 | 2:25.45 | ||||
Cetus Espoo | 2:28.75 | |||||||||
8 | Henrik Häkkinen | 1998 | 30.15 | 1:09.77 | 1:53.53 | 2:25.62 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:23.29 | |||||||||
9 | Joonas Kotiranta | 1998 | 31.96 | 1:11.74 | 1:57.28 | 2:31.37 | ||||
Cetus Espoo | 2:29.00 | |||||||||
10 | Miika Mäentaus | 1998 | 32.87 | 1:12.49 | 2:01.49 | 2:38.42 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Henri Kyyrä | 1999 | 32.44 | 1:18.25 | 2:01.78 | 2:38.51 | ||||
Vanders | 2:26.98 | |||||||||
12 | Lauri Kuitunen | 1998 | 30.39 | 1:14.18 | 2:00.43 | 2:39.34 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:33.10 | |||||||||
13 | Antti Lehtinen | 1999 | 34.97 | 1:15.45 | 2:04.74 | 2:41.07 | ||||
Cetus Espoo | 2:37.03 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:45 |
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:03 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 54, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cia Wacklin | 2001 | 1:10.25 | 2:25.22 | 3:40.13 | 4:53.88 | ||||
Cetus Espoo | 4:56.40 | |||||||||
2 | Veera Saarelainen | 2002 | 1:13.15 | 2:32.21 | 3:49.65 | 5:05.06 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 5:38.38 | |||||||||
3 | Vilma Uuttu | 2001 | 1:12.14 | 2:30.68 | 3:50.43 | 5:07.27 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:06.22 | |||||||||
4 | Oona Siltala | 2002 | 1:14.56 | 2:34.18 | 3:53.09 | 5:09.98 | ||||
Cetus Espoo | 5:34.28 | |||||||||
5 | Vera Vartiainen | 2002 | 1:11.80 | 2:31.49 | 3:52.92 | 5:10.52 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 5:21.50 | |||||||||
6 | Venla Salminen | 2002 | 1:12.82 | 2:32.15 | 3:53.03 | 5:11.92 | ||||
Cetus Espoo | 5:01.29 | |||||||||
7 | Celine Abrahamsen | 2001 | 1:11.79 | 2:31.48 | 3:52.99 | 5:12.78 | ||||
Stavanger Svømme Club | 4:57.12 | |||||||||
8 | Tia Haikarinen | 2002 | 1:14.39 | 2:35.16 | 3:57.45 | 5:20.04 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | 5:40.56 | |||||||||
9 | Ella Haravuori | 2002 | 1:17.71 | 2:43.11 | 4:09.10 | 5:30.68 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 5:35.36 | |||||||||
10 | Noona Rantanen | 2002 | 1:17.95 | 2:42.85 | 4:07.46 | 5:31.78 | ||||
Vanders | 5:34.18 | |||||||||
11 | Nelli Peltoniemi | 2002 | 1:21.70 | 2:53.39 | 4:23.06 | 5:49.65 | ||||
Cetus Espoo | 6:04.76 | |||||||||
12 | Vilma Tuokko | 2002 | 1:24.12 | 2:55.23 | 4:25.75 | 5:52.36 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Linda Merimaa | 2002 | 1:24.04 | 2:59.42 | 4:33.70 | 6:03.18 | ||||
Lahden Uimaseura | 6:05.23 | |||||||||
Laji 54, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 1:03.72 | 2:11.62 | 3:20.78 | 4:28.67 | ||||
Nummelan Kisaajat | 4:41.70 | |||||||||
2 | Sophia Lindeberg | 2000 | 1:09.68 | 2:23.79 | 3:38.24 | 4:51.90 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 4:47.32 | |||||||||
3 | Aino Räike | 1999 | 1:10.33 | 2:25.51 | 3:40.10 | 4:52.84 | ||||
Salon Uimarit | 5:03.56 | |||||||||
4 | Roosa Nieminen | 1999 | 1:11.19 | 2:26.92 | 3:43.23 | 5:00.07 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 4:56.95 | |||||||||
5 | Annika Laihonen | 1997 | 1:10.76 | 2:27.64 | 3:46.65 | 5:05.88 | ||||
Nummelan Kisaajat | 4:47.71 | |||||||||
6 | Siiri Salokorpi | 2000 | 1:12.48 | 2:32.15 | 3:53.00 | 5:11.88 | ||||
Cetus Espoo | 5:10.68 | |||||||||
7 | Marianne Lehvilä | 1999 | 1:16.48 | 2:38.35 | 3:59.99 | 5:17.32 | ||||
Simmis Grani | 5:23.67 | |||||||||
8 | Aino Pere | 2000 | 1:14.65 | 2:36.95 | 4:01.04 | 5:23.19 | ||||
