2018-09-18   23:28:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Laviaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:52   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Aalto  2002      27.97  59.07  1:32.45    2:06.27   
  Cetus Espoo  2:05.14                 
                     
Oscar Skjäl  2002      29.37  1:02.62  1:37.57    2:12.21   
  Cetus Espoo  2:16.46                 
                     
Leo Mikkonen  2002      30.86  1:07.06  1:44.31    2:18.91   
  Cetus Espoo  2:18.38                 
                     
Mikael Virtanen  2002      30.48  1:05.95  1:42.76    2:19.28   
  Riihimäen Uimaseura  2:20.17                 
                     
Valtteri Taskinen  2002      31.85  1:07.84  1:44.22    2:19.33   
  Oulun Uinti 1906  2:20.75                 
                     
Roope Tsutsunen  2002      32.21  1:08.88  1:46.10    2:21.93   
  Lahden Uimaseura  2:27.73                 
                     
Touko Luukkonen  2002      32.00  1:07.84  1:45.11    2:22.32   
  Helsingin Uimarit  2:27.74                 
                     
Rasmus Söderholm  2002      32.55  1:09.12  1:46.51    2:22.79   
  Helsingfors Simsällskap  2:24.66                 
                     
Benjamin Kangas  2002      33.26  1:09.59  1:46.62    2:23.08   
  Haminan Uimaseura                   
                     
10  Mathias Lindfors  2002      32.05  1:08.61  1:46.92    2:23.85   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:26.44                 
                     
11  Joel Korhonen  2002      32.76  1:09.82  1:49.51    2:25.24   
  Helsingin Uimarit  2:32.90                 
                     
12  Veikka Saren  2002      33.97  1:11.42  1:49.81    2:27.00   
  Someron Esa                   
                     
13  Aaro Hämäläinen  2002      33.51  1:11.72  1:50.64    2:27.87   
  Lahden Uimaseura  2:28.12                 
                     
14  Eetu Koskinen  2002      33.47  1:11.43  1:50.46    2:28.15   
  Lahden Uimaseura  2:33.73                 
                     
15  Kalle Kauppinen  2002      34.35  1:13.89  1:54.68    2:33.24   
  ORCA Helsinki  2:35.14                 
                     
16  Valle Joenranta  2002      35.21  1:14.49  1:55.73    2:33.64   
  Lahden Uimaseura  2:33.10                 
                     
17  Max Åström  2002      33.85  1:13.34  1:55.01    2:33.88   
  Cetus Espoo  2:38.67                 
                     
18  Tino Lukkaroinen  2002      35.11  1:14.57  1:55.83    2:34.46   
  Riihimäen Uimaseura  2:36.18                 
                     
19  Martti Rautell  2002      35.46  1:16.42  1:56.76    2:34.58   
  Octopus Lohja  2:38.02                 
                     
20  Nikas Daniel Krjukov  2002      35.62  1:15.46  1:56.89    2:34.95   
  Lahden Uimaseura  2:37.59                 
                     
21  Elmeri Helander  2002      35.91  1:16.28  1:57.35    2:35.39   
  Lahden Uimaseura  2:38.02                 
                     
22  Olavi Saarinen  2002      34.55  1:15.01  1:55.64    2:36.45   
  Helsingfors Simsällskap  2:41.82                 
                     
23  Pyry Talvitie  2002      35.63  1:16.61  1:59.29    2:38.49   
  Gladius Kirkkonummi  2:58.80                 
                     
24  Matias Ola  2002      35.10  1:15.30  1:58.17    2:41.91   
  ORCA Helsinki  2:37.93                 
                     
25  Lasse Saarinen  2002      35.16  1:16.40  2:01.56    2:45.98   
  Octopus Lohja  2:57.72                 
                     
26  Elias Jääskeläinen  2002      39.43  1:23.50  2:08.21    2:46.06   
  Cetus Espoo  2:41.41                 
                     
27  Severi Vilkko  2002      36.15  1:18.70  2:05.91    2:51.25   
  Gladius Kirkkonummi  2:55.56                 
                     
28  Sebastian Stenbacka  2002      39.24  1:25.07  2:09.80    2:52.19   
  Octopus Lohja  2:52.97                 
                     
29  Emil Strandell  2002      37.00  1:18.99  2:05.43    2:52.57   
  Gladius Kirkkonummi  2:53.85                 
                     
30  Heikki Väkeväinen  2002      37.92  1:23.97  2:12.66    2:57.71   
  Gladius Kirkkonummi  2:59.06                 
                     
31  Topias Ojanen  2002      37.76  1:22.41  2:11.38    2:59.87   
  Riihimäen Uimaseura  3:14.19                 
                     
32  Topi Havo  2002      39.85  1:26.14  2:14.36    3:00.41   
  Helsingfors Simsällskap  2:54.10                 
                     
33  Tuomas Tolppala  2002      40.69  1:28.66  2:17.45    3:02.95   
  ORCA Helsinki  3:06.58                 
                     
34  Aaron Utulahti  2002      39.30  1:27.09  2:19.09    3:07.56   
  Nummelan Kisaajat  3:01.20                 
                     
Max Eriksson  2002              DNS   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:35.47                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:52 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003      31.98  1:07.96  1:44.36    2:18.91   
  Gladius Kirkkonummi  2:26.14                 
                     
Juulia Käräjämies  2003      32.35  1:08.40  1:46.28    2:23.70   
  Nummelan Kisaajat  2:25.15                 
                     
Emma Johansson  2003      33.21  1:10.61  1:49.26    2:27.20   
  Cetus Espoo  2:32.88                 
                     
Milla Hyttinen  2003      33.74  1:10.75  1:49.97    2:27.72   
  Helsingfors Simsällskap  2:25.07                 
                     
Tilda Selonen  2003      34.70  1:13.10  1:52.66    2:29.78   
  Helsingin Uimarit  2:40.47                 
                     
Kaarin Rapinoja  2003      34.10  1:12.75  1:52.31    2:30.33   
  Cetus Espoo  2:38.37                 
                     
Julia Sairanen  2003      35.31  1:15.44  1:55.07    2:31.23   
  Lahden Uimaseura  2:30.36                 
                     
Hilla Kuuva  2003      34.50  1:14.40  1:53.98    2:32.57   
  Lappeenrannan Uimarit  2:35.08                 
                     
Essi Salokorpi  2003      36.30  1:15.58  1:55.71    2:34.10   
  Cetus Espoo  2:33.83                 
                     
10  Lotta Lehtoila  2003      34.11  1:13.18  1:54.76    2:34.54   
  ORCA Helsinki  2:36.21                 
                     
11  Milla-lotta Tapanainen  2003      36.16  1:15.46  1:56.14    2:35.33   
  Cetus Espoo  2:31.89                 
                     
12  Winona Forslund  2003      36.18  1:18.00  2:00.37    2:40.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:45.65                 
                     
13  Emmi Partanen  2003      35.05  1:16.38  1:59.65    2:41.26   
  Cetus Espoo  2:41.53                 
                     
14  Emilia Hokkanen  2003      37.66  1:20.15  2:02.94    2:42.63   
  Lahden Uimaseura  2:52.88                 
                     
15  Cinja Åvist  2003      35.19  1:18.17  2:02.18    2:44.44   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
16  Diana Seiger  2003      36.77  1:19.80  2:03.79    2:44.53   
  Cetus Espoo  2:53.29                 
                     
17  Saima Huovinen  2003      37.86  1:19.18  2:03.19    2:45.20   
  Helsingin Uimarit  2:43.33                 
                     
18  Ronja Hellberg  2003      37.95  1:20.86  2:05.84    2:45.71   
  Riihimäen Uimaseura  2:48.20                 
                     
19  Siiri Pitkänen  2003      37.74  1:20.41  2:04.18    2:46.42   
  Lappeenrannan Uimarit  2:46.29                 
                     
20  Annika Alanen  2003      36.93  1:20.75  2:05.92    2:48.90   
  Helsingfors Simsällskap  2:55.56                 
                     
21  Silja Hieto  2003      39.61  1:23.44  2:08.77    2:50.20   
  Swimming Team Riksu                   
                     
22  Vilma Tikka  2003      38.87  1:22.53  2:07.62    2:50.36   
  Lappeenrannan Uimarit  2:57.57                 
                     
23  Enni Silvennoinen  2003      39.34  1:23.36  2:07.99    2:51.18   
  Riihimäen Uimaseura  2:53.31                 
                     
24  Kreetta Uusitalo  2003      37.23  1:20.59  2:06.47    2:52.21   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:56.95                 
                     
