Resultat för UGP3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.48 | 1:13.69 | |||||
2 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.88 | 1:14.16 | |||||
3 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 36.21 | 1:15.37 | |||||
4 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 39.38 | 1:20.27 | |||||
5 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 38.48 | 1:22.59 | |||||
6 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 41.14 | 1:23.67 | |||||
7 | Nathalie Lindh | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.08 | 1:24.67 | |||||
8 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 42.09 | 1:29.82 | |||||
9 | Caroline Mubiru | 2000 | Simklubben Ran | 48.74 | 1:41.54 | |||||
- | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 35.77 | 1:13.30 | |||||
2 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.85 | 1:14.65 | |||||
3 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 40.33 | 1:20.18 | |||||
4 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 39.88 | 1:20.83 | |||||
5 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 42.23 | 1:26.50 | |||||
6 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 42.14 | 1:27.21 | |||||
7 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.19 | 1:33.85 | |||||
- | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.18 | 1:13.99 | |||||
2 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 37.45 | 1:16.87 | |||||
3 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 38.74 | 1:18.87 | |||||
4 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.55 | 1:19.96 | |||||
5 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.88 | 1:20.24 | |||||
6 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 39.69 | 1:20.46 | |||||
7 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 39.76 | 1:20.99 | |||||
8 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 39.46 | 1:21.74 | |||||
9 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 40.10 | 1:22.50 | |||||
10 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 41.39 | 1:23.66 | |||||
11 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 40.87 | 1:24.54 | |||||
12 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 41.42 | 1:25.61 | |||||
13 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.34 | 1:29.71 | |||||
14 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 45.54 | 1:33.57 | |||||
15 | Sofia Hansen | 2002 | Simklubben Ran | 45.13 | 1:35.71 | |||||
16 | Emma Persson | 2002 | Simklubben Poseidon | 46.71 | 1:36.61 | |||||
17 | Clara Ivarsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 49.33 | 1:37.39 | |||||
- | Felicia Sjöström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Hanna Schulze | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Mila Nölev | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 1 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 36.34 | 1:14.39 | |||||
2 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.69 | 1:15.50 | |||||
3 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.20 | 1:16.79 | |||||
4 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.73 | 1:20.73 | |||||
5 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 42.61 | 1:25.57 | |||||
6 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 43.73 | 1:29.52 | |||||
7 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 43.15 | 1:32.13 | |||||
8 | Sabina Nilbecker | 2004 | Simklubben Poseidon | 45.90 | 1:33.02 | |||||
9 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 46.72 | 1:34.43 | |||||
10 | Elma Kjellin | 2003 | Simklubben Poseidon | 46.48 | 1:34.89 | |||||
11 | Sofia Dzudovic | 2003 | Simklubben Ran | 48.51 | 1:36.11 | |||||
12 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 46.11 | 1:36.47 | |||||
13 | Alva Bergstrand | 2003 | Simklubben Poseidon | 49.55 | 1:38.25 | |||||
14 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.85 | 1:38.64 | |||||
15 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 49.09 | 1:41.59 | |||||
16 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 51.41 | 1:42.74 | |||||
17 | Alexandra Skogberg | 2003 | Simklubben Ran | 55.61 | 1:54.78 | |||||
- | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Elin Edlund | 2003 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:59 |