Cetus Espoo | 5:23.86 | |||||||||
9 | Piia Kaivola | 1999 | 1:23.91 | 2:55.90 | 4:26.56 | 5:53.11 | ||||
Cetus Espoo | 6:06.20 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:03 |
Tulokset Laji 55 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:05 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 55, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 24.24 | |||||||
Cetus Espoo | 24.03 | |||||||||
2 | Aleksej Belfer | 2000 | 25.72 | |||||||
ORCA Helsinki | 25.56 | |||||||||
3 | Henri Koski | 2000 | 26.25 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 26.75 | |||||||||
4 | Markus Marandi | 2000 | 26.27 | |||||||
Kalevi Ujumiskool | 25.59 | |||||||||
5 | Petteri Haverinen | 2001 | 26.58 | |||||||
Lahden Uimaseura | 26.74 | |||||||||
6 | Alex Lassila | 2000 | 26.64 | |||||||
Cetus Espoo | 26.75 | |||||||||
7 | Oskari Rantamäki | 2001 | 26.77 | |||||||
Octopus Lohja | 27.60 | |||||||||
8 | Santeri Hulkko | 2000 | 26.80 | |||||||
Lahden Uimaseura | 27.01 | |||||||||
9 | Jere Ruuhonen | 2001 | 26.89 | |||||||
Cetus Espoo | 27.15 | |||||||||
10 | Martti Tervanen | 2000 | 27.00 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.62 | |||||||||
11 | Tuomas Jokinen | 2001 | 27.35 | |||||||
Cetus Espoo | 27.09 | |||||||||
12 | Eemil Kylmä | 2001 | 27.59 | |||||||
Cetus Espoo | 28.68 | |||||||||
13 | Veeti Laine | 2000 | 27.62 | |||||||
Cetus Espoo | 27.98 | |||||||||
14 | Teemu Annala | 2001 | 27.74 | |||||||
Cetus Espoo | 28.91 | |||||||||
15 | Ruslan Panschin | 2001 | 27.97 | |||||||
ORCA Helsinki | 28.91 | |||||||||
16 | Firas El-Idi | 2001 | 28.04 | |||||||
Lahden Kaleva | 27.61 | |||||||||
17 | Veeti Vainionpää | 2001 | 28.27 | |||||||
Simmis Wanda | 28.15 | |||||||||
18 | Herkko Lajas | 2001 | 28.73 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 30.59 | |||||||||
19 | Ivan Turbin | 2001 | 28.78 | |||||||
Cetus Espoo | 29.42 | |||||||||
20 | Aaro Märsylä | 2001 | 29.92 | |||||||
Vanders | 30.01 | |||||||||
21 | Miska Ekström | 2000 | 29.96 | |||||||
Octopus Lohja | 29.81 | |||||||||
22 | Oliver Juursoo | 2001 | 30.50 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 29.59 | |||||||||
23 | Rasmus Rutanen | 2001 | 39.34 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 36.89 | |||||||||
Laji 55, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Ohtonen | 1992 | 24.57 | |||||||
Cetus Espoo | 24.46 | |||||||||
2 | Juho Seppälä | 1999 | 25.20 | |||||||
Simmis Wanda | 24.94 | |||||||||
3 | Antti Leiponen | 1998 | 25.64 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 25.27 | |||||||||
4 | Tapio Junninen | 1995 | 26.00 | |||||||
Vanders | 25.87 | |||||||||
5 | Leo Kuusela | 1999 | 26.06 | |||||||
Uimaseura Aquila | 26.25 | |||||||||
6 | Tuomas Herlevi | 1999 | 26.09 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 25.84 | |||||||||
7 | Daniel Viitikko | 1996 | 26.12 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 25.74 | |||||||||
8 | Atte Somero | 1999 | 26.22 | |||||||
Lahden Kaleva | 26.10 | |||||||||
9 | Esa Paavilainen | 1997 | 26.46 | |||||||
Cetus Espoo | 26.01 | |||||||||
10 | Dmitry Nosov | 1998 | 26.62 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 27.10 | |||||||||
11 | Rasmus Virta | 1998 | 27.09 | |||||||
Cetus Espoo | 26.75 | |||||||||
12 | Jon Lundgren | 1998 | 27.19 | |||||||
Simmis Wanda | 26.74 | |||||||||
13 | Severi Nieminen | 1999 | 27.35 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 27.94 | |||||||||