25  Sanna Valkonen  2003      40.54  1:26.79  2:12.85    2:56.75   
  Cetus Espoo  2:56.46                 
                     
26  Liisa Penttinen  2003      38.11  1:23.41  2:10.91    2:56.95   
  Nummelan Kisaajat  2:47.43                 
                     
27  Ella Pitkäkangas  2003      39.87  1:25.48  2:12.29    2:57.60   
  Vanders  2:53.03                 
                     
28  Delia Helena Aho  2003      40.70  1:27.77  2:15.76    2:59.09   
  Cetus Espoo  3:09.69                 
                     
29  Yasmin Ais  2003      39.73  1:26.37  2:15.48    3:00.85   
  ORCA Helsinki  3:24.02                 
                     
30  Helmi Rönnholm  2003      42.17  1:29.19  2:17.09    3:01.84   
  Cetus Espoo  2:59.03                 
                     
31  Nea Kovalainen  2003      42.85  1:30.16  2:19.92    3:06.35   
  ORCA Helsinki  3:18.63                 
                     
32  Kedilyn Pulk  2003      41.34  1:28.45  2:19.36    3:08.52   
  Cetus Espoo  3:21.98                 
                     
33  Saana Tertsunen  2003      39.69  1:28.05  2:19.54    3:08.97   
  Riihimäen Uimaseura  3:17.99                 
                     
34  Kia Kivelä  2003      43.07  1:33.77  2:26.98    3:17.85   
  Nummelan Kisaajat  3:25.41                 
                     
35  Kiira Tulkki  2003      45.75  1:39.15  2:32.64    3:23.32   
  Haminan Uimaseura  3:23.65                 
                     
Nea Grundström  2003              DNS   
  Cetus Espoo  3:08.57                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:09 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:08   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004              30.35   
  Lahden Uimaseura  30.63                 
Onni Äijälä  2004              31.07   
  Hyvinkään Uimaseura  30.66                 
Taavi Backman  2004              32.62   
  Lahden Uimaseura  33.20                 
Max Dahl  2005              33.36   
  Cetus Espoo  35.24                 
Akseli Leppänen  2004              33.45   
  Cetus Espoo  35.30                 
Matti Nätti  2004              33.89   
  Vanders  35.20                 
Akseli Maaranen  2004              34.18   
  Hyvinkään Uimaseura  36.01                 
Veerti Juurakko  2004              34.39   
  Cetus Espoo  34.02                 
Rony Kulju  2004              34.43   
  Vanders  35.27                 
10  Yufei Meng  2004              34.65   
  Cetus Espoo  37.54                 
11  Paavo Nenonen  2005              34.76   
  Cetus Espoo  36.03                 
12  Alexander Nyman  2004              34.77   
  Hyvinkään Uimaseura  33.96                 
13  Richard Ramstedt  2004              34.93   
  Cetus Espoo  35.91                 
14  Niko Teperi  2005              34.94   
  Cetus Espoo  35.46                 
15  Sampo Nord  2005              36.25   
  Vanders  37.42                 
16  Leo Zurban  2004              36.39   
  Cetus Espoo  39.37                 
17  Anton Petrov  2004              36.65   
  Helsingfors Simsällskap  38.00                 
18  Matteus Einiö  2004              36.82   
  Gladius Kirkkonummi  38.09                 
19  Aaron Pirinen  2005              36.85   
  Järvenpään Uintiklubi  37.39                 
20  Nico Peltonen  2005              36.90   
  Hyvinkään Uimaseura  35.76                 
21  Lauri Pyykkö  2004              37.68   
  ORCA Helsinki  39.86                 
22  Martti Karesjoki  2004              37.99   
  Tuusulan Uimaseura  39.38                 
23  Samu Virtanen  2004              38.43   
  Swimming Jyväskylä  36.62                 
24  Samuli Masalin  2004              39.16   
  Cetus Espoo  39.22                 
25  Anton Sarvilahti  2005              39.44   
  Lappeenrannan Uimarit  39.96                 
26  Toivo Juselius  2005              39.61   
  Gladius Kirkkonummi  41.46                 
27  Mikael Böckerman  2006              39.65   
  Gladius Kirkkonummi  38.99                 
28  Onni Rahkonen  2007              39.79   
  Simmis Grani  41.24                 
29  Aapo Ahlroos  2004              39.82   
  Vanders  38.99                 
30  Matti Penttinen  2006              39.91   
  Nummelan Kisaajat  41.72                 
31  Leo Heinola  2006              40.12   
  Cetus Espoo  40.95                 
32  Aron Forslund  2005              40.21   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  43.29                 
33  Arto Pulkkinen  2005              40.57   
  Lahden Uimaseura  40.44                 
34  Rufus Strandell  2005              40.77   
  Gladius Kirkkonummi  42.13                 
35  Risto Kallström  2006              41.03   
  Cetus Espoo  41.11                 
36  Eeli Partanen  2005              41.28   
  Cetus Espoo  42.96                 
37  Niko Nokikuru  2005              42.76   
  Riihimäen Uimaseura  42.43                 
38  Yash Nagal  2004              43.09   
  Cetus Espoo  45.65                 
39  Anton Kettunen  2005              43.14   
  Gladius Kirkkonummi  45.69                 
40  Vilho Teno  2006              43.48   
  Lahden Uimaseura  46.90                 
41  Adam Karhula  2005              45.40   
  Cetus Espoo                   
42  Aki Eetu Petteri Raitala  2004              45.71   
  Riihimäen Uimaseura  46.88                 
43  Kaapo Tuomainen  2008              46.72   
  Salon Uimarit  48.26                 
44  Ivan Gavrilov  2005              46.88   
  Cetus Espoo  53.53                 
45  Leevi Johansson  2006              47.36   
  Riihimäen Uimaseura  49.46                 
46  Kasperi Miettinen  2006              47.46   
  Hyvinkään Uimaseura  51.97                 
47  Lenni Uosukainen  2005              48.19   
  Lahden Uimaseura  46.73                 
48  Olli Pesonen  2006              49.06   
  Helsingfors Simsällskap  50.65                 
49  Matias Saarinen  2006              50.01   
  Salon Uimarit  49.81                 
50  Mathias Eerola  2008              50.50   
  Simmis Grani  53.06                 
51  Miika Toivonen  2007              56.71   
  Riihimäen Uimaseura  57.35                 
52  Patrik Ventus  2007              1:02.42   
  Simmis Grani                   
Joonas Maaranen  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  34.56                 
Niko Antman  2006              DNS   
  Gladius Kirkkonummi  49.37                 
Alvar Aho  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  47.16                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Artemii Liukkonen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  45.18                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Miko Virtanen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  45.18                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pauli Rantamäki  2003              29.20   
  Octopus Lohja  33.90                 
Markus Nuorinko  2003              29.22   
  Nummelan Kisaajat  30.75                 
Julius Airas  2003              30.33   
  Lahden Uimaseura  33.25                 
Ville Savulahti  2003              30.78   
  Riihimäen Uimaseura  33.34                 
Henri Heikkilä  2003              30.80   
  Uimaseura Aquila  30.53                 
Elias Kallonen  2003              32.05   
  Vanders  34.02                 
Aleksi Kauppinen  2003              32.06   
  Lappeenrannan Uimarit  34.36                 
Tatu Saareks  2003              32.99   
  Nurmijärven Uinti  32.94                 
Anton Antonen  2003              33.27   
  Uimaseura Aquila  34.39                 
10  Manu Hännikäinen  2003              33.44   
  Lahden Uimaseura  35.38                 
11  Petri Shkolny  2003              33.46   
  Riihimäen Uimaseura  33.67                 
12  Perttu Järvinen  2003              33.65   
  Lahden Uimaseura  32.72                 
13  Casper Heikkinen  2003              34.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  36.58                 
14  Sami Pönkä  2003              34.42   
  Vanders  35.20                 
15  Niklas Rantapää  2003              34.49   
  Cetus Espoo  34.22                 
16  Tony Heinola  2003              35.06   
  Cetus Espoo  36.24                 
17  Konsta Pekkala  2003              35.13   
  Vanders  35.95                 
18  Mattias Janhunen  2003              36.26   
  Cetus Espoo  38.65                 
19  Aleksi Alanko  2003              36.35   
  Riihimäen Uimaseura  36.55                 
20  Joona Lehtonen  2003              36.68   
  Vanders  37.68                 
21  Olli Paukola  2003              38.60   
  Riihimäen Uimaseura  44.41                 
22  Aapo Rasinmäki  2003              39.35   
  Riihimäen Uimaseura  42.97                 
23  Aku Hyrsylä  2003              40.97   
  Salon Uimarit  41.33                 
Pauli Salonen  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit  31.96                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni-kalle Luomala  2002              28.26   
  Järvenpään Uintiklubi  29.21                 
Otto Hoffren  2002              29.08   
  Lahden Uimaseura  29.64                 
Mihail Khanoukaev  2002              29.38   
  Cetus Espoo  30.35                 
Joel Syrjä  2002              29.76   
  Cetus Espoo  29.90                 
Max Åström  2002              30.10   
  Cetus Espoo  30.81                 
Rasmus Söderholm  2002              30.36   
  Helsingfors Simsällskap  30.63                 
Ville-veikko Katajisto  2002              31.00   
  Nurmijärven Uinti  31.97                 
Matias Ola  2002              31.56   
  ORCA Helsinki  33.05                 
Lauri Uosukainen  2002              32.18   
  Lahden Uimaseura  33.40                 
10  Sampo Peltola  2002              32.26   
  Järvenpään Uintiklubi  34.53                 
11  Olavi Saarinen  2002              32.44   
  Helsingfors Simsällskap  32.82                 
12  Emil Kärkkäinen  2002              32.88   
  ORCA Helsinki  32.95                 
13  Aarne Myllynen  2002              33.25   
  Järvenpään Uintiklubi  33.32                 
14  Samuel Seppänen  2002              35.55   
  Uimaseura Aquila  36.32                 
15  Sandro Karhula  2002              35.79   
  Cetus Espoo  38.74                 
16  Topi Havo  2002              37.81   
  Helsingfors Simsällskap  36.89                 
Max Eriksson  2002              DNS   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  30.40                 
Aaron Utulahti  2002              DSQ   
