Resultat för Ungdoms-GP 3 Eskilstuna
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 2016 | Utskriftsdatum | 05 juni 2016 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 juni 2016 |
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.17 | 1:06.83 | |||||
2 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 33.37 | 1:12.40 | |||||
3 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 34.74 | 1:16.04 | |||||
4 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 36.97 | 1:18.84 | |||||
5 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.49 | 1:18.89 | |||||
6 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.48 | 1:23.55 | |||||
7 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 37.15 | 1:25.90 | |||||
8 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 40.40 | 1:27.98 | |||||
9 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 39.10 | 1:28.49 | |||||
10 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 40.37 | 1:28.97 | |||||
11 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.70 | 1:29.17 | |||||
12 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 41.16 | 1:30.48 | |||||
12 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 41.02 | 1:30.48 | |||||
14 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 41.83 | 1:31.67 | |||||
15 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.74 | 1:32.01 | |||||
16 | Stella Verner | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.70 | 1:33.85 | |||||
17 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 39.33 | 1:35.57 | |||||
18 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 42.42 | 1:35.75 | |||||
19 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 44.57 | 1:35.87 | |||||
20 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 42.61 | 1:35.96 | |||||
21 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 46.82 | 1:40.00 | |||||
22 | Gabriella Mosbach | 2003 | Gävle Simsällskap | 44.07 | 1:40.15 | |||||
23 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 45.10 | 1:40.35 | |||||
24 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.24 | 1:43.11 | |||||
25 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 48.94 | 1:46.33 | |||||
26 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.03 | 1:59.50 | |||||
- | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | DNF | ||||||
- | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.55 | 1:08.07 | |||||
2 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 32.49 | 1:10.74 | |||||
3 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.94 | 1:10.75 | |||||
4 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 34.36 | 1:13.82 | |||||
5 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 34.00 | 1:13.86 | |||||
6 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.21 | 1:14.58 | |||||
7 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 35.21 | 1:15.25 | |||||
8 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.47 | 1:15.40 | |||||
9 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 35.08 | 1:17.33 | |||||
10 | Clara Florén | 2002 | Gävle Simsällskap | 35.58 | 1:19.95 | |||||
11 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.05 | 1:20.83 | |||||
12 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 36.41 | 1:21.09 | |||||
13 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.86 | 1:21.71 | |||||
14 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.74 | 1:22.69 | |||||
15 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.29 | 1:23.22 | |||||
16 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 39.04 | 1:27.20 | |||||
17 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 40.49 | 1:28.90 | |||||
18 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 44.50 | 1:37.77 | |||||
19 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 44.31 | 1:39.83 | |||||
20 | Olivia Janeling | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 47.15 | 1:40.46 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 33.01 | 1:13.21 | |||||
2 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 34.27 | 1:15.12 | |||||
3 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 34.55 | 1:17.35 | |||||
4 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.88 | 1:20.25 | |||||
5 | Elina Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 36.00 | 1:20.69 | |||||
6 | Walda Jonsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.84 | 1:22.72 | |||||
7 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.47 | 1:23.75 | |||||
8 | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | 36.50 | 1:24.74 | |||||
9 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 38.49 | 1:25.08 | |||||
10 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.62 | 1:25.38 | |||||
11 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 39.87 | 1:26.74 | |||||
12 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simklubb | 42.67 | 1:31.71 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 29.83 | 1:04.63 | |||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 31.62 | 1:08.13 | |||||
3 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.81 | 1:09.39 | |||||
4 | Jennie Isaksen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.50 | 1:11.30 | |||||
5 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.00 | 1:14.15 | |||||
6 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 33.59 | 1:14.22 | |||||
7 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.77 | 1:15.36 | |||||
8 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 34.07 | 1:15.52 | |||||
9 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 36.67 | 1:17.35 | |||||
10 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 35.04 | 1:17.53 | |||||
11 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 36.54 | 1:18.99 | |||||
12 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.28 | 1:19.50 | |||||
13 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.86 | 1:20.13 | |||||
14 | Alva Nykvist | 1999 | Deje Simsällskap | 36.94 | 1:20.57 | |||||
15 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 38.08 | 1:24.93 | |||||
16 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.85 | 1:36.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 09:41 |