14 | Arttu Mäki | 1998 | 27.44 | |||||||
Cetus Espoo | 27.46 | |||||||||
15 | Miika Mäentaus | 1998 | 27.49 | |||||||
Cetus Espoo | 27.34 | |||||||||
16 | Lassi Ruohonen | 1998 | 27.62 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.78 | |||||||||
17 | Joel Vaitilo | 1998 | 28.04 | |||||||
Cetus Espoo | 28.62 | |||||||||
18 | Alexi Taimela | 1998 | 28.37 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 28.83 | |||||||||
19 | Roope Koski | 1999 | 28.59 | |||||||
Octopus Lohja | 28.38 | |||||||||
- | Frans Antila | 1998 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 28.54 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:05 |
Tulokset Laji 56 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 56, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 38.33 | 1:20.09 | 2:01.73 | 2:42.78 | ||||
Cetus Espoo | 2:39.13 | |||||||||
2 | Sara Mustonen | 2002 | 37.16 | 1:19.90 | 2:03.55 | 2:47.90 | ||||
Cetus Espoo | 2:49.72 | |||||||||
3 | Annika Tietz | 2001 | 38.05 | 1:23.05 | 2:08.91 | 2:54.98 | ||||
HTU Stadi | 2:50.64 | |||||||||
4 | Saija Mikkonen | 2001 | 40.71 | 1:26.22 | 2:13.21 | 2:58.69 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 2:53.90 | |||||||||
5 | Nella Korpela | 2002 | 42.06 | 1:30.00 | 2:17.03 | 3:03.06 | ||||
Cetus Espoo | 3:06.35 | |||||||||
6 | Verna Rostedt | 2002 | 41.23 | 1:28.33 | 2:15.51 | 3:03.38 | ||||
Cetus Espoo | 3:04.61 | |||||||||
7 | Tuisku Grundström | 2002 | 41.58 | 1:29.89 | 2:18.04 | 3:07.31 | ||||
Vanders | 3:02.51 | |||||||||
8 | Milla Nikkanen | 2002 | 40.95 | 1:29.17 | 2:19.25 | 3:07.50 | ||||
Nurmijärven Uinti | 3:06.10 | |||||||||
9 | Anni Hirvo | 2001 | 40.83 | 1:28.14 | 2:17.66 | 3:07.53 | ||||
Tuusulan Uimaseura | 3:03.83 | |||||||||
10 | Helene Hirvonen | 2001 | 41.38 | 1:30.28 | 2:19.42 | 3:07.76 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Martta Kitinoja | 2001 | 41.72 | 1:30.84 | 2:20.12 | 3:08.03 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:07.18 | |||||||||
12 | Pippi Nordström | 2001 | 40.45 | 1:27.98 | 2:18.46 | 3:09.79 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:57.99 | |||||||||
13 | Maija Liukkonen | 2001 | 42.51 | 1:31.37 | 2:22.19 | 3:10.89 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 3:04.15 | |||||||||
14 | Sarah Tepponen | 2001 | 43.00 | 1:32.29 | 2:23.32 | 3:13.24 | ||||
Helsingin Uimarit | 3:13.57 | |||||||||
15 | Jonna Vasara | 2002 | 42.25 | 1:31.22 | 2:23.45 | 3:13.25 | ||||
Cetus Espoo | 3:05.88 | |||||||||
16 | Jenny Kareinen | 2002 | 42.04 | 1:32.17 | 2:24.44 | 3:18.04 | ||||
Keravan Uimarit | 3:09.34 | |||||||||
17 | Sini Hirvonen | 2001 | 44.46 | 1:34.58 | 2:26.25 | 3:18.39 | ||||
Cetus Espoo | 3:14.08 | |||||||||
18 | Aino Lehtinen | 2001 | 47.33 | 1:41.32 | 2:37.14 | 3:29.37 | ||||
Cetus Espoo | 3:25.07 | |||||||||
19 | Kiira Vuorinen | 2001 | 47.08 | 1:40.86 | 2:36.78 | 3:32.19 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 3:26.75 | |||||||||
Laji 56, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 36.84 | 1:16.83 | 1:57.10 | 2:38.19 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:35.86 | |||||||||
2 | Helene Baxter | 2000 | 36.34 | 1:18.17 | 2:00.21 | 2:42.71 | ||||
Stavanger Svømme Club | 2:48.39 | |||||||||
3 | Maija Hirvo | 1997 | 37.82 | 1:19.31 | 2:02.13 | 2:46.63 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:44.98 | |||||||||
4 | Julia Korva | 1999 | 39.00 | 1:21.90 | 2:05.98 | 2:48.96 | ||||