  Nummelan Kisaajat  33.09                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:08 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:17   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Pippuri  2005              33.29   
  Cetus Espoo  34.41                 
Kira Lindroos  2005              33.56   
  Cetus Espoo  33.26                 
Aino Koskelo  2005              33.67   
  Nurmijärven Uinti  33.61                 
Elina Ryynänen  2005              33.94   
  Vanders  35.00                 
Daniella Guth  2005              34.00   
  Cetus Espoo  33.88                 
Tiinu Tamminen  2006              34.01   
  Lahden Uimaseura  35.03                 
Roosa Tuomainen  2005              34.19   
  Salon Uimarit  36.27                 
Louna Kasvio  2006              34.58   
  Cetus Espoo  37.02                 
Karla Tiainen  2005              34.61   
  Vanders  34.67                 
10  Sofia Morais  2005              34.92   
  Cetus Espoo  37.00                 
11  Anna Hakkarainen  2005              34.97   
  Cetus Espoo  37.72                 
11  Anniina Ahonen  2005              34.97   
  Hyvinkään Uimaseura  36.03                 
13  Milla Kähkönen  2005              35.08   
  Lahden Uimaseura  36.64                 
14  Lumi Luoma  2005              35.29   
  Hyvinkään Uimaseura  36.60                 
15  Siiri Pekkala  2005              35.60   
  Vanders  35.26                 
16  Wilma Sundt  2006              35.83   
  Cetus Espoo  37.29                 
17  Inger Isaksen  2005              35.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.62                 
18  Tinka Tamminen  2006              36.08   
  Lahden Uimaseura  36.87                 
19  Laura Kousa  2005              36.55   
  Cetus Espoo  38.17                 
20  Juulia Sakomaa  2005              36.63   
  Lahden Uimaseura  36.45                 
21  Ester Hirvonen  2006              37.02   
  Helsingfors Simsällskap  40.19                 
22  Malin Lindblom  2006              37.06   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  37.99                 
23  Hanna Martola  2005              37.26   
  Cetus Espoo  37.95                 
24  Eevi-maria Bogdanova  2005              37.90   
  Lahden Uimaseura  38.67                 
25  Elina Ruha  2005              38.05   
  Cetus Espoo  40.91                 
26  Ronja Terävä  2005              38.44   
  Lappeenrannan Uimarit  38.03                 
27  Hilla Wiemers  2005              38.53   
  ORCA Helsinki  40.13                 
28  Heli Kuisma  2006              38.59   
  Hyvinkään Uimaseura  38.42                 
29  Sofia Kraptsak  2005              38.74   
  ORCA Helsinki  39.64                 
30  Kaisa Heikkilä  2005              39.67   
  Lahden Uimaseura  43.19                 
31  Jonna Marjatta Laitinen  2005              40.08   
  Hyvinkään Uimaseura  39.84                 
32  Jenni Korkeamäki  2007              40.22   
  Cetus Espoo  43.79                 
33  Peppi Eskola  2005              40.55   
  Gladius Kirkkonummi  42.38                 
34  Aino Jäkärä  2005              40.72   
  Lappeenrannan Uimarit  42.97                 
35  Sini Kaivola  2005              40.80   
  Nurmijärven Uinti  40.25                 
36  Saara Seppälä  2005              40.82   
  Nummelan Kisaajat  41.05                 
37  Annaliina Mänttäri  2006              40.93   
  Cetus Espoo  40.49                 
38  Sofie Johansson  2005              41.12   
  Gladius Kirkkonummi  42.28                 
39  Kia Mäennenä  2006              41.63   
  Cetus Espoo  43.90                 
40  Susanna Ryynänen  2006              41.72   
  Vanders  36.88                 
41  Juulia Lindfors  2005              41.77   
  Cetus Espoo  43.98                 
42  Janica Nieminen  2005              41.85   
  Hyvinkään Uimaseura  40.66                 
43  Isabella Hale  2005              41.93   
  Cetus Espoo  44.25                 
44  Essi Pyykkö  2006              42.57   
  Salon Uimarit  41.20                 
45  Eevi Hirsi  2007              42.58   
  HTU Stadi  42.64                 
46  Siiri Ruponen  2005              43.04   
  Riihimäen Uimaseura  45.66                 
47  Olivia Romo  2005              43.07   
  Lahden Uimaseura  45.22                 
48  Pinja Suominen  2006              43.66   
  Gladius Kirkkonummi  45.44                 
49  Aino Soininen  2005              44.43   
  HTU Stadi  42.96                 
50  Krista Viitanen  2005              44.70   
  Riihimäen Uimaseura  45.99                 
51  Amanda Kortet  2006              44.75   
  Gladius Kirkkonummi  46.18                 
52  Anni Mäki-Hokkonen  2007              44.77   
  Lappeenrannan Uimarit  44.48                 
53  Ninja Brelo  2006              45.17   
  Cetus Espoo  51.60                 
54  Matilda Leppänen  2007              45.51   
  Simmis Grani  45.83                 
55  Hedda-liina Honkaniemi  2006              45.55   
  Järvenpään Uintiklubi  49.60                 
56  Wilma Wallenius  2005              46.51   
  Hyvinkään Uimaseura  48.84                 
57  Aino Sarvilahti  2008              47.10   
  Lappeenrannan Uimarit  48.08                 
58  Iina Ekholm  2007              49.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
Rina Rantanen  2005              DNS   
  Cetus Espoo  39.44                 
Ellen Kettunen  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  36.78                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Rilla Backman  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  43.11                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Siri Kaskeala  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  40.96                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Dina Sadojevic Jelacik  2004              30.51   
  Cetus Espoo  31.52                 
Nicole Yisrael  2004              31.53   
  Vanders  33.44                 
Auri Keurulainen  2004              31.59   
  Cetus Espoo  32.39                 
Emma Hakala  2004              31.88   
  Helsingin Uimarit  32.79                 
Aada Rissanen  2004              32.29   
  Vanders  33.45                 
Meeri Kerkkänen  2004              33.14   
  Joensuun Uimaseura  34.30                 
Venla Lindström  2004              33.29   
  Lahden Uimaseura  33.49                 
Milla Hälikkä  2004              33.39   
  Helsingin Uimarit  35.16                 
Pinja Kinnunen  2004              33.46   
  Helsingin Uimarit  35.61                 
10  Greta Beszteri  2004              34.07   
  Cetus Espoo  34.97                 
11  Iiris Jämsä  2004              34.43   
  Mikkelin Uimaseura  34.05                 
12  Ella-maija Syväniemi  2004              34.80   
  Gladius Kirkkonummi  37.43                 
13  Aada Taiponen  2004              34.93   
  Swimming Team Riksu  34.93                 
14  Elina Syvänne  2004              38.02   
  Tuusulan Uimaseura  37.94                 
15  Verna Haravuori  2004              39.24   
  Järvenpään Uintiklubi  41.44                 
16  Iiris Virtanen  2004              40.13   
  Simmis Grani  44.56                 
17  Diana Valero De La Iglesia  2004              40.33   
  Cetus Espoo  44.02                 
18  Annika Idman  2004              41.09   
  Cetus Espoo  40.77                 
19  Veera Mikkonen  2004              41.62   
  Tuusulan Uimaseura  42.50                 
20  Siiri Vesanen  2004              41.69   
  Vanders  41.73                 
21  Helmi Romppanen  2004              43.18   
  Riihimäen Uimaseura  45.36                 
22  Aino Tasapuro  2004              43.45   
  Helsingfors Simsällskap  41.53                 
23  Riina Krouvi  2004              44.47   
  Lappeenrannan Uimarit  45.71                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Kellberg  2003              29.36   
  Cetus Espoo  29.71                 
Vilhelmiina Leppänen  2003              30.99   
  Cetus Espoo  32.30                 
Ida Lehtovaara  2003              31.63   
  Uimaseura Aquila  31.54                 
Anna Retva  2003              32.68   
  Tuusulan Uimaseura  32.69                 
Sini Heikkilä  2003              32.70   
  Salon Uimarit  32.34                 
Stefania Pavlidi  2003              33.00   
  Helsingfors Simsällskap  33.39                 
Snezhana Ilcheva  2003              33.68   
  Someron Esa  34.06                 
Vilja Grundström  2003              33.73   
  Vanders  34.67                 
Viivi Sorri  2003              33.81   
  Gladius Kirkkonummi  33.37                 
10  Aino Villanen  2003              34.02   
  Salon Uimarit  34.13                 
11  Veera Laakkonen  2003              34.51   
  Kampuksen Plaani  34.63                 
12  Alexandra Nikkinen  2003              34.99   
  Helsingfors Simsällskap  38.04                 
13  Sanni Hakkarainen  2003              35.33   
  Nummelan Kisaajat  37.65                 
14  Tiia Kuisma  2003              35.47   
  Hyvinkään Uimaseura  36.20                 
15  Venla Pylvänäinen  2003              35.75   
  Lahden Uimaseura  36.15                 
16  Siiri Kokko  2003              36.00   
  Helsingfors Simsällskap  36.50                 
17  Liisa Penttinen  2003              36.41   
  Nummelan Kisaajat  36.16                 
18  Vilma Tikka  2003              36.79   
  Lappeenrannan Uimarit  36.20                 
19  Wunsen Jämsen  2003              37.00   
  Järvenpään Uintiklubi  37.96                 
20  Edit Kull  2003              37.64   
  Cetus Espoo  45.48                 
21  Sara Myller  2003              38.53   
  Tuusulan Uimaseura  39.85                 
22  Susanna Kuisma  2003              38.68   
  Hyvinkään Uimaseura  36.79                 
23  Helmi Rönnholm  2003              38.91   
  Cetus Espoo  38.88                 
24  Niini Saxelin  2003              39.73   
  Tuusulan Uimaseura  39.26                 
25  Kiira Tulkki  2003              39.97   
  Haminan Uimaseura  41.43                 
Amy Metz  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
Nea Kovalainen  2003              DNS   
  ORCA Helsinki  38.92                 
Roosa Pilsari  2003              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  37.23                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:17 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:30   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danil Seksenov  2004      33.53        1:23.27   
  Vanders                   
                     
