Results for UGP3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
29 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:54 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Wiktor |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.10 |
1:04.43 |
1:38.54 |
|
2:08.72 |
|
2 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
29.80 |
1:02.92 |
1:36.17 |
|
2:10.05 |
|
3 |
Max Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
29.69 |
1:02.83 |
1:37.57 |
|
2:11.33 |
|
4 |
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.99 |
1:04.08 |
1:39.17 |
|
2:12.85 |
|
5 |
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.67 |
1:05.09 |
1:40.25 |
|
2:15.09 |
|
6 |
Joar Modigh |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
31.61 |
1:05.38 |
1:42.74 |
|
2:18.58 |
|
7 |
Emil Jespersen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
31.20 |
1:07.73 |
1:46.13 |
|
2:22.97 |
|
8 |
Robin Falk |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
28.78 |
58.89 |
1:45.20 |
|
2:26.38 |
|
9 |
Emir Ademovski |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:14.83 |
1:57.96 |
2:39.65 |
|
2:39.65 |
|
- |
Simon Ghidini |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johannes Strömberg |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
29.66 |
1:02.39 |
1:36.33 |
|
2:09.70 |
|
2 |
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.30 |
1:02.30 |
1:36.95 |
|
2:09.97 |
|
3 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.45 |
1:03.74 |
1:39.03 |
|
2:13.01 |
|
4 |
Joel Dahlgren |
2002 |
Simklubben Ran |
|
31.24 |
1:06.65 |
1:43.42 |
|
2:19.23 |
|
5 |
Gustav Lidbäck |
2002 |
Simsällskapet Iden |
|
1:11.73 |
1:51.46 |
2:28.52 |
|
2:28.52 |
|
6 |
Oscar Klittbo |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:15.13 |
1:55.54 |
2:34.14 |
|
2:34.14 |
|
7 |
Simon Mattiasson Nazar |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:14.76 |
1:56.16 |
2:36.96 |
|
2:36.96 |
|
8 |
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.51 |
1:18.32 |
2:02.20 |
|
2:43.79 |
|
9 |
Melker Svensson |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
1:17.48 |
2:01.68 |
2:44.23 |
|
2:44.23 |
|
10 |
Jesper Franzén |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
1:17.92 |
2:02.81 |
2:45.09 |
|
2:45.09 |
|
11 |
Mohamad Hariri |
2002 |
Simklubben Ran |
|
38.55 |
1:22.81 |
2:11.05 |
|
2:54.10 |
|
12 |
Pavli Rafael |
2002 |
Simklubben Ran |
|
40.32 |
1:25.40 |
2:12.26 |
|
2:54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 1 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:15.73 |
1:56.02 |
2:35.08 |
|
2:35.08 |
|
2 |
Melvin Malm |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
36.10 |
1:16.83 |
2:02.23 |
|
2:46.68 |
|
3 |
Joel Bergstrand |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
40.11 |
1:25.27 |
2:14.93 |
|
2:56.60 |
|
4 |
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.34 |
1:24.05 |
2:13.57 |
|
2:59.61 |
|
5 |
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.54 |
1:26.36 |
2:16.41 |
|
3:04.34 |
|
6 |
Olle Zetterström |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
42.58 |
1:31.78 |
2:24.02 |
|
3:11.26 |
|
7 |
Berkay Isik |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
43.88 |
1:35.89 |
2:30.48 |
|
3:20.96 |
|
- |
Etienne Kondi |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Jasin Bajram |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Luke Brickhill |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
29 maj 2016 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:54 |
|