Octopus Lohja | 2:49.22 | |||||||||
5 | Fanny Nyström | 1999 | 37.25 | 1:19.96 | 2:04.68 | 2:49.30 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:51.45 | |||||||||
6 | Riina Strengell | 1997 | 37.63 | 1:20.79 | 2:05.15 | 2:50.34 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Lise Chevalier | 2000 | 38.80 | 1:22.05 | 2:06.85 | 2:50.72 | ||||
Stavanger Svømme Club | 2:43.58 | |||||||||
8 | Myra Bengts | 2000 | 40.46 | 1:25.27 | 2:11.86 | 2:58.24 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.69 | |||||||||
9 | Marilla Parhiala | 2000 | 40.25 | 1:25.70 | 2:12.30 | 2:58.63 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:57.46 | |||||||||
10 | Linnea Saarikivi | 2000 | 43.06 | 1:31.58 | 2:22.10 | 3:10.77 | ||||
Cetus Espoo | 3:18.28 | |||||||||
11 | Emmi Kima | 2000 | 47.86 | 1:42.08 | 2:35.50 | 3:31.89 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 57 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:28 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 57, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Hynynen | 2001 | 32.17 | 1:08.73 | 1:46.53 | 2:22.90 | ||||
Salon Uimarit | 2:20.98 | |||||||||
2 | Veeti Haikonen | 2001 | 32.53 | 1:08.93 | 1:46.79 | 2:23.34 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:25.58 | |||||||||
3 | Perttu Somero | 2001 | 33.07 | 1:10.07 | 1:48.73 | 2:25.84 | ||||
Lahden Kaleva | 2:25.52 | |||||||||
4 | Isak Gramén | 2001 | 33.11 | 1:09.57 | 1:48.10 | 2:25.95 | ||||
Cetus Espoo | 2:19.22 | |||||||||
5 | Timi Torkkel | 2001 | 35.49 | 1:14.27 | 1:53.75 | 2:32.85 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:35.80 | |||||||||
6 | Aleksi Helminen | 2001 | 36.13 | 1:15.40 | 1:55.28 | 2:34.47 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:29.49 | |||||||||
7 | Harry Zimmermann | 2001 | 34.85 | 1:14.62 | 1:56.81 | 2:35.43 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Ville Särkkä | 2000 | 36.15 | 1:16.47 | 1:58.52 | 2:37.51 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:35.42 | |||||||||
9 | Henrik Martola | 2000 | 38.59 | 1:20.76 | 2:04.38 | 2:45.56 | ||||
Cetus Espoo | 2:43.96 | |||||||||
10 | Ville Lauslahti | 2001 | 37.82 | 1:20.75 | 2:04.87 | 2:46.34 | ||||
Cetus Espoo | 2:47.36 | |||||||||
11 | Kristoffer Kulju | 2001 | 40.66 | 1:24.35 | 2:08.74 | 2:49.63 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:48.54 | |||||||||
12 | Samuli Hartikainen | 2001 | 40.44 | 1:27.44 | 2:13.95 | 2:58.00 | ||||
Cetus Espoo | 2:58.01 | |||||||||
Laji 57, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Soukola | 1999 | 36.83 | 1:16.78 | 1:57.73 | 2:37.76 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:28 |
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 58, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nea Winqvist | 2002 | 30.93 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 30.95 | |||||||||
2 | Mirka Mettinen | 2002 | 31.87 | |||||||
Cetus Espoo | 32.57 | |||||||||
3 | Pinja Paulomo | 2002 | 32.67 | |||||||
Cetus Espoo | 33.16 | |||||||||
4 | Siiri Jämsä | 2002 | 33.27 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 33.16 | |||||||||
5 | Vilma Hottinen | 2002 | 33.30 | |||||||
Vanders | 35.09 | |||||||||
6 | Elina Jurvanen | 2001 | 33.56 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 33.26 | |||||||||
7 | Anni Manninen | 2001 | 33.80 | |||||||
Simmis Wanda | 34.06 | |||||||||
8 | Liia Louhikoski | 2001 | 34.20 | |||||||