Matti Nätti  2004      44.26        1:39.61   
  Vanders  1:42.78                 
                     
Rony Kulju  2004      46.25        1:44.61   
  Vanders                   
                     
Mio Heinola  2005      45.46        1:46.06   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lari Tumanoff  2003      33.79        1:13.76   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.38                 
                     
Niko Matela  2003      34.70        1:16.41   
  Lappeenrannan Uimarit  1:16.85                 
                     
Aki Hakkarainen  2003      36.94        1:20.31   
  Keravan Uimarit  1:20.93                 
                     
Leo Parviainen  2003      35.76        1:21.06   
  Nummelan Kisaajat  1:22.26                 
                     
Luukas Vainio  2003      37.46        1:21.57   
  Cetus Espoo  1:31.16                 
                     
Tuukka Inkilä  2003      37.61        1:22.02   
  Cetus Espoo  1:21.32                 
                     
Risto Martikainen  2003      36.94        1:22.11   
  Kouvolan Uimarit  1:19.99                 
                     
Niklas Hatakka  2003      37.04        1:22.77   
  Cetus Espoo  1:20.50                 
                     
Juho Elia Marjala  2003      36.77        1:23.44   
  Keravan Uimarit  1:21.56                 
                     
10  Jonne Isoranta  2003      40.52        1:28.44   
  Lahden Uimaseura  1:34.86                 
                     
11  Johan Krister Fredriksson  2003      37.18        1:29.49   
  HTU Stadi                   
                     
12  Lauri Tolvanen  2003      38.63        1:30.86   
  Haminan Uimaseura  1:25.32                 
                     
13  Manu Hännikäinen  2003      39.69        1:32.05   
  Lahden Uimaseura  1:19.84                 
                     
14  Oskari Repo  2003      41.29        1:33.19   
  Cetus Espoo  1:35.62                 
                     
15  Alexander Huhtala  2003      45.31        1:33.32   
  Cetus Espoo  1:34.52                 
                     
16  Matias Rasinmäki  2003      39.22        1:33.40   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003      42.95        1:33.73   
  Cetus Espoo  1:34.08                 
                     
18  Konsta Pekkala  2003      41.65        1:36.39   
  Vanders  1:51.11                 
                     
19  Santeri Berggren  2003      42.36        1:36.67   
  Octopus Lohja  1:38.47                 
                     
20  Oliver Hanhimäki  2003      45.74        1:38.72   
  Octopus Lohja  1:47.13                 
                     
21  Niko Akkanen  2003      45.24        1:43.69   
  Riihimäen Uimaseura  1:43.64                 
                     
22  Petri Shkolny  2003      45.68        1:45.17   
  Riihimäen Uimaseura  1:42.67                 
                     
23  Topi Immonen  2003      48.30        1:46.95   
  Lappeenrannan Uimarit  1:47.96                 
                     
Kasper Holopainen  2003              DSQ   
  Nummelan Kisaajat  1:33.43                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Rasmus Mykkänen  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  1:35.70                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
Sam Zamanimehr  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  1:33.95                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Hjelm  2002      32.33        1:08.96   
  Vanders  1:08.59                 
                     
Benjamin Kangas  2002      33.14        1:09.15   
  Haminan Uimaseura  1:10.36                 
                     
Oscar Skjäl  2002      33.75        1:11.26   
  Cetus Espoo  1:11.27                 
                     
Roope Tsutsunen  2002      33.49        1:12.39   
  Lahden Uimaseura  1:12.28                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002      34.68        1:12.68   
  Cetus Espoo  1:11.80                 
                     
Elias Saarinen  2002      32.60        1:13.09   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.43                 
                     
Onni-kalle Luomala  2002      35.06        1:13.41   
  Järvenpään Uintiklubi  1:14.32                 
                     
Valtteri Taskinen  2002      34.56        1:14.43   
  Oulun Uinti 1906  1:14.30                 
                     
Sampo Peltola  2002      38.53        1:27.42   
  Järvenpään Uintiklubi  1:34.39                 
                     
10  Tino Lukkaroinen  2002      40.23        1:29.05   
  Riihimäen Uimaseura  1:34.82                 
                     
11  Birger Niskanen  2002      41.62        1:32.07   
  Tuusulan Uimaseura  1:33.25                 
                     
Elias Jääskeläinen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  1:33.19                 
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
                     
Kalle Kauppinen  2002              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:30 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:55   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Lehmusvaara  2005      43.98        1:33.47   
  Vanders  1:34.49                 
                     
Kira Lindroos  2005      40.74        1:35.42   
  Cetus Espoo  1:41.63                 
                     
Daniella Guth  2005      45.20        1:39.05   
  Cetus Espoo                   
                     
Vilja Saarinen  2005      44.98        1:40.23   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Saana Perkkiö  2005      47.00        1:47.09   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004      33.89        1:13.07   
  Kouvolan Uimarit  1:14.32                 
                     
Liinu Louhikoski  2004      34.68        1:14.61   
  Vanders  1:20.66                 
                     
Annukka Pihkamäki  2004      35.45        1:18.22   
  Riihimäen Uimaseura  1:21.13                 
                     
Saga Jatkola  2004      37.46        1:22.25   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:24.75                 
                     
Nicole Yisrael  2004      40.18        1:26.73   
  Vanders  1:25.64                 
                     
Sonja Salmimies  2004      40.78        1:27.16   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004      39.61        1:27.35   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.72                 
                     
Aamu Änkilä  2004      37.61        1:27.91   
  Helsingfors Simsällskap  1:29.26                 
                     
Saga Kovanen  2004      41.36        1:28.36   
  Cetus Espoo  1:26.80                 
                     
10  Jutta Jauhiainen  2004      39.64        1:28.98   
  Cetus Espoo  1:28.70                 
                     
11  Sohvi Kallinen  2004      41.14        1:29.38   
  Lahden Uimaseura  1:30.45                 
                     
12  Milja Mäkinen  2004      41.97        1:29.83   
  Kouvolan Uimarit  1:26.76                 
                     
13  Nanna Sinerkari  2004      40.83        1:30.11   
  Keravan Uimarit  1:35.40                 
                     
14  Josephine Otis  2004      42.84        1:30.84   
  Cetus Espoo  1:32.64                 
                     
15  Julia Tuura  2004      43.78        1:32.59   
  Riihimäen Uimaseura  1:31.69                 
                     
16  Iisa Karpela  2004      43.10        1:32.87   
  Cetus Espoo  1:32.58                 
                     
17  Pinja Nieminen  2004      41.82        1:35.13   
  Cetus Espoo  1:35.38                 
                     
18  Odessa Haikara  2004      43.34        1:35.21   
  Cetus Espoo  1:41.65                 
                     
19  Anna-Maria Siivonen  2004      46.38        1:38.41   
  Riihimäen Uimaseura  1:39.06                 
                     
20  Vlada Guljajeva  2004      42.58        1:39.89   
  Hyvinkään Uimaseura  1:39.61                 
                     
21  Henni Havén  2004      43.46        1:40.15   
  Vanders  1:39.30                 
                     
22  Dina Sadojevic Jelacik  2004      45.27        1:41.45   
  Cetus Espoo  1:33.67                 
                     
23  Beata Niskanen  2004      46.49        1:43.57   
  Tuusulan Uimaseura  1:46.94                 
                     
24  Ada-maj Saarinen  2004      49.13        1:44.28   
  ORCA Helsinki  1:38.60                 
                     
25  Sade Lukkaroinen  2004      50.96        1:49.35   
  Riihimäen Uimaseura  1:50.82                 
                     
26  Oona Kupari  2004      52.10        1:51.43   
  Octopus Lohja  1:54.36                 
                     
Anna Edwards  2004              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  1:30.57                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Anni Holm  2004              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Helmi Romppanen  2004              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  2:00.14                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
Wilma Savonen  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  1:40.31                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sonja Lehtinen  2003      33.11        1:11.13   
  Helsingin Uimarit  1:15.03                 
                     
Minttu Paalanen  2003      34.50        1:12.88   
  Lahden Uimaseura  1:16.62                 
                     
Stella Freystätter  2003      35.31        1:17.05   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.59                 
                     
Julia Sairanen  2003      38.12        1:19.92   
  Lahden Uimaseura  1:21.49                 
                     
Siiri Reiniluoto  2003      35.22        1:19.94   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.08                 
                     
Tiiu Korhonen  2003      38.00        1:22.48   
  Uimaseura Aquila  1:21.74                 
                     
Nicole Sundell  2003      37.56        1:24.20   
  Cetus Espoo  1:25.12                 
                     
Hilla Kuuva  2003      38.77        1:25.65   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.70                 
                     
Aida Pasma  2003      39.70        1:27.15   
  Riihimäen Uimaseura  1:32.94                 
                     
10  Annika Heikkilä  2003      41.23        1:29.95   
  Lahden Uimaseura  1:29.48                 
                     
11  Janna Salminen  2003      39.36        1:30.13   
  Lahden Uimaseura  1:25.25                 
                     
12  Anna Retva  2003      39.49        1:30.33   
  Tuusulan Uimaseura  1:29.79                 
                     
13  Sohvi Seppänen  2003      43.01        1:33.57   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:38.59                 
                     
14  Sara Myller  2003      44.93        1:39.90   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Emilia Lyyra  2003              DSQ   
  Vanders  1:15.30                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Iiris Yli-Jama  2003              DSQ   
  Salon Uimarit  1:22.61                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Julia Peltola  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  1:18.41                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:55 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:55   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikael Virtanen  2002      36.50  1:15.51  1:56.38    2:35.53   
  Riihimäen Uimaseura  2:37.14                 
                     
Rasmus Söderholm  2002      36.92  1:17.23  1:58.17    2:37.54   
  Helsingfors Simsällskap  2:40.14                 
                     
Leo Mikkonen  2002      38.07  1:20.12  2:02.77    2:42.50   
  Cetus Espoo  2:47.59                 
                     
Henri Jokinen  2002      38.72  1:20.49  2:03.60    2:42.78   
  Keravan Uimarit  2:47.03                 
                     
Martti Rautell  2002      39.83  1:23.50  2:06.41    2:46.69   
  Octopus Lohja  2:51.00                 
                     
Dorian Sadojevic Jelacik  2002      37.30  1:19.78  2:04.25    2:47.24   
  Cetus Espoo                   
                     
Lauri Uosukainen  2002      37.71  1:20.51  2:05.32    2:48.13   
  Lahden Uimaseura  2:47.20                 
                     
Aarne Myllynen  2002      39.67  1:23.23  2:08.31    2:52.33   
  Järvenpään Uintiklubi  2:51.97                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:55 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:45   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Kellberg  2003      36.02  1:16.50  1:58.14    2:38.23   
  Cetus Espoo  2:36.45                 
                     
Minttu Paalanen  2003      39.26  1:21.40  2:03.95    2:45.09   
  Lahden Uimaseura  2:46.40                 
                     
Emma Johansson  2003      37.61  1:19.75  2:03.60    2:46.67   
  Cetus Espoo  2:55.25                 
                     
Kaarin Rapinoja  2003      40.52  1:23.12  2:06.46    2:48.33   
  Cetus Espoo  2:50.83                 
                     
Helmi Ahonen  2003      40.44  1:25.13  2:08.64    2:48.45   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lotta Lehtoila  2003      39.28  1:23.70  2:09.47    2:52.96   
  ORCA Helsinki                   
                     
Kaisa Himanen  2003      39.90  1:24.30  2:09.73    2:54.68   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Henrietta Löfgren  2003      39.76  1:24.08  2:10.59    2:56.24   
  Keravan Uimarit  2:54.69                 
                     
Janna Salminen  2003      42.97  1:28.64  2:14.96    2:56.58   
  Lahden Uimaseura  2:55.08                 
                     
10  Viivi Sorri  2003      39.73  1:26.44  2:15.56    2:58.88   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
11  Iina Von Schrowe  2003      42.05  1:27.21  2:14.22    2:59.28   
  Cetus Espoo  2:54.10                 
                     
12  Essi Salokorpi  2003      42.49  1:28.65  2:15.42    2:59.55   
  Cetus Espoo  3:02.54                 
                     
13  Sofia Långström  2003      41.50  1:26.69  2:15.19    3:00.71   
  Cetus Espoo  2:52.39                 
                     
14  Diana Seiger  2003      42.46  1:30.16  2:18.10    3:03.58   
  Cetus Espoo  3:06.90                 
                     
15  Oona Lehtola  2003      44.25  1:32.23  2:19.77    3:05.80   
  Tuusulan Uimaseura  3:04.10                 
                     
16  Tilda Selonen  2003      43.28  1:30.52  2:19.37    3:07.93   
  Helsingin Uimarit                   
                     
17  Ronja Hellberg  2003      44.09  1:33.04  2:22.57    3:09.42   
  Riihimäen Uimaseura  3:06.87                 
                     
18  Lotta Heinimäki  2003      45.64  1:36.11  2:26.84    3:13.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Sanna Valkonen  2003      48.66  1:40.94  2:34.35    3:26.13   
  Cetus Espoo  3:25.64                 
                     