Vanders | 34.72 | |||||||||
9 | Vilma Norja | 2002 | 34.45 | |||||||
Cetus Espoo | 34.57 | |||||||||
10 | Agneta Kallas | 2002 | 34.57 | |||||||
Vanders | 34.54 | |||||||||
11 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 35.05 | |||||||
Cetus Espoo | 34.86 | |||||||||
12 | Veera Saarelainen | 2002 | 35.31 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 34.40 | |||||||||
13 | Anita Mickelsson | 2001 | 36.18 | |||||||
ORCA Helsinki | 35.00 | |||||||||
14 | Tia Haikarinen | 2002 | 36.33 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 35.98 | |||||||||
15 | Aino Pajari | 2001 | 36.60 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 35.46 | |||||||||
16 | Sini Hirvonen | 2001 | 36.73 | |||||||
Cetus Espoo | 36.46 | |||||||||
17 | Nelli Peltoniemi | 2002 | 36.93 | |||||||
Cetus Espoo | 40.66 | |||||||||
18 | Cami Wacklin | 2002 | 38.59 | |||||||
Cetus Espoo | 41.17 | |||||||||
19 | Ida Nuppola | 2002 | 39.10 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 39.14 | |||||||||
20 | Alessia Omeri | 2001 | 46.00 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Mariel Mylly | 2001 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.56 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sanni Ylösmäki | 2002 | DSQ | |||||||
Someron Esa | 36.33 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 58, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Eloranta | 1997 | 29.33 | |||||||
Cetus Espoo | 29.48 | |||||||||
2 | Sini Koivu | 1999 | 29.34 | |||||||
Cetus Espoo | 29.29 | |||||||||
3 | Kelli Marie Missik | 1999 | 30.12 | |||||||
Kalevi Ujumiskool | 29.89 | |||||||||
4 | Noora Angelva | 1999 | 30.37 | |||||||
Cetus Espoo | 30.84 | |||||||||
5 | Emily Lane | 2000 | 31.12 | |||||||
Stavanger Svømme Club | 30.87 | |||||||||
6 | Suvi Taskinen | 1998 | 31.13 | |||||||
Vanders | 31.77 | |||||||||
7 | Tiia Louhevaara | 1997 | 31.61 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Iida Sihvonen | 1998 | 32.14 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 31.33 | |||||||||
9 | Saara Vesa | 1999 | 32.18 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Vilma Venäläinen | 1996 | 32.21 | |||||||
Vanders | 31.64 | |||||||||
11 | Emma Ingberg | 1999 | 32.24 | |||||||
Vanders | 32.91 | |||||||||
12 | Katja Malmi | 1998 | 32.35 | |||||||
Vanders | 31.99 | |||||||||
13 | Hanni Pratsch | 1999 | 32.52 | |||||||
Cetus Espoo | 32.36 | |||||||||
14 | Daniela Helanne | 2000 | 32.93 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 32.36 | |||||||||
15 | Sofia Lehtinen | 2000 | 32.99 | |||||||
Cetus Espoo | 33.24 | |||||||||
16 | Lia Lehtinen | 1998 | 33.07 | |||||||
ORCA Helsinki | 33.89 | |||||||||
17 | Kia Karike | 1999 | 33.16 | |||||||
Cetus Espoo | 34.58 | |||||||||
18 | Marianne Lehvilä | 1999 | 33.54 | |||||||
Simmis Grani | 32.87 | |||||||||
19 | Marie Tuominen | 2000 | 34.29 | |||||||
Vanders | 35.45 | |||||||||
20 | Satu Mäkinen | 1997 | 34.72 | |||||||
Octopus Lohja | 34.52 | |||||||||
21 | Fanny Virtanen | 2000 | 34.82 | |||||||
Cetus Espoo | 33.85 | |||||||||
22 | Helena Knaapi | 1999 | 36.65 | |||||||
Cetus Espoo | 35.79 | |||||||||
23 | Erja Tiljander | 2000 | 38.61 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.35 | |||||||||
24 | Jennetta Silvennoinen | 2000 | 40.05 | |||||||
Cetus Espoo | 41.05 | |||||||||
25 | Elina Heino | 1999 | 40.23 | |||||||
Simmis Grani | 37.71 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:40 |