20  Wunsen Jämsen  2003      45.78    2:31.62    3:26.27   
  Järvenpään Uintiklubi  3:24.38                 
                     
Saana Tertsunen  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:45 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Äijälä  2004              36.02   
  Hyvinkään Uimaseura  34.81                 
Akseli Leppänen  2004              36.63   
  Cetus Espoo  38.58                 
Antti Musikka  2005              40.20   
  Vanders  43.41                 
Aapo Koskinen  2004              41.02   
  Lahden Uimaseura  41.25                 
Joona Kuitu  2004              41.63   
  Vanders  42.91                 
Alexander Nyman  2004              41.69   
  Hyvinkään Uimaseura  42.13                 
Tomi Silander  2006              42.09   
  Cetus Espoo  42.31                 
Samuel Halminen  2005              42.66   
  Helsingfors Simsällskap  42.42                 
Max Dahl  2005              42.96   
  Cetus Espoo                   
10  Yufei Meng  2004              43.57   
  Cetus Espoo  45.80                 
11  Aron Forslund  2005              43.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  43.28                 
12  Nooa Matela  2005              45.74   
  Lappeenrannan Uimarit  45.41                 
13  Nuutti Laitinen  2004              45.77   
  Cetus Espoo  47.39                 
14  Aaron Pirinen  2005              46.27   
  Järvenpään Uintiklubi  45.55                 
15  Martti Karesjoki  2004              47.05   
  Tuusulan Uimaseura  45.82                 
16  Niko Teperi  2005              47.17   
  Cetus Espoo  47.73                 
17  Matias Saarinen  2006              47.61   
  Salon Uimarit  50.14                 
18  Toivo Juselius  2005              48.07   
  Gladius Kirkkonummi  51.95                 
19  Richard Ramstedt  2004              48.12   
  Cetus Espoo  44.78                 
20  Matti Penttinen  2006              48.20   
  Nummelan Kisaajat  47.10                 
21  Niko Nokikuru  2005              48.26   
  Riihimäen Uimaseura  49.95                 
22  Leo Heinola  2006              48.52   
  Cetus Espoo  48.79                 
23  Onni Rahkonen  2007              48.89   
  Simmis Grani  49.27                 
24  Risto Kallström  2006              48.91   
  Cetus Espoo  47.99                 
25  Anton Sarvilahti  2005              49.84   
  Lappeenrannan Uimarit  51.39                 
26  Artemii Liukkonen  2006              49.85   
  Lahden Uimaseura  52.11                 
27  Mikael Böckerman  2006              50.15   
  Gladius Kirkkonummi  51.90                 
28  Arto Pulkkinen  2005              50.55   
  Lahden Uimaseura  49.86                 
29  Anton Kettunen  2005              50.71   
  Gladius Kirkkonummi  52.00                 
30  Nikita Shishinin  2006              51.05   
  ORCA Helsinki  51.69                 
31  Rufus Strandell  2005              52.97   
  Gladius Kirkkonummi  53.96                 
32  Leo Hautaniemi  2004              53.95   
  Cetus Espoo                   
33  Vilho Teno  2006              53.99   
  Lahden Uimaseura  54.01                 
34  Kaapo Tuomainen  2008              55.36   
  Salon Uimarit  57.18                 
35  Aki Eetu Petteri Raitala  2004              56.78   
  Riihimäen Uimaseura  58.56                 
36  Adam Karhula  2005              57.57   
  Cetus Espoo  59.02                 
37  Lenni Uosukainen  2005              58.24   
  Lahden Uimaseura  55.18                 
38  Yash Nagal  2004              58.68   
  Cetus Espoo  57.19                 
39  Olli Pesonen  2006              1:01.08   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.00                 
40  Miika Toivonen  2007              1:05.23   
  Riihimäen Uimaseura  1:04.13                 
41  Leevi Johansson  2006              1:08.95   
  Riihimäen Uimaseura                   
Leo Karttunen  2004              DNS   
  Cetus Espoo  48.58                 
Miko Virtanen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  56.26                 
Niko Antman  2006              DNS   
  Gladius Kirkkonummi  58.63                 
Eeli Partanen  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  51.94                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Nico Peltonen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  43.02                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Ylikulppi  2003              37.03   
  Cetus Espoo  37.36                 
Ville Savulahti  2003              37.91   
  Riihimäen Uimaseura  40.89                 
Tuukka Inkilä  2003              38.08   
  Cetus Espoo  38.24                 
Luukas Vainio  2003              39.11   
  Cetus Espoo  40.24                 
Aleksi Kauppinen  2003              39.27   
  Lappeenrannan Uimarit  40.80                 
Elias Kallonen  2003              40.35   
  Vanders  41.41                 
Henry Nyman  2003              40.61   
  Helsingfors Simsällskap  44.93                 
Alexander Huhtala  2003              40.64   
  Cetus Espoo  42.35                 
Lauri Manninen  2003              40.82   
  Vanders  42.31                 
10  Tony Heinola  2003              41.77   
  Cetus Espoo  41.64                 
11  Petri Shkolny  2003              42.25   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Manu Hännikäinen  2003              42.83   
  Lahden Uimaseura                   
13  Mattias Janhunen  2003              43.64   
  Cetus Espoo  43.84                 
14  Juho Jäkärä  2003              46.30   
  Lappeenrannan Uimarit  45.83                 
15  Miska Sinivalo  2003              46.67   
  ORCA Helsinki                   
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mihail Khanoukaev  2002              34.16   
  Cetus Espoo  38.03                 
Onni-kalle Luomala  2002              34.20   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Roope Tsutsunen  2002              34.94   
  Lahden Uimaseura  35.81                 
Veikka Saren  2002              35.24   
  Someron Esa                   
Ville-veikko Katajisto  2002              35.91   
  Nurmijärven Uinti  37.45                 
Nikas Daniel Krjukov  2002              37.86   
  Lahden Uimaseura  39.74                 
Davi-esra Pesonen  2002              38.26   
  Salon Uimarit  43.91                 
Alexander Fyhr  2002              39.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
Severi Vilkko  2002              42.13   
  Gladius Kirkkonummi  42.52                 
10  Samuel Seppänen  2002              42.67   
  Uimaseura Aquila  43.33                 
Max Eriksson  2002              DNS   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  37.62                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:18 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:32   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniella Guth  2005              38.89   
  Cetus Espoo  39.50                 
Inka Vahtola  2005              39.26   
  Cetus Espoo  41.49                 
Silja Villanen  2005              39.28   
  Salon Uimarit  42.12                 
Iida Vesa  2005              41.18   
  ORCA Helsinki  44.30                 
Tiinu Tamminen  2006              41.43   
  Lahden Uimaseura  42.84                 
Louna Kasvio  2006              41.99   
  Cetus Espoo  43.64                 
Wilma Sundt  2006              42.91   
  Cetus Espoo  44.75                 
Eevi-maria Bogdanova  2005              43.32   
  Lahden Uimaseura  45.42                 
Sofia Kraptsak  2005              43.73   
  ORCA Helsinki  43.73                 
10  Tinka Tamminen  2006              44.54   
  Lahden Uimaseura  43.89                 
11  Ester Hirvonen  2006              45.05   
  Helsingfors Simsällskap  45.36                 
12  Aino Kuusisto  2006              45.47   
  Nurmijärven Uinti  46.87                 
13  Hanna Martola  2005              45.62   
  Cetus Espoo  43.12                 
14  Juulia Sakomaa  2005              45.68   
  Lahden Uimaseura  45.96                 
15  Malin Lindblom  2006              45.85   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  46.14                 
16  Saana Hyvönen  2005              46.81   
  Lahden Uimaseura  47.69                 
17  Peppi Eskola  2005              47.40   
  Gladius Kirkkonummi  48.40                 
18  Kaisa Heikkilä  2005              47.98   
  Lahden Uimaseura  48.89                 
19  Jenni Korkeamäki  2007              48.20   
  Cetus Espoo  49.90                 
20  Annaliina Mänttäri  2006              48.93   
  Cetus Espoo  46.36                 
21  Heli Kuisma  2006              49.12   
  Hyvinkään Uimaseura  46.02                 
22  Jonna Marjatta Laitinen  2005              49.27   
  Hyvinkään Uimaseura  47.13                 
23  Venla Varvikko  2005              49.35   
  Cetus Espoo  51.88                 
24  Olivia Romo  2005              49.78   
  Lahden Uimaseura  49.47                 
25  Maija Häkkinen  2006              50.49   
  Octopus Lohja  53.18                 
26  Rilla Backman  2006              50.63   
  Lahden Uimaseura  50.95                 
27  Amanda Kortet  2006              51.71   
  Gladius Kirkkonummi  54.29                 
28  Siiri Ruponen  2005              51.91   
  Riihimäen Uimaseura  57.36                 
29  Emma Veide  2005              52.61   
  Riihimäen Uimaseura  53.96                 
30  Kia Mäennenä  2006              52.91   
  Cetus Espoo  54.03                 
31  Essi Pyykkö  2006              53.08   
  Salon Uimarit  52.22                 
32  Ninja Brelo  2006              53.65   
  Cetus Espoo  55.98                 
33  Lily Päivänen  2006              54.84   
  Helsingfors Simsällskap  51.10                 
34  Matilda Leppänen  2007              55.09   
  Simmis Grani  54.22                 
35  Fionna Barnes  2005              55.26   
  HTU Stadi                   
36  Pinja Suominen  2006              55.75   
  Gladius Kirkkonummi  54.79                 
37  Krista Viitanen  2005              56.82   
  Riihimäen Uimaseura  58.06                 
38  Aino Soininen  2005              57.29   
  HTU Stadi  58.08                 
39  Hedda-liina Honkaniemi  2006              57.32   
  Järvenpään Uintiklubi  58.88                 
40  Aino Sarvilahti  2008              58.62   
  Lappeenrannan Uimarit  1:09.96                 
41  Wilma Wallenius  2005              59.24   
  Hyvinkään Uimaseura  57.16                 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alina Antila  2004              35.47   
  Tuusulan Uimaseura  36.88                 
Venla Lindström  2004              39.41   
  Lahden Uimaseura  41.23                 
Aada Taiponen  2004              39.87   
  Swimming Team Riksu  39.16                 
Ciara Wacklin  2004              40.40   
  Cetus Espoo  40.53                 
Iida Herrala  2004              42.36   
  Vanders  43.03                 
Verna Haravuori  2004              44.54   
  Järvenpään Uintiklubi  45.38                 
Elina Syvänne  2004              45.77   
  Tuusulan Uimaseura  46.53                 
Aino Tasapuro  2004              52.04   
  Helsingfors Simsällskap  56.05                 
Veera Mikkonen  2004              53.57   
  Tuusulan Uimaseura  55.31                 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Lyyra  2003              36.32   
  Vanders  37.21                 
Sini Heikkilä  2003              37.45   
  Salon Uimarit  37.61                 
Julia Romo  2003              37.68   
  Lahden Uimaseura  40.52                 
Aino Villanen  2003              39.18   
  Salon Uimarit  46.58                 
Aida Pasma  2003              39.52   
  Riihimäen Uimaseura  38.66                 
Venla Pylvänäinen  2003              40.79   
  Lahden Uimaseura  40.03                 
Liisa Nurm  2003              41.02   
  ORCA Helsinki  40.14                 
Vilja Grundström  2003              41.09   
  Vanders                   
Siiri Pitkänen  2003              41.30   
  Lappeenrannan Uimarit  45.95                 
10  Stefania Pavlidi  2003              41.57   
  Helsingfors Simsällskap  41.36                 
11  Veera Laakkonen  2003              41.83   
  Kampuksen Plaani  41.88                 
12  Ella Pitkäkangas  2003              41.89   
  Vanders  40.29                 
13  Silja Hieto  2003              41.92   
  Swimming Team Riksu  41.94                 
14  Yasmin Ais  2003              43.51   
  ORCA Helsinki                   
15  Tiia Kuisma  2003              44.04   
  Hyvinkään Uimaseura  44.08                 
16  Siiri Kokko  2003              44.30   
  Helsingfors Simsällskap  43.88                 
17  Alexandra Nikkinen  2003              45.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
18  Nea Kovalainen  2003              48.00   
  ORCA Helsinki                   
19  Niini Saxelin  2003              48.10   
  Tuusulan Uimaseura  48.20                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:32 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:01   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004      37.73        1:20.68   
  Lahden Uimaseura  1:21.44                 
                     
Danil Seksenov  2004      44.09        1:32.87   
  Vanders  1:35.80                 
                     
Aapo Koskinen  2004      46.81        1:38.12   
  Lahden Uimaseura  1:35.97                 
                     
Taavi Backman  2004      46.59        1:38.51   
  Lahden Uimaseura  1:39.29                 
                     
Akseli Maaranen  2004      46.74        1:38.88   
  Hyvinkään Uimaseura  1:37.41                 
                     
Mio Heinola  2005      50.33        1:40.90   
  Nummelan Kisaajat  1:38.14                 
                     
Lucas Lönnblad  2004      47.68        1:42.10   
  Cetus Espoo  1:48.81                 
                     
Samuel Halminen  2005      48.80        1:44.44   
  Helsingfors Simsällskap  1:41.64                 
                     
Joona Pohjola  2004      49.76        1:45.21   
  Salon Uimarit  1:48.61                 
                     
10  Anton Petrov  2004      49.73        1:45.24   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.54                 
                     
11  Joakim Kuhlberg  2004      49.97        1:46.79   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:47.51                 
                     
12  Olli Havia  2004      49.49        1:47.33   
  Salon Uimarit  1:47.82                 
                     
13  Nooa Matela  2005      54.32        1:48.11   
  Lappeenrannan Uimarit  1:50.49                 
                     
14  Matteus Einiö  2004      51.96        1:50.27   
  Gladius Kirkkonummi  1:55.47                 
                     
15  Alvar Aho  2004      54.26        1:51.87   
  Cetus Espoo  1:48.98                 
                     
16  Samuel Saari  2004      54.59        1:53.22   
  Cetus Espoo  1:57.88                 
                     
17  Justus Holtari  2004      54.60        1:54.12   
  Cetus Espoo  1:57.59                 
                     
18  Jeremy Valkeavuori  2004      54.57        1:57.38   
  Riihimäen Uimaseura  2:03.24                 
                     
19  Arttu Valonen  2004      53.20        1:57.51   
  ORCA Helsinki  2:03.75                 
                     
20  Leo Zurban  2004      54.54        1:58.11   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Martti Karesjoki  2004      53.62        1:59.76   
  Tuusulan Uimaseura  1:56.36                 
                     
22  Kasperi Miettinen  2006      1:00.42        2:00.97   
  Hyvinkään Uimaseura  2:03.23                 
                     
23  Matias Saarinen  2006      1:01.10        2:07.95   
  Salon Uimarit                   
                     
Joonas Maaranen  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  1:41.32                 
                     
Samuli Masalin  2004              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskar Turunen  2003      38.94        1:21.71   
  Riihimäen Uimaseura  1:21.40                 
                     
Sami Uusikumpu  2003      38.11        1:21.76   
  Vanders  1:22.61                 
                     
Aleksi Koprinen  2003      39.22        1:21.86   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.93                 
                     
Niklas Hatakka  2003      42.22        1:26.47   
  Cetus Espoo  1:27.15                 
                     
Anton Antonen  2003      41.57        1:30.38   
  Uimaseura Aquila  1:32.43                 
                     
Lauri Tolvanen  2003      43.53        1:32.10   
  Haminan Uimaseura  1:28.39                 
                     
Oskari Repo  2003      44.37        1:32.13   
  Cetus Espoo  1:34.83                 
                     
Pauli Salonen  2003      43.98        1:33.23   
  Helsingin Uimarit  1:34.76                 
                     
Julius Airas  2003      45.92        1:35.69   
  Lahden Uimaseura  1:35.39                 
                     
10  Tatu Saareks  2003      45.68        1:35.92   
  Nurmijärven Uinti  1:36.47                 
                     
11  Elis Fokin  2003      46.02        1:37.46   
  Helsingfors Simsällskap  1:38.33                 
                     
12  Joona Lehtonen  2003      45.22        1:37.62   
  Vanders  1:37.04                 
                     
13  Rasmus Mykkänen  2003      47.40        1:39.24   
  Cetus Espoo  1:39.24                 
                     
14  Topi Immonen  2003      47.78        1:39.30   
  Lappeenrannan Uimarit  1:35.88                 
                     
15  Santeri Berggren  2003      47.84        1:39.98   
  Octopus Lohja  1:39.08                 
                     
16  Niklas Rantapää  2003      47.00        1:40.21   
  Cetus Espoo  1:39.05                 
                     
17  Casper Heikkinen  2003      47.67        1:41.04   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:46.98                 
                     
18  Roni Severinkangas  2003      48.50        1:42.91   
  Cetus Espoo  1:45.88                 
                     
19  Aleksi Alanko  2003      49.19        1:43.18   
  Riihimäen Uimaseura  1:42.21                 
                     
20  Sami Pönkä  2003      47.74        1:45.48   
  Vanders  1:45.91                 
                     
21  Karri Suuronen  2003      50.25        1:46.21   
  Cetus Espoo  1:47.39                 
                     
22  Matias Rasinmäki  2003      50.69        1:46.31   
  Cetus Espoo  1:47.71                 
                     
23  Olli Paukola  2003      50.09        1:47.18   
  Riihimäen Uimaseura  1:54.23                 
                     
24  Niko Akkanen  2003      51.79        1:47.22   
  Riihimäen Uimaseura  1:48.87                 
                     
25  Lauri Manninen  2003      51.36        1:47.49   
  Vanders                   
                     
26  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003      55.12        1:49.64   
  Cetus Espoo  1:54.58                 
                     
27  Miska Sinivalo  2003      53.63        1:50.34   
  ORCA Helsinki  1:53.71                 
                     
28  Santtu Kosunen  2003      52.76        1:52.35   
  Cetus Espoo  1:50.56                 
                     
29  Mattias Janhunen  2003      55.06        1:53.04   
  Cetus Espoo  1:56.00                 
                     
30  Aapo Rasinmäki  2003      56.84        1:59.07   
  Riihimäen Uimaseura  2:02.63                 
                     
31  Aku Hyrsylä  2003      1:01.66        2:12.15   
  Salon Uimarit  2:10.73                 
                     
Atte Poikela  2003              DNS   
  Cetus Espoo  1:44.98                 
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Hjelm  2002      35.41        1:14.58   
  Vanders  1:16.87                 
                     
Valtteri Taskinen  2002      36.06        1:16.33   
  Oulun Uinti 1906  1:18.65                 
                     
Elias Filippovits  2002      37.89        1:20.59   
  ORCA Helsinki  1:23.90                 
                     
Benjamin Kangas  2002      38.79        1:21.29   
  Haminan Uimaseura  1:20.50                 
                     
Aapo Liljaniemi  2002      40.02        1:24.04   
  Nurmijärven Uinti  1:28.25                 
                     
Veikka Saren  2002      40.82        1:24.76   
  Someron Esa  1:25.72                 
                     
Otto Hoffren  2002      39.81        1:25.78   
  Lahden Uimaseura  1:26.74                 
                     
Lauri Uosukainen  2002      41.08        1:28.05   
  Lahden Uimaseura  1:26.77                 
                     
Joel Syrjä  2002      42.85        1:30.54   
  Cetus Espoo  1:30.56                 
                     
10  Davi-esra Pesonen  2002      43.27        1:31.15   
  Salon Uimarit  1:34.61                 
                     
11  Georg Närjä  2002      43.88        1:33.20   
  Helsingfors Simsällskap  1:33.90                 
                     
12  Alexander Fyhr  2002      44.04        1:35.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Dorian Sadojevic Jelacik  2002      45.04        1:37.08   
  Cetus Espoo  1:37.46                 
                     
14  Heikki Väkeväinen  2002      47.57        1:40.02   
  Gladius Kirkkonummi  1:42.23                 
                     
15  Pyry Talvitie  2002      48.18        1:40.44   
  Gladius Kirkkonummi  1:39.51                 
                     
16  Sebastian Stenbacka  2002      48.59        1:42.81   
  Octopus Lohja  1:39.77                 
                     
17  Emil Strandell  2002      49.96        1:45.83   
  Gladius Kirkkonummi  1:45.88                 
                     
18  Topi Havo  2002      52.16        1:46.64   
  Helsingfors Simsällskap  1:51.53                 
                     
19  Sandro Karhula  2002      51.32        1:48.68   
  Cetus Espoo  1:53.59                 
                     
20  Aaron Utulahti  2002      50.04        1:49.90   
  Nummelan Kisaajat  1:52.97                 
                     
21  Emil Kärkkäinen  2002      51.24        1:50.66   
  ORCA Helsinki  1:52.50                 
                     
22  Topias Ojanen  2002      53.03        1:50.83   
  Riihimäen Uimaseura  1:50.98                 
                     
Max Åström  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  1:29.46                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:01 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:01   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2016         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Pippuri  2005      41.98        1:29.90   
  Cetus Espoo  1:30.71                 
                     
Inka Vahtola  2005      43.95        1:31.89   
  Cetus Espoo  1:33.49                 
                     
Aino Koskelo  2005      44.64        1:33.47   
  Nurmijärven Uinti  1:38.89                 
                     
Kira Lindroos  2005      44.29        1:33.59   
  Cetus Espoo  1:33.55                 
                     
Milla Strandberg  2005      44.61        1:36.22   
  Vanders  1:35.28                 
                     
Elina Ryynänen  2005      46.16        1:37.55   
  Vanders  1:37.51                 
                     
Lumi Luoma  2005      46.67        1:38.63   
  Hyvinkään Uimaseura  1:45.48                 
                     
Silja Villanen  2005      49.09        1:41.78   
  Salon Uimarit  1:45.41                 
                     
Wilma Sundt  2006      50.66        1:42.12   
  Cetus Espoo  1:42.01                 
                     
10  Celina Siggberg  2005      49.10        1:42.19   
  Cetus Espoo  1:50.87                 
                     
11  Ronja Terävä  2005      48.95        1:42.42   
  Lappeenrannan Uimarit  1:45.49                 
                     
12  Roosa Tuomainen  2005      50.76        1:45.51   
  Salon Uimarit  1:44.62                 
                     
13  Anna Hakkarainen  2005      50.30        1:45.66   
  Cetus Espoo  1:50.18                 
                     
14  Isabella Hale  2005      49.99        1:45.69   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Maija Hinkkala  2005      50.86        1:46.58   
  Riihimäen Uimaseura  1:46.75                 
                     
16  Vilja Saarinen  2005      51.27        1:46.59   
  Riihimäen Uimaseura  1:49.64                 
                     
17  Aino Jäkärä  2005      53.06        1:47.67   
  Lappeenrannan Uimarit  1:52.28                 
                     
17  Inger Isaksen  2005      51.50        1:47.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:47.96                 
                     
19  Sini Kaivola  2005      52.38        1:47.69   
  Nurmijärven Uinti  1:47.92                 
                     
20  Saara Seppälä  2005      52.23        1:47.95   
  Nummelan Kisaajat  1:50.09                 
                     
21  Sofia Morais  2005      50.04        1:48.03   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Ada Hakkarainen  2005      52.08        1:48.05   
  Helsingfors Simsällskap  1:44.25                 
                     
23  Anniina Ahonen  2005      52.74        1:48.72   
  Hyvinkään Uimaseura  1:45.06                 
                     
24  Veera Korsoff  2005      52.14        1:49.55   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.29                 
                     
25  Jasmin Savonen  2005      52.45        1:49.86   
  Cetus Espoo  1:55.17                 
                     
26  Hilla Wiemers  2005      54.88        1:50.87   
  ORCA Helsinki  1:57.36                 
                     
27  Tatiana Sukhareva  2005      54.03        1:52.03   
  Vanders  1:52.65                 
                     
28  Juulia Lindfors  2005      53.50        1:52.50   
  Cetus Espoo  1:54.91                 
                     
29  Sofie Johansson  2005      53.56        1:52.57   
  Gladius Kirkkonummi  1:58.41                 
                     
30  Elina Ruha  2005      55.61        1:52.83   
  Cetus Espoo  1:54.39                 
                     
31  Kukka Peill  2005      53.80        1:53.00   
  Cetus Espoo  1:58.97                 
                     
32  Laura Turunen  2005      52.66        1:53.15   
  Cetus Espoo  1:54.61                 
                     
33  Saana Hyvönen  2005      54.54        1:53.27   
  Lahden Uimaseura  1:50.32                 
                     
34  Ida Kauppinen  2005      54.34        1:53.28   
  Lappeenrannan Uimarit  1:50.49                 
                     
35  Säde Ryynänen  2005      55.72        1:54.45   
  Cetus Espoo  1:56.19                 
                     
36  Janica Nieminen  2005      53.91        1:54.89   
  Hyvinkään Uimaseura  1:51.81                 
                     
37  Olivia Turtiainen  2005      56.84        1:56.53   
  Cetus Espoo  1:56.72                 
                     
38  Helmi Räsänen  2006      57.47        1:56.65   
  Simmis Grani                   
                     
39  Anni Mäki-Hokkonen  2007      56.99        1:57.01   
  Lappeenrannan Uimarit  2:18.82                 
                     
40  Milla Kähkönen  2005      55.65        1:57.05   
  Lahden Uimaseura  1:56.93                 
                     
41  Siri Kaskeala  2005      55.99        1:57.87   
  Cetus Espoo  1:59.37                 
                     
42  Sofia Kraptsak  2005      59.28        2:03.14   
  ORCA Helsinki  1:56.79                 
                     
43  Emma Veide  2005      58.25        2:04.37   
  Riihimäen Uimaseura  2:06.93                 
                     
44  Venla Varvikko  2005      1:03.21        2:11.02   
  Cetus Espoo  2:07.89                 
                     
Laura Kousa  2005              DNS   
  Cetus Espoo  2:01.84                 
                     
Saana Perkkiö  2005              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004      39.26        1:23.96   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.11                 
                     
Sohvi Kallinen  2004      41.44        1:28.06   
  Lahden Uimaseura  1:30.53                 
                     
Helmiina Toivonen  2004      41.92        1:28.10   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.26                 
                     
Sonja Salmimies  2004      42.54        1:31.17   
  Nurmijärven Uinti  1:30.81                 
                     
Helmi Haverinen  2004      43.93        1:33.70   
  Cetus Espoo  1:34.86                 
                     
Nicole Yisrael  2004      42.82        1:33.76   
  Vanders  1:34.43                 
                     
Vlada Guljajeva  2004